اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک دانسته های یک تریدر فاندامنتالیست (بنیادی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سوالات: پرسش و پاسخ تاپیک دانسته های یک تریدر فاندامنتالیست (بنیادی)

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

در ابتدای امر قصد راه اندازی تاپیک پرسش و پاسخ نداشتم. چرا که دوست دارم هنگام زدن هر یک از پست ها وقت کافی داشته باشم برای پاسخگویی به سوالات ...

منتهی دیروز با صحبت های که با چندی از دوستان داشتم ، الاخصوص جناب رجب زاده ، تصمیم بر این شد که تاپیک راه اندازی شود ، و هرچند که ممکن است به سوالات دیر پاسخ دهم ، بهتر از نبودش هست.

تاپیک مادر: آموزش پیشرفته و کاربردی تحلیل بنیادی

ارادت خلیل

با سلام :
    ضمن تشکر از زحمات شما مطلبی است که میخواهم با شما در میان بگذارم :
    شاید شنیده باشید در یکی از فرومها اقای ابوناچی با مطرح کردن فرضیه ای، بسیاری از مطالب تکنیکال و فاندامنتال را به چالش کشید .
    صرف نظر از مطالب تکنیکال انچه میخواهم بپرسم در مورد جابجائی قیمت در بازار است به گفته ایشان انچه باعث جابجایی قیمت میشود حاصل خرید و فروش متقاضیان واقعی ارز ها (مثل کارخانه ها –شرکت ها و مسافرین و...)خلاصه انهایی که به یک ارز بصورت حقیقی نیازمندند و بانکهای بسیار بزرگ که شاید تعداد انها چند ده تا باشد (و قیمت را انها تعیین میکنند) و تریدرهایی که برای سرمایه داران و سرمایه گذاران کلان در این بانها معامله میکنند میباشد.
    بواقع تریدر های خرد مثل ما یا حتی سرمایه های چند صد هزار دلاری هیچیک نمیتوانند در چرخه عرضه و تقاضا کوچکترین اثری بگذارند.ایشان بازار فارکس واقعی را شامل موارد بالا میدانند .
    دو چرخه دیگر نیز وجود دارد .چرخه(لوپ) تریدر و بروکر (بروکر هایی که حساب کلاینتها را خودشان تسویه میکنند)و چرخه تریدر بروکر و بانکها که تسویه این کلاینتها میان تریدر و بروکر (حسابهای سنتی)(به کسر س)وتریدر و بانک برای حسابهای بزرگ .
    بواقع شاید منطقی نیز بنماید که بانکها سود وضرر تریدر ها را برای خود نگه دارند و به بانکهای بسیار بزرگ پرداخت نکنند . (چه برایند همیشه به نفع بانک است)
    البته سرمایه گزان بسیار بزرگ از طریق تریدر های خود در چرخه بزرگان اثرگزارند ..
    با دقت در موارد هفتگانه حضرتعالی فکر میکنم اختلاف بروی مورد 6 و شاید 6و7 باشد .
    لذا خواهشمندم تغییر قیمت در بازار ارز را کمی تشریح بفرمائید.و نظر خود را در مورد مطالب فوق بفرمائید.
    متشکرم
    زندگی راه های خود را میجوید. لحظه ای که شروع میکنی همه چیز را مدیریت کنی، آنها را ضایع میکنی. بگذار زندگی آزاد باشد

نظر

نوشته اصلی توسط doke10 نمایش پست ها
      با سلام :
      شاید شنیده باشید در یکی از فرومها اقای ابوناچی با مطرح کردن فرضیه ای، بسیاری از مطالب تکنیکال و فاندامنتال را به چالش کشید .
      صرف نظر از مطالب تکنیکال انچه میخواهم بپرسم در مورد جابجائی قیمت در بازار است به گفته ایشان انچه باعث جابجایی قیمت میشود حاصل خرید و فروش متقاضیان واقعی ارز ها (مثل کارخانه ها –شرکت ها و مسافرین و...)خلاصه انهایی که به یک ارز بصورت حقیقی نیازمندند و بانکهای بسیار بزرگ که شاید تعداد انها چند ده تا باشد (و قیمت را انها تعیین میکنند) و تریدرهایی که برای سرمایه داران و سرمایه گذاران کلان در این بانها معامله میکنند میباشد.
      بواقع تریدر های خرد مثل ما یا حتی سرمایه های چند صد هزار دلاری هیچیک نمیتوانند در چرخه عرضه و تقاضا کوچکترین اثری بگذارند.ایشان بازار فارکس واقعی را شامل موارد بالا میدانند .
      دو چرخه دیگر نیز وجود دارد .چرخه(لوپ) تریدر و بروکر (بروکر هایی که حساب کلاینتها را خودشان تسویه میکنند)و چرخه تریدر بروکر و بانکها که تسویه این کلاینتها میان تریدر و بروکر (حسابهای سنتی)(به کسر س)وتریدر و بانک برای حسابهای بزرگ .
      بواقع شاید منطقی نیز بنماید که بانکها سود وضرر تریدر ها را برای خود نگه دارند و به بانکهای بسیار بزرگ پرداخت نکنند . (چه برایند همیشه به نفع بانک است)
      لذا خواهشمندم تغییر قیمت در بازار ارز را کمی تشریح بفرمائید.و نظر خود را در مورد مطالب فوق بفرمائید.
      متشکرم
      با سلام

در مورد بانک ها سرمایه گذاران بزرگ ... یک بحث مجزا هست که از دیدگاه انتظاری باید مورد بررسی قرار داد ! دقت کنید در پست اول توضیحاتی هرچند خلاصه در این باره عنوان شد

تحلیل انتظارات
      از آنجا که در هر بازاری عرضه و تقاضا برای دو هدف استفاده از کالا یا سوداگری جابه جا می شود و در بازار تبادلات ارز پیش بینی می شود قسمت عمده مبادلات به قصد سوداگری است. از اینرو می توان انتظار داشت که بازیگران بزرگ بازار به دنبال انحصاری کردن بازار برای خویش هستند. تحلیل انتظارات به بررسی شرایط مبادلاتی معامله گران خرد و کلان در کنار هم می پردازد و در واقع نحوه رفتار یا حداکثر سازی سود معامله گران اصلی هر بازاری مدل می شود. تحلیلگران انتظارات سه عقیده پایه ای دارند:
      الف) هیچ بازاری شرایط رقابت کامل و شفافیت را نمی تواند داشته باشد
      ب) معمله گران خُرد مشخص کننده جریان بازار نیستند
      ج) معامله گران کلان به دنبال حداکثر سازی سود بوسیله خارج کردن معامله گران خُرد هستند.
      به طور کلی ترس و نگرانی,امید و آرزو,بحران ها,عوامل اقتصادی ,سیاسی و مالی مسایلی هستند که انتظارات معامله گران بازار را تغییر میدهند که این امر موجب عدم تعادل بین عرضه و تقاضا و در نتیجه تغییر قیمت ها تا رسیدن به تعادل میگردد.

این شخص مورد نظر که عنوان کردید بنده نه میشناسم نه پیگیر مطالب کسی هستم !

هر کس به نحوی میتواند هر سبک تحلیلی را به چالش بکشد ! مهم اینه که سود کنید ! حالا هرچی که میخواد باشه!

در مورد قسمتی که بولد کردم بیشتر توضیح بدین تا متوجه بشم و اگر لازم باشد توضیحاتی در این باره بدهم.

ارادت
      ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 08-10-2012, 06:06 PM

نظر

نوشته اصلی توسط doke10 نمایش پست ها
        با سلام :
        متشکرم
        دوست عزیز این جناب ابوناچی عقاید جالبی* داره بنا بر منطق ایشون سونامی ساله گذشته در ژاپن که صدها میلیارد دلار خسارت بر جا گذشت هزاران نفر کشته شدند و واحد پولی* ژاپن چند صد واحد دچار ریزش شد بخاطر چارت*های تکنیکال دلار به ین ژاپن اتفاق افتاده چون ایشون صراحتاً گفتن چارت تکنیکال که اخبار فاند رو میسازه این منطق رو من نمیدونم اسمشو چی* بذارم تو ایران چون یاد گیری فاند سخت تر از تکنیکال است همه باهش مشکل دارند و میگن به درد نمی*خوره ولی* این دلیل نمی*شه که چون یه چیزی سخته پس حتما بدرد نخور هم هست.
        فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

نظر

با سلام :

بنده نه قصد دارم از نظریه ایشان دفاع کنم نه در اون حد هستم .سوالی که داشتم این بود که ایا تریدرهای خرد مثل ما یا حتی با سرمایه های چند 100 هزار دلاری میتوانند بروی قیمت ارز تاثیر بگذارند یا خیر؟
          مثلا اگر تریدر های ما در یک سیستم بسته درون بانک ارائه دهنده این خدمات تسویه گردد .انگاه میزان تقاضا و عرضه یک ارز درون این سیستم نمیتواند قیمت جهانی ان ارز را تحت تاثیر قرار دهد .در واقع اینها جنبه سوال دارند و مکانیزم این تاثیرات را نمیدانم .
          فقط بنظر میرسد اگر تمامی تریدر ها بتوانند بر قیمت یک ارز تاثیر گذاز باشند شاید برای بانکهای مرکزی کنترل صعود و نزول ارز مطبوع کاری سخت و یا غیر ممکن باشد .
          متشکرم
          زندگی راه های خود را میجوید. لحظه ای که شروع میکنی همه چیز را مدیریت کنی، آنها را ضایع میکنی. بگذار زندگی آزاد باشد

نظر

آخه تریدر خرده پا مگه چقدر سرمایه داره که بخواد تاثیر گذار باشه !

نظر

1- نوسانی بودن بازار : بازار سوداگری است تا سرمایه گذاری چرا که ما دو ارز مورد مطالغه و معامله قرار میدهیم ، اما برخلاف بازارهای دیگر همچون سهام که فقط بر یک سهم متمرکز هستند ، پس استراتژی های نگهداری آن در بلند مدت به هیچ عنوان در بازار ارز مورد قبول نیست .

خلیل جان،

من با این بخش گفته شما زیاد موافق نیستم. اصولا در هر خرید و فروشی شما چیزی رو با چیزی دیگر عوض می کنید.

در سهام شما دلار و سهام رو با هم عوض می کنید و تصمیم می گیرید که دلار بخرید (خرید دلار و فروش سهام) و یا اینکه سهام بخرید (خرید سهام و فروش دلار)در جفت ارز ها هم شما جفت ارزها رو با هم عوض می کنید و تصمیم می گیرید دلار بخرید (خرید دلار و فروش یورو) و یا اینکه یورو بخرید (خرید یورو و فروش دلار)به نظر من هیچ تفاوتی از این حیث بین خرید و فروش سهام با خرید و فروش ارزی خاص در مقابل ارز پایه که می تونه هر چی باشه، نیست.

ارادتمند- بهزاد
              ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 07-23-2012, 02:50 PM

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                1- نوسانی بودن بازار : بازار سوداگری است تا سرمایه گذاری چرا که ما دو ارز مورد مطالغه و معامله قرار میدهیم ، اما برخلاف بازارهای دیگر همچون سهام که فقط بر یک سهم متمرکز هستند ، پس استراتژی های نگهداری آن در بلند مدت به هیچ عنوان در بازار ارز مورد قبول نیست .

خلیل جان،

من با این بخش گفته شما زیاد موافق نیستم. اصولا در هر خرید و فروشی شما چیزی رو با چیزی دیگر عوض می کنید.

در سهام شما دلار و سهام رو با هم عوض می کنید و تصمیم می گیرید که دلار بخرید (خرید دلار و فروش سهام) و یا اینکه سهام بخرید (خرید سهام و فروش دلار)در جفت ارز ها هم شما جفت ارزها رو با هم عوض می کنید و تصمیم می گیرید دلار بخرید (خرید دلار و فروش یورو) و یا اینکه یورو بخرید (خرید یورو و فروش دلار)به نظر من هیچ تفاوتی از این حیث بین خرید و فروش سهام با خرید و فروش ارزی خاص در مقابل ارز پایه که می تونه هر چی باشه، نیست.

ارادتمند- بهزاد
                سلام دکتر جان

از این حیث کاملاً حق با شماست و حرفی در آن نیست.

اما یک اقتصاد (یک ارز) نمیشه در رده یک سهم (سهام یک شرکت) قیاس کنید ! چرا که یک سهم شرکت با دلار مورد سنجش قرار نمیدهید ! بلکه بیشتر بر عملکرد و عوامل مدیریتی و خرد شرکت سروکار دارید.اما در تحلیل یک جفت ارز علاوه بر بررسی کشورهای دخیل باید با یکدیگر قیاس کنید !

شما آیا یک سهم را با دلار سنجش میکنید؟ خرید بله درست میفرمایید اما آنالیز سهام شما با دلار که نیست !

ارادت

نظر

آقا خلیل این مطالب که توی تاپیک بنیادی هست چرا بسته شده؟ بخشی از مطالب این تاپیک توی یکی دیگه از سایت ها بود، شما اونجا هم می نویسید؟

نظر

نوشته اصلی توسط ترانه نمایش پست ها
                    آقا خلیل این مطالب که توی تاپیک بنیادی هست چرا بسته شده؟ بخشی از مطالب این تاپیک توی یکی دیگه از سایت ها بود، شما اونجا هم می نویسید؟
                    سلام

بسته شده که کسی سوالی داره اینجا بپرسه و اون تاپیک از انسجام خارح نشه و یکپارچگی خودش رو حفظ کنه !

بنده شاگرد حامد خسروی بودم و مقدمات اولیه از حمله پست مربوط به روش های تحلیلی و شش سوال عیناً از مطالب استادم برداشت کردم. و بدنه آموزش رو بنا به مطالب ایشون پیش بردم. و مطالب تکمیلی تر به این بدنه اضافه شده !

شما اگر جزوه استاد بنده رو داشته باشید در قسمت بازارها یا قسمت بازیگران .. فقط استاد بنده اشاره ای کردند و عبور... اما من نشستم و یک یک این مطالب هرچیزی که از کتاب ها و سایت ها بود جمع آوری تا یک مطلب تکمیلی بدم بیرون !

حالا باز بنا به درخواست بدنه هم تغییر خواهد کرد و به شیوه دیگری ارایه خواهد شد . اما در کل ماهیت یکیست اما چاره ای نیست ! آقا گفتن راه های میانبر را خودتان پیدا کنید ! من هر جور هر شیوه ای ارایه مطلب کنم ، تورم یه چیزه ، تولید ناخالص یه چیزه... هیچ فرقی نداره

جز آب و تاب دادن به شیوه دیگر !

پ.ن: این چهار پنج روز فوق العاده گرفتار بودم ، تصادف .. بلوک شدن وسایل و تجهیزات اینترنتیم توسط نهاد های... خلاصه بدجور گرفتاریم.

نظر

دوستان هیچ سوالی واسشون پیش نمیاد در بخش آموزش بنیادی؟

یا مطالب خیلی روشن و واضح هست یا مطالب اصلا ارزش ندارند ؟ کدومش ؟

به درج پست های آموزشی ادامه بدم یا تعطیل کنم؟ اینجوری که من میبینم تعطیلیش بهتره ها والله

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                        دوستان هیچ سوالی واسشون پیش نمیاد در بخش آموزش بنیادی؟

یا مطالب خیلی روشن و واضح هست یا مطالب اصلا ارزش ندارند ؟ کدومش ؟

به درج پست های آموزشی ادامه بدم یا تعطیل کنم؟ اینجوری که من میبینم تعطیلیش بهتره ها والله
                        نه حاجی این چه حرفیه ؟ داریم استفاده میکنیم به خدا....

ممنون ........
                        در این بازار اگر سودی است ،با درویش خرسند است ...

نظر

بهزاد جان نظر لطفت هست.

نه کسی سوال نمیکنه یا بحث بنیادی ... خیال میکنم کسی اصلا توجهی به این بخش ندارند.

خوب یه تحلیل تکنیکی میزارید .حداقل کار اینه نگاهی به دیتاهای اون روز دو ارزی که آنالیزش کردی بندازی و نظرت رو بگی !

حالا جدای از دیتاهای ماکرو یا قبلی یا سیاست ها... همین هم نمیبینم.

انشالله که بهبود حاصل شه !

فدات خلیل

نظر

سلام

خلیل جان سوالی داشتم در مورد volatility ارزها
                            مثلا وقتی گفته میشه volatility یک ارز در روز 100 پیپ هست . منظور نوسان در یک جهته یا کل حرکت بالا و پایین ؟؟؟.

سوال دیگه اینکه در لینک زیر بهترین دوره برای تعیین volatility چیه ؟؟
                            Forex Volatility

در این بازار اگر سودی است ،با درویش خرسند است ...

نظر

خليل جان ما هميشه استفاده مي كنيم
                              ميدونيد شخصا به دليل رشته تحصيليم به مباحث فاندامنتال بيشتر علاقه دارم. اما هم مباحث مشكل است و هم كمبود منابع ديده مي شود
                              سوال من اين است كه چگونه است كه مباحث تكنيكال و فاندامنتال به هم گره ميخورد به ناخوداگاه. چه منطقي دارد. به عنوان مثال در يك جفت ارز و يا سهم تحليل تكنيكي در شرايط زماني خاص سيگنال باي مي دهد و درست در همان زمان ميبينيم كه يك مبحث و يا خبر فاندامنتاي رخ ميدهد. من هنوز پاسخ آن را پيدا نكرده ام
                              با تشكر
                              http://tadavomteam.com/

Market
                              Is Not About Prediction. It Is About Reaction

نظر

پردازش ...
                              X