اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دنیای مووینگ اوریج ها

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام کاظم جان
    البته من هنوز بحث مووینگ ها رو تموم نکردم و تاپیک ادامه داره
    اما در مورد سوال شما که سوال خیلی خوبی هم هست باید به این نکته اشاره کنم که مووینگ ها هم مثل هر ابزار دیگه تکنیکال نقاط ضعفی دارند و این تحلیل گر هست که باید این نقاط ضعف رو پوشش بده
    شما وقتی یک چارت رو باز می کنید خود چارت به شما میگه که آیا این چارت برای استفاده از مووینگ ها مناسب هست یا خیر اگر چارت ما دارای سووینگ های مشخص باشه و شیب قابل قبول برای مووینگ داشته باشیم می تونیم از مووینگ ها بهترین بهره رو ببریم ولی اگر با چارتی که در امواج کارکشن و تودر تو داره دسته و پنجه نرم می کنه روبرو هستیم خب استفاده از مووینگ نه تنها سودی نداره بلکه ما رو دچار سردرگمی و ضرر میکنه .

شیب مووینگ مساله مهمی هست که بعضا دوستان کمتر بهش توجه می کنند و بیشتر به جایگاه قیمت در بالا و پایین مووینگ و کراس توجه دارند که در پست های قبلی توضیح دادم
    وقتی که نموداردر دوره رکود و رنج فرو می ره شما هر عددی که عوض کنی طبق تجربه من جواب نخواهید گرفت بلکه باید صبر کنید تا چارت از این حالت خارج بشه که بر میگرده به بحث moving comperession یا تراکم مووینگ ها که توضیح خواهم داد خدمت شما و می تونید با این قضیه چنین مناطقی رو شناسایی و از ترید در اونها خودداری کنید .

معمولا بازار بعد از رالی های صعودی یا نزولی بزرگی که داره قیمتها علاقه دارن به مووینگ ها برگردن . که من خودم بهش می گم اشباع مووینگ اوریج . در این زمان 2 حالت داریم اگر قیمت ایست کنه تا مووینگ ها بهش نزدیک بشن به این معنی هست که ما در کارکشن هستیم (مثلا موج 4 ) و بعد از رسیدن مووینگ ها رالی ادامه خواهد داشت در حالت دوم قیمت به سرعت ریزش می کنه و به مووینگ میرسه یا اونو قطع می کنه که در این حالت می تونیم انتظار اتمام رالی رو داشته باشیم در موج 5 . البته این یک چیز تجربی هست و ممکنه همه جا کاربرد نداشته باشه .

در مورد سوال آخر بله مووینگ های زیادی وجود داره که در متاتریدر نیستند و من در پلتفرم های دیگه با اونها کار کردم و حتی خیلی از تحلیل گرها مووینگ های مخصوص خودشون دارند مثل الیگیتور که برای دکتر ویلیامز هست . اما باور کنید استفاده از همه این مووینگ ها با دوره های مختلف خیلی تفاوت اندکی ایجاد می کنه .شما اگر فقط توی کار کردن با همین مووینگ simple حرفه ای بشید تمام نیازهای شما رو برطرف خواهد کرد ( این نظر شخصی من هست ). البته یک اندیکاتور هست که مووینگ های دوره بالاتر رو در تایم پایین نشون میده این اندیکاتور به نظرم خیلی کاربردی هست و در پست های بعدی خدمتتون ارایه میدم
    درنهایت من خودم در مورد رسم مووینگ با هوش مصنوعی شنیدم ولی اطلاعاتی ندارم در این زمینه خوشحال می شم بعد از ارایه مطالب پایه به عنوان یک کار تحقیقی در خدمت شما باشیم

موفق باشید

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

سلام دوستان گرامی

آیا در مورد مویینگ اوریج تطبیق پذیر (adaptive moving average) نیز اطلاعاتی دارین. دوره این مووینگ اوریج متغییر است و به طور خودکار در بازارهای رنج بسیار کند و در شروع روند به سرعت دوره خود را تغییر داده و به دنبال قیمت حرکت میکند. سوالم بیشتر در این مورد است که چگونه اندیکاتور دوره خود رو با سرعت حرکت بازار تغییر داده و تطبیق می دهد؟؟؟

با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط polino نمایش پست ها
        سلام دوستان گرامی

آیا در مورد مویینگ اوریج تطبیق پذیر (adaptive moving average) نیز اطلاعاتی دارین. دوره این مووینگ اوریج متغییر است و به طور خودکار در بازارهای رنج بسیار کند و در شروع روند به سرعت دوره خود را تغییر داده و به دنبال قیمت حرکت میکند. سوالم بیشتر در این مورد است که چگونه اندیکاتور دوره خود رو با سرعت حرکت بازار تغییر داده و تطبیق می دهد؟؟؟

با تشکر
        سلام
        داخل برنامه این نوع اندیکاتور مووینگ از چند فرمول استفاده شده که با توجه به رنج تغییرات بازار در دیتاهای آخر نوع فرمول رو برای بازار های ترند یا رنج تغییر میده
        به عنوان مثال اگر رنج 100 روزه بازار رو 100 پیپ فرض کنیم این عدد به عنوان بیس انتخاب میشود حالا اگر دوره اندیکاتور فرضا 20 باشد اگر رنج 20 روزه بیشتر از 100 باشد از یک فرمول و اگر رنج 20 روزه کمتر از 100 باشد از فرمول دیگری عدد مووینگ را محاسبه می کند . و به همین ترتیب میشه حالت های دیگری هم تعریف کرد
        کلا در این روش باید اندیکاتور یک عدد بیس برای حالت رنج و ترند داشته باشه که بشه اونو تغییر داد

نظر

تشکر و ممنون از لطف شما

نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
          سلام کاظم جان
          البته من هنوز بحث مووینگ ها رو تموم نکردم و تاپیک ادامه داره
          اما در مورد سوال شما که سوال خیلی خوبی هم هست باید به این نکته اشاره کنم که مووینگ ها هم مثل هر ابزار دیگه تکنیکال نقاط ضعفی دارند و این تحلیل گر هست که باید این نقاط ضعف رو پوشش بده
          شما وقتی یک چارت رو باز می کنید خود چارت به شما میگه که آیا این چارت برای استفاده از مووینگ ها مناسب هست یا خیر اگر چارت ما دارای سووینگ های مشخص باشه و شیب قابل قبول برای مووینگ داشته باشیم می تونیم از مووینگ ها بهترین بهره رو ببریم ولی اگر با چارتی که در امواج کارکشن و تودر تو داره دسته و پنجه نرم می کنه روبرو هستیم خب استفاده از مووینگ نه تنها سودی نداره بلکه ما رو دچار سردرگمی و ضرر میکنه .

شیب مووینگ مساله مهمی هست که بعضا دوستان کمتر بهش توجه می کنند و بیشتر به جایگاه قیمت در بالا و پایین مووینگ و کراس توجه دارند که در پست های قبلی توضیح دادم
          وقتی که نموداردر دوره رکود و رنج فرو می ره شما هر عددی که عوض کنی طبق تجربه من جواب نخواهید گرفت بلکه باید صبر کنید تا چارت از این حالت خارج بشه که بر میگرده به بحث moving comperession یا تراکم مووینگ ها که توضیح خواهم داد خدمت شما و می تونید با این قضیه چنین مناطقی رو شناسایی و از ترید در اونها خودداری کنید .

معمولا بازار بعد از رالی های صعودی یا نزولی بزرگی که داره قیمتها علاقه دارن به مووینگ ها برگردن . که من خودم بهش می گم اشباع مووینگ اوریج . در این زمان 2 حالت داریم اگر قیمت ایست کنه تا مووینگ ها بهش نزدیک بشن به این معنی هست که ما در کارکشن هستیم (مثلا موج 4 ) و بعد از رسیدن مووینگ ها رالی ادامه خواهد داشت در حالت دوم قیمت به سرعت ریزش می کنه و به مووینگ میرسه یا اونو قطع می کنه که در این حالت می تونیم انتظار اتمام رالی رو داشته باشیم در موج 5 . البته این یک چیز تجربی هست و ممکنه همه جا کاربرد نداشته باشه .

در مورد سوال آخر بله مووینگ های زیادی وجود داره که در متاتریدر نیستند و من در پلتفرم های دیگه با اونها کار کردم و حتی خیلی از تحلیل گرها مووینگ های مخصوص خودشون دارند مثل الیگیتور که برای دکتر ویلیامز هست . اما باور کنید استفاده از همه این مووینگ ها با دوره های مختلف خیلی تفاوت اندکی ایجاد می کنه .شما اگر فقط توی کار کردن با همین مووینگ simple حرفه ای بشید تمام نیازهای شما رو برطرف خواهد کرد ( این نظر شخصی من هست ). البته یک اندیکاتور هست که مووینگ های دوره بالاتر رو در تایم پایین نشون میده این اندیکاتور به نظرم خیلی کاربردی هست و در پست های بعدی خدمتتون ارایه میدم
          درنهایت من خودم در مورد رسم مووینگ با هوش مصنوعی شنیدم ولی اطلاعاتی ندارم در این زمینه خوشحال می شم بعد از ارایه مطالب پایه به عنوان یک کار تحقیقی در خدمت شما باشیم

موفق باشید
          سلام جناب احسان عزیز

خیلی ممنونم از راهنمائی های خوبتون ،باعث افتخار هست برای بنده که در کنار شما برای کار تحقیقی اقدام کنم؛

و یک پشنهاد دارم : ترجیحا در این تاپیک فقط پستهای شما قرار بگیرند و در تاپیکی در کنار این تاپیک سوالات مطرح بشه و به صلاح دید شما پستها با نقل قول و با پاسخ شما در اینجا قرار بگیرند ،در صورت داشتن نکات مفید از نظر شما ،تا این تاپیک با توجه به مهارت شما در این ابزار با ارزش (( که مک دی هم از دل این ابزار بیرون میاد )) به عنوان تاپیک مرجع مووینگ آوریج برای بینندگان کنونی و اینده تا به این لحظه تبدیل بشه.

با تشکر و آرزوی موفقیت

نظر

سلام ايا انديكاتور موينيگ اوريجي هست كه الارم هم بدهد؟ ممنون ميشوم

نظر

نوشته اصلی توسط BADBOY نمایش پست ها
              سلام جناب احسان عزیز

خیلی ممنونم از راهنمائی های خوبتون ،باعث افتخار هست برای بنده که در کنار شما برای کار تحقیقی اقدام کنم؛

و یک پشنهاد دارم : ترجیحا در این تاپیک فقط پستهای شما قرار بگیرند و در تاپیکی در کنار این تاپیک سوالات مطرح بشه و به صلاح دید شما پستها با نقل قول و با پاسخ شما در اینجا قرار بگیرند ،در صورت داشتن نکات مفید از نظر شما ،تا این تاپیک با توجه به مهارت شما در این ابزار با ارزش (( که مک دی هم از دل این ابزار بیرون میاد )) به عنوان تاپیک مرجع مووینگ آوریج برای بینندگان کنونی و اینده تا به این لحظه تبدیل بشه.

با تشکر و آرزوی موفقیت
              خواهش می کنم . نظر لطف شماست .
              پیشنهاد شما پیشنهاد خوبیه ولی حجم مطالب اونقدر نیست که بخوایم تاپیک جداگانه باز کینم . ان شا اله در پایان سعی می کنم پستها و سوالات مهم رو در قالب پی دی اف جمع آوری کنم که یک نتیجه گیری هم کرده باشیم .

موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط پرويز نمایش پست ها
                سلام ايا انديكاتور موينيگ اوريجي هست كه الارم هم بدهد؟ ممنون ميشوم
                سلام پرویز جان .
                اول اینکه چه نوع آلارمی مد نظر شماست .
                و دوم اینکه اگر هم موجود باشه توصیه اکید می کنم که استفاده نکنید چون در بحث مووینگ ما بیشتر با شناخت روند بازار سر و کار داریم نه آلارم و سیگنال

نظر

سلام در تاييد فرمايشات جنابعالي من هم قبول دارم قبلا باش كار ميكردماگر با شكست روند وتابع روند باشد خيلي عالي كار ميكند فقط مشگل حدسود در ان است ؟موينيگ اوريج كه با شكست ان الارم بدهد يا برخورد با ان البته هشدار كه روي صفحه متا تريدر نام ارز و تايم فريم مربوط تا گوش بزنگ باشيم قبلا يك سايت مادر بود كه تمام انديكاتور ها را داشت البته جند سال پيش يادم رفته

نظر

سلام دوستان
                    قبل از اینکه سراغ کاربردهای حرفه ای تر مووینگ اوریج ها بریم کمی از انتخاب دوره مووینگ ها صحبت کنم

معمولا قبل از استفاده از مووینگ این سوال پیش میاد که چه دوره ای برای استفاده از مووینگ اوریج مناسب هست . جواب این سوال بسته به اینکه دید کوتاه مدت - میان مدت یا بلند مدت داشته باشیم متفاوت هست .
                    برای اینکه بفهمید جز کدوم دسته از تریدرها هستید و باید از چه نوع مووینگ استفاده کنید به جدول زیر توجه کنید

بسیار کوتاه مدت ( 5- 13 روز )
                    کوتاه مدت (14 - 25 روز )
                    بین کوتاه و میان مدت (26- 49 روز )
                    میان مدت (50 - 100 روز)
                    بلند مدت (100 - 200 روز )

در این میان مووینگ 5 - 21 - 50 - 100 - 200 از عمومیت و محبوبیت بیشتری برخوردارند
                    فلسفش هم این هست که مووینگ 5 روزانه معادل یک هفته کاری - 21 روز معادل یک ماه کاری و ......

نظر

سلام دوستان
                      قبل از اینکه سراغ کاربردهای حرفه ای تر مووینگ اوریج ها بریم کمی از انتخاب دوره مووینگ ها صحبت کنم

معمولا قبل از استفاده از مووینگ این سوال پیش میاد که چه دوره ای برای استفاده از مووینگ اوریج مناسب هست . جواب این سوال بسته به اینکه دید کوتاه مدت - میان مدت یا بلند مدت داشته باشیم متفاوت هست .
                      برای اینکه بفهمید جز کدوم دسته از تریدرها هستید و باید از چه نوع مووینگ استفاده کنید به جدول زیر توجه کنید

بسیار کوتاه مدت ( 5- 13 روز )
                      کوتاه مدت (14 - 25 روز )
                      بین کوتاه و میان مدت (26- 49 روز )
                      میان مدت (50 - 100 روز)
                      بلند مدت (100 - 200 روز )

در این میان مووینگ 5 - 21 - 50 - 100 - 200 از عمومیت و محبوبیت بیشتری برخوردارند
                      فلسفش هم این هست که مووینگ 5 روزانه معادل یک هفته کاری - 21 روز معادل یک ماه کاری و ......
                      با سلام

این مووینگ ها ، در بورس تهران هم کاربرد دارد؟ اگر دارد مثلا تنظیمات 100 روزه در داینامیک تریدر به چه صورتی انجام می شود؟

نظر

انتخاب دوره ایده آل برای هر چارت

در این روش برای هر چارت ما یک دوره انتخاب می کنیم که مناسب همون چارت باشه به این صورت که مووینگ 200 رو روی چارت رسم می کنیم این مووینگ روند بلند مدت چارت رو به ما نشون میده اگر فرضا قیمت بالای این مووینگ باشه روند بلند مدت صعودی هست .
                        بعد از این کار دوره آخرین موج صعودی رو انداره گیری می کنیم مثلا اگر فاصله بین آخرین لو و های نمودار 40 کندل باشه دوره مناسب برای این چارت از فرمول زیر بدست میاد

دوره مناسب برای چارت = ( طول سیکل آخرین موج /2 ) + 1

برای چارت با آخرین دوره 40 روزه داریم
                        دوره مووینگ = ( 40/2 ) +1 = 21

نظر

نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
                          با سلام

این مووینگ ها ، در بورس تهران هم کاربرد دارد؟ اگر دارد مثلا تنظیمات 100 روزه در داینامیک تریدر به چه صورتی انجام می شود؟
                          سلام
                          بله . اتفاقا بهترین کاربرد مووینگ ها در بورس هست که بازار های دارای روند هستند
                          من خودم از مووینگ ساده (sma ) با اعمال به قیمت کلوز استفاده می کنم طبق تجربه اینکه از چه نوع قیمتی استفاده کنیم تفاوت بسیار اندک هست

نظر

سلام
                            بله . اتفاقا بهترین کاربرد مووینگ ها در بورس هست که بازار های دارای روند هستند
                            من خودم از مووینگ ساده (sma ) با اعمال به قیمت کلوز استفاده می کنم طبق تجربه اینکه از چه نوع قیمتی استفاده کنیم تفاوت بسیار اندک هست
                            ممنون و متشکرم

لطف میکنید بگید تنظیمات این مووینگ اوریج تو داینامیک تریدر به چه صورتی است؟ مثل بقیه اندیکاتورها باید چندین عدد را در تنظیمات آن وارد کنیم برای این مووینگ 100 چه طور؟

نظر

نوشته اصلی توسط lucifer_quest
                              آقا دستت درد نکنه! بسیار عالی بود ! واقعا فشردن دکمه ی تشکر کافی نبود .
                              اون دوتا دوستی هم که صرفا به یه تشکر خشک و خالی بسنده کردند کمی کم لطفی کردند !
                              سلام
                              لینک دانلود نیست یا من پیدا نکردم
                              sarababa میگه لینک گذاشتم و lucifer_quest هم که تشکر کرده ولی گشتم نبود؟؟؟؟؟؟؟؟ لینک پاک شده ؟؟؟

پیروز باشید

نظر

یعنی چی ؟؟؟ پست من چرا حذف شد ؟
                                کلا تریپ سلیقه ای هست دیگه ؟ هر پستی رو که باهاش حال نکنید حذف می کنید ؟؟؟؟
                                ناظر محترم لطفا توضیح بدید .
                                تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار
                                که رحــ ـم اگر نکند مدعـی ، خدا بکنـــد

نظر

پردازش ...
                                X