اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

فراز و نشیب فاندامنتال از دید من

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

ممنون . خیلی عالی بود .

یه سوال : نرخ بهره ها را از کجا باید بررسی کرد . سایتی چیزی داره .
    مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

سایت فارکس فکتوری یا بلومبرگ و سایت های دیگر نرخ بهره ها زدند ! Interest rate سرچ بزنید باز سایت های زیادی پیدا خواهید کرد !

متین جان ممنون از توضیحات !

نظر

مسعود جان همینطور که حاج خلیل زحمت کشیدن توضیخ دادن در سایت فارکس فاکتوری گوشه سمت چب نرخ بهره را زده بازم سوالی بود در خدمتم.
        فکر کنم امروز دوستان ضرورت فراگیری تحلیل فاندامنتال رو متوجه شدن! با یک خبر توافق سران اروبا تمام بازارها ریسک بذیر شدن و یورو 240 بیب نفت 350 بیب و طلا 50 دلار دلار استرالیا 200 بیب بالا رفت خیلی ساده از صبخ فرصت داشتین که معامله های ریسک بذیر را باز کنید . نه نیازی به بای استاب داشت نه سل استاب.
        ضمنا توجه به این نکته ضروریه با این که اوضاع اروبا روبه راه داره میشه ولی قیمت طلا هم داره بالا میره یعنی طلا کالای ریسکی که در ثبات رشد میکنه نه رکود این برای بار دوم جهت یاد آوری!!!!!!
        فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

نظر

ممنون از تاپیک و پست های زیباتون
          در مورد ارتباط طلا و توافق امروز اگه میشه یک کم توضیح بدید
          من همیشه طلا رو انتخاب مطمئن برای شرایط ریسک گریز میدونستم اما این چند وقت که بحران یورو ادامه داشت بارها دیدم که حرکات نقطه برابری طلا خلاف این مسئله رو نشون میداد منظورم این هست که با توجه به این که شرایط دلار هم چندان خوب نبود و برای مدت ها تغییرات اوراق قرضه ده ساله امریکا منفی بود و از طرفی یورو هم منفی بود من انتظار این رو داشتم که طلا صعود کنه اما این طور نمیشد
          من هیچ جور نمیتونم شرایط فاندامنتالی این چند وقت رو برای طلا برای خودم حلاجی کنم اگه میشه یک توضیحی از دیدگاه شخصی تون این جا ارائه کنید
          بازم ممنون

نظر

سلام پرشین تریدر عزیز

ما در اقتصاد چهار دوره داریم :

1- دوره رکود و بحران "البته میشه این دوتا رو جدا محسوب کرد"
            2- دوره بازگشت از رکود به رونق
            3- دوره رونق
            4- دوره تومی " بعد از رونق"

خوب رفتار طلا یا ارزها و حتی سهام رو باید بر اساس اینکه در کدام دوره قرار گرفته ایم مورد بحث قرار داد !

طلا در همه دوره ها جز دوره بازگشت از رکود به رونق تقاضا میشود.

در این برهه زمانی هم هی معاملگران چشم انتظار این بودند جهان از رکود به سمت رونق داره پیشروی میکنه یعنی بازگشت . پس به صورت تعدیل شده طلا عرضه میشد و هر وقت احساس دوره رکود و عمق داشتند این دوره احساس میشد خود به خود این کالای ایمن تقاضا میشد !

طلا کالای عجیبی است از دید فاندامنتال ! عوامل تاثیر گذار زیادی روی این وجود داره ، ولی به طور کلی بستگی به دوره های اقتصادی دارد!

امیدوارم تونسته باشم منظورم برسونم ! اول دوره اقتصادی مد نظر قرار میدیم.بعد داده های ماکرو سپس میکرو اقتصادهای بزرگ و تاثیر گذار بر این کالا.همچنین بازارهای جانبی از قبیل نفت و سهام و تاثیرشون بر طلا... مبحث کاملا پیشرفته و قابل تامل هست.

فدای شما خلیل
            ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 06-30-2012, 11:54 AM

نظر

برشین تریدر عزیز جواب دادن به سوال شما نیاز به یک سری بیش زمینه دارد که اگه خدا بخاد در طول دوره خواهیم برداخت.
              حاج خلیل هم زخمت کشیدن و نظر خودشونو ابراز کردند

نظر

قوانین حاکم بر اقتصاد جهانی و همبستگی ها-بخش اول

سلام بر دوستان در این پست قصد دارم در مورد قوانین حکم بر بازارهای ملی و همبستگی ها صحبت کنم اکثر مورد مطرح شده سعی شده مطلب در عین تیتر وار بودن جامع و کامل باشد امید که مقبول واقع شود.

به علت آن که اصل پدیدهٔ ریسک پذیری و ریسک گریزی از بازار بورس یک کشور سر چشمه می گیرد مطلب رو با شاخص بورس آمریکا شروع کرده و بعد به شرح و بست موضوع می پردازم

کشور آمریکا دارای ۳شاخص بورس است که عبارتند از داو جونز۳۰،نزدک و اس اند پی ۵۰۰البته شاخصهای دیگری مثل راسل۲۰۰۰هم هستن که صرف نظر می کنیم

داو جونز ۳۰اشاره به ۳۰شرکت صنعتی بزرگ آمریکا دارد، نزدک اشاره به شرکتهای فعال در زمینه تکنولوژی و آی تی دارد و اس اند پی ۵۰۰ ۵۰۰عدد از شرکتهای بزرگ کشور آمریکا از تمامی بخش ها مانند صنایع ،تکنولوژی و شرکتهای فعال در صنایع بانک داری یا فاینانس که البته بخش اعظم این ۵۰۰شرکت مربوط به صنایع و بانک داری هستند و کمتر شرکتهای تکنولوژی در اون حضور دارند.

معمولا ۲شاخص داو جونز ۳۰و اس اند پی ۵۰۰همبستگی مثبت بسیار شدید با هم دارند و نمودارهای تکنیکال شان مانند یک دیگر هستند به خاطره این که بیشتر معرف شرکتهایی هستند که به صنایع آمریکا می پردازند تا تکنولوژی البته گام های حرکتی نزدک هم با اون ها تقریبا یکی است منتها با مقادیر در صدی متفاوت و صد البته نمودار تکنیکال متفاوت.مطلبی که بسیار جالب است در هر تغییر جهت بازار از مثبت به منفی یا منافی به مثبت شاخص نزدک پیشرو است و ۲تای دیگر دنبال رو اون یعنی مثلا ابتدا شاخص نزدک تغیراتش از مثبت به منفی تغییر می کند و بعد داو و اس اند پی

این ۳شاخص با هر خبر خوش از وضعیت اقتصاد جهانی و مخصوصا کشور آمریکا ریسک پذیر شده و به سمت بالا حرکت میکنند با هر خبر بد به سمت پایین
                به طبع افزایش یا کاهش در شاخص داوجونز قیمت نفت هم تغیر میکند یغنی نفت با شاخص داو جونز همبستگی مثبت داردچون داو حاصل 30 شرکت صنعتی است و این شرکتها مصزف نفت بالایی دارد مثل نزدک تکنولوژی محور نیست که مصزف انرژی کمی دارند.
                قیمت نقره با شاخص نزدک همبستگی مثبت دارد زیرا شرکتهای مثل مایکروسافت یا اینتل در تولید قطعات ریزشان مصرف بالایی از نقره را دارند اصولا نقره یک فلز صنعتی است تا یک فلز زینتی و با بهبود شرایط اقتصادی افزایش می یابد نکته جالب اینکه بیل گیتس مالک شرکت مایکروسافت علاقه خاصی به فلز نقره دارد و صحبت از قیمت های 300 دلاری نقره میکند.
                ادامه دارد ...........
                ویرایش توسط matin fund : https://www.traderha.com/member/5805-matin-fund در ساعت 07-05-2012, 03:29 PM

نظر

امروز بعد از ظهر با کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا واحد پولی یورو با کاهش در برابر تمام ارزهای ماژور روبه رو شد . به طور مثال در برابر دلار ۱۲۰ پیپ کاهش یافت خیلی راحت با دیدن این خبر با اطمینان کامل شما میتونستید اقدام به فروش یورو در برابر دلار بکنید.دوستان من بهتون قول میدم در هفته اگه رو خبرها تمرکز کنید میتونید ۱۰۰ پیپ کاسب باشید اصلا هم ربطی به بروکر نداره که بخواد ریکوت بده و نذاره شما معامله کنید چون این کاهش در طول ۲ ساعت اتفاق افتاده نه ۳۰ ثانیه.نه نیازی به قرار دادن بای استاپ داشت نه سل استاپ.

نظر

فکر کنم اگه Non-Farm Employment Change تو محدوده 130k باشه طلا تا 1547 بره .اگه محدوده 40k باشه تا 1660بالا بره.البته شاید .ببخشید این مدل پست میشه زد یا نه.

نظر

دیروز آمار اشتغالزایی در بخش غیر کشاورزی در ماه جون در کشور آمریکا علم شد که کم تر از حد انتظار بود تنها ۸۰ هزار شغل جدید ایجاد شده بود که پیشبینی میشد این مقدار ۱۰۰ هزار نفر باشد. لازم دونستم چند نکته را خدمت دوستان عرض کنم

۱-اخبار ماهیانه اشتغالزایی در کشور آمریکا بعد از صورت جلساته بانک مرکزی آمریکا مهمترین رویداد اقتصادی است.

۲-در این خبر بیشتر به میزان ایجاد مشاغل دقت کنید تا درصد نرخ بی کاری که علتشو رو در پست مربوطه به تفصیل در موردش بحث خواهیم کرد باهم.

۳-حتی عدد زیر ۱۲۰هزار برای مشاغل جدید در آمریکا نشان از بدتر شدن اوضاع دارد چه برسد به ۸۰هزار،بین ۱۲۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نشان از ثبات اوضاع اقتصادی دارد و احتمالا کاهش درصد بی کاری و تنها عدد بالای ۲۰۰ هزار نشان از بهبود اقتصادی آمریکا دارد.

۴-در فروم های مختلفی خوندم که آمار اقتصادی آمریکا بدتر شده پس چرا ارز دلار در برابر همه ارزها تقویت شد و صعود کرد؟ این جا باز میرسیم به مبحث ریسک پذیری و ریسک گریزی خبر نشان از کندی اقتصاد آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد دنیا دارد پس شرایط ریسک گریزی میشود خوب حالا به طور مثل دلار آمریکا ارز امن تری است یا کانادا؟ نرخ بهره آمریکا ۰.۲۵ و کانادا ۱ در صد است پس آمریکا ارز امن تاری است و باید تقویت شود همین طور در برابر یورو،پوند و ...........

تنها دربربر ین ژاپن دلار آمریکا تضعیف شد چون نرخ بهر آمریکا ۰.۲۵ ولی ین۰.۱۰ است و کلا ین مطمئن ترین دارایی دنیا است.

۵-راستی توجه کردین که طلا هم ریخت ابتدا ۱۲ دلار بالا رفت و بعد ۲۰ دلار ریخت سوای این که برای بار سوم تاکید می کنم کِه طلا دارایی امن نیست که در عمل دارید می بینید ولی اینجا یه سوال پیش میاد چرا هنگام انتشار خبر یه شدو زد به سمت بالا و بعد ریخت؟ علتش همون چیزیه که باعث شد طلا ساله پیش از ۱۹۲۰ بیاد ۱۵۳۰ در کمتر از یک ماه حتما در یه پست جدا گانه در مورد طلا به این نکته اشاره خواهم کرد.

یه مورد هم این که احساس می کنم مشارکت دوستان در این تاپیک یه مقدار کمه که صد در صد اشکال از منه پس لطفا من رو از انتقادات سازنده خود بی بهره نسازید.با تشکر
                      ویرایش توسط matin fund : https://www.traderha.com/member/5805-matin-fund در ساعت 07-07-2012, 08:38 PM

نظر

یه مورد رو در پست قبل فراموش کردم خدمتتون عرض کنم اونم این که روز جمعه طبیعتاً با توجه به این که خبر در مورد آمریکا بود قاعدتاً باید روی ارزهایی معامله انجام میشد که یک طرفش دلار آمریکا بود یا طلا و نفت و شاخص بورس های آمریکا که با دلار ارزش گذاری میشوند اما جالبه بدونید در این بحث بهینه سازی که خدمتتون تقدیم خواهم کرد من معامله روی جفت ارزی کردم که هیچ طرفش دلار آمریکا نبود و اتفاقا بیشترین پیپ و سود ممکن رو به دست آوردم در بین تمام جفت ارزها. من یه جمله ای از استاد خودم جناب آزادی خوندم در جزوه واگرایی شون که واقعا دارم برای اون تلاش می کنم اونم این که سطح تحلیل ما باید از سطح تریدرهای روس و اوکراینی بالاتر بره به امید اون روز.

نظر

متین جان سلام . ممنون از اینکه مطالب ارزشمندتون را به اشتراک میذارید .

در مورد اینکه فرموده بودید مشارکت دوستان در این تاپیک کمه . شما به دل نگیرید . آقا توی کدوم تاپیک مشارکت دوستان زیاده که این دومیش باشه ؟؟؟؟؟؟

در حالی که اعضای فروم داره به 2800 نفر میرسه و تعداد بازدید تاپیکها به طور متوسط روزانه بالای 100 بازدیده .
                          اما خوب این کم لطفی بقیه نسبت به خودشونه که نه حاضرند این دکمه تشکر را بزنند و نه در بحث شرکت کنند . در حالی که هم دارند میخونند و هم استفاده میکنند .

البته من فکر کنم اگه ارائه مطالب یه نظمی داشته باشه ، که مثلا اعضا بدونند این هفته فلان روزها قراره چند تا مطلب اینجا عنوان بشه قطعا مشارکت بیشتر میشه . تا اینکه یه مدت هیچ آموزشی در تاپیک نباشه .

به هر حال تا اینجا کار از ارائه مطالب با ارزشتون کمال تشکر را دارم و امیدوارم ادامه بدید .

1. سوال من در مورد نرخ بهره هاست . چند وقت یکبار گزارشش اعلام میشه ؟. آیا نظمی داره یا فقط هر وقت تغییر کنه اعلام میکنند .

2. فرموده بودید توی سایت فارکس فکتوری گوشه سمت چپ نرخ ها را میزنه . اما من پیدا نکردم .میشه لطف کنید و نشون بدید . کلا من نرخ بره ها را ندارم .

نظر

خب حالا من یه چندتا سوال بپرسم ببینم فهمیدم مطلب را یا نه ؟ استاد مشقم را صحیح کنید لطفا

اول اینکه چطور باید فهمید در کدوم اوضاع اقتصادی هستیم که به سمت ریسک گریزی بریم یا به سمت ریسک پذیری . ؟؟؟؟
                            فکر کنم اگه اوضاع اروپا رو به بهبود بره شرایط میشه ریسک پذیری . همین طور امریکا . یعنی اگه اخبار امریکا مثبت اعلام بشه بازم میشه ریسک پذیری .
                            اما اگه اخباربدی از این دو حوزه بیاد میشه ریسک گریزی ؟ درسته ؟

نرخ بهره با اون ارز رابطه مستقیم داره . درسته ؟ حالا افزایش نرخ بهره یعنی رکود اقتصادی یا رشد اقتصادی ؟ مثلا بانک مرکزی اروپا که نرخ یورو را کاهش داد ، ما میفهمیم که ارزش یورو باید افت کنه .

اما یورو را در مقابل کدوم جفت ارز بفروشیم. در مقابل دلار یا فرانک یا ین ؟ الان اوضاع ریسک پذیره یا ریسک گریز ؟؟
                            من خودم گفتم باید eur/jpy معامله کرد . درسته ؟

حالا اگه اخبار امریکا مثبت اعلام بشه ، یعنی ثبات و رشد و ریسک پذیری . درسته ؟ خب حالا بریم به سمت کالای ریسکی . مثلا از بین جفت ارزها بریم استرلیا بخریم چون ریسکی هست یا دلار بخریم چون اخبار به نفع اونه ؟؟

من گیچ کیج شدم
                            ویرایش توسط RAYAN : https://www.traderha.com/member/5562-rayan در ساعت 07-09-2012, 05:26 PM

نظر

نوشته اصلی توسط خیر خواه نمایش پست ها
                              خب حالا من یه سوال بپرسم ببینم فهمیدم مطلب را یا نه ؟ استاد مشقم را صحیح کنید لطفا

اول اینکه چطور باید فهمید در کدوم اوضاع اقتصادی هستیم که به سمت ریسک گریزی بریم یا به سمت ریسک پذیری . ؟؟؟؟

نرخ بهره با اون ارز رابطه مستقیم داره . درسته ؟ حالا افزایش نرخ بهره یعنی رکود اقتصادی یا رشد اقتصادی ؟ مثلا بانک مرکزی اروپا که نرخ یورو را کاهش داد ، ما میفهمیم که ارزش یورو باید افت کنه .

اما یورو را در مقابل کدوم جفت ارز بفروشیم. در مقابل دلار یا فرانک یا ین ؟ الان اوضاع ریسک پذیره یا ریسک گریز ؟؟
                              من خودم گفتم باید eur/jpy معامله کرد . درسته ؟
                              سلام آقای خیر خواه
                              در صفحه فارکس فکتوری سمت چپ . پایین صفحه آخرین جدول نوشته شده
                              Central Bank Rates
                              (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

نوشته اصلی توسط matin fund نمایش پست ها

۵-راستی توجه کردین که طلا هم ریخت ابتدا ۱۲ دلار بالا رفت و بعد ۲۰ دلار ریخت سوای این که برای بار سوم تاکید می کنم کِه طلا دارایی امن نیست که در عمل دارید می بینید ولی اینجا یه سوال پیش میاد چرا هنگام انتشار خبر یه شدو زد به سمت بالا و بعد ریخت؟ علتش همون چیزیه که باعث شد طلا ساله پیش از ۱۹۲۰ بیاد ۱۵۳۰ در کمتر از یک ماه حتما در یه پست جدا گانه در مورد طلا به این نکته اشاره خواهم کرد.

یه مورد هم این که احساس می کنم مشارکت دوستان در این تاپیک یه مقدار کمه که صد در صد اشکال از منه پس لطفا من رو از انتقادات سازنده خود بی بهره نسازید.با تشکر
                                متین جان منتظر تحلیل شما روی طلا هستم چون من تریدم فقط روی طلا هست ! با تشکر
                                در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

پردازش ...
                                X