سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
دست نوشته های یک تریدر 1998-2012
صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 112
    مدیر بخش مدیریت سرمایه

میزان امتیاز
    2293Array = 45
    قدرت امتیازدهی
    45
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

Lightbulb دست نوشته های یک تریدر 1998-2012

بسم الله الرحمن الرحیم
    روزی دهنده خداست
    با سلام
    بدون مقدمه عرض کنم ، غرض از ایجاد این پست در کل ایجاد یک محیط و مباحث در رابطه با باید ها و نباید های بازار های مالی است من تجربیان خودم رو عرض میکنم ، اما اگه سوالی باشه در زمینه های مختلف اعم از : تکنیکال ، فاندامنتال ، مدیریت ریسک و سرمایه ، استراتژی های مختلف ، برنامه نویسی ، ادمین شبکه های مرتبط به بازار ، لگاریتم , یا هر چیز دیگه یا موصوعی که من یادم نیست ولی دوستان به یاد دارند ، بفرماییند انشاالله به لطف خدا ، بی جواب نمی مونه !

با تشکر داود فرد
    ویرایش توسط fard : 04-10-2012 در ساعت 06:15 PM

مدیر بخش مدیریت سرمایه

میزان امتیاز
    2293Array = 45
    قدرت امتیازدهی
    45
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

Lightbulb

بسم الله

- بحث رو میخواستم با یه خاطره شروع کنم ولی بهتره خاطرات بزاریم برای کمی گذر زمان ، یه ضرب والمثل که میگه همه دوست دارن برن بهشت ولی کسی دوست نداره بمیره ! اگه ارتباطش رو با این بازار ها بخواهیم پیدا کنیم این جور میشه گفت همه دوست دارن تو این بازار در آمد داشته باشن ولی کمتر کسی حاضر که پوزیشنی رو تو ضزز ببنده واقعا دلیلش چیه؟
    هر کسی نظر داره بفرمایید تا بعد از چند تا دلیل من هم مواضع خودم رو عرض کنم ، اگه اینجوری شروع کردم دلیلش این که بزرگی فرموده اگه چیزی رو عنوان کردید که قبلش سوال ایجاد نکرده براش هم وقت شنونده رو گرفتی هم عمر خودت رو بیخود صرف کردی !
    ویرایش توسط fard : 04-10-2012 در ساعت 07:53 PM

مدیر انجمن نرم افزار

میزان امتیاز
    15692Array = 211
    قدرت امتیازدهی
    211
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام

یکی از دلایلی که باعث میشه ما پوزیشن تو ضرر نبندیم اینکه تحمل ضرر نداریم و نمیخواهیم قبول کنیم که ضرر کردیم و انسان ذاتا دوست داره همیشه برنده باشه و سود کنه .کلا قبول شکست در همه عرصه ها برای انسان سخت .
    ولی اگر بتونیم با واقعیت کنار بیاییم و بر اساس همین واقعیتها برنامه ریزی کنیم میتونیم موفق باشیم . باید قبول کنیم شکست جزئی از زندگی .
    دوستانی که حساب live دارند و تمایل به دریافت تحلیل از طریق تلگرام هستند در پیغام خصوصی اعلام نمایند.

https://t.me/Mostafatrader

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9634Array = 131
    قدرت امتیازدهی
    131
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
    بسم الله

- بحث رو میخواستم با یه خاطره شروع کنم ولی بهتره خاطرات بزاریم برای کمی گذر زمان ، یه ضرب والمثل که میگه همه دوست دارن برن بهشت ولی کسی دوست نداره بمیره ! اگه ارتباطش رو با این بازار ها بخواهیم پیدا کنیم این جور میشه گفت همه دوست دارن تو این بازار در آمد داشته باشن ولی کمتر کسی حاضر که پوزیشنی رو تو ضزز ببنده واقعا دلیلش چیه؟
    هر کسی نظر داره بفرمایید تا بعد از چند تا دلیل من هم مواضع خودم رو عرض کنم ، اگه اینجوری شروع کردم دلیلش این که بزرگی فرموده اگه چیزی رو عنوان کردید که قبلش سوال ایجاد نکرده براش هم وقت شنونده رو گرفتی هم عمر خودت رو بیخود صرف کردی !
    با سلام

اسم ضرر که میاد من خوشحال میشم ، چرا که ضرر در حد مشخص باعث حفظ سرمایه و سودهای حاصله از این سرمایه در آینده میشود. به دیدگاه و ساختار ذهن شما بستگی دارد یک کلمه و جمله را چظور تفسیر کنید.انرژی منفی که در ضمیر ناخودآگاه شما وجود دارد (در اثر ضررهای گذشته) و قابلیت ذهن برای مقابله با شکست ، باعث میشود انسان با دیدن یک معامله ضررده خود را در حالت پیشین ببیند و در مقابل سیگنال های مبنی بر اینکه بازار در جهتت حرکت نمیکند عکس العملی نشان ندهد.

موفق باشید

مدیر بخش مدیریت سرمایه

میزان امتیاز
    2293Array = 45
    قدرت امتیازدهی
    45
    Array
    با سلام
    ممنون ، این یک مطلب psychologic of trede ( روانشاسی ترید) هستش حدود 90 درصد هم درسته البته اون 10 درصد به اون قسمت ارتباط داره که ، فکر کنیم یه بازی !با باز کردن یه پوزیشن شروع و بستنش تموم میشه ! درسته lose part of the game ، این مطلب رو میشه به عنوان یک عامل در نظر گرفت و راجع به اون در قسمت را حل ها صحبت کرد . البته واقعا از کار های سخته وقتی تریدر یه پوزیشن رو نو ضرر میبنده انکار گلوله تو مخ بهترین اسبش میزنه ! وباید به این نکته برسیم که اول - کار به اینجا نرسه ؟ دوم اینکه که کجا و چه جور بزنیم !!؟/ باز هم ممنون و بیشتر صحبت میکنیم انشاالله پیرامون این مطلب !

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9634Array = 131
    قدرت امتیازدهی
    131
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    من اعتقاد دارم بازار های مالی دارای ریسک هستند ، و افراد خیال میکنن با ورودشون در این عرصه ریسک را پذیرفتند با وجود اینکه اینطور نیست ، چرا ؟ چون وقتی ریسکی پذیرفته میشود بازار تهدید آمیز نیست ، وقتی چیزی تهدید آمیز تباشد ترسی هم وجود ندارد و ترسی وجود نداشته باشد نیازی به شجاعت در این راه نیست پس نیازی به اعصاب پولادین نیستیم. این چیزیه که اون ده درصد در نظر دارن.

وقتی شما دو درصد در یک معامله میپذیرید که ریسک کنید به معنای واقعی باید بپذیرید یعنی فکر کنید این دو درصد دیگه در حساب شما نیست ، اما افسوس که همه در ابتدا به فکر تیک پرافیتشون هستند. اینجوری عمل کنید راحت میتوانید عملکرد مناسبی در حد خودتون اجرا کنید.

باز میگم افسوس ، باید خیلی ضرر متحمل بشوند تا به بعد روانی بازار پی ببرند.

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    6699Array = 95
    قدرت امتیازدهی
    95
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با درود

ضرر را برابر با اشتباه خودمون میدونیم و گاهی بالاتر از آن برابر با شکست میدانیم.

به همان ترتیب که در جامعه حاضر به قبول اشتباه خود نیستیم ، در بازار هم نمیخواهیم قبول کنیم که اشتباه کردیم یا شکست خوردیم!

در حالی که ضرر در بازار ناشی از اشتباه ما نیست. ناشی از ذات احتمالات بازار است. در هر معامله ما یکی از چندین احتمال ممکن را تست میکنیم.

به نظر ،این وضعیت روانی در تریدرهایی که تحلیل میکنند بیشتر دیده میشود. شکست تحلیل برابر میشود با شکست شخصیت و ...

زمانی که درک کنیم ضرر کردن ما برابر با،

بی سوادی ما

کند ذهنی ما

بد شانسی ما

تقدیر ما

...

نیست

بلکه ضرر کردن ما ناشی از انتخاب راهی ماجراجویانه برای بدست آوردن پول است!! (و ماجراجویی هم بی مشکل نمیشه )

نمیتوانیم وضعیت متعادلی در بازار پیدا کنیم.

آیا ما از شنیدن خبر تصادف در مسابقات اتومبیلرانی متعجب میشویم؟!! نمیشویم چون هم ما میدانیم و هم رانندگانی که در مسابقات شرکت میکنند

تصادف و خطر در این ورزش اجتناب ناپذیر است.

کسی که نمیخواد تصادف کنه میتونه بره سراغ مسابقات پینگ پونگ!!!

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

مدیر بخش مدیریت سرمایه

میزان امتیاز
    2293Array = 45
    قدرت امتیازدهی
    45
    Array
    ممنون و با سلام
    اگه بگیم هر چیزی بهای خودش رو داره بهتره ، ریسک بازار مالی از ریسک رد شدن از یه خیابون شلوع بیشتر نیست با ما باشید انشاالله در آخر مطالب بهش میرسم

در ضمن یادمون نره موضوع بحث هنوز پیدا کردن عناوین که چرا ؟؟همه دوست دارن تو این بازار در آمد داشته باشن ولی کمتر کسی حاضر که پوزیشنی رو تو ضزز ببنده واقعا دلیلش چیه؟
    ویرایش توسط fard : 04-11-2012 در ساعت 01:38 AM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    815Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
    بسم الله

سلام
    دلیلش از نظر من نداشتن سیستم ترید است.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    815Array = 33
    قدرت امتیازدهی
    33
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
    با درود

ضرر را برابر با اشتباه خودمون میدونیم و گاهی بالاتر از آن برابر با شکست میدانیم.

به همان ترتیب که در جامعه حاضر به قبول اشتباه خود نیستیم ، در بازار هم نمیخواهیم قبول کنیم که اشتباه کردیم یا شکست خوردیم!

در حالی که ضرر در بازار ناشی از اشتباه ما نیست. ناشی از ذات احتمالات بازار است. در هر معامله ما یکی از چندین احتمال ممکن را تست میکنیم.

به نظر ،این وضعیت روانی در تریدرهایی که تحلیل میکنند بیشتر دیده میشود. شکست تحلیل برابر میشود با شکست شخصیت و ...

زمانی که درک کنیم ضرر کردن ما برابر با،

بی سوادی ما

کند ذهنی ما

بد شانسی ما

تقدیر ما

...

نیست

بلکه ضرر کردن ما ناشی از انتخاب راهی ماجراجویانه برای بدست آوردن پول است!! (و ماجراجویی هم بی مشکل نمیشه )

نمیتوانیم وضعیت متعادلی در بازار پیدا کنیم.

آیا ما از شنیدن خبر تصادف در مسابقات اتومبیلرانی متعجب میشویم؟!! نمیشویم چون هم ما میدانیم و هم رانندگانی که در مسابقات شرکت میکنند

تصادف و خطر در این ورزش اجتناب ناپذیر است.

کسی که نمیخواد تصادف کنه میتونه بره سراغ مسابقات پینگ پونگ!!!

ارادتمند
    ممنون پیام جان عالی بود.
    موفق باشید.

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین