سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
سوال و جواب فراز و نشیب فاندامنتال - صفحه 2
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
    مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9634Array = 131
    قدرت امتیازدهی
    131
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط bhz67 نمایش پست ها
    سلام آقا خلیل
    یه سوال ..
    در طول مدتی که فاندامنتال کار میکنید ... در چند درصد مواقع پیش اومده که فاندامنتال با تحلیل تکنیکال(مثلا الیوت یا هارمونیک پترن ها) در یک جهت نباشه وهریک سیگنال مخالف دیگری بده؟؟؟

ممنون..
    همانطور که متین جان عرض کردن این دو مکمل یکدیگر هستند.

جاهای دیدم که خبر بدی اومده (مثل تولید ناخالص چین که تاثیر گذاره روی دلار استرالیا) منتهی به دلیل نبودن گواه معاملاتی در تکنیکال ، شاهد تضعیف اون ارز محلی نشدیم ، به شخصه به دنبال موقعیت های هستم که هر دو یکصدا بگن شروع به خرید کن ، یا بگن شروع به فروش....

من یک تریدر فاند هستم و هیچ وقت خلاق دیتاهای بنیادی دست به معامله نمیزنم ( قمار باز نیستم به گفته یکی از دوستانم) ولو که چهارصد پیپ بازار ریتریس کنه !

سوالی دارم که دوست دارم واقع بینانه تمام تریدرها بهش فکر کنند:

ایالات متحده ( وطن دوم ) در نظر داشته باشید ! عمو برنانکه تو کنگره سخنرانی داره ! جون حاجی میاد تحلیل تکنیکالش تو کنگره عنوان میکنه یا میاد از دیتاهای اقتصادی بحث باز میکنه؟

آیا مبحثی که یک دنیا رو در بر داره رو تحلیل تکنیکال میچرخه ، آیا فلان موج خلیل تعیین کننده روند قیمتی هست یا داده های آ کلاس ؟ خدای نکرده ذهنیتتون نمیخوام از علم تکنیکی خراب کنم ، منتهی گفتم واقع بینانه به این مسئله پاسخ بدین

ارادت
    ویرایش توسط FundTrader : 07-14-2012 در ساعت 08:29 PM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    229Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
    همانطور که متین جان عرض کردن این دو مکمل یکدیگر هستند.

جاهای دیدم که خبر بدی اومده (مثل تولید ناخالص چین که تاثیر گذاره روی دلار استرالیا) منتهی به دلیل نبودن گواه معاملاتی در تکنیکال ، شاهد تضعیف اون ارز محلی نشدیم ، به شخصه به دنبال موقعیت های هستم که هر دو یکصدا بگن شروع به خرید کن ، یا بگن شروع به فروش....

من یک تریدر فاند هستم و هیچ وقت خلاق دیتاهای بنیادی دست به معامله نمیزنم ( قمار باز نیستم به گفته یکی از دوستانم) ولو که چهارصد پیپ بازار ریتریس کنه !

سوالی دارم که دوست دارم واقع بینانه تمام تریدرها بهش فکر کنند:

ایالات متحده ( وطن دوم ) در نظر داشته باشید ! عمو برنانکه تو کنگره سخنرانی داره ! جون حاجی میاد تحلیل تکنیکالش تو کنگره عنوان میکنه یا میاد از دیتاهای اقتصادی بحث باز میکنه؟

آیا مبحثی که یک دنیا رو در بر داره رو تحلیل تکنیکال میچرخه ، آیا فلان موج خلیل تعیین کننده روند قیمتی هست یا داده های آ کلاس ؟ خدای نکرده ذهنیتتون نمیخوام از علم تکنیکی خراب کنم ، منتهی گفتم واقع بینانه به این مسئله پاسخ بدین

ارادت
    با تشکر از توجه شما

ولی مسلط شدن بر فاندا نیاز به درک عمیقی از علم اقتصاد داره..... وباید اخبار رو در هر لحظه دنبال کرد..

به شخصه بنده هم فکر میکنم یه تحلیل تکنیکال دقیق میتونه هم جهت با فاندا باشه .. کما اینکه شما هم از الیوت استفاده میکنید....

ممنون
    در این بازار اگر سودی است ،با درویش خرسند است ...

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9634Array = 131
    قدرت امتیازدهی
    131
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط bhz67 نمایش پست ها
    با تشکر از توجه شما

ولی مسلط شدن بر فاندا نیاز به درک عمیقی از علم اقتصاد داره..... وباید اخبار رو در هر لحظه دنبال کرد..

به شخصه بنده هم فکر میکنم یه تحلیل تکنیکال دقیق میتونه هم جهت با فاندا باشه .. کما اینکه شما هم از الیوت استفاده میکنید....

ممنون
    ممنون عزیز از پاسختون

تحلیل تکنیکال چقدر میخواد دقیق باشه؟ من اگر حرف از دقیقی بزنم ممکنه خیلی منتقد پیدا بشه ولی بدون شک ، من تا الان اکثر آنالیزهام درست از آب در اومده ، منتهی آیا از قبل هیچ شک و شبهه ای نداشتم؟ اگر نداشتم که الان جز نفرات اول از نظر ثروت بودم!

به شخصه نمیتونم بگم این آنالیز تکنیکی من که وجود داره یک سناریو بیشتر نداره و صدرصد دقیق هست، مینیمم دو سناریو همیشه پیش روی من هست !

ولی توی بنیادی نه! بنیادی میگه تضعیف یورو ، بدون شک تضعیف یورو رو در پیش داره ، دیر زود داره سوخت و سوز نداره !

باز ممنونم

کاربر عضو

میزان امتیاز
    403Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین نمایش پست ها
    سلام متین جان
    یه سوال؟؟؟ آیا کار کردن با تحلیل فاندامنتال به این معنیه که همه وقتمون را باید بذاریم واسه دنبال کردن اخبار؟
    واسه کسی که فرصت زیادی واسه پیگیری اخبار و نداره آیا استفاده از فاندامنتال امکان پذیر و منطقی هست؟
    ممنون اگه توضیح بدی
    متاسفانه تحلیل فاندامنتال در جامعه تریدری ایران بد معرفی* شده به این معنی* که همش باید پای چارت باشین و دستورات تأخیری در پلتفرم بذارین این اصلا تحلیل نیست اتفاقا تحلیل فاندامنتال در حد کمتر از پنج دقیقه انجام می*شه در طول روز و باقیش پیدا کردن اهداف قیمتی با استفاده از تحلیل تکنیکال است ایشالا در پایان تاپیک یه ویدئو زنده از تلفیق تکنیکال و فاندامنتال میزارم
    فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

کاربر عضو

میزان امتیاز
    403Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali20500 نمایش پست ها
    سلام متین عزیز

ممنون بابت تاپیک زیباتون و اینکه اطلاعات خودتون رو در اختیار دیگران قرار میدین.

سوالی از خدمتتون داشتم درمورد 3 شاخص بورس آمریکا :

میخواستم بدونم چه موقع ما از Rate ده ساله ی آن ها استفاده میکنیم برای تحلیل و به چه صورت است ؟

دوم اینکه اینطور که من اطلاع دارم دلار آمریکا رو میشه گفت که داو جونز کنترل میکنه . ولی آیا نسبت داو به S&P و نزدک مهم است ؟

از نسبت بین این 3 شاخص به چه صورت برای ترید کردن استفاده میکنیم ؟

ممنون میشم توضیح بدین .

موفق باشید
    علی* جان در مورد نرخ ۱۰ ساله اوراق قرض آمریکا بحث آخر تاپیک به همین مورد اختصاص دارد اگه همراه باشین خدماتتون تقدیم خواهم کرد و اگر نه الان نیز به یک سری پیش نیاز دارد
    در مورد سوال دومتون اگه منظورتون نسبت عددی است معمولان داو و اس* اند پی* بین نسبتشون بین ۱ به ۸ و یک به ۱۰ در نوسان است بسته به این ک بخش سنت رشد بیشتری کرده یا خدماته مالی*.
    نزدک هم راهش از این دو جداست کلا.
    اما در مورد نحوه معمل با این ۳ شخص اجازه بدین من ک هنوز اصل خبر هارو تحلیل نکردم این*ها تا این جا همه پیش نیز است البته اگه تا این جای مباحث رو خوب یاد بگیرید بقیه تکرار مکررات ا
    فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

کاربر عضو

میزان امتیاز
    93Array = 9
    قدرت امتیازدهی
    9
    pcmbrokers
    Array
    سلام متین عزیز

سوالی از خدمتتون داشتم . فرموده بودین که شاخص داو و S&P500 با دلار استرالیا همبستگی مثبت دارند . من همیشه در ذهنم اینطور بوده که که وقتی S&P500 قوی میشود دلار استرالیا قوی میشود و هروقت داو قوی میشود دلار امریکا .

با توجه به دانسته های خودم متوجه این نکته ای که گفتین نمیشم و منظور از همبستگی مثبت را در اینجا درک نمیکنم چون با توجه به توضیحی که دادم به نظر مخالف هم هستند . ( منظورم در جفت ارز aud/usd است ) چون در دیدگاه بنده وقتی مثلا میخواهیم این جفت ارز را بخریم باید داو ضعیف و S&P500 قوی بشود.

ممنون میشم در این باره توضیح بفرمایید

کاربر فعال

میزان امتیاز
    470Array = 27
    قدرت امتیازدهی
    27
    Array
    با اجازه اساتید محترم
    در واقع میشه گفت Dow و s&p500 رابطه مستقیم با حرکت audusd دارد.با تقویت دلار استرالیا در برابر دلار امریکا قیمت سهام (Dow و s&p500 و...)هم افزایش می یابد و برعکس.امیدوارم روان گفته باشم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12