سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
فراز و نشیب فاندامنتال از دید من - صفحه 2
صفحه 2 از 8 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 71
    کاربر فعال

میزان امتیاز
    177Array = 24
    قدرت امتیازدهی
    24
    pcmbrokers
    Array
    از حضور آقا متين كمال تشكر را دارم كه با وجود تجربه بالا در ضمينه فاندامنتال بدون هيچ چشم داشتي شروع به آموزش كرده اند

هر گاه بر لبه سخت پرتگاهي اسير گشتي به خداوند توكل كن يا خداوند تو را در آغوش خواهد گرفت و يا پرواز كردن را به تو خواهد آموخت

کاربر عضو

میزان امتیاز
    403Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام دوستان
    متاسفانه این هفته و هفته گذشته به دلیل برخی مشکلات نتونستم ارائه مطلب کنم که پوزش می خوام

اما در طول این مدت مشغول بررسی مطلبی در مورد انتخاب ابزار معاملاتی مناسب بودم که به نتایج شگفت آوری رسیدم یعنی بر روی یک خبر در صورت انتخاب ابزار معاملات مناسب بازدهی شما در برخی اوقات شاید ۳۰ در صد افزایش یابد! بنابر این به انتهای مبحث تدریس این تاپیک مبحث بهینه سازی رو اضافه می کنم امیدوارم مقبول واقع شود
    فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

کاربر عضو

میزان امتیاز
    403Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    Array
    نکته دیگه که لازم دونستم بگم اینه که تحلیل فاندامنتال یک مفهوم انتزاعی است یعنی هرکسی برداشته شخصی
    خودشو از اون داره مثلا مثل تکنیکال نیست که قانون امواج الیوت بگه موج سوم کوچکترین نیست یا موج ۴ موج یک رو همپوشانی کرده پس موج شماری غلط است یعنی هر کسی میتونه یه برداشت داشته باشه حاج خلیل هم که ما از تحلیل های زیباشون بهره مند میشیم نظراته خودشونو دارن پس دوستان میتونند نظرات رو مطالعه کرده و بر مبنای مشاهدات خودشون تصمیم گیری کنند.با احترام
    ویرایش توسط matin fund : 06-22-2012 در ساعت 02:34 PM

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9634Array = 130
    قدرت امتیازدهی
    130
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    متین جان کاملا حق با شماست. یک سری تعاریف پایه ای مشترک وجود دارد منتهی نحوه برداشت و استفاده از آنها کاملا به هر شخص برمیگرد در تاپیک آموزشی انشالله دیدگاه های مختلف بررسی میشه که بلفرض یک نفر از اوراق قرضه میتواند به این نحوه استفاده کند و شخص دیگر از نحوه دیگری.

مهم اینه که ما بتوانیم از اطلاعات به صورت پیشرو جهت تحلیل بازار هدف " ارز" بهره مند شویم.

باز از مطالب خوبتون تشکر میکنم و کماکان منتطر پست های بعدی شما خواهیم بود.

ارادتمند خلیل

کاربر عضو

میزان امتیاز
    403Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    Array

ریسک بذیری و ریسک گریزی

در این پست به بحث در باره شرایط و زمانهای ریسک پذیری و ریسک گریزی در بازارهای مالی جهان میپردازیم
    ابتدا تعاریفی کلاسیک از این ۲رو رو ارائه کرده سپس چگونگی معامله کردن با استفاده از این شرایط در بازارهای دادو ستد جهانی رو بررسی می کنیم

ریسک پذیری: به اوقات و شرایطی که در آن معامله گران شروع به خرید دارایی های ریسکی و فروش دارایی های امن به قصد کسب سود بیشتر میکنند شرایط و اوقات ریسک پذیری می گوییم.

یاد آوری: در پست قبل به این نکته اشاره شد که سرمایه گزران در زمانهای ثبات اقتصادی و سیاسی اقدام به خرید دارایی های ریسکی میکنند

ریسک گریزی:به اوقات و شرایطی ک در آن فعالان بازار تمایل به خرید دارایی های امن و فروش دارایی های ریسکی دارند به قصد حفظ قدرت خرید خود را دارند شرایط و اوقات ریسک گریزی در بازار گوییم

یاد آوری:در پست قبل توضیح داده شد که سرمایه گذاران در زمان رکود های اقتصادی و بن بست های سیاسی نظیر جنگ اقدام به خرید دارایی های امن میکنند.

خوب اما سوال این جاست که چه گونه با استفاده از این مورد می توان به معامله در بازار تبادلات ارزی دست زد؟

در پلث فرم معاملاتی کار گذاری پرسپولیس علاوه بر ارزهای مختلف ما شاخص های جهانی طلا نقره نفت رو هم در برابر دلار میتوانیم معامله کنیم

فرض می کنیم بر مبنای تحلیل انواع اخبار که در پست های بعدی نحوه تحلیل اون هارو آموزش خواهم داد به این نتیجه میرسیم که اوضاع اقتصاد جهانی با ثبات و با چشم انداز مثبت است طبیعتاً در این شرایط تمایل به خرید دارایی های ریسکی داریم این دارایی ها در بازار بازار تبادلات ارزی جفت ارزها هستن بنابراین باید بتوانیم تشخیص دهیم که کدام طرف را بای و کدام طرف را سل کنیم

اینجا یه راه ساده رو بهتون معرفی می کنم ارزی رو که نرخ بهره بیشتری دارد ریسکی تر و ارزی که نرخ بهره کمتری دارد امن تر در نظر بگیرید در حال حاضر

دلار استرالیا نرخ بهره ۳.۵نیوزیلند ۲.۵کانادا ۱یورو ۱پوند ۰.۵دلار و فرانک زیر ۰.۲۵و ین ۰.۱در صد رو دارند.

حالا مثلا ما میخوایم به معامله روی دلار استرالیا در برابر آمریکا بپردازیم و شرایط هم ریسک پذیری است چون استرالیا نرخ بهره بیشتری دارد ما اقدام به خرید این جفت عرض می کنیم.

یا یورو در برابر پوند و شرایط ریسک گریزی است چون نرخ بهره پوند پایین تر و دارایی امن تری است اقدام به سل کردن این جفت عرض می کنیم

نیوزیلند در برابر ین ژاپن و شرایط هم ریسک پذیری است خوب چون نرخ بهره نیو زیلند بالاتر است اقدام به خرید این عرض می کنیم.

دلار کانادا در برابر فرانک سوئیس و شرایط ریسک گریزی است خوب نرخ بهره سویس کمتر از کانادا است پس اقدام به فروش این جفت عرض می کنیم

در رابطه با طلا نقره نفت و شخص های جهانی که همه در برابر دلار هستند اگر شرایط ریسک پذیری بود به خرید دست بزنید و اگر ریسک گریزی اقدام به فروش آنها کنید.
    دوستان این بحث نحوه تشخیص دارایی ریسکی تر و امن تر که من با نرخ بهره برای شما مشخص کردم عواملی فراتر از نرخ بهره دارد منتها چون نیاز به توضیحات اقتصادی و سیاسی زیادی دارد که هم از حوصله بحث خارج است و هم در نحوه معامله کردن ما تأثیری ندارد ، از توضیح در باره آن صرف نظر کرد

در مطلب بعدی به بخث راجع همبستگی ها و قوانین حاکم بر اقتصاد جهانی میبردازیم با تشکر
    ویرایش توسط matin fund : 06-26-2012 در ساعت 12:32 PM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    6176Array = 87
    قدرت امتیازدهی
    87
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    ممنون . خیلی عالی بود .

یه سوال : نرخ بهره ها را از کجا باید بررسی کرد . سایتی چیزی داره .
    مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9634Array = 130
    قدرت امتیازدهی
    130
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سایت بازار تبادلات ارزی فکتوری یا بلومبرگ و سایت های دیگر نرخ بهره ها زدند ! Interest rate سرچ بزنید باز سایت های زیادی پیدا خواهید کرد !

متین جان ممنون از توضیحات !

کاربر عضو

میزان امتیاز
    403Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    Array
    مسعود جان همینطور که حاج خلیل زحمت کشیدن توضیخ دادن در سایت بازار تبادلات ارزی فاکتوری گوشه سمت چب نرخ بهره را زده بازم سوالی بود در خدمتم.
    فکر کنم امروز دوستان ضرورت فراگیری تحلیل فاندامنتال رو متوجه شدن! با یک خبر توافق سران اروبا تمام بازارها ریسک بذیر شدن و یورو 240 بیب نفت 350 بیب و طلا 50 دلار دلار استرالیا 200 بیب بالا رفت خیلی ساده از صبخ فرصت داشتین که معامله های ریسک بذیر را باز کنید . نه نیازی به بای استاب داشت نه سل استاب.
    ضمنا توجه به این نکته ضروریه با این که اوضاع اروبا روبه راه داره میشه ولی قیمت طلا هم داره بالا میره یعنی طلا کالای ریسکی که در ثبات رشد میکنه نه رکود این برای بار دوم جهت یاد آوری!!!!!!

کاربر عضو

میزان امتیاز
    215Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    ممنون از تاپیک و پست های زیباتون
    در مورد ارتباط طلا و توافق امروز اگه میشه یک کم توضیح بدید
    من همیشه طلا رو انتخاب مطمئن برای شرایط ریسک گریز میدونستم اما این چند وقت که بحران یورو ادامه داشت بارها دیدم که حرکات نقطه برابری طلا خلاف این مسئله رو نشون میداد منظورم این هست که با توجه به این که شرایط دلار هم چندان خوب نبود و برای مدت ها تغییرات اوراق قرضه ده ساله امریکا منفی بود و از طرفی یورو هم منفی بود من انتظار این رو داشتم که طلا صعود کنه اما این طور نمیشد
    من هیچ جور نمیتونم شرایط فاندامنتالی این چند وقت رو برای طلا برای خودم حلاجی کنم اگه میشه یک توضیحی از دیدگاه شخصی تون این جا ارائه کنید
    بازم ممنون

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9634Array = 130
    قدرت امتیازدهی
    130
    Array
    سلام پرشین تریدر عزیز

ما در اقتصاد چهار دوره داریم :

1- دوره رکود و بحران "البته میشه این دوتا رو جدا محسوب کرد"
    2- دوره بازگشت از رکود به رونق
    3- دوره رونق
    4- دوره تومی " بعد از رونق"

خوب رفتار طلا یا ارزها و حتی سهام رو باید بر اساس اینکه در کدام دوره قرار گرفته ایم مورد بحث قرار داد !

طلا در همه دوره ها جز دوره بازگشت از رکود به رونق تقاضا میشود.

در این برهه زمانی هم هی معاملگران چشم انتظار این بودند جهان از رکود به سمت رونق داره پیشروی میکنه یعنی بازگشت . پس به صورت تعدیل شده طلا عرضه میشد و هر وقت احساس دوره رکود و عمق داشتند این دوره احساس میشد خود به خود این کالای ایمن تقاضا میشد !

طلا کالای عجیبی است از دید فاندامنتال ! عوامل تاثیر گذار زیادی روی این وجود داره ، ولی به طور کلی بستگی به دوره های اقتصادی دارد!

امیدوارم تونسته باشم منظورم برسونم ! اول دوره اقتصادی مد نظر قرار میدیم.بعد داده های ماکرو سپس میکرو اقتصادهای بزرگ و تاثیر گذار بر این کالا.همچنین بازارهای جانبی از قبیل نفت و سهام و تاثیرشون بر طلا... مبحث کاملا پیشرفته و قابل تامل هست.

فدای شما خلیل
    ویرایش توسط FundTrader : 06-30-2012 در ساعت 11:54 AM

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین