سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
آموزش دنیای مووینگ اوریج ها - صفحه 2
صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 57
    کاربر فعال

میزان امتیاز
    13Array = 22
    قدرت امتیازدهی
    22
    pcmbrokers
    Array
    سلام در ادمه فرمايشات جنابعالي موينيگ ها اگر با شكست خط روند هم ادغام و مقاسيه شوند بهتر عمل ميكنند موينيگ 21 روزه با شيفت 5 http://www.mql5.com/en/charts/106956...l-trade?bind=1 يورو ين را انتخاب كردم چون تحليل ريزش .... موسوي را هم اينجا تاييد كنم موفق وپيروز باشيد

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1387Array = 39
    قدرت امتیازدهی
    39
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    مرسی کیانوش جان
    فقط توجه داشته باشید که خط روند یک ابزار استاتیک هست و با تغییر قیمت ثابت می ماند ولی مووینگ ها خاصیتی که دارند داینامیک هستند یعنی با تغییر قیمت به صورت تاخیری هماهنگ میشن
    به عنوان مثال در تصویری که شما قرار دادید کف آخر خودش می تونه یک خط روند جدید باشه

$$$ The Best Indicator = PRICE

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    586Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با موینگ اورج حتی میشه پیوتها روزانه و هفتگی رو براحتی دید

ارادتمند معامله گر با بخت و اقبال

کاربر عضو

میزان امتیاز
    1Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    برای مووینگ اوریج ها کسی منبعی داره معرفی کنه ؟ ممنون

کاربر فعال

میزان امتیاز
    117Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers
    Array
    سلام

سوالی دارم ؟ زیاد شنیدیم که گفته میشه ضرب آهنگ حرکتی بازار تغییر کرده در این X ماه گدشته ،و خیلی کم نوسان شده بازار ،تلورانس روزانه خیلی کم شده، بیست کندل ده پیپ طی میکنه و به یکباره یک کندل صد یا دویست پیپ میزنه و یا یک هفته بازار بد قلقی میکنه و از این دست مطالبی که عنوان میشه (( با مثال میخوام موردی را که در ذهن دارم را برای شما روشن کنم )) خوب شاهد هستیم در یک دوره 9 ماهه بازار به مووینگ بیست در تایم روزانه خوب عکس العمل نشون میده و هر زمان اون رو قطع میکنه موفق میشه حرکت خوبی را در طرف دیگر موینگ داشته باشه و یا در تصویر موینگ صد روزه و عکس العمل نیوزیلندین بعد از قطع کردن این مووینگ :

اما در بعضی موارد هم شاهد هستیم که همین مووینگ صد روزه که با کراس اون سیگنال دریافت میکنیم خیلی بد جواب میده مثل تصویر زیر :

حالا با توجه به این مورد ابتدا به ذهن میاد که ،میتوانیم دوره مووینگ آوریج را تغییر بدیم تا در این وضعیت با ضرر مواجه نشیم !!! اما مطلب اینجاست که اگر جواب بلی هست با چه معیاری تشخصی بدیم که در چه رنجی و بعد از چه اتفاقی باید تغییر بدیم دوره مووینگ آوریج را ؟؟؟ این یک ایده هست البته شایبد قبلا این ایده پردازی صورت گرفته و به جواب هم رسیده باشه که ممنون میشم با توجه به اصلاعاتی که در زمینه موینگ آوریجها دارید راهنمائی بفرمائید.
    همچنین متوجه شدم جدای از مووینگ آوریجای که به صورت پیش فرض در متاتریدر داریم ،از مووینگ آوریجای دیگر هم میتوان بهره برد ،لذا میخواستم اگر امکانش هست در این مورد هم راهنمائی بنمائید و در نهایت در تحقیقی که داشتم متوجه شدم میتوان با استفاده از هوش مصنوعی و منطق فازی و مواردی دیگر برای بدست آوردن مووینگ آوریجا اقدام کرد که اگر اهنمائی بفرمائید ممنون میشم

موفق باشید

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1387Array = 39
    قدرت امتیازدهی
    39
    Array
    سلام کاظم جان
    البته من هنوز بحث مووینگ ها رو تموم نکردم و تاپیک ادامه داره
    اما در مورد سوال شما که سوال خیلی خوبی هم هست باید به این نکته اشاره کنم که مووینگ ها هم مثل هر ابزار دیگه تکنیکال نقاط ضعفی دارند و این تحلیل گر هست که باید این نقاط ضعف رو پوشش بده
    شما وقتی یک چارت رو باز می کنید خود چارت به شما میگه که آیا این چارت برای استفاده از مووینگ ها مناسب هست یا خیر اگر چارت ما دارای سووینگ های مشخص باشه و شیب قابل قبول برای مووینگ داشته باشیم می تونیم از مووینگ ها بهترین بهره رو ببریم ولی اگر با چارتی که در امواج کارکشن و تودر تو داره دسته و پنجه نرم می کنه روبرو هستیم خب استفاده از مووینگ نه تنها سودی نداره بلکه ما رو دچار سردرگمی و ضرر میکنه .

شیب مووینگ مساله مهمی هست که بعضا دوستان کمتر بهش توجه می کنند و بیشتر به جایگاه قیمت در بالا و پایین مووینگ و کراس توجه دارند که در پست های قبلی توضیح دادم
    وقتی که نموداردر دوره رکود و رنج فرو می ره شما هر عددی که عوض کنی طبق تجربه من جواب نخواهید گرفت بلکه باید صبر کنید تا چارت از این حالت خارج بشه که بر میگرده به بحث moving comperession یا تراکم مووینگ ها که توضیح خواهم داد خدمت شما و می تونید با این قضیه چنین مناطقی رو شناسایی و از ترید در اونها خودداری کنید .

معمولا بازار بعد از رالی های صعودی یا نزولی بزرگی که داره قیمتها علاقه دارن به مووینگ ها برگردن . که من خودم بهش می گم اشباع مووینگ اوریج . در این زمان 2 حالت داریم اگر قیمت ایست کنه تا مووینگ ها بهش نزدیک بشن به این معنی هست که ما در کارکشن هستیم (مثلا موج 4 ) و بعد از رسیدن مووینگ ها رالی ادامه خواهد داشت در حالت دوم قیمت به سرعت ریزش می کنه و به مووینگ میرسه یا اونو قطع می کنه که در این حالت می تونیم انتظار اتمام رالی رو داشته باشیم در موج 5 . البته این یک چیز تجربی هست و ممکنه همه جا کاربرد نداشته باشه .

در مورد سوال آخر بله مووینگ های زیادی وجود داره که در متاتریدر نیستند و من در پلتفرم های دیگه با اونها کار کردم و حتی خیلی از تحلیل گرها مووینگ های مخصوص خودشون دارند مثل الیگیتور که برای دکتر ویلیامز هست . اما باور کنید استفاده از همه این مووینگ ها با دوره های مختلف خیلی تفاوت اندکی ایجاد می کنه .شما اگر فقط توی کار کردن با همین مووینگ simple حرفه ای بشید تمام نیازهای شما رو برطرف خواهد کرد ( این نظر شخصی من هست ). البته یک اندیکاتور هست که مووینگ های دوره بالاتر رو در تایم پایین نشون میده این اندیکاتور به نظرم خیلی کاربردی هست و در پست های بعدی خدمتتون ارایه میدم
    درنهایت من خودم در مورد رسم مووینگ با هوش مصنوعی شنیدم ولی اطلاعاتی ندارم در این زمینه خوشحال می شم بعد از ارایه مطالب پایه به عنوان یک کار تحقیقی در خدمت شما باشیم

موفق باشید

کاربر فعال

میزان امتیاز
    5067Array = 71
    قدرت امتیازدهی
    71
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام دوستان گرامی

آیا در مورد مویینگ اوریج تطبیق پذیر (adaptive moving average) نیز اطلاعاتی دارین. دوره این مووینگ اوریج متغییر است و به طور خودکار در بازارهای رنج بسیار کند و در شروع روند به سرعت دوره خود را تغییر داده و به دنبال قیمت حرکت میکند. سوالم بیشتر در این مورد است که چگونه اندیکاتور دوره خود رو با سرعت حرکت بازار تغییر داده و تطبیق می دهد؟؟؟

با تشکر

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1387Array = 39
    قدرت امتیازدهی
    39
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط polino نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی

آیا در مورد مویینگ اوریج تطبیق پذیر (adaptive moving average) نیز اطلاعاتی دارین. دوره این مووینگ اوریج متغییر است و به طور خودکار در بازارهای رنج بسیار کند و در شروع روند به سرعت دوره خود را تغییر داده و به دنبال قیمت حرکت میکند. سوالم بیشتر در این مورد است که چگونه اندیکاتور دوره خود رو با سرعت حرکت بازار تغییر داده و تطبیق می دهد؟؟؟

با تشکر
    سلام
    داخل برنامه این نوع اندیکاتور مووینگ از چند فرمول استفاده شده که با توجه به رنج تغییرات بازار در دیتاهای آخر نوع فرمول رو برای بازار های ترند یا رنج تغییر میده
    به عنوان مثال اگر رنج 100 روزه بازار رو 100 پیپ فرض کنیم این عدد به عنوان بیس انتخاب میشود حالا اگر دوره اندیکاتور فرضا 20 باشد اگر رنج 20 روزه بیشتر از 100 باشد از یک فرمول و اگر رنج 20 روزه کمتر از 100 باشد از فرمول دیگری عدد مووینگ را محاسبه می کند . و به همین ترتیب میشه حالت های دیگری هم تعریف کرد
    کلا در این روش باید اندیکاتور یک عدد بیس برای حالت رنج و ترند داشته باشه که بشه اونو تغییر داد

کاربر فعال

میزان امتیاز
    117Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers
    Array

تشکر و ممنون از لطف شما

نقل قول نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
    سلام کاظم جان
    البته من هنوز بحث مووینگ ها رو تموم نکردم و تاپیک ادامه داره
    اما در مورد سوال شما که سوال خیلی خوبی هم هست باید به این نکته اشاره کنم که مووینگ ها هم مثل هر ابزار دیگه تکنیکال نقاط ضعفی دارند و این تحلیل گر هست که باید این نقاط ضعف رو پوشش بده
    شما وقتی یک چارت رو باز می کنید خود چارت به شما میگه که آیا این چارت برای استفاده از مووینگ ها مناسب هست یا خیر اگر چارت ما دارای سووینگ های مشخص باشه و شیب قابل قبول برای مووینگ داشته باشیم می تونیم از مووینگ ها بهترین بهره رو ببریم ولی اگر با چارتی که در امواج کارکشن و تودر تو داره دسته و پنجه نرم می کنه روبرو هستیم خب استفاده از مووینگ نه تنها سودی نداره بلکه ما رو دچار سردرگمی و ضرر میکنه .

شیب مووینگ مساله مهمی هست که بعضا دوستان کمتر بهش توجه می کنند و بیشتر به جایگاه قیمت در بالا و پایین مووینگ و کراس توجه دارند که در پست های قبلی توضیح دادم
    وقتی که نموداردر دوره رکود و رنج فرو می ره شما هر عددی که عوض کنی طبق تجربه من جواب نخواهید گرفت بلکه باید صبر کنید تا چارت از این حالت خارج بشه که بر میگرده به بحث moving comperession یا تراکم مووینگ ها که توضیح خواهم داد خدمت شما و می تونید با این قضیه چنین مناطقی رو شناسایی و از ترید در اونها خودداری کنید .

معمولا بازار بعد از رالی های صعودی یا نزولی بزرگی که داره قیمتها علاقه دارن به مووینگ ها برگردن . که من خودم بهش می گم اشباع مووینگ اوریج . در این زمان 2 حالت داریم اگر قیمت ایست کنه تا مووینگ ها بهش نزدیک بشن به این معنی هست که ما در کارکشن هستیم (مثلا موج 4 ) و بعد از رسیدن مووینگ ها رالی ادامه خواهد داشت در حالت دوم قیمت به سرعت ریزش می کنه و به مووینگ میرسه یا اونو قطع می کنه که در این حالت می تونیم انتظار اتمام رالی رو داشته باشیم در موج 5 . البته این یک چیز تجربی هست و ممکنه همه جا کاربرد نداشته باشه .

در مورد سوال آخر بله مووینگ های زیادی وجود داره که در متاتریدر نیستند و من در پلتفرم های دیگه با اونها کار کردم و حتی خیلی از تحلیل گرها مووینگ های مخصوص خودشون دارند مثل الیگیتور که برای دکتر ویلیامز هست . اما باور کنید استفاده از همه این مووینگ ها با دوره های مختلف خیلی تفاوت اندکی ایجاد می کنه .شما اگر فقط توی کار کردن با همین مووینگ simple حرفه ای بشید تمام نیازهای شما رو برطرف خواهد کرد ( این نظر شخصی من هست ). البته یک اندیکاتور هست که مووینگ های دوره بالاتر رو در تایم پایین نشون میده این اندیکاتور به نظرم خیلی کاربردی هست و در پست های بعدی خدمتتون ارایه میدم
    درنهایت من خودم در مورد رسم مووینگ با هوش مصنوعی شنیدم ولی اطلاعاتی ندارم در این زمینه خوشحال می شم بعد از ارایه مطالب پایه به عنوان یک کار تحقیقی در خدمت شما باشیم

موفق باشید
    سلام جناب احسان عزیز

خیلی ممنونم از راهنمائی های خوبتون ،باعث افتخار هست برای بنده که در کنار شما برای کار تحقیقی اقدام کنم؛

و یک پشنهاد دارم : ترجیحا در این تاپیک فقط پستهای شما قرار بگیرند و در تاپیکی در کنار این تاپیک سوالات مطرح بشه و به صلاح دید شما پستها با نقل قول و با پاسخ شما در اینجا قرار بگیرند ،در صورت داشتن نکات مفید از نظر شما ،تا این تاپیک با توجه به مهارت شما در این ابزار با ارزش (( که مک دی هم از دل این ابزار بیرون میاد )) به عنوان تاپیک مرجع مووینگ آوریج برای بینندگان کنونی و اینده تا به این لحظه تبدیل بشه.

با تشکر و آرزوی موفقیت

کاربر فعال

میزان امتیاز
    671Array = 24
    قدرت امتیازدهی
    24
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام ايا انديكاتور موينيگ اوريجي هست كه الارم هم بدهد؟ ممنون ميشوم

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین