سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.

برای تماس با ما از این فرم استفاده کنید
پرسش . پاسخ. تنها در حد راهنمایی. - صفحه 2
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28
    کاربرجدید

تشکر از ایشان ، 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    6Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    درود

روند تاپیک به نظرم داره از میسر خودش خارج میشه گفتم یه چند خطی هم بنده بنویسم

1-خطوطی که جناب گیتی به عنوان خطوط تعادلی روی چارتشون رسم میکنند مبنای محاسباتی داره نه ترسیمی یادم که تو قیمتها گفتن که اساس محاسبات فشار و شتاب هست و البته نسبت به گذشته تغییراتی رو داشتن،به هر حال چیزی که مشخصه نمونه مشابهی ندارند و هم چنین گفتن که کلیات در مجلات معتبر خارجی مطرح میشه و چون کلیات رو هم نگفتن فکرم نکنم تحقیق در این باره به نتیجه خاصی برسه راستی آیا میدونید تعادل تو بازار یعنی چی؟نمودش روی چارت چه.جوری هست؟چه موقع بازار دوست داره به تعادل برسه؟چه گروه.هایی باعث میشوند چنین مفاهیمی تو بازار به وجود بیان؟و.....
    اگه مثل من نمیتونید به این سوالات پاسخ بدین بدونید از درک خیلی مسائل ناتوانیم

2-لینک.هایی که از ff داده شده فقط نظر شحصی نویسنده در مورد مطالب ارائه شده (supply&demand)هست که تا حدودی میتونه درست و راه گشا باشه اما اگه جز برای گرفتن ایده مطالبشون رو میخونید در بلند مدت احتمالا به ضرر ختم میشه(دلیلش مفصله)

3-من خودم مصاحبه.ها و مطالب بعضی از بزرگان رو مطالعه کردم کسانی که مدت.ها برای فاندها و بانکها کار میکردن چون اعتقاد دارم نوع نگرش به بازار خیلی مهمتر از ابزاری هست به برای تحلیل بازار استفاده میشه ،نقطه مشترکشون استفاده از ابزارهای ساده و کارا با در نظر گرفتن منطق باراز بود(اصل عرضه و تقاضا،تمایلات بزرگان برای معمله،order flowو...)در آخر رسیدم به این حرف جناب پولدوست:"ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت" این حرف به نظر ساده و ابتدایی میاد ولی منطبق بر زات بازار هست(خیلی تاکید دارم رو این قضیه)

4-تو بازاری که بر اساس گزارش.ها 30% تریدرها فقط میتونن برای 1فصل(4 ماه) سود آوری داشته باشن و چیزی بین 10% تا 7% میتونن 1سال سود آوری داشته باشند،تو بازاری که هیچ بهتره تاکید کنم هیچ استراتژِی عمومی سودآوری وجود نداره (و حتی اگه عمومی هم بشه به زودی ضرر ده میشه )تنها راه برای ما استفاده از راههنمای کسانی هست که توانسته.اند گلیم خودشون رو بیرون بکشن به عنوان پیدا کردن مسیر و پیمودن مسیر بدون کمک دیگران و با تلاش و پشتکار خودمون هست که البته اگه بازم هدف درس تعریف نشده باشه نتیجه به شکست ختم میشه.(مطالبی که گفتم نتیجه تحقیقات شخصی هست پس ممکنه در موادری نیاز به تصحیح داشته باشه ولی یه چیزی تو همین مایه.هاست )

5- من هم سوالات زیادی دارم ولی فعلا تا برگشت جنا گیتی صبر میکنم.

بدرود
    ویرایش توسط numb : 08-27-2014 در ساعت 11:17 AM

2.  

کاربر هزاره

تشکر از ایشان ، 1,060 بار در 288 پست
    میزان امتیاز
    2537Array = 66
    قدرت امتیازدهی
    66
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    و بازاری که هیچ بهتره تاکید کنم هیچ استراتژِی عمومی سودآوری وجود نداره (و حتی اگه عمومی هم بشه به زودی ضرر ده میشه )

یعنی با استفاده از خطوط ترند نمیشه سود کرد ؟
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

4.  

کاربرجدید

میزان امتیاز
    6Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم آل شبر نمایش پست ها
    و بازاری که هیچ بهتره تاکید کنم هیچ استراتژِی عمومی سودآوری وجود نداره (و حتی اگه عمومی هم بشه به زودی ضرر ده میشه )

یعنی با استفاده از خطوط ترند نمیشه سود کرد ؟
    با استفاده عمومی و معمول نه اما میشه با کمی خلاقیت و تلاش با حفظ سادگی و کارایی به ابزاری قدرتمند تبدیلش کرد

پ.ن:بهتر موضوع غیر مرتبط با موضوع اصلی مطرح نشه تا یکپارچگی تاپیک حفظ بشه
    ویرایش توسط numb : 08-27-2014 در ساعت 12:46 PM

6.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    167Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط numb نمایش پست ها
    درود

روند تاپیک به نظرم داره از میسر خودش خارج میشه گفتم یه چند خطی هم بنده بنویسم

1-خطوطی که جناب گیتی به عنوان خطوط تعادلی روی چارتشون رسم میکنند مبنای محاسباتی داره نه ترسیمی یادم که تو قیمتها گفتن که اساس محاسبات فشار و شتاب هست و البته نسبت به گذشته تغییراتی رو داشتن،به هر حال چیزی که مشخصه نمونه مشابهی ندارند و هم چنین گفتن که کلیات در مجلات معتبر خارجی مطرح میشه و چون کلیات رو هم نگفتن فکرم نکنم تحقیق در این باره به نتیجه خاصی برسه راستی آیا میدونید تعادل تو بازار یعنی چی؟نمودش روی چارت چه.جوری هست؟چه موقع بازار دوست داره به تعادل برسه؟چه گروه.هایی باعث میشوند چنین مفاهیمی تو بازار به وجود بیان؟و.....
    اگه مثل من نمیتونید به این سوالات پاسخ بدین بدونید از درک خیلی مسائل ناتوانیم

2-لینک.هایی که از ff داده شده فقط نظر شحصی نویسنده در مورد مطالب ارائه شده (supply&demand)هست که تا حدودی میتونه درست و راه گشا باشه اما اگه جز برای گرفتن ایده مطالبشون رو میخونید در بلند مدت احتمالا به ضرر ختم میشه(دلیلش مفصله)

3-من خودم مصاحبه.ها و مطالب بعضی از بزرگان رو مطالعه کردم کسانی که مدت.ها برای فاندها و بانکها کار میکردن چون اعتقاد دارم نوع نگرش به بازار خیلی مهمتر از ابزاری هست به برای تحلیل بازار استفاده میشه ،نقطه مشترکشون استفاده از ابزارهای ساده و کارا با در نظر گرفتن منطق باراز بود(اصل عرضه و تقاضا،تمایلات بزرگان برای معمله،order flowو...)در آخر رسیدم به این حرف جناب پولدوست:"ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت" این حرف به نظر ساده و ابتدایی میاد ولی منطبق بر زات بازار هست(خیلی تاکید دارم رو این قضیه)

4-تو بازاری که بر اساس گزارش.ها 30% تریدرها فقط میتونن برای 1فصل(4 ماه) سود آوری داشته باشن و چیزی بین 10% تا 7% میتونن 1سال سود آوری داشته باشند،تو بازاری که هیچ بهتره تاکید کنم هیچ استراتژِی عمومی سودآوری وجود نداره (و حتی اگه عمومی هم بشه به زودی ضرر ده میشه )تنها راه برای ما استفاده از راههنمای کسانی هست که توانسته.اند گلیم خودشون رو بیرون بکشن به عنوان پیدا کردن مسیر و پیمودن مسیر بدون کمک دیگران و با تلاش و پشتکار خودمون هست که البته اگه بازم هدف درس تعریف نشده باشه نتیجه به شکست ختم میشه.(مطالبی که گفتم نتیجه تحقیقات شخصی هست پس ممکنه در موادری نیاز به تصحیح داشته باشه ولی یه چیزی تو همین مایه.هاست )

5- من هم سوالات زیادی دارم ولی فعلا تا برگشت جنا گیتی صبر میکنم.

بدرود
    سلام

پست پرباری زدید- ممنون

جمله هایلایت جای تامل داره . گلیم خودشون رو از آب کشیدن بیرون یعنی چی؟

چجوری به ما ثابت میشه ؟

ایده پردازی و فروش تحلیل و ... یه مسئله است ( میتونه منجر به درآمد بشه) - مسئله ما معامله گری است .

ایده نهایتا روی چارت میتونه به سود تبدیل بشه؟ یا فقط باید از دیدن واکنش قیمت به ترازهای ترسیمی یا محاسباتی به خودمون صدآفرین بدیم؟

پوزیشنهای 40لاتی که در قیمتها نمایش میدادن و پیشنهادشون استاپ در حد 10 پیپ بود نهایتا به کجا رسید؟

حساب ریل بود؟ دمو بود ؟ پوزیشنهای نمایش داده شده انتخابی بود ؟

این روزها که شیوه کارشان تغییرات اندکی کرده(به قول خودشان) کجا و با چه میزان ریسک وارد میشن و خارج میشن؟

ارادت

8.  

کاربرجدید

میزان امتیاز
    6Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Neo نمایش پست ها
    سلام

پست پرباری زدید- ممنون

جمله هایلایت جای تامل داره . گلیم خودشون رو از آب کشیدن بیرون یعنی چی؟

چجوری به ما ثابت میشه ؟

ایده پردازی و فروش تحلیل و ... یه مسئله است ( میتونه منجر به درآمد بشه) - مسئله ما معامله گری است .

ارادت
    درود

شما لطف دارین

بعضی از سوالاتتون رو فقط خود جناب گیتی میتونه جواب بده نقل قول نکردم اما قبلش بگم که برداشتم از صحبت.های شما اینه که احتمالا احساس کردین هدفم از اون پست دفاع مطلق از جناب گیتی بوده در صورتی که همچین قصدی نداشتم.

اگه منظور شما از اثبات ارائه استیتمنت کامل و بلند مدت باشه هیچ جوره نمیشه چون همچین چیزی ارائه نشده کما اینکه برای خیلی از روش.های دیگه و کسان(استادان) دیگه هم ارائه نشده اما دوستان با استناد به تجربه خودشان وقتی رو صرف موضوعات مطرح شده میکنن در آخر هم یا به نتیجه دلخواه میرسن یا نه،یه مقدار ساده.تر به قضیه نگاه کنیم دیدگاهی یا نظری بیان میشه به 2 صورت میشه برخورد کرد:
    1-از نظر شخص خواننده مطلب درستی به نظر میاد پس ارزش وقت گذاشتن داره
    2-از نظر شخص خواننده مطلب جالبی نیست پس ................
    در هر دو صورت مسئولیت با خود شخص هست تنها با درصدی میشه به درستی و یا نا درستی نظر صاحب دیدگاه رای داد.
    به هر صورت این بحث.ها خوبه چون آخرش مثل اون سیستم 100% که در انجمن کناری مطرح شد نمیشه،خاطرتون هست که؟

در مورد فروش تحلیل و ... هم بگم که خیلی از معامله گران موفق از کارهای جانبی(فروش تحلیل،کتاب،کلاس و سمینار) هم کسب درامد میکنن

ممنون از شما @};-

بدرود
    ویرایش توسط numb : 08-27-2014 در ساعت 10:52 PM

10.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    167Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط numb نمایش پست ها
    درود

شما لطف دارین

بعضی از سوالاتتون رو فقط خود جناب گیتی میتونه جواب بده نقل قول نکردم اما قبلش بگم که برداشتم از صحبت.های شما اینه که احتمالا احساس کردین هدفم از اون پست دفاع مطلق از جناب گیتی بوده در صورتی که همچین قصدی نداشتم.

اگه منظور شما از اثبات ارائه استیتمنت کامل و بلند مدت باشه هیچ جوره نمیشه چون همچین چیزی ارائه نشده کما اینکه برای خیلی از روش.های دیگه و کسان(استادان) دیگه هم ارائه نشده اما دوستان با استناد به تجربه خودشان وقتی رو صرف موضوعات مطرح شده میکنن در آخر هم یا به نتیجه دلخواه میرسن یا نه،یه مقدار ساده.تر به قضیه نگاه کنیم دیدگاهی یا نظری بیان میشه به 2 صورت میشه برخورد کرد:
    1-از نظر شخص خواننده مطلب درستی به نظر میاد پس ارزش وقت گذاشتن داره
    2-از نظر شخص خواننده مطلب جالبی نیست پس ................
    در هر دو صورت مسئولیت با خود شخص هست تنها با درصدی میشه به درستی و یا نا درستی نظر صاحب دیدگاه رای داد.
    به هر صورت این بحث.ها خوبه چون آخرش مثل اون سیستم 100% که در انجمن کناری مطرح شد نمیشه،خاطرتون هست که؟

در مورد فروش تحلیل و ... هم بگم که خیلی از معامله گران موفق از کارهای جانبی(فروش تحلیل،کتاب،کلاس و سمینار) هم کسب درامد میکنن

ممنون از شما @};-

بدرود
    حمله و دفاع مطرح نیست - تصویری که از آیدی های سرشناس در ذهن بقیه شکل میگیره تا حد ممکن واقعی باشه .

مخاطب باید انتخاب کنه کاملا حق باشماست ولی در نظر داشته باشید تصویرسازی در شکل گیری ذهنیت بقیه موثر هست.

به طور مثال همان جمله هایلایت شده که شما بدون هیچ حسن یا سو نظری فرمودید میتونه بخشی از پروسه تصویر سازی و نهایتا بت سازی بشه !

تجربه آشنایی با ابر آیدی ها ! در چند سال گذشته باعث شده روی آنچه میخونم و میبینم نگاه انتقادی داشته باشم .

تجربه همان سیستم یا بهتر بگوییم سیستمهای صددرصدی داشتن نگاه نقادانه را الزامی میکند.

کسب درآمد جانبی مذموم نیست! مسئله قسمت اول جمله شماست :

خیلی از معامله گران موفق
    ...

این صفت نیاز به تعریفی مشخص دارد .

موفق باشید

12.  

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 16 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    1096Array = 35
    قدرت امتیازدهی
    35
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

Lightbulb

درود بر دوستان.

ممنون که در مباحث شرکت کردید.

تا دیروز این مطالب را مطالعه نکرده بودم. اما جای تعجب داره که بسیاری از دوستان هنوز به دنبال اثبات موضوعات بچه گانه هستند. موضوعاتی که کاملا برای فعالان عرضه معامله گری مشخص شده است. و جز قوانین کلی بازار می باشد.

اگر من نیاز داشتم که مطالب و یا روش تحلیلی خودم را به فروش بگذارم از خیلی پیشتر اقدام به این کار می کردم. کما اینکه امکان ساختن فیلم و سریال های آموزشی چندصد ساعته برای همگان امکان پدیر است و خواهد بود.

متاسفانه یا خوشبختانه در انجمن هایی حضور دارم که مدیران و فعالانش هیچ گونه مراوداتی با هم ندارند و اما در مقایل در بعضی از انها برای یک کلاس ساده میلیون ها تومان از مشترکان خود کسب درآمد می کنند باید بگویم برای من این مسیله خیلی اهمیتی ندارد. زیرا نیاز مالی ندارم به انجام اینکار.

یادمان باشد :
    کسی که روش تحلیلی خود را به فروش می رساند، در واقع شکست های خود را به فروش می رساند.

هدف از حضور در این بخش تنها ارايه مطالب در قالب دیگر و تغییر دید دوستان بود و به جرات می توان گفت ؛تنها تاپیکی که تحلیل ها به صورت ترتیبی ارايه شد سپس مونیتور گردید و نتیجه ان مورد بررسی قرار گرفت این بخش بوده است. و هر تحلیل دارای هویت و نیتجه مشخص می باشد.

در انجمن دوست داشتنی قیمت ها،. تاپیکی وجود داشت به نام "معاملات دموکراتیک" که به همت دیگر دوستان زنده نگه داشته شد.

اما توقعی که از یک انجمن میره این نیست که هر کس انجا حضور داره کل مطالبی را که اموخته را بیان کنه کما اینکه وقتی شما یک روش معاملاتی را خریداری می کنید ( که همه شما اینکار را کرده اید - از خرید جزوه گرفته تا کتاب حتی دانلود یک فیلم ) توفع دارید کلیات مطرح بشه.

تمام مطالبی که مطرح شده از سال ۸۸ تا بدین روز، صحبت از دو خط حمایت / مقاومت در بازار بوده که مطمینا روش های شناسایی ویژه ای نیز برای ان آموخته اید
    مثل خطوط کامریلا
    پیوت و پیوت روزانه
    بررسی نمودار و پیدا کردن سقف و کف ها
    شناسایی موقعیت های روزانه بر اساس سشن های زمانی که اخبار تاثیر مستقیم بر انها داشته است (.الگوهای سشن ها )
    خطوط روند
    کانال های روند برخورد قیمت با خطوط و وجود واگرایی و همگرایی
    خطوط حمایت و مقاومت در فیبوناچی
    ترسیم خطوط روند بر اساس میزان بازگشت
    ...
    مطمپنا این روش ها در بازار های مالی جواب خواهند داد اما سوال اینجاست که چرا در مقاطعی.

نکته:
    ۴۰ لات ۵۰ لات در بازار / خرید و فروش در بازار بازار تبادلات ارزی چیز خاص و ویژه ای نیست که به چشم شما اینقدر بزرگ امده است.

چیزی که اهمیت داره نگاه و دید مثبتی است که می توانیم به نمودار و چارت داشت. و شناسایی روش هایی که هرگز در کتاب ها اموزشی / خاص / ویزه / جزوه ها / فیلم ها / کورس ها / ta / tma ااموزش داده نمی شود.

کتاب / سی / جزوه و هر انچرا که تهیه میشه مطمینا مفید خواهند بود برای انها که می خواهند دنباله رو دیگران باشند و از درک واقعیت و کلیات عاجزند.

خاطرمان باشد که همه چیز در کتاب ها و سی دی ها / کلاس های اموزشی و پرورشی بیان نمی شود.

بازاری که میزان نقد شوندگی ان ۱۰۰ درصد می باشد کسب میزان سود بسیار عادلانه می باشد.

باشد که آگاه شویم.

بدرود.
    ویرایش توسط پولدوست : 05-17-2015 در ساعت 12:09 PM

14.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1096Array = 35
    قدرت امتیازدهی
    35
    Array
    درود بر شما.

این هم تحلیلی برای انها که اهل تفکرند.

شادی سراسر وجودتان.

16. کاربر زیر به خاطر این پست از پولدوست تشکر کرده است: guest

کاربر فعال

تشکر از ایشان ، 263 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    2948Array = 54
    قدرت امتیازدهی
    54
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط پولدوست نمایش پست ها
    درود بر شما.

این هم تحلیلی برای انها که اهل تفکرند.

شادی سراسر وجودتان.

ممنون جناب مهندس گیتی عزیز
    فکنم نکته مهمی رو از این عکستون دریافت کردم...اگه درست فهمیده باشم قیمت باید ریزش سنگینی کند.
    خواهشا ازین تحلیل ها بیشتر بذارید.

18.  

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1096Array = 35
    قدرت امتیازدهی
    35
    Array
    درود بر شما.

خیر. برداشت شما خیلی به تفکر این تاپیک نزدیک نیست.

ما در این روش یک خط تعادلی و یک خط مقاومت / حمایت داریم که اگر قیمت این خط م/ح را بشکند بازار تغییر موضع خواهد داد و بلعکس.

اگر در یک روند نزولی باشیم و خط مقاومت شکسته شود،.بر این باور هستیم که بیشتر فعالان به خرید فکر می کنند و به دنبال خط حمایت خواهیم بود. و اگر این خط شکسته شود مجددا به دنبال خط مقاومت می گردیم.

شادی سراسر وجودتان.

20. 3 کاربر زیر به خاطر این پست از پولدوست تشکر کرده اند: guest,mohsencomm,sulduz

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین