اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

میزان پیپ دریافتی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• میزان پیپ دریافتی

با سلام خدمت دوستان عزیزموضوع این تاپیم را حول محور پیپ دریافتی هر کس در طول یک روز یا یک هفته یا یک ماه به صورت اس تیبل بدست می آورد قرار دادم.از دوستان عزیز در خواست می کنم که نظرشون را درباره این موضوع و میزان پیپ دریافتی مدنظرشون بگن.به دلیل شرایط یکسان بازار اینکه اقراد ورزیده و باتجربه اعلام کنند که میزان پیپ دریافتیشون در ماه چقدر است باعث کمک به اقراد تازهوارد این بازار شبیه من میشوند.

سلام دوست عزيز همينطور كه ميبينيد در اين بازار تا اونجا كه ميدونم كسي تمايل نداره از پيپ دريافتي صحبت كنه . دليلش هم بنظر من اينه كه اكثرا ضرر ميكنن و بدست آوردن سود تو اين بازار خيلي سخته و كسي دوست نداره در مورد ضررش صحبت كنه. من كه پس از دو سال كار تا حالا فقط ضرر كردم البته اين بازار هم براي ضرر و هم براي سود پتانسيل زيادي داره و هنوز فكر ميكنم با انتظار سود منطقي و مديريت سرمايه بشه تو اين بازار سود منطقي بدست آورد ( نه سود نجومي) در ضمن من مدتي است كه گير درس هستم و در بازار فعال نيستم . اگه بودم ميزان سود يا ضررم رو اينجا مينوشتم .

نظر

من با کلیت این بحث مشکل دارم
      اما به نظرم پیپ دریافتی در یه دوره ملاک ارزیابی نیست . مهم میزان درصد بازدهی است .
      چرا که ممکنه من یه اسکلپر باشم و کل پیپهای 1 ماه به 100 پیپ نرسه و بازدهی مثلا 60% گرفتم ، یا اینکه من یه تریدر لانگ ترم هستم و توی یک ماه نزدیک به 500 پیپ روی یه ترند سوار بشم اما بازدهیم به 20% هم نرسه .
      و یا حتی به عکس .

اما موضوع چیز دیگه ای است .
      شما فرض کنید یه آدم حرفه ای و موفق بیاد اینجا بگه من در ماه x پیپ میگیرم . خب که چی . حالا چی کار کنم من . چه گلی به سرم بگیریم . به چه دردی خورد این حرف
      یا حتی بگه که x% در این دوره میگیره . خب بازم تکلیف چیه . ؟؟ چه اثری رو برنامه ریزی من داره ؟؟
      من که کمتر میگیرم خنگم ؟؟ یا من که بیشتر میگیرم نابغه ام ؟؟؟؟

یکی از دلایلی که شخصا به مسابقات فارکس اعتقاد ندارم و به نظرم کاری کذب هست همینه .
      آخه آدم تو مسیر پول در آوردن که خودش را با بقیه مقایسه نمیکنه . اصلا مگه کورسه ؟؟!!!! مگه میدون رقابتیه یا بقیه حریف های ما هستند ؟؟
      مگه اینکه بحث رو کم کنی باشه !!!
      مقایسه شما فقط با یه نفر باید انجام بشه . خودتون ولا غیر .

به هیچ عنوان برام مهم نیست در این بازار چند درصد افراد سود میکنند چند درصد افراد ضرر .
      اصلا برام مهم نیست اونهایی که سود میکنند روی چند درصد یا چند پیپ در ماه کار میکنند .
      اصلا برام مهم نیست استاد فلانی چقدر در میاره یا اصلا در میاره یا نه .

من کار خودم را میکنم . خودم را با خودم مقایسه میکنم . سعی دارم هر ماه از خودم پیشی بگیرم حتی یه اپسیلن . تا به مرور به حدی که آیده آلم هست برسم .
      حالا اگه خدا هم بیاد بگه 99% افراد این بازار از تو بیشتر پول در میارند یا کمتر در میارند ، من کار خودم را آرام آرام انجام میدم و میرم جلو .

خودم را با خود قبلیم مقایسه میکنم .

(نظرات شخصی است )
      ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 08-19-2012, 08:39 AM
      مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

درود بر همگی رفقا

من هروقت تونستم پیپ درآمدم از بازار رو به مقدار هدفم نزدیک کنم، تازه اون موقع میام به خودم میگم، فلانی کجای کاری که هدف بعدیت 4 قدم دورتره....نمیام خودمو با x و y مقایسه کنم. چون این کار حس کاذبی در من ایجاد میکنه و منشاء اون اصلا معلوم نیست. فلانی معلوم نیست با چه روحیه ای و با چه استراتژی داره این مقدار پیپ رو درمیاره و چقدر رو خودش کار کرده و چه کارایی کرده که الان اینجاس.
        در نتیجه: مقایسه در بازار اصلا و ابدا کار صحیحی نمی باشد و فقط باعث هیجان بی مورد و حتی شاید منجر به خستگی در یادگیری و تاخیر در تطبیق با اهداف شخصی فرد باشه.
        Think / Act / Enjoy

نظر

دوستان در مورد مقايسه به نظرم كاملا صحيح ميفرماييد . هركسي شرايط خودش را د اره و نميتونه خودش رو با كسي مقايسه كنه . اما در پست اول دوستمون گفته كه تازه وارد است و ميخواد دستش بياد كه كساني كه تو اين بازار فعال هستن چقدر سود يا زيان ميكنند و اصلا موضوع مقايسه و مسابقه نيست.(برداشت من ا ز پست اول اين بود).
          ویرایش توسط Hosein Mahjour : https://www.traderha.com/member/2928-hosein-mahjour در ساعت 08-19-2012, 11:48 PM

نظر

این سوال ، سوال ساده ای هست نمی دونم چرا همیشه با این نوع سوال ها پیچیده برخورد میشه ، درسته هرکسی باید خودش رو با خودش مقایشه کنه اما شاید ایشون اصلن تو این بازار نخواد فعالیت کنه از شمایی که داری وقت خودت رو میذاری به عنوان یک نمونه از یک جامعه آماری این سئوال پرسیده میشه .

نظر

نوشته اصلی توسط mahon نمایش پست ها
              این سوال ، سوال ساده ای هست نمی دونم چرا همیشه با این نوع سوال ها پیچیده برخورد میشه ، درسته هرکسی باید خودش رو با خودش مقایشه کنه اما شاید ایشون اصلن تو این بازار نخواد فعالیت کنه از شایی که داری وقت خودت رو میذاری به عنوان یک نمونه از یک جامعه آماری این سئوال پرسیده میشهم .
              با چه هدفی اونوقت ؟؟؟؟
              اگه همینجوری واسه سردراری دارم میپرسم که میزان درآمد یه نفر جزو مسائل خصوصیش هست و ارتباطی به من نداره .

اگه هم میخوام با این سوال به نتیجه ای واسه خودم برسم که بازم میرسیم سر بحث قبلی. بازدهی کسی نمیتونه ملاک کار من قرار بگیره .

نظر

نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
                با چه هدفی اونوقت ؟؟؟؟
                اگه همینجوری واسه سردراری دارم میپرسم که میزان درآمد یه نفر جزو مسائل خصوصیش هست و ارتباطی به من نداره .

اگه هم میخوام با این سوال به نتیجه ای واسه خودم برسم که بازم میرسیم سر بحث قبلی. بازدهی کسی نمیتونه ملاک کار من قرار بگیره .
                میزان درآمد یک نفر رو کسی نمیخواد بدونه چون اولا صحبت پیپ هست نه صحبت دلار و هر کسی با یه حجمی وارد بازار میشه ثانیا کسی نمیخواد از دخل و خرج زندگی کسی سر در بیاره ، خیلی کم پیش میاد کسی از این طریق به تنهایی امرار معاش کنه .

نظر

پس نهایتا هدف از طرح سوال ؟؟؟؟

نظر

بنده طراح سئوال نبودم اما اینو به تازه واردین به این حرفه حق میدم که قبل از ورود به بازار میانگینی از بازدهی این بازار رو در ذهن خودشون داشته باشن ، بازدهی که به واقعیت رسیده باشه .

نظر

با پوزش از اساتیدم

من هم بعنوان یک فرد مبتدی همیشه برام بازار و میزانی که ممکنه بتونم توش موفق بشم خیلی مبهم بوده
                      با وجوداینکه نوشته های استادم بالکووسکی و جناب بارسلونا رو روی دیده میگذارم
                      اما چنین سوال هایی در ذهن خود من هم بسیار میچرخه و گاهی به زبون هم میرسه!
                      گرچه متوجه شدم اینجور سوالها از خامی و ناپختگیه ما مبتدیهاست

اجازه میخوام سوالو اینطور تغییر بدم
                      دور نمای این بازار برای کسی که تازه وارد شده چی میتونه باشه؟

ما نشستیم با خودمون هی میگیم خوب! حالا اگه صد پیپ بگیرم میشه چند دلار ماهش میشه چقدر دو ساله میتونم فلان ماشینو بخرم 5ساله میرم ویلای دو هزار متری میخرم تو اسپانیا ... از این خیالبافیای خطرناک! که ذهنو میریزه به هم و همه چیزو رویایی میکنه
                      خودمو مثال زدم چون واقعا از این فکرا کردم! ولی باید واقع بین بود.
                      دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
                      2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
                      3- آرامش در تریدری
                      4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
                      5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
                      6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
                      7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
                      8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
                      9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
                      10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
                      11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
                      12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
                      13- با روحیه ی بد ترید نکن
                      14- خودتو گول نزن
                      15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
                      16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
                      17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

من فكرميكنم كه اين خيالبافيها هم يك مرحله اي است كه خيليها ميگذرونند و البته بخاطر وجود ضريب اهرمي است كه امكان ميده با ميزان خيلي بالاتر از سرمايه اصلي وارد بازار بشيم. بنظرم ميشه پرسيد كه : در يك بازه زماني خاص مثلا يك سال اندازه چند در صد سرمايه ميشه از اين بازار سود انتظار داشت؟

نظر

پنج مرحله تکامل یک تریدر

بهتره اول بریم بخش مباحث روانشناسی بازار رو زیرو رو کنیم و مطالب مفیدشو یاد بگیرییم

هرکی هم مثل من از این سوالا داره این فایلی که پیوست میکنم حتما حتما بخونه
                          حتما بخونید تا حساب کتاب این بازار دستتون بیاد
                          اینو یکی از اساتید توی یه تاپیکی نوشته بودن من جمع و جورش کردم که راحت در دسترس باشه
                          فایل های پیوست شده
                          دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
                          2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
                          3- آرامش در تریدری
                          4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
                          5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
                          6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
                          7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
                          8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
                          9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
                          10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
                          11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
                          12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
                          13- با روحیه ی بد ترید نکن
                          14- خودتو گول نزن
                          15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
                          16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
                          17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

ممنون آقای حمید رضا زحمت قابل ستایشی بود

نظر

سلام به نظر بنده کار خوبیه به مرور باعث میشه اعتماد بنفس بیشتری نسبت به خودت پیدا کنی و امید وارم در معلاتت موفق باشی

نظر

پردازش ...
                              X