اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ترند چیست؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سوالات: ترند چیست؟

من به تاپیک rts آقای فرد خیلی علاقه دارم فقط کاش اسمش trs بود چون اولین چیزی که تریدر باید در موردش تصمیم بگیره ترند هست و بعدش رنج و بعد سیگنال ولی به هر حال تاپیک بسیار مفیدیه و دوست دارم بدون به زدن نظم اون تاپیک به تفهیم بیشترش کمک کنم. اجازه بدید از ترند شروع کنیم. اگه ممکنه همه دوستان مشارکت کنند و به سه سئوال زیر در یک پست جواب بدن که ترجیحا از سه خط (هر جواب) بیشتر نباشه.
    1. تعریف ترند چیست؟
    2. منطق تعیین ترند چیست؟
    3. با توجه به اینکه ترند در تایم فریمهای مختلف می تونه فرق کنه (حتی در 2 تایم فریم همسایه مثل 1h و 4h) کی یک تایم فریم که ترند آن تشخیص داده شده برای ادامه تحلیل و بررسی رنج و احتمالا گرفتن پوزیشن معتبر است؟

امیدوارم بعد از خوندن نظر همه به یک نتیجه واحد در مورد ترند برسیم. منتظر نظرات دوستان هستیم.

با تشکر

ترند یعنی جهت حرکت قیمت که می تونه صعودی ،نزولی و یا نامشخص باشه.
    تشخیص روند روشهای مختلفی داره.خب میشه از اندیکاتورها و خیلی ابزار دیگه برای تشخیص روند استفاده کرد ولی یه روش خیلی ساده این است که ولی قله ها(یا دره ها) در حرکات بازار به ترتیب بالاتر میروند ترند صعودی و وقتی به ترتیب پایین تر میآیند ترند نزولی داریم.و در غیر اینصورت ترند مشخصی نداریم.
    در جواب سوال سوم هم این موضوع به خیلی مسائل مربوط میشه.اصلا نمیتونم توی یک خط توضیحش بدم.(خودش یک تاپیک میخواد)

نظر

سلام من در تایپک جناب فرد با مفهوم جدیدی از ترند آشنا شدم که انشا الله کاربردش رو خودشون بعدا میفرمایند

ترند از دید ایشون طبق همون تعریفی که در تاپیکشون در پست42 و 50 ارائه دادن ( پست42 و 50 رو بخونید)
      ترند: حرکت جهت دار بین دو نقطه یا بیشتر را گویند

برای مثال من ترند ها رو در جفت ارز یورو ین تایم 4 ساعته مشخص کردم

در مورد اسم تاپیک هم که RTS هست نه TRS حتما خودشون یک دلیلی دارند.

موفق باشید
      ویرایش توسط MehranPCM : https://www.traderha.com/member/2751-mehranpcm در ساعت 05-12-2012, 09:59 AM
      هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
      باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
      .

نظر

وقتی می توانید بگوئید چیزی را فهمیده اید که بتوانید آنرا به مادربزرگتان تفهیم کنید!

آلبرت اینشتین

نظر

اکثر ما (از جمله من) تاپیکهای آقای فرد را دنبال می کنیم و قطعا ایشان تعاریف مشخص و دلائل خودشان را دارند. خواهش من این بود که دوستان نظر خودشان را بدهند در باره آن 3 سئوال. (3 خط برای هر سئوال) می خواهیم به یک نیتجه ای برسیم. کمی بیشتر توضیح می دهم.

فراموش نکنیم که ترند و رنج و ... همه این صحبتها نهایتا برای اینست که ترید کنیم. پوزیشن را در زمان گذشته که نمی شود گرفت. باید در زمان حال (آن لحظه که پوزیشن را می گیریم = منتهی الیه سمت راست چارت) برای ما مشخص باشد که ترند چیست تا در آن جهت پوریشن بگیریم. به عنوان مثال در همین عکس بالا، اگر من بخواهم پوزیشن بگیرم ترند آپ است یا داون؟

برای همین خواهش می کنم دوستان سعی کنند سه سئوال بالا را در 3 خط برای هر سئوال جواب بدهند.

با تشکر
          ویرایش توسط FX-MAJDIAN : https://www.traderha.com/member/2696-fx-majdian در ساعت 05-11-2012, 01:30 AM

نظر

بسم الله

با سلام
            شکلهای بالا تمامی نوع از ترتد هستند و کاملا هم درست هستند ، فقط دوستان توجه داشته باشند که بدلیل رسم ترند بر روی چارت کندل ترند ها از نوع shadow line trend هستند .

1. تعریف ترند چیست؟ تفاوت ها قیمت در یک واحد زمانی و حرکت جهت دار قیمت در بازار میتواند ایجاد ترند در تمام تقیسمات زمانی در بازار را سبب شود (درکل ترند از تفاوت دو قیمت یا دو نقطه یا بیشتر بوجود میآید
            2. منطق تعیین ترند چیست؟ منطق تعیین ترند بررسی نقاط هم جنس است close با close ها و همین طور low با low و..... البته میتوان مثلا low , high در یک زمان را برای تعیین منطق ترند (مثلا در تعیین rang , support ,resistance های Fibonacci در نظر گرفت ) اما مورد مصرف ترند معمولا بیشتر بین نقاط همجنس است .
            3. با توجه به اینکه ترند در تایم فریمهای مختلف می تونه فرق کنه (حتی در 2 تایم فریم همسایه مثل 1h و 4h) کی یک تایم فریم که ترند آن تشخیص داده شده برای ادامه تحلیل و بررسی رنج و احتمالا گرفتن پوزیشن معتبر است؟ - تا زمانی که حداقل دو close در یک تایم فریم قطع ترند لاین را تایید نکرده باشند و در تایم های پایین تر چنانچه این قطع و تایید اتفاق بیافتد شما چارت را بصورت shadow مشاهد خواهید کرد در زمان بالاتر ! ( تایم فریم های همسایه در عرفه معمولا متا تریدری h1 , H4 هستند و در بازارهای دیگر امکان دارد این فاصله با تایم فریم های دیگر مثلا h2 و h3 پر شود که در شکست ترند و تصمیم گیری ها تاثیر گذارند

بحث راحع به ترند یا رنج میتواند به هر شکل در ترید تاثیرات خوبی داشته باشد !
            انشالله

با تشکر

فرد
            ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-12-2012, 01:39 AM

نظر

متشکرم آقای فرداجازه می خواهم باز هم روی همان عکس بالا که دوستمان زحمت کشیدند صحبت را ادامه بدهم.با توجه به پاسخهای شما به دو سئوال اول، من 2 خط ترند روی این عکس اضافه کرده ام که از به هم وصل کردن 2 های و 2 لو بدست آمده. این دو خط ترند به وضوح نزولی هستند.

آیا این عبارت درست است؟ " ترند در این تایم فریم در حال حاضر نزولی است"
              X

فایل های پیوست شده
              ویرایش توسط MehranPCM : https://www.traderha.com/member/2751-mehranpcm در ساعت 05-27-2012, 01:52 AM

نظر

بسم الله

با سلام ،
                دو خط زرد رنگ میتواند ترند باشد با تعریفی کلی از ترند ، اما باید توجه داشت که قصد کشیدن یک ترند و بدست آوردن آن چیست! ، ( در دو خط زرد رنگ ،)! نقطه اول ترند ها دلیلی برای شروع از آن مکان بیان نشده و همچنین نقطه بارزی درآن دیده نمیشود با اینکه بله یک ترند است اما فایده آن برای تحلیل گر و معامله گر باید روشن باشد ( فامیل های دور هم دریک خانواده بالاخره فامیل هستند اما چه مقدار اثر بخشی دارند، در یک خانواده ؟ این مهم هستش ) اگه اجازه بفرمایید من تا انتها بحث رو دنبال خواهم کرد ولی کمتر مطلبی خواهم گفت تا انشالله مبحث به انشعاب نرود و شما بتوانید فرمایشاتتون رو ادامه بدید

با تشکر

فرد

نظر

ممنون از جوابتون آقای فرد. قصد و فایده بدست آوردن ترند فکر می کنم همیشه یک چیز هست و عبارتست از یافتن جواب این سوال که: با پوزیشن بای وارد بشیم یا با پوزیشن سل؟ همونطور که گفتید ترند دوست شماست و همیشه باید در جهت اون پوزیشن گرفت. دلیل برای انتخاب نقطه اول خط ترند هم سئوالی هست که به هر حال برای هر نقطه ای روی چارت میشه پرسید و اهمیت نقاط کاملا بستگی به این هم داره که چند تا کندل را بهشون نگاه کنیم در چارت یا به عبارت دیگر شکل چارت و اینکه اصلا چه نقاطی روی چارت قابل مشاهده هستند به زوم چارت کاملا وابسته هست.اجازه بدید سئوال رو واضح تر مطرح کنم. فرض کنید این چارت همین الان ریل تایم و لایو هست و من همین الان می خواهم در همین تایم فریم پوزیشن بگیرم و مدیریت سرمایه ام هم درست باشه. بخرم یا بفروشم؟استادان دیگر این فروم لطف نمی کنند شرکت کنند در این مطلب؟
                  نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
                  بسم الله با سلام ، دو خط زرد رنگ میتواند ترند باشد با تعریفی کلی از ترند ، اما باید توجه داشت که قصد کشیدن یک ترند و بدست آوردن آن چیست! ، ( در دو خط زرد رنگ ،)! نقطه اول ترند ها دلیلی برای شروع از آن مکان بیان نشده و همچنین نقطه بارزی درآن دیده نمیشود با اینکه بله یک ترند است اما فایده آن برای تحلیل گر و معامله گر باید روشن باشد ( فامیل های دور هم دریک خانواده بالاخره فامیل هستند اما چه مقدار اثر بخشی دارند، در یک خانواده ؟ این مهم هستش ) اگه اجازه بفرمایید من تا انتها بحث رو دنبال خواهم کرد ولی کمتر مطلبی خواهم گفت تا انشالله مبحث به انشعاب نرود و شما بتوانید فرمایشاتتون رو ادامه بدید با تشکر فرد

نظر

نوشته اصلی توسط FX-MAJDIAN نمایش پست ها
                    من به تاپیک rts آقای فرد خیلی علاقه دارم فقط کاش اسمش trs بود چون اولین چیزی که تریدر باید در موردش تصمیم بگیره ترند هست و بعدش رنج و بعد سیگنال ولی به هر حال تاپیک بسیار مفیدیه و دوست دارم بدون به زدن نظم اون تاپیک به تفهیم بیشترش کمک کنم. اجازه بدید از ترند شروع کنیم. اگه ممکنه همه دوستان مشارکت کنند و به سه سئوال زیر در یک پست جواب بدن که ترجیحا از سه خط (هر جواب) بیشتر نباشه.
                    1. تعریف ترند چیست؟
                    2. منطق تعیین ترند چیست؟
                    3. با توجه به اینکه ترند در تایم فریمهای مختلف می تونه فرق کنه (حتی در 2 تایم فریم همسایه مثل 1h و 4h) کی یک تایم فریم که ترند آن تشخیص داده شده برای ادامه تحلیل و بررسی رنج و احتمالا گرفتن پوزیشن معتبر است؟

امیدوارم بعد از خوندن نظر همه به یک نتیجه واحد در مورد ترند برسیم. منتظر نظرات دوستان هستیم.

با تشکر

سلام
                    1-ترند صعودی = هایر هایر داشته باشیم(لزوما"نه دقیقا" یک خط باشه)
                    ترند نزولی = لور لو داشته باشیم (لزوما"نه دقیقا" یک خط باشه)

2- مثلا" کندل روزانه است اگر (کندل صعودی) باشه اگر های روز قبل زده بشه برگرده روند صعودی است تاکجا(50تا 61%)
                    (کندل صعودی) باشه اگر های روز قبل زده نشه برگرده و از 50% پایین تر بیایید روند فعلا" خنثی و اگر لو روز قبل زده شود روند نزولی میشود

3-همین عمل برای تمام تایم فرم بالای روزانه صادق است تایم زیر روزانه کاربرد ندارد(به خاطر نوسانات خبری و هیجانات بی اعتباری زیادی دارد.

ایراد را میپذیرم با دلیل
                    شاد باشید
                    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                    account demo

نظر

خیلی متشکرم آقای سامان، قصد اول اینه که سعی کنیم به یک تعریف واحد از ترند برسیم و بعدش هم نحوه تعیین و استفاده از اون. اصلا اجازه بدن دوستان فعلا از سئوال 3 صرف نطر کنیم و فقط راجع به 1 و 2 صحبت بشه. اگر درست فهمیده باشم تعریف شما از ترند اینه که باید هر کندل حداقل 50 درصد بالاتر (یا پائینتر) از کندل قبل بسته بشه و این تعریف فقط برای تایم فریم های روزانه به بالا است. درسته؟
                      ویرایش توسط FX-MAJDIAN : https://www.traderha.com/member/2696-fx-majdian در ساعت 05-16-2012, 12:41 PM

نظر

بسم الله
                        با سلام

- این که ترند دوست ماست یعتی شما به ترند هر چه در تایم بزرگتر باشه بیشتر میتونید اعتماد کنید ، نه این که لاجرم بای یا سل در جهت ترند باشه و ما همگی دیدیم که در حرکت های اصلاحی بدلیل ماهیت حرکتی شان سود آوری سریعتری رو از نظر زمانی دارند و معمولا تریدرها هم به همین دلیل در گیر پوزیشن های خلاف جهت ترند میشود

و اما در باره این که سوال فرمودید این جا بخریم و یا بفروشیم روی چارت و در این ترند لاین ها ؟

اساسا عرض کنم روی کندل باید خرید و فروش کرد نه روی چارت ، چارت برای تحلیل است که شما بدانید مثلا در یک کندل روزانه یا چهار ساعته یا تایم های بالاتر ماهانه وغیره با دیدن چارت 1 ساعته و یا کمتر (15 یا 5 دقیقه) در بازار ، حرکت در درون تایم بزرگتر و در جرئیات کوچک تر به چه شکلی بوده ؟!

خواهش میکنم به این نکته دوستان توجه داشته باشند از آن جای که آموزش های ما معمولا از طریق آزمون و خطاست و یا ترجمه بعضی از نسخ اصلی معمولا از قلم افتادن نکات کلیدی رو مشاهده میکنیم که لازم به بازبینی کلی دارد!!مثلا شما وقتی مشاهده میفرماید یک کندل در تایم 4 ساعته به صورت doji و با shdow (بصورتبعلاوه ) دیده میشود معلوم نیست که برگشت بازار به سمت کلوز در 10 دقیقه آخر اتفاق افتاده یا اینکه در ساعت آخر با یک شیب ملایم ) لاجرم باید از چارت تایم پایین تر استفاده کرد

جناب ماجدیان عزیز و گرامی خواهش میکنم که بحث رو ادامه بدهید و از اینکه ناچار شدم نکانی رو خارج از مبحث ارائه کنم بلاجبار پوزش میطلبم ولی لازم بود از نظر بنده

با تشکر
                        فرد
                        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 05-22-2012, 11:36 PM

نظر

با سلام.

1- ترند با روند به ساختار حرکتی بازار در یک بازه زمانی گفته میشود.روند شناسی یک علم است هرچند ساده به نظر آید.
                          روند صعودی:هنگامی که قله و دره بوجود آمده در بازار بالاتر از قله و دره قبلی باشد(این تعریف هم برای ماژورها و هم لراب مینورهای بوجود آمده است)
                          روند نزولی:هنگامی که قله و دره بوجود آمده در بازار پایین تر از فله و دره قبلی باشد(هم شامل ماژورها و هم مینور هاست)
                          روند خنثی:هنگامی که فله ها و دره های بوجود آمده در یک رنج زمانی در یک رنج به خصوص بالا و پایین شود.

2- برای تعیین روند موجود می بایستی علاوه بر تعیین ماژورهای قبلی با استفاده از اندیکاتورها و واگرایی های نشان داده شده و تعیین الگوی بازگشتی(در صورت وجود) یا الگوی ادامه دهنده(در صورت وجود)و ابزارهای دیگر(که تمام اینها با توجه به علاقه و فابلیت استفاده توسط معامله گر تعیین میشود) روند جاری یا روند در خال شکل گیری را تعیین کرد.

3-این سوال بیشتر از 2 صفخه جواب میطلبه دوست من.

خوشحال میشم در صورت وجود ایراد یا کاستی در تعاریف دوستان بهم گوشزد کنند.

نظر

در مورد سئوال 3 کاملا حق با شماست و به همین دلیل گفتم فعلا کنار بگذاریم این سئوال را.

در مورد پاسخ شما به سئوال یک (که من تقریبا با شما هم نظر هستم) لطفا اضافه کنید به نظر شما حداقل چند قله و چند دره باید این نظم را داشته باشند تا ترند تائید شود؟

اما قشنگترین قسمت پست شما به نظر من این قسمت بود:

برای تعیین روند موجود می بایستی علاوه بر تعیین ماژورهای قبلی با استفاده از اندیکاتورها و واگرایی های نشان داده شده و تعیین الگوی بازگشتی(در صورت وجود) یا الگوی ادامه دهنده(در صورت وجود)و ابزارهای دیگر(که تمام اینها با توجه به علاقه و فابلیت استفاده توسط معامله گر تعیین میشود) روند جاری یا روند در خال شکل گیری را تعیین کرد.

کاملا با شما موافقم در این مورد. اگر ممکنه بفرمائید شما شخصا از چه ابزارهائی برای این کار استفاده می کنید یا فکر می کنید خوب است استفاده شود؟

با تشکر

نوشته اصلی توسط davoud.s نمایش پست ها
                            با سلام.

1- ترند با روند به ساختار حرکتی بازار در یک بازه زمانی گفته میشود.روند شناسی یک علم است هرچند ساده به نظر آید.
                            روند صعودی:هنگامی که قله و دره بوجود آمده در بازار بالاتر از قله و دره قبلی باشد(این تعریف هم برای ماژورها و هم لراب مینورهای بوجود آمده است)
                            روند نزولی:هنگامی که قله و دره بوجود آمده در بازار پایین تر از فله و دره قبلی باشد(هم شامل ماژورها و هم مینور هاست)
                            روند خنثی:هنگامی که فله ها و دره های بوجود آمده در یک رنج زمانی در یک رنج به خصوص بالا و پایین شود.

2- برای تعیین روند موجود می بایستی علاوه بر تعیین ماژورهای قبلی با استفاده از اندیکاتورها و واگرایی های نشان داده شده و تعیین الگوی بازگشتی(در صورت وجود) یا الگوی ادامه دهنده(در صورت وجود)و ابزارهای دیگر(که تمام اینها با توجه به علاقه و فابلیت استفاده توسط معامله گر تعیین میشود) روند جاری یا روند در خال شکل گیری را تعیین کرد.

3-این سوال بیشتر از 2 صفخه جواب میطلبه دوست من.

خوشحال میشم در صورت وجود ایراد یا کاستی در تعاریف دوستان بهم گوشزد کنند.

نظر

نوشته اصلی توسط fx-majdian نمایش پست ها
                              در مورد سئوال 3 کاملا حق با شماست و به همین دلیل گفتم فعلا کنار بگذاریم این سئوال را.

در مورد پاسخ شما به سئوال یک (که من تقریبا با شما هم نظر هستم) لطفا اضافه کنید به نظر شما حداقل چند قله و چند دره باید این نظم را داشته باشند تا ترند تائید شود؟

اما قشنگترین قسمت پست شما به نظر من این قسمت بود:

برای تعیین روند موجود می بایستی علاوه بر تعیین ماژورهای قبلی با استفاده از اندیکاتورها و واگرایی های نشان داده شده و تعیین الگوی بازگشتی(در صورت وجود) یا الگوی ادامه دهنده(در صورت وجود)و ابزارهای دیگر(که تمام اینها با توجه به علاقه و فابلیت استفاده توسط معامله گر تعیین میشود) روند جاری یا روند در خال شکل گیری را تعیین کرد.

کاملا با شما موافقم در این مورد. اگر ممکنه بفرمائید شما شخصا از چه ابزارهائی برای این کار استفاده می کنید یا فکر می کنید خوب است استفاده شود؟

با تشکر
                              در مورد اول که فرمودید چند قله و دره خط ترند را تائید میکند باید بگویم که با برخورد سوم به خطی که از انتهای دوقله(برای روند نزولی)یا دودره اول (برای روند صعودی) خط روند تائید میشود.و پس از برخورد پنجم کانال را تائید میکنم.
                              و در مورد دوم بنده از مک دی و مومنتوم و rsi استفاده میکنم و هنگامی که دو اندیکاتور از 3 اندیکاتور تائید کند نظرم را برای واگرایی با برای تائید روند جدید ان روند را مورد قبول دانسته
                              از الگوهای بازگشتی بیشتر سر و شانه و فله یا دره دوبل را استفاده میکنم.
                              اما بیشترین فعالبتم بر روی کندل های ژاپنی است که بر اساس شکل و حجم معامله تصمیم گیری میکنم و در نهایت پس از جمع بندی پوزیشن گیری میکنم.
                              امیدوارم که روشم صحیح باشد.
                              ویرایش توسط davoud.s : https://www.traderha.com/member/5494-davoud-s در ساعت 05-22-2012, 06:05 PM

نظر

پردازش ...
                              X