اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

از گن چه میدانید و چه میخواهید....

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• از گن چه میدانید و چه میخواهید....

درود

بیش از هر چیز صلاح دانستم شکل تفکراتمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

خیلی از ماها وقتی وارد این بازار میشویم در وحله اول چیزهای خیلی عجیبی شنیدم که مثلا با 1000$ میشه ماهی 2000$ درآورد یا اکسپرتی هست که غوغا میکنه...
    ولی وقتی میام داخل گود موضوع کلا عوض میشه...

تا اونجا که من دیدم راجب گن هم این دنیایی ساخته شده. که اگه این دنیا رو بیاد و تعریف کنید. میتونیم با هرس کردن یک درخت زیبا داشته باشیم که بتونیم میوهای خوبی برداشت کنیم.

اول خودم میگم:

من از گن حرفهای زیادی شنیده بودم اینکه یه فن داره که اصلا خطا نداره...
    یا با استورولژی میتونه روند بازار علام کنه...
    با یه جدول میتونه بگه در چه تاریخی قیمت چنده...
    شنیده بودم معاملات بینظیری داشته...

اما شخصا چیزی که من ترغیب کرد به سمت ایشان برم فقط زمان بود.
    بنده در ابتدایی که وارده این بازار شدم شاید روزی 12-13 ساعت نمودار میدیدم حدود یک سال نیم دمو کار میکردم. اما همیشه احساس کمبود زمان رو داشتم.

همیشه اینجوری بود که یا زود معامله میکردم یا اینکه موقعیت از دست میرفت...

خلاصه در پی بدست آوردن زمان رفتم تو کار گن...

حالا شما هم بیاد بگید. تا ببینیم به کجا میرسیم....

تشکر...
    ویرایش توسط SAMADALDIN : https://www.traderha.com/member/4114-samadaldin در ساعت 06-07-2012, 11:59 AM
    من هیچ عجله ای برای پولدار شدن ندارم...

تشکر میکنم از حضرتعالی به خاطر این که این مبحث رو شروع کردید
    راستش به نظر من سوال اساسی برای شروع بحث همین هست که نیاز ما چی بوده که به سراغ یک موضوع رفتیم
    من به شخصه اطلاعات زیادی نسبت به روش های گن ندارم اما مقایسه ای که داشتم بین نتایج خروجی های روش گن و روش های مرسومی که هست در بعد قیمت تفاوت چندانی ندیدم که این نتیجه گیری ممکن هست به دو دلیل باشه دلیل اول اینکه اون دسته از خروجی ها که من دیدم ضعیف بودن
    یا روشهای دیگه هم ممکن هست این دقت عمل رو داشته باشند

اما اون چیزی که به شدت من روتحت تاثیر قرار میده آنالیزهای زمانی گن هست که اون رو شنیدم و به شخصه کسی رو با این ادعا که من از گن آنالیز زمانی در اوردم ندیدم
    اساتیدی رو دیدم که با روشهای شخصی خودشون آنالییز زمانی انجام دادند با دقت های قابل قبول اما اون ها هم تئوری های شخصی خودشون رو دارند و اونها رو عمومی نکردند
    من به نظرم برای اینکه این موضوع از جنبه افسانه خارج بشه شما قابلیت هایی از این روش رو که فکر میکنید قابل توجه هست بیان کنید
    این کمک میکنه که ما بدونیم دنبال چی هستیم و یا چی رو میخواهیم یاد بگیریم چند تا چارت در گذشته میتونه کمک کنه به این هدف
    شما جایی هم در صحبتهاتون فرموده بودید اگر کسی 50 هزار دلار پول نداره بهتره سراغ این روش نره ممنون میشم این جمله رو بیشتر باز کنید

نظر

نوشته اصلی توسط persiantrader نمایش پست ها
      تشکر میکنم از حضرتعالی به خاطر این که این مبحث رو شروع کردید
      راستش به نظر من سوال اساسی برای شروع بحث همین هست که نیاز ما چی بوده که به سراغ یک موضوع رفتیم
      من به شخصه اطلاعات زیادی نسبت به روش های گن ندارم اما مقایسه ای که داشتم بین نتایج خروجی های روش گن و روش های مرسومی که هست در بعد قیمت تفاوت چندانی ندیدم که این نتیجه گیری ممکن هست به دو دلیل باشه دلیل اول اینکه اون دسته از خروجی ها که من دیدم ضعیف بودن
      یا روشهای دیگه هم ممکن هست این دقت عمل رو داشته باشند

اما اون چیزی که به شدت من روتحت تاثیر قرار میده آنالیزهای زمانی گن هست که اون رو شنیدم و به شخصه کسی رو با این ادعا که من از گن آنالیز زمانی در اوردم ندیدم
      اساتیدی رو دیدم که با روشهای شخصی خودشون آنالییز زمانی انجام دادند با دقت های قابل قبول اما اون ها هم تئوری های شخصی خودشون رو دارند و اونها رو عمومی نکردند
      من به نظرم برای اینکه این موضوع از جنبه افسانه خارج بشه شما قابلیت هایی از این روش رو که فکر میکنید قابل توجه هست بیان کنید
      این کمک میکنه که ما بدونیم دنبال چی هستیم و یا چی رو میخواهیم یاد بگیریم چند تا چارت در گذشته میتونه کمک کنه به این هدف
      شما جایی هم در صحبتهاتون فرموده بودید اگر کسی 50 هزار دلار پول نداره بهتره سراغ این روش نره ممنون میشم این جمله رو بیشتر باز کنید
      درود..
      اینکه ما با چه روشی میتونیم آنالیز بکنیم و با چه روشی راحت هستیم کاملا شخصی هست. و این برای هم افرادی که به سطح متوسط ترید میرسن کاملا ثابت شده است.
      من افراد زیادی رو میشناسم در الیوت حرفه ای هستن و خیلی از کسانی که کتاب دارند یا ... در مقابلشون در حد شاگرد هم نیستن. ولی با الیوت ترید نمیکنند. و خیلی ها که الیوت را کامل هم بلد نیستند خیلی راحت دارن باهاش ترید میکنند. حالا الان خیلی ها می خوان بگن الیوت برای ترید نیست برای تحلیل بازاره یا...
      الویت در حد یک مثال است میتوانید آن کلمه را با اندیکاتور عوض کنید...

میدونید داستان رو راستی با خودمونه که ما ایرانی ها به علت سبک تربیتیمون خیلی ازش فاصله داریم. حرف شما خیلی خوب بود که فرمودید گن چی داره که ما ازش چی بخواهیم...

در واقع وقتی شما میرید به یک کلاس ساخت انیمیشن با 3دی مکس. فرض بر این ایست که شما کاره با نرم افزار رو بلد هستید. و اونجا قرار هست تاکتیکهای موشن رو به شما آموزش بدهند.
      وقتی ما قرار وارد یک سبکی از ترید بشیم باید پیشنیازهای اون را تکمیل کرده باشیم. خیلی از ماها تحلیل تکنیکال رو تموم نکردیم وارد الیوت میشیم. نتیجه نمیگیریم میریم سراغ گن سر در نمیآریم میزنیم تو کار اسکلپ کال میشیم میریم سراغ اکسپرت....

تمام افرادی که در زمینه ترید حرفی برای گفتن دارند. تکلیفشون روشن هست. ما باید ببینیم خودمون چی میخوایم. یا توی تریدمون چی کم داریم. اون وقت باید بریم دنبال کسی که در اون زمینه حرفی زده.

خصوصا تمام افرادی که تحلیلگر خوبی هستن تریدر خوبی نیستند و بالعکس. و دقیقا همون طور که فرمودید افرادی که چیزی هم بدست آوردن از بیان آن خوداری کردند. و حال اگر ما بدنبال رفع نیازمان هستیم باید برای رسیدن به آن هزینه بدهیم. و اگر شما کسی را ندیدید چند دلیل دارد که بیانش دور از حوصله است... و بیان آن از طرف بنده قبلا انجام شده که بازخورد خوبی ندیدم. چون افراد اون پیشنیازهارو نمیدانستند. باید به جایی برسیم که بتوانیم چیزی ارائه کنیم.
      شدیدا با رویا پروری مخالفم....

وقتی گفتم افرادی که کمتر از 50هزار دلار کمتر دارند سراغ این سبک نیایند همان هم گفتم که 2-3 سال دمو کار کنند. تا بدانند که ترید حرفه ای چیست. خیلی از ماها در شناخت قیمت مشکل داریم. حالا میخواهیم 3-4هزار دلار دارایی خود را درگیره زمان کنیم. من کسی نیستم که برای اسم و رسم اجازه چنین کاری به کسی بدهم. حتی اول میخواستم بگم افرادی که کمتر از 3سال حساب واقعی ندارند وارد این مبحث نشوند. میتونم چندتا تحلیل عجیب و غریب اینجا بزارم که کسی تا حالا جایی ندیده اما مسولیت هم داره. یک بار در سایتی این اتفاق افتاد. تحلیلی که خیلی از سطح درک بعضیها بالاتر بود را ارائه دادم و متاسفانه با برخوردی رو برو شدم که افرادی که هنوز بلد نبودن از ابزار استفاده درست کنند من رو برده بودند زیره سوال...
      برای همین تا شرایط آگاهی افراد در حد درک تحلیلها نباشد از انتشار آن معذورم شخصا...
      ولی بغیه آزادند خود تصمیم گیرنده عمال خو باشند....

افرادی که بنده را میشناسند در جریان هستند که تحقیقات وسیعی راجب توسعه گن ویل انجام میدهم. که البته به علت مشغله وقفه ای ایجاد شده. در تحقیقاتم گن ویل را از نظر زمان و قیمت به حد نصاب 50% رساندم. که با ..... هایی که در حال برسی هستم فکر میکنم میشود به 60-70% هم رساند. و همین چند جمله ساده چیزی حدود 2سال کار برده...

شما به تریدی میرسید که حد ضرر آن چیزی در حدود 300-400 پوینت هست. و در حسابهای کوچک بنابر واحد 0.1 لات ترید مبلغ زیادی میشود. و من کسی را در این حرفه ندیدم که بتواند جلوی احساساتش را بگیرد البته در ایران...

بنده هستم تا با هم به نتیجه برسیم. یا همان مثل معروف. ماهی گیری را یاد بگیریم دنبال کسی که ماهی میدهد نباشیم...
      من هیچ عجله ای برای پولدار شدن ندارم...

نظر

ممنون از پاسخ جامع حضرتعالی
        علاوه بر پاسخ سوالات من، تحلیل جامعه شناختی کاملی از فضای فارکس ارائه کردید
        که نکات اون غیر قابل انکار هست
        فقط در مورد تحلیل من اشاره کرده بودم در مورد گذشته و باز اگر صلاح نمیدونید بی صبرانه منتظر آموزشها خواهیم موند

نظر

جناب اگر مطالب مفید خود را ادامه بفرمائید بسیار سپاس گذار خواهیم شد

نظر

ممنونم اگر ادامه دهید،کماکان منتظرم

نظر

پردازش ...
            X