اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چرا پیوت لاین؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• چرا پیوت لاین؟

دوستانی که با پیوت ها کار می کند بیان تو، بقیه که اعتقاد ندارند و یا منتقد هستند لطفاً نخوانند.....

بچه ها بنظرتون چرا پیوت پوینت؟ چرا این ابزار کارایی داره و چرا و چگونه میشه منطقش رو درک کرد؟ این تاپیک جای عکس و شکل و اینها نیست بحث سر منطق سنجی و فلسفه سنجی هست.

منتظرم همه حضور فعال داشته باشید!

شیاد ته تاپیک نتایج خوبی در بیاد فعال باشید!
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

سلام

مسلما يكي از دلايلش معاملاتي است كه در اين ناحيه ها شكل ميگيره و همانطور كه قبلا شما فرموديد بانكها و موسسات مالي بزرگ توجه خاصي به اين ناحيه ها دارند كه باعث واكنش بيشتر قيمت به آنها ميشه...
    نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

این خوب نیست که یک موضوعی رو بدون آنالیز منطق یاد می گیریم. تعداد زیادی در این فروم از این ابزار استفاده می کنند، وقتی منطقش را نمی دانیم چگونه استراتژی تعریف می کنیم؟

فکر میکردم بعد از سه روز بیایم انبوهی از پاسخ باشد!

اگر منتظرید که من در خصوص منطق این ابزار کتابت کنم هنوز شرایطش فراهم نشده! انرژی لازم است و حمیت و پشتکار مخاطب!

نظر

اینجور که من یه زمانی در این بادی مطالعه میکردم.

پیوت همانند خرید و فروش زمین هست.

ما میخوایم زمینی در تهرآن در یک منطقه خریداری کنیم، اولین کار اینه که به مشاور املاک رفته و قیمت آخرین خرید و فروش زمین در آن ناحیه مطلع شده و اگر احیانا قصد خرید داشته باشید در حول و محور این قیمت به دنبال چانه زنی و خرید هستید !

یک مزمه محسوب میشود.که در روز قبل در چه سطوحی معاملات صورت گرفته و سعی میکنید خرید و فروش های در حول محور قیمت های دیروز هفته یا سال قبل قبل انجام دهید !

این چیزی است که در ذهن من هست.شاید درست شاید اشتباه.منتظر نظرات بقیه دوستان هستیم.

فدای شما

نظر

سلام و ارادت خدمت استاد آزادی

استاد ماکه هر چی بلدیم از شما یاد گرفتیم حرف جدیدی نداریم همش همینایی هست که شما آموزش دادید . اقلا یه منبعی که خودتون قبولش دارید که میدونید باعث تداخل با آموزشهای شما در ذهن من نوعی نمیشه بفرمایید تا به اونجا مراجعه و سپس مشارکت کنیم .

به این دلیل پیوت ، که در عین سادگی ، قیمت واکنشهای دقیقی از نظر برخورد ( شکست - برگشت )
          با این خطوط نشون میده و از طرفی بانکها وموسسات بزرگ مالی اهمیت زیادی در معملات خودشون وارائه سیگنال ها به مشتریانشون برای این خطوط قائلند که باعث شده واکنش های قیمت به این خطوط شدید تر بشه و دیگر اینکه با یک ابزار ساده دیگه ( مثلا مووینگ اورج ها ) میشه به راحتی برای معاملات مطمئن تصمیم گیری کرد .
          ورود به معامله با منطق انسانی
          خروج
          از معامله با احساس ماشینی
          لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

سلام استاد
            به نظرم پیوت پوینت ها محل تجمع خریداران و فروشندگانه که با شکستشون برد هرکدام و جهت مارکت مشخص میشه.

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
              این خوب نیست که یک موضوعی رو بدون آنالیز منطق یاد می گیریم. تعداد زیادی در این فروم از این ابزار استفاده می کنند، وقتی منطقش را نمی دانیم چگونه استراتژی تعریف می کنیم؟
              ببخشید استاد، کاملا حق با شماست...

در ادامه نکاتی که به ذهنم خواهد رسید را عرض میکنم:

نکته اول: پیوت ها در واقع نقاط محوری بازار هستند که نقاط حمایت، مقاومت و سطوح اصلی بازار را نشان میدهند ( بر اساس گذشته بازار ) و تقریبا همگی میدانیم که بازیگران مهم این بازار به این نقاط که در گذشته واکنش بازارو به همراه داشتن بیشتر توجه میکنند.

نکته دوم: این سطوح میتوانند ساختار پایه ای برای شناخت رفتار بازار باشند.

سعی خواهم کرد تا جایی که میتوانم باز هم خدمت استاد عزیز درس پس دهم.

خیلی مخلصم
              نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد، بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد...

نظر

سلام

پیوت ابزاری است که ایزوله میباشد و با کار دیگر ابزار ها مخصوصا مووینگ های مورد استفاده در سیستم pipo تداخل ایجاد نمیکند و بر برایند تفکر ابزار های دیگر اختلالی ایجاد نمیکند .
                خروج
                لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

من با این خطوط کار میکنم اما واقعا منتطق و فلسفه اینکه چرا بازار نسبت به اینها واکنش نشون میده همیشه واسه خودم هم سوال بوده .

اینکه دوستان میگویند به خاطر اینه که معامله گران و بازیگران این بازار به این خطوط واکنش نشون میدهند ، پس سطوح مهمی هستند که دلیل اصلی نیست .
                  داستان مرغ و تخم مرغه .
                  اول مرغ بوده یا تخم مرغ .؟؟؟؟؟؟؟

اول الگو ها و ساختارها در ذات رفتار معامله گران وجود داشته بعد با پیشرفت تحلیل تکنیکال و کامپیوتر تونستیم رسمش کنیم ; یا نه . چون ما رسم کردیم ملت روش واکنش نشون دادند .

قبل از اینکه الیوت تئوریش را مطرح کنه رفتار بازار 5 موجی بود . نه اینکه چون بانکها به 5 موج علاقه دارند بازار سر این موج مثلا بر گرده .

وقتی اومدند و دیدند که 61.8% فیبوناچی ارزشمنده ، از قبل هم این عدد واکنش نشون داده بود . قبل از اینکه رسما گزارش بشه و توی نرم افزارها ازش استفاده کنند . نه اینکه چون موسسات بزرگ حال میکنند سر 61.8% برگردند .

البته بعد از اینکه یه رفتار مهم در بازار شناخته میشه ، توجه بیشتر معامله گرا باعث میشه اون رفتار و الگو معتبر تر بشه . چیزی که در علم بهش میگند اثر سینرژیک داشتن .

نهایتا به نظر من قبل از اینکه فرمول پیوت پوینتها هم نوشته بشه یا توسط کسی ارائه بشه ، این سطوح در ذات رفتار بازار دارای ارزش بوده اند . صد البته الان که جنبه جهانی گرفته معتبر تر هم میشه .

اما سوال اینه . چرا بازار به این سطوح واکنش نشون میداده و خواهد داد ؟؟؟؟؟ . چرا وقتی بررسی کردند دیدند فرمول خط پیوت (h+l+c/3) نزدیکترین عدد به این سطح را میده . چرا مثلا بازار به (h+o+c/3) واکنش نمیده . یا به (h+l+c/4) نمیده .

من فکر میکنم فلسفه دیگه ای باید پشت این سطوح باشه .

یه دوستی در مورد ابزار چنگال میگفت که ، در نظام خلفت و طبیعت رفتار موجهای سینوسی به مراتب دیده میشه و یکی از اصول این دنیا است . این رفتار امواج سینوسی را میتونیم در بازار هم ببینیم . چون بازار را انسانهایی دارند میسازند که خودشون جزئی از طبیعت هستند . پس شاید دلیل اینکه بازار به سطوح چنگال واکنش نشان میده این باشه که بازار داره به رفتار سینوسی خودش ادامه میده . نه اینکه داره به چنگالی که من رسمش کردم واکنش میده . من فقط با رسم این چنگال ، این رفتار را دارم برای خودم بصری میکنم .

در کل بحث خیلی خوبی را نیمای عزیز استارت زده . چیزای خوبی از توش در خواهد اومد
                  ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 07-02-2012, 01:30 PM
                  مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

سلام مسعود

در خصوص توضیحاتت باید بگم ممنونم

در خصوص امضات باید بگم الان چقدر زیبا یک سری فرضیات رو مطرح کردی در همین حد متوقف شدی، حالا با فرضیاتی جدید یک مرحله برو جلو! این است رمز موفقیت و پیروزی و پیشرفت در بازار!

نظر

گاهی اوقات میگم ای کاش رشته ام ریاضی بود . اون وقت میتونستم درک بهتری از این رفتارها داشته باشم .

یه روز استادم بهم میگفت بازار بر اساس یه سری معادلات و محاسبات ریاضی خاص حرکت میکنه .

این پیوت لاینها هم همش محاسبات ریاضی است . جالبه .

راستی کسی میدونه اصلا این فرمول از کجا در اومده . کی و چه موقع مطرحش کرده .؟ فکر کنم زیاد قدیمی نباشه .

من وقتی یه مقاله راجع به اعداد فیبوناچی و زندگی نامش و اینکه ریشه این اعداد از کجا اومده خوندم ، بهتر تونستم سطوح فیبو در بازار را درک کنم .

شاید اگه به ریشه پیوت لاینها برگردیم بشه به منطق و فلسفش هم نزدیک شد .

(یه سرچی رو نت زدم اما همش در مورد استراتژی و معامله رو این سطوح بود نه بقیه مسائلش)
                      ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 07-02-2012, 08:01 PM
                      مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها
                        گاهی اوقات میگم ای کاش رشته ام ریاضی بود . اون وقت میتونستم درک بهتری از این رفتارها داشته باشم .

یه روز استادم بهم میگفت بازار بر اساس یه سری معادلات و محاسبات ریاضی خاص حرکت میکنه .

این پیوت لاینها هم همش محاسبات ریاضی است . جالبه .

راستی کسی میدونه اصلا این فرمول از کجا در اومده . کی و چه موقع مطرحش کرده .؟ فکر کنم زیاد قدیمی نباشه .

من وقتی یه مقاله راجع به اعداد فیبوناچی و زندگی نامش و اینکه ریشه این اعداد از کجا اومده خوندم ، بهتر تونستم سطوح فیبو در بازار را درک کنم .

شاید اگه به ریشه پیوت لاینها برگردیم بشه به منطق و فلسفش هم نزدیک شد .

(یه سرچی رو نت زدم اما همش در مورد استراتژی و معامله رو این سطوح بود نه بقیه مسائلش)
                        سلام دوست خوبم
                        با احترام ، ولی استادم میگفت که این بازار رو انسانها میسازند و چون انسان حرکاتش فیزیکی است نه ریاضی . پس حرکات بازار فیزیکی . مثال ساده : ریاضی میگه تا شمال 140km است پس پراید با سرعت70 کیلومتر در ساعت 2ساعته میرسه آیا اینطوره ؟؟؟؟ ولی فیزیک میگه اگرو اگرهای زیادی سر راهش است که ریاضی در نظر نگرفته ، مثل پیچ و خم جاده ، اصطکاک جاده با لاستیک ، ورزش باد مخالف ، ترافیک سبک یا سنگین در زمان حرکت و ... پس این مسافت رو تا شمال 5 ساعته میرسه پسسسسسسسسسسسس ریاضی در ترید همیشه کاربرد نداره باید بازار رو با دید فیزیکی دید.
                        شادی سراسر وجودتان
                        WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                        account demo

نظر

سلام.

یکی از دلایل محبوبیت بسیار زیاد پیوت لاین ها بین تریدرها در واقع خاصیت پیش بینی اون هستش که بر اساس اطلاعات روز، هفته، ماه و حتی سال قبل برای ما روز، هفته، ماه یا سال بعد را پیش بینی میکند.
                          پس تاخیری تو کارش نیست.

نظر

یک سوال :

اگر شما چند قیمت مختلف برای یک آپارتمان داشته باشید مثلاً متری 700 هزار، 730 هزار، 850 هزار، 900 هزار، ....... تا 1.9 میلیون تومان. و فراوانی داده ها هم به سمت بی نهایت میل کنه اگر به شما بگند که یک حجم قابل توجهی که موجود هم باشد و بتوان خرید را خرید کنید از نظر ذهنی چه محدوده قیمتی برای خرید جالب خواهد بود؟

نظر

سلام و ارادت متری 700 هزار تومان ، چون داده ها بی نهایت هستند پس به داده قیمت که اثبات شده و همه میبیننش و درکش میکنن تکیه میکنم
                              ویرایش توسط Jabalameli : https://www.traderha.com/member/5764-jabalameli در ساعت 07-07-2012, 02:45 PM
                              خروج
                              لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

پردازش ...
                              X