اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چگونه استاپ را بپذیریم؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• چگونه استاپ را بپذیریم؟

سلام

قبول استاپ برای بسیاری اصلاً راحت نیست و با این جمله که بالاخره بر می گرده بارها خودمان را گول می زنیم و هر بار توبه میک نیم باز در یک شرایطی مجدد تکرارش می کنیم.

بنظر شما راهکارهای عملی برای پذیرش استاپ چیست؟ چگونه و به چه صورت رفتار کنیم که پذیرفتن این مقوله برایمان راحت باشد و بتوانیم به عنوان جزیی از سیستم و پدیده معمولی بهش نگاه کنیم؟

مورد دوم چیکار کنیم توی معاملات سودده اینقدر که در حساب هیا ضرر داده صبر ایوب داریم اونجا هم داشته باشیم؟

توی این تاپیک بیشتر در خصوص این موارد بیایم یک کم تبادل تجربیات بکنیم چون حس می کنم بسیاری حتی شخص خودم در پاره ای موارد هنوز از این مسائل آسیب پذیر هستیم.

زیییییینگ، مرشد زورخونه زنگو زد بیاید وسط!
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

بزرگترین علت در مورد نپذیرفتن استاپ این هست تریدر میبینه که در بیش از 90 درصد معاملات قیمت دوباره به قیمت مورد نظر میرسد! برفرض قبول این قضیه ایا نمیتوان یک پلن معاملاتی بر اساس ان ایجاد کرد؟
    من بدون استاپ خیلی راحت کار کردم البته با کمترین حجم معاملاتی وارد میشدم و بیشتر معاملاتم با سود بسته میشود و در صورت بی اعتباری تحلیل خود در یک موقعیت و فرصت مناسب با دو برابر حجم وارد میشوم و با سود صفر یا ضرر کم خارج میشوم!
    تا بحال مشکلی پیدا نکردم! اگر اساتید مشکلی میبینند حتما بفرماییند تا جلوی ضرر های احتمالی را بگیرم!
    البته این نظریه در مورد بازار رنج عالی جواب میده و لی در بازر روند دار ریسکش بیشتر هست!
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

سلام

set and forget
      مطلبی که به محض برخورد با مشکلات قبل،حین و بعد از معاملات بذهنمون میاد یا بعد از پرسیدن این قبیل سوالات به مخاطبمون جواب میدیم همین جمله سه کلمه ای ست اند فورگت است
      اما مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!معامله باز کنم و ازش بیخبر باشم؟من به نوبه ی خودم زیاد دارم روش کار میکنم البته تو پلنم که مربوط به معاملات میان مدتم میشه چون توی بعضی پلن ها مثل pipo باید دائم پای سیستم بود و پوزیشن ها مونیتور شن تا اگه وارد ضرر شه سعی کنیم یر به یر خارج شیم
      اما بحثو کشوندم سمت پلن تا این مطلبو بیان کنم که همه اعصاب و روان ما هنگام پوزیشن شدیدن بر میگرده به اعتماد ما به پلن معاملاتیمون اعتماد به پلن یعنی اعتماد به نقطه ی خروجمون و این یعنی گرفتن حداکثر سود ممکن
      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

[QUOTE=sajjadfox;23385]سلام

اعصاب و روان ما هنگام پوزیشن شدیدن بر میگرده به اعتماد ما به پلن معاملاتیمون اعتماد به پلن یعنی اعتماد به نقطه ی خروجمون

کاملا موافقم ، اگه هر شخص سیستم معاملاتی را برای خودش انتخاب کنه که از نظر روحی وروانی با هاش سازگاره و در طی معاملات باهاش سود میکنه ، در هنگام استاپ هم ظرفیتش را داره ، چون از اول سیستمی را انتخاب کرده که ورودش ، حد سودش ، حد ضررش ، تعداد معاملات سوده و تعداد معاملات منفیش با روحیه خودش ساز گار بوده .
        ورود به معامله با منطق انسانی
        خروج
        از معامله با احساس ماشینی
        لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

من نمیخوام نه در مورد پلن صحبت کنم و نه سیستم و نه برنامه های دیگه که میدونم تو همه سایتها پره از این چیزا که آقا این کارو کن و آقا اون کارو کن.

من خودم مثال میزنم که میدونم خیلی ها هم مثل من بودن .
          من وقتی پزیشن میگرفتم مثل یک جغد میشنستم پای سیستم و هر بار که بالا یا پایین میشد قیمت منم روی صندلی هی بالا و پایین میشدم.
          هی استاپ میخوردم زانوی قم بقل میکرد و هی تی پی میخوردم آهنگ میزاشتمو قرش میدادم.

اما حالا چی :
          خوب کاری که میکنم اینه که هر بار استاپ میخورم بلند میشم میرم یه دوری میزنم یه آبی میزنم به صورت و بر میگردم مثل یک پسر خوب پای سیستم .
          و اگر هم تیپی بخورم بازم مثل یک بچه خوب همون کار ها رو میکنم .
          ناگفته نماند که از روز اولی که من اسم فارکس رو شنوفتم تا حالا نشده مدیریت سرمایه رو زیر پا بزارم.
          که این باعث شده هیچ وقت نگران استاپ هام نباشم.

قربون همتون

نظر

بهمن عزیز من فکر میکنم هدف استاد هم از راه انداختن این تاپیک همین باشه تا درباره ی مسائلی صحبت بشه که تا بحال کسی راجع به اون مسائل جائی صحبت نکرده باشه
            جدا این مسئله از دغدغه های بزرگ خیلی از ماهاست اما در ابتدا صحبت دربارش خودبخود به سمت پلن و سیستمای معاملاتی میره چون ورود و خروج جزئی از پلن ماست و نکته ی مهم دیگه که خود شما بیانش کردی یعنی مدیریت سرمایه میتونه ایتم مهم دیگه ای باشه که ما رو اماده ی پذیرفتن استاپ میکنه و باعثم میشه تا رسیدن کامل به حد سودمون صبر کنیم ومدیریت سرمایه هم جزء لاینفک یه پلن و سیستم معاملاتیه

همه ی ما این مطالبو میدونیم و بارها هم خوندیم تو جاهای مختلف و فقط یکم عمل کردن بهش سخته
            بنظرم باید دنبال ایتم هائی بگردیم که مارو ببره سمت عمل گرائی تو مسئله پلن و مدیریت سرمایه و دارم رو این مطلب فکر میکنم و انشالا بزودی با کمک دوستان و استادان عزیز به نتایج خوبی میرسیم
            ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

موافقید بیایم موضوع را گام به گام کنیم؟ و کلی درا نی خصوص بحث نکنیم، بیایم اول موضوعات رو ریز کنیم پس :

سوال : حقیقت سیستم من چیست؟
              فرض کنید من سیستم Pipo کار میکنم، حقیقت معاملاتی این سیستم چیست؟

حقیقت این بود که معمولاً ریسک به ریوارد این پوزیشن ها یک بود و گفتیم معمولاً 60% پوزیشن ها TP هست 10% آن SL هست و 30% باید مدیریت شود. اصلاً قبول داریم این اعداد را؟ اگر قبول داریم که هیچ اگر قبول نداریم باید بر اساس فراوانی امری به یک نسبتی برسیم و قبولش کنیم. بعد توی فاز بعدی بشینیم بگیم آقا این جدول .......

بزارید یک پرانتز باز کنم این وسط، سال های 88 و 89 سال های طلایی بورس ترهان بوده که برخی تا 2000% بازدهی گرفتند و من نوعی که دیدگاهم میان مدتی هم بود و نوسان گیری نمی کردم نزدیک 800% بود حالا موضوع میدونید چیه؟ وقتی مواجه میشیم با بازار خراب 90 و 91 آیا باید روش را عوض کنیم؟ آیا باید بگیم من دیگه نمیتونم؟ من از سال 90 تا الان بازدهی ام 25% هم نبود!!

عده ای وقتی دو روز بازار خراب هست داد و فریاد سر می دهند که بدبخت شدیم این چه وضعشه و .....

آقا جان باید پذیرفت وقتی در بازاری که فعالیم بدی ها و خوبی هاش رو با هم بپذیریم!

وقتی توی زندگی هستیم مگه همه اش خوشیه؟ یک روز دعوا، یک روز قهر، یک روز عشق و محبت و ......

.........................

برگردیم سر موضوع خودمون، باید ببینیم ما توی زندگی تریدری مون بیشتر عاشقیم یا بیشتر در حال قهر و کینه توزی هستیم، اگر بیشتر درگیر قهریم و کینه توزی دو حالت داره یا این همسری که انتخاب کردیم(فارکس) به درد ما نمیخوره آقا مشکل داره دیگه من نمیتونم باهاش زندگی کنم، مگه زوره؟ یا اینکه اگر رفتارم را تغییر بدم و کمی بیشتر درکش کنم وزن عشق و عاشقی بیش از قهر و غضب خواهد بود،

حالا، بیاد روی این موضوع صحبت کنیم کدام کی از حالات زیر را داریم؟

1. من نمیتونم با این همسر زندگی کنم و فکر می کنم برای این بازار ساخته نشدم.
              2. حس می کنم باید رفتارم را تغییر بدم تا میزان محبت ها و عشقم در زندگی تریدری ام بیش از قهر باشه، بازم میگم این قهرها همیشه هست یک چیز عین نمک زندگی
              3. من فضای عاشقانه خوبی دارم و ددارم از زندگی لذت می برم.

روانشناس ها یک چیز خوب دارند، میگند هر سال بهتره زن و شوهر یک هفته کامل از هم دور بشند و توی فضای مجزایی بدون اینکه کوچک ترین تماسی داشته باشند زندگی کنند این باعث میشه وقتی دوباره بر می گردند یه هم با تمام وجود همو بخواند و دچار یکنواختی نشند! اینو واقعاً باید بهش فکر کرد و توی زناشویی تریدری بکار بست!!

این بحث یک کم جملات صحنه دار هم داشت که سانسور کردم!

کدوم بند؟ و چرا؟

نظر

درود بر استاد

بند 3

چون میدونم پلن معاملاتیم همون طور که برای سودهام تعریف داره برای ضررهام هم داره ( 60% و 10% ) و اصلا ذات این بازار اینه که همیشه رفتار یکنواختی ، با هیچ پلنی تا الان در این بازار نداشته و مواقعی بوده که قدرتمند ترین سیستم های شناخته شده هم ضرر ده بودن ( برای مدتی ) .
                دلیل دیگه اینکه با شناختی که به همسرم دارم وقتایی که قاطی هست طرفش نمیرم چون میدونم اینجور وقتها خوشی های قبلمم از سرم میپرونه . اینو میزارم کم اون وقتایی که باهاش کلی خوش بودم .
                چون اینو پذیرفتم که بازار هیچ وقت رفتار یکنواختی نداره ، رفتار بدشم پدیرفتم و در رفتار بدش طرفش نمیرم . در نتیجه خوشیهای ( سودها ) قبلیم همش هست و ناراحتی ( ضررها ) هم پیش نمیاد
                . پس هیچ وقت دلخوری ازش ندارم .

ارادتمند
                ورود به معامله با منطق انسانی
                خروج
                از معامله با احساس ماشینی
                لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

منو نگاه یه جمله تو ذهنم هک شده نمیدونم از کیه : یک تریدر موفق قبل از شروع معامله به ضرر و مقدار ریسک فکر میکند اما یک تریدر بازنده به سود و بازدهی مورد انتظار !

از دید شما واسه کدوم دسته پذیرش ضرر راحته ؟ کدوم دسته میتونن کنترل بهتری روی اموراتشون داشته باشن؟

================================================== ================================================== ============

زندگی روزمره در نظر بگیرید ! تا هدف مشخصی نداشته باشید انگار در برزخ به سر میبرید (الان خودم)

حالا یکی میاد هدف گذاری میکنه ! اما یادش میره هدف دسته بندی و از آرزوهاش متمایز کنه !

هدف باید معقول و دست یافتنی باشه ! اهداف باید در یک راستا باشن( کوتاه مدت مکمل اهداف بلند مدت...)

اینه صبری ایوبی در برابر تی پی ها نداریم باز از یک نظر برمیگرده به همین هدف ! (که بحثش طولانی و رمق هم نیست ! )

پ.ن: امید و ترس و طمع سه عامل کلیدی حرکات قیمت هست باید در اینها تفکری زد !

================================================== ================================================== ============

شرمنده ما پریدیم وسط ! خیلی حرف دارم اما در استراحتم ! سر فرصت و در ادامه ریز تر به مسائل میپردازیم!

نظر

سلام
                    بند 3
                    15سال پیش که آمدم تهران کارم جوری بود که میبایست همیشه در حال حرکت باشم و یا بعدا" کاری گرفتم که همیشه باید در یک محل خاص کار کنم به همه میگفتم آیا کاری هست که به جا و مکان نقش نداشته باشه ، هم دوستان نزدیک مسخره ام میکردند تا با ف ارکس آشنا شدم گفتم این دیگه خودشه ولی 3 سال طول کشید تا مارکت رو شناختم ولی نوع تحلیلی نه تریدری و بنابرین 2300$ رو بعد از سه سال کال کردم یعنی این عشق و اعتقاد به این کار 3 سال بدون سود و درامدی از فارکس پای چارت سر کردم .

پس عاشق بودن سهل است بیابانها

بند3 رو با کمی از بند 2 ادغام کنم عالی میشه.
                    شادی سراسر وجودتان
                    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                    account demo

نظر

درود بر همگی رفقا

صحبتهای جالبی تو این تاپیک آغاز شده، گفتم منم بی بهره نمونم...!
                      من خودم از اون دسته آدمایی هستم که موقع پوزیشن گرفتن و تا فعال بودن پوزیشنم، فشارم هی میره بالا و هی میاد پایین، اما تو این گیر و دار یه مطلب جالبی هم دستگیرم شد که دوس دارم با شماها باشتراک بزارم.
                      زمانی که پوزیشنم تو سود هست وبا سود بسته میشه که حل حله....
                      اما زمانی که پوزیشنم رو خوب نمیگیرم و یا به هردلیلی وارد ضرر میشه با اینکه هی میرم تو کما هی میام بیرون....! اما تو این بینابین تمام سعیمو میکنم که با دید صحیح یا یر به یر خارج بشم و یا با کمترین ضرر، این رو هم با همین سیستم که نیمای باصفا ارائه داده و یجورایی از نوع حرکات کندلی در مسیر و مقاومت و حمایت ها و سطح تبدیل ها استفاده میکنم تا ضرر رو به حداقل بروسونم.
                      اما ضرر هم خوشمزه هستش، چون آدم رو به چالش میکشونه واسه اینکه بتونی درست باهاش همراه بشی. دقت کنید به چالش میکشونه...نه به جنگ فرا میخونه.....

برقرار و پایدار باشید
                      Think / Act / Enjoy

نظر

من بند 2 هستم ، شنبه یکشنبه ها واقعا دلم واسه بازار تنگ میشه ولی به ضرر که میرسه میزنم زیر کامپیوتر و قهر با بازار ولی چشام رو نمیتونم ازش بردارم، فقط دلم باهاش نیست و معامله نمیکنم.
                        یکی از چیز هایی که بعضی اوقات آرومم میکنه اینه که رو جفت ارزی که استاپ میخورم دوباره معامله ی سود ده کنم. شاید بعضی ها فکر کنن تو معامله ی دوم دقتم میاد پایین ولی اتفاقا چون حالت انتقام جویانه دارم به شدت حواسم رو جمع میکنم. خیلی جاها هم استاپ مایه ی آرامش میشه که از این معامله رها شدی.
                        ولی وقتی چند تا پوزیشن باز دارم اصلا اونایی که تو ضرر میرن برام مهم نیستن فقط مجموع سود و ضرر هام رو میبینم.
                        فارکس واقعا روح قوی ای میخواد و به نظر من کسی که 3 تا استاپ پشت سر هم بخوره هرچقدر هم به سیستمش مطمئن باشه بازم احساس ضعف و ناتوانی میکنه. کوه هم پیشنهاد خوبیه واسه کسایی که به شدت عصبی شدن از بازار! یه روزو بیخیال شین فرداش با قدرت دو برابر بشینین پای سیستم.
                        Death does not concern us, because as long as we exist, death is not here. And when it does come, we no longer exist.
                        Epicurus

نظر

یکی از روش های بسیار موثر برای عدم اثر پذیری از مسائل روانی بازار اینه هیچ وقت ترمینال متا تریدر رو نبینید، با خودتون قرار بزارید ماهی یک بار ببینیدش ! خیلی وقت ها ریشه زیان توی احساساتی است که ترمینال منتقل می کنه ......

نظر

نیما جان

این کار را من مدتهاست انجام میدهم. ابزاری هم لازم دارد که من از اسکریپت استفاده میکنم برای جابجایی حد سود و حد ضرر.

با جابجا کردن خطوط بر روی چارت ترازهای حد ضرر و حد سود بدون مراجعه به ترمینال جابجا میشوند .

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

جدی جدی تا حالا فکر کردید که چرا؟ واقعاً چرا صبر و قرارمون وقتی توی ضرر هستیم مثل حضرت ایوب هست ولی وقتی توی سود هستیم قدر یک پشه صبر نداریم!!

نظر

پردازش ...
                              X