اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش نوسانات حرکتی شاخص سهام امریکا در برابر دلار(ماهیتا" قوی شده یا ضعیف شده)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش نوسانات حرکتی شاخص سهام امریکا در برابر دلار(ماهیتا" قوی شده یا ضعیف شده)

سلام به دوستان پر تلاش فروم
    استوک و سهام در برابر ارز کشور چه رابطه ای وجود داره؟
    اس ان پی قوی شده خوب دلار قوی میشه یا ضعیف؟
    ماهیتا دلار در برابر ضعیف شدن سهام فلان بورس قوی میشه یا ضعیف؟ و ماندگاری قوی یا ضعیف شدن دلار تا کی میماند؟
    به این جور سوالات و جوابها برای فهم اینکه این هفته دلار ماهیتا با خبر شاخصها ، چه رفتاری داره خط تریدری هفته آینده رو مشخصه میکنه.
    درنتیجه نوسانات غیر واقعی تایم پایین رو ..... میکنیم .
    از استادان فرم کمک یاری دارم که به سوالات جواب دهند.

شادی سراسر وجودتان
    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
    account demo

دلار آمریکا پول نه فقط مردم آمریکا بلکه بخش مهمی از پس انداز مردم و دولتهای جهان است .

عمده ترین کالاها و کمادیتی ها به دلار است .
    بر خلاف منطق ظاهری ، در بلند مدت با کاهش شاخصهای سهام آمریکا دلار قویتر میشود .
    با کاهش طولانی شاخصهای سهام در دنیای کنونی قیمتها هم افت میکند .
    کاهش قیمتها هم به معنی قویتر شدن دلار آمریکا است .

نظر

اکثر مواقع حرکات دلار عکس طلا است چه موقعی طلا و دلار هم جهت میشه ؟ . چرا؟
      WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
      account demo

نظر

نوشته اصلی توسط saman51 نمایش پست ها
        اکثر مواقع حرکات دلار عکس طلا است چه موقعی طلا و دلار هم جهت میشه ؟ . چرا؟

در اصل هر بازاری شخصیت و رفتار ویژه خودش را دارد و بطور مطلق و مکانیکی قابل انطباق با دیگر بازارها نیست . منتها به عنوان ابزاری جنبی و نشانگری ( اندیکاتوری )کمکی میتواند مورد استفاده قرار گیرد .
        از حدود ابتدای قرن بیست و یکم در کل طلا و سایرکمادیتی ها با شاخصهای عمده سهام آمریکا هم جهت بوده و با دلار برعکس . این رابطه عمومآ در همه زمانها یعنی ساعت و روز و ماه و سال قابل مشاهده است . منتها نسبت هم سوئی بسیار متفاوت بوده و گاهی هم چه روزانه و چه ماهانه و سالانه این همگرائی به هم خورده و معکوس شده .
        به عنوان نمونه بلند مدت ، یورو که در سبد شاخص دلار نقش اول را بازی میکند
        در برج 7 سال 2008 به اوج تاریخی خود 1.60 رسید و حال آنکه طلای جهانی در آن وقت حدود 900 دلار بود . سه سال بعد در ماه 8 2011 طلا تا 1920 افزایش یافت و حال آنکه یورو تا حدود 1.40 کاهش یافته بود و این واگرائی بلند مدت میتوانست هشداری باشد برای برای خریداران اونس .
        این هم گرائی عمومی و واگرائی مرحله ای در رابطه طلا با شاخصهای عمده سهام هم صدق میکند . طلا در 9 سال 2011 به اوج خود رسید و شاخص داو جونز آنوقت حدود 10500 بود و یکی دو ماه پیش تا 13600 افزایش یافت و حال آنکه طلا حدود 200 دلار کمتر شد که این واگرائی هم هشدار دهنده است برای شاخص های سهام .

چرائی این هم گرائی
        عمومی و واگرائی مرحله ای برمیگردد به ویژگی های درونی هر یک از این بازارها که خود داستان مفصلی دارد .

ویرایش توسط rashid : https://www.traderha.com/member/7373-rashid در ساعت 11-17-2012, 12:18 PM

نظر

نوشته اصلی توسط rashid نمایش پست ها
          دلار آمریکا پول نه فقط مردم آمریکا بلکه بخش مهمی از پس انداز مردم و دولتهای جهان است .

عمده ترین کالاها و کمادیتی ها به دلار است .
          بر خلاف منطق ظاهری ، در بلند مدت با کاهش شاخصهای سهام آمریکا دلار قویتر میشود .
          با کاهش طولانی شاخصهای سهام در دنیای کنونی قیمتها هم افت میکند .
          کاهش قیمتها هم به معنی قویتر شدن دلار آمریکا است .
          با تشکر فراوان از جواب استاد بزرگوار آقا رشید.
          از آنجایی که امریکا برای ضعیف کردن دلار خیلی تلاش میکنه ، این تضعیف دلار تا کجا ادامه داره؟
          آیااز شاخص vix که در پستها جدید مطرح فرمودید میشه فهمید که موقع شکوفایی ارزش دلار چه زمانی شروع خواهد شد؟(اولین نشانه چیست؟)
          با تشکر
          WE LOVE YOU , PCM

accuont real
          account demo

نظر

سامان جان

درواقع دلار همین الان هم در برابر بسیاری از ارزها روند افزایشی داره. منتها اتفاقی که افتاده این هست که در شرایطی که جنگ ارزی بین ین، یوان و دلار در دنیا به شدت بالا گرفته و این کشورها برای اینکه صادرات خودشون رو بیشتر کنند ارزش پول ملی رو پایین میارند اروپا هنوز وارد این بازی نشده. که صد البته این تقویت ارزش یورو با توجه به شکننده بودن روند بهبود اقتصادی خیلی خطرناک به نظر میرسه.

اما ظاهرا بانک مرکزی اروپا فعلا تصمیمی بر کاهش نرخ بهره بانکی نداره. ذهنیت من این بود که در این هفته با توجه به اشاره دسته جمعی دور قبل به کاهش احتمالی نرخ بهره و همچنین با توجه به روند افزایشی شاهد کات ریت باشیم که چنین به نظر میرسه که رویکرد بانک مرکزی اروپا در این مورد تغییر کرده و احتمالا شاهد تغییری در سیاست های پولی و نرخ بهره نباشیم.

چند تا نکته مهم هست و اون اینکه یورو بیش از حد پتانسیل واقعی خودش سرمایه ها رو جذب کرده. بخشی از این حجم سرمایه کشانده شده به این سمت رو نوعی حباب می بینم. هفته پیش رو، هفته ای نیست که بتونه جهت صعودی یورودلار رو عوض کنه. مگر اینکه در کنفرانس خبری بانک مرکزی اروپا شاهد اشاره ماریو دراگی به کاهش نرخ بهره باشیم.

اروپا سیاست خطرناکی رو در پیش گرفته و نمی دونم تا کی می خواهد از ورود به جنگ ارزی خودداری کنه. افزایش ارزش یورو به مفهوم کاهش صادرات این قاره و کاهش سرعت بهبود اقتصادی می تونه باشه که همین موضوع می تونه نرخ بیکاری رو مجددا افزایش بده. با این حال سرمایه گزارها فعلا به داده های بیرون آمده از این اتحادیه خوشبین هستند. خوشبینی که به نظر من منتظر یک تلنگر اقتصادی یا سیاسی برای برگشت روند هست.

ارادتمند- بهزاد
            ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 02-03-2013, 08:07 AM

نظر

دکتر جان سلام
              پس چرا در ایران دولت داره ریال رو ارزان میکنه تا صادرات را قوی کنه(تولیدات رو قوی شود) ایراد میگیرند ؟
              پس به نظر شما دولت ایران راه درستی را در تایم بلند مدت داره اجرا میکنه؟
              با شکر
              WE LOVE YOU , PCM

accuont real
              account demo

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                سامان جان

اروپا سیاست خطرناکی رو در پیش گرفته و نمی دونم تا کی می خواهد از ورود به جنگ ارزی خودداری کنه. افزایش ارزش یورو به مفهوم کاهش صادرات این قاره و کاهش سرعت بهبود اقتصادی می تونه باشه که همین موضوع می تونه نرخ بیکاری رو مجددا افزایش بده. با این حال سرمایه گزارها فعلا به داده های بیرون آمده از این اتحادیه خوشبین هستند. خوشبینی که به نظر من منتظر یک تلنگر اقتصادی یا سیاسی برای برگشت روند هست.

ارادتمند- بهزاد
                دکتر به نظر من این سیاست امریکاست که رقیب خودش رو(یورو) را به دام انداخته تا با قوی کردن یورودربرابر دلار سهام اروپا رو فلج کنه؟ این طور نیست؟
                WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                account demo

نظر

دکتر جان سلام
                  پس چرا در ایران دولت داره ریال رو ارزان میکنه تا صادرات را قوی کنه(تولیدات رو قوی شود) ایراد میگیرند ؟
                  پس به نظر شما دولت ایران راه درستی را در تایم بلند مدت داره اجرا میکنه؟
                  با شکر
                  مساله اینجاست که صادرات ما عمدتا به نفت وابسته هست. قیمت نفت هم به دلار هست. مسلما همین بالا رفتن قیمت ارز باعث افزایش درآمدهای ریالی دولت میشه اما دولت مجبور هست با توجه به تورمی که در نتیجه کاهش ارزش ریال ایجاد میشه این مازاد ریالی رو کلا هزینه کنه تا ثبات اقتصادی رو برگردونه. بنابراین در مجموع تاثیر مثبتی نداره اما تاثیر منفی داره. دلیل اون هم این هست که باید توجه داشت که در چرخه بهبود صادرات، آخرین مرحله افزایش قدرت مصرف کننده داخلی هست. درواقع زمانی که ارزش ریال کم میشه شاهد کاهش واردات و افزایش صادرات (به لحاظ حجمی) هستیم. قیمت محصولات وارداتی که عمده سبد مصرفی خانوار ایرانی رو تشکیل میده میره بالا چون ما کشوری مصرف کننده هستیم. حتی عمده محصولات صادراتی ما منهای محصولات کشاورزی متکی به قمیت محصولات وارداتی اولیه هست.

پس برای کشوری با شرایط ایران که بیشتر مصرفی هست و متکی به نفت بهتره که ارزش قوی تر باشه. ضمنا پروسه تضعیف ارزش ارز برای تقویت صادرات باید به گونه ای باشه که فشاری متوجه قشر داخلی نشه. زمانی که صحبت از جنگ ارزی می کنیم توجه کنید که نهایتا داریم بین یک بازه 10 تا 20 درصدی نوسان صحبت می کنیم. چیزی که در ایران در یکسال نوسان 400 درصدی قیمت ارز رو شاهدیم.

درواقع اگر آمریکا داره به نحوی مدیریت میکنه که فرضا ارزش در یک بازه یکساله 10 درصد در برابر یورو ضعیف بشه ایران عملا در یک روز اینکار رو میکنه! تبعات چنین موضوعی خیلی بدتر از میزان افزایش صادراتی هست که به دنبال ضعیف شدن ریال بدست میاد.

اشتباهی که ما کردیم این بود که تقریبا برای یک دهه قیمت دلار رو ثابت نگه داشتیم و تورم جامعه باعث شد تا کارخانجات و صادرکنندگان به مرز ورشکستگی رسیدند و با یک عامل خارجی مانند تحریم این فنر جمع شده که به اشتباه جمع شده بود به یک باره باز شد. ای کاش سالی 10 درصد قیمت ارز رو می بردند بالا تا به یک باره این اتفاق نمی افتاد.

ارادتمند- بهزاد
                  ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 02-03-2013, 09:50 AM

نظر

دکتر به نظر من این سیاست امریکاست که رقیب خودش رو(یورو) را به دام انداخته تا با قوی کردن یورودربرابر دلار سهام اروپا رو فلج کنه؟ این طور نیست؟
                    دقیقا همینطوره. البته موضوع سهام نیست. موضوع تبدیل اروپا به بازار آمریکا هست. اما در این بین رقبایی مانند چین و ژاپن رو داره. نمی دونم اروپا تا کی می خواهد به این سیاست که خودش رو به کوچه علی چپ بزنه ادامه بده.

ارادتمند- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها

اشتباهی که ما کردیم این بود که تقریبا برای یک دهه قیمت دلار رو ثابت نگه داشتیم و تورم جامعه باعث شد تا کارخانجات و صادرکنندگان به مرز ورشکستگی رسیدند و با یک عامل خارجی مانند تحریم این فنر جمع شده که به اشتباه جمع شده بود به یک باره باز شد. ای کاش سالی 10 درصد قیمت ارز رو می بردند بالا تا به یک باره این اتفاق نمی افتاد.

ارادتمند- بهزاد
                      دقیقا این مسئله ای است که همه به آن اذعان دارند یعنی افزایش قیمت دلار در برابر ریال ناگریز اتفاق می افتاد. ولی این موضوع در طی 10 سال و با روند عرضه و تقاضای خودش باید پیش میرفت نه ناگهانی تا شکی وارد نکندو این آشفتگی و دست پاچگی در بین مسئولان و مردم را به وجود نیاورد.

نظر

با تشکر فراوان از جواب استاد بزرگوار آقا رشید.
                        از آنجایی که امریکا برای ضعیف کردن دلار خیلی تلاش میکنه ، این تضعیف دلار تا کجا ادامه داره؟
                        آیااز شاخص vix که در پستها جدید مطرح فرمودید میشه فهمید که موقع شکوفایی ارزش دلار چه زمانی شروع خواهد شد؟(اولین نشانه چیست؟)
                        با تشکر
                        سامان عزیز
                        حساب دلار با پول سایر کشورها فرق اساسی دارد .
                        باز هم تکرار میکنم دلار پول مردم دنیا است و نه فقط پول مردم آمریکا .
                        تازه این مردم آمریکا یک ملت نیستند ، هفتاد و دو ملتند که دلارهاشون را مثل پول یا
                        سرمایه کشور زادگاه خود میدانند . آمریکا برخلاف تصور عمومی مردم نمیخواهد دلار را
                        ضعیف کند . این کشورهای دیگر دنیا هستند که حدود پنجاه سال است خواسته اند دلار
                        ضعیف شود تا خود بشوند صادر کننده و آمریکا مصرف کننده و همینطور هم شده .
                        کسری بودجه 16 هزارمیلیاردی هم از داستان طولانی حکایت دارد که حالا به ماجرای
                        Fiscal cliff کشیده شده . همه خواستند بشوند صادر کننده و آمریکا در مصرف و واردات سهم شیر داشته باشد . آمریکا دیگر بیشتر از این جای پروار شدن ندارد .

در مورد شاخص دلار و یا بطور نمونه برابری دلار با یورو اگر بخواهیم با نمودار 5 سال
                        اخیر و صرفآ تکنیکی قضاوت کنیم نمیتوان با اطمینان گفت دلار از اینکه امروز هست
                        بسیار ضعیف تر نخواهد شد . اگر به نمودار یورو به دلار از سال 2008 تا کنون نگاه کنیم
                        میتوان اینطور هم گفت که یک اصلاح پنج موجی A B C D را انجام داده که D آن در برج
                        7 2012 و با قیمت 1.20 در برابر دلار بوده .
                        حتی برای شاخص دلار آمریکا برخی تکنسین های الیوت رسم کرده و توضیح داده اند که
                        چطور در موج پایانی قیمت دلار به صفر میرسد .

ولی من سوای تکنیک که تفسیر بردار است اساسا در نگاه بنیادی دراز مدت
                        استدلالم اینست که تولید در دنیا به اشباع رسیده ، جمعیت دنیا هم همینطور ، و
                        جهان از چند سال پیش وارد دوران defation شده است که نوعی اصلاح است و
                        هنوز به
                        گونه ای جدی خودش را در شاخص های عمده سهام و قوت گرفتن دلار و کاهش قیمتها
                        نشان نداده .
                        هر چند که با وجود همه تزریق ها و محرک های پولی که با نک های مرکزی
                        دنیا انجام دادند هنوز بیشتر شاخص ها ی سهام و اغلب فلزات قیمتی و صنعتی و نفت و
                        طلا و نقره و غیره از اوج سالهای پیش پائین ترند .
                        ( البته ایران و برخی کشور های دیگر
                        هنوز در مرحله تورمی یا inflation بسر میبرند )

و اگر بناست قیمتهای جهانی کاهش یابند ، که باور من اینست ، پس دلار آمریکا که پول
                        عمده دنیا و معیار سنجش قیمتهاست باید به مقدار زیادی در چند سال آینده قدرتمند شود .

اگر دنیا وارد دوران Deflation نشده بود با این تزریق های پولی غول آسا باید تا بحال قیمها
                        سر به فلک گذاشته بود . من بر این اساس
                        و به کمک نشانگر هائی مانند vix و COT و
                        تکنیک هائی مانند الیوت و چارلز داو و غیره به دیدگاهی رسیده ام که در نوشته :

http://forum.broker-fa.com/f31/%D8%B...A7%D8%B2-2515/
                        ثبت شده .

متآسفانه شرایط کار و زندگی به من فرصت نمیدهد که روزانه و با نمودار دیدگاه
                        خود را بنویسم . میخواستم یکی دو جمله بنویسم کار به اینجا کشید .

کامیاب باشید
                        ویرایش توسط rashid : https://www.traderha.com/member/7373-rashid در ساعت 02-06-2013, 02:48 AM

نظر

اصلاح اشتباه تایپی

( اگر به نمودار یورو به دلار از سال 2008 تا کنون نگاه کنیم
                          میتوان اینطور هم گفت که نوعی اصلاح پنج موجی a b c d e را انجام داده که e آن در برج
                          7 سال 2012 و با قیمت 1.20 در برابر دلار بوده که تا کنون در حال پیشروی است.)
                          و البته
                          از لحاظ تکنیکی چند جور دیگر هم میشود تفسیر کرد .

نظر

همه خواستند بشوند صادر کننده و آمریکا در مصرف و واردات سهم شیر داشته باشد . آمریکا دیگر بیشتر از این جای پروار شدن ندارد .

درود
                            رشید عزیز سلام .مرسی بابت پست های ارزشمندتون.
                            من با این قسمت از مطلبتون مخالفم و شایدم اشتباه تایپی باشد و شما هم با من هم نظر باشید. اگر بخواهند کشوری را وارد کننده قوی کنند ارزش پول آن کشور باید بالا برود. در واقع کشور های صادر کننده به دنبال کاهش ارزش پول خود هستند.
                            ببخشید.
                            موفق باشید
                            هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
                              همه خواستند بشوند صادر کننده و آمریکا در مصرف و واردات سهم شیر داشته باشد . آمریکا دیگر بیشتر از این جای پروار شدن ندارد .

درود
                              رشید عزیز سلام .مرسی بابت پست های ارزشمندتون.
                              من با این قسمت از مطلبتون مخالفم و شایدم اشتباه تایپی باشد و شما هم با من هم نظر باشید. اگر بخواهند کشوری را وارد کننده قوی کنند ارزش پول آن کشور باید بالا برود. در واقع کشور های صادر کننده به دنبال کاهش ارزش پول خود هستند.
                              ببخشید.
                              موفق باشید
                              البته فرصت آن نیست که همه جانبه و مورد به مورد صحبت کنم تا ابهام کمتر شود .
                              در کل کشوری که به طور نسبی ضعیف است تلاش میکند که ارزش پول ملی خود را
                              پائین آورد و یا مثل ایران که برخلاف تمایل مسئولانش جبرآ اینگونه میشود .

به عنوان مثال ایران دو سال پیش یک کیلو خرما صادر میکرد و یک دلار برابر هزار تومان میگرفت
                              و حالا که به فرض قیمت جهانی خرما تغییر چندانی نکرده باشد 4 کیلو خرما می دهد و پولی
                              به ارزش همان 1 دلاررا میگیرد . موز کیلوئی هزار تومان را حالا باید 4 هزار تومان بخریم .
                              قبل از کم ارزش شدن ریال مایک کیلو خرما میدادیم و یک کیلو موز میگرفتیم ، حالا باید 4 کیلو
                              خرما بدهیم و یک کیلو موز بگیریم .حالا ما زیان کرده ایم یا خارجی ؟
                              کشوری که نیرونمد است
                              پولش هم قوی است و بعکس .
                              هیچ کشور قدرتمندی پول خودش را به عمد ضعیف نمیکند مگر کوتاه مدت و موردی
                              مثل چین که خود حکاینی دارد.
                              ویرایش توسط rashid : https://www.traderha.com/member/7373-rashid در ساعت 02-06-2013, 02:59 PM

نظر

پردازش ...
                              X