اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بهترین و بدترین تجربه معاملاتی اعضا

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• بهترین و بدترین تجربه معاملاتی اعضا

با سلام خدمت همه ی دوستان

این روزها با وجود ماه رمضان که افت ارزش معاملات رو در بورس ایران شاهد هستیم به نظر میرسه افراد این انجمن هم رمق زیادی ندارن و از اون فعالیت زیاد اعضا خبری نیست.

گفتم این تاپیک رو ایجاد کنم شاید باعث حضور بیشتر دوستان بشه.

میخوام در این تاپیک دوستان بهترین و سودده ترین و همچنین بدترین و ضررده ترین معامله هایی رو که در کل معاملاتشون تا به این لحظه داشتن رو بیان کنن.

لطفا دوستان درصد سودی که از بهترین معامله هاشون کسب کردن رو بیان کنن و همچنین بیان کنن که این معامله چند درصد باعث افزایش کل سرمایه ی اونها شده و در مورد ضررها هم به همین شکل.

نکته مهم:در این تاپیک بنده اصلا قصد دخالت در امور معامله ی دیگران رو ندارم و هدف فقط اینه که دوستان خاطرات خوب و بد خودشون رو در معامله هایی که انجام دادن بگن.
    A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ی دوستان

این روزها با وجود ماه رمضان که افت ارزش معاملات رو در بورس ایران شاهد هستیم به نظر میرسه افراد این انجمن هم رمق زیادی ندارن و از اون فعالیت زیاد اعضا خبری نیست.

گفتم این تاپیک رو ایجاد کنم شاید باعث حضور بیشتر دوستان بشه.

میخوام در این تاپیک دوستان بهترین و سودده ترین و همچنین بدترین و ضررده ترین معامله هایی رو که در کل معاملاتشون تا به این لحظه داشتن رو بیان کنن.

لطفا دوستان درصد سودی که از بهترین معامله هاشون کسب کردن رو بیان کنن و همچنین بیان کنن که این معامله چند درصد باعث افزایش کل سرمایه ی اونها شده و در مورد ضررها هم به همین شکل.

نکته مهم:در این تاپیک بنده اصلا قصد دخالت در امور معامله ی دیگران رو ندارم و هدف فقط اینه که دوستان خاطرات خوب و بد خودشون رو در معامله هایی که انجام دادن بگن.
    سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست بزرگوار

بدترین خاطره من به زمانی برمیگرده که جلوی خانومم واسه کلاس کاری یک پوزیشن بدون آنالیز گرفتم و یک حساب هزار دلاری رو کال کردم (البته درصدی از سرمایه اصلی محسوب میشد) روی دلار استرالیا به دلار ایالات متحده ! بازار انتظار کاهش نرخ بهره استرالیا رو میداد ، تغییر نکرد و دیدگاه خوش بینانه نسبت به اقتصاد استرالیا داد و در کسری از ثانیه صد پیپ به بالا به سود این اقتصاد حرکت کرد.حجم یک لاتی بود !

بهترین معامله من حدود 2400$ میشد که با صبر ایوب نصیبم شد ! بازار بیشتر راه برگشت خورده بود به سمت نقطه ورودم ، منتهی از سر لجبازی و اعتماد به دانسته ها نبستم تا تی پی مورد نظر (در مرحله اول 50 پیپی تی پی اومد ! دقیق یادم نیست اما حدود 400 پیپ تیک پرافیتم بود ) روی ارز یورو به دلار !

این دو از بهترین ها بود ! خاطره ای که فکر نکنم فراموش بشه ! اما الباقی معاملات تا حدودی فراموش کردم مگر چارت جلوم باشه و یا از روی رویداد اقتصادیش ترید کرده باشم!

نظر

بدترین تریدم روی طلا بود که حدود 9000 دلار رو در کمتر از یک هفته از دست دادم. بعد از اون خاطره (حدود پنج سال پیش) برای همیشه طلا رو گذاشتم کنار. خاطرم هست با هر روش تکنیکالی تحلیل می کردید چارت آماده ریزش بود اما بازار به راحتی به بنده ثابت کرد که هیچ زمان قطعیتی نداریم. ضرر سنگینی بود اما درس بزرگی برایم داشت.

بهترین تریدم که حاصل تحلیل بلند مدت و صبر سه ماه برای باز بودن یک پوزیشن بود نزدیک به 2800 پیپ سود برایم به ارمغان اورد (حدود یک سال پیش) و در حدود 25 هزار دلار حسابم رو افزایش داد که این رقم حدود 10 درصد اکانتم در اون زمان بود. هرچقدر از لذت 2800 پیپی این معامله بگویم کم گفته ام که فقط پاداش صبر و عمل کردن به پلانم بود.

ارادتمند- بهزاد
      ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 07-29-2012, 10:31 PM

نظر

با سلام دوستان با اجازه دوستان ینده بهترین بدترین تریدر من از بورس تهران بگم که کاملا با نظر ایشان مخالفم.

بدترین : مر بوط به بترانس بودکه ماه گذشته15هزار به قیمت260 خریدم 91/3/31که بعد از یک هفته شد 230فروختم 90/4/7که بعدا جبرانش کردم

بهترین : این نوع دارم از دستی می گم که توی بورس تهران خیلی راحت میشه ترید کرد
        هفته پیش سایپا100000هزارتا به مبلغ 103که بعداز 4 روز کاری در1125ریال فروختم

نظر

سه سال پیش تازه ریل باز کردن چون هیجی نمی دانستم به راحتی ترید میکردم روز 10تا 20معامله در روز با 20 تا 30pipi فقط انگولفینک بلد بودم و بلینگر باند ترید های عالی انجام میدادم همش سبز بود در عرض 2 ماه حسابم 2برابر شد تا اینکه یکی از دوستانم گفت اگر در ضرر رفتی هج کن s/l نزار هر دوسر سود میکنی .بار اول پوند و دلار بود با اختلاف 50pip هم سل داشتم و هم بای با یک حرکت تند خبری که بعدا" فهمیدم نرخ بیکاری بود هر دو پوزیشنم به tp خورد کلی خوشحال شدم نگو این گرفتن این سود اول بدبختیم بود فرداش گرفتار گرداب هچ شدم مارکت هی بالا میرفت و هی پایین میامد یه t/p می خورد ولی بر نمیگشت و من هردفعه در خلاف جهت هچ میکردم و هی میبستم ضرر در ضرر . چنان گهگیجی گرفتم که نگو اگر همان بار اول میبستم مثلا"200$ ضرر بود ولی نزدیک1500$ در چند پوزشن تا پوزشن ضرر ده رو جبران کنم از دست دادم این تاز اول راه بود ترس بر من غالب شدو سیستمم از هم پاشید از آن روز تا یک سال شیب نزول ترید من شد و دیگه نمیتونستم بازده مثبت داشته باشم و ... ... .تا پوزشن در سود میرفت می بستم و در ضرر صبر میکردم که حتما" بر میگرده تا در صفر ببندم این عمل بدترین کارم بود چون یک پوزشن در ضرر اجازه فکرکردن برای پوزشن جدید رو نمیداد و من رو از پای چارت بلند نمی کرد القصه ... اشتباه من رو نکنید s/l را دوست داشته باشید و هچ مرگ مغزی است.
          WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
          account demo

نظر

نوشته اصلی توسط saman51 نمایش پست ها
            سه سال پیش تازه ریل باز کردن چون هیجی نمی دانستم به راحتی ترید میکردم روز 10تا 20معامله در روز با 20 تا 30pipi فقط انگولفینک بلد بودم و بلینگر باند ترید های عالی انجام میدادم همش سبز بود در عرض 2 ماه حسابم 2برابر شد تا اینکه یکی از دوستانم گفت اگر در ضرر رفتی هج کن s/l نزار هر دوسر سود میکنی .بار اول پوند و دلار بود با اختلاف 50pip هم سل داشتم و هم بای با یک حرکت تند خبری که بعدا" فهمیدم نرخ بیکاری بود هر دو پوزیشنم به tp خورد کلی خوشحال شدم نگو این گرفتن این سود اول بدبختیم بود فرداش گرفتار گرداب هچ شدم مارکت هی بالا میرفت و هی پایین میامد یه t/p می خورد ولی بر نمیگشت و من هردفعه در خلاف جهت هچ میکردم و هی میبستم ضرر در ضرر . چنان گهگیجی گرفتم که نگو اگر همان بار اول میبستم مثلا"200$ ضرر بود ولی نزدیک1500$ در چند پوزشن تا پوزشن ضرر ده رو جبران کنم از دست دادم این تاز اول راه بود ترس بر من غالب شدو سیستمم از هم پاشید از آن روز تا یک سال شیب نزول ترید من شد و دیگه نمیتونستم بازده مثبت داشته باشم و ... ... .تا پوزشن در سود میرفت می بستم و در ضرر صبر میکردم که حتما" بر میگرده تا در صفر ببندم این عمل بدترین کارم بود چون یک پوزشن در ضرر اجازه فکرکردن برای پوزشن جدید رو نمیداد و من رو از پای چارت بلند نمی کرد القصه ... اشتباه من رو نکنید s/l را دوست داشته باشید و هچ مرگ مغزی است.
            مدت ها بود پست به این با ارزشی ندیده بودم. واقعا آموزنده بود.

ارادتمند- بهزاد

نظر

با سلام

من هم بهترین معامله ای که تا حالا انجام دادم رو میگم:

زمستان 89 بود که حدود 95 درصد کل سبد رو گل گهر خریدم در قیمت حدود 810 تومن.اولش تا 970 رفت ولی نفروختم و مدتی پایین اومد اما پول بک بود چون هیچوقت حتی 1 ریال هم به سقف قبلی نفوذ نکرد و من هی اصرار داشتم که سهم رو نگه دارم تا اینکه اواخر اسفند 89 شد و سهم صف خرید شد تا حدود 20 فروردین.
              اون موقع من هنوز از معاملات اینترنتی استفاده میکردم و آنلاین نداشتم.روزی که صف خرید عرضه شد من دستور فروش گذاشتم و فردا سهم اولش با منفی باز شد ولی بعد تا مثبت رفت و به سقف 1280 رسید.
              منتظر شدم تا ساعت 3 بعدازظهر که برم ببینم کارگزاری تو چه قیمتی فروخته.فکر کردم تو همون درصد منفی اول صبح فروختن ولی در کمال تعجب دیدم که همش رو 1280 تومن فروخته بودن!!!!!
              از اون معامله و صبر حدودا 4 ماهه،56 درصد سود خالص نصیبم شد که تقریبا سرمایم رو 1.5 برابر کرد.
              یه بار هم سایپا رو 210 تومن خریدم و با عجله 250 فروختم ولی اون زمان سایپا تا 380 تومن رفت!!!از اون به بعد همش سایپا و گروه خودرویی منفی خوردن!!!

بدترین معامله هم مربوط به سهام منحوس صدرا بود که 320 تومن خریدم ولی تا 200 تومن اومد.تنها کاری که کردم این بود که مدام خرید رو بیشتر میکردم تا مینگین خرید رو آوردم حدود 300 که آخرش هم 270 فروختم و بعد از حدود 6 ماه انتظار 10 درصد سرمایه از دست رفت .
              ولی از این معاملات بد که ضررهاشون روی هم جمع شدن و زیاد شدن خیلی داشتم که ان شا الله بتونم با یادگیری و تحلیل های بهتر موفق تر عمل کنم.

الان هم که در یکی از برترین صف فروش های بازار گیر افتادم!!!(ثشاهد رو میگم!)

با تشکر از همه ی دوستان
              ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-30-2012, 01:02 AM
              A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

من فقط بد ترین رو میگم. داداش صدرا خریدم از قبل از عید نمادش بستست!!!!!!
                عجب غلطی کردیما. باز سرمایمون میپرید تکلیفمون روشن بود الآن پولمون بلوکه شده هیچ کاری نمیتونم بکنم.
                Death does not concern us, because as long as we exist, death is not here. And when it does come, we no longer exist.
                Epicurus

نظر

درود بر رفقا

بهترين: مث سامان باصفا منم اولين كارم با ريل (88-89) كه شروع كرد با فركتال ها (شكست سقف و دره مينور و ما*ور) اسكلپ ميكردم (البته با حجم پايين) خيلي هم خوب كار ميكردم هر روز سبز ميرفتم خونه (واسه خودم دفتر كار اجاره كرده بدوم). خلاصه سرتون رو در نيارم در عرض 14 تا 20 روز حسابم رو از 2000 رسونم به حدود 4000 تا 5000.

بدترين: تا اينكه تو 2 تا معامله اگر يادم مونده باشه....usdjpy و eurjpy همون سالي كه حجم sell off عظيمي اومد تو بازار كه حتي بازار سهام آمريكا همشون قلف كرده بودن (آخرشم انداختن گردن سيستم هاي كامپيوتري) گير كردم و هي بخودم گفتم الان برمي گرده الان بر ميگرده و بر نگشت كه برنگشت( حالا حساب كنين ميخواستم حرفه اي كار كنم و متاهل و 1 بچه هم داشتم)......حتي تمام دوستاي معامله گر خودمم كف كرده بودن، يكي از دوستام يه حساب 30000 دلاريش تو اين داستان جلوي چشاي خودم دود شد رفت هوا...كي فك ميكرد دنيا اين همه بهم بريزه.........!!!
                  بد زماني بود آقا ب....................د......!!!
                  ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 07-30-2012, 03:44 AM
                  Think / Act / Enjoy

نظر

سلام

خوندن خاطرات چقدر لذت بخشه احساس همدردی و احساس شوق به آدم دست میده . دقت کنید در زمان خواندن خاطرات وقتی به جمله های زیان و ضرر میرسید ابرو ها در هم میره و وقتی به جملات شیرین میرسی خنده ملیحی بر لبان آدم نقش می بنده . امیدوارم که همیشه لبان همتون خندان باشه خوب بگذریم منهم خاطره ای تعریف کنم .
                    سالهای 70 , 71 بود بازار بورس خیلی داغ بود هرکی سهم میخرید تو سود بود سود های نجومی سودهایی که یکدفعه 3 میلیون میشد 30 میلیون با خود گفتم خوبه ما هم رو سهام سرمایه گذاری کنیم رفتم شروع کردم به خرید سهام هرچی خریدم رفت تو ضرر و بازار از بدو ورود من رنگ عوض کرد و هرچی میخریدی ضرر میکردی تا اینکه آخرین سهامهایی که خریده بودم را قصد کردم دیگه نفروشم جالبش اینجاست که بالاخره بعد از گذشت 20 سال تونستم یر به یر سهام های خودمو بفروشم . صبر 20 ساله یر به یر شدن .
                    اما خاطره جالبش سال گذشته بعد از اینکه چند تا حساب 1000 دلاری رو کال کردم یک روز ساعت 8 صبح بر روی usdjpy پوزیشنی گرفتم که نا گهان فکر کنم ساعت 8.30 صبح بود یعنی نیم ساعت بعد با دخالت وزارت دارایی ژاپن یکدفعه حساب در عرض 5 دقیقه 150 پیپ بالا رفت و چیزی حدود 3000 دلار سود را نصیب من کرد و بخشی از حسابهای کال شده را جبران کرد که با دریافت این سود یادمه اون روز دیگه تا شب سراغ کامیوتر نیامدم که پوزیشنی نگیرم .
                    امیدوارم که خاطرات تلخ و شیرین چراغی باشه برای راه آینده

موفق باشید
                    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

نوشته اصلی توسط saman51 نمایش پست ها
                      سامان جان معاملات هجینگ بخصوص هچینگ های غیر هم چنس ساز و کارهای خاص خودش را دارد که در حساب های بزرگ (بیش از 10 میلیون دلار) بسیار بسیار موثر و کاراست. اما در حساب های کوچک هجینگ بیشتر روی اعصاب اثرات منفی دارد تا مثبت.
                      .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                      https://telegram.me/Cyclicalwaves
                      https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

بهترین معامله من ساله پیش تابستون تو هم چین روزایی اتفاق افتاد یادش به خیر روی خرید دلار آمریکا به فرانس سویس بودم در نرخ ۰.۷۸۷۵ که برای استراحت کامپیوتر رو خاموش کردم و رفتم یه چیزی بخورم تلویزیون رو روشن کردم که کانال بلومبرگ رو نگاه کنم یه دفعه زیر نویس زد نرخ این جفت ارز رو ۰.۸۴۸۰!!!!!!!!! درعرض کمتر از ۵ ساعت از خرید معاملم با خودم گفتم اشتباه تایپی کرده تلویزیون امکان نداره یه ارزی تو ۲۰ مین ۶۰۰ پیپ تغییر کنه رفتم سریع کامپیوتر روشن کردم یه دفعه چشمام از حدقه زد بیرون وقتی چشمم به ترمینال افتاد خیلی خوشحال شدم ماجرا از این قرار بود که بانک مرکزی سویس در بازار برای افزایش قدرت صادر کنندگان مداخله کرده بود.

بدترین معامله هم فروش سی اف دی ذرت امسال بود که رکورد تاریخی خودشو زد و نه به واگرایی توجه کرد نه به الیوت و نه به هیچ یک از عوامل تکنیکال که ۱۰ در صد سرمایم رفت.
                        فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

نظر

بدترین خاطره ی من :

یک روز یک پوزیشن بای روی یورو دلار گرفته بودم ولی برعکس تحلیل من بازار شروع به ریزش کرد و تا نزدیک استاپ لاس اومد، ولی به استاپ لاس نخورد. من همیشه پوزیشن ها را حتی اگر در طول روز بسته نشه آخر شب دستی می بندم. ولی اونروز تصمیم گرفتم که بزارم بمونه شاید کمی ضررش کم بشه.
                          صبح ساعت 7 با استرس از خواب بیدار شدم وسریع سیستم را روشن کردم. وقتی سیستم بالا اومد دقیقا جلوی چشمم نمودار شروع به رشد کرد و در عرض چند ثانیه معامله ای که می خواستم توی ضرر کمتر ببندم تیک پروفیت را گرفت.
                          من هم هول شدم و خواستم سریع یک پوزیشن بای حجم بالا بگیرم. یه کم گشتم تا یورو دلار را پیدا کردم و به محض اینکه پیداش کردم دیگه طاقت نداشتم و با سرعت هر چه تمام تر حجم را زیاد کردم و خیلی سریع دکمه قرمزه رو زدم. ( حتما توی اون لحظه به نظرم جذاب تر اومده)
                          و بدتر از همه وقتی دیدم اشتباه زدم خیلی شیک انگار دارم گیم بازی میکنم بستمش و پوزیشن درست را گرفتم ......
                          خب دیگه بعد از این همه زمان نمودار رشد خودش را کرده بود و حالا داشت برمی گشت پایین.
                          تا چند روز به خودم میگفتم لطفا صبح ها یه کم بخواب، اصلا لازم نیست توی یکی سحر خیز باشی، چون نتیجه معکوس میداد

بهترین خاطره من:

من هنوز بهترین خاطره ندارم. ولی هر وقت فکر میکنم اگر در خاطره ی مذکور صبح ساعت 8 از خواب بیدار می شدم، شاید بهترین خاطره من میشد. بالاخص اگر تیک پروفیتش را هم از شب قبل بانا امیدی حذف کرده بودم......

نظر

خانم رادفر تا دلت بخواد صبح زود من اشتباهی پوزیشن گرفتن ، بیشتر اوقات در حجم معاملاتی قاط میزنم، چشم خواب بلند میشدم یهو به جای 0.1 میدیدم اوه اوه یک لات زدم ! ولی خدا رو شکر سریع جمعش میکردم ! و وقتی جمع میکردم میدیدم در همون جهت بده برکت خوب حرکت کرده :دی خدا میخواد اول صبح روزیمون بده ما خودمون نمیخوایم !

نظر

پردازش ...
                            X