اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ ترجمه کتاب Michael Jenkins - Secret Angle Method 2009

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• پرسش و پاسخ ترجمه کتاب Michael Jenkins - Secret Angle Method 2009

درود....

از انجا که قصد داریم مطالب کتاب پشت سر هم و بصورت جزو وار باشد لذا تاپیک ترجمه را بسته ام.

عزیزان لطف کنند و سوالات نظرات و نکات خود را در این مکان درج بفرمایند.

بعد از پیشروی تا حدی که قابلیت اجرایی داشته باشد مانند جدول مارپیچ کارگاهی را آغاز خواهیم کرد.

تشکر...
    من هیچ عجله ای برای پولدار شدن ندارم...

با سلام
    ضمن تشکر از جنابعالی امید است که فاصله ای بین مطالب نیافتد. مشتاقانه منتظریم ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط SAMADALDIN نمایش پست ها
      درود....

از انجا که قصد داریم مطالب کتاب پشت سر هم و بصورت جزو وار باشد لذا تاپیک ترجمه را بسته ام.

عزیزان لطف کنند و سوالات نظرات و نکات خود را در این مکان درج بفرمایند.

بعد از پیشروی تا حدی که قابلیت اجرایی داشته باشد مانند جدول مارپیچ کارگاهی را آغاز خواهیم کرد.

تشکر...
      ===================
      با سلام و تقدیم احترام
      ممنون از کار ارزشمنتون:
      اگر زاویه کف به سقف یا بر عکس رو بدست بیاوریم و سپس مطابق شکل 45 درجه افست بدهیم نقطه پایانی چه چیزی را می هد؟
      زاویه TENDLINE در ZOOM های مختلف فرق می کند یعنی نمی توان یک زاویه خاص بدست آورد و سپس 45 درجه OFFSET آنرا بدست آورد (متاتریدر یا امی بروکر)در حالی که 45 درجه واقعی در تمام zoom ها یکسان است؟!!!
      این جور که از متن پیدا است مثل اینکه اصلا موصوع این که در چه زومی هستیم براش هم نیست!!! با تشکر

نظر

درود بر shm گرامی
        با اجازه از حضور SAMADALDIN دوست داشتنی
        تا اونجایی که من در یک جزوه از آقای سعید خاکستر خونده بودم اینطور راهنمایی کرده بودن بهترین حالت اینه که پس از ZOOM OUT کامل یکبار علامت + را که بزنید می شود SCALE ONE و در این حالت می توان از ابزارهای گن
        برای تحلیل استفاده کرد.

نظر

با سلام به همه دوستان
          با توجه به اینکه من مدتی هست روی این روش کار میکنم و در اصل پیشنهاد من بود که کتاب جنکینز توسط دوستان خوانده بشود عرض میکنم روشی که من ترسیمات را انجام میدهم به این صورت هست که در روی چارت جایی که یک ترند خوب جهت ترسیم پیدا کردم در همان جا روی چارت راست کلیک کرده و چارت را در اسکیل فیکس قرار داده سپس ترسیمات را انجام میدهم. به نظر من زوایای 50 و 61.8 فیبو خوب جواب نمیدهد اما سایر زوایا خوب جواب میدهد مخصوصا و قتی وتر مربع گن را رسم میکنیم در محلهای برخورد وتر با خطوط ترسیمی مورب معمولا ریورس میدهد.همچنین از ادامه خط زاویه اصلی با تراز 161 معمولا من ریورس دیده ام.

من در این روش هنوز در حساب ریل کار نکردم اما خوشحال میشم دوستان همه با هم روی این روش کار کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم و بشود در ریل با ان کار کرد.
          دوستان موقعیت های خودشان در این روش را با عکس قرار بدهند تا روی ان کار کنیم.

نظر

اگه درست یادم مونده باشه. جنکینس تو کتابش گفته بود که هیچ نرا افزاری نمیتونه زوایا را واقعی رسم کنه . و تنها کاری که پیشنهار دارده بود این که چارت را تا جایی که ممکنه زوم اوت کنیم.
            البته تو ترجمه کتاب به ابن موضوع خواهیم رسید....

نظر

نوشته اصلی توسط Saeed_Yousefi نمایش پست ها
              اگه درست یادم مونده باشه. جنکینس تو کتابش گفته بود که هیچ نرا افزاری نمیتونه زوایا را واقعی رسم کنه . و تنها کاری که پیشنهار دارده بود این که چارت را تا جایی که ممکنه زوم اوت کنیم.
              ======================
              فکر می کنم با zoom out تا آخرین نقطه نمی توان بدرستی trendline ها رو رسم کرد چون نمودار در حالت bar chart خیلی شلوغ می شود
              این سوالی بود که من از

AMIBROKER SUPPORT پرسیدم:
              @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ @@@@2
              hi dear Amibroker

0))I draw a trend line in ami in (for exp 61 degree) but when i changed the zoom the angel of trend line is 73.9 degree
              please help me why this happen? download the pic
              My Pictures.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download - shm blue

A))how can we Draw a circle or Measure a line (trend line) in ami?
              would u please explain?

B))how can we find the center of line (trend line)?
              $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$جوابش
              Hello,

You can read the position of a line with the STUDY function, however – before you calculate arctang – remember that you have different units on X and Y axis. So – first you need to derive a ratio that would specify how much of a price change one bar is worth.

Imagine the situation that you have a trendline that spans 10 bars and shows the difference of 1% in the price. Then compare 2 symbols:
              - on DJI – that’s a price change from 13000 to 13130
              - on MSFT – that’s change from 30.00 to 30.30

So – arcTang using your method would be 130/10 = 13for DJI (that’s over 85 degrees), while for MSFT that would be 0.3/10 = 0.03 – that’s 1.7 degrees. Both these results for the same 1% price change.

This is because PRICE and DATE axis are not in the same units, so these results are meaningless, unless you specify some predefined ratio first.

Are you a registered user by the way? I could not find your e-mail in our registered users database.

Best regards

Marcin Gorzynski
              Amibroker.com Technical Support

نظر

یک email هم به mjenkins زدم این طور جواب داد: دوستان لطفا نظرشون رو بدن:
                HI

PROF JENKINS

I USED UR METHOD BUT I HAVE A Q

I draw a trend line in AMIBROKER in (for exp 61 degree) but when i changed the zoom the angel of trend line is 73.9 degree

please help me why this happen?

My Pictures.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download - shm blue

THIS WORK CHANGE UR METHOD OR NOT

THANKS
                =======================================
                you must have a big enough chart and space to the right so the picture will not re-scale otherwise the angles will change. If that happens you take parallels to the trendlines you have put on and move them around and they will be the same relative angle as the initial one.

نظر

دوستان پیشنهاد می کنم از نرم افزار Ensign استفاده کنید. جنکینر هم خودش در مقدمه یکی از کتابهاش اشاره کرده بود. نظرتون چیست؟؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط shm نمایش پست ها
                    ===================
                    با سلام و تقدیم احترام
                    ممنون از کار ارزشمنتون:
                    اگر زاویه کف به سقف یا بر عکس رو بدست بیاوریم و سپس مطابق شکل 45 درجه افست بدهیم نقطه پایانی چه چیزی را می هد؟
                    زاویه TENDLINE در ZOOM های مختلف فرق می کند یعنی نمی توان یک زاویه خاص بدست آورد و سپس 45 درجه OFFSET آنرا بدست آورد (متاتریدر یا امی بروکر)در حالی که 45 درجه واقعی در تمام zoom ها یکسان است؟!!!
                    این جور که از متن پیدا است مثل اینکه اصلا موصوع این که در چه زومی هستیم براش هم نیست!!! با تشکر
                    نوشته اصلی توسط PCMNewsDesk نمایش پست ها
                    درود بر shm گرامی
                    با اجازه از حضور SAMADALDIN دوست داشتنی
                    تا اونجایی که من در یک جزوه از آقای سعید خاکستر خونده بودم اینطور راهنمایی کرده بودن بهترین حالت اینه که پس از ZOOM OUT کامل یکبار علامت + را که بزنید می شود SCALE ONE و در این حالت می توان از ابزارهای گن
                    برای تحلیل استفاده کرد.
                    نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
                    با سلام به همه دوستان
                    با توجه به اینکه من مدتی هست روی این روش کار میکنم و در اصل پیشنهاد من بود که کتاب جنکینز توسط دوستان خوانده بشود عرض میکنم روشی که من ترسیمات را انجام میدهم به این صورت هست که در روی چارت جایی که یک ترند خوب جهت ترسیم پیدا کردم در همان جا روی چارت راست کلیک کرده و چارت را در اسکیل فیکس قرار داده سپس ترسیمات را انجام میدهم. به نظر من زوایای 50 و 61.8 فیبو خوب جواب نمیدهد اما سایر زوایا خوب جواب میدهد مخصوصا و قتی وتر مربع گن را رسم میکنیم در محلهای برخورد وتر با خطوط ترسیمی مورب معمولا ریورس میدهد.همچنین از ادامه خط زاویه اصلی با تراز 161 معمولا من ریورس دیده ام.

من در این روش هنوز در حساب ریل کار نکردم اما خوشحال میشم دوستان همه با هم روی این روش کار کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم و بشود در ریل با ان کار کرد.
                    دوستان موقعیت های خودشان در این روش را با عکس قرار بدهند تا روی ان کار کنیم.
                    نوشته اصلی توسط Saeed_Yousefi نمایش پست ها

درود...

این مبحث خیلی پیچیدست و به نوعی سلیقه ای است. شما نمیتوانید قانون دقیقی برایش تعریف کنید. و من قبلا خیلی راجب این موضوع بحث کردم و متاسفانه جوابهای خوبی نگرفتم.
                    توضیح مختصری میدهم.

در واقع موضوع از جایی است که ما به دنبال مربع و زاویه هستیم. در صورتی که این موضوع از بنیان دچار مشکل است. زمانی شما میتوانید بگویید مربع دارید که طول و عرض از یک مختصات باشد. ولی ما در نمودار قیمت طول بر مبنای زمان هست. و عرض بر مبنای قیمت. و سرعت نسبیت دارد. و نمیتوان مقیاسی برای آن تعریف کرد.

لزا ما نه مربع داریم نه خط 45درجه آنچه ما باید رسم کنیم میانگین شتاب حرکت در فاصله ای مشخص به ازای نسبیت زمان است. و این مطلب کاملا صحیح است که نرم افزاری نیست که بتواند این خطوط را به شکل صحیح رسم کند.
                    بنده در این پست ترسیمی داشته ام که برای بدست آوردنش خیلی دردسر داشتم و موضوع را به کمک شصتاتا محاسبه در اکسل و صداتا چاپ روی کاغذ رسم کردم و قیمتها را بدست آوردم آنگاه به وسیله خط روند در متا ترسیم کردم که تازه حضراتی بودند که ایراد هم گرفتند.

اینکه حالا ماباید از چه درجه بزرگنمایی استفاده کنیم بستگی به زمان ما دارد و نوع استفاده از ابزار. اگر میخواهید از گن فن استفاده کنید شدیدا توصیه میکنم نکنید. چرا که در نرمافزار های مختلف سازنده اسکیل را بر مبنای محاسباتی خود ساخته که اگر در چند نرم افزار و در درجه بزرگنمایی همسان آزمایش کنید متوجه این موضوع میشوید.

این موضوع هم در هر مدت شکل محاسبه زمان خود را دارد. البته با کمی تمرین و ترسیم بصورت تجروبی مقیاسها را خواهید دانست. ترسیمات خود را شروع کنید. و در همین تاپیک قرار دهید تا با هم به نتیجه برسیم.
                    البته خودم هم کم کم شروع میکنم و تحلیلهایی را قرار خواهم داد. خیلی وقت است از بازار دور هستم شرمنده...

و در آخر جای دارد تشکر مخصوصی از جناب PCMNewsDesk داشته باشیم بابت زحمت ترجمه این کتاب.....

تشکر از علاقه و پیگیریتان....
                    من هیچ عجله ای برای پولدار شدن ندارم...

نظر

با سلام به جناب samadaldin و سایر دوستان
                      فکر میکنم که ترجمه کتاب آقای میشل جنکینز کار و زحمت زیادی برده و دوستان در بخش ترجمه زحمت زیادی برای آن کشیده اند و حیف است که این مبحث تعطیل شود
                      پیشنهاد میکنم که مجددا این مبحث به جریان بیفتد .
                      در ضمن بنده یک فیلم 6.5 ساعته از روش معامله آقای جنکینز درام که 500 مگا بایت است در اختیار دارم .
                      اگر آقای samadaldin به هر نحوی صلاح میدانند بگویند که فیلم را جهت استفاده دوستان قرار دهم .
                      زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

نظر

نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
                        با سلام به جناب samadaldin و سایر دوستان
                        فکر میکنم که ترجمه کتاب آقای میشل جنکینز کار و زحمت زیادی برده و دوستان در بخش ترجمه زحمت زیادی برای آن کشیده اند و حیف است که این مبحث تعطیل شود
                        پیشنهاد میکنم که مجددا این مبحث به جریان بیفتد .
                        در ضمن بنده یک فیلم 6.5 ساعته از روش معامله آقای جنکینز درام که 500 مگا بایت است در اختیار دارم .
                        اگر آقای samadaldin به هر نحوی صلاح میدانند بگویند که فیلم را جهت استفاده دوستان قرار دهم .
                        سلام دوست من
                        متاسفانه آقای samadaldin مدتی است ازشون بیخبرم. گرفتاری سختی داشتند که امیدوارم حل شده باشه. چون مدتهاست که موبایلشون هم خاموشه.
                        در مورد کتابی که زحمت ترجمش کشیده شده رو حتما قرار میدیم. ولی خوب بایدبرای پرسش و پاسخ هم باید کسی باشه بالاخره. نمیدونم از دوستان دیگه چه کسی به موضوع مسلط هستند. اگر اعلام آمادگی کنند خوشحال میشم.
                        در مورد فیلم شما ما میتوانیم بهتون یک دسترسی اف تی پی بدیم که فایلتون رو آپلود کنید.

نظر

با سلام
                          فیلم اموزشی را در تاپیک دانلود کورس های آموزشی موجود در دنیا قرار دادم لینکش را اینجا هم قرار میدهم

دانلود

نظر

امیدوارم که هر چه زودتر هم گرفتاری
                            اقای samadaldin حل شود
                            با تشکر

نظر

با سلام
                              دوستان امیدوارم که از مطالب ارائه شده در ترجمه این کتاب استفاده کرده باشید و با تشکر مجدد از گروه ترجمه
                              به نظرم چند نکته مهم در ارتباط موارد مطرح شده توسط آقای میشل جنکینز بود که گفتم مطرح کنم
                              یکی از مهمترین موارد رسم زوایای اشاره شده مثل 1*1=45 درجه و 1*2 و 1*4 و
                              (شکل زیر )

خوب همانطور که میدانید رسم این زوایا در نرم افزار متا تریدر و شاید بسیاری دیگر از نرم افزارها بصورت عادی اشکال داشته باشد
                              و شاید نتیجه درست و مورد انتظار را به ما ندهد به دو تصویر زیر نگاه کنید هر دو برای یک جفت ارز و در یک زمان ویک تایم
                              فریم رسم شده است . به محل برخورد قیمت هم به زوایا توجه کنیم فرق ترسیم در شرایط یکسان قابل مشاهده است .
                              ترسیم گن فن در متا تریدر

ترسیم گن فن در wave 59

و نکته بعد اینکه اقای جنکینز ترسیم زوایا را در داخل مربع گن و یا گن باکس انجام میدهد که زاویه 45 درجه دو گوشه
                              این مربع را به هم وصل میکند . و خود ایشان هم اشاره میکنند که این ترسیمات هندسی می باشد .
                              نکته این است که شاید اگر کمی دقت کنیم در محیط این نرم افزارها و یا کلا در ترسیم دستی هم ما نتوانیم یک شکل هندسی درست
                              داشته باشیم چون در ترسیم یک مربع و یا هندسه دو بعدی ما دو مولفه داریم مثلابرای مربع طول و عرض که باید برابر باشند
                              خوب حالا یک مولفه ما (مثلا طول) از جنس زمان است و مولفه دیگر ( مثلا عرض ) از جنس قیمت است پس با یک ترسیم ظاهری
                              در محیط نرم افزار ما نمی توانیم بگوئیم که یک مربع درست و یا یک زاویه درست رسم کردیم .
                              و ایشان برای حل این مشکل زوایا را در داخل مربع گن رسم میکنند .
                              و مورد بعدی در صفحه 4 ترجمه به سیکل های زمانی چرخشی مثل 50 تایی ، 50 روزه ، 50 هفته ، 50 کندل و ....
                              اشاره شده است .
                              خوب با توجه به اینکه موارد اشاره شده تقریبا بحث مشترک با مربع گن و مربع 9 تایی و دایره محاطی این مربع و سیکل های زمانی مورد نیاز می باشد
                              خواستم به دوستان اطلاع دهم که بحث مربوط به این موارد را از امروز در تاپیک سیستم سیاره ای - مرکوری انجام میدهیم (ادرس زیر )

http://forum.broker-fa.com/f73/سیستم...html#post46681

و هر یک از دوستان که لازم داشت در ارتباط موضوعات فوق بحث را پیگیری و مشارکت نماید به این تاپیک مرجعه کند .
                              (چون یک موضوع مشترک را در دو تاپیک جدا گانه بررسی نکنیم )
                              با تشکر

نظر

پردازش ...
                              X