اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نظر سنجی: در هر معامله چند درصد از سرمایه ریسک میکنید؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نظر سنجی: در هر معامله چند درصد از سرمایه ریسک میکنید؟

سلام دوستان عزیز خسته نباشید
    در نظر سنجی شرکت کنید.
    در هر معامله چند درصد از سرمایه ریسک میکنید؟
    44
    نیم درصد
    2.27%
    1
    1 درصد
    20.45%
    9
    2 درصد
    11.36%
    5
    3 درصد
    20.45%
    9
    4 درصد
    2.27%
    1
    5 درصد
    20.45%
    9
    10 درصد
    9.09%
    4
    15 درصد
    2.27%
    1
    20 درصد
    9.09%
    4
    100 درصد
    2.27%
    1

هر روشی یا وین ریت خود و بزرگترین ضرر خود مقدار ریسک متفاوتی میطلبد برای بهترین سود دهی

نظر

سلام

این بازار حتی در بهترین موقعیت هایی که برای تریدر ایجاد میکنه مبتنی بر احتمالات هست و هیچ زمان با قاطعیت نمیشه جهت بازار رو تشخیص داد. بنابراین بهترین روش ها چه تکنیکال و چخ فاندامنتال خطا دارند. به همین دلیل تریدر باید به میزانی ریسک کنه که پذیرای اون با توجه به احتمالات باشه.

اما میزان ریسم مجاز به نظر من بر اساس این فاکتورها تغییر می کنه:

1- پولی رو باید ریسک کنید که اگر از دست بدهید ناراحت نشوید. به عبارت دیگر به اندازه ای ریسک کنید که تحمل از دست دادنش رو داشته باشید.

2- همیشه با فرض اینکه ممکن هست 10 ترید ضرر ده پشت هم داشته باشید میزان ریسک رو تعیین کنید. می دونم که در واقعیت خیلی بعیده 10 ترید ضرر ده متوالی داشته باشید.

3- هر چه تایم فریم بزرگتر میشه ریسک خود رو افزایش بدهید. فرضا شخصا بر اساس توصیه ماینر در تایم فریم یکساعته ریسک 0.5 درصد، در تایم فریم چهارساعته ریسک 1 درصد، در تایم فریم روزانه ریسک 2 درصد و در تایم فریم هفتگی ریسک 5 درصد رو قبول دارم.

در کل معتقدم ریسک بالای 3 درصد انجام ندهید حتی اگر به درجه ای از حرفه ای بودن از بازار رسیدید که احساس می کنید جهت بازار رو با احتمال بالا می توانید حدس بزنید.

این رو هم بگم که هر چه ریسک کمتری کنید سود و ضرر های شما هم کاهش پیدا می کنه و به همین دلیل باید با سرمایه مناسبی تو بازار باشید که در قبال ریسک کمتر و متعاقب اون سود کمتر فعالیتتون توجیه پذیر باشه.

این بازار بدون شک نیاز به حداقل سرمایه داره و جایی برای یکشبه پولدار شدن نیست.

ارادتمند- بهزاد

نظر

جناب بهزادی عزیز یک سوال دارم و اون اینکه این ریسک نیم درصد برای معامله های کوتاه مدت رو برای چقدر سرمایه می دونید. چون با سرمایه ههای کم مثلا 1000 دلار واقعا نیم درصد اون بحث توجیه پذیر بودن رو زیر سوال میبره؟

نظر

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
          جناب بهزادی عزیز یک سوال دارم و اون اینکه این ریسک نیم درصد برای معامله های کوتاه مدت رو برای چقدر سرمایه می دونید. چون با سرمایه ههای کم مثلا 1000 دلار واقعا نیم درصد اون بحث توجیه پذیر بودن رو زیر سوال میبره؟
          نظر شخصی من این هست که کسی که زیر 10 هزار دلار داره نباید تو این بازار باشه. نیم درصد در هر پوزیشن با 10 هزار دلار جوابگوی حداقل ها خواهد بود. اگر کمتر از 10 هزار دلار دارید اول یکی دو سال کار کنید تا به این مبلغ برسید و سپس وارد این حرفه بشید.

کلا من موافق کار در این بازار با رقم های پایین نیستم. اون بیشتر شبیه قمار و شرط بندی میشه چون شما بخش عظیمی از سرمایه کم رو ریسک می کنید که با هیچ روشی توجیه پذیر نیست. هر کاری حداقل هایی نیاز داره. حداقل این کار هم سرمایه 10 هزار دلاریه. ندارید دنبال شغل دیگری باشید.

ارادتمند- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
            نظر شخصی من این هست که کسی که زیر 10 هزار دلار داره نباید تو این بازار باشه. نیم درصد در هر پوزیشن با 10 هزار دلار جوابگوی حداقل ها خواهد بود. اگر کمتر از 10 هزار دلار دارید اول یکی دو سال کار کنید تا به این مبلغ برسید و سپس وارد این حرفه بشید.

کلا من موافق کار در این بازار با رقم های پایین نیستم. اون بیشتر شبیه قمار و شرط بندی میشه چون شما بخش عظیمی از سرمایه کم رو ریسک می کنید که با هیچ روشی توجیه پذیر نیست. هر کاری حداقل هایی نیاز داره. حداقل این کار هم سرمایه 10 هزار دلاریه. ندارید دنبال شغل دیگری باشید.

ارادتمند- بهزاد
            با سیستم شما شاید 10000 تا هم کم باشه ولی سیستمهای هستن که برای مبالغ پایین طراحی شدن ...........از ویلییامز تا ماینر و... هر کدامشون بر اساس سیستمی که طراحی کردن حد ضرر و سودشون رو طراحی کردن
            اگر چه اکثر این افراد حد ضرر نهایت تا 5 درصد رو پیشنهاد دادن ولی بستکی به سیستم دارد و بس؟؟
            ویرایش توسط ice_metal2007 : https://www.traderha.com/member/4153-ice_metal2007 در ساعت 11-26-2012, 02:15 PM

نظر

نوشته اصلی توسط ice_metal2007 نمایش پست ها
              با سیستم شما شاید 10000 تا هم کم باشه ولی سیستمهای هستن که برای مبالغ پایین طراحی شدن ...........از ویلییامز تا ماینر و... هر کدامشون بر اساس سیستمی که طراحی کردن حد ضرر و سودشون رو طراحی کردن
              اگر چه اکثر این افراد حد ضرر نهایت تا 5 درصد رو پیشنهاد دادن ولی بستکی به سیستم دارد و بس؟؟
              اصلا صحبت سیستم و روش و حد سود و ضرر نیست. صحبت مدیریت سرمایه درست است و احتمالات بازار.

برای اینکه تریدر مغلوب مدیریت سرمایه غلط (ریسک بیش از حد مجاز در بازار مبتنی بر احتمالات) نشه باید درست ریسک کنه. در رقم های پایین نمیشه چون تریدری که فرضا 1000 دلار داره به سود 5 درصدی که میشه ماهی 50 دلار قانع نیست. حق هم داره. اموراتش با این ارقام نمی گذره.

راهش این نیست که ریسک رو ببریم بالا و همون 1000 دلار هم از دست بدیم. راهش اینکه که به 10 هزار دلار برسید تا 500 دلار ماهیانه حداقل نیازتون رو برطرف کنه.

مشکل فارکس اینه که 95 افرادی که میان تو این رشته تصور می کنند در باغ سبز بهشت جلوشون هست و در ماه می تونند 50 درصد سود کنند! اما این فقط یه خیال هست. بارها گفتم و الان هم میگم اگر کسی یک استیتمنت 1 ساله (فقط یک سال) به من نشون بده که با رعایت مدیریت سرمایه متوسط ماهی 5 درصد سود کرده مبلغ 5000 دلار بهش جایزه می دم.

از رویاها فاصله بگیرید و پا در دنیای واقعی بگذارید تا بتونید برید جلو و درجا نزنید. اگر حداقل های این رشته شامل دانش، تجربه، خصوصیات روانی لازم برای پذیرش ریسک و سرمایه اولیه رو ندارید بودنتون در این بازار فقط اتلاف زمان هست. منظوزم شخص شما نیست، کلی عرض می کنم.

هم سرمایه نداشته رو به باد می دهید ( همان 1000 دلار) هم وقت ارزشمندی که می تونید سر کار یا شغلی بروید.

ارادتمند- بهزاد
              ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 11-26-2012, 02:42 PM

نظر

جناب بهزادي عزيز
                شما سود 5 درصد در ماه رو اعلام كرديد
                اين يعني با همون ريسك نيم درصد يعني فقط ده پوزيشن موفق آن هم با ريسك: ريوارد: 1:1 آيا اين مقدار كمي كم نيست

نظر

نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                  جناب بهزادي عزيز
                  شما سود 5 درصد در ماه رو اعلام كرديد
                  اين يعني با همون ريسك نيم درصد يعني فقط ده پوزيشن موفق آن هم با ريسك: ريوارد: 1:1 آيا اين مقدار كمي كم نيست
                  شما به این 5 درصد رسیدی؟ از کجا می دونی کمه؟

نظر

مدیریت سرمایه منطقی بدون توجه به سیستم معنا نداره؟؟چرا ماینر گفته 3% ؟؟

نظر

در مورد ریسک کردن در تاپیک زیر توضیح دادم
                      ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 08-01-2013, 10:04 PM دلیل: تبلیغ سایت

نظر

پردازش ...
                      X