اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نظر سنجی: در کدام تایم ترید میکنید؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نظر سنجی: در کدام تایم ترید میکنید؟

سلام دوستان عزیز خسته نباشید.
    در نظر سنجی شرکت کنید اگر نظری هم دارید بدید.
    در کدام تایم ترید میکنید؟
    141
    Monthly
    2.84%
    4
    Weekly
    0%
    0
    Daily
    9.93%
    14
    H4
    23.40%
    33
    H1
    25.53%
    36
    M30
    5.67%
    8
    M15
    14.18%
    20
    M5
    9.22%
    13
    M1
    2.84%
    4
    همه تایمها
    6.38%
    9

تایم 1 ساعته روند رو مشخص میکنم با تایم 5 و 15 دقیقه وارد میشم

گاها به تایم 4 ساعته هم نگاه میکنم ولی اکثرا با این 3 تایم کار میکنم

نظر

سلام

به نظر من باید دو دسته کرد:

1- برای افرادی که تمام وقت پای چارت نیستند و شغلی غیر از فارکس دارند روزانه بهترین تایم فریم هست.

2- برای افرادی که تمام وقت در این حرفه هستند یکساعته بهترین تایم فریم هست.

نظرات کاملا شخصی هست.

ارادتمند- بهزاد

نظر

درود میثم جان

به شخصه دو سری تریدر دیدم که سود میکنند.

1)تریدرهایی که تایمفریم روزانه معامله میکنند.
        2)تریدرهایی که در تایمفریمهای خیلی پایین (1 دقیقه 5دقیقه و تا حدودی 15 دقیقه ) معامله میکنند.

این دو گروه افرادی هستند کاملا متفاوت. هم از نظر شخصیتی و هم از نظر محدودیتهایی که دارند(از قبیل ساعات کاری ، میزان سرمایه ، درآمد جانبی و ...)

چرا کار در بازار اینقدر پیچیده و سخت است؟

صبح میای یه نگاه به چارت میندازی و می بینی: به به عجب روند خوشگلی!! خوب کفهای بالاتر که داریم ، سقفها هم بالاتر ، اینم خط روند ، به به آر اس آی هم که اشباع است و ... بریم یک خرید اساسی بزنیم!

شب که میرسه میبینی ای دل غافل !! این قیمت با من سر لج داشت اومد استاپ رو زد و 150 پیپ رفت بالا!!

نوسان مشکل کار است.

یا باید از دست این نوسان فرار کنی که شاید بهترین راه معامله در تایمفریم روزانه باشد.
        یا باید با این نوسان رفیق بشی!!که بهترین راه معامله در تایمفریم پایین است.

تصور عمومی اینست که تایمفریم بالا مربوط به تریدرهای حرفه ای و مجرب است و تایمفریم پایین مربوط به تریدرهای تازه کار .در حالی که اصلا چنین نیست.

این انتخاب بیشتر مربوط به شخصیت تریدر بستگی داره و اگر هم بخواد در تایمفریم پایین معامله کنه باید به آن حد از تجربه رسیده باشه که ایمان داشته باشه در بازار هیچ چیز محال نیست!!

طبیعتا در تایمفریم بالا هم هیچ چیز محالی وجود ندارد ولی فرصت برای باورش خیلی بیشتر از 5 دقیقه است!!

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
        2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
        3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
        4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
        5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
        6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
        7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها

یا باید از دست این نوسان فرار کنی که شاید بهترین راه معامله در تایمفریم روزانه باشد.
          یا باید با این نوسان رفیق بشی!!که بهترین راه معامله در تایمفریم پایین است.

تصور عمومی اینست که تایمفریم بالا مربوط به تریدرهای حرفه ای و مجرب است و تایمفریم پایین مربوط به تریدرهای تازه کار .در حالی که اصلا چنین نیست.
          این صحبت های پیام عزیز واقعا ارزشمند هست.

دقیقا همینطوره. کار در تایم فریم های بالا به دلیل نبود نوسانات خیلی راحت تر هست و برای افراد مبتدی بهتره. البته ممکنه شما حرفه ای بشید و همچنان در همین تایم فریم ها کار کنید.

این در حالیه که در تایم فریم های کوچک اگر حرفه ای نباشید برنده شدن در بازار تقریبا محال و یا بسیار سخت هست.

در مورد نوسانات هم دقیقا همینه که پیام گفت.

شما یا باید کلا از نوسان فرار کنید که میرید سمت تایم فریمی مانند روزانه و یا چهار ساعته. یا باید با نوسان دوست بشید و ازش سود بگیرید که روحیه خاص خودش ر و میطلبه و فشار زیادی به تریدر میاد. در این صورت میشه تا تایم فریم های ریز هم این کار رو کرد.

این هم بگم که سود در تایم فریم های پایین تر بیشتر از تایم فریم های بالاتر است و کسب سود در تایم فریم های بالاتر مطمئن تر از تایم فریم های پایین تر هست.

خیلی دوست دارم ببینم میشه سبک ماینر رو در تایم فریم های اسکالپی مانند 15 دقیقه هم پیاده کرد یا خیر؟

ارادتمند- بهزاد

نظر

به نظر بنده تنها کسانی که در تایم بالا کار میکنند میتونند در تایم پایین کار کنند ! عکس این قضیه وجود نداره!

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
              سلام

به نظر من باید دو دسته کرد:

1- برای افرادی که تمام وقت پای چارت نیستند و شغلی غیر از فارکس دارند روزانه بهترین تایم فریم هست.

2- برای افرادی که تمام وقت در این حرفه هستند یکساعته بهترین تایم فریم هست.

نظرات کاملا شخصی هست.

ارادتمند- بهزاد
              من خودم بشخصه تایم دیلی رو بیشتر میپسندم ولی در این تایم طبق بکتستی که با سیستمم داشتم ماه هایی شده که من 5 ماه پوزیشنم باز بوده و آخرش پوزیشن رو روی صفر بستم .و فکر کنم بهترین روش برای تایم روزانه روش الیوت هست.
              مرسی.

نظر

با سلام .من در h1,h4 کار میکنم ولی فکر میکنم هر چه تایم بالاتر باشه مثلا روزانه یا بالاتر بهتره چون اکثر بانکها و شرکتهای بزرگ هدفهای بلند مدت دارند.

نظر

نوشته اصلی توسط fxshahrooz نمایش پست ها
                  با سلام .من در h1,h4 کار میکنم ولی فکر میکنم هر چه تایم بالاتر باشه مثلا روزانه یا بالاتر بهتره چون اکثر بانکها و شرکتهای بزرگ هدفهای بلند مدت دارند.
                  نظریات مختلفی موجود هست در مورد تایم فریم حرفه ای ها... اما ملاک حرفه ای بودن تایم فریم کاری نمیتونه باشه اگرم باشه ترید در تایم پایین به مراتب به دانش بالاتزی نیاز هست چرا که نویز بالای دارد و سودگیری از این تایم فریم ها نیاز به تبحر و تخصص خاص هست
                  آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

تایم فریم مورد علاقه من h1و h4 هستند . البته تایم 4 ساعته به علت فرصت دهی بیشتر برای تصمیمی گیری ورود به پوزیشن برای من محبوب تره .

انتخاب تایم فریم کاملا به شخصیت افراد بستگی داره و به روحیات فردی .

در تایم فریم های پایین معمولا واکنش ها به تغییرات قیمت در زمان کمتری صورت میگیره و در تایم های بالا بر عکس . بنابراین هر شخصی باید نسبت به شناخت از خودش و زمان مورد نیاز تصمیم گیری برای هر پوزیشن با توجه به آرامش مورد نیاز تایم رو انتخاب کنه .
                    ویرایش توسط مجرد : https://www.traderha.com/member/9395-مجرد در ساعت 08-02-2013, 10:15 PM

نظر

نوشته اصلی توسط javane_pishtaz نمایش پست ها
                      به نظر بنده تنها کسانی که در تایم بالا کار میکنند میتونند در تایم پایین کار کنند ! عکس این قضیه وجود نداره!

سلام

لطفا با قلم مشکی تایپ کنید . چیزی مشخص نیست .

مرسی
                      با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://cabin.pcmfa.co/fa/ref/MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

درود

یه زمانی که تازه شروع به کار تو این بازار کرده بودم مخصوصا" تو دوران درگیری با مباحث الیوتی و نئو ویو فکر میکردم این تایم فریم ها ملاک مناسبی برای تحلیل و ورود به معامله میتونن باشن اما اشتباه میکردم چون این نگاه تریدرو به بیراهه میبره و جز سطحی نگری هیچی واسه آدم باقی نمیزاره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرش به این نتیجه رسیدم اگه میخام بازارو اونطور که هست ببینم باید دورو برمو خالی کنم و برم تو عمق حالا فقط با داشتن کلوز میتونم بفهمم کجای بازارم و تا انتهاشو بخونم یه بیمهء کامل واسه هر سال !

از دید من تایم فریم ها حالا دیگه فاقد ارزش تو ترید هستن !

نظر شخصی .

بدرود.

نظر

نوشته اصلی توسط Rahmani نمایش پست ها
                          نظریات مختلفی موجود هست در مورد تایم فریم حرفه ای ها... اما ملاک حرفه ای بودن تایم فریم کاری نمیتونه باشه اگرم باشه ترید در تایم پایین به مراتب به دانش بالاتزی نیاز هست چرا که نویز بالای دارد و سودگیری از این تایم فریم ها نیاز به تبحر و تخصص خاص هست
                          درود بر همه دوستان
                          این نظرسنجی بسیار بجاست و از دوستمون آقا میثم تشکر میکنم.
                          بسیاری از تریدر ها از جانب انتخاب نادرست تایم کاری متضرر میشن. مخصوصآ افرادی که تازه در این بازار شروع به کار میکنند.اونها با این استدلال غلط که چون هنوز اول راهم،تجربه کافی ندارم، سرمایم کمه و دلایل بسیار دیگه ای،تایم پایین رو انتخاب میکنند.البته این نظر مبنی بر رد تایم پایین نیست اما همانطور که آقای رحمانی فرمودند،ترید در تایم پایین دانش بیشتری نیاز داره که در صورت داشتن دانش بالا سودهای خوبی در قبال زمانی که صرف اون میشه نصیب تریدر میکنه. همین افراد تازه کار و حتی تریدرهای حرفه ای تر باید درنظر داشته باشند که اگه قراره در تایمهای بالا ترید کنند،با وجود امنیت بیشتر و تحلیل پذیری بیشتری که در تایم بالا وجود داره به هیچ وجه نباید از مدیریت سرمایه قافل شد.
                          بنده بعد از تست کردن نه چندان موفق تایم پایین در حال حاظر در تایم h4وh1 ترید میکنم.
                          همگی موفق باشید
                          برای موفق شدن سه راه وجود داره

نفر اول باشی
                          باهوش باشی
                          تقلب کنی

نظر

من تازه کارم در تایم m5 کار می کردم توفیق حاصل نشد الان به تایم m15 مهاحرت کرده ام هنوز نتیجه مشخص نبست . بنده چون طاقت انتظار ندارم به همین دلیل تایم های پایین با روحیاتم سازگارتر است.اگر در تایم m15 نیز موفق نشوم به تایم h1 می روم از آن بالاتر دیگر حوصله اش را ندارم.

نظر

نوشته اصلی توسط SA26 نمایش پست ها
                              من تازه کارم در تایم m5 کار می کردم توفیق حاصل نشد الان به تایم m15 مهاحرت کرده ام هنوز نتیجه مشخص نبست . بنده چون طاقت انتظار ندارم به همین دلیل تایم های پایین با روحیاتم سازگارتر است.اگر در تایم m15 نیز موفق نشوم به تایم h1 می روم از آن بالاتر دیگر حوصله اش را ندارم.
                              دوست تازه کار من اگه صبر و حوصله نداری این بازار به درد شما نمی خوره اینو دوستانه از من بپذیر!!
                              اجازه نده بازار سرمایه و اعصاب رو از شما بگیره بعد این بهت ثابت بشه بیشتر فکر کن
                              ویرایش توسط Absorptive Money : https://www.traderha.com/member/11282-absorptive-money در ساعت 10-12-2013, 02:45 PM

نظر

پردازش ...
                              X