اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ایا نیازی به یک سیستم ترید جدید دارید؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نظرسنجی: ایا نیازی به یک سیستم ترید جدید دارید؟

بنظر شما ایا جامعه تریدری ما نیاز به یک سیستم معاملاتی جدیدی دارد؟ ایا سیستم های کنونی جوابگو نیستند؟ ایا مشکل از سیستم هست یا روان شما ؟

مطرح کردن یک سیستم جدید چه تاثیری دارد؟

ایا موضوعات دیگری در زمینه فارکس وجود دارد که ما از انها اطلاعی نداریم !
    94
    خیر لازم ندارم
    57.45%
    54
    بله لازم دارم
    42.55%
    40
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

سلام مسلم جان من خودم سیستمی لازم ندارم ولی اگه سیستم جدیدی توسط دوستان منتشر بشه از روی کنجکاوی یک سرکی بهش میزنم ببینم چجوریه چی توش هست و این چیزا.
    مرسی.

نظر

تا الان 70% درصد نیازی به سیستم جدید ندارند ؟ واقعا جالبه ! عالی هست
      در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نیاز به سمیستم کسی داره که تازه کار رو شروع کرده و نیاز به تمرین داره فردی که حداقل 2 سال کار کنه بعد از اون به بعد استراتژی حاکم میشه ولی اصلی ترین چیز در این بازار روانشناسی هست و پایبند بودن به روش

5 مرحله تکامل تریدر واقعا واقعیت داره و من به شخصه لمسش کردم همه مراحل رو

نظر

کسی که یه مدت فعالیت کرده باشه راه کم کم واسش مشخص میشه !

و وقتی راه مشخص شد و همه چیز روبراه باشه باید پایبند به سیستمت باشی نه اینکه تغییر بدی مگر واسه بهبودی یک ابزاری اضافه یا کم کنید ! که این امر هم با توجه به تجربه ای که کسب کردید امکان پدیر هست .

خودم رو مثال میرنم ! فاندامنتال بر اساس الگو که دارم تحلیل میکنم (ساده ترین هم الگوی مدور چهاربخشی اقتصاد هست دیگه) این الگو تغییر نمیکنه که !!!

اما ممکنه دیتاهای جدیدی از بخش های مختلف جدیدا منتشر بشه که اضافه میکنم ...

همین سادگی !

یا الیوت ممکنه پیوت ماهانه و سالانه بعد دو سال کار بهش اضافه کنم چون به این نتیجه رسیدم قدر هست !

اینکه اصل مطلب تغییر بدم هرگز !

موفق باشید

نظر

با سلام
            والا تا این جا که من سواد دارم و کمی بی تجربه هستم نسبت به بازار
            اما اینو میدونم در هرکاری اگر واقعا تلاش کنی و همت کنی و خودتا درگیر مسایل اون کار نکنی واست ساده میشه
            اینو اضافه کنم فقط با تمرین
            من 5 سالی دارم وزنه میزنم (( یعنی پرورش اندام)) و علم در حد مربیگیری و قهرمانی هم دارم((چه رژیمی گرفتم واسه مسابقه))
            یک سالی هیت که یکم گرفتار شدم تمرین نتونستم برم نه نرفتم از بیخ بله هفته ای دو جلسه تمرین داشتم اما استیل بدن سرجاش مونده
            یعنی هیچ تغیری نکردم
            پس اگر کسی به حدی برسه خود به خود تجربه میره بالا و مهارت کسب میکنه
            همیشه بهرتین راههای موفقیت در ساده ترین نکات و مسایل هستند(( خیلی ساده)) که هر روز داریم از کنارش رد میشیم
            در فارکس نباید ترس بهت غلبه کنه این اولین نکته است
            موفق و مویید باشید
            (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

نظر دوستان کاملا گویای مطلب هست
              سیستم خوب خیلی تاثیر داره ولی همه ماجرا نیست
              اگه بهترین روش تردینگ دنیا هم باشه به مابقی مسائل اهمیت ندی و رعایتشون نکنی باز امکان شکست تقریبا حتمی هست
              مشکل من هنگام شروع کار این بود که یه مدت فقط سرگرم سیستم های مختلف شدم و از این شاخه به اون شاخه که باعث شد خیلی وقت تلف کنم
              ای کاش بشه یکاری کرد برای کسانی که هنوز در مراحل اولیه اموزش هستن اول مسائل روانشناسی و مسائل مدیریت مالی براشون تعریف بشه بعد سیستم ترید
              یعنی از همون اول بدونه سیستم خوب عامل پیروزی نیست و باید یسری مسائل را بدونه

البته این نظر شخصی من هست و چون خودم باهاش درگیر بودم بیان کردم.

یا علی

نظر

سلام

وقتی ذات بازار را بشناسی هیچ سیستمی لازم نیست

واقعا این ذات بازار خوب چیزیه بشناسینش فارغ از هر سیستمی خواهید شد

مثل یک دسته پرنده مهاجر
                یادمان باشد :
                کسی که روش تحلیلی خود را به فروش می رساند، در واقع شکست های خود را به فروش می رساند.

نظر

سلام

در مورد ذات بازار خیلی ها میگند که اگر بشناسید چقدر خوب میشه و ...

ولی من هیچ وقت نمیفهمم این ذات بازار رو چطور میشه شناخت؟

نظر

خیلی از تریدرها شاید به یه سیستم جدید نیازی نداشته باشند اما تا یه استراتژی معرفی میشه همه میان ببینن چی به چیه ( این حس کنجکاوی انسان منو کشته )
                    خب کلا دو دسته تریدر وجود داره : تازه کارا و کهنه کارا .
                    تازه کارا که تکلیفشون معلومه میان ببینند آیا این سیستم به دردشون میخوره یا نه ؟
                    کهنه کارا هم میان ببینن این روش در چه سطحیه آیا این روش ابتداییه یا حرفه ای
                    خلاصه کلام این که حس کنجکاوی انسان باعث میشه که مرتب به راهها و روشهای گوناگون توجه کنه و اما .... از اونجا که ذات بازار عوض نمیشه بهتره اینکه اگر روشی داریم که سود میده همونو دو دستی بچسبیم و ولش نکنیم ... به نظر من ( تجربه شخصی ) بهترین روش هم اگر با مدیریت سرمایه و مسائل روانشناسی هماهنگ نشه محکوم به شکسته ولو در یک بازه زمانی خوب جواب بده .
                    فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

نوشته اصلی توسط hassan نمایش پست ها
                      سلام

در مورد ذات بازار خیلی ها میگند که اگر بشناسید چقدر خوب میشه و ...

ولی من هیچ وقت نمیفهمم این ذات بازار رو چطور میشه شناخت؟
                      چیز خاصی نیست دوست من !
                      ذات بازار یعنی اینکه بازار خودشو با ما هماهنگ نمیکنه این ماییم که باید با او هماهنگ باشیم .
                      مثال : شما یک آبشار رو در نظر بگیرین حجم عظیمی از آب در یک مسیر حرکت میکنه و به لحاظ قدرت و شدت هر چیزی رو که سر راهش باشه با خودش میبره حالا یه نفر رو در نظر بگیرین که آبشار رو نشناسه و بخواد در خلاف جهت آبشار شنا کنه به نظر شما موفق میشه ؟؟؟!!!
                      ذات بازار یعنی حرکت عظیم بازار به یکطرف و هماهنگ شدن شما به عنوان یک تریدر با بازار مساوی موفقیت شما !!!

فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

نوشته اصلی توسط titrerooz نمایش پست ها
                        خیلی از تریدرها شاید به یه سیستم جدید نیازی نداشته باشند اما تا یه استراتژی معرفی میشه همه میان ببینن چی به چیه ( این حس کنجکاوی انسان منو کشته )
                        خب کلا دو دسته تریدر وجود داره : تازه کارا و کهنه کارا .
                        تازه کارا که تکلیفشون معلومه میان ببینند آیا این سیستم به دردشون میخوره یا نه ؟
                        کهنه کارا هم میان ببینن این روش در چه سطحیه آیا این روش ابتداییه یا حرفه ای
                        خلاصه کلام این که حس کنجکاوی انسان باعث میشه که مرتب به راهها و روشهای گوناگون توجه کنه و اما .... از اونجا که ذات بازار عوض نمیشه بهتره اینکه اگر روشی داریم که سود میده همونو دو دستی بچسبیم و ولش نکنیم ... به نظر من ( تجربه شخصی ) بهترین روش هم اگر با مدیریت سرمایه و مسائل روانشناسی هماهنگ نشه محکوم به شکسته ولو
                        در یک بازه زمانی خوب جواب بده .
                        اما دوست عزیز
                        اگه شخص باهوش تو همون بازه با یه پلن تهاجمی بار خودشو هفت پشتشو بست چی؟؟!!!!!!!!!
                        اونوقت دیگه به هیچ شکستی محکوم نمیشه و نیست...
                        ویرایش توسط Cinder : https://www.traderha.com/member/8885-cinder در ساعت 06-02-2013, 03:14 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Cinder نمایش پست ها
                          اما دوست عزیز
                          اگه شخص باهوش تو همون بازه با یه پلن تهاجمی بار خودش و هفت پشتشو بست چی؟؟!!!!!!!!!
                          اونوقت دیگه به هیچ شکستی محکوم نمیشه!!!!!!!! و نیست...

شما دوست من خودتون جواب خودتونو دادین... بله اگر بتونه ...
                          گیرم که بتونه و در یک بازه زمانی مشخص این کار رو بکنه اونوقت فکر نمیکنید که این هیولای طمع خودشو بندازه روی اون تریدر و وسوسه اش کنه که :
                          "برو جلو همیشه همینطوره و تو سود میکنی ، این تو هستی که میتونی ولی بقیه نمیتونن برو جلو یوهوها برو جلو "
                          بعد همون شخص با هوش میاد کار رو دنبال میکنه ( آخه خیلی بهش مزه داده بالاخره بار هفت پشتشو در یک مدت کم بسته ) ولی در یک آن میبینی که به قعر دره سقوط کرد و همه سرمایه و وقت گرانبهاشو از دست داده ... شما یه نمونه برای من مثال بیارید که بعد از یک موفقیت سنگین و همه جانبه دیگه به سراغ این کار نیاد .....

نظر

با سلام

نوشته اصلی توسط titrerooz نمایش پست ها
                            شما دوست من خودتون جواب خودتونو دادین... بله اگر بتونه ... گیرم که بتونه و در یک بازه زمانی مشخص این کار رو بکنه اونوقت فکر نمیکنید که این هیولای طمع خودشو بندازه روی اون تریدر و وسوسه اش کنه که : "برو جلو همیشه همینطوره و تو سود میکنی ، این تو هستی که میتونی ولی بقیه نمیتونن برو جلو یوهوها برو جلو " بعد همون شخص با هوش میاد کار رو دنبال میکنه ( آخه خیلی بهش مزه داده بالاخره بار هفت پشتشو در یک مدت کم بسته ) ولی در یک آن میبینی که به قعر دره سقوط کرد و همه سرمایه و وقت گرانبهاشو از دست داده ... شما یه نمونه برای من مثال بیارید که بعد از یک موفقیت سنگین و همه جانبه دیگه به سراغ این کار نیاد .....
                            درست دوست من اما من گفتم ادم باهوش ادم باهوش وقتی بطور مثال در یک بازه 100000$ در بیاره دیگه طمع می خواد چی کار؟؟!!! راحت با همین پول میشه ماهی 5000$ تا 10000$ با کمترین ریسک و پوزیشن های گزیده در بیاره بدون اسنرس و طمع کلیت این بازار اینطوری هستش که سرمایه هرچی لاباتر بره ریسک و طمع میاد پایین تر لااقل برای من نوعی که اینطوره

نظر

نوشته اصلی توسط Cinder نمایش پست ها
                              درست دوست من اما من گفتم ادم باهوش ادم باهوش وقتی بطور مثال در یک بازه 100000$ در بیاره دیگه طمع می خواد چی کار؟؟!!! راحت با همین پول میشه ماهی 5000$ تا 10000$ با کمترین ریسک و پوزیشن های گزیده در بیاره بدون اسنرس و طمع کلیت این بازار اینطوری هستش که سرمایه هرچی لاباتر بره ریسک و طمع میاد پایین تر لااقل برای من نوعی که اینطوره
                              برای شما هم اینطور نیست ( میگی نه امتحان کن )
                              سعی کن با واقعیت ها زندگی کنی دوست من !
                              100000 دلار !!!!

نظر

پردازش ...
                              X