اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

مباحث قابل تامل برای کسب سود و تبدیل شدن به یک تریدر موفق

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• مباحث قابل تامل برای کسب سود و تبدیل شدن به یک تریدر موفق

درود
    مقدمه:
    قبل از هر سخنی لازمه که دیدگاه خودمو بگم تا موجب سوء تفاهم نشه. هدف من از ایجاد این تا پیک توهین و یا زیر سوا ل بردن شخص و یا سیستم خاص و یا کم ارزش شمردن زحمات ارزشمند دوستان در این فروم نیست و همین جا از زحمات همه دوستان صمیمانه تشکر میکنم.من بشخصه بعد از سپری کردن چند سال در این بازار هیچ ادعایی در این زمینه ندارم و مشتاقانه به دنبال آموزش نکات جدید از شما دوستان هستم.
    واما هدف من نخست انتقال تجارب شخصی و بیان نکات مفید و آموزنده و در ادامه کمک به دوستانی امثال خودم که برای پیشرفت و بازنگری در روش ترید و پلن معاملاتی احساس نیاز میکنند.
    باعث ناراحتی میشه وقتی که میبینم بعضی از دوستان در راه رسیدن به موفقیت حاضره که انرژی و وقتشو بزاره و لی نتیحه دلخواهشو نمیگیره و دچار سر در گمی میشه.
    هیچ حس برتر بودنی رو در خودم نمیبینم ( و خودم را هم مخاطب این تاپیک قرار میدم ) وفقط از سر دلسوزی و حس خیر خواهانه است که منو به این کار واداشته و کلیه نظرات شخصی منه که میتونه غلط هم باشه...
    بعد از نگارش چند پست مقدماتی راه کار هایی که به ذهنم میرسه رو ارایه میدم. اگر به نظرتون قابل قبول و شدنی بود اگه دوست داشتین به دوستانتون هم معرفی کنین تا کمکی هم به اونا کرده باشیم.
    مرسی
    هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

درود
    من زیاد اهل نگارش نیستم و زیاد هم استعدادشو ندارم.ولی طی این مدت زمانی که عضو این فروم هستم اکثر تاپیک هارو دنبال میکنم و چند نکته ای رو لازم دیدم که بگم.
    1. میبینم که دوستان زیادی هر روز دنبال پیدا کردن سیستم های جدیدی هستند که بتونن به هدفشون راحت تر و سریع تر برسن.و این ماجرا تا کی ادامه داره من نمیدونم؟
    2. هر از گاهی میخونیم که دوستی تو یک یا چند پوزیشتن سنگین گیر کرده وتقاضای کمک میکنه و در آخر هم اکثر مواقع با ضرر سنگین و یا حتی با کال ماجین شدن از بازار خارج میشه.ولی درس نمیگیره.و دوباره و .....
    3. هنوز سوالاتی از طرف بعضی از دوستان مطرح میشه که با وجود این همه فایل آموزشی و کلی پرسش و پاسخ در این فروم وجود داره و قبلا جواب اون داده شده حاکی از اینه که دوستان حتی حاضر به قبول زحمت مطالعه این جزوات و آموزش ها نیستند.
    4. هنوز به سطح تقاضای سود منطقی از بازار نرسیدیم و واقعی به اون نگاه نمیکنیم. و به قول معروف یک شبه پولدار شدن و این حرفا .

و ...... که کم هم نیستند.

در ادامه با کمک از آن چه که از شما سروران آموختم و تجارب شخصی است رو راجع به تک تک این موارد و مسایلی از این قبیل خواهم گفت.

....

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

درود

1. 1. مگه ما سیستم و روش معاملاتی که موفق بوده و جواب قابل قبول داده باشه کم داریم؟ نه. پس چرا بعضی هابا یک سیستم مشخص موفقند و بعضی ها نه؟ چند تا دلیل میتونه داشته باشه. اول و مهمترین دلیل اینه که بعد از پیدا کردن سیستم مناسب در اون سیستم شخص موفق تسلط کافی پیدا کرده و ممارست به خرج داده.نه اینکه هر روز از این شاخه به اون شاخه پریده باشه.

و دلیل دیگه اینکه افراد گوناگون شخصیت درونی و نیاز و سرمایه متفاوتی دارند که باعث این تفاوت هادر انتخاب سیستم میشه.
      هنوز تا روی یک سیستم تسلط پیدا نکردیم و به اندازه کافی محکش نزدیم میریم دنبال یک سیستم جدید دیگه.فکر میکنیم که انگاری ایراد از سیستم بوده و نه از خود ما.
      بعضی ها عادت داریم که همیشه چارتمون همیشه شلوغ باشه و کلی ابزار و اندیکاتورو ... نصب کنیم. ولی غافل از اینکه همیشه این وضع منجر به موفقیت نمیشه. من خیلی هارو میشناسم که خیلی ساده به بازار نگاه میکنند و کاملا موفق هم هستند.

2. 2. این که ما یک پوزیشنی داشته باشیم که با ضرر بسته بشه کاملا طبیعیه و ابرادی نداره و این بخشی از بازاره. ولی ایراد اوونجایی داره که ما اولین درس این بازار و الفبای کلای اول رو که مدیریت سرمایه و داشتن استاپ است رو ندیده بگیریم و رعایت نکرده باشیم .

شکست اولین گام پیروزی است.ولی به اشتباه ما از این دوستstop lost ) ) فراری هستیم و علاقه ای به اون نشون نمیدیم.و همیشه فکر میکنیم کال مارجین و استاپ اوت شدن هیچ وقت سراغ ما نمیاد. انگار که ما تافته جدا بافته این بازار هستیم.ولی بازار کاملا ماشینیه و ما براش فرقی با بقیه نداریم.
      من همیشه به همه پوزیشن وقتی که این اصول رو رعایت کرده باشم یه جور نگاه میکنم و هیچ کدام فرقی از نظر حساسیت و محبوبیت برای من نداره.و همیشه این آرامش رو احساس میکنم.

...

.

نظر

درود

3. یک معامله گر در هر زمینه ای بیش از هر چیز نیاز به آموزش و به روز شدن داره. با کسب اجازه از آفا خلیل عزیز اینو از قول ایشون عنوان میکنم که ترید کردن حدودا 33 درصد انجام یک معاملست. مابقی بخش روانی و مدیریت سرمایست که منجر به موفقیت میشه. خوب حالا که اینقدر بحث گستردست چطور هنوز بعضی از ماها حاضر نیستیم که زحمت مطالعه این آموزش های ضروری رو که به رایگان در اختیارمون قرار دادن رو به خودمون بدیم.
        ندونستن عیب نیست ولی جای تعجب و سوال اینه که پس هدف این تریدر ها از ورود به این بازار چیه؟

میگن شنوده خوب صاحب سخن را بر سر ذوق آورد.
        اگه ما قرار باشه که به نوشته های گرانقدر اساتید این فروم این قدر بی توجه باشیم و در پیشرفت مباحث مشارکت نکنیم حتم دارم باعث دلسرد شدن نویسنده و کاهش انگیزه برای ادامه خواهد شد.( منظورم تعداد معدودی از دوستانه )

4. هنوز بعضی از ما ها هدف واقعی مون رو از حضور در این بازار رو نمیدونیم.یا دچار تردیدیم. مگه قراره بازده ماهانه یا سالانه این بازار چند درصد باشه؟ اگه قرار به چند برابر شدن سرمایه در هر ماه بود که دیگه کسی دنبال شغل دیگه ای نمیرفت.

قریب به اتفاق اساتید نظرشون اینه که بازده مستمر ماهانه بین 10 تا 20 درصد ایده ال می باشد. حالا این قانون نوشته شده نیست و میتونه با توجه به مهارت افراد و سرمایه اولیه و نیازشون کمی و فقط کمی بیشتر و با کمتر باشه. اگه تازه کار هستیم وبه دنبال بیشتر از این درصد ها هستیم شک نکنین که محکوم به شکستیم. رد خود نداره.پس بیایم به قول جناب بهزادی عزیز به بازار از نظر سود دهی واقعی نگاه کنیم.

در ادامه پیشنهاداتم و راه کار هامو در این زمینه ها عرض خواهم کرد.

با تشکر از صبوری شما

....

.

نظر

درود
          سعی میکنم به تفکیک توضیح بدم.
          1. به تعداد کسانی که ترید میکنن سیستم و پلن معاملاتی وجود داره و این روش معاملاتی پیشنهادی من تنها روش نیست.ولی این نکته دونستنش ضروریه که اکثر پلن ها برای تسلط تریدر و تست اون و رسیدن به مرحله ای بتونیم بگیم این سیستم قابل قبوله و یا ردش کنیم حداقل به 1 یا 2 سال زمان نیاز داره. حالا ما برای شروع بعد از آموزش اولیه و آشنایی با بازار میتونیم از روش های ساده و تست شده که اکثرا از اون استفاده میکنن و مورد قبوله استفاده کنیم.مهمتر از سیستم کاری و روش معاملاتی این خود تریدر است که باعث موفقیت میشه. من مخالف استفاده از روشهای جدید و متنوع نیستم ولی ترجیح میدم بعد از اینکه به اصطلاح زیر پام سفت شد و به یک سود آوری منظم و پیوسته رسیدم و از نظر روانی و مالی به آرامش رسیدم برم سراغشون.اون وقته که عالی میشه.

2. کمتر کسی پیدا میشه که طی زمان تریدریش حسابی رو کال نکرده باشه.این طبیعیه و ایرادی رو نمیشه بهش گرفت ولی اگه از یه سوراخ دوبار گزیده بشه درد ناکه. من دقیقا حس اون دوستی رو که نوشته بود داره کال میشه و ضررش سنگینه رو با تمام وجودم حس میکردم.شایدم یکی از دلایلم واسه این نگارش همین بود. همیشه میگم این دفعه فرق میکنه و من موفق میشم و باز دوباره همون راه رو میریم و دوباره همون نتیجه. درس نمیگیریم و چند سالی رو اندر خم یک کوچه سر میکنیم.

میگن اگه میخوای به جایی برسی که تا بحال نرسیدی – از راهی برو که تا بحال نرفتی.

همیشه بهانه ما اینه که چون پولمون کمه و نیازمون با سود کم بر طرف نمیشه دست به ریسک میزنیم.ولی پیشنهاد من اینه که به قضیه از این زاویه نگاه کنین که 1 سال هیچ پولی تو این بازار ندارین ( پیشنهاد برای سرمایه های کم ) و زندگی تون رو مثل قبل از همون راه ها بگذرونین. ممکنه الان بعضی از دوستان بگن این به فکر خودمون میرسه ولی چاره ای نداریم. جواب من به این دوستان اینه که برای اینکار باید ریسکتون رو ببرین بالا تا اموراتتون بگذره و تجربه نشون داده که شدنی نیست و بدون شک در دراز مدت محکوم به شکستین و دوباره بعد از گذشت چند ماه و از دست دادن سرمایه دوباره برمیگردین سر خونه اول با این تفاوت که هم زمان و هم سرمایه رو از دست دادین و مهمتر که نا امیدی برای موفقیت بیشتر میشه و از طرفی حس انتقام جویی در شما تقویت شده که هر کدام از این موارد به تنهایی میتونه مانعی برای رسیدن به هدف باشه. اگه شما نظری متفاوت دارین و موافق نیستین میتونین از ادامه این مطلب انصراف بدین.ولی اگه موافقین و میخواهین یکبار همیشه از این مرحله عبور کنین در ادامه با من باشین.

به محض آماده شدن متن پست میزنم.سعی میکنم که امشب مطلبو کامل کنم.

.

نظر

درود
            من قصد انجام معجزه و یا ارایه راه حل خاصی که یک شبه غوغا کنه رو ندارم.فقط میخوام یه تلنگری به خودمون بزنم که واقع گرا تر بشیم و با استفاده از همین آموخته هایی که دراین فروم اساتید محترم ارایه دادند و با همین بضاعتی که داریم به موفقیتی دست پیدا کنیم که تصورشم سخت باشه. فقط کافیه دیدمون یه کمی تغیر کنه و عزممون جزم بشه و صبر پیشه کنیم و برای موفقیت عجله نداشته باشیم.امشب میبینید که موفقیت از ما دور نیست. اگه صبر داشته باشیم و به پلن و قوانین مان پایبند باشیم و به آن ایمان داشته باشین موفقیت و سود (پول) خودش می آید.
            ......

.

نظر

درود

میدانیم که با توجه به شرایط بروکر های مختلف حدودا بیش از 30 جفت ارز داریم که اگه قصد انتخاب چند تا از این ارز هارو داشته باشیم حدودا 15 تا 20 تاشون قابل قبولن.با توجه به منابع اطلاعاتی موجود و کراس ارز های اصلی همین تعدادکافی است.
              من پیشنهاد میکنم به n دلیل که همه میدونیم در تایم روزانه ترید کنید .چون به نظر من قرار نیست ما همیشه پای چارت باشیم و همش قیمت را دنبال کنیم.چون اگه تایم های زیر 4 ساعت رو مانیتور کنیم دیگه وقتی برای پیگیری اخبار و آموزش مسایل جدید و از همه مهمتر خانواده و زندگی کردن نمیمونه. این به این دلیل نیست که اونا خوب نیستن تا سود نمیدن. ولی قراره ما آرامش داشته باشیم و از زندگی و ترید لذت ببریم.
              اگه وروده اطلاعاتمون کمتر از خروجی و نیاز تریدیمون باشه در آینده با چالش مواجه میشیم.
              اگه بنا رو به تایم دیلی بزاریم به طور متوسط هر جفت ارز در طول یک ماه به طور متوسط 1 تا 2 تریگر ورود میده که اگه که حتی یکیش هم واسمون اضافیه.
              اجازه میخوام اول روی کاغذ محاسباتمو در حضور شما انحام بدم و در ادامه با دنیای واقعی تطبیقش بدم و روی چارت و در شرایط واقعی پیادش کنیم. اون وقته که به جای قشنگش میرسیم.
              اگه ما طبق قانون معاملاتیمون در هر معامله بیش از 2 در صد ریسک نکنیم و اون قدر صبر به خرج بدیم که هم به موقع وارد معامله بشیم و هم صبر کنیم و اجازه رشد به پوزیشن هامون بدیم میبینیم که حداقل 4 درصد به بالا میشه در هر معامله مثبت سود گرفت.بعضا شاهد بودیم که در تام روزانه حرکت بازار اونقدر قشنگ و فارغ از مسایل سیاسیه که بیش از 5 درصد هم سود گرفتیم. ( به عنوان مثال با حد ضرر 80 پیپ وارد شدیم و قیمت به هدف 200 و حتی 300 پیپی ما رسیده.این مقدار حرکت در تایم روزانه واسه یه روزشه !!! )
              1. شرایط خوش بینانه :
              حالا با در نظر گرفتن 15 جفت ارز و 2 موقعیت در ماه و ریسک 2 درصد و سود 4 درصد ( ریسک به ریوارد 1 به 2 )
              و مد نظر داشتن اینکه در تایم دیلی درصد موفقیت نسبت به تایم های دیگه بیشتره ( یا بهتره بگم احتمال خطا کمتر میشه ) دیگه حسابش با خودتونه که چند درصد در ماه میشه.من که میگم بیش از 40 یا 50 درصده.و لی شما 20 درصد فرض کنید. اگه بده بگین.
              2. من پیشنهاد میکنم به هر جفت ارز به این دید نگاه کنید که فقط و فقط وظیفه داره در طول یک ماه یک بار به شماروی خوش نشون بده وشما از اون سواری بگیرین.این انتظار زیادیه؟ یک موقعیت در ماه.
              حالا 15 موقعیت داریم که قراره در صورت مثبت شدن ( که احتمالش به خاطر 1 بار در ماه بودن و تابم روزانه ) 4 درصد به ما سود بده. با این حساب که حداقل 10 تا پوزیشن مثبت بشه سودی بین 20 تا 40 در صد داریم.باز هم شما 20 درصد رو مد نظر داشته باشید. من که نمیدونم غیر از این چی میخواهیم؟

اینجا چند تا سوال ممکنه پیش بیاد که مانیتور کردن 15 تا جفت ارز مشکله.باید بگم که وقی قراره روزی یکیار به چارت برای ترید و تحلیل سر بزنیم و اخبارمهم اقتصادی رو دقیق پیگیری کنیم و به همبستگی بین ارزها مشرف باشین دیگه کار سختی نیست.

در ادامه به چند سوا ل احتمالی و ادامه مطلب میپردازم. از دوستان گلم خواهش دارم در انتها اگه مطلبی مبهم ماند وجوابی نداده بوده بپرسند.
              مرسی از شکیبایی شما
              .......

.

نظر

درود

و اما اون قسمت که در مورد دوستان با سرمایه کم صحبت کردیم. قبلش باید بگم که ممکنه باشند دوستانی که سرمایه بالای 50 هزار دلار دارن و به سود ماهانه5 یا 10 درصد هم راضی باشند که این عالیه و همه جوره با کمترین ریسک جواب نیاز هاشون رو میگیرن.
                من به شخصه معتقدم که یک تریدر حرفه ای باید سر هر ماه یا نهایت 2 ماه بخشی یا همه اون مبلغی رو که سود کرده رو برداشت کنه.این هم باعث دلگرمی و ایمان بیشتر تریدر به پلنش میشه و هم اینکه سود رو لمس واقعی کرده و علاوه بر رفع نیاز مالی باعث میشه که به مرور اصل سرمایه از این بازار خارج بشه و اصطلاحا ریسک فری بشه که خود اون هم از نظر روانی خیلی کمک میکنه.
                ولی اونایی که سرمایه کم مثلا 1000 دلار دارن چه کنند؟ همیشه مشکل از این ناشی میشه که ما سرمایه اولیه کم داریم و اگر بنا بر رعایت اصول مدیریتی باشه و با 2 در صد ضرر در مقابل 4 درصد سود وارد معامله بشن 4 درصد میشه 40 دلار و این در نگاه اول خیلی کم به نظر میرسه و تریدر با خودش میگه کی این بالانس قراره مثلا بشه 20 هزاردلار و آیا میشه؟ اینجاست که کاری نباید رو انجام میده و ریسک زیاد و در آخر همه میدونیم.بعد چند ماه دو باره نقطه سر خط.
                خوب عزیز من فرض کن الان همون پول رو بعد از چند ماه از دست دادی و هیچ پولی نداری.حالاچطوری زندگی میکنی؟
                بیا و با من از این زاویه به قضیه نگاه کن و همرا ه شو.که تا یکسال هیچ پولی نداری و باید سختی بکشی و فقط و فقط طبق آموزشی که دیدی و با رعایت مدیریت سرمایه و حفظ آرامش ترید کن و تو صیه میکنم هر چند روز یکبار صرفا برای رویت بالانس اونم برای رعایت مدیریت سرمایه به ترمینال پلتفرم سر بزن. الباقی مواقع اونو ببند.
                اگه فرض بر این باشه که طبق صحبت ها ی قبل از هر جفت ارز یک پوزیشن مثبت بگیری و ماهی حداقل 10 پوزیشن مثبت داشته باشی میشه ماهی 40 درصد. باور کنید که با وجود این همه جفت ارز و این همه تحلیل های ارزنده ای که دوستان ارایه میدن و تایم دیلی و ..و ... ماهی 40 درصد سود گرفتن دست یافتنی به نظر میاد. حالاتا 12 ماه - ماهی 40 درصد بدون برداشت به 1000 دلار اولی اضافه کنین.میشه 56.696 دلار. !!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                حالا 56000 دلار پیشکش بازار.ما میگیم بشه همون 20000 دلار.
                آیا دوست عزیز بعد از یکسال به این حجم سرمایه برسیم بده؟ شما راه بهتری سراغ داری؟ اگه قبول داری پس چرا عمل نکنی؟
                این مثل یه نقشه ی راه میمونه که اگه از این راه بری حتما به این مقصد میرسی.حالا تصمیم با خودتونه.انتخاب کنید. این سرمایه بعد یکسال و رعایت مدیریتی که گفتم و یا هی از این شاخه به اون شاخه بپریم و هی سیستم عوض کنیم و اگه نتیجه نگرفتیم بر گردیم به اول قصه.
                وقت کافی برای تست و گرایش به روشهای جدید وجود داره.به وقتش انجام میدیم.
                من معتقدم که اکثر ما ها توانایی تشخیص روند و قدرت تحلیل رو داریم ولی اشکال کار در جای دیگست.چون حتی فکرشم نمیکنیم که میشه با سرمایه کم هم به مراتب بالا برسیم همیشه زود از قوانین پلنمون خسته میشیم و سر پیچی میکنیم. ولی غافل از اینکه میگن اونی که کوه رو جابجا کرده از سنگریزه های پایین کوه شروع کرده و همچنین قطره قطره جمع گردد .........
                ادامه دارد
                ..........
                ویرایش توسط payam154 : https://www.traderha.com/member/3016-payam154 در ساعت 12-06-2012, 01:53 AM

.

نظر

........
                  حالا 56000 دلار پیشکش بازار.ما میگیم بشه همون 20000 دلار.

آیا دوست عزیز بعد از یکسال به این حجم سرمایه برسیم بده؟ شما راه بهتری سراغ داری؟ اگه قبول داری پس چرا عمل نکنی؟
                  این مثل یه نقشه ی راه میمونه که اگه از این راه بری حتما به این مقصد میرسی.حالا تصمیم با خودتونه.انتخاب کنید. این سرمایه بعد یکسال و رعایت مدیریتی که گفتم و یا هی از این شاخه به اون شاخه بپریم و هی سیستم عوض کنیم و اگه نتیجه نگرفتیم بر گردیم به اول قصه.
                  وقت کافی برای تست و گرایش به روشهای جدید وجود داره.به وقتش انجام میدیم.
                  من معتقدم که اکثر ما ها توانایی تشخیص روند و قدرت تحلیل رو داریم ولی اشکال کار در جای دیگست.چون حتی فکرشم نمیکنیم که میشه با سرمایه کم هم به مراتب بالا برسیم همیشه زود از قوانین پلنمون خسته میشیم و سر پیچی میکنیم. ولی غافل از اینکه میگن اونی که کوه رو جابجا کرده از سنگریزه های پایین کوه شروع کرده و همچنین قطره قطره جمع گردد .........
                  ادامه دارد
                  ..........

.

نظر

درود

من کلا از پیچیده کردن روشهای ترید و استفاده کردن از روشهای مبهم و گیج کننده که اکثرا هم مشکل هستند گریزانم. چون مگه غیر از اینه که هدف اولیه و اصلی کسب سوده؟ وقتی که میشه با همین روشهای ساده که همه بلدیم به هدف دلخواه برسیم چه لزومیه وقت ارزشمندی که میتونه صرف مسایل مهمتر و حتی زندگی کردن بشه رو بزارم واسه روشهایی که هنوز در دراز مدت تست نشدن و جواب ندادن؟
                    مثلا همین روشهایی که دوستان استفاده میکنن میتونه برای شروع خوب باشه.
                    مثلا چارت eur/usd d1 رو مد نظر میگیریم.این جفت ارز قراره در طول یکماه حداقل یک بار به ما سواری بده.( این نکته رو هم بگم که اگه بیشتر از یکی دوبار هم تریگر ورود داد و موقعیت مناسب ایجاد شد ما بنا نداریم چشم پوشی کنیم.بلکه ترید میکنیم.اینو از این جهت گفتم ماهی 1 پوزیشن که از نظر روانی مهمه . اگه فقط یکبار تریگر ورود داد تریدر این احساس رو نکنه که از برنامه عقبه و یا اینکه باعث بشه قانون شکنی کنه.باور داشته باشه که با ماهی 1 ترید در هر جفت ارز میشه رشد کرد). اگه الیوت بلدیم که بهتر.اگه نه که با کمک دوستان مطلع متوجه میشیم که در این جفت ارز در کدام موج هستیم.پس از مشخص کردن ابتدا و انتهای موج به دنبال شکل گیری الگوهای برگشتی از قبیل الگوهای کلاسیک وهارمونیک (که دوستان لطف دارن و همیشه تو سایت قرار میدن) – کندل استیک ها سطوح مقاومتی و حمایتی از قبیل کف ها و سقف های قیمتی و در نهایت در نظر گرفتن شکل گیری و تایید واگرایی در یکی از اندیکاتور های rsi – macd – cci و ...منتظر آغاز موج جدید میشیم.بعد حصول اطمینان ترید میکنیم.اجازه رشد به پوزیشن میدیم.و عجله ای واسه پولدار شدن نداریم.میبینید که بعد گذشت مدتی با آرامش کافی دارید ترید میکنید.دیدید که با استفاده از روشهای ساده تر هم میشه موفق شد.

.......

.

نظر

درود

الباقی مطلب و جمع بندی کلی رو میزارم واسه فردا.
                      شب خوش

.

نظر

با عرض سلام و خسته نباشید

انرژی شما رو تحسین میکنم که در نیمه شب دست به قلم زدید و سخنانی گفتید از دل ما !

به جرات میتونم بگم مطالب این تاپیک باید با طلا نوشت و به دیوار اتاق چسباند !

نقشه راه بسیار زیبا و ارزنده ای بیان کردید ، بسیار سپاسگزارم !

مشتاقانه منتظر ادامه مطالب شما هستم !

ارادت خلیل

نظر

به به خیلی عالی بود
                          واقعا باید با طلا نوشت...

منتظر مابقی نوشته هایتان هستم
                          یاعلی

نظر

خیلی جالب بود با تشکر از شما

نظر

درود
                              بسیار عالی به مطالب ارزشمندی اشاره شد انشالله بعد از اتمام مطالب یه پی دی اف چک لیستی از مطالب جمع آورب بشه و در فروم قرار بگیره که دوستان قبل از رفتن به هر پوزیشن یه نگاهی به این پی دی اف بندازن باور کنید نصف پوزیشنهای احساسی که میگرن حذف میشه و به دنبال گرفتن موقعییتهای بهتر صبر پیشه میکنن
                              سپاس

نظر

پردازش ...
                              X