اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

مصاحبه با جناب مهندس نیما ازادی مدرس ، تحلیلگر و معاملگر بازارهای مالی

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• مصاحبه با جناب مهندس نیما ازادی مدرس ، تحلیلگر و معاملگر بازارهای مالی

با سلام خدمت تمامی عزیزان

مصاحبه استاد و یار همیشه همراه ما جناب مهندس نیما آزادی تقدیم شما میکنم امیدوارم که مفید واقع گردد !

از همکارانم جناب طه صادفی (طراح سوالات) و خانوم رادفر ( ویرایشگر ساختاری و املایی) بی نهایت سپاسگزارم !

دوستان عزیز میتوانید پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینه مصاحبه ها از طریق این تاپبک به ما منتقل کنید مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم

================================================== =============

يك توضيح اجمالي از خود و سابقه فعاليتان در بازار(هاي) مالي

نیما آزادی - فعالیت در بازار بورس تهران نزدیک به 10 سال - فعالیت در بازارهای مالی بین المللی تقریباً 7 سال - مولف دو کتاب "دوئل با روند" و "رکن سوم بازار"

تعريف شما از موفقيت چيست؟
    شخصی که بتواند بر اساس یک برنامه ریزی مشخص، از پیش تعیین شده در زمان مشخص شده به اهداف خود برسد انسان موفقی است.

از چه زماني احساس كرديد يا خواهيد كرد كه مزه و شيريني موفقيت را ميتوانيد بچشيد؟
    انسان های زیاده خواه آن مزه شیرینی را یک مقدار دیرتر خواهند چشید! ولی از سه سال پیش تاکنون حس موفقیت نسبی می کنم تنها مشکلی که در این بین برای خود می بینم این است که در همان راستای افزایش موفقیت کارهایم نیز افزایش یافته است که این موضوع یک مقدار آزارم می دهد. چنانچه روزی برسد با رشد موفقیت کارها گسترش پیدا نکند آن موقع لذت واقعی برای من است.

بر هيچ كسي پوشيده نيست كه تلاش بايد هدف دار باشد، آيا هدف شما تلاش به ميزان كافي پشتيبانش مي باشد؟
    یقیناً برای اهدافم زمان تعریف میکنم و پارامتر زمان همیشه به من کمک کرده است.

به نظر خودتان چقدر به هدفتان نزديك شده ايد؟
    برای خودم قابل قبول هست.

اگر مثبت انديشانه و بدون ديدگاه خودنماگرايانه به فعاليت خود نگاه كنيد، آيا خود را فرد موفقي مي دانيد؟
    تقریباً

بهترين ابزاري كه در دوران كاري شما بيشترين سهم را در موفقيتتان داشته است؟
    صبر!

سقف موفقيت خود را در چه زماني و چه مكاني ميبينيد؟
    در 40 سالگی خود را از بسیاری از فعالیت ها بازنشسته خواهم کرد و بیشتر تمرکزم را روی دو موضوع قرار می دهم یکی زندگی شخصی و دیگری صرفاً ترید.

ديدگاه شما درباره بازارهاي مالي؟
    پر ریسک، پر هیجان، همیشه زنده!

هميشه و همه جا از بزرگان و افراد موفق شنيده ايم كه بايد با بازار همراه شويم، همسو شويم، در روند معامله كنيم، تعريف و ديدگاه شما از روند چيست؟
    باید یک معامله گر مزه و طعم در جهت روند را بچشند تا این موضوع را درک کنند! متاسفانه رویکرد آموزش های بازار بر مبنای تعیین لایه های برگشت بازار هست و این موضوع ذهن ها را منحرف می کند!

ديدگاه شما درباره بحث چهارچوب ها در قيمت و جهت گيري قيمت در خروج از اين چهارچوب ها چيست؟
    بازار در یک محدوده کانالیزه قیمتی زمانی اسیر است و باید در آن چارچوب نوسان کند! مدل نوسان در ان چارچوب توسط عوامل بنیادی متغیر است اما کلیت و قالب اصلی بدون تغییر است!

آيا هرگز اتفاق افتاده كه براي تست قدرت عملكرد يك ابزار مالي با حجم كم وارد شده و سپس در صورت عملكرد مناسب با حجم اصلي وارد شده ايد؟
    اصولاً رفتار منطقی و معقول باید چنین باشد.

روشهاي معاملاتي شما متمايل به تكنيكال است يا فاندامنتال؟
    تکنیکال

به نظر شما چرا كارهاي تيمي در ايران در اكثر مواقع نيمه تمام رها مي شود؟ آيا اين در نتيجه ضعف مديريت علمي سرپرست گروه و يا در عملكرد اعضاي تيم است؟
    ساختارهای معیوب است، حس کار گروهی باید تعاریف بلند مدت داشته باشد و روحیه عجول بودن ذهن ها بواسطه خیلی از پارامترها پروژه ها رو به سمت شکست می برد. وقتی ضعیف شدن بنیه اقتصادی روز به روز در حال گسترش است تعریف یک کار بزرگ بلند مدت بشدت تحت تاثیر عوامل به ویژه اقتصادی قرار می گیرد.

پيشنهاد شما براي بهبود اين وضعيت چيست؟
    فکر کنم فعلا چاره ای نیست، تیمی که تشکیل می شود توسط راس گروه باید نیازهای تک تک اعضای گروه را مرتفع سازد.

طبق گفته شما پيوت زماني از باداعات شماست، آيا از اين ابزار براي تعيين نقطه ورود، نقطه خروج، جهت يابي و يا صرفا بررسي بازار استفاده مي كنيد؟
    پیوت زمانی زیباترین ابزاری بود که در این چند سال با آن کار کردم. ذهنیت درست کردن و کار روی این ابزار از یک سال پیش در ذهنم ایجاد شد و استرس های خرید و فروش را تا حدود زیادی تعدیل می کند چون عملاً می دانی تا چه زمانی برگشت بزرگی در بازار نیست.

از آنجاييكه شما بعنوان كارشناس مشاور سرمايه گذار نيز به فعاليت مشغول مي باشيد، ميزان تكيه و تاكيد شما بر عوامل فاندامنتال به چه ميزاني است؟
    کلاً توصیه اکید می کنم در هر بازاری که فعال هستید در حد قابل قبول عوامل بنیادی تاثیر گذار بر بازار را یاد بگیرید و در ان چارچوب دست به معامله بزنید.

اگر اجازه دهيد كمي وارد جزئيات شويم؛ ديدگاه شما در زمينه فاندامنتال و ميزان تاثير آن بر بازار سهام، فيوچرز(آتي) و ارز چيست؟
    فاندامنتال در هر بازاری محرک تغییر است پس پیگیری آن یقیناً مفید فایده است. اما تجربیات بازاری تا حدود زیادی می تواند بسیاری از مسائل را ..... کند. مثلاً در بسیاری موارد یک موضوعی پیشخور می شود بعد داده های بنیادی منتشر می شود، یک سری لم های معاملاتی داریم که تنها تجربه می تواند به داد معامله گر برسد.

در شيوه كاري خود به اسيلاتورها بيشتر توجه مي كنيد يا انديكاتورها؟
    کلاً سبک تحلیل گری ام اندیکاتور محور نیست و هر از گاهی نگاهی به اسیلاتورها و اندیکاتورها می اندازم.

ديدگاه شما درباره وضعيت بازار مالي در ايران و آينده آن؟
    چشم انداز چندان مشخص و روشن نیست. در صورت ادامه دار بودن تحریم ها هزینه تولید کشور افزایش می یابد که در میان مدت منجر به رکود عمیق اقتصادی در کشور خواهد شد. امیدوارم مشکلات هر چه زودتر مرتفع شود.

علاقه مندان و طرفداران شما حتما دوستدار شنيدن ايت=ن هستند كه هر معامله گري در بازار مالي از يك شيوه معاملاتي پيروي مي كند، شما چطور؟
    داشتن یک استراتژی مشخص و ثابت برای معامله گران بنظر غیر قابل انکار باشد، ثابت بودن یک روش داینامیک در بلند مدت می تواند سود آوری هر معامله گری را تضمین کند. از شاخه به شاخه پریدن معامله گران بزرگ ترین سم تریدری است.

بر هيچ كس پوشيده نيست كه شما بعنوان يك فرد موفق در زمينه آموزش بازار مالي نيز فعال مي باشيد، اما سوال دوستداران شما اينجاست كه؛ آيا همان چيزي را كه خود بكار مي بنديد، آموزش مي دهيد(اين شامل جديدترين اكشافات شما نيز مي باشد)؟
    100% همین است و معتقدم ذکات علم نشر آن است. کم فروشی در هر چیزی گناه بزرگی محسوب می شود.

درباره روانشناسي معاملاتي؟
    تریدری که عین ماشین باشد و مباحث روانشناسی را در نظر نگیرد در میان مدت دچار سرخوردگی می شود. انسان های خلاق همواره در یک چارچوب ثابت ترید می کنند.

نكات نابي درباره مديريت سرمايه؟
    وقتی بیشر وزن موفقیت در بازار رعایت اسلوب های مدیریت سرمایه محسوب می شود تمرکز روی این موضوع از اوجب واجبات محسوب می شود پس مطالعات عمیق در این زمینه را بشدت توصیه می کنم.

بهترين و شيرين ترين خاطره شما در بازار مالي؟
    لحظه ای که توانستم اولین واکنش بازار را پس از بررسی پیوت های زمانی مشاهده کنم. وقتی بعد از یک سال بررسی به موضوعی می رسی و نتیجه اش را می بینی بسیار لذت بخش است.

تلخ ترين لحظات شما در سابقه كاريتان؟
    تلخ ترین لحظه برای من انتهای کلاس های آموزشی است که وقتی کلاس تمام می شود حس این را داری که کلاس آنطور که دوست داری چیزی یاد نگرفته و حس خوبی نداری!

سخت ترين لحظات در كار شما كه با وجود تلخي، شيريني خاصي بهمراه خود داشت؟
    از قدیم گفتند گر صبر کنی زغوره حلوا سازی. همیشه تلخی های اولیه انگیزه ای برای رسیدن به شیرینی های آخر است.

آيا كارتان شما را از روابط دوستانه و خانوادگي شما دور نموده است؟
    اوایل بسیار زیاد، اما با تغییراتی که دادم یک مقدار تفکیک کردم و شرایط بهتر شد.

اگر خير، چه تاثير(تاثيراتي)- مثبت يا منفي – به همراه داشته است؟ (اين سوال انتخابي است، ممكن است خيلي خصوصي باشد)

روزي چند ساعت فعاليت مي كنيد؟ و فكر مي كنيد فعاليت شما كمتر است يا بيشتر از ميزان لازم؟
    من حوزه کاری ام مالی است و روزی حدود 12-13 ساعت درگیرش هستم.

اگر فرد بي تجربه اي به شما مراجعه كرده و از شما بخواهد كه مزايا و معايب بازارهاي مالي در 10 الي 15 نكته ذكر كنيد، آنها كدامند؟
    خواندن کتاب- مشاوره زیاد-مطالعه فروم ها و سایت های مفید- خواندن تجربیات آدم های موفق- مطالعه عمیق تکنیکال و بنیادی- پاک کردن توهمات ساخته شده قبل- تصویر سازی ذهنی برای هدف-.....

5 توصيه از گنجينه بهترين هايتان براي علاقه مندان به بازارهاي كدامين خواهند بود؟
    من کتاب هایم را عین بچه دوست دارم! همواره توصیه ام برای کسانی که میخواهند تکنیکال را شروع کنند دو کتابی است که تاکنون منتشر شده و در انتها ده جلدی است که در مجموع منتشر خواهد شد. سعی میکنم در سال های مانده تا بازنشستگی به جلد دهم برسم و بتوانم انتشارش بدهم که در ان صورت است که به لذت واقعی می رسم.

و در آخر اينكه شما همواره به اين نكته زيبا اشاره نموده ايد كه "سوال مانع نوآوري مي شود" ؛ به نظر شما اگر سوال نبود، در علوم و نيز در تفكرات جمعي پيشرفتي حاصل مي شد؟
    تلاش و ممارست و درگیر کردن ذهن سخت ترین ابهامات را از بین می برد، هر سوالی که مطرح می شود یک چالش جدی ذهن با موضوع را از بین می برد و ذهن قادر نخواهد بود با چالش جدی بر عمق مشکلات و ابهامات حمله کند، من هر وقت یک چیزی برایم سوال است و ابهام دارم روزها به آن فکر می کنم، در کوچه، خیابان، کلاس، ..... تا خود حل کنم!

از بابت شرکت شما در این مصاحبه سپاس بیکران را بجا آورده و آرزوی پیروزی بیش از پیش شما استاد و یار دوست داشتنی را داریم.

ارادت خلیل رحمانی
    17 بهمن 1391
    ویرایش توسط عبدالرحمان : https://www.traderha.com/member/7755-عبدالرحمان در ساعت 02-05-2013, 09:35 AM
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

پردازش ...
X