اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چارت و من

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• چارت و من

با سلام و درود بر اساتید سایت
    دیدم دوستان اکثریت تحلیلهای خودشان را با دیگران به اشتراک میگذارند گفتم باشد که ما را نیز در میان خود بپذیرند و کسب تجربه ای باشد.
    هیچ کدام از این تحلیلها به عنوان سیگنال نیستند فقط یه تحلیل ساده است و همچنین باعث شود تا در کنار اساتید سایت به کسب تجربه بپردازیم.
    انشالله که موفق باشم و دوستان نیز موفق و پر سود باشند.
    بر سر در مدرسه و اکادمی افلاطون نوشته بوده:
    گر هندسه نمیدانید وارد نشوید.
    من میگم گر هندسه و ریاضی نمیدانید و دیدگاه ریاضی ندارید وارد ف.ا.رکس نشوید.و با چارت خالی و فارغ از ایندیکاتور کار کنید.که این همان راه اصلی هست.

با سلام و درود
    اين تاپيک رو همون زمان که زدم روز بعد که به سايت سر زدم نديدمش فکر کردم اصلا نتونستم تاپيکي باز کنم بعدها که شانسي فهميدم تاپيک باز بوده ما گمش کرديم خواستم فعاليت کنم باز به شرايطي که بماند نتونستم فعاليت کنم. با عرض معذرت از مديران محترم و اعضاي سايت انشالله از اين به بعد هر چند کم ولي فعاليتم رو در همين تاپيک ادامه ميدم.

استراتژي بنده هر چند برگرفته از قانون اصلي اليوت هست ولي يک الگوي ثابت هست که براي خودم طرح ريزي کردم .
    اول توضيحات ساده اي در خصوص اون ميدم و بعد انشالله با قرار دادن موقعيتهاي مختلف به تجزيه و تحليل اون ميپردازم انشالله که مفيد دوستان نيز قرار بگيره.
    اما
    اگر به قضيه فراکتالها دقت کنيم به طور ساده و ابتدايي اين هست که فراکتالها يک الگوي يکسان ميباشد که کل را تشکيل ميدهند. يعني کل از اجزاي کوچکي ساخته شده که همه شبيه هم هستند و حاصل جمع اين اجزاي کوچک عنصر کلي است.
    به اليوت هم اگر دقت کرده باشيم گفته شده ساختار تشکيل دهنده بازار هست. هر چند اين نظريه اي را که الان ميدهم شايد مخالفان بسياري داشته باشه ولي اگر به اصل قضيه خوب دقت کنيم به معناي اين هست که اليوت يک الگوي ثابت هست مثلث مربع مخمس و غيره نداريم اين فقط يک الگو هست و در هيچ حالتي ما نميتوانيم به انواع مختلف اليوت را ترسيم کنيم.اين ساختار اليوتي هست که مثلث يا غيره تشکيل ميده ولي باز هم فرمول ثابته فرق هم نميکنه در چه تايم فريمي باشه در همه تايمها به يک مدل عمل ميکنه
    واقعيتش من نميدونم اين قضيه رو چطور ميتونم توضيح بدم به عقيده شخصي بنده اين قضيه درک کردني است
    و ميخوام اين قضيه رو البته نه کامل ولي به صورتي که باعث تغيير در ديدگاه بشه بيان کنم شايد باعث بشه بفهميم حداقل ضررها تقصير خودمان بوده والا بازار همانند حرکت ماه و خورشيد در نظم خاصي هست
    که بزرگان زيادي توانستند به ان دست يابند .
    در کل اينها همه نظريات شخصي است اگر عزيزاني که خيلي ها همه چيزشان را گذاشته اند و وارد اين بازار شدند يا تازه واردند بهترين کار اين هست چيزي ياد بگيرند و خودشان با تحليل خودشان معامله کنند اگر به اين کار به عنوان شغل نگاه ميکنند به جاي اينکه مدتهاي طولاني سرگردان باشند و به دنبال سيگنال يا طبق تحليل کس ديگري عمل کردن باشند
    قصد بنده نيز از اين تاپيک اين هست که اصل اليوت و فيبوناچي را به چالش بکشيم و ببينيم ايا ما درست فهميده ايم يا خير
    بعضي اوقات رازهاي پنهان در ساده ترين موارد گنجانده شدند چون بشر هميشه سعي کرده کارها رو پيچيده و سخت ببينه فکر اون به خاطر تمرکز زياد بر سختي نميتونه سادگي رو ببينه. حال ما هم ميخوايم در اين تاپيک به اليوت به ساده ترين مدل ممکن نگاه کنيم انشالله که موفق باشيم.

قانون کلي گفته

1.در روند نزولي موج دوم نبايد از نقطه آغاز موج اول بالاتر برود و در روند صعودي موج دوم نبايد به اندازه نقطه آغاز موج اول پايين بياييد.
    2.موج سوم نبايد کوچکترين موج باشد.
    3. انتهاي موج چهارم نبايد به سطح انتهاي موج اول برسد.
    4.موجهاي حرکتي حتما 5 شماره و موجهاي اصلاحي حتما 3 شماره دارند.حتي در بازه هاي کوچکتر.
    5.موج سوم موج هدف در شمارش اليوت است و تريد در آن صورت ميگيرد
    البته اين قانون رو ميشه در يک خط ساده نيز کاملا خلاصه کرد اين توضيحات کمي اين قانون رو پيچيده کرده همانند مسئله هاي رياضي هست که يکي با اسانترين فرمول حلش ميکنه يکي هم با پيچيدگي بسيار.
    سه تا استراتژي که خيلي معروف بودند يکي اليوت ديگري فيبوناچي و يکي گن بوده.من فکر ميکنم اين سه تا هر سه يک حرف رو زدند ولي به زبانهاي مختلف چون شالوده علم يکيه و مهمتر از همه اين که اين سه تا در نهايت سادگي بيان شدند. از جمع دو عدد ماقبل فيبوناچي گن هم فقط يک خط کش اليوت هم به همچنين.
    در عين حال اين رو بگم قصد بنده اين نيست که بگم نظريات من درسته شايد خيلي از جاها مشکل داشته باشه يا اصلا کلا اشتباه باشه خوشحال ميشم دوستان اگر نظري دارند بيان کنند بنده اگر موردي رو بيان کنم سعي ميکنم اون رو اثبات کنم و اگر کسي خلاف اون رو اثبات کنه قبول ميکنم.

انشالله که ميخوام اين تاپيک کامل باشه با توضيحاتي قانع کننده و روشي براي تريد.
    من میگم گر هندسه و ریاضی نمیدانید و دیدگاه ریاضی ندارید وارد ف.ا.رکس نشوید.و با چارت خالی و فارغ از ایندیکاتور کار کنید.که این همان راه اصلی هست.

نظر

با سلام و درود
      در خصوص این سه استراتژِی یعنی گن فیبو و الیوت هر کدوم یک توضیحی میدم و بعد نگاه میکنیم به ارتباط انها با هم.
      در نوشته های گن گفته شده نمودارهای سالیانه ماهانه هفتگی روزانه و کوچکتر و خیلیها هم شنیدند که گن از علم استرولوژی برای
      تحلیلهایش استفاده میکرده .
      حال نگاه میکنیم به این نمودارهای سالیانه تا روزانه و ارتباط اون با استرولوژی.

در کلمه شصت و دوم فکر کنم از شرح ثمره بطلمیوس هست که از ایام بحران صحبت کرده ولی برای مریضی.به طور خلاصه ان
      گفته دایره معدل النهار را به چهار قسمت مساوی تقسیم میکنند تا دو تربیع و دو مقابله معین بشه .
      تربیع و مقابله اوقاتی هست که ماه به نظر دشمنی به اصل موضع اولی خودش ناظر باشه
      چون این موضعها در ابتدای بحران ماه در انجا بوده و این مکانها نظر دشمنی به اصل نقطه اولیه دارند با ادامه بحران مخالفت میکنند
      بنابراین امکان شکستن بحران رو دارند.
      پس زمانهای بحران میشه هفتم و چهاردهم و بیست و یکم و چون به مقارنه برسه تمام هست. کسری نیز داره که بماند.
      البته در زاویه های دیگری نیز مناطق بحرانی هست که همان تثلیث و تسدیسها هستند که مابین این زوایا قرار دارند
      اینها زوایای بحرانی هستند
      در ضمن برای حرکتهای بزرگ و روند طولانی مدت از سیر خورشید در دایره استفاده میکنند که زوایای تربیع و مقابله ان
      حاصل چهار فصل هست سرمای زمستان را در بهار میشکند و الی اخر
      کندل سالیانه را بر سیر خورشید میشود دانست و نمودارهای ماهیانه و هفتگی را بر مدار ماه میگیرند
      حال اگر کندل ماهیانه را به دو قسمت مساوی تفسیم کنیم زمان مقابله بدست می اید و تقسیم نمودار هفتگی به دو قسمت زمان تثلیث
      بدست می اید که اینها زمان و مناطق بحران و تغییر اگر شرایط اقتضا کنند هستند

من سعی کردم خیلی خلاصه توضیح بدم
      گن متوجه بوده و یا شده که استرولوژیِ و این علم برای زوایای هندسی که مابین سیارات اتفاق میافته احکام خاصی رو قائل میشند
      او احتمالا همین احکام خاص و زوایای هندسی را روی چارت پیاده کرده و به نتایج شگفتی رسیده.
      دیده شده که دوستان تنها به صرف یک نظر خاص مابین سیارات منتطر حرکتی می مانند که با احترام فراوان به دوستان فکر میکنم
      این کار کمی پیچیده هست چون حداقل اگر بخواهیم طبق نظرات سیارات عمل کنیم باید بدانیم که روی کدام ارز تاثیر داره
      برای این ارز صعودی هست یا نزولی و همچنین تا چه زمانی ما میتونیم پوزیشن رو باز نگه داریم
      البته این روش با روشی که گن استفاده کرده بوده فکر میکنم متفاوت باشه
      میخواستم یک فایل اپلود کنم نتونستم
      تا بعد

نظر

با سلام و درود
        اين که گفتم روش تريد با استرو متفاوت هست از اسپکتها و اصلا اسپکت به تنهايي تاپيري نداره رو در اينجا نشون ميدم.
        وقتي که يک چارت رو براي يک ارز مثلا پوند و ين باز ميکنيم بايد دو چارت مختلف هم زمان يکي براي لندن و ديگري
        زاپن باز کرد. مطمئنا در اينجا اسپکتها در هر دو يکيه پس از کجا بايد فهميد که کدام يک نزولي و کدام صعوديند
        تنها چيزي که در اين چارتها تفاوت داره خانها هستن استرولوژي به معناي طالع بيني هست پس بايد به خانه اول و دوم
        نگاه کرد و از روي انها حکم صعود يا نزول ارزي رو داد مستولي بر خانه اول اگر در دايره فلک صعودي بود ان ارز
        صعودي و اگر نزولي بود نزولي است مطمئنا صاحب خانه ها با هم متفاوت هستند و اگر يکي هم باشند باز هم شرايط قرار گيريشان در دايره
        متفاوت هست البته علاوه بر صعودي و نزولي بودن
        صاحب خانه شرف و هبوط و غيره نيز مد نظر هست که بماند و چند تا شرط ساده ديگر
        ميتونند علاقه مندان به اين روش که کمي از استرو اطلاعات دارند اين رو بر تمام گذشته چارتها تست کنند و خودشون مشاهده کنند
        البته بايد طرف کمي از استرو اطلاع داشته باشه تا بتونه شرايط قرار گيري سيارات در دايره رو تحليل کنه

این روش چون مخالفان زیادی داره اصلا نمیخواستم واردش بشم ولی
        نیومدم روشی رو مطرح کنم و هیچی از اون نگم تا کسی نتونه از اون استفاده کنه اگه چیزی رو مطرح کنم روش ترید با اون رو هم میگم
        من قصد گمراه کردن هيچ کسي رو ندارم چون خودم به اندازه کافي بيراهه رفتم و ميدانم زماني که ميفهي بيراهه بودي چه حسي داري
        نميخوام هم چيزي رو اثبات کنم ولي لازمه هر علم دانستن زبان الفباي ان علم هست
        بنده هر چه را که عنوان ميکنم به رايگان در اختيار دوستان ميگذارم هر چند که کامل اون رو بيان نکنم ولي طوري نيز
        اون رو بيان نميکنم که کسي نتونه از اون استفاده کنه اگه چيزي بگم روش ماهيگيريست نه ماهي اماده اين هديه اي رايگان بود ميتونيد خودتون نگاه کنيد و تفاوت رو ببينيد
        همين روشي که در بالا عنوان کردم رو فکر نميکنم هيچ سايت خارجي و داخلي عنوان کرده باشه ولي مطمئنا کساني که دوست دارند
        ميتونند با استرو تريدرهاي معروفي که ميشناسند عنوان کنند تا ببينند انها همه از همين روش و روشهاي شبيه همين
        استفاده ميکنند و روش خودشون رو پنهان کردند
        ايا کسي ميتونه بياد و قانون رياضي رو تغيير بده و بگه حاصل 2 و 2 ميشه 5
        استرولوژي نيز قانون خودش رو داره

البته هدف من از اين تاپيک استرولوژي نبوده علت اينکه روش تريد با استرو رو مطرح کردم اين بود که ميدانم عده اي علاقه
        به اين روش تريد دارند و همچنين اين که فکر ميکنند روش تريد گن ربطي به استرولوژي داره در عين اينکه روشهاي تريد که بر اساس
        نظم اعداد عمل ميکنند بسيار ساده ترند که با ساده ترين ابزارها ميشه اونها رو در چارت پياده کرد فکر ميکنم گن و اليوت هر دو روششون يکيه
        قبلا يه بار به کسي گفتم استرولوژي براي اشکال هندسي مثلث و مربع و غيره که مابين سيارات تشکيل ميشه احکامي رو گذاشته
        همون احکام رو ميشه جاي ديگري پياده کرد مطرح کنم؟ باعث کمک به خيليها ميشه. گفت عزيز دل برادر اين کار اب در هاونگ کوبيدن است
        عقايد و تفکراتي که اين همه وقت در تک تک سلولهاي بدن رخنه کرده رو ميخواي چکار کني
        هر کدام از دوستان هم که ميدانند بنده اشتباه ميکنم بيان و بيان کنند خوشحال ميشم چرا که انسان در سايه انتقادات ساخته ميشه نه تعريف
        زيرا تعريفه که باعث غرور بي جا و بت شدن شخص ميشه که حتي اگر شخص بفهمه اشتباه کرده به خاطر اينکه بت بودنش نشکنه حاضر به قبول
        اشتياه نميشه و اينجاست که خطرافرينه
        با احترام متقابل ميشه نظرات همديگر را به چالش کشيد و از لابلاي انها به مطالب مفيدي دست يافت
        در خصوص استرو مالي هر کدام از دوستان سئوالي داشت مطرح کنه در خدمتم و اگر نقدي يا نظري دال بر اشتباه هست بسيار خوشحالتر
        ميشم مطرح بشه و بر دانش اندک ما در اين زمينه افزوده شه

قصدم از اين تاپيک ديدگاه جديدي نسبت به فيبو و اليوت و موشکافي گن بوده ولي چون ديدگاهها نسبت به گن به استرو ارتباط داشته مطرح کردم
        باور کنيد يا نکنيد شايد خيلي از عقايدي که ما نسبت به استراتژيهاي دقيق داريم اشتباهه اونها در نهايت سادگي طراحي شدند بماند که اين بحث حاشيه ايست

ما اگه بهترين استراتژي جهان رو هم داشته باشيم ولي اصلا ندانيم اين چطور به پيش بيني ميپردازه باعث ميشه اگه جايي اس ال هم
        بخوريم تقصير روش بدانيم يا نهايت ازش دلسرد بشيم و تعويض استراتژي و اگر روي دکمه تکرار بخوره اين فيلم ديگه معلوم نيست چي ميشه.

موفق باشید.

نظر

ببينم ميتونم اين ديدگاه اليوتي رو نشون بدم.اليوت يک نظم دقيق رياضيه يعني يک الگوی ثابت و غير متغيره

ما از انديکاتورها استفاده ميکنيم که رياضياتي نوشته شدند. از فيبو استفاده ميکنيم رياضيه.اليوت خودش رياضيه گن هم از رياضيات استفاده
          کرده.الگوهاي هارمونيک رياضيند خيلي بي وفايي که ما از رياضيات چه خوداگاه چه نا خوداگاه استفاده ميکنيم ولي نسبت به اون موضع گيري نيز داريم
          از هر ابزاري که دوستان در اين چارت بخوان بنويسند يا استفاده کنند يک قضيه رياضي در اون دخيله
          بر سر در اکادمي افلاطون نوشته بوده کسي که هندسه نميداند وارد نشود
          رياضيات علمي مقدسه که هيچ کسي نميتونه نقضش کنه و اين يکي از شروط معجزات انبياست
          رياضي نيز يکي از معجزات انبياست
          چون اينها همه رياضياتي هستند با دقت ميبينيم اليوت هارمونيک رو نشون ميده هارمونيک فيبو رو نشون ميده الگوهاي 123 و
          الگوهاي ab برابر با cd خودشون اليوت رو نشون ميدند یکی با این تحلیل میکنه یکی با اون دیگری. ولی همه نیز تقریبا یک مدل پیش بینی میکنند حالا با کمی تفاوت
          تنها تفاوتي که هست نوع ديدگاه انسانهاست و الا شالوده علم يکيه

يکي 123 اسمش رو گذاشته يکي ميگه فيبو اين چنين نشان ميده يکي ميگه اليوت اين طوري ديده
          همانند پرستش هست شايد همه خدا را بپرستند ولي هر کس با زبان خودش والا براي خداوند همه زبانها يکيست
          البته نبايد اين قضيه رو با پرستش خدا يکي ميکردم ولي از باب مثال گفتم

هر چند ميدانم اساتيد نيازي به اين دانسته ها ندارند اين مسائل رو گفتم براي اينکه ياداوري باشد براي امثال بنده

جواب در رياضي هميشه يکيه ولي ميشه از انواع فرمولها استفاده کرد
          حال بايد ديد ايا ميشود اين فرمولهاي رياضي را با ساده ترين ابزارهاي خود متا در چارت پياده کرد
          انشالله در اینده خود چارت را به صورت لایو تحلیل میکنیم.

نظر

با سلام و درود فراوان
            از این به بعد سعی میکنم تحلیلهامو در تاپیک خودم بذارم.با پوزیشن های لایو انشالله که موفق باشم در کنار پوزیشن نحوه تریدم رو میذارم

نظر

GBPCAD.IH1.jpg

نظر

کسی میتونه راهنمایی کنه عکسها چرا اینقدر کوچیک میاد چکار کنم بزرگتر بشه عکس ها

نظر

نوشته اصلی توسط yek do نمایش پست ها
                  کسی میتونه راهنمایی کنه عکسها چرا اینقدر کوچیک میاد چکار کنم بزرگتر بشه عکس ها
                  گزینه سوم در قسمت آپلود سنتر سایت را باید اینجا قرار بدین
                  مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

برای لود شدن بزرگ تصاویر از از ادرسی که بالای سایت با عنوان " بارگزاری تصاویر و فایل ها" قرار داده شده استفاده کنید و بعد از اپلود تصویر لینک ان را توسط گزینه هایی که برای درج عکس در تنظیمات پست هست به پست الصاق کنید

نظر

سلام
                      GBPCAD پوزیشن اول به تیپی خودش رسید دومی همچنان باز هست تا هدف بعدیhttp://pcmupload.traderha.com/uploa...3641018491.png

نظر

GBPCHF هم یه نود تایی نزول فکر میکنم داره
                        http://

نظر

اینم پوزیشن طلا در تایم بالا که هدف قیمتی اون کمی بالاتر از سقف قبلی هست تا چه پیش اید.

نظر

GBPGPY بای داره اما چون خلاف جهت نمیگیرم اردر سل گذاشتم تا به هدف خودش برسه اگر پوزیشن باز شه یه 100 تایی داره

نظر

GBPCAD به هدف دوم خودش هم رسید

نظر

پردازش ...
                              X