اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بازار را بهتر بشناسیم

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• بازار را بهتر بشناسیم

سلام

دوستان عزیزم در این تاپیک سعی خواهیم کرد تا موانع موفقیت در بازار را با یکدیگر بدور از هر گونه غلو و منیت و در کنار یکدیگر بررسی کنیم .

فرض اول اینستکه میخواهیم بازار را بر اساس روشهای تکنیکال تحلیل نمائیم .

به تصویر ضمیمه توجه کنید :

در این تصویر در دو بروکر مختلف قطعه ای از چارت را در تایم H4 برای مقایسه قرار داده ام .

این قطعه از چارت مربوط به تایمH4 است و پاسخیست یرای آنانکه معتقدند در تایمهای بالا خطای دستکاری در چارت کم خواهد شد .

حال خود شما به این خطا پی خواهید برد و نقش بروکر در عدم موفقیت تریدرها را بعنوان یکی از فاکتورهای مهم بررسی نمائید .

فرض کنید که من بر اساس تکنیکهای الیوت میخواهم چارت را شمارش کنم !

ایا این میزان تفاوت نقشی در تحلیل های من و شمارش امواج نخواهد داشت ؟آن هم در این تایم ؟

منتظر نظر دوستان هستم
    ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 03-02-2013, 11:44 PM
    در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

گلن نلی در پایان کتاب خود مبحثی را تحت عنوان امواج مفقود و دلایل آن ارائه میدهد که بسیار جالب است

ولی نکته جالب اینستکه گلن نلی برای دستکاری چارت از سوی بروکرها به بهانه های مختلف ( کانتر پارت و ....) مطلبی ارائه نداده است !

راهکار منطقی چیست ؟

چارت کدام بروکر را مبنای تحلیل قرار دهم ؟

آیا اگر مبنای تحلیل من بروکری دیگر باشد ، میتوانم بر اساس چارت آن بروکر ورود و خروجهای خود را تنظیم کرده و در بروکر خود اعمال کنم ؟

و
    .
    .
    .
    .
    ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 03-03-2013, 12:05 AM

نظر

ساعت استاندارد برای سنجش چارت چیست ؟

هنگامیکه بروکرهای مختلف ساعت اپن و کلوز متفاوتی را انتخاب میکنند ، هدفشان از این کار چیست ؟

آیا جذف ساعاتی از نمودار که منجرب به جذف قطعاتی کلیدی از چارت میشود ، موج شماری مرا تحت تاثیر خود قرار نمیدهد ؟

تاثیر شدوهای شیطنت آمیز بروکرها در شمارش امواج چیست ؟

و
      .
      .
      .
      .
      .

نظر

سلام
        (بدور از هر گونه حاشیه و...)
        بله مسلما دستکاری قیمت توسط بروکر باعث ضرر دیدن مشتری های آن بروکر میشود...
        ولی تاجایی که مطالب یادم میاد از چندین سال پیش به اینور توسط سیستم هایی که برای ارائه ی تک نرخ برای ارز ها در سراسر دنیا معرفی شد و قیمت واقعی ارز در بانک ها موجود هست...
        چند تایی مارکت میکر و ... برای کلاه گذاشتن سر کلاینت هاشون قیمت رو جابه جا میکنن
        تفاوت ساعت باز شدن هم به خاطر موقعیت جغراقیایی ممکنه باشه...
        استفاده از چارت های بروکر های معتبر میتونه کمک زیادی به کسانی که تحلیل دقیق تری لازم دارن کنه.
        چند تایی از اساتید روی نمودار اف ایک پرو نمودار رو تحلیل میکردن و در حساب یک بروکر دیگه ترید میکردن.

چند وقت پیش متوجه شدم یکی از همین همشهریای کلاه بردارمون یه بروکر زده ...
        وقتی یه شیرازی حوصلش شده بره بروکر بزنه خودتون حدث بزنید چه کار راحتیه :دی

حواستون باشه در دام این مارکت میکر ها نیوفتید!!!
        موفق باشید.
        هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
        باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
        .

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
          سلام
          (بدور از هر گونه حاشیه و...)
          بله مسلما دستکاری قیمت توسط بروکر باعث ضرر دیدن مشتری های آن بروکر میشود...
          ولی تاجایی که مطالب یادم میاد از چندین سال پیش به اینور توسط سیستم هایی که برای ارائه ی تک نرخ برای ارز ها در سراسر دنیا معرفی شد و قیمت واقعی ارز در بانک ها موجود هست...
          چند تایی مارکت میکر و ... برای کلاه گذاشتن سر کلاینت هاشون قیمت رو جابه جا میکنن
          تفاوت ساعت باز شدن هم به خاطر موقعیت جغراقیایی ممکنه باشه...
          استفاده از چارت های بروکر های معتبر میتونه کمک زیادی به کسانی که تحلیل دقیق تری لازم دارن کنه.
          چند تایی از اساتید روی نمودار اف ایک پرو نمودار رو تحلیل میکردن و در حساب یک بروکر دیگه ترید میکردن.

چند وقت پیش متوجه شدم یکی از همین همشهریای کلاه بردارمون یه بروکر زده ...
          وقتی یه شیرازی حوصلش شده بره بروکر بزنه خودتون حدث بزنید چه کار راحتیه :دی

حواستون باشه در دام این مارکت میکر ها نیوفتید!!!
          موفق باشید.
          این تصویر مربوط به بروکر استاندارد است و در اغلب موارد چارت ی کامل و بدون پرش دارد .

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
            سلام (بدور از هر گونه حاشیه و...)بله مسلما دستکاری قیمت توسط بروکر باعث ضرر دیدن مشتری های آن بروکر میشود...ولی تاجایی که مطالب یادم میاد از چندین سال پیش به اینور توسط سیستم هایی که برای ارائه ی تک نرخ برای ارز ها در سراسر دنیا معرفی شد و قیمت واقعی ارز در بانک ها موجود هست... چند تایی مارکت میکر و ... برای کلاه گذاشتن سر کلاینت هاشون قیمت رو جابه جا میکننتفاوت ساعت باز شدن هم به خاطر موقعیت جغراقیایی ممکنه باشه...استفاده از چارت های بروکر های معتبر میتونه کمک زیادی به کسانی که تحلیل دقیق تری لازم دارن کنه.چند تایی از اساتید روی نمودار اف ایک پرو نمودار رو تحلیل میکردن و در حساب یک بروکر دیگه ترید میکردن. چند وقت پیش متوجه شدم یکی از همین همشهریای کلاه بردارمون یه بروکر زده ...وقتی یه شیرازی حوصلش شده بره بروکر بزنه خودتون حدث بزنید چه کار راحتیه :دیحواستون باشه در دام این مارکت میکر ها نیوفتید!!!موفق باشید.
            دم شما گرم صادق جن

من هم شیرازی هستما .

ولی حال کردم با جمله شما

ولی به خدا اسم ما بد در رفته . بدتر از ما توی کشور خیلیه .

البته در شیرا ز مغازه دارها ساعت 10:30 باز می کنند و 12:30 می بندند و عصرها هم 17:30 یا 18 باز می کنند و 20 تا 21 هم می بندند .

اگر صبح ساعت 8 از خواب بیدار بشی و بری درب سوپرمارکتی برای خرید ، صاحب فروشگاه هنوز خوابه و ..............

ببخشید که بحث تاپیک را عوض کردم . کمی روحیه خود را شاد کرده باشیم .ارادتمند همه عزیزان
            ویرایش توسط sookoot : https://www.traderha.com/member/7961-sookoot در ساعت 03-03-2013, 10:07 AM

نظر

با بررسی پست اول تاپیک به این نتیجه میرسیم که یکی از مهمترین مشکلات اولیه برای یک ترید یافتن یک چارت بدون پرش و دستکاریست .مسلماً در این بازار بروکرها در حاشیه ای امن قرار دارند و در بهترین حالت اگر چارت آنان واقعی باشد با دریافت کامیشن از معاملات به سودی قابل قبول خواهند رسید . ضمن تاکید بر این نکته که همواره به واسطه ای ( بروکر ) برای معاملات احتیاج خواهیم داشت میبایست هوشیارانه نسبت به انتخاب بروکر همت داشته باشیم.

مشکل دوم در این بازار چیست ؟

وجود انبوهی از ادعاهای بی ارزش و با هدف کسب سود از حواشی این بازار !

با یک سرچ ساده متوجه خواهید شد که موفقترین تریدر در دنیا خانم .... است که برآیندی در حدود 6% و برای مدتی در حدود 7 سال دارد .

بنابراین ادعای کسب سودهایی بیش از این فقط در حد خالی بندیست و تا کنون بصورت مستند ثبت نشده است .البته و صدالبته افرادی هستند که سودهایی افسانه ای از بازار کسب کرده اند و لیکن بصورت دائمی و تکرار شدنی نبوده است و در آمار های جهانی ثبت نشده است .

وجود انبوهی از سیستمهای نا موفق خود مهر تائیدی است بر این آمار قابل تامل !

بنابراین با در نظر گرفتن آمار فوق میبایست بخشی از سرمایه و وقت خود را در این بازار صرف نمائید که تنها قسمتی کوچک از اصل سرمایه و زمان شما باشد .سپس با کسب اطلاعات و دانش و تجربه به نتیجه ای متعادل از واقعیات بازار خواهید رسید و در این مرحله میتوانید با دیدی بازتر در این بازار فعالیت نمائید .

اغلب افرادی که در حاشیه این بازار فعالند ( نظیر فروش سیستم و سیگنال و مدیریت سرمایه و ...) منطقاً نتوانسته اند در خود بازار به موفقیتی ماندگار و پایدار برسند و بهمین منظور با تبلیغات گسترده برای خود و سیستمشان سعی در جذب مخاطبانی تازه کار برای فعالیتهای حاشیه ای بازار میکنند .گول این افراد را نخورید !

آمار جالب دیگری که در این بازار وجود دارد نسبت پوزیشنهای بسته شده با ضرر به سود است !

اغلب سیسمتهای موفق دارای بازه های ضرر هستند و هوشیاری و همراهی تریدر با سیستم در شرایط ایده آل نتایجی قابل قبول در بر خواهد داشت .

اغلب تریدرهای موفق ضرر های متعددی را در سیستم خود برای ورودی موفق تجربه میکنند و مهم اینستکه برآیند نهایی یک تریدر مثبت باشد و الا نسبت عددی پوزیشنهای موفق به پوزیشنهای ناموفق گواهی برای بررسی نخواهد بود .
              ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 03-03-2013, 10:21 AM

نظر

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
                با بررسی پست اول تاپیک به این نتیجه میرسیم که یکی از مهمترین مشکلات اولیه برای یک ترید یافتن یک چارت بدون پرش و دستکاریست .مسلماً در این بازار بروکرها در حاشیه ای امن قرار دارند و در بهترین حالت اگر چارت آنان واقعی باشد با دریافت کامیشن از معاملات به سودی قابل قبول خواهند رسید . ضمن تاکید بر این نکته که همواره به واسطه ای ( بروکر ) برای معاملات احتیاج خواهیم داشت میبایست هوشیارانه نسبت به انتخاب بروکر همت داشته باشیم.

مشکل دوم در این بازار چیست ؟

وجود انبوهی از ادعاهای بی ارزش و با هدف کسب سود از حواشی این بازار !

با یک سرچ ساده متوجه خواهید شد که موفقترین تریدر در دنیا خانم .... است که برآیندی در حدود 6% و برای مدتی در حدود 7 سال دارد .

بنابراین ادعای کسب سودهایی بیش از این فقط در حد خالی بندیست و تا کنون بصورت مستند ثبت نشده است .البته و صدالبته افرادی هستند که سودهایی افسانه ای از بازار کسب کرده اند و لیکن بصورت دائمی و تکرار شدنی نبوده است و در آمار های جهانی ثبت نشده است .

وجود انبوهی از سیستمهای نا موفق خود مهر تائیدی است بر این آمار قابل تامل !

بنابراین با در نظر گرفتن آمار فوق میبایست بخشی از سرمایه و وقت خود را در این بازار صرف نمائید که تنها قسمتی کوچک از اصل سرمایه و زمان شما باشد .سپس با کسب اطلاعات و دانش و تجربه به نتیجه ای متعادل از واقعیات بازار خواهید رسید و در این مرحله میتوانید با دیدی بازتر در این بازار فعالیت نمائید .

اغلب افرادی که در حاشیه این بازار فعالند ( نظیر فروش سیستم و سیگنال و مدیریت سرمایه و ...) منطقاً نتوانسته اند در خود بازار به موفقیتی ماندگار و پایدار برسند و بهمین منظور با تبلیغات گسترده برای خود و سیستمشان سعی در جذب مخاطبانی تازه کار برای فعالیتهای حاشیه ای بازار میکنند .گول این افراد را نخورید !

آمار جالب دیگری که در این بازار وجود دارد نسبت پوزیشنهای بسته شده با ضرر به سود است !

اغلب سیسمتهای موفق دارای بازه های ضرر هستند و هوشیاری و همراهی تریدر با سیستم در شرایط ایده آل نتایجی قابل قبول در بر خواهد داشت .

اغلب تریدرهای موفق ضرر های متعددی را در سیستم خود برای ورودی موفق تجربه میکنند و مهم اینستکه برآیند نهایی یک تریدر مثبت باشد و الا نسبت عددی پوزیشنهای موفق به پوزیشنهای ناموفق گواهی برای بررسی نخواهد بود .
                سلام جناب Ezzal،
                خیلی دوست دارم حالا که سیستمی بالای 90 درصد موقعیت بسته شده در سود طراحی کردید، نظرتان را در مورد نظر دو سال قبلتان بدانم.با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط shahabi.ma نمایش پست ها
                  سلام جناب Ezzal،
                  خیلی دوست دارم حالا که سیستمی بالای 90 درصد موقعیت بسته شده در سود طراحی کردید، نظرتان را در مورد نظر دو سال قبلتان بدانم.با تشکر
                  سلام

چناب شهابی عزیز همانگونه که میدانید ارادت زیادی خدمتتان دارم ولی در باره این پرسش از جناب ازل یک جمله معترضه دارم اینکه

افرادی که در این بازار روی پای خود میایستند و دست از تلاش بر نمیدارند نهایتا روزی میرسه اون درب ساده ورود که سود اور هم هست را پیدا میکنند و انوقت هست که متوجه میشوند که نه نود در صد بلکه صد در صد پوزیشنها را هم میشود با سود بست ،

یکی از خصلت های خوب و ستودنی که دوستمون جناب ازل داشت و داره ، این هست که همواره از افرادی که کلامی از انها اموخته بود به نیکی یاد میکرد ، شاید به ذهنتان خطور کنه که این نگرش سپاس و احترام به پیش کسوتان چه ربطی به سود میتونه داشته باشه ، ولی عزیزان ربط داره ، این نگرش بیشتر از انکه قدر دانی از شخص باشه تکریم از علم هست ، نتیجه کار شخصی با این نگرش، قطع و یقین با نتیجه کار شخصی که همواره خود را طلبکار دیگران میدونه متفاوته آ در حقیقت ایحاد نگرش مثبت در شخص میکنه ، و نگرش مثبت ؛مطمنا نتیجه مثبت در پی خواهد داشت

برای ایشان و حضرتعالی ارزوی موفقیت بیشتر دارم
                  تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                  قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
                    سلام

چناب شهابی عزیز همانگونه که میدانید ارادت زیادی خدمتتان دارم ولی در باره این پرسش از جناب ازل یک جمله معترضه دارم اینکه

افرادی که در این بازار روی پای خود میایستند و دست از تلاش بر نمیدارند نهایتا روزی میرسه اون درب ساده ورود که سود اور هم هست را پیدا میکنند و انوقت هست که متوجه میشوند که نه نود در صد بلکه صد در صد پوزیشنها را هم میشود با سود بست ،

یکی از خصلت های خوب و ستودنی که دوستمون جناب ازل داشت و داره ، این هست که همواره از افرادی که کلامی از انها اموخته بود به نیکی یاد میکرد ، شاید به ذهنتان خطور کنه که این نگرش سپاس و احترام به پیش کسوتان چه ربطی به سود میتونه داشته باشه ، ولی عزیزان ربط داره ، این نگرش بیشتر از انکه قدر دانی از شخص باشه تکریم از علم هست ، نتیجه کار شخصی با این نگرش، قطع و یقین با نتیجه کار شخصی که همواره خود را طلبکار دیگران میدونه متفاوته آ در حقیقت ایحاد نگرش مثبت در شخص میکنه ، و نگرش مثبت ؛مطمنا نتیجه مثبت در پی خواهد داشت

برای ایشان و حضرتعالی ارزوی موفقیت بیشتر دارم
                    سلام و عرض ارادت دکتر موسوی عزیز،

سید جان تعریف شما که از بزرگواریتان است و محبت دارید ومایه مباهات حقیر،متقابلا آگاهید به بالاتریت حدی از احترام که برای شما قائلم.

اما در مورد پرسش از جناب Ezzal: اول که مایلم از شما تشکر کنم بابت پند مفید اخلاقیتان، در ثانی مد نظر من از این سئوال جنبه منفی آن نبود. نزدیک به دو سال و نیم از پست فوق میگذرد.در این مدت طرز تفکر،آگاهی، روانشناسی بازار و در نهایت نحوه ترید ایشان کاملا عوض شده است. طبیعی است که از این رهگذر تجربه هائی که اغلب بهای سنگینی برای آنها پرداخته شده بدست آمده است. در واقع منظورم از سئوال فوق ارزیابی خودشان از منظر یک ناظر بیطرف بدون غلو و منیت است از مسیری که در این مدت طی کردند و اینکه آیا نوع نگاه ما است که از این بازار دیو می سازد یا نبود دانش کافی و یا نبود اعتماد بنفس کافی و یا اعتماد بنفس زیاد و... بعبارتی سئوالم معطوف به این بود که یک تریدر موفق نگاهش به ادله مطرح شده در پست فوق چیست؟

از یادآوری شما بابت سئوالی که ممکن بود باعث سوتفاهم شود متشکرم.

نظر

پردازش ...
                    X