اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

کمبو (combo) در چهارچوب زمانی 1 ساعته و بالاتر

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• استراتژی: کمبو (combo) در چهارچوب زمانی 1 ساعته و بالاتر

با سلام و با کسب اجازه از مدیریت محترم
    در این تاپیک قصد معرفی یک سیستم دی تریدینگ بر اساس همراهی با روند معرفی شده توسط 2 تن از تحلیل گران بنام بازار به نام خانم کتی لین و آقای بوریس شلوسبرگ را دارم
    امیدوارم با همراهی سایر دوستان ، نقاط ضعف ، قوت و شکست این سیستم به طور جامع بررسی و در نهایت برای همگان مفید واقع بشه
    شاد و پاینده باشید
    ویرایش توسط forexdive : https://www.traderha.com/member/8305-forexdive در ساعت 03-09-2013, 12:19 PM
    فارکسیعنی :مدیریت سرمایه (Money management)مدیریتخود(Self management)مدیریتمارکت(Market management)
    ----------------------------------------
    forexdive@yahoo.com

به نام خداوند حی و توانا
    مقدمه :
    در تمام کورس ها و کتاب ها و مقالات آموزشی در رابطه با بازارهای مالی ، تاکید بر قرار گرفتن افراد در جهت روند شده و به اصطلاح اینکه بر موج سوار بشین
    این کار به ظاهر کاملا ساده و در عمل کمی دشوار میاد!
    همیشه این سوال در ذهن تریدری که خواهان همراهی با روند است وجود داره که کجای این روند هستم؟ ابتدا ؟ وسط یا انتها؟!
    البته بوسیله ابزار ها و روش هایی چون موج الیوت ، فیبو و... می توان تا حدی به این سوالات جواب داد ولی راه های ساده تری نیز برای تشخیص ابداع شده که می توان از این راه های ساده تر استفاده نمود و در کنار آن ، از روش های علمی و تخصصی تر مانند الیوت و ... بهره جست.
    این استراتژی بر پایه همراهی با روند پیش رو طراحی شده و همانند روش مومو ، ابزارهای ساده ولی در عین حال قدرتمندی در آن استفاده خواهد شد.
    از آنجا که در تایم فریم بالاتری نسبت به مومو بکار گرفته خواهد شد به همراه 2 مووینگ ، هوشمند تر و دارای ریسک به ریوارد بهتری خواهد بود.
    ویرایش توسط forexdive : https://www.traderha.com/member/8305-forexdive در ساعت 03-10-2013, 12:46 PM
    فارکسیعنی :مدیریت سرمایه (Money management)مدیریتخود(Self management)مدیریتمارکت(Market management)
    forexdive@yahoo.com

نظر

با سلام وسپاس
      بریم سر اصل مطلب
      تبصره :
      بنده ابتدا اصل روش تشریح شده توسط طراحان این روش رو خدمت دوستان توضیح می دم و تشریح می کنم و سپس به دخل و تصرفاتی که به واسطه تجربه در این روش اعمال کردم می پردازم.

برای استفاده از استراتژی COMBO ابتدا در تایم فریم 1ساعته و بالاتر یک فقره SMA50 و یک فقره SMA100 به همراه جناب MACD بر روی چارتمون احضار می کنیم!

نکته 1: برای جفت ارزهایی با تلورنس بالا مثل آقای طلا و eur/jpy , eur/nzd و... حتی در تایم M30 هم میشه جواب گرفت.
      نکته 2 : برای جفت ارزهای با تلورنس متوسط مانند eur/usd , gbp/usd , csd/chf , مانند اینها بهترین تایم H1 , H4 خواهد بود.
      نکته 3 : برای جفت ارزهای با تلورنس پایین مثل usd/jpy , eur/gbp , usd/chf و... دیگه از تایم H4 پایین تر نمیاییم. ==> H4 , D1
      -- از اونجایی که این روش ، پیرو روند هستش درکل سعی می کنیم در بازار های روندی کار کنیم و نه نوسانی.

فعلا تا همین جا رو داشته باشید تا برسیم به قواعد خرید و فروش و سایر ریزه کاریا
      موفق و پرپیپ باشید.
      ویرایش توسط forexdive : https://www.traderha.com/member/8305-forexdive در ساعت 03-10-2013, 03:39 PM
      forexdive@yahoo.com

نظر

سلام بر همه
        اما قواعد خرید :
        زمانی که قیمت ، زیر هر رو sma 50,100 است بازار را زیر نظر میگیریم ، به محض اینکه قیمت ، یکی از دو مووینگ را به سمت بالا قطع کرد و 10-15 پیپ از آن فاصله گرفت به مک دی نگاه می کنیم ، اگر طی 5 کندل اخیر مثبت شده بود (حداکثر 5 کندل) buy میکنیم.
        اما حد سود و ضرر
        حد ضرر :
        1. حد ضرر را میتوان چند پیپ پایین تر از قیمت 5 کندل هیستوگرام قبلی قرار داد.
        2. میتوان یک کف قیمتی که در حدود حد ضرر گفته شده در بالاست قرار داد.
        حد سود :
        معامله را به 2 بخش تقسیم می کنیم ،
        قسمت اول را در حد سودی معادل 2 برابر حد ضرر ، می بندیم.
        قسمت دوم را به محض اینکه تیک معامله اول زده شد ، حد ضررش را به نقطه ورود منتقل و زمانی معامله را می بندیم (حد سود شناور) که قیمت از بالا sma50 را به سمت پایین لمس کرده و 10 پیپ در آن نفوذ کند.

دوستان ، این کلیات این استراتژی است که توسط طراح آن تعیین شده ، تا اینجا داشته باشید تا برسیم به تجربیات شخصی خودم.
        پاینده باشید.
        forexdive@yahoo.com

نظر

سلام بر همه
          اما قواعد خرید :
          زمانی که قیمت ، زیر هر رو sma 50,100 است بازار را زیر نظر میگیریم ، به محض اینکه قیمت ، یکی از دو مووینگ را به سمت بالا قطع کرد و 10-15 پیپ از آن فاصله گرفت به مک دی نگاه می کنیم ، اگر طی 5 کندل اخیر مثبت شده بود (حداکثر 5 کندل) buy میکنیم.
          اما حد سود و ضرر
          حد ضرر :
          1. حد ضرر را میتوان چند پیپ پایین تر از قیمت 5 کندل هیستوگرام قبلی قرار داد.
          2. میتوان یک کف قیمتی که در حدود حد ضرر گفته شده در بالاست قرار داد.
          حد سود :
          معامله را به 2 بخش تقسیم می کنیم ،
          قسمت اول را در حد سودی معادل 2 برابر حد ضرر ، می بندیم.
          قسمت دوم را به محض اینکه تیک معامله اول زده شد ، حد ضررش را به نقطه ورود منتقل و زمانی معامله را می بندیم (حد سود شناور) که قیمت از بالا sma50 را به سمت پایین لمس کرده و 10 پیپ در آن نفوذ کند.

دوستان ، این کلیات این استراتژی است که توسط طراح آن تعیین شده ، تا اینجا داشته باشید تا برسیم به تجربیات شخصی خودم.
          پاینده باشید.
          ویرایش توسط forexdive : https://www.traderha.com/member/8305-forexdive در ساعت 03-10-2013, 09:25 PM
          forexdive@yahoo.com

نظر

در این تصویر که مربوط به تایم h1 از جفت ارز EUR/USD است ، زمانی که قیمت زیر هر دو SMA50,100 بود بازار را زیر نظر گرفتیم تا اینکه قیمت پس از صعود و برخورد به SMA50 حدود 10-15 پیپ از آن فاصله گرفت. در واقع SMA50 حالت ماشه برای گرفتن پوز رو داره و SMA100 ، روند اصلی رو تعیین می کنه . در این لحظه به مک دی نگاه کردیم و دیدیم که ایشون هم در حال مثبت شدن هستند.(حالت ایده آل اینه که مک دی 1-2 کندل هیستوگرام وارد فاز مثبت شده باشه)
            اینجا با در نظر گرفتن مدیریت سرمایه ، اقدام به خرید کردیم و حد ضرر رو برای احتیاط بیشتر ، کف قبلی که حدود 57 پیپه قرار دادیم . حد سود رو 85 پیپ (1.5 برابر حد ضرر) قرار دادیم که البته نظر طراح استراتژی بر 2 برابر هست.
            زمانی که تیک زده شد ، حد ضرر معامله دوم رو به نقطه ورود منتقل کردیم و منتظر شدیم تا قیمت از بالا SMA50 رو لمس کنه و 10 پیپ هم نفوذ کنه که مشاهده میکنین سود تپلی هم نصیب کرده!
            ویرایش توسط forexdive : https://www.traderha.com/member/8305-forexdive در ساعت 03-10-2013, 09:40 PM
            forexdive@yahoo.com

نظر

GBP /JPY در تایم فریم 4 ساعته
              forexdive@yahoo.com

نظر

اینم تمپلیت
                http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...2936681721.rar
                forexdive@yahoo.com

نظر

EUR/CHF تایم H1
                  forexdive@yahoo.com

نظر

سلام دوست عزیز

خسته نباشید من چند روز پیش هم توی تاپیک مومو گفتم که استراتژی در حال حاضر برای معامله روی ریل ندارم ولی اگه بخوام استراتژی های اینگونه رو به عنوان استراتژی انتخاب کنم روزی 100 تا استراتژی پیدا می کنم. در کل اندیکاتور اونم به طور محض خیلی مشکل داره مخصوصا 4 تا مووینگ اوریج چون خود مک دی هم تلفیق دو مووینگ است. یعنی ما فقط بر پایه ی میانگین تعدادی کندل وارد این بازار پرخطر میشیم. باز هم ممنونم که استراتژی معرفی می کنید و کمک هم وطنان می کنید تمام صحبتهام نظر شخصی بود و به احتمال 90% من دارم اشتباه می کنم.

اینم از عکسی که خودتون گذاشتید

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

نوشته اصلی توسط twimm نمایش پست ها
                      سلام دوست عزیزخسته نباشید من چند روز پیش هم توی تاپیک مومو گفتم که استراتژی در حال حاضر برای معامله روی ریل ندارم ولی اگه بخوام استراتژی های اینگونه رو به عنوان استراتژی انتخاب کنم روزی 100 تا استراتژی پیدا می کنم. در کل اندیکاتور اونم به طور محض خیلی مشکل داره مخصوصا 4 تا مووینگ اوریج چون خود مک دی هم تلفیق دو مووینگ است. یعنی ما فقط بر پایه ی میانگین تعدادی کندل وارد این بازار پرخطر میشیم. باز هم ممنونم که استراتژی معرفی می کنید و کمک هم وطنان می کنید تمام صحبتهام نظر شخصی بود و به احتمال 90% من دارم اشتباه می کنم.اینم از عکسی که خودتون گذاشتید
                      سلام بر جناب twimm
                      دوست من نه شما اشتباه می کنی نه من!
                      مگه نه اینکه توی این بازار هر کس باید بگرده و استراتژی خودش رو پیدا کنه؟ مهم اینه که برای اون شخص در طولانی مدت سود ده باشه حتی اگه به نظر من نوعی ، هزار تا ایراد داشته باشه!نکاتی که شما می فرمایین و در شکل هم نشون دادین جزیی از ضعف های استراتژی هستند ، اما 2 نکته وجود داره :1.من و تعدادی از دوستام در دراز مدت ازش نتیجه گرفتیم 2.شما استراتژی ای سراغ دارین که بی نقص باشه و تمام موارد در اون رعایت شده باشه؟ من که سراغ ندارم!دیگه از واگرایی و الیوت و پترن ها و تلفیق اینها با هم دیگه کامل تر چیزی هم هست؟ (به نظر شخص من خیر!) اما همین ها هم یه جاهایی یه وقتایی نتیجه ای که ازشون انتظار داریم رو بدست نمی دنمن هنوز متوجه نشدم شما با این سابقه کاری تون چرا باز دنبال سیستمی بدون نقص می گردین...
                      این 2 استراتژی که بنده معرفی کردم در طولانی مدت ​برای من جوابگو بودن
                      موفق باشین
                      ویرایش توسط forexdive : https://www.traderha.com/member/8305-forexdive در ساعت 03-11-2013, 07:48 AM
                      forexdive@yahoo.com

نظر

سلام دوباره به دوست عزیزم آقا بهروز (یا شایدم روزبه ببخشید یادم نیست)

مسئله نداشتن نقص نیست کم داشتن نقصه!!! توی تصویری که خود شما برای قوت سیستم ارائه دادید بیشتر نقص است تا قوت. شما با این سیستم سود می کنید چون تجربه تون بالاست. مسلما شما فقط به خاطر مواردی که گفتید پوزیشن نمی گیرید و ممکنه خیلی از جاها حتی بدون دلیل صرفا به خاطر تجربه تون پوزیشن رو نگیرید. مثلا توی مومو یادمه یه پوزیشن گذاشتید که شرایط ورود نداشت و من بهتون ایراد گرفتم و همون پوزیشن به سود نشست. این قوت شماست نه سیستم.
                        بحث دوم پایه ی سیستم است. این سیستم بر پایه ی 4 تا مووینگ بنا شده و لا غیر که به نظر من مبتدی 4 تا مووینگ نمی تونه جوابگو باشه. کراس خط صفر مک دی هم چیزی جز عوض شدن جای مووینگها نیست. به هر حال همین که زحمت می کشید و سیستم خودتون رو ارائه می کنید واقعا جای قدردانی داره امیدوارم با پیشرفت تاپیک به این نتیجه برسم که من اشتباه می کردم. واقعا این آرزوی قلبیمه.

موفق باشید دوست عزیز

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

سلام خدمت آقا بهروز گل
                          میخواستم بدونم که این استراتژی در بازار بورس ایران هم جواب میدهد ؟
                          اگر جواب مثبت است نکات را هم ذکر کنید
                          با تشکر فراوان.....
                          اگر قرار باشد با اولین قدم موفقیت حاصل شود
                          دیگر سعی و تلاش معنایی ندارد

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                            سلام دوباره به دوست عزیزم آقا بهروز (یا شایدم روزبه ببخشید یادم نیست)

مسئله نداشتن نقص نیست کم داشتن نقصه!!! توی تصویری که خود شما برای قوت سیستم ارائه دادید بیشتر نقص است تا قوت. شما با این سیستم سود می کنید چون تجربه تون بالاست. مسلما شما فقط به خاطر مواردی که گفتید پوزیشن نمی گیرید و ممکنه خیلی از جاها حتی بدون دلیل صرفا به خاطر تجربه تون پوزیشن رو نگیرید. مثلا توی مومو یادمه یه پوزیشن گذاشتید که شرایط ورود نداشت و من بهتون ایراد گرفتم و همون پوزیشن به سود نشست. این قوت شماست نه سیستم.
                            بحث دوم پایه ی سیستم است. این سیستم بر پایه ی 4 تا مووینگ بنا شده و لا غیر که به نظر من مبتدی 4 تا مووینگ نمی تونه جوابگو باشه. کراس خط صفر مک دی هم چیزی جز عوض شدن جای مووینگها نیست. به هر حال همین که زحمت می کشید و سیستم خودتون رو ارائه می کنید واقعا جای قدردانی داره امیدوارم با پیشرفت تاپیک به این نتیجه برسم که من اشتباه می کردم. واقعا این آرزوی قلبیمه.

موفق باشید دوست عزیز

سلام دوست عزیز

شما اگر روش خاصی مدنظرتون هست معرفی نمایید.

ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط forexdive نمایش پست ها
                              با سلام وسپاس
                              بریم سر اصل مطلب
                              تبصره :
                              بنده ابتدا اصل روش تشریح شده توسط طراحان این روش رو خدمت دوستان توضیح می دم و تشریح می کنم و سپس به دخل و تصرفاتی که به واسطه تجربه در این روش اعمال کردم می پردازم.

برای استفاده از استراتژی COMBO ابتدا در تایم فریم 1ساعته و بالاتر یک فقره SMA50 و یک فقره SMA100 به همراه جناب MACD بر روی چارتمون احضار می کنیم!

نکته 1: برای جفت ارزهایی با تلورنس بالا مثل آقای طلا و eur/jpy , eur/nzd و... حتی در تایم M30 هم میشه جواب گرفت.
                              نکته 2 : برای جفت ارزهای با تلورنس متوسط مانند eur/usd , gbp/usd , csd/chf , مانند اینها بهترین تایم H1 , H4 خواهد بود.
                              نکته 3 : برای جفت ارزهای با تلورنس پایین مثل usd/jpy , eur/gbp , usd/chf و... دیگه از تایم H4 پایین تر نمیاییم. ==> H4 , D1
                              -- از اونجایی که این روش ، پیرو روند هستش درکل سعی می کنیم در بازار های روندی کار کنیم و نه نوسانی.

فعلا تا همین جا رو داشته باشید تا برسیم به قواعد خرید و فروش و سایر ریزه کاریا
                              موفق و پرپیپ باشید.

سلام
                              لطفا اگر ممکن هست ارزهای پرتلورانس و کم تلورانس و تلورانس متوسط را کامل نام ببرید.
                              متشکرم

نظر

پردازش ...
                              X