اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تمرین در جهت تحلیل تکنیکال

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• تمرین در جهت تحلیل تکنیکال

سلام و درود

در این تاپیک قصد داریم کمکی به قدرت تحلیل گری خود در نمودارهای های قیمتی داشته باشیم . همگان میدانیم وقتی نگاه به نمودار های گذشته میکنیم تشخیص روند و تحلیل آن کاری بسیار ساده می باشد اما وقتی به آینده فکر میکنیم چنان پیچیده میشود که بخش زیادی از تحلیل ها فیل میشود . در حالی که به نظر من این پیچیدگی در نمودار نیست بلکه در نوع نگاه ما به نمودار می باشد .لذا میخواهیم سعی کنیم با مشارکت هم بخشهایی از نمودار ها رو در اینجا قرار دهیم و دیدگاه تحلیلی خود را نسبت به آینده و دلایل آن مطرح کنیم و پس از جمع بندی به نکات مثبت و منفی آن پی ببیریم تا این تمرینها آموزشبی باشد برای تشخیص حرکات لایو بازار و تشخیص درست روند ها بر اساس اصول و منطق .
    لذا در پست بعدی بخشی از یک نمودار را قرار خواهم داد از دوستان هم خواهش دارم تا در این مشارکت شرکت کنند و با ارائه دیدگاه های خود زمینه ای برای آموزش فراهم گردد . تا بتوانیم از دانش و تجربه یکدیگر بهره مند شویم .مطمئن باشید نظرات شما میتواند برای دیگران بسیار پر بار و سازنده باشد .

با سپاس
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

سلام و درود

در تصاویر زیر بخشی از نمودار یک جفت ارز مشخص شده که پایان حرکات در پایان هفته را نشان میدهد لذا فصد داریم با توجه به حرکات قبلی نمودار تشخیص بدیم که نمودار در هفته جاری چه عکس العملی از خود میتواند داشته باشد . از دوستانی که در این مشارکت شرکت میکنند تقاضا دارم به دنبال جفت ارز نگردند و فقط بر اساس نمودار به تصویر کشیده شده نظرات خود را نسبت به آینده این نمودار با دلایل خود برای یک هفته آینده مطرح نمایند . گشتن و پیدا کردن نمودار و نگاه به آینده آن چیزی جز خود فریبی نیست چون نه پاداشی در بین است و نه تنبیهی بلکه فقط هماهنگ شدن دیدگاه ها در جهت درست قضیه است و نظرات تک تک افراد میتونه دارای نکات آموزشی برای دیگران باشد .
    لذا از دوستان تقاضا دارم نمودار هفته آینده را بر اساس دیدگاه خود نسبت به گذشته نمودار با ذکر دلیل به تصویر بکشند .
    چنانچه دوستان نظری نسبت به بهتر ارائه شدن طرح دارند مطرح نمایند مایه خوشحالی است .
    صعود میکند یا نزول چرا؟

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 06-01-2013, 01:40 PM
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

سعید جان درود بر شما

بزرگوار،از اینکه زحمت کشیدی و این تاپیک رو بر پا کردی واقعا سپاسگزارم.

ایمان دارم بسیار تاپیکی مفیدی خواهد بود و حقیر به سهم خودم بسیار خواهم آموخت از شما و همه دوستان.

ابتدا خواستم تشکر کنم ازت و عرض کنم بسیار خوشحالم.

و بعد هم اولین چیزی که با نگاه اول به ذهنم رسید رو عرض کنم:

در h4 آرایش سقف دوقلو داریم

یک روند صعودی داشتیم که موفق به زدن سقف بالاتر نشدیم و ترند لاین هم شکسته و پول بک هم انجام شده.

و به تبع این آرایش h4

به نظرم ذر h1 و m15 ظاهرا ما یک کانال نزولی داریم و در کل اگر قرار باشه در آینده در اشل بزرگتر ،صعودی داشته باشیم من در هفته آتی حرکت اصلاحی صعود h4 رو میبنم

و امیدی به شکست قله ندارم.

با یک درجه اغماض من حرکت فرسایشی رو انتظار خواهم داشت.

به هر شکل:

1_نزول

2_خنثی

جناب یزدی به شاگردی شما و جناب نیما و همه اساتید افتخار میکنم
      ویرایش توسط hich1389 : https://www.traderha.com/member/6942-hich1389 در ساعت 06-01-2013, 02:02 PM
      «میان این همه اگر،تو چقدر بایدی؟»

http://traderha.com/f31/امیدها-و-تردیدها-2197

نظر

درود بر شما

به نظرم دره این هفته روی یک خط حمایت قوی قرار دارد. فکر می کنم این هفته هم یک حمله ناموفق دیگر به سقف خواهدداشت و سپس دوباره به حمایت خواهدرسید که در صورت شکست، یک روند طولانی نزول آغاز خواهدشد.

با احترام

نظر

با سلام
          از نظر من در تایم ۴ ساعته با توجه به برخورد به یه خط مقاومت قوی و همچنین تشکیل دوجی و کندل قبل از دوجی که شدوی بلندی داره حکایت از برگشت به سمت بالا داره و در تایم ۱ ساعته اگه یه خط ترند رسم کنیم در صورت شکست این خط میتونیم شاهد بای باشیم.
          با سپاس

"بعضی ها در اثر گلوله می میرند و جمعی دیگر در شعله های آتش می سوزند، اما اغلب آدمها اینچ، اینچ در کار های بی اهمیت محو می شوند"...!

رابرت آبراهامز

نظر

1- در h4 حدود دو کندل دیگه نزولی و به رشد آن شروع میشه.

2- در h1 نزولی .

3- و در m 15 نزولی بعدش صعودی .

این نظرمه .

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

با سلام خدمت دوستان
              من با نظر کاربر hich1389 موافقم
              ارادت
              (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

با تشكرفراوان از جناب يزدي عزيز بابت طرح اين تاپيك مفيد

در تايم 4 ساعته ما يك حركت جهت دار صعودي داشتيم كه آخرين موج آن بصورت صد درصد برگشت داشته است كه دليل بر پايان حركت جهتدار صعودي است.
                پس از آن يك حركت جهتدار نزولي شروع شده است كه همانطور كه ميبينيم در هيچيك از تايم فريم ها هنوز تك موج هاي نزولي بصورت صد درصد برگشت نشده است بنابراين روند حركتي ما فعلا نزولي خواهد بود تا زماني كه اين حركت جهتدار نزولي تمام شود كه پايان آن با برگشت صد درصد يك تك موج شناسايي ميشود. وبه همين صورت دوباره يك حركت جهتدار ديگر شروع خواهد شد و ....

نظر

سلام به دوستان عزیز و گرامی
                  بنده به لطف روزگار چندیست که از فضای فروم فاصله گرفتم و اعتیاد این فضاها آدم از ترید های بهینه کمی دور میکنه ؛ البته تا زمانیکه شخص به استراتژی و قدرت تحلیل دست نیافته استفاده از فروم های آموزشی بهترین کار ممکن است.
                  در مورد موضوع تاپیک من یه نظری دارم:
                  همینطور که همه میدونید پیش نیاز های تحلیل بازار شاخه های زیادی داره که تکنیکال و فاندامنتال هر کدوم به شاخه های متفاوتی تقسیم میشه.
                  اینکه بخوایم با استفاده از گذشته بازار (به خاطر موضوع تاپیک) آینده رو پیش بینی کنیم شاید یه فرضیه از هزاران فرضیه تحلیلی باشه ، که به نظر بنده باید تموم فرضیه ها اولویت بندی بشه.
                  با استفاده از تجربه برزگان بازار که الیوت هارمونیک فیبو ها پیوت ها و اندیکاتور ها و اسیلاتور های کار آمد (بسته به شخصیت و درک تریدر) و ... در الویت های تحلیلی خود قرار میدهند و عکس العمل قیمت نسبت به آنها بارز تر و نمایان تر است چرا باید زمان و انرژی خودمون صرف چارت خالی بکنیم و مثلا" پیش بینی کنیم بازار صعودی میشه و بالاتر از پیوت ها پوزیشن بای بگیریم. (البته 10 صفحه دیگه هم میشه در این مورد ذکر کرد)

مهمترین نکته به نظر من اینه که تریدر باید با آموزش و یا هرچیز ممکن استراتژی معاملاتی خودش رو پیدا کنه و با اصول مشخص و معین اونو گسترش بده.
                  هدف همه ما کسب سود از این بازار است :
                  یعنی ما باید دقیقا" بدونیم که کجا وارد پوزیشن کجا استاپ و کجا تی پی میخوایم قرار بدیم. اوضاع اقتصادی ارز های پوزیشن ما به چه صورتی است. تحلیل 50 & 50 نداشته باشیم ، آنقدر انرژی بزاریم که با تحلیل حداقل 85 & 15 وارد پوزیشن بشیم
                  مثلا"بگیم اوضاع پوند خوب نیست بیایم هرچی ارز مقابل پوند است رو بای بزنیم درست نیست.

در کل میخوام بگم اگر قراره در مقابل سود چیزی به جیبمون اضافه بشه و در صورت ضرر چیزی از دست بدیم و این موضوع اهمیت داره برامون و تفریح نیست باید دقیق و حساب شده کار کرد.
                  باید وقت و انرژی مون برامون اهمیت داشته باشه ، با این اوضاع مملکت هم که توی چهار ماه ماشین 40 تومنی رو الان 90 ازم میخرن نشستن و تحلیل سطحی راه به جایی نداره
                  ممنون و تشکر

ویرایش توسط SM_HOSSEINI : https://www.traderha.com/member/4946-sm_hosseini در ساعت 06-01-2013, 03:17 PM

نظر

نوشته اصلی توسط SM_HOSSEINI نمایش پست ها
                    سلام به دوستان عزیز و گرامی
                    بنده به لطف روزگار چندیست که از فضای فروم فاصله گرفتم و اعتیاد این فضاها آدم از ترید های بهینه کمی دور میکنه ؛ البته تا زمانیکه شخص به استراتژی و قدرت تحلیل دست نیافته استفاده از فروم های آموزشی بهترین کار ممکن است.
                    در مورد موضوع تاپیک من یه نظری دارم:
                    همینطور که همه میدونید پیش نیاز های تحلیل بازار شاخه های زیادی داره که تکنیکال و فاندامنتال هر کدوم به شاخه های متفاوتی تقسیم میشه.
                    اینکه بخوایم با استفاده از گذشته بازار (به خاطر موضوع تاپیک) آینده رو پیش بینی کنیم شاید یه فرضیه از هزاران فرضیه تحلیلی باشه ، که به نظر بنده باید تموم فرضیه ها اولویت بندی بشه.
                    با استفاده از تجربه برزگان بازار که الیوت هارمونیک فیبو ها پیوت ها و اندیکاتور ها و اسیلاتور های کار آمد (بسته به شخصیت و درک تریدر) و ... در الویت های تحلیلی خود قرار میدهند و عکس العمل قیمت نسبت به آنها بارز تر و نمایان تر است چرا باید زمان و انرژی خودمون صرف چارت خالی بکنیم و مثلا" پیش بینی کنیم بازار صعودی میشه و بالاتر از پیوت ها پوزیشن بای بگیریم. (البته 10 صفحه دیگه هم میشه در این مورد ذکر کرد)

مهمترین نکته به نظر من اینه که تریدر باید با آموزش و یا هرچیز ممکن استراتژی معاملاتی خودش رو پیدا کنه و با اصول مشخص و معین اونو گسترش بده.
                    هدف همه ما کسب سود از این بازار است :
                    یعنی ما باید دقیقا" بدونیم که کجا وارد پوزیشن کجا استاپ و کجا تی پی میخوایم قرار بدیم. اوضاع اقتصادی ارز های پوزیشن ما به چه صورتی است. تحلیل 50 & 50 نداشته باشیم ، آنقدر انرژی بزاریم که با تحلیل حداقل 85 & 15 وارد پوزیشن بشیم
                    مثلا"بگیم اوضاع پوند خوب نیست بیایم هرچی ارز مقابل پوند است رو بای بزنیم درست نیست.

در کل میخوام بگم اگر قراره در مقابل سود چیزی به جیبمون اضافه بشه و در صورت ضرر چیزی از دست بدیم و این موضوع اهمیت داره برامون و تفریح نیست باید دقیق و حساب شده کار کرد.
                    باید وقت و انرژی مون برامون اهمیت داشته باشه ، با این اوضاع مملکت هم که توی چهار ماه ماشین 40 تومنی رو الان 90 ازم میخرن نشستن و تحلیل سطحی راه به جایی نداره
                    ممنون و تشکر

سلام و درود

ضمن تشکر از همه دوستان بزرگوار که با مشارکت خود تجربه و دانش خود را به رایگان در اختیار دیگران قرار میدهند .
                    و با تشکر از دوست عزیز SM_HOSSEINI به خاطر توضیحات مبسوط و مفیدشون . اما باید یک نکته را خاطر نشان کنم بحث فاندامنتال بحثی جدا از این مبحث می باشد که در اینجا تمی خواهیم وارد آن مبحث بشیم اما در مورد تکنیکال تمام موارد تکنیکال اعم از الگوهای پروانه ای . مثلث ها و الیوت و غیره از وجود کندل استیکها و قدرت مومنتوم ها صورت میگیرند لذا اگر شناختی نسبت به قدرت مومنتوم ها نداشته باشیم هیچگاه به الگوی شناسایی شده اعتمادی نمیتوانید داشته باشید . در ثانی الگو ها میتوانند نقاط ورود و خروج در اختیار ما قرار دهند برای شناسایی روند دو پارامتر حانز اهمیت است اول گذشته و ظرز رفتار نمودار می باشد . که بتوانیم تشخیص دهیم در جه مقطعی از تکنیکال قرار داریم و دیگر اینکه بر اساس تکنیکالی دیدگاهی نسبت ره روند آینده داشته باشیم بعنوان مثال زمانی که شما یک الگوی پروانه نزولی را شناساسیی میکنید در یک روند کاملا" نزولی قرار دارید اما با شکل گرفتن الگو انتظار دارید که روند از محل تعیین شده تغییر جهت داده و تبدیل به صعودی گردد . اینها میشود پارامترهای تشخیص . به هر حال تا زمانی که ما قادر نباشیم یک چارت خالی از اندیکاتور و ابزار های متفاوت را تحلیل کنیم مطمئنا" شناختی نسبت به روند ها نخواهیم داشت . همه اینها فقط در حد نظریه است که ما بتوانیم تاثیر ماژور ها و مومنتوم ها را در روندها و الگوهای آینده تشخیص دهیم . و حتما" هم هر کسی هر سیستمی را برای بکار گیری خودش شخصی خواهد کرد که باز ما اینجا با سیستم هم کاری نداریم فقط بحثم ما شناسایی روند قدرتی است بر اساس ماژور ها و مومنتوم ها و بس .
                    و اما نتیجه مشارکت دوستان تا به اینجا
                    نظریه ها

hich1389
                    سقف دوقلو در جهارساعته
                    عدم شکست سقف
                    صعود اصلاحی در تایم جهارساعته
                    سپس نزول یا خنثی
                    نتیجه حرکت معاملاتی در هفته آینده معاملات بای

goldanalyst
                    دارای حمایت قوی
                    حرکت هفته صعودی اصلاحی
                    سپس نزول ممتد در صورت شکست حمایت قبلی

alman
                    وجود کندل دوجی در چهارساعته
                    شادوی رو به بالای بلند کندل قبلی
                    در صورت ترند شکست یک ساعته حرکت صعودی در تایم چهارساعته

jengheshlaghi
                    نزولی در حد یک ترند یک ساعته
                    سپس صعود
                    نتیجه حرکت هفته نزولی و صعودی = رنج

k1332
                    موافق با hich1389
                    نتیجه حرکت معاملاتی در هفته آینده معاملات بای

amoaleman
                    پایان حرکت صعودی در هفته قبل و سپس نزول نا تمام
                    نتیجه اینکه حرکت نزولی در جهت اتمام حرکت شروع شده

نظر

در تایم 4 ساعته آخرین کف ماژور شکسته شده و انتظار داریم روند صعودی بلند مدت به پایان رسیده باشد و یا اصلاح این موج صعودی آغاز شده باشد.
                      انتظار داریم آخرین روند شکل گرفته نزولی که بصورت امواج جنبشی نیز می باشد به اندازه 38.2%- 50% حرکت خود را اصلاح نموده وسپس موج جنبشی بعدی (c or 3)آغاز شود و هدف این موج نیز می تواند به اندازه کف تا سقف سقف دوقلو باشد
                      ویرایش توسط Cinder : https://www.traderha.com/member/8885-cinder در ساعت 06-01-2013, 04:43 PM

نظر

سلام و درود
                        متاسفانه به دلیل عدم دسترسی به اصلاحات اصلاحی hich1389 به دلیل برداشت اشتباه من صورت گرفته در این قسمت اصلاح گردید

نظریه ها
                        hich1389
                        سقف دوقلو در جهارساعته
                        عدم شکست سقف
                        1- نزول
                        2- خنثی

goldanalyst
                        دارای حمایت قوی
                        حرکت هفته صعودی اصلاحی

alman

jengheshlaghi
                        سپس صعود

k1332
                        موافق با hich1389
                        1- نزول
                        2- خنثی

amoaleman

Cinder
                        شکست کف ماژوری
                        ابتدا اصلاح 38 درصد سپس صعودی تا سقف دوقلو

نظر

جناب یزدی

به چه مواردی باید توجه می کردیم؟

چطور باید می دیدیم چارت رو؟

تشنه آموختن هستیم.

نقطه نظر جنابعالی چیه؟
                          «میان این همه اگر،تو چقدر بایدی؟»

http://traderha.com/f31/امیدها-و-تردیدها-2197

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                            سلام و درود
                            متاسفانه به دلیل عدم دسترسی به اصلاحات اصلاحی hich1389 به دلیل برداشت اشتباه من صورت گرفته در این قسمت اصلاح گردید

نظریه ها
                            hich1389
                            سقف دوقلو در جهارساعته
                            عدم شکست سقف
                            1- نزول
                            2- خنثی

goldanalyst
                            دارای حمایت قوی
                            حرکت هفته صعودی اصلاحی

alman

jengheshlaghi
                            سپس صعود

k1332
                            موافق با hich1389
                            1- نزول
                            2- خنثی

amoaleman

Cinder
                            شکست کف ماژوری
                            ابتدا اصلاح 38 درصد سپس صعودی تا سقف دوقلو
                            البته جناب یزدی جمله دوم من رو برعکس نوشتید بنده عرض کردم ابتدا حرکت نزولی آخر به اندازه 38-50 به طرف بالا اصلاح می شود و سپس شکست کف و ریزش c or 3

نظر

سلام و درود

اشتباهات برداشتی شخص بنده را به پای پیری قرار دهید . هر گونه مواردی که به دیده خود از چارت برداشت میکنید قابل استناد است در نظر بگیرید که در این چارت الان میخواهید پوزیشنی اختیار کنید چه عواملی را در نظر میگیرید و فکر میکنید که دلایل شما دال بر بای می باشد و یا سل .

نظریه ها
                              hich1389
                              سقف دوقلو در جهارساعته
                              عدم شکست سقف
                              1- نزول
                              2- خنثی

goldanalyst
                              دارای حمایت قوی
                              حرکت هفته صعودی اصلاحی

alman

jengheshlaghi
                              سپس صعود

k1332
                              موافق با hich1389
                              1- نزول
                              2- خنثی

amoaleman

Cinder
                              شکست کف ماژوری
                              ابتدا حرکت نزولی سپس اصلاح تا 38 -50 درصد به سمت بالا و سپس کف ریزشی

نظر

پردازش ...
                              X