اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چقدر از اینکه با فارکس آشنا شدید راضی هستید؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• چقدر از اینکه با فارکس آشنا شدید راضی هستید؟

به نام نامی دوست که هر چه داریم از اوست
    با سلام خدمت دوستان گلم
    من حدود کمتر از یکسال هست که با تحلیل بازارهای بورس آشنا شدم و به گفته استاد عزیزم نسبت به کسانی که مدت زمان بیشتری نسبت به من کار تحلیل را شروع کردند پیشرفت قابل قبولی داشتم
    ولی همیشه سوالاتی ذهن منو مشغول خودش میکنه که آیا واقعا این وقتی که ما برای تحلیل میگذاریم اگر در حرفه دیگه میذاشتیم موفق تر نبودیم؟
    به نظر شما چه مقدار سرمایه میتونه اون حس اعتماد رو نسبت به این کار جلب کنه؟
    من منتظر نظرات شما و بحث در این مورد هستم

با تشکر پارسا

نمی دونم .
    عجب نبود گر از قرآن نصيبت نيست جزنقشي **** كه از خورشيد جز گرمي نبيند چشم نابينا

نظر

سلام

بنظر من اصلا مهم نیست چقدر با فارکس آشنا شدی (چند سال )

مهم اینکه باید اصولی این تجارت را یاد گرفت حال یک نفر در مدت کمتری ودیگری هم به دلیل رویاپردازی خود مدت بیشتری و دیگری متاسفانه هیچ وقت

رضایت برای کسی در این بیزنیس کار میکنه شاید اولین هدفش تحلیگر اصولی ( تکنیکال - فاندمنتال)

و اینکه بداند در کجای چارت هست و آیا حرفی برای گفتن با چارت دارد ( که این بدست نمی آید جز اینکه به مهارت خاصی رسیدن به دو نحوه آنالیز چارت( کاملا نیاز به تمرین شبانه روزی دارد)

و رضایت دیگر آن مدیریت بر روی چند حساب ( مدیریت حساب اصلی خود . .... )

یکی مثل خود من اگر حسابی نداشته باشم که توش ریسک بالا معامله نزنم دیوانه میشم و با سود های خوبی که میده زود بر داشت و با کال کردنش ، اهمیت حساب اصلی خودت را همیشه میدانی )

در کل به آینده راضی ام
      استراتژی بر مبنای پرایس اکشن لینک : Price Action
      Clear Entry Price, Exit Levels
      ------------------------------------------------------------
      اتاقی برای گفت و گو اتومات ترید ینگ
      لینک : ّFull_Automatic_Trade

نظر

نوشته اصلی توسط parsa.pcm نمایش پست ها
        با سلام خدمت دوستان گلم
        من حدود کمتر از یکسال هست که با تحلیل بازارهای بورس آشنا شدم و به گفته استاد عزیزم نسبت به کسانی که مدت زمان بیشتری نسبت به من کار تحلیل را شروع کردند پیشرفت قابل قبولی داشتم
        ولی همیشه سوالاتی ذهن منو مشغول خودش میکنه که آیا واقعا این وقتی که ما برای تحلیل میگذاریم اگر در حرفه دیگه میذاشتیم موفق تر نبودیم؟

با تشکر پارسا

دوست خوبم سلام ,

وقتی کاری رو که داری انجام میدی اگه از رو عشق و علاقه نباشه در اصل داری وقتت رو تلف میکنی , حالا یه نگاه به خودت بنداز و ببین حدود کمتر از یکسال که به این حرفه رو آوردی از رو

علاقه بوده و تبدیل به عشق
        شده , و یا اینکه نه از روی تفنن بوده ؟

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

سلام ممنون از اظهار نظرتون
          من فکر میکنم سوالمو خیلی کلی مطرح کردم منظور من از طرح این سوال میزان عشق و علاقه نبود صد البته که اگر من عشق و علاقه نداشتم به گفته استادم جزءبهترنها نبودم من بیشتر میخواستم دوستان این مطلب و بیان کنند که با این وضع نا مشخص اینترنت آیا این کار ما آخر عاقبت داره؟آیا برای گرفتن یک پوزیشن که حداقل نیاز به چندین ساعت تحلیل و شکار لحظه ها داره،و احتمال ضرر هم وجود داره ،اگر آخرش جوابگوی نیاز ما نباشه اونوقت چی؟ همین الانش من پوزیشن طلا دارم که دقیقا 23روز که درگیرشم فقط و فقط به خاطر وضعیت بد نت! اگر اینترنت اذیت نمیکرد هفته پیش تارگت من چند پیپ مونده بود تا زده بشه اگر دیسکانکت نبودم دستی میبستم
          من مشکلات بیشتر برام مهمه تا اینکه بگم من تحلیلگر خوبیم یا فلانی خیلی عالیه
          بیاییم طرح مشکل کنیم و راه حل براش پیدا کنیم
          بیاییم به یه اجماع برسیم تا بعدها به مشکل نخوریم
          همین الان وقتی تو فروم میریم کلی مطلب خوب هست این یعنی پیشرفت
          حالا نمیدونم شاید من دارم اشتباه میکنم
          پایدار باشید
          باتشکر پارسا

نظر

درود پارسا جان

مسیری است که تا طی نشود نمیتوانی نتیجه بگیری که آیا منجر به موفقیت میشود یا نه!

نه به هوش و ذکاوتت پشت گرم باش و نه به جسارت و رویا پردازیت .

آنچه نیاز داری شناخت خودت هست و قدرت تمیز دادن سراب و واقعیت.

مسیری سخت و مبهم در پیش داری که متاسفانه در پیچهای خطرناکش تنهای تنها خودت هستی که باید ادامه دهی و یاری رسانی نیست .

چارت از موضوعی جالب به معمایی شیرین و پس از آن به تفننی اعتیاد گونه و سپس به چالش بزرگ زندیگی ات تغییر هویت پیدا میکنه .

سعی کن کمترین هزینه ها را تا روزی که به واقعیت این کار پی میبری صرف کنی ،چرا که آن روز بیش از هر چیز به سرمایه ات (چه مادی چه معنوی ) احتیاج پیدا میکنی.

بله ممکنه بعد از سالها وقت گذاشتن به این نتیجه برسی که جوابگوی نیازت نباشه ! این اولین و بزرگترین و همیشگی ترین ریسک این کار هست .

آیا جوابگوست؟

بعد از سالها تجربه هنوز جوابش را نمیدانم و میشناسم اساتیدی رو که بعد از 7 سال هنوز جوابش را نمیدانند !

موفق باشی

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

من هم با صحبت های پیام عزیز موافقم

پله و شرط اول و نفطه صفر ، رسیدن به واقع گرایی در این بازار هست ( از همه لحاظ)

ولی این واقع گرایی کی بدست آید ....
              ویرایش توسط Liand : https://www.traderha.com/member/6952-liand در ساعت 06-05-2013, 03:18 AM
              استراتژی بر مبنای پرایس اکشن لینک : Price Action
              Clear Entry Price, Exit Levels
              ------------------------------------------------------------
              اتاقی برای گفت و گو اتومات ترید ینگ
              لینک : ّFull_Automatic_Trade

نظر

هنوز اول راه هستی زیر 2 سال سرمایه ای نذار چون کال میشی منظورم سرمایه بزرگ هست

این حرف ها که من بهتر از بقیه هستم و زودتر یاد گرفتم هم همش باد هواست منم همین فکر ها رو کردم که هی حسابام کال شد خدا رو شکر میکنم که همش پول خودم بود چون بعضی ها پول قرض میگیرن و میذارن الان هم ناراحت نیستم چون میدونم که میتونم همه اون پول ها رو جبران کنم که هیچ بیشتر هم در بیارم

این سوال ها برای من هم پیش میومد

الان 2 سال شده کار میکنم بازم سوال پیش میاد اگه 20 سال دیگم بشه همین سوال ها هستند چون آینده هست و آینده هنوز نیومده واسه همین همیشه پشت سرش حرف و حدیث + فکرو خیال هست

فقط یه چیز رو میگم تو این شغل اولین چیزی که نجاتت خواهد داد پشت کار هست و دومین چیز مدیریت سرمایه بقیه موارد از جمله استراتژی و غیره به مرور زمان میتونی بسازیشون یعنی روش شخصی خودت

فقط یه چیز دیگه میتونم بگم و اون اینه

هر کار میخوای معامله بکنی بکن فقط سود کن

این هم در گرو طمع نکردن هست و پایبند بودن به مدیریت ریسک

نظر

نوشته اصلی توسط parsa.pcm نمایش پست ها
                  با سلام خدمت دوستان گلم

با تشکر پارسا
                  در مورد بورس اطلاعی ندارم و نمی توانم چیزی بگویم ولیکن چنانچه قصد فعالیت در بازار فارکس را دارید چند پیشنهاد دوستانه دارم :

1- هرگز به عنوان شغل اول به این بازار وارد نشوید . بهتر است ترید شغل سوم یا چهارم شما باشد .

2- اگر هم اکنون سرمایه مناسبی در اختیار دارید ، با خود عهد ببندید که تحت هر شرایطی ( حتی لمس 20بار ممتد حد سود در پوزیشنهایتان ) هرگز و هرگز تا 3 سال آینده ، بیش تر از 3000 تا 5000 دلار به بازار وارد نکنید .

3- تا 3 سال آینده ، حداکثر زمان تخصیصی شما به مطالعات آزاد در مورد بازار و .... بیشتر از 2 تا 3 ساعت در روز نباشد .

4- در تایمهای پائین هیچ خبری نیست . پس تا 3 سال آینده برای داشتن وقت بیشتر و رسیدن به کارهای دیگرتان و ... ، سعی کنید به تایمهای کمتر از 1 ساعت هرگز نروید .

5- در بعضی از مشاغل تولیدی کوچک ، امکان رشد سرمایه تا 100 درصد در هر 3 تا 6 ماه ممکن است ، پس کمی واقع بین باشید .

مطمئن باشید با رعایت همین موارد ، پس از چندسال حضور ، می توانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید .
                  ضمنا ، این بازار استاد ندارد ، چنانچه شک دارید ، از معلم خود بخواهید که 10 ترید لایو برای شما انجام دهد و نتیجه را تا انتها دنبال نمائید .

موفق و شاداب باشید .

نظر

با سلام

سوالی مطرح شد از راضی بودن در آشنایی با این مارکت ...

قصد تعریف نیست و قصد بازار گرمی هم ندارم چرا که همانطور افراد قبل تر از من پست درج کردند به نکات مهمی اشاره کردند که دقیقا همین پیچیدگی ها باعث شده اکثریت در ضرر باشند اما با تدابیر و برنامه ریزی بی شک هر فردی می تواند موفق باشد

به شخصه از اینکه با این مارکت آشنایی پیدا کردم و وارد گود شدم خیلی خوشحال و راضی هستم و تا آخر عمر بی شک ادامه خواهم داد.

ارادتمند - خلیل
                    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

سلام دوستان
                      ممنونم از اظهار نظراتون
                      من فقط چند نکته رو عرض کنم
                      ببنید من غره به خوب بودنم نیستم . چون نیستم و هیچ کس ادعایی هم نمیتونه داشته باشه چون مدعی همیشه با مشکل مواجهه
                      من منظورم از طرح موضوع این بود حالا که میزان علاقه مندی بین ما زیاده حالا که داریم روزانه بالای 5 ,6 ساعت وقت براش صرف میکنیم چرا مشکلاتمونو مطرح نکنیم
                      بله همون یه سری مطالب بلدیم حالا یا میتونیم ازش استفاده کنیم یا نه
                      ولی ریشه یابی مشکلات کاره کیه؟ مایی که داریم کار میکنیم؟ بروکر؟
                      اینکه میگم چقدر سرمایه کافیه هنوز یکی از دوستان نگقته که من مثلا زمان شروع با xدلار شروع کردم این مشکلاتم بود اینجا اشتباه کردم و کال شدم الانمyدلار تو حسابمه بازم این مشکلات رو برای ادامه کار دارم
                      ببنید دوستان ما ایرانیها ترس داریم شکستمونو بیان کنیم میترسیم ازمون کم بشه ولی مطمعن باشید هر کی از من بپرسه دفعه اول چرا کال شدی با کمال میل براش توضیح میدم ازم بپرسه راضی هستی با فارکس آشنا شدی قطعا جواب بله رو خواهم داد
                      حالا یا ما میتونیم با هم کاری رو به اتمام برسونیم یا نه
                      نظر شخصی من اینه
                      پایدار باشید
                      پارسا

نظر

سلام و درود . من از اینکه با این بازار اشنا شدم خوشحالم و سخت در حال تلاش و با پشت کار فراوان در حال اموزش و تریدم و برای خودم هدفی رو در نظر گرفتم (هفته ای 15 تا 25 در صد) و برای رسیدن به این هدف یک زمانی رو در نظر گرفتم اگه بتونم به اون برسم و تثبیتش کنم چون رسیدن بهش اسونه ولی تثبیتش سخته من الان به اون هدف رسیدم ولی باید ببینم توی شش ماه میتونم تثبیتش کنم اگه چنین باشه به این کار ادامه میدم وگرنه اگه سالها بگذره و در جا بزنیم هم سرمایه و از اون بدتر عمر همچون طلامو رو از دست دادم . در ضمن برای پیروزی توی این بازار باید 2 تا 3 سال وقت گذاشت با پشت کار فراوان و اگه نتیجه نگرفتیم باید این کار را کنار بگذاریم ولی به شخصه و تجربه ام میگه اگه با جون و دل تلاش کنی موفق میشی و برای شروع ( بعد از یک سال تلاش و اموزش دیدن) یک حساب 200 دلاری باز کنید و اگه تونستید به 1000 برسونید این کار و دنبال کنید در مورد مشکلات این کار (اینترنت و واریز و برداشت و...)در صورت رسیدن به سود و حرفه ای شدن همشون قابل حل هستند
                        ویرایش توسط zoroaster : https://www.traderha.com/member/5308-zoroaster در ساعت 06-05-2013, 11:37 AM

نظر

با سلام
                          من حدود 4 ماهی است با فارکس اشنا شدم و بعد از یک هفته کار کردن با حساب دمو ، با ریل شروع کردم دو بار کال شدم . ولی مجددا تونستم جبران کنم . با اینکه سنم در مرز 50 است ولی با انرژی فارکس را انجام میدهم و راضی هستم . و بیشتر ترید هایم را با نگاه به چارت انجام میدهم .در کل راضی هستم .( و بیشتر از راهنمایی دوستان که در این انجمن فعالیت میکنند بهره میبرم) از همه مدیران و کاربران که خالصانه اندوخته هایشان را به اشتراک میگذازند تشکر میکنم .

نظر

سلام.
                            به استادتون سلام برسونید.
                            موفق باشید.
                            :

نظر

سلام
                              خیلی وقت است که دیگر ترید نمیکنم...
                              بعد از چندین سال الان از بازار دلسرد هستم...
                              به هر حال بازار برام جالب بود.(به گفته یکی از بزرگان دروازه ای به سوی روانشناسی جمعی...)
                              من که از بازار سهمی ندارم اما انشا الله بقیه در بازار موفق بشن.
                              یا حق
                              هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                              باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                              .

نظر

پردازش ...
                              X