اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ریاضیات مالی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ریاضیات مالی

فیلم آموزشی ریاضیات مالی دانشگاه صنعتی شریف

این درس ریاضیات مالی به بررسی ابزارهای ریاضیاتی برای توصیف کردن رفتارهای مختلف در بازارهای مالی می پردازد. موضوعات در دو بخش کلی بیان می شود.
    بخش اول (مقدمات آنالیز تصادفی): حرکت براونی، مارتینگل ها، انتگرال تصادفی، حسابان ایتو، تغییر اندازه، ...
    بخش دوم (مدل ها و مفاهیم مالی): صورت بندی آربیتراژ، انداره مارتینگلی معادل، بازار کامل، مدل بلک-شولز، استراتژی های خودتامین، قیمت گذاری و پوشش ریسک قراردادهای اختیار خرید و فروش و قراردادهای مشتقه

منبع درس: دو فصل اول از کتاب Mathematical Methods for Financial Markets نوشته Marc Yor ،Monique Jeanblanc و Marc Chesney.

فیلم ها رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید

مکتب خونه | جایی برای یاد گرفتن و یاد دادن |ریاضیات مالی

با سلام
    یک نمونه نرم افزار ساده برای محاسبات بازار البته مربوط به بازار option (امریکایی و اروپایی ) می باشد
    فکر میکنم که بتواند دیدی نسبتا خوبی به دوستانی که با ریاضیات آشنا هستند و به این ضمینه علاقه دارند بدهد بخصوص اگر کمی هم با نرم افزارهای ویژوال (بیسیک - سی و ...)
    آشنا باشند فکر میکنم که با مقداری کار در این ضمینه بتوانند کارهای جالبی انجام بدهند .

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...4318962991.zip
    زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

نظر

نرم افزار ریاضی

Microsoft Mathematics 4.0
      Download Microsoft Mathematics 4.0 from Official Microsoft Download Center

نظر

درود

دوستان نظرتون درباره کار با matlab چیه؟

همانطور که مستحضرید این نرم افزار هم کلا با ریاضیات و معادلاتش کار میکنه.

شادی بی پایان
        Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط ali2000 نمایش پست ها
          نرم افزار ریاضی

Microsoft Mathematics 4.0
          Download Microsoft Mathematics 4.0 from Official Microsoft Download Center
          علی جان این واسه سیستم 64 بیتیه، 32 بیتی رو هم تو سایت نتونستم پیدا کنم.

محبت میکنی راهنمایی کنی؟

سپاس
          Think / Act / Enjoy

نظر

با سلام جناب barcelona
            دوتا فایل دانلود دارد شما x86 را که حجم کمتر دارد دانلود کن 32 بیتی است

نظر

طه صدام کنید خیلی راحت ترم، تاپیش برای شما هم سهل تره.

رفتم تو همون صفحه، منتها کلا یه لینک قرمز رنگ داره برای Download...!
              Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
                درود

دوستان نظرتون درباره کار با matlab چیه؟

همانطور که مستحضرید این نرم افزار هم کلا با ریاضیات و معادلاتش کار میکنه.

شادی بی پایان
                با سلام خدمت آقا طه

MATLAB واقعا بی نظیره و اونقدر گسترده هست که هرکس فقط به اندازه ای که نیاز داره و در حیطه ی رشته ی خودش اون رو یاد میگیره.

من باهاش برنامه نویسی کردم.به شخصه نرم افزاری به هوشمندی مطلب هرگز ندیدم.

ان شا الله اگر بحث آموزش گن جلو بره و دقیقا مشخص بشه ما تا چه حدی و در چه موضوعی به ریاضیات احتیاج داریم میشه از این نرم افزار بهترین اسفاده رو کرد.

ممنون از شما
                A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
                  طه صدام کنید خیلی راحت ترم، تاپیش برای شما هم سهل تره.

رفتم تو همون صفحه، منتها کلا یه لینک قرمز رنگ داره برای Download...!
                  سلام
                  همون لینک قرمز دانلود بزن بعد وارد یه صفحه می شی این انتخاب کن
                  MSetup_x86.exe
                  برای سیستم 32 بیتی می باشد

نظر

با سلام
                    آرش جان اگر دوستان هم علاقه به مبحث استفاده از متلب باشند. و با آن آشنا باشند با روش های گن باید بتوانیم الگوریتم های مناسبی برای ساخت یک decision trees بصورت binomial درست کتیم
                    و کم کم ان را بصوری یک سیستم ارتقا داد .
                    یک نکته دیگر حالا که نرم افزارهای ریاضی را دارید نصب میکنید نرم افزار Geogebra را از قلم ندازید که احتمالا یک جاهای شاید برای تجسم بعضی موارد بخصوص در استرولوژی بد نباشد و بتواند کمک کند .

نظر

نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
                      با سلام
                      آرش جان اگر دوستان هم علاقه به مبحث استفاده از متلب باشند. و با آن آشنا باشند با روش های گن باید بتوانیم الگوریتم های مناسبی برای ساخت یک decision trees بصورت binomial درست کتیم
                      یک نکته دیگر حالا که نرم افزارهای ریاضی را دارید نصب میکنید نرم افزار Geogebra را از قلم ندازید که احتمالا یک جاهای شاید برای تجسم بعضی موارد بخصوص در استرولوژی بد نباشد و بتواند کمک کند .
                      با سلام خدمت شما

راستش در مورد decision tree اطلاعاتی ندارم ولی اگر دوستان مایل باشن و شما هم توضیحاتی در این مورد بدید حتما انجام خواهیم داد.

در مورد نرم افزار ها هم برای محاسبات متلب کافیه ولی برای استفاده های دیگه مثل تجسم که اشاره کردید از Geogebra استفاده خواهم کرد.

خواهشی که داشتم اینه که فکر کنم ترجیحا 2 یا 3 تا نرم افزار در کنار متلب میتونه برای کار ما کافی باشه و ترجیحا نرم افزارها رو زیاد نکنیم تا سردرگم نشیم.مثلا در هر موردی که لازمه فقط یک نرم افزار رو معرفی کنید تا همون رو

استفاده کنیم و نرم افزار اضافی نصب نکنیم.

ممنون

نظر

نرم افزار Geogebra محصول تیم متخصص با پشتیبانی دانشگاه سالزبورگ اتریش و سرپرستی مارکوس هوهن وارتر است که برای ترسیم اشکال هندسی به کار میرود. نرم افزار پوشش نسبتاً جامعی به مباحث حساب، جبر و هندسه فراهم کرده است. در برنامه محیط ترسیم اشکال هندسی، محیط ورود فرمان های ریاضی و ناحیه اطلاعات جبری در نظر گرفته شده است. خروجی جاوا اپلت این نرم افزار بدون نقص به همراه گزینه های فراوانی است که طراح آموزشی را قادر به تولید طرح درس های تعاملی با کیفیت بالا می کند. نرم افزار GeoGebra در مقایسه با دیگر نرم افزارها از لحاظ توانمندی های ترسیمی، ظاهر، وسعت عمل، محتوای آموزشی برای معلمین و دانش آموزان، ارتباط با کاربران، خروجی جاوا و بروز بودن مناسب ترین نرم افزار محسوب می شود.

http://geogebra.googlecode.com/files...r-4-2-51-0.exe
                        ویرایش توسط ali2000 : https://www.traderha.com/member/7797-ali2000 در ساعت 07-20-2013, 08:10 PM

نظر

نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
                          با سلام
                          من سالهاست برنامه نویسی نکردم
                          از وقتی دانشگاه هم تمام کردم دیگه کلا درس کنار گذاشتم حتی ریاضی هم یادم رفته
                          متلب بلد بودم قبلا الان هم بخوام باید دوباره مطالعه کنم
                          از سال 83 حتی یک سطر کد هم ننوشتم همه چی یادم رفته

نظر

نوشته اصلی توسط ali2000 نمایش پست ها
                            من سالهاست برنامه نویسی نکردم
                            از وقتی دانشگاه هم تمام کردم دیگه کلا درس کنار گذاشتم حتی ریاضی هم یادم رفته
                            متلب بلد بودم قبلا الان هم بخوام باید دوباره مطالعه کنم
                            از سال 83 حتی یک سطر کد هم ننوشتم همه چی یادم رفته
                            با سلام خدمت علی آقا

شما حداقل یه پیش زمینه ای از برنامه نویسی داری.یکم کار کنی حتما یادت میاد.

موفق باشی

نظر

نوشته اصلی توسط arash72 نمایش پست ها
                              با سلام خدمت علی آقا

شما حداقل یه پیش زمینه ای از برنامه نویسی داری.یکم کار کنی حتما یادت میاد.

موفق باشی
                              آرش جان اينو باهاتم!

پس كار داريم حالا حالاها با اين matlab و بايد ياد بگيريمش!
                              Think / Act / Enjoy

نظر

پردازش ...
                              X