اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Nzd chf- تالار تحلیل های حاجی خارجی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• Nzd chf- تالار تحلیل های حاجی خارجی

NZDCHFH1 اصلشو دیدم .نتیجشو گذاشتم

Result:

کلی کار دارم ... !!

Elegance
    is in
    Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

دیشب با هم دسته جمعی رفته بودیم زیارت !!
    اثرات خواب شامگاهی ، تریل نکردن پوزیشن و صد البته واید کردن اسپرد اون هم بوسیله معتبرترین بروکر دنیا و صد البته بخت برگشته من !!

کلی کار دارم ... !!

Elegance
    is in
    Simplicity

نظر

NzdChf Butterfly
      انتظار واکنش به سطح پیوت هفتگی دارم.با توجه به اینکه حرکت از نقطه A الگو اصلاحی به نظر میرسه ، میشه روش حساب کرد:

کلی کار دارم ... !!

Elegance
      is in
      Simplicity

نظر

NZDCHF H1 Bullish Alt AB=CD

یه سیمتری در حال تشکیل هست که ناحیه PRZ الگو در نزدیکی سطح پیوت هفتگی باعث اعتبار بیشتر الگو میشه ...
        منتظر رسیدن به منطقه PRZ و تریگر مناسب میمونیم ...

ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 07-13-2013, 12:20 AM
        کلی کار دارم ... !!

Elegance
        is in
        Simplicity

نظر

نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
          ابتدا تشکر ویژه دارم از میزبان گرامی

در همین آغاز دیدگاه خودمو نسبت به وقوع یا عدم وقوع چنین معاملاتی در بازار واقعی بگم که من هم مثل شما کاملا موافقم که شدنی نیست.من کی گفتم که انجام شدنی است ؟ گفتم تقریبا محال است. حالا شما دو عزیز منوگوشه رینگ انداختید نمیدونم دلیلش چیه ؟ !!!!!!!!!

پیام جان جوسازی نکن باصفا، نه رینگی در کار هست و نه جبهه گیری، داریم از هم یاد میگریم...خود منم مثل شما هستم...تو مباحثه تا وقتی بی احترامی نباشه این چیزا عادیه رفیق!

فقط اگر خواستم در این مورد بحث بشه این بوده که به بهانه جواب امیر عزیز کمی در مورد ماهیت معاملاتی که مشغول آن هستیم کسب اطلاع کنیم و از محضر اساتیدی مثل شما بهره ببریم.

و اما ادامه ...
          ببخشید که من به زبان ساده مینویسم.
          دوباره یاد آوری میکنم که ما چیزی را به طور مستقیم نمی خریم و نمی فروشیم. فقط ارزش برابری آنها را معامله میکنیم.خیلی تفاوت دارد با مثالهایی که شما زدید.
          یادمان باشد که صاحب ارز یک کشور است(که میشه همون بانک مرکزی اون کشور!) نه موسسات مالی و ... و از آن به خوبی محافظت میکند . یعنی اگر ارزش یک ارز در بازار بالا و پایین میشود بر روی همه چیز ( در زمینه اقتصادی و سیاسی )آن کشور اثر میگذارد . پس کشور ها به هر روش و ترفندی که شده چه با دخالت مستقیم مثل فرانک در مقابل یورو و یا ین و... و یا طرق مختلف مانع از سقوط و یا قوی شدن بیش از حد میشوند. و یکی از دلایلی که مانع میشود این قبیل معاملات که ما در موردش صحبت میکنیم انجام شود همین است.

حال تصور کنید که یک جنگ نظامی عظیم رخ داده و منجر به نابودی یک کشور شود ( چون در مواقع نادر باید به دنبال جواب آقا امیر باشیم ) .همه معامله گران آن ارز را فروشنده اند.قرار نیست که مثل بازار کالا خریداری وجود داشته باشد.به خودی خود وقتی همه بفروشند ارزش آن ارز کاهش می یابد و ترسی هم از دخالت بانک مرکزی ندارند که مانعشان شود.پس همه اگر مایل باشند فروشنده میشوند. سوال اینجاست که تا کجا پیش میرود؟

نظر بنده: نمی شود اساس بررسی را بر اتفاق نیافتاده و محال گذاشت، چون بر اساس تئوری هم نیز محال است.

مسئله واضح تر شد؟
          خیر، متاسفانه از دوستان دیگه کسی وارد گود نمیشه دانسته های احتمالی خودش رو باشتراک بزاره. یا شایدم خجالت میکشن کسی حرفی بزنه!

با این حال یه نظر دیگه هم دارم، شاید تا یک اپسیلون بالای صفر هم نزول کنه(میل صفر حدی) اما مجازی و صوریه، به محض اینکه خریدار وارد بشه قاعدتا یه گپ میزنه به سمت بالا چون در اون قیمت خریداری نبوده و معامله ای انجام نشده و محرکش صرفا اخبار و داستانهای اتفاق افتاده بوده. گرچه بانکهای مرکزی و ارگان های عامل در حفاظت از ارز اون کشور تا حدی وارد عمل خواهند شد، البته هیچگاه نمی توان حدی برایش متصور شد، چون محرک غیر عادی بازار توسط هیچ ارگانی قابل پیش بینی و در نتیجه قابل پیگیری و چلوگیری نیست.

البته چون بحث درباره نرخ برابری دو ارز هستش، کاهش شدید ارزش یک ارز باعث تقویت شدید ارز متقابل اون ارز و دیگر کراسهای اون ارز خاص هم خواهد شد که این بانکهای مرکزی کشورهای مقابل رو نیز ممکنه وادار به عکس العمل کنه! البته بازم تا حدی.

راستی یه مثال یادم اومد، ار اشتباه نکنم 1968(یا 86) که دوران crash بازار آمریکا بود و ارزش طلا به شدت در حال افت بود، کل آمریکا و شایدم کل دنیا فروشنده بودن، اما میدونین این وسط کیا خریدار بودن، برادران جهود. بماند که همین فروشنده شدن کل بازار فشار نزولی رو بر روی قیمت طلا گذاشت.

راستی یادتونه سال 2008 دلار/ین حدودا 1100پیپ تو 4 روز ریخت؟

پیگیر بودین ببینین چی شد؟

من پیگیر بودم، آخرش خود CFTC و NYSE اومدن و اعلام کردن مشکل سیستمی بوده و ریزش برای همین بوده.(به مقادیر عظیمی سفارش فروش گذاشته شده بود روی دلار جفت ارز!)
          بماند که شیطنت های این دوستان بحث بر انگیزه.
          میدونین
          ادامه دارد..

باقی دوستان نظری ندارند ؟
          نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
          چیزی که فعلا به ذهنم میرسه رو میگم: اینجور محرک های اتفاقات طبیعی و غیر طبیعی حرکاتی ایجاد میکنه در بازار که منجر به گپ(Gap) میشه.(صعودی یا نزولی)

راستی یه سوال نکته دار: میدونین که طرف کسانی مثل ما سوداگران یا حتی همون سرمایه گذاران حقیقی(نه حقوقی) کیا هستن؟

راستی میدونستین باصطلاح بزخر ها همیشه تو بازار هستند؟!؟

ولی بازم نظرم همینه، مگر دلیل محکم تری بهم وحی یا اعلام بشه!

پا نویس، زیرنویس، هرچی میخواین اسمشو بزارین:
          راستی حواستم این رو هم اضافه کنم که : حتما میدونین این بازار که ما خرده پاها در اون سفته بازی و ناخونک بازی می کنیم در اصل بازار رقابت بانک های مرکزی کشورهای توسعه یافته هستش برای کنترل همون ارزش برابری که شما بهش اشاره کردین؟

حتما این قسمت رو هم خوندین دیگه؛ چون دیدم تشکر نزدین گفتم شاید هنوز نخوندینش.

پس در نهایت اینجا بازار و میدان رقابت اقتصادهای بزرگ دنیاست تا با این کار بتونن ارزش ارزشون رو برای مقاصد تجاری و اقتصادی کنترل کنن، اگر قبول ندارین به یادتون میارم چند باری رو که BoJ در بازار مداخله کرد و منجر به حرکات 350 تا 500 پیپی طی 1 روز ین قدرت گرفت.
          شاد و خرم باشی
          ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 07-13-2013, 06:35 PM
          Think / Act / Enjoy

نظر

در همین آغاز دیدگاه خودمو نسبت به وقوع یا عدم وقوع چنین معاملاتی در بازار واقعی بگم که من هم مثل شما کاملا موافقم که شدنی نیست.من کی گفتم که انجام شدنی است ؟ گفتم تقریبا محال است. حالا شما دو عزیز منوگوشه رینگ انداختید نمیدونم دلیلش چیه ؟ !!!!!!!!!
            فقط اگر خواستم در این مورد بحث بشه این بوده که به بهانه جواب امیر عزیز کمی در مورد ماهیت معاملاتی که مشغول آن هستیم کسب اطلاع کنیم و از محضر اساتیدی مثل شما بهره ببریم.

و اما ادامه ...
            دوباره یاد آوری میکنم که ما چیزی را به طور مستقیم نمی خریم و نمی فروشیم. فقط ارزش برابری آنها را معامله میکنیم.خیلی تفاوت دارد با مثالهایی که شما زدید.
            یادمان باشد که صاحب ارز یک کشور است نه موسسات مالی و ... و از آن به خوبی محافظت میکند . یعنی اگر ارزش یک ارز در بازار بالا و پایین میشود بر روی همه چیز ( در زمینه اقتصادی و سیاسی )آن کشور اثر میگذارد . پس کشور ها به هر روش و ترفندی که شده چه با دخالت مستقیم مثل فرانک در مقابل یورو و یا ین و... و یا طرق مختلف مانع از سقوط و یا قوی شدن بیش از حد میشوند. و یکی از دلایلی که مانع میشود این قبیل معاملات که ما در موردش صحبت میکنیم انجام شود همین است.

حال تصور کنید که یک جنگ نظامی عظیم رخ داده و منجر به نابودی یک کشور شود ( چون در مواقع نادر باید به دنبال جواب آقا امیر باشیم ) .همه معامله گران آن ارز را فروشنده اند.قرار نیست که مثل بازار کالا خریداری وجود داشته باشد.به خودی خود وقتی همه بفروشند ارزش آن ارز کاهش می یابد و ترسی هم از دخالت بانک مرکزی ندارند که مانعشان شود.پس همه اگر مایل باشند فروشنده میشوند. سوال اینجاست که تا کجا پیش میرود؟
            مسئله واضح تر شد؟
            ادامه دارد..

اختبار دارید پیام جان. باور بفرمایید به هیچ وجه قصد چنین جسارتی در نگارش متن وجود نداشته است .به شخصا از مباحثه با کلیه دوستان احساس خرسندی می کنم .
            کلی کار دارم ... !!

Elegance
            is in
            Simplicity

نظر

طاها جان قضیه رینگ صرفا جهت شوخی بود عزیز.فکرکنم کاملا واضح بود. اون پست را هم خوانده بودم ولی یادم رفت تشکر بزنم که الان زدم.

اجازه بدید نظر دیگر دوستان را هم بشنویم .

طاها جان شما همچنان بر روی محال بودن این امر اصرار دارید بنا بر دلایلی که مطرح شد و فقط از این زاویه به قضیه نگاه میکنید و این اجازه نمیده که بیشتر جلو بریم. من میگم از این مرحله عبور کنیم چون هم شما و هم من قبول داریم که نشدنیه. شما میگی محاله و من هم میگم فقط در شرایط خاص که یک مثال هم زدم امکان پذیر است.
              هدف فقط صحبت در مورد شرایطی است که اگر روزی اتفاق افتاد چه میشود است.

فدای شما
              هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

از دست شما پیام جان!

اینم از مزایای محیط مجازیه دیگه، لحن و منظور که روی نوشته نبود، با شکلک میشد بهتر رسوند منظور رو!

پیام جان تشکر رو صرفا برای این گفتم که فرض رو بر نخوندن شما گذاشتم وگرنه ما ارادتمندیم صفاتو عشقه.

آره میگم محاله، اما با اینحال سعی کردم ذهن خودم رو به این سو سوق بدم و با یک مثال هم تلاش کردم توضیح بدم.

آره دیگه وقتشه دوستان دیگه هم یه نظری بدن، دوستان حتی غلط هم باشه بهتر از اینه توی سینه دفن بشه، تبادل نظراته که باعث رشد و ارتقای یک تفکر میشه.

بسم ا...
                Think / Act / Enjoy

نظر

و اما ادامه ...
                  یادمان باشد که صاحب ارز یک کشور است نه موسسات مالی و ... و از آن به خوبی محافظت میکند . یعنی اگر ارزش یک ارز در بازار بالا و پایین میشود بر روی همه چیز ( در زمینه اقتصادی و سیاسی )آن کشور اثر میگذارد . پس کشور ها به هر روش و ترفندی که شده چه با دخالت مستقیم مثل فرانک در مقابل یورو و یا ین و... و یا طرق مختلف مانع از سقوط و یا قوی شدن بیش از حد میشوند. و یکی از دلایلی که مانع میشود این قبیل معاملات که ما در موردش صحبت میکنیم انجام شود همین است.

مسئله واضح تر شد؟
                  ادامه دارد..

پیام جان خدمتتون عرض کردم که. از نظر تئوری در صورت عدم دخالت عاملی خارجی ، با توجه به اینکه فروشندها از خریدارها بیشتر هستند بی شک شاهد نزول قیمت به سمت حالت حدی صفر ، هستیم ( دقت کنید ، نگفتم صفر ، بلکه گفتم حالت حدی صفر !!)

راستی من توی رینگ نیستما !! گفتم که بع ا گلگی نباشه ( بابت مذاح )
                  کلی کار دارم ... !!

Elegance
                  is in
                  Simplicity

نظر

توصیه میکنم دوستان یه مطالعه ای در مورد اصطلاح "شکست بازار
                    Market failure " یه مطالعه ای داشته باشند .فکر کنم جواب خیلی از سوالاتشون در این رابطه داده بشه ...
                    کلی کار دارم ... !!

Elegance
                    is in
                    Simplicity

نظر

نوشته اصلی توسط حاجی خارجی نمایش پست ها
                      توصیه میکنم دوستان یه مطالعه ای در مورد اصطلاح "شکست بازار
                      Market failure " یه مطالعه ای داشته باشند .فکر کنم جواب خیلی از سوالاتشون در این رابطه داده بشه ...
                      حاجی جان

از این نویسنده ها:

Charles Ferguson

Clifford Winston

یا این یکی: The Theory of Market Failure: A Critical Examination

Tyler Cowen

یا این یکی!

کاش نام کامل و نام نویسنده رو هم محبت میکردین میزاشتین.

سپاس
                      Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
                        حاجی جان

از این نویسنده ها:

Charles Ferguson

Clifford Winston

یا این یکی: The Theory of Market Failure: A Critical Examination

Tyler Cowen

یا این یکی!

کاش نام کامل و نام نویسنده رو هم محبت میکردین میزاشتین.

سپاس
                        طاها جان اینکاره هستیا !!
                        کتابها و مقالات تیلور کوئن رو توصیه میکنم دیدی کاربردی تر داره از نظر من
                        ولی در مورد بحثمون یه سرچ تو ویکی پدیا هم کفایت میکنه .
                        کلی کار دارم ... !!

Elegance
                        is in
                        Simplicity

نظر

NZDCHF H1 Bullish alt Shark

با توجه به اینگلف کندل صعودی در تایم H1 میشه روش حساب کرد ...

کلی کار دارم ... !!

Elegance
                          is in
                          Simplicity

نظر

NZDCHF H1 Bullish alt Shark

با توجه به اینگلف کندل صعودی در تایم H1 میشه روش حساب کرد ...

الگو Bullish alt Shark فیل و تبدیل به الگوی Bullish Nen STAR شد.

با این شکست های پی در پی الگوها به اهمیت
                            تریگر پی می بیریم .

ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 08-02-2013, 06:48 PM
                            کلی کار دارم ... !!

Elegance
                            is in
                            Simplicity

نظر

الگو Bullish alt Shark فیل و تبدیل به الگوی Bullish Nen STAR شد.

با این شکست های پی در پی الگوها به اهمیت
                              تریگر پی می بیریم .

الگو Bullish Nen STAR فیل و داره الگوی Bullish Gartley شکل میگیره .
                              عجب ...!!

کلی کار دارم ... !!

Elegance
                              is in
                              Simplicity

نظر

پردازش ...
                              X