اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Aud nzd- تالار تحلیل های حاجی خارجی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• Aud nzd- تالار تحلیل های حاجی خارجی

نوشته اصلی توسط حاجی خارجی نمایش پست ها
    دوستان شب بخیرانشالله فردا میخوام به شکرانه این پوزیشنهایی که کلی حال داد ، فردا دو الگوی جدید رو خدمتتون به رسم هدیه ، تقدیم کنم ...پس تا ... فردا !
    سلام اولین الگویی که قول داده بودم :
    :Cypher Pattern :Rules
    • The AB leg must retrace at least to the 38.2% Fibonacci retracement level of the XA leg. This one pulled back to 61.8%
    • The Fibonacci extension of the XA leg must reach at least 127.2% and must not exceed 141.4%
    • The subsequent pullback after point C must reach the Fibonacci 78.6% retracement level of the XC leg to form Point D and the Potential Reversal Zone

کمی مثل الگوی شارکه ! نه؟!اگه میدونستید جون حاجی غر نزنیدا
    ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 07-11-2013, 04:24 PM
    کلی کار دارم ... !!

Elegance
    is in
    Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

AUDNZD H4
    Black Swan+AB=CD Bullish

همپوشانی دو الگو و البته سطح پیوت هفتگی میتونه سیگنال مناسب صعود صادر کنه .با تریگر وارد میشم ...

کلی کار دارم ... !!

Elegance
    is in
    Simplicity

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
      اول معذرت که دوباره تشکرم کار نمیکنه بعد اصل سوالم کلا چیز دیگه ایست. میگم اون اختلاف حجم فقط لحظه ی اپن معامله تاثیر میذاره یا تا زمانی که بازه تاثیر داره؟؟؟ اگر مثلا تجاری ها وارد شن و 3 ماه بعد خارج شن همیشه این طرف معامله که تجاری ها هستند این برتری حجم رو داره تا وقتی که خارج شن؟؟؟ یا یه بار فقط لحظه ی اپن تجاری ها این اختلاف بوجود میاد؟؟؟

ارادتمند--------امیر
      سلام و درود

ابتدا معذرت میخوام به خاطر پابرهنه اومدن وسط میدان بزرگان و اساتید اما مطلبی در ذهن داشتم که گفتم با اجازه بزرگان در جواب امیر خان بدم .
      امیر خان حجم خرید معادل حجم فروش در بازار است به قول شما اگر کسی بیاد و با یک میلیون پوزیشن حجمی را از بازار به سمت خرید ایجاد کند به همین میزان از حجم فروش کاسته خواهد شد . اما چیزی که باعث رشد قیمت خواهد شد به گفته شما فرض که هیچ معامله ای صورت نگیرد و هیچ حجمی وارد بازار نشود معاملات در حد خورده پا همیشه با افزایش قیمت مواجه هست نه به خاطر حجم ورودی بیکه به خاطر اینکه خریداران حاضر به فروش نیستند مثل این می ماند که شما ملکی میخرید 1 و صبر میکنید بفروشید 2 برای رسیدن به 2 دو منطق برای خودت متصور هستی یکی قیمت و دیگری زمان اگر با نفروختنت تونستی کمتر از زمان مقرر به قیمت بررسی انگیزه فروش برات ایجاد میشود و اگر قیمت به محل 2 نرسد و زمان سپری شود دوباره انگیزه فروش در شما تقویت میشود . پس اگر اینوستوری با سرمایه کلان وارد بازار شود میتواند جهت بازار را به سمت خودش سوق دهد تا زمانی که یا به قیمت مورد نظرش برسد و یا به زمان تعیین شده برای خودش و تا زمانی که نفروشد بازار برای خورده پاها مجبور است برای هر خرید قیمت بیشتری را بپردازد . پس اگر معامله ای هم صورت نگیر بازار از نظر قیمتی راه صعود را در پیش میگیرد چون خریدار حاضر به فروش در این قیمت نیست . امیدوارم سواد اندکم تونسته باشم جواب شما را داده باشد .

موفق باشید
      آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
      گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
      آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
      پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
      پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
      پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
        سلام و درود

ابتدا معذرت میخوام به خاطر پابرهنه اومدن وسط میدان بزرگان و اساتید اما مطلبی در ذهن داشتم که گفتم با اجازه بزرگان در جواب امیر خان بدم .
        امیر خان حجم خرید معادل حجم فروش در بازار است به قول شما اگر کسی بیاد و با یک میلیون پوزیشن حجمی را از بازار به سمت خرید ایجاد کند به همین میزان از حجم فروش کاسته خواهد شد . اما چیزی که باعث رشد قیمت خواهد شد به گفته شما فرض که هیچ معامله ای صورت نگیرد و هیچ حجمی وارد بازار نشود معاملات در حد خورده پا همیشه با افزایش قیمت مواجه هست نه به خاطر حجم ورودی بیکه به خاطر اینکه خریداران حاضر به فروش نیستند مثل این می ماند که شما ملکی میخرید 1 و صبر میکنید بفروشید 2 برای رسیدن به 2 دو منطق برای خودت متصور هستی یکی قیمت و دیگری زمان اگر با نفروختنت تونستی کمتر از زمان مقرر به قیمت بررسی انگیزه فروش برات ایجاد میشود و اگر قیمت به محل 2 نرسد و زمان سپری شود دوباره انگیزه فروش در شما تقویت میشود . پس اگر اینوستوری با سرمایه کلان وارد بازار شود میتواند جهت بازار را به سمت خودش سوق دهد تا زمانی که یا به قیمت مورد نظرش برسد و یا به زمان تعیین شده برای خودش و تا زمانی که نفروشد بازار برای خورده پاها مجبور است برای هر خرید قیمت بیشتری را بپردازد . پس اگر معامله ای هم صورت نگیر بازار از نظر قیمتی راه صعود را در پیش میگیرد چون خریدار حاضر به فروش در این قیمت نیست . امیدوارم سواد اندکم تونسته باشم جواب شما را داده باشد .

موفق باشید

جناب یزدی ممنون بابت اعلام نظرتون، دیدگاهتون رو دوست دارم.

آقای یزدی پس این نظریه که هر معامله که در اون توافق انجام میشه و بسته شدن اون معامله برابر میشه با قیمت close اون معامله و نیز در نطر گرفتن اینکه همین نهایی شدن معاملات باعث میشه که انتظارات قیمتی ایجاد بشه رو چطور تفسیر می فرمایید؟

البته با نظر شما مبنی بر احتکار قیمتی موافقم، اما بصورت پله ای تا ایبتونه ایجاد انتظار کنه.(همانطور که استحضار دارید حتی بزرگترین(موفقترین) سرمایه گذاران نیز بصورت پله وارد بازار می شوند)

آیا صرف اینکه یک سرمایه گذار عظیم وارد بازار بشه و توازن بازار رو بهم بریزه و با باز نگه داشتن یک معامله میتونه قیمت رو جهت دهی کنه؟
        ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 07-12-2013, 06:34 PM
        Think / Act / Enjoy

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
          سلام و درود

موفق باشید
          ممنون از اظهار نظر خوبتون.
          اما منظور امیر جون مشخصاً اینه که وقتی سلر ها و بایر ها در یک سطح در توافق هستند اگه حجم جدیدی در یک سمت وارد مارکت بشه آیا این حجم باعث یک بار جابجائئ قیمت میشه یا تا اعمال حجم جدید باعث روانی بازار میشه ؟
          ممنون میشم نظر شما رو بشنوم
          بنده نظرم رو در این مورد توی پست های شماره 170 و 167 گفتم خدمتشون
          ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 07-12-2013, 06:44 PM
          کلی کار دارم ... !!

Elegance
          is in
          Simplicity

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
            حاجی یه سوال همیشه توی ذهن من بوده از پرزیدنت طه هم پرسیدم ولی جا نیوفتاد لامسب. وقتی یک نفر -میدونم غیر ممکنه ولی بر فرض محال- با یک میلیون لات یه ارزی رو بای میزنند آیا اون ارز فقط اون موقع میره بالا یا تا وقتی که پوزها بازه همیشه میره بالا.

بذارید ساده تر بگم هیچ کس نه خرید میکنه نه فروش یک نفر میاد یک میلیون لات میزنه و بعدشم بر فرض هیچکس خرید و فروش نمیکنه. حالا وقتی یک میلیون لات خرید خورد بالفرض قیمت دویست پیپ میره بالا و والسلام یا اینقدر همین طوری میره بالا تا فروشندگان جلوش وایسند؟؟ یعنی تا وقتی که پوز اون بازه قیمت کله میکنه بالا.؟

ارادتمند--------امیر

امیر جان بازار دو طرف داره ، خریدار و فروشنده ... و حرکت بازار رقابت این دو طرفه.مکانیزم حرکت سطح قیمت دقیقاً مشابهه مسابقه طناب کشی میمونه .از نظر تئوری عامل حرکت بازار اختلاف حجم خرید و فروشه .تا موقعی که این اختلاف حجم وجود داره حرکت به سمت غالب وجود داره و شدت این حرکت بستگی به مقدار این اختلاف حجم داره .اختلاف بیشتر ، حرکت شدیدتر و هیجانی تر و اختلاف کمتر ، حرکتی نرمتر رو باعث میشه.
            اما در حالت واقعی همچین حالتی هیچ وقت پیش نماد چون این دو دسته در سطوح مختلف ، تغییر تیم میدند یعنی خریدارها همیشه خریدار نمیموند و توی یه سطح قیمتی دیگه به فروشنده تبدیل میشند.این پدیده از ذات بازار نشات میگیره و قابل نقض نیست.
            امیدوام متوجه شده باشید.
            نوشته اصلی توسط Barcelona نمایش پست ها
            امیر جان حاجی جون هم اشاره کرد حجم معاملات درایور بازاره؟ یعنی چی؟ یعنی مثلا اون دسته ای میان توی گود برای فروش پوزیشن بار میکنن یه زوری دارن توی بازار و اون دسته دیگه هم که میان توی بازار و پوزیشن برای خرید باز میکنن یه زور دیگ دارن توی بازار.

حالا این وسط هرکدوم حجمشون بالاتر بود زورشون میچربه و قیمت رو توی جهت خودشون حرکت میدن.

حضور فعال توی بازار مهمه و فکر نمی کنم صرفا باز کردن یه پوزیشن بتونه قیمت رو تکون بده.

حاجی جون بیا نظر خوشگله رو...!!!
            از نظر تئوری ورود حجم جدید به بازار باعث جابجائی سطح توافقی ارزش (یا قیمت) در هان زمان خواهد شد و جابجایی جدید نیازمند حجم جدید هست.بزار برات یه مثال بزنم .

فرض کن یه مسابقه طناب کشی داریم که یه سرش خریدارها هستند و یه سرش سلرها.نیرویی که لازمه طناب a واحد به سمت خریدارها حرکت کنه b واحد حجم خریده .حالا به اعمال a واحد خرید ، قیمت b واحد جابجا میشه .
            به بیان دیگه بازار دینامیک هست ولی سیال نیست.
            امیر جان قانع شدید ؟
            ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 07-12-2013, 06:45 PM
            کلی کار دارم ... !!

Elegance
            is in
            Simplicity

نظر

جناب ممنون بابت اعلام نظرتون، دیدگاهتون رو دوست دارم.

آقای یزدی پس این نظریه که هر معامله که در اون توافق انجام میشه و بسته شدن اون معامله برابر میشه با قیمت close اون معامله و نیز در نطر گرفتن اینکه همین نهایی شدن معاملات باعث میشه که انتظارات قیمتی ایجاد بشه رو چطور تفسیر می فرمایید؟

البته با نظر شما مبنی بر احتکار قیمتی موافقم، اما بصورت پله ای تا ایبتونه ایجاد انتظار کنه.(همانطور که استحضار دارید حتی بزرگترین(موفقترین) سرمایه گذاران نیز بصورت پله وارد بازار می شوند)

آیا صرف اینکه یک سرمایه گذار عظیم وارد بازار بشه و توازن بازار رو بهم بریزه و با باز نگه داشتن یک معامله میتونه قیمت رو جهت دهی کنه؟
              سلام و درود

طاها جان گفتم که پا به میدان شما بزرگان نهادن کار سختی است . بر این که سرمایه پله کانی وارد بازار میشود هیچ شکی نیست همانطور که میدانید یک موج صعودی و یا نزولی از پنج موج کامل میشود . فرضیه یک ورود فقط بر نقل گفته امیر خان بود وگرنه بازار از یک اینوستور ساخته نمیشود که با یک پوزیشن بتوان تعیین تکلیف بازار کرد پس پنج موج بازار نشان از نظر طرز تفکر ورود و خروج سرمایه گذاران و توافق قیمتی آنها است اما اینکه یک سرمایه گذار کلان میتواند جهت به بازار دهد شکی در آن نیست . وقتی توافقی بر قیمتی صورت پذیرد پس حجم عظیمی از فروش به سمت خرید شیفت خواهد کرد و باعث رشد صعود میشود لذا تا زمانی که عرضه کننده عمده ای در بازار ظاهر نشود مسلما" قیمت بر نخواهد گشت و همانطور که میدانید بازار بر سر سه دسته میچرخد اینوستورها که ماژور های اصلی را میسازند . سفته بازها که ماژور های میانی را میسازند و تریدرها که مینورها را میسازند .
              پس قیمتهای بازار توافقات این سه دسته خواهد بود .

ارادتمند
              ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 07-12-2013, 06:51 PM
              آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
              گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
              آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
              پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
              پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
              پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

AUDNZD H1 AB=CD Bullish
                Bullish Nen STAR

همپوشانی دو الگو و ایجاد PRZ معتبر ...

قیمت در قالب دو الگوی به کف کانال حرکتی خود رسیده.
                انتظار چرخش رو به بالای قیمت رو دارم ...

ویرایش توسط حاج مهدی بهروزی : https://www.traderha.com/member/9689-حاج-مهدی-بهروزی در ساعت 07-19-2013, 03:47 PM
                کلی کار دارم ... !!

Elegance
                is in
                Simplicity

نظر

AUDNZD H1 AB=CD Bullish
                  Bullish Nen STAR

همپوشانی دو الگو و ایجاد PRZ معتبر ...

قیمت در قالب دو الگوی به کف کانال حرکتی خود رسیده.
                  انتظار چرخش رو به بالای قیمت رو دارم ...

نتیجه تا کنون :
                  در صورت عبور قوی قیمت از سطح پیوت هفتگی ، ادامه روند صعودی محتمل بوده و بر حجم معاملاتی افزوده خواهد شد.

کلی کار دارم ... !!

Elegance
                  is in
                  Simplicity

نظر

AUDNZD M30 Real_Butterfly_Bullish

به نظر میرسه به انتهای موج 5 نزولی رسیدیم...

کلی کار دارم ... !!

Elegance
                    is in
                    Simplicity

نظر

این هم جایزه ...

اندیکاتور new_pivot_line یه پیوت ابداعی منه
                      به همراه دو اندیکاتور دیگه نصب کنید و اندیکاتور new_pivot_line رو بندازین رو چارت اینترا دی
                      راستی کسی اندیکاتور رو تست کرد ؟!
                      فوق العاد هستا...!!
                      بخدا
                      !
                      کلی کار دارم ... !!

Elegance
                      is in
                      Simplicity

نظر

قربونت برم .از اینحرف نزن دادش .مباحثه با دوستان باعث افتخار منه !

در موردواکنشی که فرمودید کافیه به یه تاییم پاین تر برید ببینید که با چه کندل قدرت مندی سطح 50 درصد رو رد کرده

اما در مورد crab نقطه D اگو هنوز که نقطه X رو رد نکرده است .
                        درورت فیلیر گارتلی بعد میشه منتظر ارایش crab بود .اما هنوز زوده .
                        این چیچی بید حاجی؟

من موچم! فرنگی زدی حاجی رفتم تو خاکی زدم به دیوار برق از سه فازم پرید!

Gartely Failure رو گرفتم، اون "درورت" رو از هر طرف میبینمش نمی گیرم چیچیه!
                        ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 07-30-2013, 12:48 PM
                        Think / Act / Enjoy

نظر

این چیچی بید حاجی؟

من موچم! فرنگی زدی حاجی رفتم تو خاکی زدم به دیوار برق از سه فازم پرید!

Gartely Failure رو گرفتم، اون "درورت" رو از هر طرف میبینمش نمی گیرم چیچیه!

یه بستنی داش مشتی پرخامه بازار قدیم طیرون مهمون حودمی حاجی که این همه کل کل من یکی رو همراهی می کنی.
                          اثرات بستنی اول صبحیه دیگه !!

اصلاحش کردم قربان !
                          کلی کار دارم ... !!

Elegance
                          is in
                          Simplicity

نظر

راستی کسی اندیکاتور رو تست کرد ؟!
                            فوق العاد هستا...!!
                            بخدا
                            !
                            ممنونتم حاجی جون.

من انداختم چارتم حاجی تا ببینم چطوری باید باهاش کنار بیام.
                            Think / Act / Enjoy

نظر

سلام و درود بی پایان خدمت حاجی
                              بله حاجی حون مرسی بابت اندیکاتوری که در اختیار گداشتید و شیر کردید واقعا اندیکاتور بسیار قوی هست خودش یپا سیستمه
                              در ضمن اگه میبینی حاجی زیاد وارد بحث های شما و دوستان نمیشیم بخاطر اینکه بیسواد هستیم و در حال یادگیری این بازار هستیم
                              بازم ممنون
                              منظر هستیم واسه سیستم های بهتر و اندیکاتور های قوی تر
                              ارادت
                              (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

پردازش ...
                              X