اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نسبت true /false استراتژی موفق چه میزان است؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• استراتژی: نسبت true /false استراتژی موفق چه میزان است؟

سلام
    امیدوارم این بحث تکراری نباشه. [br]
    به نظر شما چه نسبتی باعث میشه که دیگه طمع نکنیم؟ و با یه استراتژی کار کنیم بدون این که لازم باشه از این شاخه به اون شاخه رفت؟

درود؛

منظورتان از true/false چیست؟ اگر منظور winning rate هست، باز هم قضاوت درباره استراتژی ناقص خواهدبود. بایستی ببینید R/R چگونه است. در نهایت بایستی امید ریاضی را حساب کنید و آن را با نرخ بازدهی موردانتظارتان بسنجید تا به یک تحلیل قوی درباره استراتژی تان دست یابید.

شاد باشید

نظر

به نظر من win ratio =70% با ریسک به ریوارد 0.5 خوبه . کاملا هم شدنیه
      داشتن سیستم - داشتن پلن کامل معاملاتی - نظم فکری و کنترل ترس و طمع و خشم و عجله = موفقیت

نظر

W/R نشون میده که از ابزار صحیح استفاده میکنیم برای تشخیص بازار و . موافقید ؟بقیش میشه money management .
        منظورم این سنجش بود .اگه راهنمایی کنید ممنون

نظر

درود بر شما.
          W/R نشون میده که از ابزار صحیح استفاده میکنیم برای تشخیص بازار و . موافقید ؟بقیش میشه money management .

منظورم این سنجش بود .اگه راهنمایی کنید
          ممنون

نظر

من نظرم روی 70-80% است. البته ریسک به ریوارد رو باید کم کم بهینه کرد و میشه کم کم هم بهش افزود. در مورد صحبت علی آقا کاملا حق با ایشونه ولی من خودم کمتر از نصف پوزهام توی سود بره حالا ریسک به ریواردم یک به صد هم باشه از لحاظ روانی باخت میدم برای همین برای من نوعی 70-80% خوبه که سعی میکنم به این مقدار برسم با ریسک به ریوارد یک به سه الی چهار.

پ.ن: اینها ایده آل الانم بود. به هیچ کدوم نرسیدم ولی به نظرم میتونم تا زمانی که تعیین کردم برسم.

موفق باشید

ارادتمند--------امیر
            تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
              من نظرم روی 70-80% است. البته ریسک به ریوارد رو باید کم کم بهینه کرد و میشه کم کم هم بهش افزود. در مورد صحبت علی آقا کاملا حق با ایشونه ولی من خودم کمتر از نصف پوزهام توی سود بره حالا ریسک به ریواردم یک به صد هم باشه از لحاظ روانی باخت میدم برای همین برای من نوعی 70-80% خوبه که سعی میکنم به این مقدار برسم با ریسک به ریوارد یک به سه الی چهار.

پ.ن: اینها ایده آل الانم بود. به هیچ کدوم نرسیدم ولی به نظرم میتونم تا زمانی که تعیین کردم برسم.

موفق باشید

ارادتمند--------امیر

وقت بخیر دوست عزیز
              با آرزوی بهترین ها برای شما و موفقیت هر چه بیشتر

نظر

از نظر دوستان با 80% wining ratio-------- ریسک 10% و ...... ریوارد 15% برای long term تریدر مناسبه ?

نظر

[QUOTE=majidlars;87584]به نظر من win ratio =70% با ریسک به ریوارد 0.5 خوبه . کاملا هم شدنیه [/Q
                  وقت بخیر
                  با آرزوی بهترین ها برای شما

کاشکی در جایگاه بنده هم شدنی بود

نظر

ببینید بستگی به ماهیت و منطق پشت استراتژی دارد

یک استراتژی مثل یک تک تیرانداز عمل می کند که سعی می کند یک تیر بزند به کله دشمن تا 100 تا تیر بی هدف. چون اگر شلیکش دقیق نباشد و تیر خطا برود جایش لو می رود و ریسک مرگ را پیش رو خواهددید. پس در این استراتژی، ریسک به ریوارد بالاست اما winning rate هم بالاست. مثلاً winning rate هست 80% و ریسک به ریوارد هست 3 به 1. خب امید ریاضی تک تیرانداز ما می شود 0.8 ضربدر 1 منهای 0.2 ضربدر 3 که می شود 0.2 . (مثال عینی از استراتژی های معرفی شده در همین تالار: سیستم Early Bird آقای جبل عاملی)

یک نوع استراتژی هم داریم که مبتنی بر شلیک های فراوان و پی در پی است اما با دقت کم. مثلاً یک تیربارچی چند صد تیر در دقیقه شلیک می کند بدون نشانه گیری به امید اینکه تعداد زیاد گلوله ها احتمال برخورد آنها با سربازان دشمن را افزایش دهد. او نگران یک شلیک نیست، چون اگر به خطا رفت، ریسک زیادی متحمل نشده و شلیک های پیاپی بعدی هم در کار است. در این استراتژی ریسک به ریوارد پایین است اما winnig rate نیز پایین است. مثلاً winnig rate هست 20% اما ریسک به ریوارد 1 به 5 . در چنین شرایطی باز هم امید ریاضی استراتژی می شود 0.2 ضربدر 5 منهای 0.8 ضربدر 1 که باز هم همان 0.2 تک تیرانداز می شود. (مثال عینی از استراتژی های معرفی شده در همین تالار: استراتژی Edge of Chaos پیام)

خب حالا بهتر است تک تیرانداز باشیم یا تیربارچی؟!

این پرسشی است که دقیقاً به سرشت و تیپ شخصیتی ما برمی گردد و هر چه زودتر بایستی آن را بر خود مکشوف گردانیم.

شاد باشید

نظر

نوشته اصلی توسط AIO نمایش پست ها
                      ببینید بستگی به ماهیت و منطق پشت استراتژی دارد

یک استراتژی مثل یک تک تیرانداز عمل می کند که سعی می کند یک تیر بزند به کله دشمن تا 100 تا تیر بی هدف. چون اگر شلیکش دقیق نباشد و تیر خطا برود جایش لو می رود و ریسک مرگ را پیش رو خواهددید. پس در این استراتژی، ریسک به ریوارد بالاست اما winning rate هم بالاست. مثلاً winning rate هست 80% و ریسک به ریوارد هست 3 به 1. خب امید ریاضی تک تیرانداز ما می شود 0.8 ضربدر 1 منهای 0.2 ضربدر 3 که می شود 0.2 . (مثال عینی از استراتژی های معرفی شده در همین تالار: سیستم Early Bird آقای جبل عاملی)

یک نوع استراتژی هم داریم که مبتنی بر شلیک های فراوان و پی در پی است اما با دقت کم. مثلاً یک تیربارچی چند صد تیر در دقیقه شلیک می کند بدون نشانه گیری به امید اینکه تعداد زیاد گلوله ها احتمال برخورد آنها با سربازان دشمن را افزایش دهد. او نگران یک شلیک نیست، چون اگر به خطا رفت، ریسک زیادی متحمل نشده و شلیک های پیاپی بعدی هم در کار است. در این استراتژی ریسک به ریوارد پایین است اما winnig rate نیز پایین است. مثلاً winnig rate هست 20% اما ریسک به ریوارد 1 به 5 . در چنین شرایطی باز هم امید ریاضی استراتژی می شود 0.2 ضربدر 5 منهای 0.8 ضربدر 1 که باز هم همان 0.2 تک تیرانداز می شود. (مثال عینی از استراتژی های معرفی شده در همین تالار: استراتژی Edge of Chaos پیام)

خب حالا بهتر است تک تیرانداز باشیم یا تیربارچی؟!

این پرسشی است که دقیقاً به سرشت و تیپ شخصیتی ما برمی گردد و هر چه زودتر بایستی آن را بر خود مکشوف گردانیم.

شاد باشید
                      بسیار زیبا..... تک تیر انداز بودن رو انتخاب میکنم

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها

موفق باشید

ارادتمند--------امیر
                        درود امیر جان

با فرض 80% موفقیت و ریسک به ریوارد 3 و ریسک هر موقعیت 2% برای اینکه 1000 دلار بشه یک میلیارد دلار حدودا 400 موقعیت فاصله هست!

نمیدانم چند سال داری و اهل کجایی و چه میکنی !؟

ولی از این برادر بزرگترت که غریبه هست باهات بشنو

داستان این نیست امیر عزیز

همین سراب خیلی ها را به نابودی کشانده و شاهد خیلی از مسائل تلخ بودیم و خواهیم بود .

دنبال فرضیه محال نرو

اگر پس از 3،4 سال تونستی به طور میانگین ماهی 2% با دراو داون کم (بین %10 تا %15) کسب کنی از آن به بعد میتونی به فارکس به عنوان یک شغل که منبع درآمد هست نگاه کنی.

پ.ن:

"نظرات شخصی است "
                        ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 08-28-2013, 02:28 AM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                        2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                        3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                        4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                        5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                        6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                        7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                          درود امیر جان

با فرض 80% موفقیت و ریسک به ریوارد 3 و ریسک هر موقعیت 2% برای اینکه 1000 دلار بشه یک میلیارد دلار حدودا 400 موقعیت فاصله هست!

همین سراب خیلی ها را به نابودی کشانده و شاهد خیلی از مسائل تلخ بودیم و خواهیم بود .

دنبال فرضیه محال نرو

اگر پس از 3،4 سال تونستی به طور میانگین ماهی 2% با دراو داون کم (بین %10 تا %15) کسب کنی از آن به بعد میتونی به فارکس به عنوان یک شغل که منبع درآمد هست نگاه کنی.

پ.ن:

"نظرات شخصی است "
                          سلام وقت بخیر
                          اگه ممکته این بحث رو بیشتر باز کنید تا یه مقدار بیشتر استفاده ببریم
                          واقعا ماهی 2%؟؟ ؟ حتی از بهره بانکی هم کمتر ؟
                          ینی اگه کسی با 100000 دلار شروع کنه بعد 4 سال تارگتش باید ماهی 2000 دلار باشه ؟

نظر

نوشته اصلی توسط farhad-nf نمایش پست ها
                            سلام وقت بخیر
                            اگه ممکته این بحث رو بیشتر باز کنید تا یه مقدار بیشتر استفاده ببریم
                            واقعا ماهی 2%؟؟ ؟ حتی از بهره بانکی هم کمتر ؟
                            ینی اگه کسی با 100000 دلار شروع کنه بعد 4 سال تارگتش باید ماهی 2000 دلار باشه ؟
                            درود بر شما

آقا اون بانکی که ماهی 2% بهره میده نشونیش رو بده !!

حالا چه نیازی هست با 100000 تا شروع کنید ؟ نگفتم تارگت نهایی گفتم تارگت 4ساله اگر برسی خوبه!

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                              درود امیر جان

دنبال فرضیه محال نرو

پ.ن:

"نظرات شخصی است "
                              ممنون پیام عزیز از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار ما میذارید. من این جو رو فقط در فروم ها دیدم منظورم ماهی 2% است و خداشاهده به مدت طولانی خیلی خیلی بیشتر از این حرفها درآمد داشتم ولی متاسفانه الان دچار مشکلات روانی ترید عجیبی شدم که نمی تونم درست حسابی کار کنم. من بعد از 6،7 سال کار کردن تازه کمتر از یکساله وارد فرومها شدم شاید میومدم ولی ماهی یکبار یه نگاهی می انداختم و میرفتم ولی یکی از دوستانم توی فروم همسایه که به تازگی بسته شد استیتمنت یکساله با ماهی نزدیک 50% گذاشت که باعث جنجال هم شد ولی چون من اون طرف رو از نزدیک میشناسم میدونم راست میگفت البته به دلیل برداشت زیاد هیچوقت حسابش اونقدرها بزرگ نشد. الانم اتفاقا در تلاشم که ازش بخوام اینجا هم بذاره حسابش رو که یه مقدار امید دوستان بیشتر بشه البته دراودانش یه مقدار بیشتر از این حرفاست که شما میفرمایید ولی بالای 18ماه است که حسابش کال نشده و سود خوبی کرده.

جالب تر اینکه فقط با فیبو و الیوت کار میکنه اونم به ساده ترین صورت ممکن. اصلا اعتقادش اینه که موج های پیچیده رو نباید شمرد. اینقدر راحت ترید میکنه که باید از نزدیک ببینیدش ولی جدای اون دوستمون توی همین فروم هم داریم حاجی خارجی عزیز مثلا حسابشون توی امضاشون بود که برداشته شد ظاهرا با درصد درستی بالاتر از 80% پوزهاشون به تی پی میخورد. خلاصه که پیام جان اینکه اگر خودم بخوام بگم من درست میگم یا شما صد در صد میگم شما چون خیلی وقته مطالب زیباتون به دلم نشسته ولی اینجور چیزها رو هر کاری میکنم اگرم به حرف باور کنم باز بهشون باور ندارم که شدنی نیست. باز هم ممنون از شما استاد عزیز و گرامی که باز هم تاکید دارم حتما نظر شما درست تر از نظر من میباشد.

ارادتمند-----------امیر
                              ویرایش توسط TwiMm : https://www.traderha.com/member/7623-twimm در ساعت 08-28-2013, 11:40 AM
                              تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

پردازش ...
                              X