اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اشکال یابی الیوتی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: اشکال یابی الیوتی

این تاپیک رو صرفا جهت رفع اشکال الیوت ایجاد کردم البته با اجازه اساتید. البته اشتباه نشه من قرار نیست رفع اشکال کنم که خودم پر اشکالم. با هماهنگی آقای معلمان این تاپیک ایجاد شد تا شاید با رفع اشکال مباحث الیوت ملکه ذهن شود.

فقط خواهشا دوستان و اساتیدی که ایرادی رو در شمارش می بینند حتما متذکر شوند چون قصد ایجاد تاپیک همین است و خواهشا دلیلش رو هم بفرمایند تا پیشرفتی حاصل شود.

در پایان خواهش میکنم اساتید گرامی نگاهی به این تاپیک بیندازند و نظرشون رو بیان کنند. به نظرم اگر بشه به این روش اعتماد کرد شمارش تا حد زیادی آسون تر و مهم تر از اون مکانیکی تر خواهد شد.

http://forum.broker-fa.com/f79/%D8%B...86%D9%88-2324/

ارادتمند-----------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

آقای معلمان عزیز میشه یه شمارش از یورو استرالیا بذارید؟ من هر چی تلاش کردم نتونستم بشمارم که کار به رفع اشکال برسه.

ممنون از شما

ارادتمند----------امیر
    تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

با سلام و تشکر از امیر عزیز

امیرجان همانطور که حضورت عرض کردم بنده خود را در زمینه الیوت شاگرد کوچکی بیش نمیدانم. اما برای پیشرفت و کسب علم از اساتید ارجمند فروم مبادرت به شمارش الیوتی مینمایم . امیدوارم دوستان عزیزی همچون جناب رحمانی و جناب یزدی و سایر عزیزان که در این زمینه تجربه بالایی دارند مشارکت نمایند تا ما بتوانیم
      از محضرشان کسب علم نماییم.

برای شروع شمارشی احتمالی از زوج ارز EURAUD که امیرجان امر فرمودند قرار میدهم تا دوستان مشارکت فرمایند و اشکالات آن مطرح گردد.

در تایم دیلی حرکت صعودی شروع شده است که با توجه به تایم بالاتر میتونه اصلاح باشه ولی ما هر دو حالت را در نظر داریم.

در تایم 1 ساعته احتمالا در موج a و به دنبال تکمیل یک الگوی 5 موجی هستیم.

ویرایش توسط amoaleman : https://www.traderha.com/member/8025-amoaleman در ساعت 09-05-2013, 11:48 AM

نظر

سلام
        روزتان بخیر
        من هم با شمارش دوست خوبم جناب معلمان موافقم و در تایم یک ساعت قیمت در حال اصلاح موج سوم است . در تایم یک ساعت موج سوم وقتی تثبیت خواهد شد که قیمت در اصلاح بتواند به تراز %38 فیبو ریتریس موج سوم برسد ( البته این دیدگاه من است که می تواند با دیگاه دوستان خوب دیگرم متفاوت باشد ) . در تایم یک ساعت من واگرایی نمی بینم و قدرت فروشندگان بیشتر از خریداران است - بدین معنی که ورود در موقعیتهای مناسب جهت فروش با ریسک کمتری همراه خواهد بود .
        مرسی

نظر

برای موج شماری EURAUD من ترجیح می دهم از تایم فریم هفتگی و 4 ساعته استفاده کنم چون اندازه بعضی از موجها در تایم روزانه جالب نیست.

در شکل فوق چون موج 3 بیش از 1.618 اندازه موج 1 می باشد به احتمال زیاد موج 3 نمی تواند موج C شماره گذاری شود و impulse بودن آن ثابت می شود . حداقل انتظار برای موج 4 تراز 23.6 است اما از آنجا که انتطار می رود موج 4 از لحاظ زمانی 38.2 زمان موج 3 باشد هنوز موج 4 به اتمام نرسیده است. چون موج 2 یک flat می باشد پس انتظار داریم که موج 4 یک زیگزاگ باشد و با توجه به شکل فوق احتمال اینکه موج 4 به تراز قیمتی 38.2 موج 3 برسد زیاد است. اما هنوز نباید وارد معامله sell شد دلیل آن به تایم فریم 4 ساعته برمی گرددکه در پست بعدی توضیح می دهم
          ویرایش توسط sina347 : https://www.traderha.com/member/6966-sina347 در ساعت 09-05-2013, 01:13 PM

نظر

سلام و درود

جمع اساتید الیوتی جمع است ما هم فیضی ببریم به نظرتان دوستان چقدر میشه به این شمارش مکانیکی اعتماد کرد ؟

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 09-05-2013, 01:56 PM
            آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
            گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
            آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
            پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
            پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
            پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

سلام

جناب یزدی با تشکر از حضورتان میشه لطفا در مورد این شکل بیشتر توضیح دهید.

ممنون
              ویرایش توسط amoaleman : https://www.traderha.com/member/8025-amoaleman در ساعت 09-05-2013, 02:12 PM

نظر

نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                سلام

جناب یزدی با تشکر از حضورتان میشه لطفا در مورد این شکل بیشتر توضیح دهید.

ممنون
                سلام و درود

مدتی است دارم در مورد بهینه کردن این سیستم کار میکنم که تلفیقی از ایندیکاتور های مختلف است که هم روند را نشون دهد و هم امواج را و از ایندی امیر خان هم بعنوان استاپ لاس استفاده میکنم .
                و اما اینکه یکی از ایئدیکاتور ها در هر تایم فریم میاد از ماژور ها شروع میکنه و تقسیم بندی میکند تا مینورهای ریز که من کوچیکهاشو حذف کردم و به دو تا از آنها اکتفا کردم و تا کنون دیدم خیلی از حالات شمارش الیوتی را در بر دارد مثلا" در شکل زیر میتونید ملاحظه کنید که چکونه امواج را شناسایی کرده بر اساس ماژور و مینور و ترکیبش با الیوت اما چقدر میتونه در تمام مواقع کار ساز باشه هنوز بک تست آنچنانی مدت دار نداشتم و دارم روش کار میکنم در واقع چیزی شبیه به روش آقا مصطفی که ابتدا ماژور های تایم بالا رو شناسایی کرده و به کوچیکتر تقسیم میکرد و سپس شماره گذاری نمود تاپیکی که امیر خان در ابتدا , لینک دادن می باشد .
                تصویر زیر نمایی از تایم 4 ساعته است و تفکیک آن در تایم یک ساعته را میتوان ملاحظه نمود . حال به نظر شما که با الیوت کار میکنید فکر میکنید تا چه حد میتوان به آن ارزش داد و آیا ارزش وقت گذاری دارد یا خیر و نکاتی که به نظرتان میرسد را راهنمایی نمایی متشکر میشوم .

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

خسته نباشید استاد یزدی عزیز

در مورد الیوت که سواد آنچنانی ندارم ولی در مورد این اندیکاتور که قبلا داشتم و اتفاقا خیلی هم دنبالش بودم - بگذریم که یکی ادعا میکرد کار خودشه بعدا دیدم توی فروم های خارجی واسه دانلود گذاشتن- این اندیکاتور بیشتر بر مبنای زمان جداسازی رو انجام میده که توی کورس آموزشی ترید به سبک فراساختار کن شاو خیلی روی این روش تاکید داره.

در مورد اون یکی اندیکاتور که برای استاپ لاس استفاده میکنید طبق گفته رسول عزیز اندیکاتور لری ویلیامز است نه اینکه خودش نوشته باشه ولی در معاملاتش استفاده میکنه و بی نهایت اندیکاتور قوی است و بر پایه ای تی آر -اگر اشتباه نکنم- می باشد.

پ.ن: اندیکاتور اولی فکر کنم اصلاحی بود. البته اگر درست حافظه ام یاری کنه. ولی با اصلاحی بودنش هم در کل خیلی خوبه

ارادتمند------------امیر
                  ویرایش توسط TwiMm : https://www.traderha.com/member/7623-twimm در ساعت 09-05-2013, 03:16 PM
                  تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

با سلام بر جناب اقای یزدی
                    من به شخصه برای پیدا کردن نقاط ماژور در تحلیل الیوت از اندیکاتور macd استفاده می کنم که در کتاب دوئل با روند آقای نیما ..... نیز در همان ابتدای کتاب توضیح داده شده است. اما در بعضی از مواقع با زیرموج 5 ناقص در یک موج ایمپالس مواجه هستیم که طبق آموزشهای کتاب به اشتباه انتهای زیر موج 3 به عنوان نقطه ماژور در نظر گرفته می شود (ایرادی به کتاب وارد نیست چون در موردبحث الیوت نیست). همین مشکل را شما در انتخاب یکی از نقاط ماژور تان دارید.
                    ویرایش توسط sina347 : https://www.traderha.com/member/6966-sina347 در ساعت 09-05-2013, 03:25 PM

نظر

سلام

من هم شخصا فقط از اندیکاتور الیوت در موج شماری استفاده میکنم .آن هم فقط برای تشخیص پایان موج 5 و شناسایی واگرایی.در مورد اندیکاتورهایی که استفاده میکنید باید بیشتر بررسی شود میشه حالات مختلف را با آنها مقایسه کرد ولی بنظر من در نهایت آنها میتونند یک آیتم کمکی برای شمارش باشند مثل نرم افزارهای شمارش امواج که میتونند ایده بدهند ولی هیچکدام قادر به شمارش صحیح و کامل نمیباشند.

موفق باشید

نظر

سلام دوستان

میخواستم تحلیلی از طلا در تاپیک شخصی خودم قرار بدم ترجیح دادم آنرا اینجا مطرح کنم تا دوستان عزیز در مورد آن بحث و اظهار نظر نمایند.

روند طلا فعلا نزولی است اما آیا میتونه کف قبلی خودش را بشکند ؟در این مورد دو نظر میتونه وجو داشته باشه:

1- طلا یک الگوی abc را تمام کرده است و در حال نزول برای زدن کف جدیدی است مطابق شکل ذیل

در صورتی که این تحلیل صحیح باشد دو شرط باید برقرار شود:
                        1-خط روند 0-b در زمانی مساوی یا کمتر از زمان موج c شکسته شود که در تصویر حداکثر 18 سپتامبر مشخص است.
                        2- عبور قیمت از نقطه b یا 1274 در زمان مساوی یا کمتر از موج c

در صورت برقرار نشدن این دو شرط تحلیل صحیح نیست.
                        2-طلا موج a از یک اصلاح را تمام کرده است مطابق شکل ذیل:

در آن صورت باز دو شرط باید برقرار شود:
                        1- شکست خط روند 2-4 در زمانی مساوی یا کمتر از زمان موج 5 که حداکثرهمان 18 سپتامبر است
                        2- برگشت قیمت حداقل تا 61.8% از موج 5 (1334)

حال بر اساس این دوتحلیل حرکت نزولی شروع شده میتونه یک حرکت اصلی یا یک اصلاح باشد لطفا دوستان نظرات تکمیلی و انتقادی خود را در این خصوص مطرح نمایند.

با تشکر فراوان
                        ارادتمند دوستان

نظر

سلام
                          من هم یک تحلیل از طلا در تایم یک ساعته میگذارم که میتونه تأییدی باشه بر تحلیل آقای معلمان. خواهش می کنم اساتید فن اگه اشکالی به نظرشون میرسه گوشزد کنن.

با توجه به اینکه سطح حمایت دوم هفتگی هم در قیمت 1361 دلار قرار دارد و با توجه به تکمیل ظرف زمانی از الان چارت طلا رو زیر نظر می گیرم چنانچه در تایم فریم 15 دقیقه پس از برخورد به مقاومت هفتگی شاهد الگوی کندل استیک بازگشتی باشیم وارد معامله خرید می شوم.

ما اشتباهات جدیدی اختراع نمی کنیم، اشتباهات گذشته را تکرار می کنیم.

نظر

نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                            سلام دوستان

میخواستم تحلیلی از طلا در تاپیک شخصی خودم قرار بدم ترجیح دادم آنرا اینجا مطرح کنم تا دوستان عزیز در مورد آن بحث و اظهار نظر نمایند.

روند طلا فعلا نزولی است اما آیا میتونه کف قبلی خودش را بشکند ؟در این مورد دو نظر میتونه وجو داشته باشه:

1- طلا یک الگوی abc را تمام کرده است و در حال نزول برای زدن کف جدیدی است مطابق شکل ذیل

در صورتی که این تحلیل صحیح باشد دو شرط باید برقرار شود:
                            1-خط روند 0-b در زمانی مساوی یا کمتر از زمان موج c شکسته شود که در تصویر حداکثر 18 سپتامبر مشخص است.
                            2- عبور قیمت از نقطه b یا 1274 در زمان مساوی یا کمتر از موج c

در صورت برقرار نشدن این دو شرط تحلیل صحیح نیست.
                            2-طلا موج a از یک اصلاح را تمام کرده است مطابق شکل ذیل:

در آن صورت باز دو شرط باید برقرار شود:
                            1- شکست خط روند 2-4 در زمانی مساوی یا کمتر از زمان موج 5 که حداکثرهمان 18 سپتامبر است
                            2- برگشت قیمت حداقل تا 61.8% از موج 5 (1334)

حال بر اساس این دوتحلیل حرکت نزولی شروع شده میتونه یک حرکت اصلی یا یک اصلاح باشد لطفا دوستان نظرات تکمیلی و انتقادی خود را در این خصوص مطرح نمایند.

با تشکر فراوان
                            ارادتمند دوستان
                            با سلام و تشکر از تحلیلی که انجام دادید. از آنجا که خودتان فرمودید که در مورد این تحلیل بحث کنیم ذکر چند مورد را عرض می کنم

در مورد "برگشت قیمت حداقل تا 61.8% از موج 5 (1334)" که در کتاب گلن نیلی هم ذکر شده در حالتی صدق می کند که موج 5 گسترده باشد. درست است که در چارت فوق موج 5 بزرگتر است اما گسترده نیست چون 1.618 برابر موج 3 (یا از منظر دیگر 1.618 برابر از ابتدای موج 1 تا انتهای موج 3 نیست)

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                              خسته نباشید استاد یزدی عزیز

در مورد الیوت که سواد آنچنانی ندارم ولی در مورد این اندیکاتور که قبلا داشتم و اتفاقا خیلی هم دنبالش بودم - بگذریم که یکی ادعا میکرد کار خودشه بعدا دیدم توی فروم های خارجی واسه دانلود گذاشتن- این اندیکاتور بیشتر بر مبنای زمان جداسازی رو انجام میده که توی کورس آموزشی ترید به سبک فراساختار کن شاو خیلی روی این روش تاکید داره.

در مورد اون یکی اندیکاتور که برای استاپ لاس استفاده میکنید طبق گفته رسول عزیز
                              اندیکاتور لری ویلیامز است نه اینکه خودش نوشته باشه ولی در معاملاتش استفاده میکنه و بی نهایت اندیکاتور قوی است و بر پایه ای تی آر -اگر اشتباه نکنم- می باشد.

پ.ن: اندیکاتور اولی فکر کنم اصلاحی بود. البته اگر درست حافظه ام یاری کنه. ولی با اصلاحی بودنش هم در کل خیلی خوبه

ارادتمند------------امیر
                              سلام امیر جان
                              خاطراتم رو زنده کردی......
                              ویلیامز برای تعیین روند و سیگنال ورود برای چندتا ابزارهاش از این اندیکاتور استفاده میکرد......
                              یک سیستم معاملاتی هم داشت که در شاخص های صنعتی که تمایل به ایجاد روند بلندمدت دارند در تایم بالا ازش استفاده میکرد

به نظرم شماره گذاری اون اندیکاتور اصلاحی باشه فکر کنم قبلا دیدمش ولی خودتون بررسی بیشتر بکنید
                              در کل تجربه بررسی های چندساله من نشون داده که هیچ ابزار جادویی وجود نداره یا اگه وجود داره عمومی نیست.....ولی میشه همین ابزارهای رایج را با روش هایی سیگنالهاش رو ..... کرد و خیلی از موسسه های بزرگ دنیا هم که تکنیکال کار هستند تنها راز موفقیتشون همین هست///خودتون اسم های بزرگ این بازار توی عرصه بین الملی رو میشناسید و میدونید که مهمترین چیزی که همیشه اول بهش تاکید دارند مدیریت سرمایه است و اگر ابزار جادویی خاصی وجود داشت فکر نمی کنم اینقدر تاکید روی این مبحث وجود میداشت
                              ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 09-07-2013, 09:26 AM

نظر

پردازش ...
                              X