اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

*بررسی سیگنالهای اندیکاتور macd *

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• *بررسی سیگنالهای اندیکاتور macd *

با درود

در این تاپیک با الهام از روش معاملاتی( 4Hours Strategy(MACDکه توسط فیلیپ نل در سایت فارکس فکتوری ارائه شده ، سعی خواهیم کرد اعتبار سیگنالهای صادر شده

اندیکاتور MACD را بررسی کنیم و در صورت مثبت بودن نتیجه از این تجربه یا به صورت مستقل به عنوان سیستم معاملاتی بهره ببریم یا در کنار ابزارهای دیگر از آن کمک بگیریم.

Phillip Nel

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
    2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
    3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
    4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
    5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
    6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
    7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

تاپیک عمو فیلیپ چندین هزار صفحه است و کلی کلیپ تصویری و فایل صوتی و جزییات در مورد روش شخصی خودش ارائه کرده.

آنچه در سیستم ارائه شده نظر مرا جلب کرده الگوهای MACD است که برای سیگنال ورود استفاده میکنه.

چارتهای یورودلار و پونددلار را توصیه میکند و ستاپ مکدی 5،13 هست.

اگر بخواهیم فقط چارت 4ساعته را بررسی کنیم ، میتونیم با همین ستاپ و همان دو جفت ارز کار کنیم ببینیم چه میشه .

راه دیگه ستاپ استاندارد هست و بررسی چند چارت و تایمفریمهای مختلف .

نظر من به بررسی سه تایمفریم 5 دقیقه ، یک ساعته و 4ساعته ستاپ 12،26 هست در چند چارت مختلف و سیگنالهای شورت ترم.

پی دی اف عمو فیلیپ را ضمیمه میکنم برای آشنایی دوستان با الگوهای مورد بحث در این تاپیک.

H4 MACD Forex Strategy Original

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

با تشکر از ایجاد این تاپیک . امیدوارم پر انرژی ادامه یابد .

Trend Trading with the MACD

4HourAll PDF.zip
      ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 10-22-2013, 12:10 AM
      زندگی آفرینش هست ، نه کشف و جستجو

نظر

با سلام و تشکر از ایجاد تایپیک
        به نظرم بسیار کار مفید و سودمندیست . Macd یکی از اندیکاتورهای نسبتا مفید است و چه بهتر با کمک و راهنمائی هایتان بتوانیم بیشتر با آن
        آشنا شده و زوایای پنهانش را شناخته و با کار برد صحیح آن بتوانیم در استراتژی خود از آن بهتر استفاده کنیم
        برایتان آرزوی موفقیت و شاد کامی دارم

نظر

ممنون پیام جان برای تاپیک خوبت برای چندمین بار...

فک کنم اگه تایم 5 مین رو این روش مسلط بشیم خوراکه اسکالپ کارا بشه..

ایشاا... در کناره هم به نتایج خوبی برسیم..
          بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

دومورد دلار ین و استرالیا دلار که در تاپیک "نظرات شخصی است" به موقعیت ها اشاره شد.

هر دو موقعیت موفق بودند ( هنوز هیچ تصمیمی به تراز خروج نداریم و رفلکس قیمت به الگو کافی است)

نظر

با سلام
              با توجه به این که جناب عالی نوشته های فلیپ نل را مطالعه فرمودید چنانچه زوایای تاریک و مبهم macd را بیان فرمائید با توجه به اشکالی که میگذارید فکر میکنم بهتر میتواند راه گشا و فهم کاملتر جهت ترید باشد
              با تشکر از تلاش های شما دوست بزرگوار........................................... .. پرویز

نظر

ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 10-22-2013, 04:18 PM
                زندگی آفرینش هست ، نه کشف و جستجو

نظر

برای اینکه از موضوع دور نشیم

لطفا فقط الگوهای مکدی و چارت را در این تاپیک قرار دهید و هیچ پارامتر دیگری اضافه نکنید که اعتبار سیگنالهای مکدی خالص! به دست بیاد.

مکدی رنگی باید به کار ببرید (در تاپیک cage trading method قرار داده شده)

تایمفریمها را یک دست کنیم : 5دقیقه یک ساعته و 4 ساعته

ممنون
                  ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 10-22-2013, 04:32 PM

نظر

پوند دلار 4ساعته

این چارتی است که پتانسیل الگوی ادامه دهنده روند را داره.

امروز هیچ پوزیشنی نداشتم به دلیل خبر مهم پیش رو .

ولاتیلیتی چارتها از جمعه تا امروز نشون میده بازار شدیدا منتظر خبر NFP است.

ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 10-22-2013, 04:46 PM

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                      برای اینکه از موضوع دور نشیم

لطفا فقط الگوهای مکدی و چارت را در این تاپیک قرار دهید و هیچ پارامتر دیگری اضافه نکنید که اعتبار سیگنالهای مکدی خالص! به دست بیاد.

مکدی رنگی باید به کار ببرید (در تاپیک cage trading method قرار داده شده)

تایمفریمها را یک دست کنیم : 5دقیقه یک ساعته و 4 ساعته

ممنون

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب آقای پیام اگر جسارت نباشه می.خواستم عرض کنم که چون من با این استراتژی کار کردم و با الگوهای مک دی که در این استراتژی هست آشنا هستم و باتوجه به صحبت.های خود آقای فیلیپ نل درباره یه این استراتژی بیان کردن سیگنال.های مک دی به تنهائی از اعتبار کافی. برای معامله برخوردار نیستن و از اونجا که مک دی هم یه اندیکیتور دنبال روی روند میباشه و اکثر ادندیکتورها در بازار.های ساید کارایی درستی. ندران و سیگنالهای غلطی میدن و قدرت اصلی..شون در بازار با روند مشخص میشود و تاکید خود آقای نل به این موضوع که در این استراتژی برای گرفتن سیگنال باید تمرکز روی ریتم بازار و قوانینی که برای حرکت قیمت بین مووینگ اورج.ها تعریف کردن و خطوط مقاومت و حمایت و اعداد روند و ... باشه و در نهایت در صورت مهیا بودنه تمامی موارد بیان شده در آخرین مرحله از تحلیل قبل از انجام معامله به سراغ سیگنال مک دی میرویم و خود آقای نل این مطلب رو کاملا به وضوح اعلام کردن که به تنهائی فقط با سیگنال مک دی نمی.توان و نباید اقدام به معامله کرد و این موضوع رو در شکلها و مثال.های مختلف بارها نشون دادن... و درباره مک دی رنگی. هم جسارتاً خدمتتون عارضم که برای این استراتژی و مشاهد الگوهای بیان شده در آن می.توان از مک دی معمولی. هم استفاده کرد فقط باید حتما تنظیماتش ۱ - ۱۳ - ۵ باشه و خطوط ۰.۰۰۴۵،۳۰،۱۵ ... باید حتما رو مک دی رسم بشه ..... البته اگر هدف شما پیدا کردن یک روش جدید از تو دل این استراتژی هست که جسارت من رو ببخشید .. اما اگر در این تاپیک خود این استراتژی رو میخواین تست کنید باید بگم که خود آقای نل که پدید آورنده این روش هستن به این موضوع صراحتاً اشاره کردن که هرگز به تنهائی فقط با مشاهد سیگنال.های مک دی اقدام به معامله نباید کرد ... خوشحال میشم نظر جنابعالی رو هم در این باره بدونم ... بازم از اینکه در تاپیک جنابعالی فضولی کردم عذرخواهی می.کنم .

نظر

نوشته اصلی توسط mamadreza نمایش پست ها
                        با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب آقای پیام اگر جسارت نباشه می.خواستم عرض کنم که چون من با این استراتژی کار کردم و با الگوهای مک دی که در این استراتژی هست آشنا هستم و باتوجه به صحبت.های خود آقای فیلیپ نل درباره یه این استراتژی بیان کردن سیگنال.های مک دی به تنهائی از اعتبار کافی. برای معامله برخوردار نیستن و از اونجا که مک دی هم یه اندیکیتور دنبال روی روند میباشه و اکثر ادندیکتورها در بازار.های ساید کارایی درستی. ندران و سیگنالهای غلطی میدن و قدرت اصلی..شون در بازار با روند مشخص میشود و تاکید خود آقای نل به این موضوع که در این استراتژی برای گرفتن سیگنال باید تمرکز روی ریتم بازار و قوانینی که برای حرکت قیمت بین مووینگ اورج.ها تعریف کردن و خطوط مقاومت و حمایت و اعداد روند و ... باشه و در نهایت در صورت مهیا بودنه تمامی موارد بیان شده در آخرین مرحله از تحلیل قبل از انجام معامله به سراغ سیگنال مک دی میرویم و خود آقای نل این مطلب رو کاملا به وضوح اعلام کردن که به تنهائی فقط با سیگنال مک دی نمی.توان و نباید اقدام به معامله کرد و این موضوع رو در شکلها و مثال.های مختلف بارها نشون دادن... و درباره مک دی رنگی. هم جسارتاً خدمتتون عارضم که برای این استراتژی و مشاهد الگوهای بیان شده در آن می.توان از مک دی معمولی. هم استفاده کرد فقط باید حتما تنظیماتش ۱ - ۱۳ - ۵ باشه و خطوط ۰.۰۰۴۵،۳۰،۱۵ ... باید حتما رو مک دی رسم بشه ..... البته اگر هدف شما پیدا کردن یک روش جدید از تو دل این استراتژی هست که جسارت من رو ببخشید .. اما اگر در این تاپیک خود این استراتژی رو میخواین تست کنید باید بگم که خود آقای نل که پدید آورنده این روش هستن به این موضوع صراحتاً اشاره کردن که هرگز به تنهائی فقط با مشاهد سیگنال.های مک دی اقدام به معامله نباید کرد ... خوشحال میشم نظر جنابعالی رو هم در این باره بدونم ... بازم از اینکه در تاپیک جنابعالی فضولی کردم عذرخواهی می.کنم .
                        درود دوست من

100% گفته های شما درست هست چه بر اساس نوشته های فیلیپ نل باشه چه بر اساس دریافتهای خودتان از چارت و اندیکاتورها.

من عرض کردم که با الهام از الگوهای ارائه شده فیلیپ نل ببینیم اگر فقط مکدی را مد نظر داشته باشیم سیگنالهایش چقدر میتواند اعتبار داشته باشد و در ادامه

از آن به تنهایی یا در کنار سیستم شخصی استفاده کنیم.ضمنا اشاره کردم مکدی بعلاوه چارت که تایید حرف فیلیپ نل هست در مورد ریتم قیمت.

سیستمی که ارائه کرده برای من جذاب نیست ولی دیدی که نسبت به مکدی ارائه کرده خیلی جلب توجه کرد.

سه مورد دلار ین و استرالیا دلار و پوند دلاری که اشاره شد به موقعیتهاشون ،ریتم حرکتی بازار اجازه میداد که برداشت وضعیت ریورسال یا ادامه روند داشته باشم.

در این تاپیک به دنبال سیستم خاصی نیستم و بیشتر تمرکز دارم بر روی رابطه بین قیمت و الگوهایی که مکدی بوجود میآورند .

به هرحال

برای من خیلی کارآیی داره ، چه در تشخیص ادامه روند یا ضعف روند یا تغییر روند و در تایمفریمهای مختلف .

چند نمونه ای خواهم گذاشت به امید آنکه دیگرانی از آن بهره ببرند . دوست داشتند تاپیک را ادامه میدهند و موضوع را پیگیری میکنند ،

خواستار نداشته باشه تاپیک به صورت خودکار به بایگانی می پیوندد!

ارادتمند

نظر

نوشته اصلی توسط mamadreza نمایش پست ها

با سلام خدمت دوست عزیز و سایر دوستان
                          دوست عزیز هیچ اندیکاتوری قادر به سیگنال دهی نیستند و از برخی فقط جهت تائید استفاده میکنیم و یکی از انها macd است که در نوع خود از دیگر اندیکاتورها بهتر عمل میکند البته از نظر بنده . MACD در پیدا کردن واگرائی نقش مهم و بی بدیلی را بازی میکند و همینطور گاهآ تقییر روند را بخوبی نشان میدهد . ..............وفکر میکنم دوست بزرگوار آقای پیام نیز بدنبال استفاده بهینه از آن است و البته صحبتهای شما نیز کاملآ درست و بجا است . حال یک سوال از آقای پیام و سایر عزیزان دارم : در مواقعی یک واگرائی نصفه و نیمه کاملا عمل کرده وشاهد یک واگرائی تمام عیار هستیم ولی در مواقعی macd یک واگرائی خیلی واضح را شاهدیم ولی اصلآ رخ نمی دهد البته میدانم که خط روند و الگوها و خطوط ساپورت و رزیستنس نقش مهمی بازی میکنند ولی حتمآ شما نیز دیده اید گاهی تمام عوامل بر واگرائی شهادت میدهند ولی هرگز رخ نمیدهد میخواهم این موضوع را به بحث گذاشته ودوستان عزیز نظرشان را در این مورد بیان نمایند البته با اجازه آقای پیام............................... برای همه دوستان آرزوی موفقیت و شاد کامی دارم ..................................ارادتمند پرویز

نظر

دوست گرامی حتمآ ادامه دهید چون موضوع بسیار مهمی از نطر بنده میباشد و اینجانب نیز از آن بسیار جهت بهتر ترید کردن استفاده می کنم امیدوارم دوستان دیگر نیز خواهان ادامه این تایپیک باشند .
                            دوستار همه شما.........................پرویز

نظر

درود بر همه دوستان عزیز و شب بخیر

با اجازه از پیام دوست داشتنی

از اونجایی که این تاپیک بنا بر درخواست تعدادی از دوستان مشتاق و با همت پیام عزیز ایجاد شد خیلی موقعیت خوبیه که همه با هم تجربیاتمون رو در زمینه استفاده از این ابزار به اشتراک بگذاریم.

در این قضیه که مکدی به تنهایی برای ترید کافی نیست هیچ بحثی نداریم و به کرات به این موضوع اشاره شده است. ولی اگر به موضوع این طوری نگاه کنیم که اگر پله پله و مرحله به مرحله طبق برنامه ای منسجم پیش برویم مطمئن هستم که به نتایج ارزشمندی میرسیم.

روش استفاده فیلیپ نل از مکدی تنها روش موجود نیست. فقط برای شروع مناسبه . دوستانی هم که روش های تست شده و الگوهای مشخصی برای استفاده از مکدی دارند لطفا به اشتراک بگذارند.

خودم به شخصه با چند مدل مکدی کار کردم و هر کدام به نحوی مفید هستند . برای شروع من با پیام نازنین موافقم . ابتدا بر روی الگوهای فیلیپ نل تمرین میکنیم و برای هر الگو نمونه هایی قرار میدهیم. هدف فقط تمرکز بر روی مکدی است. حالا هر عزیزی با هر استراتژی که مایل است ترکیب کند. ولی اینجا برای انسجام بیشتر اگر موافقید یک تمپلت مشخص میکنیم و فقط مکدی را بر روی چارت قرار میدهیم و هماهنگ پیش میرویم. به تدریج به الگوهای دیگر هم میرسیم.

در مورد هر الگو هم اگر مشکلی داشتیم از پیام عزیز کمک میگیریم . اگر ایشان لطف کنند و یک بار دیگر الگوها را قرار دهند ما میتوانیم برای همه الگوها نمونه قرار دهیم تا ایراداتمون گرفته شود. این روش صحیح مشق کردن است.

ما اینجا قراره با الگوهایی که در مکدی شکل میگیره و احتمال واکنش قیمت به این الگوها بیشتر است رو با هم تمرین کنیم. همچنین شرایطی رو که منجر به سیگنال خطا میشه رو بررسی کنیم که در مجموع به ..... کردن سیگنالهای غلط و گرفتن پوزیشنهای مطمئن تر میشود.
                              هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

پردازش ...
                              X