اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تقلب و سفته بازی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• تقلب و سفته بازی

با سلام
    یکی از مشکلاتی که معمولا برای معامله گران بخصوص افراد جدید در بازار بوجود میاید عدم اشنایی با موارد مربوط به تقلب ها و سفته بازی هایی می شود که در بازار وجود دارد .
    به همین دلیل تصمیم گرفتم که تاپیکی در این مورد ایجاد کنم تا دوستان اطلاعات و تجربیات خودشان را در این زمینه به اشتراک بگذارند شاید که آشنایی بیشتر با این مقوله و این مفهوم باعث هوشیاری بیشتر بسیاری از دوستان فعال در بازار بشود .
    زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

سلام.
    جناب aligh اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید منظورتون رو به صورت کامل متوجه نشدم.
    ممنون.
    .:.سلاخی میگریست به قناری کوچکی دلباخته بود.:.

نظر

کتاب :

What Every Investor Needs to Know About Accounting Fraud

نظر

نوشته اصلی توسط hessamfx نمایش پست ها
        سلام.
        جناب aligh اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید منظورتون رو به صورت کامل متوجه نشدم.
        ممنون.
        دوست عزیز فکر کنم که موضوع که مشخص است ولی مصادیق و مفاهیم مربوط به این بحث هم که امیدوار هستم که سایر دوستان هم مشارکت کنند تا حد امکان بهتر متوجه بشویم .
        بنده هم سعی میکنم که منابعی جهت مطالعه افرادی که علاقمند هستند در این تاپیک قرار بدهم .
        با تشکر

نظر

درود بي پايان

علي آقا مبحث price manipulatin (دستكاري قيمت) هم در اين تاپيك جايگاهي داره؟

چون الان اين مورد رو در چند بانك(كارگزار) اروپايي و آمريكايي دارن probe ميكنن.

اين هم خبر نمونه درباره ريزش 25 دلاري طلا در روز جمعه 11 اكتبر در مدت تنها 2 دقيقه بدليل يك فروش با تعداد 5000 قرارداد به مبلغ 640 ميليون دلار در هر قيمتي كه خريدار وجود داشت. كه تحت بررسي قرار داشت!

مورد دوم هم دوباره ريزش 10 دلاري قيمت طلا در روز پنج شنبه 12 سپتامبر ساعت 2:54 دقيقه صبح در مدت 1 دقيقه كه باعث توقف 20 ثانيه اي معاملات شد.

لينك

با احترام
          Think / Act / Enjoy

نظر

طاها جان هر کاری که خارج از نظم قانونی و روال عادی بازار باشد و نتیجه آن صدمه زدن به سرمایه گذاران و تحلیل گران و معامله گران باشد در این بحث جا دارد
            بحث هایی مثا موردی که شما اشاره کردی یعنی دستکاری قیمت
            مثل کلاهبرداری فاند منیجرها
            مثل بروکرنماها
            مثل تئوری هایسین هایی که خودشان با روشی که ارائه میدهند به دیگران کار نمی کنند و فقط اعتبار کاذب برای خوشان جمع آوری میکنند
            و......

نظر

با سپاس

نمونه هاي جالبي بود!

بحث هایی مثا موردی که شما اشاره کردی یعنی دستکاری قیمت
              مثل کلاهبرداری فاند منیجرها
              مثل بروکرنماها
              مثل تئوری هایسین هایی که خودشان با روشی که ارائه میدهند به دیگران کار نمی کنند و فقط اعتبار کاذب برای خوشان جمع آوری میکنند
              نمونه هاي از موارد ديگر به گوشم خورده اما درباره مورد قرمز رنگ تا بحال نمونه اي به گوشم نخورده! يا بهتره بگم بر چه اساسي و با چه روش(روش هايي) اين كار رو ميكنن؟ مثلا با زيان ده نشان دادن صورت حساب سود و زيان صندوق بصورت ساختگي؟! يا...؟!

مشتاقم من باب بالا بردن آگاهي اگرموردي قابل ارايه هست ارايه بشه تا بهره مند بشويم.

با احترام
              Think / Act / Enjoy

نظر

با تقدیم سلام و درود

علی آقای بزرگوار فوق العاده تاپیک جالب و ارزنده ای خواهد بود. مرسی از اینکه تجاربتون رو در اختیار ما قرار میدین

کتابی در این مورد داشتم خیلی خوب بود اگر بتونم پیداش کنم ارائه میدم خدمت دوستان.

کسانی که یه مقدار از حسابداری هم سر رشته دارن کتابی که علی آقا در مورد تقلب های حسابداری که قرار دادن رو حتما بخونن. بسی آموزنده اس

با سپاس - میلاد

نظر

با سلام
                  امروزه در بازار ما با نام های زیادی در زمینه تحلیل گری و تریدری به عنوان نویسنده و سخنران و ......آشنا می شویم
                  شاید گاهی هم بد نباشد که نگاهی بیندازیم به سوابق بعضی از این افراد .
                  آقای Larry Williams
                  سعی میکنم چند نمونه از مواردی را که در ارتباط با ایشان می باشد را قرار دهم .

نظر

دوستانی که علاقه دارند یک تحقیقی بکنند ببینند که چرا تعداد زیادی از بروکرها ( برای ثبت بروکرشان) و افرادی مثل آقای williams به این virgin islands علاقه دارند .

نظر

نمیدونم اینجا یه تاپیک شخصی محسوب میشه و یا اینکه همگان اجازه نوشتن درش رو دارن؟؟؟ ولی با توجه به شناختی که استاد عزیزم دارم...
                      با اجازشون . . . امید که جسارت بنده رو ببخشن
                      .
                      .
                      .
                      یه سهمی با پتانسیل سود آوری بالا...
                      با تکنیکال فوق العاده عالی
                      و بنیادی خوب
                      میبنده و ... و همه صحبت از تعدیل + بالای 50 میکنن
                      با 68 % تعدیل منفی باز میشه...
                      و بعد شاهد یه همچین صحنه ای هستیم

یعنی چی اونخ

نظر

با سلام
                        میلاد جان میدانی که من اصلا تاپیک شخصی دوست ندارم وقتی تاپیک عمومی میشه راحت تر میشه پست زد و همه همفکری میکنند
                        خوب من سعی کردام چراغ این تاپیک را روشن کنم مسلما ادامه رونق ان هم با سایر دوستان خواهد بود .
                        راستش در باره این شکلی هم که گذاشتی یک چیزی بگم نمی دونم چرا صورت های مالی بعضی شرکت ها را که نگاه میکنم احساس میکنم که این صورت مالی چقدر شبیه چند تا دیگه
                        از صورت هایی است که دیدام یعنی احساس میکنم که این چند تا صورت های مالی توسط یک نفر تهیه شده . ( البته نمی دانم چرا چنین احساسی می کنم ) . البته دوستانی که بیشتر با نحوه تهیه این صورت ها
                        آشنایی دارند بهتر میتوانند نظر بدهند .
                        امروز که این نماد ی را که شما گذاشتی را دیدام نمی دونم چرا یاد virgin islands افتادام و ان پست را گذاشتم .

نظر

با سلام
                          دوستان اصلا فکر کردید اگر یک مورد خلاف در باره معاملعه تان در یک بروکر دیدید چکار باید بکنید
                          خوب در باره بازار جهانی شاید بتوان با کمی تحقیق کردن مرجع مورد نظر را پیدا کرد و بتوان ادعای مورد نظر را مطرح کرد مثل شکل زیر
                          اما در باره بورس ایران اگر یک مورد خلاف را متوجه شدیم کجا و چگونه باید مطرح کرد ؟ و اصولا قوانین مربوط به چیزی را که به عنوان مقرارت خلاف معاملاتی است را باید در کجا دید ؟

نظر

نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
                            با سلام
                            دوستان اصلا فکر کردید اگر یک مورد خلاف در باره معاملعه تان در یک بروکر دیدید چکار باید بکنید
                            خوب در باره بازار جهانی شاید بتوان با کمی تحقیق کردن مرجع مورد نظر را پیدا کرد و بتوان ادعای مورد نظر را مطرح کرد مثل شکل زیر
                            اما در باره بورس ایران اگر یک مورد خلاف را متوجه شدیم کجا و چگونه باید مطرح کرد ؟ و اصولا قوانین مربوط به چیزی را که به عنوان مقرارت خلاف معاملاتی است را باید در کجا دید ؟
                            مثل همیشه به خدا بسپریم!
                            .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                            https://telegram.me/Cyclicalwaves
                            https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

دوستان تا بحال کسی تست کرده ببینه نتیجه چی میشه ؟ البته به غیر از این ها مثل اینکه مورد دیگری برای پیگیری وجود ندارد

نظر

پردازش ...
                              X