اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نگاهی ساده به تکنیکال به سبک ماینر

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: نگاهی ساده به تکنیکال به سبک ماینر

سلام دوستان در اینجا سعی دارم با یک دید ساده یک روند به سبک ماینررا مورد برسی قرار بدم امید است مورد توجه شما قرار گیرد خوب من برای اینکار مجبور شدم در هفت قسمت جز جز برای شما توضیح بدم امید است حوصله شما سر نره لازم به ذکر است که من بدون گذاشتن ابزارهای مختلف مانند اسیلاتور استوچک یا مکدی یا دی تی اسیلاتور اینکار را انجام دادم فقط از فیبو ریتسمنت استفاده کردم . ضمنا فرض را بر این گذاشتم که فقط یک تایم برای تحلیل وجود دارد نه تایم بالا برای تایید نه تایم پایین برای ورود البته در جلو رفتن مبحث با این ابزارها و تایم بال و پایین نیز کار خواهد شد تا به یک نتیجه گیری کلی برسیم خوب برسیم به قسمت اول همه به این موضوع واقف هستیم که بصورت کلاسیک هرگاه کندلی High کندل قبل را رد کند بدون انکه low کندل قبل رانقض کرده باشد یک روند بالا رو پیش رو خواهیم داشت البته در روند رو به پایین عکس این قضیه صادق میباشد من در اینجا عکسی قرار دادم که بتوانم ملموس تر مطلب را بیان کنم

خب دوستان در قسمت قبل متوجه شدیم چطور تشکیل یک روند را شناسائی کنیم حالا باید چه کرد ایا باید وارد بازار شد بنظر من تا در یک روند کف سازی صورت نگیرد واقعا اشتباه بزرگی است که وارد بازار بشیم چرا که هر ان امکان دارد بازار برگردد حالا این کف سازی چطور اغاز میشود بدین صورت اغاز میشود که در یک روند بالا رو یک کندل از قوانین بالا رو تبعیت نکرده بجای اینکه High کندل قبل را بشکند تمایل به Low کندل قبل داردخواهش میکنم به تصویر زیر نگاهی بندازید تا گفته هایم برای شما ملموس تر باشد

نظر

دوستان حالا وارد قسمت سوم شدیم در اینجا میبینیم که که کندل تشکیل شده تاییدیه بر کف سازی نداده بجای اینکه Low کندل قبل را بشکند حالت خلاف جهت تشکیل داده High کندل قبل و ما قبلتر را شکسته است لذا هنوز بایید صبر کرد لطفا به تصویر زیر تجه فرمایید

نظر

خب دوستان رسیدیم به قسمت چهارم در این قسمت مجددا یک کندل خلاف جهت روند تشکیل گردیده حال باید دید که ایا کف سازی اغاز شده یا خیر لطفا به تصیر زیر دقت فرمایید

نظر

سلام
          امیر سیروس جان خسته نباشی
          این چند تا پست رو که خوندم یاد الگوهای کندل استیک و پرایس اکشن افتادن . آیا این روش بر این مبنا ساخته شده .؟؟؟

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

خب دوستان وارد قسمت پنجم شدیم در اینجا کندل تشکیل شده Low کندل قبل را شکسته و تاییدیه ای است بر ساخته شدن کف حال فیبو ریتسمنت را رسم میکنیم ابتدا فیبو را درست از انجائی که روندبالا رو شروع شده است میگزاریم و انتها را از انجائی که بازار شروع به کف سازی کرده میگزاریم دقت کنید بهترین کف سازی حول حوش 50 و 61.8 درصد روند پیشرو میباشد ونهایتا 78.6 درصد روند پیشرو میباشد لطفا به تصویر زیر دقت فرمایید

نظر

خب دوستان به قسمت ششم رسیدیم از صبوریتان متشکرم ولی مجبور بودم برای شفاف سازی در هفت قسمت مطالب را بیان کنم انشالله بعد از این هفت قسمت از اسیلاتور و اینکه چطور از فیبو ی زمانی استفاده میکنم توضیحاتی خواهم داد حال ادامه مطلب همانطور که دیدیم روند در یک کف سازی میباشد و در این قسمت جطور یک سیگنال در جهت روند اصلی راباید گرفت برسی میکنیم تا کندلی خلاف روند کف سازی شکل نگیرد و High کندل قبل را نشکند اقدام به گرفتن پوزیشن خرید نمینمایم اگر این اتفاق افتادبالای کندل بوجود امده اردر خرید را میگذاریم و نقطه خروج را نیز زیر روند کف سازی میگذاریم اگر پوزیشن فعال شد فیبو ریتسمند قبل را پاک کرد اینبار از ابتدای روند کف سازی تا انتها این روند فیبو ریتسمندرا رسم میکنیم و برای تایید صددرصد روند قبل از فیبو استکن استفاده میکنیم لطفا به تصویر زیر دقت نمایید

نظر

نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
                سلام امیر سیروس جان خسته نباشی این چند تا پست رو که خوندم یاد الگوهای کندل استیک و پرایس اکشن افتادن . آیا این روش بر این مبنا ساخته شده .؟؟؟
                سلام خدمت شما ببخشید که در جواب دادنتان تعلل شد چون سرعت اینترنتم خیلی کم شده و اما خدمتتان باید بگم ابدا خیر این بر مبنای روش رابرت ماینر هست حالا شاید شباهتی به این روش داشته باشد همانطور که میدانید روش ماینر یک روش مادر است اگر بر این سبک سوار باشید میتوانید روشهای یا استراتژیهای را طراحی کنید

نظر

خب دوستان رسیدیم قسمت هفتم قسمت نتیجه گیری در این جا الفبای کارمان تمام میشود تا انشالله در قسمتهای بعد با اسیلاتورها و تایم های مختلف کار خواهیم کرد

نظر

سلام دوستان در سری قبل ما فرض را بران گرفتیم که در یک تایم فریم قرار داریم و فقط اجازه کار در ان تایم فریم را داریم ولی حالا ما اجازه داریم در چند تایم فریم کار کنیم ولی ابزارهایمان فقط همانی است که در سری قبل بود(ببخشید که من خیلی اهسته و طولانی مسائل را پیش میبرم ولی احساس میکنم اینطور مطالب بهتر جا میافتد)در تصویر زیر در تایم مادر دو کندل را داریم که به زیبایی Low همدیگر را شکسته اند و در حال ساخت یک روند نزولی میباشند

نظر

خب دوستان هر وقت چنین حالتی برای ما به وجود میاد به یک تایم پایین تر رفته. همه ما میدانیم تعداد کندلها همیشه در یک تایم پایین تر چندین برابر بیشتر از کندلهای تایم مادر است پس بنابراین دریک تایم پایینتر منتظر یک سقف سازی میشویم (چون روند نزولی میباشد منتظر سقف سازی میشویم در روندهای صعودی بایدمنتظر کف سازی شویم) این سقف سازی برای ما تا کجا بهترین حالت است تا انجا که حدود 50 الی 61.8 نهایتا 78.6 درصدد روند اصلی برگردد در این تایم اگر در محدوده درصدهای گقته شده کندلی Low کندل قبل را در جهت روند اصلی بشکندانموقع میتوانیم زیر Low کندل مزبور اردر ورود را بگزاریم لطفا به تصاویر زیر دقت نمایید

نظر

خب دوستان حال که ما یک روند راشناسایی کردیم باز مجاز هستیم یک تایم پایین تر رفته برای انالیز کردن روند پیدا کردن نقطه ورود دقیق تر لطفا به تصویر زیر دقت فرمایید

نظر

خب دوستان حال میخوایم به یک جمع بندی برسیم در تایم مادر هر گاه به دو کندل که از بابت حرکتی High یا Low یکدیگر را بشکندودارای بدنه خوبی از جهت ساختاری باشد احتمال شروع روندی را خواهیم داشت که در تایمهای پایین تر(دوتایم) میتوانیم به شکل ساختاری روندو انالیز ریز موجهای روند احتمالی بپردازیم حال اگر عمری بود و مشغله کاری اجازه دادبه بعد چهارم و انالیز این بعدتایم زمان و اسیلاتور مربوطه و همگام کردن با روندخواهم پرداخت دوستان اگر دیدید که من از هیچگونه اسیلاتور استفاده نکردم برای این بود که به شما دوستان نشان دهم میشود بدون استفاده از این ابزارها به چه سادگی میتوان یک روند را شناسایی و انالیز کرد البته همه شمادوستان برای خود استاد هستید خب دوستان از استقبال وصبوریتان نشکر میکنم

نظر

خب سلام ذوستان اکنون میخواهم در مورد استفاده از فیبو تایم زون صحبت کنم اول یک جفت ارز در تایم مادر را پیدا میکنیم که کندل های ان High یا Low یکدیگر را شکسته باشند وتثبیت شده باشند اینکه تایم مادر چه تایمی باشد بسته به مدیریت روانی شما دارد من جفت ارز eurusd را در تایم هفتگی انتخاب نمودم برای این منظور

حال به یک تایم پایین تر امده تا حالت روند شکل بگیرد منظور تشکیل کانتی ترند میباشد در این تایم میتوانیم فیبو ریتسمند را رسم نماییم این تایم را تایم ترید مینامیم

حال برای استفاده از فیبو تایمزون ابتدا دو عدد 1/382|1/382 1/618| 1/618 در تنظیمات فیبو زمانی وارد کرده Add (درمتاتریدر)مینماییم حا باز برای گرفتن سیگنال های دقیقتر به یک تایم پایین تر رفته دقت داشته باشید دوستان در این تایم حتما روند اصلی ما بایید پنچ موجی باشد و در کانتی ترند دنبال abc باشیم دوستان در اینجا بایید مطلبی را متذکر بشم کا تاکنون نگفته ام ببینید در متا تریدر تایم چهار ساعته یک تایم اضافه میباشد اگر در این تایم نتوانستیم روند پنج موج و abc را خوب شناسایی کنیم میتوانیم باز به یک تایم پایین تر رفته (H1) ودر انجا اینکار را بکنیم خوب حال که پنج موج را شناسایی کردیم میتوانیم از ابتدای موج یک تاانتهای موج پنج فیبو تایم زون را رسم نماییم لازم بذکر است انذیکاتور زمانی به ما حدود را نشان میدهد و لزوما این نیست که کانتی ترند به این محذوذه میرسد بازار در حهت روند اصلی برگردد ما این تایم را تایم نقطه ورود مینامیم

نظر

نقطه مهم سلام دوستان ببینید اگر در تایم نقطه ورود abc را نتوانستیم مشخص کنیم میتوانیم در دو تایم کار کنید که توضیحش قبلا داده شده فقط دقت داشته باشید روند کانتی ترند بین 50 یا 61.8 نهایتا 78.6باشد انشاالله در اینده در مورد چگونگی استفاده از اسیلاتور دیتی صحبت خواهیم داشت

نظر

پردازش ...
                              X