اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحقیق مایا در باب پیش بینی حرکت ارزها

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• تحقیق مایا در باب پیش بینی حرکت ارزها

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی :
    در این تایپیک میخواهم در باب برنامه ایی صحبت بکنم که مدتهاست ذهن من را اشغال کرده و در ذهنم چراهایی بوجود آمد که سعی کردم با گذاشتن وقت و زمان و تفکر و پرس و جو تبدیل به چراغهایی بکنم که زمینه ساز بزرگی در شیوه ترید و نحوه نگاهم به فارکس باشد.

و دست به تحقیقاتی در زمینه رفتار قیمت و بازار ارز زدم و نتیجه کارم شد ایجاد یک برنامه ایی که بصورت خودکار داده هایی رو تولید بکنه که به درک ما از رفتار قیمت و درک حقیقی نحوه حرکت قیمت کمک بکنه.

دوست داشتم نتیجه تحقیقاتم را در این زمینه به اشتراک بگذارم.

هم به جهت اینکه شاید برای عده ایی مفید باشد و هم به جهت کسب تجربه و استفاده از راهنمایی های شما دوستان و اساتید خودم....

البته ناگفته نماند در تایپیک قبلی ام که مربوط به معرفی یک استراتژی ساده بود اشاراتی کردم و جداولی را پست کردم...که بعدها حیفم آمد برای آن تایپیکی جداگانه و در جایی مناسب تر مطرح نکنم.
    هم بخاطر حفظ ارزش استراتژی معرفی شده و هم به خاطر به اشتراک گذاری مطالبی سوای این استراتژی....
    ایدی تلگرام:

@godtaken

دوستان در اول تایپیک سیستم مایا اشاراتی به این جریان داشتم که سعی در درک حرکات قیمت بکنم و با قیمت رفیق بشم....
    ترند دوست ماست....
    بله دوست ماست ...ولی چجوری تا کسی رو خوب نشناسی و عادات و رفتارشو درک نکنی میتونه دوستی پایدار و همیشگی باشه؟

مسلما نه .... باید شناخت درستی از آن داشته باشی تا بتونی باهاش دوست بشی؟؟

ولی برای شناخت قیمت و حرکت و رفتار آن باید چکار کرد؟؟

جواب این سوال رو خیلی سال است دانش تکنیکال داره میده.... و انواع و اقسام نوع و شکل نظریه توسط نخبگان طراحی و ساخته شده و توسط میلیونها نفر آموزش داده شده و گرفته شده و استفاده شده و هنوز این پروسه ادامه داره...

هر کسی به فراخور حال خودش برای شناخت قیمت و درک رفتار آن انواع و اقسام تحلیل میکند و سالیان سال زحمت کشیده تا چیزهایی یاد بگیره و تجربه بکنه.... و به کارش ببنده و خیلی ها از تحلیل پول در میارند بحثی نیست و خیلی ها هم در نمیارند...

و در کنار آن اندیکاتورها بوجود اومدند و این پیچیدگی را صد چندان کردند....

من تا یک هفته پیش از طرفداران پر و پا قرص اندیکاتور بودم و از آنها دفاع میکردم .
    اما الان با جسارت کامل میگویم اشتباه فکر میکردم.... هیچ چیز خود قیمت نمیشود.... نه اندیکاتور و نه پیشرفته ترین بحث تکنیکالی که تا بحال پا به عرصه وجود گذاشته ....
    البته این نظر شخصی بنده است... و شاید درست نباشد...

هزاران بار با خودم فکر کردم که چجوری میشه حرکت قیمت رو درک کرد. بوسیله چه ابزاری چه تکنیکی و چه و چه......

توسط یکی از دوستان همین فروم(آقا احسان-burix) زمانی که در گیر و دار جواب این سوال بودم راهنمایی به من شد که به یکباره تیکی در مغزم ایجاد شد....

و اون یاد آوری کردن بحث الگوهای کندل استیک و شکل و شمایل اونها بود...........

جواب سوالمو پیدا کرده بودم....

تنها با خالی کردن چارت از هر تحلیل و نگاه کردن به شکل و شمایل کندلها خیلی از سوالات جواب داده میشه در رابطه با نوع رفتار و حرکت قیمت....بطور کلی شناخت قیمت و دوست شدن با آن....

که در این تایپیک میخوام در رابطه با همین موضوع و چیزهای دیگر بپردازم....
    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

دوستان شاید باورتون نشه ولی با اطمینان بسیار بالا حتی میتونید با درجه اطمینان بالا بگید فلان جفت ارز امروز برنامه ش چیه....

بدون هیچ تحلیلی... فقط با یک نگاه ساده.....

بسادگی نگاه کردن به یک چارت.....

باور کردنی نیست... ولی مدتی است فقط دارم حرکت و رفتار قیمت رو در تایم فریم های مختلف رصد میکنم....

و به نتایجی رسیدم شاید برای شما هم جالب باشه...
      ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

دوستان قشنگ به این چارت یکماهه نگاه بکنید که پیوتهای یکساله هم رو آن اجرا شده....

1.jpg
        ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

همانطور که میبینید در ماه قبل یعنی ماه اکتبر در ارز aud/usd یک کندل بازگشتی شوتینگ استار تشکیل شد که نتوانست پیوت s1 سالیانه رو بشکند.
          و این برخورد قیمت با این سطح قوی پیوتی منجر به فشار سنگین به قیمت و تشکیل الگوی بازگشتی شد....

با این دانسته ما به این نتیجه رسیدیم که در ماه نوامبر یعنی ماهی که الان در آن هستیم و در هفته دوم آن هم هستیم بازار این جفت ارز ریزشی خواهد بود.....

این دانسته قبل از تشکیل کندل ماه نوامبر بود که ریزش را نشان میدهد.

این اولین دانسته از قیمت در تایم فریم یک ماهه....

اما برای درک بهتر باید وارد تایم فریم های پایین تر بشویم....
          ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

2.jpg
            ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

همانظور که در چارت تایم فریم هفتگی مشاهده میشود در هفته دوم ماه اکتبر قیمت با برخورد به پیوت s1 سالیانه به سمت پایین ریزش کرده و آنجا در واقع یک نقطه اکسترمم است...

اما اگر یادتان باشد کندل ماه نوامبر یعنی این ماهی که در آن هستیم آلارم کاهش رو از کندل ماه قبلش و اون سطح پیوتی قوی سالیانه گرفت...

و از آنجا که کندل ماهیانه در برگیرنده 4 کندل هفتگی است این 4 کندل روی هم باید این خواسته کندل ماهیانه رو تامین بکنند...

البته این به معنای این نیست همشان باید حتما کاهشی باشند...نه مجموع بر آیند 4 تاشون ریزش خواهد بود و برای رصد و درک بهتر میریم تایم فریم پایین تر یعنی روزانه....
              ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

نوشته اصلی توسط maya1361 نمایش پست ها
                  [ATTACH=CONFIG]2178[/ATTACH]

جناب مایا احسنت به تحلیل شما
                  قربان از امروز به نظرتون بالارو می شه
                  ممنون می شم این اندیکاتورتون برای بنده بذارید من دانلود کنم

نظر

نوشته اصلی توسط afarin نمایش پست ها
                    جناب مایا احسنت به تحلیل شما
                    قربان از امروز به نظرتون بالارو می شه
                    ممنون می شم این اندیکاتورتون برای بنده بذارید من دانلود کنم

ممنون دوست عزیز از لطفتون.............

برای این روز هر چند برای پیش بینی ایده ال نیست و جزو اولویت ها نیست ولی انتظار کاهش رو دارم....
                    چون ماه جا داره.....هفته هم جا داره....

روز هم مانعی ندارد.....
                    با باز شدن بازار آمریکا این ریزش احتمالا سرعت بگیره....

دوست من این تحلیلها خوراکش سیستم مایا ابداعی خودم هست....
                    پیشنهاد میکنم مطالعه ش بکنید.
                    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

البته خبر پوند را هم داریم تا ساعاتی دیگر........

که بشدت روی این جفت ارز تاثیر دارد .........
                      ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

خدمت شما اندیکاتور پیوت سالیانه:

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...4325951031.rar
                        ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

اینم eur/usd

1.jpg
                          ایدی تلگرام:

@godtaken