اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql4 از مقدماتی تا کاربردی توسط mda7

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش زبان mql4 از مقدماتی تا کاربردی توسط mda7

سلام
    مفتخرم به استحضار برسانم از این پس در این تاپیک آموزش کد نویسی به زبان mql4 از مقدماتی تا کاربردی توسط جناب mda7 انجام خواهد شد . و انشااله تفاوتی که در این تاپیک شاهد آن خواهیم بود این است که آموزش به صورت هدفمند به مرحله کاربردی برسد و علاقه مندان عزیز بتوانند پس از اتمام آن خود بصورت مستقل اقدام به رفع نیاز های خود در این زمینه کنند .
    شایان ذکر است که با توجه به محدودیت زمانی ایشان در طول روز ، شاید شاهد تعداد زیادی پست در هر روز از ایشان نباشیم ولی چیزی که مهم است این است که فعالیت ایشان به صورت منسجم و هدفمند خواهد بود .
    چنانچه سوالات و رفع اشکالات علاقه مندان در این تاپیک در حدی باشد که احتمال پراکندگی مطالب آموزشی به وجود آید ، پستهای پرسش و پاسخ را به تاپیکی موازی با همین عنوان جهت کارگاه و پرسش و پاسخ منتقل میکنیم .
    امید است که قدمی در راستای ارتقاء سطح علمی کاربران علاقه مند فروم در این زمینه برداشته باشیم .

اردتمند
    لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

با سلام و احترام

من یه چیزایی بلدم ولی خیلی تمایل دارم از ابتدا اموزش ببینم و اصولی یاد بگیرم .

من هستم پای ثابت این تاپیک
    زمین میوه هایش را به شما می دهد , و شما اگر بدانید دست ها تان را چه گونه پر کنید بی نیاز خواهید بود .

تا در طلب گوهر کانی ،کانی/
    تا در هوس لقمهٔ نانی، نانی/
    این نکتهٔ رمز اگر بدانی، دانی/
    هر چیزی که در جستن آنی، آنی

نظر

با سلام

من هم مشتاقانه منتظر استقاده از مطالب خوب دوستمون هستم.

موفق باشید
      A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

با سلام خدمت همه دوستان

با تشکر از مدیر محترم بخش و تشکر ویژه از جناب احمد خان که منو به این کار واداشتند (خدا بگم چیکارش نکنه....
        )

اجازه بدید در ابتدا کمی در مورد تاریخچه کد نویسی خودم بگم

من مدتها بود که روی یک استراتژی شخصی کار میکردم و میخواستم که اون رو به کد تبدیل کنم به افراد زیادی رو انداختم بعضیشون کمکهایی کردند بعضی هم پیچوندن ...
        اینجا جا داره از دوست خوبم آقای تجلی هم تشکر کنم در واقع استارت کار رو توسط ایشون زدم.

بعد که دیدم خودم قادر به انجام پیاده سازی همه ایده هام نخواهم بود با یک برنامه نویس حرفه ای که ار کار بورس و فارکس هیچ چی نمیدونستن یه قراردادی بستیم تا این کار رو انجام بدند
        خوشبختانه پس از چند روز توضیح دادن کار ، ایشون خیلی سریع توی کد نویسی mql4 دستشون راه اقتاد و همینطور که من ایده هام رو میگفتم و ایشون کد میکردند بعد از مدتی دیگه کم کم خودم هم دستم راه افتاد...
        حکایت کد نویسی من حکایت دندانساز تجربی هستش و به اصطلاحات و روش علمی کد نویسی مثل کسی که کارش این هست وارد نیستم ولی 90% ایده هام رو الان میتونم تبدیل به کد بکنم 10% بقیه هم با آزمایش و خطا بلاخره انجام میشه.

دوستانی که مایل به مطالعه مطالب من میباشند باید بگم که ممکنه در آخر بتونید کد بنویسید ولی به روش برره ای ... که خودم دارم مینویسم

در مورد تعداد پستهای هم که خواهم زد بعلت مشغله خیلی زیاد شاید کمی کند پیش بریم ولی بالاخره در صورت پیش نیامدن مشکل خاص و پیگیری تاپیک توسط دوستان در نهایت همه دونسته هام رو منتقل خواهم کرد

به زودی سعی خواهم کرد که اولین پستها رو شروع کنم تا کم کم پیش بریم

ارادتمند
        MDA7
        بزرگترین لذت در زندگی ، انجام دادن کاری ست که دیگران می گویند :
        تو نمی توانی ... !
        ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

با سلام و تشکر از مدیر محترم بخش و همچنین عرض ارادت خدمت دوست عزیز و استادم اقا مهدی گل .بی صبرانه منتظر پستهای اموزشی جنابعالی هستم.

نظر

سلام وبا تشکر از مدیر یت محترم بخش (PCMSystem) و ارایه دهنده موضوع منونم بگم سراپا گوش و اماه هستیم mql4 رو هم اجرا کردم .
            اینم هدیه استاد
            زمین میوه هایش را به شما می دهد , و شما اگر بدانید دست ها تان را چه گونه پر کنید بی نیاز خواهید بود .

نظر

سلام به همگی
              من هم یچیزایی قبلا واسه خودم نوشتم و از یچیزایی سردرمیارم البته در حد متوسطه
              با کمک شما دستی به دونسته هامون می کشیم

فقط یه پیشنهاد داشتم خدمتتون

بنظرم مباحث اولیه و تا حد متوسط قبلا توسط عزیزانی مثل جناب اقای تیموریان و یا جناب ترک نژاد ارائه شده (تشکر از همه این عزیزان) و فقط نیاز به کمی تمرین دارد
              مثلا جناب تیموریان در هشت موضوع تقریبا مباحث پایه را عنوان کردند و با استفاده از این مباحث از دوباره کاری جلوگیری میشه و می تونیم بریم سرمباحث حرفه ای تر
              البته فقط چیزی در حد یک پیشنهاد هست و صاحب تایپک شما و هر شخصی الگوریتم شخصی خودشو داره
              با تشکر

نظر

سلام
                من هم با دوست عزیز تیکتاک موافق هستم

نظر

نوشته اصلی توسط tiktak نمایش پست ها
                  سلام به همگی
                  من هم یچیزایی قبلا واسه خودم نوشتم و از یچیزایی سردرمیارم البته در حد متوسطه
                  با کمک شما دستی به دونسته هامون می کشیم

فقط یه پیشنهاد داشتم خدمتتون

بنظرم مباحث اولیه و تا حد متوسط قبلا توسط عزیزانی مثل جناب اقای تیموریان و یا جناب ترک نژاد ارائه شده (تشکر از همه این عزیزان) و فقط نیاز به کمی تمرین دارد
                  مثلا جناب تیموریان در هشت موضوع تقریبا مباحث پایه را عنوان کردند و با استفاده از این مباحث از دوباره کاری جلوگیری میشه و می تونیم بریم سرمباحث حرفه ای تر
                  البته فقط چیزی در حد یک پیشنهاد هست و صاحب تایپک شما و هر شخصی الگوریتم شخصی خودشو داره
                  با تشکر

سلام

اگه اجازه بدید از ابتدا شروع کنبم چون دوستانی که از ابتدا میخوان شروع کنند دیگه نخوان هی از این تاپیک به اون تاپیک برند و در ضمن واسه این کار من هم باید برم و قبلی ها رو مطالعه کنم.

لطفا دیگه پستی زده نشه تا پست بعدی استارت کار رو بزنیم.
                  سعی میکنم امروز اولین مطالب رو بنویسم.
                  تو نمی توانی ... !
                  ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

پست شماره 1 - مقدمه

دوستان با اجازتون اولین پست رو در خصوص تاپیک رو شروع میکنم

در ابتدا بیایید کمی در مورد تفاوتهای ماشین و انسان فکر کنیم ، انسان موجودی خارق العاده هست که همه کار ازش برمیاد حتی کارهایی که قبلها به نظر انسانهای اون زمان چیزی غیر قابل انجام بوده!

در قبال این همه قابلیت ذهنی و فکری قابلیتهایی مثل دوست داشتن ، ترسیدن ، شادی ، فداکاری و .... هم داریم.

در مورد بازار ی که توش داریم فعالیت میکنیم بعضی از این خصوصیات به نفعمون هستند ولی متاسفانه بیشترشون به ضررمون تموم میشند.

ولی ماشین برخلاف این همه توانایی های انسانی هیچ توانایی از خودش نداره

ماشین فقط قادر هست که تنها دستوری که از ما میگیره رو اجرا کنه. ولی در عوض اون احساساتی که ما ها داریم و بیشتر باعث ضررهامون میشن رو ماشین هیچکدومشون رو حالیش نیست.

نه عصبانی میشه ، نه ناراحت ، نه خوشحال ، نه سرخورده ، نه میدونه پولدار شدن یعنی چی و نه پول از دست دادن....

همون موجود خارق العاده ای در موردش صحبت کردیم یا یک نگاه به چارت شاید بیش از چند هزار دستور رو به طور نا خود آگاه توی ذهنمونش اجرا میکنه.

فردی رو در نظر بگیرید که داره تعلیم رانندگی میبینه ، اول باید صندلیشو درست کنه بعد آینه ها رو بعد کلاچ رو پیدا کنه و ..... و با هزار مصیبت بزنه دنده یک بعد ماشین خاموش شه دوباره روز از نو و روزی از نو تا اینکه بالاخره شانسی ماشین راه بیفته.
                    این فرد داره همه چیز رو اصولی و همون طور که بهش یاد داده شده رو یکی یکی اجرا میکنه تا ماشین رو حرکت بده، ولی یک کسی که چندین سال هست رانندگی میکنه ار یک طرف کشور تا طرف دیگش میره در حالی که داره صحبت میکنه ، چایی میخوره ، تخمه میشکنه ، بعضی وقتها هم پشت رول چرت میزنه ...
                    این فرد دوم داره دنده ها رو یکی یکی عوض میکنه ولی بدون اینکه خودش دقیقا متوجه نحوه کار کردنش باشه ، در واقع داره از ذهن ناخود آگاهش استفاده میکنه.

خلاصه سرتون رو درد نیارم ، برای اینکه کد نویس خوبی بشید اول باید سعی کنید مثل ماشین فکر کنید. کاری رو که دارید بصورت نا خود آگاه روی چارت انجام میدید رو به صورت تک تک اول برای خودتون مشخص کنید که مثلا من که شروع میکنم به ترید اولین کاری که انجام میدم این هست دوم ... سوم ... و در آخر با همه این کار ها خواهم رسید به یک سیگنال بای یا سل یا بستن پوزیشن.

پس به نظر من مهمترین کار توی نوشتم کد این هست که بتونیم کاری رو که انجام میدیم رو به صورت خط به خط و به صورت اولویت برای خودمون مشخص کنیم.

سعی خواهم کرد پست بعدی رو تا فردا براتون ارسال کنم.

تو نمی توانی ... !
                    ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

پست 2 - آشنایی با محیط MetaEditor - قسمت اول

از قسمت بالای متاتریدرتون روی گزینه MetaEditor کلیک کنید تا وارد قسمت کدنویسی متا شویدبرای ایجاد فایل جدید روی New کلیک کنیداز این قسمت باید Expert یا indicator یا Script یا .... که میخواهید بنویسید رو انتخاب کنیدپس از ایجاد اسم برای فایل صفحه زیر باز میشه که در واقع شامل 4 قسمت هست که مشخص کردم
                      ویرایش توسط mda7 : https://www.traderha.com/member/3339-mda7 در ساعت 01-06-2014, 11:23 PM
                      تو نمی توانی ... !
                      ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

پست 3 - آشنایی با محیط MetaEditor - قسمت دوم

در این پست میخوام همون 4 تا ناحیه ای رو که در آخرین عکس شکل قبل بود رو با هم بررسی کنیم

ناحیه 1 قسمتی هست که در اونجا متغیر ها رو تعریف میکنیم و یا فایل یا یک کتابخانه رو فراخونی میکنیم.

ناحیه های بعدی کلا شامل 3 تا ناحیه هست که در واقع هر کدام یک تابع هستند که کار خاصی را در برنامه انجام میدن

قبل از توضیح دادنشون بگذارید توضیح بدم که یک برنامه چطور کار میکنه!
                        همونطور که قبلا گفتم ماشین هیچ کاری از دستش بر نمیاد و هیچ چیزی رو نمیشناسه مگر اینکه ما بهش بفهمونیم
                        در ناحیه 1 هر چیزی رو که میخواهیم در برنامه استفاده کنیم رو باید براش تعریف کنیم .

بعد از این که برنامه اجزا رو یا همون متغیر ها رو شناخت ، میره سرغ قسمتهای بعدی (برنامه همیشه از بالاترین سطر شروع میشه و خط به خط میره تا برسه به انتهای آخرین سطر)
                        ولی در اینجا فکر بعضی از مسايل رو قبلا کردند ، مثلا یک چیزی که از برنامه میخواهیم ، لازم هست که فقط 1 بار در ابتدا اجرا بشه و لازم نیست که هر لحظه اون اطلاعات محاسبه بشن.
                        فرض کنید میخواهید به برنامه بگید که اسم کمپانی یا همون بروکرتون رو چک کنه.
                        اسم کمپانیتون همیشه ثابت هست و نمیتونه که بعدا تغییر کنه و اگر این کد رو در جایی قرار بدید که هر لحظه بخواهید چک بشه قفط سرعت کدتون رو پایین میارید.

ناحیه 2 یا همون ()int init قسمتی هست که برای کدهایی ساخته شده که فقز یک بار لازمه که محاسبه بشن و وقتی روی چارت اجرا بشه فقط همون لحظه اول اجرا مبشه و اعدادش تا آخر کار برنامه همون چیزی خواهد بود که یک بار محاسبه شدند.

ناحیه 3 یا همون ()int deinit قسمتی هست که اون هم مثل قبلی فقط یک بار اجرا خواهد شد و اون هم در پایان کار برنامه.
                        اگر در اندیکاتوهایی که تا بحال استفاده کردید دقت کرده باشید وقتی اون رو از چارت حذف میکنید ، تمام خط و خطوطی که روی چارت انداخته بود باحذف اندیکاتور پاک میشند.
                        شما هم کدهایی رو که مایلید در زمان حذف برنامه از چارت اجرا بشند رو در این قسمت باید بنویسید مثلا پاک کردن هر خطی که تا بحال ایجاد شده!

ناحیه 4 یا همون ()int start قسمتی هست که با ایجاد شدن هر تیک در بازار از ابتدا تا انتها یک بار اجرا خواهد شد (وقتی یک قیمت جدید در چارت ظاهر میشه در واقع یک تیک به بازار اومده ، وقتی Volume یک کندل برابر 820 هست یعنی در این کندل 820 تا تیک داشتیم پس Start هشتصد و بیست بار در این کندل اجرا شده (820 بار از ابتدای start تا انتهای اون)
                        پس با توجه به چیزایی که نوشتیم در داخل این قسمت محاسباتی انجام میشن که نیاز داریم دائما اعداد جدیدی رو بدست بیاریم
                        فرض کنید های یا لوی کندل حال.

بابت غلط های املایی منو ببخشید ، بعد از زدن پست چند تاش به چشمم میخوره دوباره اصلاحش میکنم ولی دیگه بعد از 20 دقیقه قادر به اصلاح نیستم
                        ویرایش توسط mda7 : https://www.traderha.com/member/3339-mda7 در ساعت 01-07-2014, 02:21 PM
                        تو نمی توانی ... !
                        ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

با تشکر از زحماتتون ولی اگه بشه تمام توضیحاتتون با مثال باشه ممنون میشم به فرض یه سیستم معاملاتیو شروع کنیم از اول برنامشو بنویسیم فک میکنم فهمش برامون راحتتر باشه با سپاس

نظر

نوشته اصلی توسط mehsad نمایش پست ها
                            با تشکر از زحماتتون ولی اگه بشه تمام توضیحاتتون با مثال باشه ممنون میشم به فرض یه سیستم معاملاتیو شروع کنیم از اول برنامشو بنویسیم فک میکنم فهمش برامون راحتتر باشه با سپاس
                            چشم حتما همین کار رو خواهیم کرد چون سطح همه یکسان نیست مجبوریم پله پله بریم جلو اگه از الان شروع کنیم به برنامه نوشتن اون دوستانی که تازه میخوان شروع کنند از یادگیری کد نویسی پشیمون خواهند شد و فایده ای برای اونها نخواهد داشت.
                            ویرایش توسط mda7 : https://www.traderha.com/member/3339-mda7 در ساعت 01-07-2014, 04:15 PM
                            تو نمی توانی ... !
                            ٠•●ஜ رومن پولانسکی ஜ●•٠

نظر

با تشکر منتظر اموزشهای شما هستیم.

نظر

پردازش ...
                              X