اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

NeoWave در راه پیدا کردن روش ترید شخصی...؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• NeoWave در راه پیدا کردن روش ترید شخصی...؟

هدف این تاپیک پیدا کردن استراتژی شخصی خودم هست.
    اطلاعات مختلفی را لاگ میکنم. اندیکاتورهای مختلفی که مینویسمشان و تغییرشان میدهم..
    استراتژی هایی که بک تست می کنم و ...
    نتیجه هم امیدوارنه یک استراتژی فیت سایز خودم خواهد بود.

ابزار های مختلفی برای ترید هم اکنون در ذهن دارم.
    MA (S, E, W, LW & ...) RSI MACD PIVOT - Standard PIVOT - Woodie PIVOT - Demark%R Momemntum
    Divergence BollingerBand StandarDeviation ATR Volatility Volume Wychof VSA (Volume Spread Analysis) CoT Regression Analysis
    Noise Cancelation Digital Filter Aligator Fractal Chaos ZigZag NN Forex CFD Futures Stock Index Cycle Seasonal Bar Chart Candle Stick Line, Kagi 3LineBreak (به یاد فرخ سرمایه), Multi Time Frame Trading Harmonic Trading Gann Trend Detection
    Gann Cycle Gann... M1, M5, M15, M30, M60, M240, 1D, 1W, 1MN Libor EfficencyDynamic Traidng

ذهن آشفته من را بیشتر از این هایی که بالا نوشتم به خود درگیر کرده است. این ها را فعلا فقط به یاد دارم.
    این ها ابزار هستند، مدیریت سرمایه (این هم 2 جین داستان برای خودش دارد) روانشناسی ترید هم داستان.های خودش را دارد.
    من هم در این تاپیک به دنبال لبه.های خود برای ترید خواهیم گشت.
    شاید این تاپیک کمک کند ذهن خودم را منظم کنم و به یک استراتژی ثابت برسم.
    شاید لبه های ترید خودم را توانستم بیابم.

سوال.هایی که به دنبالشان خواهم بود:
    1. تعیین روند
      1. سیکل های زمانی روند (ap4)
      2. آیا برای هر بازار باید از ابزاری متفاوت استفاده کرد

2. اخطارهای اتمام روند
      1. تفاوت اخطارهای برگشت واقعی با حرکات Fake بازار

3. الگوهای تصویری | الگوهای دیجیتالی
    4. کدام بازار امروز یا این هفته پربازده.تر خواهد بود
      1. فراریت آبا رابطه ای با بازدهی میتواند داشته باشد

5. استراتژی های خروج با سود و ضرر
    6. چه تایم فریمی
    7. تریگر ورود
    8. مدیریت سرمایه

!) این لیست هر لحظه با تغییرات ذهنی ام ب روزرسانی خواهد شد.

نظر

روش.های تعیین روند:
      کتاب J.M. Hurst رو شروع کردم به خوندن. خلاصه برداشتی خودم رو سعی میکنم توی این تاپیک جمع بندی کنم.

نظر

نوشته اصلی توسط NeoWave نمایش پست ها
        روش.های تعیین روند:
        کتاب J.M. Hurst رو شروع کردم به خوندن. خلاصه برداشتی خودم رو سعی میکنم توی این تاپیک جمع بندی کنم.
        داشتن انگیزه برای خواندن کتاب مهمترین چیز هست. پس از مطالعه مقدمه، کتاب را برای مطالعه انتقالش دادم به انتهای لیست کتاب.هایی که باید مطالعه کنم.

منبع:
        لیست اندیکاتورهای مختلف با دسته بندی خوب:
        کد اچ تی ام ال:
        http://www.desynced.net/fx/eas/indicators.php
        ویرایش توسط NeoWave : https://www.traderha.com/member/7569-neowave در ساعت 02-28-2014, 09:41 PM

نظر

هدف این تاپیک پیدا کردن استراتژی شخصی خودم هست.
          اطلاعات مختلفی را لاگ میکنم. اندیکاتورهای مختلفی که مینویسمشان و تغییرشان میدهم..
          استراتژی هایی که بک تست می کنم و ...
          نتیجه هم امیدوارنه یک استراتژی فیت سایز خودم خواهد بود.

ابزار های مختلفی برای ترید هم اکنون در ذهن دارم.
          MA (S, E, W, LW & ...) RSI MACD PIVOT - Standard PIVOT - Woodie PIVOT - Demark%R Momemntum
          Divergence BollingerBand StandarDeviation ATR Volatility Volume Wychof VSA (Volume Spread Analysis) CoT Regression Analysis
          Noise Cancelation Digital Filter Aligator Fractal Chaos ZigZag NN Forex CFD Futures Stock Index Cycle Seasonal Bar Chart Candle Stick Line, Kagi 3LineBreak (به یاد فرخ سرمایه), Multi Time Frame Trading Harmonic Trading Gann Trend Detection
          Gann Cycle Gann... M1, M5, M15, M30, M60, M240, 1D, 1W, 1MN Libor EfficencyDynamic Traidng

ذهن آشفته من را بیشتر از این هایی که بالا نوشتم به خود درگیر کرده است. این ها را فعلا فقط به یاد دارم.
          این ها ابزار هستند، مدیریت سرمایه (این هم 2 جین داستان برای خودش دارد) روانشناسی ترید هم داستان.های خودش را دارد.
          من هم در این تاپیک به دنبال لبه.های خود برای ترید خواهیم گشت.
          شاید این تاپیک کمک کند ذهن خودم را منظم کنم و به یک استراتژی ثابت برسم.
          شاید لبه های ترید خودم را توانستم بیابم.

با سلام چند مورد خدمت شما

اول اینکه روش ترید شخصی پیدا کردنی نیست بلکه ساختنی هست یعنی باید به مرور زمان خودت بسازیش
          من هم همین راه رو رفتم و الان در بعد روانشناسی هستم

نکته مهم هیچ وقت اندیکاتور ها رو تغییرشون نده چون بدتر میشن که بهتر نمیشن
          دوم سعی کن تا میتونی از اندیکاتور استفاده نکنی برعکس از خط روند و غیره استفاده کن و اگر نه که سعی کن اندیکاتورت تاخیری نباشه
          یه توصیه مهم فقط اندیکاتور سود ده نخواهد بود ((( تجربه 6 ماه شبو روز کار روی اندیکاتور )))

نکته مهم دیگر سعی کن تمام نکات ترید رو در پلن شخصی خودت جا بدی ائم از مقدار ریسکت زمان ورود زمان خروج زمان خروج اضطراری و چیزهای دیگری که خودت بهتر میدونی

نکته مهم دیگر چارت رو بیش از حد شلوغ نکن سعی کن چشات به چارت خالی و کندل ها عادت کنه

نکته مهم دیگر همیشه و همیشه روش خودت رو داکیومنت کن تا از این شاخه به اون شاخه نپری حدود 6 ماهم این رو تجربه کردم چون داکیومنت نبود هر از چند گاهی با یک روش کار میکردم بلاخره بعد از داکیومنت کردنش ونستم به مرور ایراداتش رو پیدا کنم و رفع کنم این طوری اگه حتی روشت قابلیت سود دهی هم نداشت میتونی پی بهش ببری

توصیه 100 درصد مهم هیچ وقت دمو کار نکن هیچ وقت یه حساب سنتی باز کن و حساب رو 1 دلار شارج کن بذار پولت اگه قراره نابود بشه بشه فک کن یه شارج تلفن گرفتی عوضش واقعی کار میکنی و احساساتت واقعی هستن

بعد داکیومنت کردن روشت و وقتی دیدی بک تست سود ده هست یعنی روش شخصی خودت رو ساختی بعد از اون میتونی به مرور بهینش کنی تا سودت بیشتر بشه

نظر

تشکر رامین عزیز
            هر پاراگرافی که نوشتی برایم دنیا ارزش داشت.
            شعارم هم همیشه Simplicity is Mastery هست.
            نمیدانم مسیر را درست میروم یا که نه اما نکته بسیار عالی را اشاره کردی "داکیومنت کردن"، حتما از همین الان مطالعاتم رو مستند خواهم کرد.
            من هم اندیکاتورهای بسیاری رو توی این 3 ماه خوندم و بالاپایین کردم تا هدف طراح اندیکاتور رو بهتر بفهمم. اما و 100 امای دیگر...
            این روزها ذهنم رو بیشتر آنالیزهای زمانی آمار به خودش مشغول کرده (Regression, ARIMA, ...)
            با امید ب سواخت روش شخصی.

نظر

استراتژی هفته پیش رو:
              0- باز کردن یک حساب یکی دو دلاری | اگر نشد شرکت در یک مسابقه

1- تایم فریم 1 دقیقه

2- جفت ارز
              eurusd و gbpjpy
              یورو دلار: به این علت که بیشترین حجم معاملات را همیشه به خود اختصاص میدهد
              ینپوند: با این علت که بیشترین حرکت را در بین ارزهای دیگر دارد
              هدف) با یک ابزار میتوان در دوبازر با حرکت و نویزهای مختلف ترید کرد یا که نه.

3- روند
              حضور در بازار قبل از باز شدن بازار لندن و قبل از باز شدن بازار نیویورک
              تعیین روند توسط اندیکاتور Kaufman با دوره.های 5 و 7 با دوره 12
              (این تنظیمات را سعی میکنم بهینه ترینشان را با چک چشمی بدست آورم)

4- مدیریت سرمایه 5% ریسک در هر پوزیشن
              هدف این هست که کل سرمایه را در هفته ریسک کنیم.
              با فرض هر 5 روز استاپ خوردن 2 جفت ارز، روزی 2 معامله روی هرکدام انجام شود
              و همه معاملات با ضرر بسته شوند 100% پول نابود خواهد شد.

5- ورود: الگوی 123
              • ورود مجدد
                • در صورت دریافت سیگنال خلاف روند تعیین شده
                • در صورت دریافت سیگنال مجدد در سشن نیویورک

6- خروج: استاپ، تی پی درصدی بالا و پایین ATR روزانه، تریل استاپ

نظر

[QUOTE=NeoWave;123267]استراتژی هفته پیش رو:

1- تایم فریم 1 دقیقه

2- جفت ارز
                eurusd و gbpjpy

3- روند

• ورود مجدد

6- خروج: استاپ، تی پی درصدی بالا و پایین ATR روزانه، تریل استاپ[/QUOTE l

Ba salam
                Bebakh shid ke english minevisam
                I think you are making your first step wrongly
                Please start with daily time frame
                under 1 hour time frame is a trap for new traders
                try to lower your leverage as much as possible
                This is the second mistake
                Please instead of loosing this money to market or brokers, spend it on education
                try to find a good mentor
                omidvaram ke movafagh bashid

نظر

[QUOTE=fxkuala;123309]
                  استراتژی هفته پیش رو:

1- تایم فریم 1 دقیقه

2- جفت ارز
                  eurusd و gbpjpy

3- روند

• ورود مجدد

6- خروج: استاپ، تی پی درصدی بالا و پایین ATR روزانه، تریل استاپ[/QUOTE l

Ba salam
                  Bebakh shid ke english minevisam
                  I think you are making your first step wrongly
                  Please start with daily time frame
                  under 1 hour time frame is a trap for new traders
                  try to lower your leverage as much as possible
                  This is the second mistake
                  Please instead of loosing this money to market or brokers, spend it on education
                  try to find a good mentor
                  omidvaram ke movafagh bashid
                  با تشکر از شما دوست عزیز
                  100% با صحبت.های شما موافق هستم.

مدیریت سرمایه را به قصد اینگونه انتخاب کردم. به علت حساب یا حساب سنت.ای یا مسابفه.ای هست و هدف برنده شدن و تست هست.
                  بدون شک در حسابی واقعی که در آینده باز خواهم کرد (با امید به نتیجه ای که در این تاپیک خواهم گرفت)
                  استراتژی مدیریت سرمایه.ام، ریسک در هر پوزیشن 1% و حداکثر 3 الی 4 پوزیشن در ریسک خواهد بود.

تایم فریم مورد علاقه خودم روزانه تعیین روند و ورود 1 ساعته و 4 ساعته میباشد. اما برای ورود به بازار نیاز دارم مقداری با پوزیشن باز کردن و خطاهایی که مرتکب
                  می.شوم بیشتر آشنا شوم. مقداری ابزارهایم را تست بزنم.
                  در این بین هم تایم بالا را میتوانم با ابزارهایم مانیتور کنم و بر روی کاغذ دنبالشان کنم.

نظر

روز اول:
                    اشتباه اول:

از نظر احساسی احساس کردم be کردن پوزیشن gbpjpy که گرفته بودم اشتباه بوده.
                    اما تا زمانی که روش تست چند صد ترید نشده باشد نمیشود گفت رفتاری درست بوده یا اشتباه.
                    اما از فردا be در کار نخواهد بود.

اشتباه دوم:
                    با تغییر جهت باید پوزیشن ها بسته میشد به علت عدم حضور و توجه به وضعیت چارت و سرگرم بودن با انجمن ها
                    پوزیشن سل بسته نشد و اوردرهای بای قرار نگرفت.
                    قیمت در حال رفتن برای زدن استاپ لاس های فروشم بر روی eurusd

نظر

دوستان میدانیم که بین Forecast و Predict تفاوت..های اساسی وجود دارد
                      Forecast عینی است، علمی است، تجدیدپذیر هست و امکان محاسبه خطا در آن وجود دارد
                      Predict ذهنی است، بر پایه اطلاعات فردی است و آنالیز خطا محدود است

حالا نگاهی به آموزشهایی که دربازار بورس گرفته.ام می.اندازم، الگورهای ادامه دهنده روند، الگوهای برگشتی، الگوهای هارمونیک، الگوهای اندیکاتوری و قیمتی و غیره... این الگوها همه تجربی هستند و از نظر آماری به یقین سود آوریشان در گذشته برای افرادی ثابت شده و همچنان در حال استفاده در ترید می.باشند.
                      اما روشهای علمی که برای Forecast استفاده میشوند چه میزان در این بازار مورد استفاده قرار گرفته است؟
                      روش علمی به علت محاسبات ریاضی و تنبلی امثال من در مطالعات ریاضی و دشوار بودن در پیدا کردن ارتباط این اجزا به بازار تغریبا کمترین رویکرد رو ب خودشون نشون دادند.

به صورت مستقل روش.های علمی کاراتر هستند یا روش.های شهودی؟ روش علمی و ترکیب.اش با روش شهودی چگونه میشود؟

نظر

خطای اول:
                        امروز به علت مراجعه زیاد سر کار بهم فرصت اصلی ورود رو از دست دادم. نزدیک 30 پیپ در eurusd دیر وارد شدم و 37 پیپ در GBPJPY. باید صبر کرد و دید نتیجه چه خواهد شد.

دیروز 2شنبه:
                        از نظر احساسی وقتی دیدم GBPJPY سقوط کرد احساس گناه میکردم که چرا پوزیشن رو BE کردم.

نظر

لطف کنید روش معاملاتی خودتون رو به اشتراک بزارید

نظر

سلام

به نظرتون بعد از چند سال اون موارد پست اول رو تموم میکنید و بعدش از الان آیا اطمینانی هم دارید که سود ده باشن.

موفق

نظر

نوشته اصلی توسط BADBOY نمایش پست ها
                              سلام

به نظرتون بعد از چند سال اون موارد پست اول رو تموم میکنید و بعدش از الان آیا اطمینانی هم دارید که سود ده باشن.

موفق
                              سلام
                              اولین هدفی که دارم تعیین روند هست و تصور می.کنم سرآغاز اکثر روش.ها باشد و من هم در حال تلاش برای پیدا کردن روشی که فیت خودم باشد هستم که بتوانم روند را در تایم یک دقیقه برای اسکالپ و در تایم روزانه برای معاملات بلند مدت پیدا کنم.
                              تا حال زمانی بیشتر از یک سال را از دست داده.ام و کمتر از یکسال ب یقین به چیزی که می.خواهم خواهم رسید.

با اطلاعاتی که در حال کسب از اینترنت و شما دوستان هستم امیدوارم کمتر از یکسال به درجه کوچکی از سوددهی برسم.

نظر

پردازش ...
                              X