اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

وقتی یک حرفه ایی مبتدی میشود

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• وقتی یک حرفه ایی مبتدی میشود

با سلامدر این تاپیک قصد دارم درباره اشتباهاتی صحبت کنم که من حرفه ایی را تبدیل به یک مبتدی آماتور در این حرفه کرد.قصدم از حرفه ایی این نبود خیلی بلدم نه ابدا....من مقابل تجربه و مهارت اساتید و دوستان سر تعظیم فرود می آرم .... منظورم این بود منی که با یک حرفه سر و کار دارم چون اسم حرفه روشه محکوم به حرفه ایی بودن هستم نه حرفه ایی شدن!!ولی با یک اشتباهات کاملا مبتدیانه خودم را از حرفه ایی بودن محروم کردم.در این تاپیک قصد دارم درباره این اشتباهات صحبت کنم که میدونم خیلیا باهاش درگیر بودند و احتمالا الانم با آن دست به گریبانند.
    ایدی تلگرام:

@godtaken

منتظر استفاده از تجربیات شما هستیم
    پی احساس آرامش...

نظر

نوشته اصلی توسط majid.r نمایش پست ها
      منتظر استفاده از تجربیات شما هستیم

به نظر مشکل اساسی ما ایرانی ها طمع است. اگر بتونیم این مشکل رو حل کنیم اکثر سود خواهیم کرد

نظر

اولین و اساسی ترین اشتباه من نوع نگاهم به ترید بود....

فکر میکردم ترید یعنی پیش بینی کردن و از پیش بینی لذت بردن.... و کلی پول در آوردن....بعدها فهمیدم که ترید پیش بینی نیست....حدس و گمان نیست....

بزارید راحتتر بگم خالی کردن عقده ها یا فروکش کردن طمع ما برای کسب پول نیست....

ترید فقط استفاده از قانون ساده ی احتمالات هست....با قوانین تکرار شونده !!

از این بابت که دید شما به ترید فقط باید تکرار پذیری داشته باشد و در موقعیتهای مشابه کارهای مشابه بکنید...

و تنها کاری که میتوانید بکنید دیدتان به ترید دید مکانیکی باشه!!نه دید احساسی از نوع انسانی...

خیلی از اساتید میگند باید سیستم تریدی داشته باشی که مکانیکی باشه و احساسات انسانی نداشته باشه.....

من فهمیدم تا دید مکانیکی و تکرار شونده به این کار نداشته باشی داشتن سیستم مکانیکی عالی نه تنها کمکی نخواهد کرد بلکه تریدر را سر در گم هم خواهد کرد...
        ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 03-24-2014, 09:22 AM
        ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

اشتباه:

من باید یک پیش بینی کننده ی حرفه ایی بشم و روندها و اتفاقات بازار رو بخوبی شناسایی بکنم.

درست:
          من برای موفق شدن باید بتوانم از قانون احتمالات بخوبی استفاده بکنم چرا که معتقدم قطعیتی در این بازار وجود ندارد.

اشتباه:

من باید برای هر حرکت بازار راه کاری داشته باشم و قوانینی را وضع کنم.

درست:

من لازم است قوانین محکم و قدرتمندی وضع کنم و از آنها تخطی نکنم.

درست:

من نباید خودم را با بازار تطبیق بدهم این بازار است که در مواقعی خودش را با قوانین یکسان من تطبیق میده و من ازش استفاده میکنم.
          ویرایش توسط maya1361 : https://www.traderha.com/member/11417-maya1361 در ساعت 03-24-2014, 09:31 AM
          ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

من فهمیدم تا دید مکانیکی و تکرار شونده به این کار نداشته باشی داشتن سیستم مکانیکی عالی نه تنها کمکی نخواهد کرد بلکه تریدر را سر در گم هم خواهد کرد...

سلام بر آیدی مایا
            ممنون از به اشتراک گذاشتن تفکرات مثبت شما
            این جمله بالا برای من یک مقدار گنگ هست می خواستم اگر امکانش هست در مورد دید مکانیکی خودتون و نوع تقسیم بندی که برای خودتون اعمال کردین بیشتر توضیح بدین
            البته به این موضوع واقف هستم که شما با توجه به سیستم معاملاتی خودتون به این بازار نگاه می کنید ولی شاید این نوع تقسیم بندی بتونه حداقل مورد استفاده من قرار بگیره و بتونه یک راهکار و یک مثال عملی باشه در راستای تغییر و ایجاد نوع دید و تفکر تریدر .
            باز هم از شما تشکر می کنم.

نظر

نوشته اصلی توسط toteeya نمایش پست ها
              به نظر مشکل اساسی ما ایرانی ها طمع است. اگر بتونیم این مشکل رو حل کنیم اکثر سود خواهیم کرد
              دقیقا
              وقتی در خرید سهام یا شاخص باید یکهفته انتظار بکشیم تا ۱۰ پیپ سود کنیم
              جذابیت اون بازار از دست میره
              اگر در فارکس دنبال سودهای ده و بیست پیپ باشیم موفق تریم تا ترندهای بزرک

send from os meta

نظر

یکی از اشتباه اینکه وقتی قیمت سهم داره میره بالا خوشحال بشیم که اره من تو سودم
                و یکی دیگه اینکه وقتی سهمی داره میره پایین فکر کنیم تو ضرر هستیم
                چقدر این مطلب بمن ضرر زدن اخریش کاذر بود وقتی تو پورتفوم بود و ارزش پورتفوم را بالا نشون میداد فکر میکردم اون سودا برای منه
                و به اصطلاح سیو شده میدونستم ارزش پورتفوم به من خیانت کرد
                نتیجه اخلاقی تا سهمی رو نفروختی و پولش رو از بازار بیرون نکشیدی احساساتی نشیم

نظر

خواهش دوست عزیز:

دید مکانیکی داشتن یعنی اینکه وقتی به سیستمی رسیدی که مناسب حال شماست فقط و فقط به اون عمل کن و بس و بس.....

باور کنید اینقدر سود کردن راحته که راحتیشه مارو دچار ضرر میکنه.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیگه پایبند باش بهش و مثل یک بچه بهش بگو دیگه حرف اول و آخر رو تو میزنی.....و بس و بس....

لازم نیست سیستم ما همه ی سودهارو درو کنه.....

برو تو این جمله:
                  لازم نیست ما خودمون رو با بازار تطبیق بدیم این بازار هست که خودش رو باید با سیستم من تطبیق بده....!!!!!!!!!!!!!!!

یعنی اینکه بازار هر کاری دوست داره انجام بده برای خودش.بالا میره پایین میاد.... سووینگ میشه.... هر کاری دوست داره بکنه بکنه....

من خودم با سیستمم از بازار موقعیت میخوام....

در طول سالیان سال افراد زیادی بودند به خیال خودشون سیستمی رو طراحی کردند و اومدند ادعا کردند تمام حرکات بازار رو میتونند پیش بینی کنند....

و چه شکستهای سنگینی خوردند....

من دست دوستان درد نکنه یک ویدیویی رو تو همین فروم گداشته بودند میگفت مووینگ 30 و 60 رو بیانداز تو چارت و برو سود کن....

شاید خنده دار باشه ولی نبوغ در سادگیست
                  ... یک ماه تو دمو کار کن و مدیریت ریسک و سرمایه تو رو رعایت کن و بر خودت کنترل داشته باش....

ببین عجایب بینی.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تو ریل هم میتونی کار کنی ...و نتیجه ش رو ببینی فقط یک شرط داره:

دید مکانیکی داشته باش........... و البته تکرار پذیر...............
                  ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

تکرار پذیری یعنی اینکه ذهنتان را به تولید انبوه برسونید..............

و خودتان را طوری بار بیاورید که بتوانید موقعیتهای مشابه را براحتی شکار کنید....

چجوری میشه یک لیوان آب رو برداشت و نوشید...................

خیلی خیلی راحت............

چون در زندگی بارها و بارها این کار رو انجام دادیم.... و ملکه ذهنمان شده چطوری لیوان رو برداریم و آب بنوشیم....

باور کنید خود را در موقعیتهای مشابه و تکرار پذیر قرار دادن در ترید هم مانند همان آب خوردن است.....

شرطش رسیدن به اون مرحله از ذهن است....

که دیدن و حس کردن تکراری ها و موقعیتهای مشابه رو جزیی از توانایی های تریدت بکنی....

مثال دیگر کازینوهاست .....

این همه سود امپراطوریشون از کجا میاد و چه چیزی باعث سود قارچ گونه ی آنها شده است؟؟؟....

چون آنها مفهوم تکرار پذیری و خود را در موقعیتهای مشابه قرار دادن را جزیی از سازمانشان کرده اند.
                    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

وقتی که دید مکانیکی داشته باشی براحتی به اون مرحله ی تکرار پذیری و خود را در موقعیتهای مشابه قرار دادن میرسی....
                      ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

یکی از اشتباهات دیگه من این بود دید بلند مدت نداشتم و زمان بسیار کوتاهی رو برای موفقیت تو این کار برای خودم متصور بودم.

و بنابراین منشا اشتباهات زیادی در عمر تریدیم شد.....

شاید داستان غاز تخم طلا رو شنیدید ....

که یک مرد روستایی غازی داشت که تخمش طلا بود و هر صبح که مرد بیدار میشد از زیر غازش یک تخم طلا بیرون میکشید و میبرد بازار میفروخت و امرار معاش میکرد....

و این شغل و کار سالیان سالش بود.....

تا روزی که مرد و غاز را به دو پسرش به ارث گذاشت....

آن دو پسر خام با خودشان فکر کردند که چه کاریه پدر ما یک عمر داره انجام میده و منتظر غاز میشه تا تخم بزاره و بعد تخمش رو ببره بفروشه....

ما شکم غاز را پاره میکنیم و بین خودمان تقسیم میکنیم و یک دفعه تمام تخمهای غاز را یک جا میفروشیم تخمهایی که سالیان سال باید منتظر باشیم تا بدستشان بیاوریم....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خیلی از ماها بی شباهت به این دو جوان خام نیستیم.....

و در تریدمان شاید دید بلند مدت نداریم....
                        ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

نوشته اصلی توسط maya1361 نمایش پست ها
                          خواهش دوست عزیز:

دید مکانیکی داشتن یعنی اینکه وقتی به سیستمی رسیدی که مناسب حال شماست فقط و فقط به اون عمل کن و بس و بس.....

باور کنید اینقدر سود کردن راحته که راحتیشه مارو دچار ضرر میکنه.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیگه پایبند باش بهش و مثل یک بچه بهش بگو دیگه حرف اول و آخر رو تو میزنی.....و بس و بس....

لازم نیست سیستم ما همه ی سودهارو درو کنه.....

برو تو این جمله:
                          لازم نیست ما خودمون رو با بازار تطبیق بدیم این بازار هست که خودش رو باید با سیستم من تطبیق بده....!!!!!!!!!!!!!!!

یعنی اینکه بازار هر کاری دوست داره انجام بده برای خودش.بالا میره پایین میاد.... سووینگ میشه.... هر کاری دوست داره بکنه بکنه....

من خودم با سیستمم از بازار موقعیت میخوام....

در طول سالیان سال افراد زیادی بودند به خیال خودشون سیستمی رو طراحی کردند و اومدند ادعا کردند تمام حرکات بازار رو میتونند پیش بینی کنند....

و چه شکستهای سنگینی خوردند....

من دست دوستان درد نکنه یک ویدیویی رو تو همین فروم گداشته بودند میگفت مووینگ 30 و 60 رو بیانداز تو چارت و برو سود کن....

شاید خنده دار باشه ولی نبوغ در سادگیست
                          ... یک ماه تو دمو کار کن و مدیریت ریسک و سرمایه تو رو رعایت کن و بر خودت کنترل داشته باش....

ببین عجایب بینی.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تو ریل هم میتونی کار کنی ...و نتیجه ش رو ببینی فقط یک شرط داره:

دید مکانیکی داشته باش........... و البته تکرار پذیر...............
                          در تایید حرف دوستمون که با سادگی و مدیریت سرمایه خیلی کارها میشه کرد

نظر

مورد بعدی اینه که هیچ وقت برای خودتون حد سود قطعی تصور نکنید.

تنها چیزی که باید تحت کنترل باشه فقط استاپ هست....و بس....

نه ورود و نه خروج نباید دست شما باشه.......

دست یک ماشین باید باشه که هیچ احساسی نداره....
                            ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

پردازش ...
                            X