اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ف.ا.ر.ک.س اسان یا سخت ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ف.ا.ر.ک.س اسان یا سخت ؟

دوستان بنظرشان رسیدن به سود پایدار در این بازار سهل و اسان هست یا سخت و دشوار ؟
    51
    اسان
    39.22%
    20
    سخت
    60.78%
    31
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

من بنظرم بسیار سخت سخت سخت .... هست

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

با سلام

به نظر من بسیار سخت است اما یک تریدر حرفه ای بعد از سال ها تلاش تمام سیستم تریدری اش در یک جمله خلاصه خواهد شد که فقط خودش می داند پس اینکه می گویند بسیار ساده و آسان است بله همینطور است اما این سادگی بعد از سال ها پیگیری به دست می آید.
      ویرایش توسط extreme77 : https://www.traderha.com/member/11233-extreme77 در ساعت 05-05-2014, 09:06 PM

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
        من بنظرم بسیار سخت سخت سخت .... هست
        بسیار از شما ممنونم به خاطر شروع این تاپیک ...
        مطمئنا برای افرادی چون من که اطلاع چندانی از این بازار نداریم بسیار راهگشا خواهد بود
        منتظر نظرات شما و اساتید گرامی هستیم
        مرسی....

نظر

مسلما سخته... اگه سخت نبود که الان همه باید پول پارو می کردند. اما چیزی که باعث سختی این بازار شده غیر قابل پیش بینی بودن بازاره. وقتی همه چی داره برای مدتی خوب پیش میره بازار ناگهان آدمو غافل گیر می کنه... البته به نظرم بازار تقصیری نداره این رفتار ماست که باعث متضرر شدنمون میشه. ما می خوایم بازار با روند ذهنی خودمون پیش بره . شاید هر چقدر هم تریدر حرفه ای باشیم بازم دچار این اشتباه بشیم. مشکل اصلی کار در فارکس اینه که بازار هیچ احساس و ترحمی نسبت به ما نداره ولی ما آدمیم و احساس داریم.
          اگر بخواهیم سود کنیم باید مثل خود بازار باشیم بی احساس نه مثل آدم با احساس! پس آدم ن....!!!
          انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

سلام .
            به نظر من سوالتون خیلی جالب نیست .

مگه میشه گفت مثلا بسکتبال از فلان ورزش راحتره یا سخت تر ؟
            یا یاد گیری پیانو از ویولن راحت تره ؟

هیچ شغلی در دنیا وجود نداره که پول خوبی داشته باشه و بدون هیچ تلاشی به سود دهی رسیده باشه .
            بله تلاش کردن تو این حرفه سخته اما راه اون سادست چون همه بزرگان بازار اینو میدونن و به بقیه هم گفتن .
            از میان آدم هایی که برای دعای باران به تپه ها می روند

تنها آنان که با خود چتر میبرند به کار خود ایمان دارند .

نظر

تریدر شدن هم مثل بقیه تخصصهاست.
              وقتی مثلا یک فرد عادی به شغل یک خلبان یا یک جراح نگاه میکنه ، فکر میکنه اون افراد چه کار فوق پیچیده ای دارن ، و چقدر مشقت دارن توی کارشون و... در صورتیکه برای خود خلبان یا جراح ، اونقدر که از بیرون به کارشون نگاه میشه ، کارشون پیچیده نیست... چندین سال مشقت کشیدن و الان رسیدن به نقطه ای که برای یک فرد عادی شغلی فوق سخت هست در صورتیکه برای خودشون اینطور نیست... تریدری هم به همین شکله.. کار نیکو کردن از پر کردن است.

نظر

با سلام
                من تازه می خوام فارکس رو شروع کنم امیدوارم این تاپیک راهگشای امثال من باشه... از بچه ها کسی هست که تو انتخاب کارگزاری بمن کمک کنه؟
                در ضمن گوشم از شنیدن وجنات بروکرها پره و اینکه باید خودت انتخاب کنی... ممنون میشم راهنماییم کنین کدومشون بهتره

نظر

با سلام

مجموعه فارکس شامل تمام اجزا در ایران سخت محسوب می شود .

یعنی تمام پارا متر ها در کنار هم کار مشکلی را بوجود اورده اند

به نظر من بدترین وسختترین قسمت آن هم اتصال به اینترنت است

موفق باشید

نظر

سلام به همه دوستان

در مورد مقایسه این باار با مشاغل دیگر من کاملا مخالفم ! اینجا خیلی ها زحمت و تلاش میکنند و سرمایه گذاری میکنند و به جایی نمیرسند ! در کل این بازار اصلا قابل قیاس با دیگر مشاغل نیست !

نظر

نوشته اصلی توسط mastersh نمایش پست ها
                      بسیار از شما ممنونم به خاطر شروع این تاپیک ...
                      مطمئنا برای افرادی چون من که اطلاع چندانی از این بازار نداریم بسیار راهگشا خواهد بود
                      منتظر نظرات شما و اساتید گرامی هستیم
                      مرسی....
                      نوشته اصلی توسط roshan65 نمایش پست ها
                      با سلام
                      من تازه می خوام بازار تبادلات ارزی رو شروع کنم امیدوارم این تاپیک راهگشای امثال من باشه... از بچه ها کسی هست که تو انتخاب کارگزاری بمن کمک کنه؟
                      در ضمن گوشم از شنیدن وجنات بروکرها پره و اینکه باید خودت انتخاب کنی... ممنون میشم راهنماییم کنین کدومشون بهتره
                      شما دو دوست عزیز یک برگ بنده بزرگ دارید و ان اینکه اطلاعاتی در مورد این بازار ندارید ! خوب دقت کنید که یکی از بزرگترین ویژگیها و تفاوتهای این بازار با سایر مشاغل این هست که در اینجا هرچه کمتر بدانید موفقتر هستید ! این کمتر دانستن هم به موضوعات علمی هست و هم افراد و اساتید این حرفه !

خوب دقت کنید (دارم مهمترین موضوع در ف.ا.ر.ک.س مفت در ختیارتان قرار میدم )

فرض کنید من با یک مووینگ 100 ساده معامله میکنم و سود میکنم !

الان شما وارد فضاهای مجازی میشید و با انواع سیستم ها مواجه میشید

مثلا

موینگ 100 *چهار نوع انتخاب

موینگ ... (بی نهایت انتخاب)* چهار نوع

در صورت ادغام موینگ با موینگی دیگر

موینگ 100*بینهایت موینگ دیگر *چهار نوع موینگ

بینهایت مووینگ*بینهایت مویینگ* چهار نوع انتخاب

خوب الان اگر ابزار دیگری مثل فیبو یا خط روند و یا سایر ابزارها اضافه کنید چه اتفاقی میفته و نچد نوع انتخاب خواهیم داشت ؟

تایم فریم ها را اضافه کنید ؟ عداد جفت ارزها را اضافه کنید ؟ تعداد اساتید که هرکدام یک نظر دارند اضافه کنید ؟ چه اتفاقی میفته ؟

اینجا شما دوستان در میان این همه انتخاب ها دچار سردرگمی و حیرانی خواهید شد و نمیتوانید تصمیم گیری درستی انجام دهید !

به این موارد فکر کنید تا بعد ....

نظر

سوال دیگری که بسیار مهم هست و سختی و اسانی ف.ا.ر.ک.س تا حدود زیادی نشان میدهد

شما بدنال چند درصد سود در "چند معامله" یا "چه مدتی " هستید ؟ و برای رسیدن به این سود حاضرید چند درصد ریسک کنید ؟

نظر

سوال دیگری که بسیار مهم هست و سختی و اسانی ف.ا.ر.ک.س تا حدود زیادی نشان میدهد

شما بدنال چند درصد سود در "چند معامله" یا "چه مدتی " هستید ؟ و برای رسیدن به این سود حاضرید چند درصد ریسک کنید ؟
                          در فارکس نباید سود مشخصی رو برای خودتون تعیین کنید. چون همین تعیین سود مشخصه که شما رو به سمت ضرر می کشونه. من خودم یه استراتژی ساده رو دنبال می کنم و سود بلند مدت رو در نظر می گیرم. مثلا من در یک حساب 3 ماهم 37 درصد سود کسب کردم . ماه اول 1.72 درصد ماه دوم 13.35 درصد ماه سوم 18.57 درصد ... پس تا اینجا من میانگین ماهانه ام 12.3 درصده.. شاید از دید خیلی ها کم باشه اما برای من همین مقدار خوبه .. اگر یک استراتژی ساده رو در کنار مدیریت سرمایه و رعایت مسائل روانشناسی به صورت پیوسته دنبال کنیم مطمئنا از سود بازار رضایتمند خواهیم بود.
                          در مورد سوالی که پرسیدید:
                          من معاملاتمو به چند بخش تقسیم می کنم با حداقل ترین لات سایز ! من با استراتژی که تعیین کردم جلو می رم. من برای معاملاتم استاپ لاس تعیین نمی کنم به جای اون یک حد ضرری از بعد روانی برای خودم تعیین می کنم که نسبت به اون با توجه به سود هایی که در سایر معاملاتم انجام دادم واکنش می دم. نقاط ورودم رو طوری تعیین می کنم که در صورتی که معامله در ضرر بره احتمال بازگشت قیمت به نقطه اول یا حداقل نزدیک به اون باشه !
                          انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

در بازار تبادلات ارزی نباید سود مشخصی رو برای خودتون تعیین کنید.

نمیگم صحبت شما درست نیست ولی ن بنظرم بهتره تریدر یک سود مشخصی برای خودش تعیین کنه ! سود روزانه و ماهیانه اینطور بنظرم خیلی راحت کار کرد !

احتمالا بدلیل عدم استفاده از استاپ چنین نتیجه گیری کردید !

یک مثالا بزنم

فرض اینکه سرمایه 100هزار دلاری داریم

سود مورد نظر 20 درصد در ماه

سود روزانه تقریبا 0.009 درصد هست

بصورت دلاری 20000 دلار در ماه

و روزانه تقریبا 910 دلار

با حجم 4 لات استاندارد نیاز به تقریبا 30 پیپ در روز دارید

خوب الان ما باید دنبال سیستمی باشیم که برایندش 30 پیپ در روز باشه ! این تفسیر جمله در امضای بنده هست !

در کل من صحبت شما رد نمیکنم لکن بنظرم تعیین حد سود کار بسیار ساده میکنه

نظر

شما دو دوست عزیز یک برگ بنده بزرگ دارید و ان اینکه اطلاعاتی در مورد این بازار ندارید ! خوب دقت کنید که یکی از بزرگترین ویژگیها و تفاوتهای این بازار با سایر مشاغل این هست که در اینجا هرچه کمتر بدانید موفقتر هستید ! این کمتر دانستن هم به موضوعات علمی هست و هم افراد و اساتید این حرفه !

خوب دقت کنید (دارم مهمترین موضوع در ف.ا.ر.ک.س مفت در ختیارتان قرار میدم )

فرض کنید من با یک مووینگ 100 ساده معامله میکنم و سود میکنم !

الان شما وارد فضاهای مجازی میشید و با انواع سیستم ها مواجه میشید

مثلا

موینگ 100 *چهار نوع انتخاب

موینگ ... (بی نهایت انتخاب)* چهار نوع

در صورت ادغام موینگ با موینگی دیگر

موینگ 100*بینهایت موینگ دیگر *چهار نوع موینگ

بینهایت مووینگ*بینهایت مویینگ* چهار نوع انتخاب

خوب الان اگر ابزار دیگری مثل فیبو یا خط روند و یا سایر ابزارها اضافه کنید چه اتفاقی میفته و نچد نوع انتخاب خواهیم داشت ؟

تایم فریم ها را اضافه کنید ؟ عداد جفت ارزها را اضافه کنید ؟ تعداد اساتید که هرکدام یک نظر دارند اضافه کنید ؟ چه اتفاقی میفته ؟

اینجا شما دوستان در میان این همه انتخاب ها دچار سردرگمی و حیرانی خواهید شد و نمیتوانید تصمیم گیری درستی انجام دهید !

به این موارد فکر کنید تا بعد ....
                              سلام
                              به نظر من که مهمترین بحثی را که باهاش در گیر هستم را عنوان کردید خوب دیگه این راه را چون قبلا رفتید همه چم وخمشا میدونید....
                              ازنظرویژگی شخصیم من با یه مشکل روبرو هستم اونم احتیاط بسیار زیاد و رسیدن به آرامش تنها وقتی که همه شرایط برام اکی باشه هست یعنی چی:
                              من همه مطالب آموزشی این فروم و بقیه فروم ها را دنبال میکنم و همشون را دانلود کردم (کارم یه مدت تا آخر های شب همین بود) و دسته بندی کردم هرچه کتاب مهمی که به نظرم در این موارد نوشته شده را تهیه کردم و چیدم تو کتاب خونه بعد اومدم حساب کردم دیدم با شرایط کار و زندگیم حد اقل 1 سال وقت میخوام تا این مطالب را مطالعه کنم (مثلا در مورد الیوت) خوب بعد تاره باید چند ماهی هم دمو کار کنم و....(شاید تا اون موقع بازاری دیگه نباشه یا امام زمان ظهور کنه و همه چی گل وبلبل بشه و غرق نعمت بشیم و نیازی نباشه به این کارها...)
                              و حتما تا اون موقع که من بخوام آماده بشم برای این بازار مطالب و کتابهای دیگه اختراع شدن و او مدن تو بازار و رسیدم به یک یک یک ...
                              اساتید هم که میگن در مورد تحلیل هر چه بیشتر بدونید بهتره (الیوت،هارمونیک،و...)ولی ترید فرق میکنه بعد باید روش ترید خودتا انتخاب کنی(یعنی بعد باید تازه سیستم های معاملات را امتحان کنم و حتما چند سالی هم در گیر این چیزام...)
                              دریک کلام من مفهوم اینکه هر چه در این بازار کمتر بدونید بهتره را نمیدونم چی هست ؟؟؟؟یعنی فقط با یه مووینگ و مک دی ترید کنیم یا...ما که شدیم ابن سینا که هرچی میخونده میفهمیده هنوز نادونه...
                              مرسی از شما اگه نظرتون را بفرمایید ممنون میشم///

نظر

پردازش ...
                              X