اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

gbp chf

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• gbp chf

درود

الگوی BB در پوند ب فرانک

شادی سراسر وجودتان.

درود

نقشه راه احتمالی برای پوند به فرانک

شادی سراسر وجودتان.

نظر

؟

سلام بر آقای گیتی
      خیلی خوشحال هستم که می بینم شما در این فروم فعالیت خودتون رو مجددا آغاز کردین.
      آقای گیتی اگر امکانش هست در مورد اون خط pivot for scalper یک مقداری توضیح بدین
      ممنونم.

نظر

درود بر شما.

راستش من روش تحلیلی منحصر به فرد خودم را دارم و با اکثر دوستان تفاوت داره و مدت زیادی که به همین روش بازار را نگاه می کنم فارغ از تمام بحث های تکنیکال و غیره. البته منکر روش های تکنیکال نمی شم اما روش هایی که بازار را تحلیل می کنم وجه اشتراک بسیار کمی با تئوری های تکنیکال داره مگر در 50 60 صفحه اول کتاب های تحلیل تکنیکال.

شاید نکته ای که در عکس بود، شناسایی نقاط با قدرت بالا برای قیمت بوده که همان خطوط حمایت و مقاوت بیان می شود

اگر قیمت به خط پیوت برخورد می کرد سناریوی بازار کاملا متفاوت می شد حال که کف جدیدی برای خود ایجاد کرده باید دید که ایا خط حمایت جدید مورد تائید قیمت می باشد و یا انکه با قدرت از ان گذر می کند و مراتب پائین تر را می تواند لمس نماید ؟؟؟!!!

شادی سراسر وجودتان
        نوشته اصلی توسط mjfaster نمایش پست ها
        سلام بر آقای گیتی
        خیلی خوشحال هستم که می بینم شما در این فروم فعالیت خودتون رو مجددا آغاز کردین.
        آقای گیتی اگر امکانش هست در مورد اون خط pivot for scalper یک مقداری توضیح بدین
        ممنونم.

نظر

درود بر شما.
          تحلیل پوند به فرانک
          روند افقی - سوئینگ.
          وضعیت قیمت : افقی.
          ساختار قیمت : مرحله گذار از سوئینگ به نزولی

خطوط حمایت و مقاوت به سادگی ترسیم شده اند.

پیشنهاد : در روی خط اسکلپرها سفارش با کمترین میزان حجم قرار داده شود. تا بتوانیم در صورت زیرش قیمت با آن همراه شویم.
          نکته : هر گونه نقد و بررسی را پذیرا هستم.
          شادی سراسر وجودتان.

نظر

درود بر شما

تحلیل پوند به فرانک :

با توجه به حضور قیمت در محدوده فروش و روند نزولی که قیمت برای خود در پیش گرفته می توان در زیر خط مقاومت فروشهایی را برای کسب مراتب پائین تر بخصوص کف پیشرو داشت و میزان حد ضرر در بالای خط مقاومت قرار خواهد گرفت.

هر گونه نقد و بررسی را پذیرا هستم.

شادی سراسر وجودتان

نظر

درود بر شما.

مونیتور : لمس تارگت اصلی.

شادی سراسر وجودتان

نوشته اصلی توسط پولدوست نمایش پست ها
              درود بر شما

تحلیل پوند به فرانک :

با توجه به حضور قیمت در محدوده فروش و روند نزولی که قیمت برای خود در پیش گرفته می توان در زیر خط مقاومت فروشهایی را برای کسب مراتب پائین تر بخصوص کف پیشرو داشت و میزان حد ضرر در بالای خط مقاومت قرار خواهد گرفت.

هر گونه نقد و بررسی را پذیرا هستم.

شادی سراسر وجودتان

نظر

درود بر شما.

نماد : پوند فرانک

تحلیل رفتار :
                بعد از لمس تارکت اصلی قیمت و لمس خط تعادلی که می توان به درستی در تصویر ملاحظه نمود قیمت به دور این خط چرخش کرده و تا خط مقاومت پیشروی داشته است اما در دو مرحله این خط شکسته شده و قیمت به محدوده ای که قبلا بدون حجم معاملاتی آن را ترک نموده بود بازگشت نموده است.

شادی سراسر وجودتان.

درود بر شما.

مونیتور : لمس تارگت اصلی.

شادی سراسر وجودتان

نظر

درود بر شما.

نماد : پوند / فرانک
                  روند : صعودی
                  وضعیت : افقی - در حال تغییر فاز
                  حجم : غیر متعادل
                  پیشنهاد : خرید در بالای خط حمایت
                  میزان ریسک : زیاد
                  تارگت اصلی : سقف پیشرو
                  تارکت فرعی : خروج های پلکانی
                  حد ضرر : زیر خط حمایت - تا زمان شکست قطعی این خط می توان انتظار کشید.

نکته : شناسایی خط تعادلی برای این نماد در فاصله بالاتری از محدوده حمایت صورت گرفته است که ممکن است روند قیمت را از صعودی به افقی سوئینگ ) تغییر دهد.

نکته آموزشی : پیشتر خط مقاومت 1.5310 به عنوان خط مقاومت شناسایی شده بود که با گذر قیمت از این خط نقش مقاومت را برای قیمت در سه مرحله ( بازدید قیمت ) ایفا نموده است. ( زیبایی تحلیل تکنیکال )

شادی سراسر وجودتان.

نظر

با درود بسیار.

اجازه بدید پاسخ شما و سرکار خانم کیمیا / جناب آقای کیمیا را در یک پست خلاصه کنم.
                    امیدوارم منطقی که به کار می برم برای شما عزیزان قابل درک باشه ( منظور این هست که بتوانم مفاهیم را انتقال دهم. )

فرض کنید شما در یک شب مه آلود و تاریک با یک راهنما ( بلد جاده و مسیر ) به نزدیکی های یک کوه می روید. ( برای کوه نوردی ) البته تا بحال این کوه را از نزدیک ندیده اید و هیچ اطلاعاتی در خصوص آن ندارید بلکه تنها می دانید این کوه یک قله دارد. و هدف شما دستیابی به قله این کوه است.

بنابراین دانسته های شما به این امر خلاصه می شود که "این کوه یک قله دستیافتی برای من دارد" که امکان دستیابی به آن با ایمان و عزمی راسخ و حرکت به سمت آن دستبافتی خواهد بود.

اما در ادامه این مسیر شما با دو مشکل مواجه هستید.
                    1- راهنمای مسیر تنها می تواند شما را دنبال کند ولی نمی تواند به شما کمکی در بالا رفتن از کوه بکند.
                    2- شما تنها یک ارتفاع سنج همراه خود دارید که می توانید موضعیت ارتفاع را اعلام نماید.
                    3- شما در موقعیت بد جوی قرار دارید و هر لحظه ممکن است شما با شرایط ویژه و خاصی مواجه شوید.

خوب. با توجه به کل مسیر و شرایط مطرح شده شما کوهنورد عزیز سه انتخاب در پیشرو دارید :
                    1- انتظار هوای خوب و روشنی.
                    2-پیشروی.
                    3-برگشت.

ایرادات و نواقص :
                    سناریوی اول : با توجه به موقعبت کوه و شرایط جو انتظار هوای خوب و طلوع آفتاب تابان دور از ذهن می نماید زیرا ابر های تیره و تار از رسیدن هر شعاع نوری به دیواره های کوه جلو گیری می کنند.
                    سناریوی سوم : اگر شما بازگشت نمائید یعنی اصلا کوه نوردی نکرده اید و قصد و نیت شما "کوه نوردی" بوده است.

سناریوی دوم ( بسیار مهم ) : اگر شما سناریوی دوم را انتخاب کنید شما دست به انتخاب مهمی زده اید. یعنی آزمایش.

آزمایش چه چیزی ؟

آیا روشی را می توانید مطرح نمایئد که قله را برای شما مشخص نماید ؟
                    آیا می توانید بگوئید شما تا 20 قدم دیگر به قله رسیده اید ؟

نکته : ادراک فیزیکی شما تنها بر روی مسیری است که طی نموده اید و هرگز نمی توانید مطمئن باشید که در مقابل شما پرتگاه خواهد بود و یا قله یعدی، به انتهای مسیر رسیده اید و یا انکه مسیر دیگری نیز وجود دارد.

شاید تنها یک راه باقی بماند و آن استفاده از ارتفاع سنج می باشد.
                    از ارتفاع سنج خود امتحان کنید و هر بار که بالاتر می روید عدد آن را ثبت کنید.

این داستان تا کجا ادامه پیدا می کند ؟

آیا می توانید ادامه این داستان را برای من بازگو کنید ؟

منتظر پاسخ شما دوستان خواهم بود.

شادی سراسر وجودتان.

نکته : بلد راه - مسیر همان نقش بروکر را برای شما ایفا می کند

نوشته اصلی توسط bears hunter نمایش پست ها
                    سلام
                    دوست عزیز ممنون از مطالب پربار و زیبایتان .من به شخصه احساس میکنم که در حال آموختن دنیای جدیدی از ندانسته ها میباشم .دنیایی پر از خلاقیت و زیبایی که ارزش کار را دوچندان میکند.زیبایهایی که هرروزه جلوی چشم ما بود و نمیدیدیم.امیدوارم که با استفاده از تجارب بسیار گرانبهای شما چیزهای زیادی بیاموزیم. میخواستم بدانم برای پیدا کردن سقف و کف های کاذب آیا شما راهکار خاصی دارید؟ ضمنا این سقف و کف ها آیا همان مناطق پر عرضه و تقاضا میباشد؟ مناطقی که بازی گران بزرگ و موسسات مالی با صدها ترفند از چشم ما پنهان مینمایند.
                    کاش با چند مثال این مناطق را نشان میدادید.در آخر میخواستم بدانم بین خطوط حمایت و مقاومت چگونه می توان gsl , grl را پیدا نمود؟
                    در آخر از زیادی سئوالها عذرخواهی میکنم.
                    همیشه شاد و سلامت باشید.

نظر

جناب پولدوست عزيز با درود بسيار :

ازينكه لطف ميكنيد و وقت ميگذاريد و به اين ظرافت ما را وادار به "تفكر" ميكنيد بسيار ممنونم راهي كه" كشف" ميشود با راهي كه "پيروي" ميشود در ظاهر يكي ولي در" ماهيت" بسيار متفاوت است ...

به هر حال هر چه باشه شما سالها "تجربه متفاوت و موفقي" از بازار داريد كه حاصل "ديد جسورانه و همشمندانه" شماست و بسيار خودخواهانه است كه توقع داشته باشيم آن را يكجا و كامل در يك

"بسته كادويي" به بقيه پيشكش كنيد !

همينكه بدون هيچ اجباري منت گذاشتيد و تشريف آورديد در يك انجمن عمومي و بدون هيچ تبليغ و ادعايي رايگان مطالب و نكات با ارزشتون رو ولو بصورت" تصوير بدون شرح" در اختيار همگان گذاشتيد بسيار ستودني و با ارزش
                      است و به نوبه خودم از شما كمال تشكر رو دارم .

اميدوارم همچنان از حضور گرانقدر شما در اين تاپيك بهره ببريم و سايه تان مستدام باشد .

همواره شاد و موفق باشيد .
                      ویرایش توسط kimia : https://www.traderha.com/member/6806-kimia در ساعت 07-25-2014, 11:45 AM

نظر

از اینکه تلاش میکنید تا ما را هم به تفکر وادارید دانسته های خود را بی هیچ مزد و منتی در اختیار ما میکذارید بسیار از شما ممنونم .
                        سالها پیش که من و دوستم کار پیمانکاری انجام می دادیم در مناقصه ای برنده شدیم.موضوع کار احداث جاده دسترسی کوهستانی مابین کوههای استان کهگلویه و خوزستان بوده است.کوههای بخش فاریس یا ابوالفارس.
                        برای انجام این کار بایستی این مسیر شش ساعته را می پیمودیم.اصلا نمیدانستیم که چه مسیر سخت و ناهمواری است.من و دوستم باتفاق دوست دیگری که رانندگی بلیزر مرا بعهده گرفته بود صبح زود راه افتادیم.بلیزر بایستی ما را در ابتدای مسیر پیاده میکرد و میرفت تا در انتهای مسیر منتظر ما باشد.
                        طبیعتا برای عبور از چنین مسیر سختی نیاز به آب و اسلحه داشتیم که خود کار را دوچندان سخت مینمود.حرکت ما از نقطه آ یا ازکف دره ایستگاه400 شروع گردید.ابتدا انرژی خوبی داشتیم و از تپه ها و دره ها با شتاب خوبی بالا و پایین میرفتیم.همانند موج سه پرقدرت میرفتیم ولی در میانه ها انرژی ما تحلیل رفت و سه ساعت باقی مانده را با سختی های بسیار پیمودیم .
                        تحمل وزن تفنگ مشکل مضاعفی بوده است.خلاصه به انتهای مسیر رسیدیم ولی با سختی های بسیار.
                        پاسخ سئوال استاد عزیز :
                        چون نمیدانیم با چه طرف هستیم با یادداشت و مطالعه مسیری که می پیماییم باید چگونگی میزانی را که رفته ایم بسنجیم و با تقسیم انرژی مسیر را ادامه بدهیم.
                        بنابراین با انتخاب سناریوی دوم می پذیریم که سختی ها را تحمل نموده و با وجود مسیر ناشناخته و هوای بد به قله برسیم.فرض میکنیم از ابتدا تا انتهای مسیر پنج نقطه یا قله مهم وجود دارد.بعد از شروع از نقطه اول تا وقتی به نقطه دوم برسیم با داشتن ارتفاع سنج میدانیم که بین نقطه اول و دوم چقدر پیموده ایم و برای ادامه مسیر چه سناریویی پیش رو داریم
                        پولدوست عزیز:
                        من حدودآ شش ماه است که شیمی درمانی را بپایان رسانده ام و اگر بخوبی نمیتوانم مطالب را جمع بندی کنم از شما و دوستان عذر میخواهم.
                        امید آنکه تمام دوستان سلامت و تندرست باشند.
                        شاد و خرم و سلامت باشید .
                        اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

با سلام خدمت جناب پولدوست :

با كمال احترام به نظر اين مثال جنابعالي "قياس مع الفارق" است ...
                          با ارتفاع سنج ميشه فقط ارتفاع يا عمق پيموده رو سنجيد در حاليكه در نمودار بحث برسر "شناسايي مناطق سخت يا سست" براي تعيين ادامه يا تغيير مسيره كه با صرف داشتن فقط ارتفاع سنج و يادداشت مسير پيموده شده ميسر نميباشد ...

پايدار باشيد
                          ویرایش توسط kimia : https://www.traderha.com/member/6806-kimia در ساعت 07-26-2014, 02:16 AM

نظر

با درود بسیار.

ممنون از شرکتتون در بحث.

"brars Hunter عزیز امیدوایم ( همه دوستان ) شما سلامتیون را هر چه سریع تر کسب کنید. ف.د"

در چند روز گذشته امیدوار بودم پاسخ های زیادی از شما بشنوم که پاسخ ها باید چندین مرحله رو طی می کرد :
                            1- نگاه ساده و ادراکی - تنها تفکر به راه پیمایی در کوه
                            2- مقایسه و ترکیب مفاهیم تکنیکال و مثال کوه نوردی
                            3- تصحیح دو مرخله قبل و ریزش اطلاعاتی
                            4- یک نقطه مشترک فکری

اما مشخص شد که نگاه کماکان نگاه عمومی است و از مرحله 2 فراتر نرفتیم. به همین دلیل من سه عکس را کنار هم در یک پست قرار می دم و از دوستان می خواهم که وجه اشتراک این سه عکس را مطرح کنند. ( فراموش نکنید وقتی شما به قله یک کوه می خواهید حرکت کنید به تئوری الیوت فکر نمی کنید بلکه فقط به قله فکر می کنید )

سوال تکمیلی تر : " وجه اشتراک نقاط 1 و 2 و 3 در چیست ؟

شادی سراسر وجودتان.

ویرایش توسط پولدوست : https://www.traderha.com/member/10107-پولدوست در ساعت 07-28-2014, 08:37 AM

نظر

درود بر شما.

مونیتور قیمت : عکس العمل قیمت بعد از لمس خط تعادلی همچنین به نسبت های فیبوناچی.

شادی سراسر وجودتان.

درود بر شما.

روند : صعودی
                              وضعیت : افقی - در حال تغییر فاز
                              حجم : غیر متعادل
                              پیشنهاد : خرید در بالای خط حمایت
                              میزان ریسک : زیاد
                              تارگت اصلی : سقف پیشرو
                              تارکت فرعی : خروج های پلکانی
                              حد ضرر : زیر خط حمایت - تا زمان شکست قطعی این خط می توان انتظار کشید.

نکته : شناسایی خط تعادلی برای این نماد در فاصله بالاتری از محدوده حمایت صورت گرفته است که ممکن است روند قیمت را از صعودی به افقی سوئینگ ) تغییر دهد.

نکته آموزشی : پیشتر خط مقاومت 1.5310 به عنوان خط مقاومت شناسایی شده بود که با گذر قیمت از این خط نقش مقاومت را برای قیمت در سه مرحله ( بازدید قیمت ) ایفا نموده است. ( زیبایی تحلیل تکنیکال )

شادی سراسر وجودتان.

نظر

پردازش ...
                              X