اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آیا میتوان به علم مدرسان و مولفان فعال در بازارهای مالی اعتماد کرد؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آیا میتوان به علم مدرسان و مولفان فعال در بازارهای مالی اعتماد کرد؟

با سلام

سوالی که برای من هست اینه که ، افرادی هستند که در بازارهای مالی در حوزه تدریس و برگزاری سمینار و تالیف و مسائل دیگر بغیر از معامله گری فعال هستند ، حال سوالی که هست اینه که آیا علم این افراد قابل اتکا و اعتماد هست؟ ایا علومی که فرد از این افراد فرامیگیره کاربردی هست و به درد معامله گری میخوره؟

اگر جواب مثبت هست پس چرا این افراد وقت خودشان را صرف امور وقتگیری مثل تدریس یا تالیف میکنند و با زمان کمتر میتونند چندین و چند ده برابر حق الزحمه رو با معامله گری در بازار با استفاده از علم خودشون حاصل کنند.

اگر جواب سوال فوق منفی هست ، پس چرا چیزی که فایده نداره تدریس میشه و یا منتشر میشه و افراد زیادی با اون علوم از مسیر اصلی منحرف میشن.

سلام

در مورد این که منابع و پشتوانه علمی تا چه حد مفید و کاربردی میباشند که خب معیار های خودشو داره و این معیار ها در آموزش در هر زمینه ای از هیچ کس پوشیده نیست.

در مورد این که پس اگر شخص مدرس دارای مطالب مفید و پولساز هست پس چرا وقت خود را با آموزش از بین برده و به معامله گری نمیپردازد هم نمیدانم شما با چه ذهنیتی این چنین فکر میکنید، اگر قرار بود هر کس از علم و دستاورد های خود به صورت اختصاصی استفاده کند که هنوز باید در سال 2014 برای روشنایی از چراغ نفتی استفاده میکردیم. در چه زمینه علمی و در کجای دنیا دستاورد های علمی فقط به خاطر این که شخص خودش به درامد رسیده به بقیه منتقل نکرده ؟

متاسفانه افکار حاشیه ای در ایران در هر زمینه ای جای داره، در صورتی که به جای پرداختن به این افکار میتوان به دنبال اهداف مورد نظر بود.
    لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

نظر

بنده هم 2 سال پیش همچین سوالی برام پیش اومد اما بعد از کمی کنجکاوی و حرف زدن با چند تا از همین اساتید و مدرسان پی بردم که روحیه همه افراد قابلیت ورود به بازار و تریدری را نداره و همچنین ورود افراد به بازار بستگی به اهداف و وسعت دیدشون نسبت به زندگی پیش رو داره
      مثلا استادی به ماهی چند میلیونی که از شاگرداش میگیره راضی هست و نه تو روحیاتش قدرت ریسک کردن هست نه علاقه ای به این کار
      ویرایش توسط mohsentavakoli : https://www.traderha.com/member/8733-mohsentavakoli در ساعت 08-07-2014, 07:43 PM
      موفقيت روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد

نظر

یک استاد هست یک سری موضوعات اموزش میده و السلام کاری به نتیجه ای معاملات شما نداره !

استاد دیگری هست که بشما میگه در قبال این مبلغ ..... من شما رو بسوداوری در این بازار میرسونم !

شما منظورتون کدوم گزینه هست ؟
        در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نوشته اصلی توسط PCMSystem نمایش پست ها
          سلام

در مورد این که منابع و پشتوانه علمی تا چه حد مفید و کاربردی میباشند که خب معیار های خودشو داره و این معیار ها در آموزش در هر زمینه ای از هیچ کس پوشیده نیست.

در مورد این که پس اگر شخص مدرس دارای مطالب مفید و پولساز هست پس چرا وقت خود را با آموزش از بین برده و به معامله گری نمیپردازد هم نمیدانم شما با چه ذهنیتی این چنین فکر میکنید، اگر قرار بود هر کس از علم و دستاورد های خود به صورت اختصاصی استفاده کند که هنوز باید در سال 2014 برای روشنایی از چراغ نفتی استفاده میکردیم. در چه زمینه علمی و در کجای دنیا دستاورد های علمی فقط به خاطر این که شخص خودش به درامد رسیده به بقیه منتقل نکرده ؟

متاسفانه افکار حاشیه ای در ایران در هر زمینه ای جای داره، در صورتی که به جای پرداختن به این افکار میتوان به دنبال اهداف مورد نظر بود.
          سلام

این یک بحث حاشیه ای نیست دوست عزیز، اتفاقا موضوع مهمی هست.
          شده تا بحال مثلا ابتدای یک دوره اموزشی مدرس کلاس بیاد بگه ، این حساب مثلا یک میلیون دلاری من در فلان بازار مالی هست و این هم عملکرد دو ساله من با همین چیزهای هست که میخوام در این دوره به شما اموزش بدم. و اگر شما هم بخوبی فرابگیرید میتونید یک معامله گر مثل من بشید! من که تا حالا نشنیدم.

اتفاقا موضوع گسترش علم ، بسیار کار نیکویی هست ، به شرطیکه اون علم یک علم کاربردی باشه ، نه یک علم دکوری که فقط به درد قاب کردن مدرکش برای طاقچه خونه بخوره. و به نظر من اگر کسی دانش بازار رو داشته باشه و حاضر باشه همون علوم رو به شاگردانش اموزش بده ، بعید هست با رقمهای پایین چندصدهزار تومنی شهریه حاضر به این گسترش علم باشه ، چون خون دل خورده... و میدونه شاگردش هرچقدر هم برای اموزش هزینه کنه در زمان کم میتونه اون هزینه رو از بازار بیرون بکشه.

پس یک تناقض هست بین مفید بودن علمی که با رقمهای ناچیز عرضه میشه یا کاربردی بودن اونها. البته به نظر من. و البته که اگر کسی ادعای رقمهای زیاد در قبال علم کاربردی بکنه ، کاراموز باید تمام مدارک و مستندات موفق بودن استادش رو چک کنه تا بدونه قراره پا جای پای کی قراره بزاره و پولی که داره هزینه میکنه ، در نهایت چی عایدش میشه

نظر

نوشته اصلی توسط مسلم آل شبر نمایش پست ها
            یک استاد هست یک سری موضوعات اموزش میده و السلام کاری به نتیجه ای معاملات شما نداره !

استاد دیگری هست که بشما میگه در قبال این مبلغ ..... من شما رو بسوداوری در این بازار میرسونم !

شما منظورتون کدوم گزینه هست ؟

توی پست بالا توضیح دادم

استادی که هزینه هنگفتی طلب میکنه زمان و انرژی که صرف میکنه توجیه داره و از اونطرف کاراموز باید تماما مدارک موفق بودن استادش در کسب درامد از بازار رو چک کنه ... اما اون استاد حالت اول اگر موفق هست که چه نیازی به این کلاسهای سطح پایین داره و اگر ناموفق هست که چرا مطالب غیر کاربردی که خودش با اونها به نتیجه نرسیده رو داره گسترش میده؟

علومی که در بازار فردی فرا میگیره ، تاریخ ، جغرافی نیست که حالا به دردش هم نخورد ، مهم نباشه ، بلکه چیزهایی که یک نفر اینجا یاد میگیره و اگر غیر کاربردی باشه ، عمر و پول و چیزهای زیاد دیگه ای از فرد رو میتونه هدر بده ، بخاطر اموزشهای غیر مفید!

نظر

ابتدای یک دوره اموزشی مدرس کلاس بیاد بگه ، این حساب مثلا یک میلیون دلاری من در فلان بازار مالی هست و این هم عملکرد دو ساله من با همین چیزهای هست که میخوام در این دوره به شما اموزش بدم. و اگر شما هم بخوبی فرابگیرید میتونید یک معامله گر مثل من بشید! من که تا حالا نشنیدم.

دوست عزیز شما حاظری چقدر برای این چنین دوره و استادی هزینه کنی ؟

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نوشته اصلی توسط farhad2010 نمایش پست ها
                سلام

این یک بحث حاشیه ای نیست دوست عزیز، اتفاقا موضوع مهمی هست.
                شده تا بحال مثلا ابتدای یک دوره اموزشی مدرس کلاس بیاد بگه ، این حساب مثلا یک میلیون دلاری من در فلان بازار مالی هست و این هم عملکرد دو ساله من با همین چیزهای هست که میخوام در این دوره به شما اموزش بدم. و اگر شما هم بخوبی فرابگیرید میتونید یک معامله گر مثل من بشید! من که تا حالا نشنیدم.

اتفاقا موضوع گسترش علم ، بسیار کار نیکویی هست ، به شرطیکه اون علم یک علم کاربردی باشه ، نه یک علم دکوری که فقط به درد قاب کردن مدرکش برای طاقچه خونه بخوره. و به نظر من اگر کسی دانش بازار رو داشته باشه و حاضر باشه همون علوم رو به شاگردانش اموزش بده ، بعید هست با رقمهای پایین چندصدهزار تومنی شهریه حاضر به این گسترش علم باشه ، چون خون دل خورده... و میدونه شاگردش هرچقدر هم برای اموزش هزینه کنه در زمان کم میتونه اون هزینه رو از بازار بیرون بکشه.

پس یک تناقض هست بین مفید بودن علمی که با رقمهای ناچیز عرضه میشه یا کاربردی بودن اونها. البته به نظر من. و البته که اگر کسی ادعای رقمهای زیاد در قبال علم کاربردی بکنه ، کاراموز باید تمام مدارک و مستندات موفق بودن استادش رو چک کنه تا بدونه قراره پا جای پای کی قراره بزاره و پولی که داره هزینه میکنه ، در نهایت چی عایدش میشه
                آیا در تحصیلات دانشگاهی که در سرار دنیا در رشته های مختلف هست استادی میاد ابتدای دوره آموزشش بگه که من فلان فرمول شیمیایی را کشف کردم و یا باهاش فلان کار را کردم ؟ یا در فیزیک بگه من فلان حرکت را در این زمینه کردم و ......
                در هر رشته دیگری اگر این معیار استاندارد و سنجیده ای باشه در زمینه بازار های مالی هم خواهد بود.
                چه تضمینی هست که مشهور ترین مدرس با بالاترین رشد حساب بیاد و دانسته هاش را به صورت کامل انتقال بده ؟
                لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

نظر

اقا شما كلا موضوع رو نگرفتي
                  ببينيد شما بايد در يك بازار مالي واكنش افراد با نژادهاي مختلف و سلايق مختلف حدس بزني اينكار كاملا غير ممكن است
                  حالا علم تكنيكال اومده گفته اين الگوها كه بوجود اومده نتيجه اش اين شده پس اگر از آنها پيروي كني ده درصد احتمال موفقيت بيشتر داري
                  حالا شما با علم آمار و احتمال و مديريت سرمايه سر و كار داري
                  شما وارد يك پوزيشن ميشي با احتمال برد بيشتر فرضا در ورق بازي برگ اولت آث شده ولي در پايان بازي معلوم نيست حتما برنده باشي
                  در تحليلهاي بنيادي هم مشابه همينگونه اتفاقات ميفته
                  پس ميزان برد و باخت رو تعيين كنيد و جابجا نكنيد
                  به شخصه تا ياد گرفتم ضرر رو قبول كنم و استاپ جابجا نكنم سه سال طول كشيد
                  كه اين ارتباطي به مدرس ندارد
                  دوم از بازار فاركس شما بايد انتظار بازدهي استند شده فرضا ده درصد در سال رو داشته باشيد
                  چون نرخ بهره دلار يك درصد سالانه است و شما ده برابر آن درامد كسب كرده ايد كه فوق العاده است
                  پس اگر حساب را دو برابر كرديد يا بازدهي ٣٠ درصدي داشتيد
                  شما مديريت سرمايه نداريد و عجول هستيد و نتيجه كال مارجين است
                  پس ميبينيد مدرس در آمد افسانه اي ندارد و تصورشما كاملا اشتباه است

Sent from my iPad using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط مسلم آل شبر نمایش پست ها
                    ابتدای یک دوره اموزشی مدرس کلاس بیاد بگه ، این حساب مثلا یک میلیون دلاری من در فلان بازار مالی هست و این هم عملکرد دو ساله من با همین چیزهای هست که میخوام در این دوره به شما اموزش بدم. و اگر شما هم بخوبی فرابگیرید میتونید یک معامله گر مثل من بشید! من که تا حالا نشنیدم.

دوست عزیز شما حاظری چقدر برای این چنین دوره و استادی هزینه کنی ؟
                    بفرض اینکه من به این دانش نیاز داشته باشم ،به نظر من این علم چند ده میلیون تومان ارزش داره ...
                    یادم هست چند سال پیش در یک انجمن ، فردی مدعی سوداوری دائم در بازار شده بود ... یکی از خوانندگان براش پست زده بود که حاضرم خونه مسکونیم رو بفروشم و تو این سیستمت رو به من یاد بدی...

نظر

نوشته اصلی توسط PCMSystem نمایش پست ها
                      آیا در تحصیلات دانشگاهی که در سرار دنیا در رشته های مختلف هست استادی میاد ابتدای دوره آموزشش بگه که من فلان فرمول شیمیایی را کشف کردم و یا باهاش فلان کار را کردم ؟ یا در فیزیک بگه من فلان حرکت را در این زمینه کردم و ......
                      در هر رشته دیگری اگر این معیار استاندارد و سنجیده ای باشه در زمینه بازار های مالی هم خواهد بود.
                      چه تضمینی هست که مشهور ترین مدرس با بالاترین رشد حساب بیاد و دانسته هاش را به صورت کامل انتقال بده ؟

مثال شما زیاد به موضوع ارتباط پیدا نمیکنه.
                      چون شما مثال زدید یک مثال درست من میزنم تا موضوع بهتر روشن بشه.
                      فرض کنید من یک جوان 18 ساله هستم که بدجور مشتاق یادگیری رانندگی و گرفتن گواهینامه هستم . ایا من میتونم برای یادگیری رانندگی برم پیش کسی که یک تخته وایتبرد گذاشته جلوش و از روی شکل و صرفا با تئوریات میخواد به من رانندگی یاد بده؟ اصلا علم این فرد قابل اعتماد هست؟ زمانی علم این فرد علم مفیدی داره که خودش بشینه پشت فرمون ماشین و عملا نشون بده که راننده قابلی هست وگرنه اگر یک اموزگار فوق العاده هم باشه ولی به محض راه افتادن ماشین ، خاموش کنه ، علمش یک ریال ارزش نداره .
                      اینجا هر کسی هر چیزی یاد میگیره از الفبای کار تا مباحث دیگه مثل هارمونیک و الیوت و فیبوناچی و... به این امید هست که با اینها بتونه کسب درامد کنه ، هیچ کس نمیره در یک کلاس تکنیکال شرکت کنه که صرفا علمش زیاد بشه . اینجا با کلاس شیمی و فیزیک فرق داره که نهایتش فرد اگه چیز غیر کاربردی هم فراگرفت مهم نباشه ، اگر اینجا فرد چیزی یاد بگیره که به درد نخور باشه ، عمرش ، پولش ، سلامتیش و خیلی چیزهای دیگه بخطر میفته...

تضمین انتقال علم هم اینکه حق الزحمه مربی میفته برای اخر دوره ، زمانیکه چندین ماه پا به پای کاراموزش بود و در کنار کاراموزش تمام لحظات بازار رو به کاراموزش نشون داد ، و با همون اموخته ها مربی بتونه سوداوری رو در اون چند ماه به کاراموزش نشون بده ، بعد حق الزحمه رو دریافت کنه.

نظر

نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
                        اقا شما كلا موضوع رو نگرفتي
                        ببينيد شما بايد در يك بازار مالي واكنش افراد با نژادهاي مختلف و سلايق مختلف حدس بزني اينكار كاملا غير ممكن است
                        حالا علم تكنيكال اومده گفته اين الگوها كه بوجود اومده نتيجه اش اين شده پس اگر از آنها پيروي كني ده درصد احتمال موفقيت بيشتر داري
                        حالا شما با علم آمار و احتمال و مديريت سرمايه سر و كار داري
                        شما وارد يك پوزيشن ميشي با احتمال برد بيشتر فرضا در ورق بازي برگ اولت آث شده ولي در پايان بازي معلوم نيست حتما برنده باشي
                        در تحليلهاي بنيادي هم مشابه همينگونه اتفاقات ميفته
                        پس ميزان برد و باخت رو تعيين كنيد و جابجا نكنيد
                        به شخصه تا ياد گرفتم ضرر رو قبول كنم و استاپ جابجا نكنم سه سال طول كشيد
                        كه اين ارتباطي به مدرس ندارد
                        دوم از بازار فاركس شما بايد انتظار بازدهي استند شده فرضا ده درصد در سال رو داشته باشيد
                        چون نرخ بهره دلار يك درصد سالانه است و شما ده برابر آن درامد كسب كرده ايد كه فوق العاده است
                        پس اگر حساب را دو برابر كرديد يا بازدهي ٣٠ درصدي داشتيد
                        شما مديريت سرمايه نداريد و عجول هستيد و نتيجه كال مارجين است
                        پس ميبينيد مدرس در آمد افسانه اي ندارد و تصورشما كاملا اشتباه است

Sent from my iPad using Tapatalk
                        آقای متا دو تا سوال:

اول اینکه این رقم ده درصد در سال رو بر چه مبنایی میگید؟
                        سوال دوم اینکه به فرض نظر شما درست باشه ، ایا شما حاضری در کاری پرریسک شرکت کنی که در صورت موفقیت اخر دوره سالانه ده درصد سرمایه سود کنی؟ خوب اگه اینطور باشه که پولت رو به دلـار تبدیل کنی بزاری زیر فرش ، احتمالا سر سال به اندازه همون ده درصد بصورت طبیعی بدون ریسک رشد خواهد داشت.

نظر

سلام

لطفا جهت جلوگیری از حاشیه، فقط با استدلال های منطقی و استاندارد به تبادل نظر بپردازید. دلایل و مثل های نامرتبط باعث کشیده شدن مبحث به حاشیه خواهند شد.

با تشکر و احترام

نظر

شما دنبال چند درصد در ماه هستید؟

نظر

نوشته اصلی توسط farhad2010 نمایش پست ها
                              با سلام

سوالی که برای من هست اینه که ، افرادی هستند که در بازارهای مالی در حوزه تدریس و برگزاری سمینار و تالیف و مسائل دیگر بغیر از معامله گری فعال هستند ، حال سوالی که هست اینه که آیا علم این افراد قابل اتکا و اعتماد هست؟ ایا علومی که فرد از این افراد فرامیگیره کاربردی هست و به درد معامله گری میخوره؟

اگر جواب مثبت هست پس چرا این افراد وقت خودشان را صرف امور وقتگیری مثل تدریس یا تالیف میکنند و با زمان کمتر میتونند چندین و چند ده برابر حق الزحمه رو با معامله گری در بازار با استفاده از علم خودشون حاصل کنند.

اگر جواب سوال فوق منفی هست ، پس چرا چیزی که فایده نداره تدریس میشه و یا منتشر میشه و افراد زیادی با اون علوم از مسیر اصلی منحرف میشن.
                              سلام.
                              دوست عزیز تفکرات افراد متفاوت هست،کسانی هستند که علم این کارو دارن و سود خوبی هم کسب میکنند و اون علم رو برای خودشون نگه میدارن و انتقال نمیدن.
                              ولی کسانی هم هستند امثال وارن بافت ایشون با اینکه از لحاظ مالی جزو 5 نفر برتر دنیا هستند ولی میان در دانشگاه و تدریس میکنند به نظر شما این آدم به حقوق استادی نیازی داره؟؟؟
                              سوالی که شما پرسیدید که مثلا اگر فلان استاد میاد و تدریس میکنه چرا نمیره برای خودش ترید کنه و سود کنه،پول آموزش به چه دردش می خوره؟این بر میگرده به ذهنیت ما که فکر میکنیم ترید در بازار مالی یک شغل رویایی هست و اگر کسی ادعای بلد بودن کرد پس باید توی پول غرق باشه!!! نه این طور نیست این شغل هم مثل بقیه شغل ها ولی با کمی ریسک بیشتر(سود یا ضرر بیشتر) نه یک در آمد رویایی،پس در آمد از طریق آموزش هم می تونه مفید باشه.(البته بعضی افراد در تدریس بسیار موفق تر هستند تا عمل.(این رو توی معلم های زمان مدرسه هم زیاد دیدیم)

ممنون.
                              .:.سلاخی میگریست به قناری کوچکی دلباخته بود.:.

نظر

پردازش ...
                              X