اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پلان نويسي يا Trading Plan

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: پلان نويسي يا Trading Plan

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی

طراحي برنامه تريد که بر اساس تکنيکال و فاندامنتال ، با ريسک منطقي نوشته مي شود و بايد گفت رکن اساسي ورود و خروج به بازار است و از جوانب مختلف بازار تکنيکال، فاندامنتال و روانشناسي به معامله گران کمک مي کند.بدين معنا که قبل از هر تريد ،معامله گر با نوشتن پلان بر اساس اطلاعات تکنيکال و فاندامنتال ،تغييرات بازار را پيش بيني مي کند، تصميم مي گيرد چه مي خواهد بکند و بعد وارد بازار مي شود. به زبان ديگر و از ديدگاه روانشناسي بازار، پلان احساسات معامله گر را چه در سود و چه در زيان مديريت مي کند و به کارش نظم مي دهد.
    معامله گران حرفه اي هيچ گاه بدون پلان تريد نمي کنند زيرا وقتي معامله گري پوزيشن باز دارد به راحتي نمي تواند فکر کند که چه اتفاقي مي خواهد بيفتد مخصوصا مواقعي که بازار بر خلاف پوزيشن وي حرکت مي کند .در اين زمان بيشتر افراد احساساتي عمل مي کنند و تصميمات اشتباه مي گيرند. اما با نوشتن پلان قبل از ورود به بازار، اين تغييرات را پيش بيني شده و تريدر مي داند چه بايد بکند. بنابراين تریدینگ پلان تمام فشارهاي رواني را از روي معامله گر بر ميدارد و کمک ميکند تا در اين بازار پر ريسک با آرامش و ريسک منطقي معامله کند.
    شايد نداشتن پلان يکي از عوامل موثر در بازنده بودن 90 % افراد در اين بازار باشد.

متن بالا رو در جایی دیدم برای دوستان گذاشتم که از اهمیت و مهم بودن پلان صحبت میکنه

من در تریدهام از پلان معاملاتی خیلی غاقل بودم نه اینکه استفاده نمیکردم بسیار این موضوع برام کم رنگ بود ولی در حال حاضر برام مهم شده هر کدام از دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارن ممنون میشم مطرح کنن از جناب اقای ازادی و اقای یزدی و آقا مسلم و آقا مصطفی و دیگر دوستان هم خواهش میکنم ما رو در معیارهای پلان نویسی راهنمایی کنند با سپاس.

روش ساده معاملاتی ، مدیریت سرمایه مناسب ، ریسک به ریوارد منطقی ، رعایت نظم کاری == ســــــود پایـــــدار
    قناعت موفقیت می آورد و طمع شکست

درود و عرض ادب
    با اجازه چراغ اول رو روشن میکنم،کمی به عقب برمیگردیم و بعضی از تعاریف را باهم بررسی میکنیم .(تکرار مکررات )
    ------------نظر شخصی---------------------+
    فلسفه معامله گری :
    1)فقط با سرمایه ریسکی معامله کنیم .
    2)پذیرش کامل مسیولیت معاملات شخصی
    3)تمرکز روی یک یا دو تکنیک که کار میکنه
    4)مدیریت سرمایه مناسب
    5)احساسات را طبیعی نگه داریم
    6)یاد بگیریم بدون نیاز به قطعیت معامله کنیم .
    7)ثبت روزانه معاملات
    ------------------- برخی باورها Obsession ----+
    هالی گریل ==
    نظم شخصی در پایبندی به قوانین معاملاتی ست .
    1)ما 2 هدف داریم :حفظ سرمایه و سود مستمر
    2)تسلط روان (ذهنی)
    3)هیچ نرم افزاری بهتر از اونی که بین دو گوش ما هست ،کار نمی کنه.پس سیگنال ها را یاد بگیریم نه هالی گریل بخریم .یا از دست دیگری نگاه کنیم .
    4)معامله گری : 10%سیگنال و 40% مدیریت سرمایه و50 % نظم و تعهد ست.(!!؟؟)(اگر مجالی بود در مورد این مقوله کپی پیست ،،در پستهای بعدی نظرم را میگم .)
    5)همه دنبال راه میانبر هستند. بنابراین سعی نکنید خلاف جهت آب (معامله گران فلور ، ساختار بازار) شنا کنید .
    6)شما فقط و فقط زمانی که درست مارکت را معامله کنید ، پول میسازید .نه زمانیکه حدس (باصطلاح تحلیل)می زنید ...(مبتلا به جامعه کوچک و نوپا خودمان)
    7)سود ما در کنترل ریسک و مدیریت سرمایه نهفته ست .
    8)ما فقط معاملات خودمان را کنترل میکنیم نه بازار
    9)اگر سیستم شما در گدشته سود آور بوده (!!) پس تنها کار شما تعهد به آنست .
    10)همیشه برای سود کردن معامله میکنیم و اجازه میدهیم سیستم به ما پرداخت کند.

ادامه دارد .....

ویرایش توسط behrad : https://www.traderha.com/member/3158-behrad در ساعت 09-02-2014, 04:47 AM

نظر

-------سیستم معاملاتی------------+
      مجموعه قوانین ورود و خروج
      سیستم درست یعنی بدون اعجاب قوانین آن را بدانیم (به زبان ساده بتوانیم روی کاغذ بیاریم و به دیگری انتقال بدهیم) و به آن اعتماد کنیم .
      میبایست لبه داشته باشیم اگر نمیدونیم چیه ؟ پس نداریم.
      استخراج روش: روش چندان مهم نیست.اما باید یکی داشته باشیم.ترجیحا( لطفا )ساده باشه .ما همه عجیبسعی در پیچیده کردن ،داریم.
      یک سیستم موفق با کمترین ضرر کمترین سود را دارد .
      به سیستمی نیاز داریم که در حالتی از بازار رشد کندو در حالتهای دیگر خطر را پشت سر بگذارد.نه اینکه هرروز پر سود باشد.

پلن معاملاتی ::ترکیبی از روش ترید با مدیریت سرمایه و قوانین ورود و خروج هست .
      مبحث بعدی مدیریت سرمایه .....
      ویرایش توسط behrad : https://www.traderha.com/member/3158-behrad در ساعت 09-02-2014, 05:07 AM

نظر

http://forum.broker-fa.org/f77/%DA%8...AF%D8%9F-1677/

با سلام

نوشته های پرنکته ای خواهید دید
        امید که با استارت دوباره این بحث بس مهم دوباره پیگیری بشه
        ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

نوشته اصلی توسط behrad نمایش پست ها
          درود و عرض ادب
          با اجازه چراغ اول رو روشن میکنم،کمی به عقب برمیگردیم و بعضی از تعاریف را باهم بررسی میکنیم .(تکرار مکررات )
          فلسفه معامله گری :
          4)مدیریت سرمایه مناسب
          7)ثبت روزانه معاملات
          هالی گریل ==
          2)تسلط روان (ذهنی)
          3)هیچ نرم افزاری بهتر از اونی که بین دو گوش ما هست ،کار نمی کنه.پس سیگنال ها را یاد بگیریم نه هالی گریل بخریم .یا از دست دیگری نگاه کنیم .
          4)معامله گری : 10%سیگنال و 40% مدیریت سرمایه و50 % نظم و تعهد ست.(!!؟؟)(اگر مجالی بود در مورد این مقوله کپی پیست ،،در پستهای بعدی نظرم را میگم .)
          5)همه دنبال راه میانبر هستند. بنابراین سعی نکنید خلاف جهت آب (معامله گران فلور ، ساختار بازار) شنا کنید .
          6)شما فقط و فقط زمانی که درست مارکت را معامله کنید ، پول میسازید .نه زمانیکه حدس (باصطلاح تحلیل)می زنید ...(مبتلا به جامعه کوچک و نوپا خودمان)

ادامه دارد .....

سلام و درود بر بهراد جان عزیز خدا قوت ، شما همیشه با مطالب خوبتون منو به فکر میندازین خوشحال میشم ادامه صحبتتون رو بخونم.
          ممنون و سپاس فراوان
          روش ساده معاملاتی ، مدیریت سرمایه مناسب ، ریسک به ریوارد منطقی ، رعایت نظم کاری == ســــــود پایـــــدار

نظر

نوشته اصلی توسط sajjadfox نمایش پست ها
            http://forum.broker-fa.org/f77/%DA%8...AF%D8%9F-1677/

با سلام

نوشته های پرنکته ای خواهید دید
            امید که با استارت دوباره این بحث بس مهم دوباره پیگیری بشه
            سلام سجاد جان ممنونم از ادرسی که گذاشتین بسیار مفید بود .

نظر

درود و عرض ادب
              فلسفه معامله گری :
              4)مدیریت سرمایه مناسب
              7)ثبت روزانه معاملات
              هالی گریل ==
              2)تسلط روان (ذهنی)

ادامه دارد .....

-------سیستم معاملاتی------------+
              مجموعه قوانین ورود و خروج
              سیستم درست یعنی بدون اعجاب قوانین آن را بدانیم (به زبان ساده بتوانیم روی کاغذ بیاریم و به دیگری انتقال بدهیم) و به آن اعتماد کنیم .
              میبایست لبه داشته باشیم اگر نمیدونیم چیه ؟ پس نداریم.
              استخراج روش: روش چندان مهم نیست.اما باید یکی داشته باشیم.ترجیحا( لطفا )ساده باشه .ما همه عجیبسعی در پیچیده کردن ،داریم.
              یک سیستم موفق با کمترین ضرر کمترین سود را دارد .
              به سیستمی نیاز داریم که در حالتی از بازار رشد کندو در حالتهای دیگر خطر را پشت سر بگذارد.نه اینکه هرروز پر سود باشد.

پلن معاملاتی ::ترکیبی از روش ترید با مدیریت سرمایه و قوانین ورود و خروج هست .
              مبحث بعدی مدیریت سرمایه .....
              حرفهایی با پشتوانه تجربه

اجرای همین چند مورد رستم دستان میخواد !

ممنون جناب بهراد

وجود معدود افرادی مثل جنابعالی کورسوی امید را روشن نگه میدارد -امید به آنکه در فرومهای پارکسی میشه

به دنبال محتوا بود .

نظر

دانلود فایل pdf خلاصه تاپیک ( چگونه یک روش معاملاتی باید طراحی شود )

سلام و درود بر دوستان گرامی
                خلاصه تاپیک ( چگونه یک روش معاملاتی باید طراحی شود ) رو جمع کردم به صورت یک فایل PDF براتون میزارم انشالله بدردتون بخوره
                البته تاپیک ادامه پیدا کنه مطالب اضافه می کنم
                نمی دونم چرا فایل اپلود نمیشه تو تاپیک ولی بهرحال از سایت Uplod.ir استفاده کردم
                دوستان یک نمونه پلن معاملاتی هم مربوط به جناب استاد بهزادی است که دوست خوبمون آقای خلیل رحمانی زحمت گرداوری رو کشیدن براتون میزارم فقط یادم نمیاد از کجا دانلود کردم ولی گفتم شاید بدرد دوستان بخوره .
                موفق باشید

پلان نويسي يا Trading plan.pdf - 162 KB

123-behzadi.pdf - 403 KB
                ویرایش توسط moeinfar : https://www.traderha.com/member/3873-moeinfar در ساعت 09-03-2014, 04:02 AM

نظر

نوشته اصلی توسط moeinfar نمایش پست ها
                  سلام و درود بر دوستان گرامی
                  خلاصه تاپیک ( چگونه یک روش معاملاتی باید طراحی شود ) رو جمع کردم به صورت یک فایل PDF براتون میزارم انشالله بدردتون بخوره
                  البته تاپیک ادامه پیدا کنه مطالب اضافه می کنم
                  نمی دونم چرا فایل اپلود نمیشه تو تاپیک ولی بهرحال از سایت Uplod.ir استفاده کردم
                  دوستان یک نمونه پلن معاملاتی هم مربوط به جناب استاد بهزادی است که دوست خوبمون آقای خلیل رحمانی زحمت گرداوری رو کشیدن براتون میزارم فقط یادم نمیاد از کجا دانلود کردم ولی گفتم شاید بدرد دوستان بخوره .
                  موفق باشید

پلان نويسي يا Trading plan.pdf - 162 KB

123-behzadi.pdf - 403 KB

==========================
                  با سلام و عرض خسته نباشید

من تا الان هیچگونه پلانی برای معاملات خودم بصورت مدون نداشته ام و بسیاری از ضررهای خودم رو تاکنون بخاطر نداشتن پلان میدونم.شاید اطلاعات مختلفی در مورد مباحث تکنیکال و فاندامنتال داشته باشم ولی اینکه تا کنون نتوانسته ام هموشون رو در یک راستا و یک جا در جهت سود پایدار از بازار به کار گیرم نقص بزرگ من بوده است.
                  فایل (پلن معاملاتی مربوط به جناب استاد بهزادی) بسیار خوبی قرار دادید و در صورت امکان نمونه های پلان معاملاتی مختلفی براساس استراتژی های دیگر قرار دهید تا برای من تازه کار در این بخش راهگشاتر باشه و انشالله بتونم از روی نمونه های مختلف با کمک شما پلان قوی و مناسب خودم را بنویسم.
                  مرسی

نظر

با سلام

در فایل (پلن معاملاتی مربوط به جناب استاد بهزادی) در پایین صفحه 9 یک مطلب است که میفرمایند:
                    " سعی کنید حتما از اصول مدیریت سرمایه تعریف شده برای پریودهای زمانی معین و میزان ریسک پوزیشن های همزمان پیروی کنید"
                    و اما سوال!
                    در مورد مدیریت پوزیشنهای دوبخشی, در اینکه میزان ریسک هر دو بخش پوزیشن همزمان بایستی یکسان باشه بحثی نیست ولی در مورد بخش اول یعنی "اصول مدیریت سرمایه تعریف شده برای پریودهای زمانی معین" منظور چیست؟
                    سوال دوم:
                    آیا بایستی یک مدیریت سرمایه واحد در تمام تایم فریمهای مختلفی که پوزیشن گیری میکنیم, اعمال کنیم؟ یا هر تایم فریم معاملاتی مدیریت سرمایه خودش رو داشته باشه؟

موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط mehdi13 نمایش پست ها
                      با سلام

در فایل (پلن معاملاتی مربوط به جناب استاد بهزادی) در پایین صفحه 9 یک مطلب است که میفرمایند:
                      " سعی کنید حتما از اصول مدیریت سرمایه تعریف شده برای پریودهای زمانی معین و میزان ریسک پوزیشن های همزمان پیروی کنید"
                      و اما سوال!
                      در مورد مدیریت پوزیشنهای دوبخشی, در اینکه میزان ریسک هر دو بخش پوزیشن همزمان بایستی یکسان باشه بحثی نیست ولی در مورد بخش اول یعنی "اصول مدیریت سرمایه تعریف شده برای پریودهای زمانی معین" منظور چیست؟
                      سوال دوم:
                      آیا بایستی یک مدیریت سرمایه واحد در تمام تایم فریمهای مختلفی که پوزیشن گیری میکنیم, اعمال کنیم؟ یا هر تایم فریم معاملاتی مدیریت سرمایه خودش رو داشته باشه؟

موفق باشید
                      1- شما در هر دوره از زمان مانند یک هفته ، یک ماه ، یک فصل ... میبایست یک مقدار مشخصی از درصد ضرر برای کار خود متصور باشید، یلفرض اگر شما یک ماشین برای کرایه کشی در اختیار داشته باشید یک حدی برای روغن و بنزین ... در نظر گرفتید و اگر درآمد شما با مقدار هزینه و ضرر حاصل از استهلاک ماشین فزونی پیدا نکند میبایست کمی نامل کرد و مشکلات کار را مورد بررسی قرار داد

2- هر تایم فریم یا به عبارتی بازه زمانی با توجه به اینکه چه مقدار زمان از فرد گرفته میشود میبایست ریسک را تنظیم نماید به طور مثال شما اگر در یک بازه زمانی کوتاه مدت قصد معامله و سرمایه گذاری دارید انتظار بهره وری در کوتاه مدت هم میرود پس ریسک کار به تبعات مختلف بالاتر خواهد بود و میبایست ساز و کارهای برای این منظور اندیشید

نظر

با سلام و خسته نباشید

ابتدا تشکر میکنم از جواب شما
                        در مورد سوال دوم منظورم رو با یک مثال واضحتر میکنم
                        فرض کنین من میخواهم دو تا پوزیشن داشته باشم که هر دوی اونها با حجم مساوی (مثلا 0.1 لات) باشند. یکی از اونها توی تایم فریم هفتگی هست ودیگر توی 4 ساعته.
                        آیا قواعد مدیریت سرمایه به من اجازه میده من هر دو پوزیشن رو مثلا با 3 درصد ریسک کپیتال باز کنم؟ آیا تفاوت تایم فریم در این دو پوزیشن,بالاجبار تغییری در حجم یکی از اونها نباید ایجاد کنه؟

نظر

قواعد مدیریت سرمایه در پلان هرکس با توجه به استراتژی و شیوه معاملاتی اش تعیین میشه

شما ابتدا میزان ریسک را باید تعیین کنید و بعد از آن مقدار حجم معاملاتی اتان پس ریسک یک مولفه تعریف شده در ابتدای فرآیند معامله گری است.

هرچه بازه زمانی افزایش یابد مقدار ریسک میبایست افزایش یابد چرا که با توجه به فرصت سرمایه گذاری میبایست این معامله به صرفه باشد و اینکه در بازه زمانی بالا مقدار سیگنال معاملاتی به مراتب کاهش میابد که در مجموع عوامل باعث میشود در بازه زمانی ما ریسک بیشتری را متحمل شویم.

در تایم فریم ساعتی مانند چهارساعته و یکساعته ریسک بیشتر از دو درصد جایز نیست

از تایم فریم روزانه به بالا کسانی که معامله میکنند و به اصطلاح پوزیشن تریدر هستند میتوانند بین سه تا پنج درصد ریسک را در هر معامله به کار بگیرند.

با توجه به نوع تایم فریم میبایست ریسک را تنظیم کنید

نظر

جناب معین فر عزیز بابت پی دی اف به سهم خودم تشکر میکنم .کار قشنگی بود .گفتنی ها گفته شده .

شش 6 کلید را نگه داریم :
                            انگیزه ، هدف ،برنامه ریزی، در لحظه بودن ،نظم و انظباط وسیستمی برای اندازه گیری پیشرفت .
                            هشت 8احساس زیان :
                            ترس ،گناه،انکار،انزوا،خجالت،خشم،فقر،کمال پرستی .

بنده کمی طبقه بندی کرده بودم .که نیازی به تکرار آنها نمی بینم .فقط ذکر یک موضوع :
                            فراموش نکنیم ،تمام سیگنالهای سیستم را باید شکار کنیم و انتخابی عمل نکنیم .مگر اینکه سیستم را تغیر بدیم .
                            در باب مدیریت سرمایه چند تیتر را عنوان میکنم .
                            مدیریت سرمایه : چه حجمی
                            کنترل ریسک محافطه کارانه می بایست اولین هدف هر ترید باشد .
                            4 قانون مدیریت سرمایه شخصی ست .)
                            1- حفظ سرمایه : با در نظر گرفتن 1% تا نهایتا 5 % ریسک سرمایه *
                            2-با استاپ در بازار بودن برای شکار حرکات بزرگ .
                            3-استاپ مدیریت سرمایه نیست . فقط برای حفظ سود و اصل سرمایه ست .
                            4- مدیریت سرمایه یعنی زمانیکه بردید ، سایز معاملات را افزایش دهید و زمانیکه زیان کردید ، کاهش.
                            مدیریت سرمایه و مسایل منتالی و احساسی :
                            *مقداری برای حداکثر زیان روزانه و هفتگی در پلن تنظیم کنید .
                            *نترسید و به معاملات اجازه رشد بدید .خارج شدن زود هنگام (در اولین اصلاح)دیوانگی بیشتری ست تا تحمل ضرر کم .
                            *هرگز (به توان 3 )به معاملات منفی اضافه نکنید. همیشه می توانیم معاملات مثبت را ادد کنیم .
                            *اگر اشتباه کردید ، فورا خارج شوید. هیچ کس کامل نیست .
                            *یا از پلن تبعیت کنید یا ترید نکنید .
                            چنانچه در حین ساعات بازار مجددا به سیستم فکر میکنید؟ با مارکت سینک (هم خوانی )نیستید . برای یک روز ترید نکنید .(حداقل )
                            *پول ساختید معاملات را افزایش دهید وبالعکس
                            *در بازار با حرکت کم ترید نکنید .
                            **** فقط و فقط ریسکی را برای موفقیت مالی شما مناسب هست بگیرید.
                            نکته مدیریت سرمایه برای معامله گر خرده پا :
                            با پول مارکت بازی کنید :
                            *ابتدا با ریسک نرمال 1-3 % تا جلو بیفتید .
                            *سپس از سود نیز ریسک کنید (پول بازار )
                            *زمانیکه حساب 2 برابر شد . نصف آن را خارج کنید.
                            *از اینجا به بعد با سودتان کار میکنید .
                            *غره نشوید ، همان روش را دنبال کنید و هچ چیز را تغیر ندهید .
                            *اگر حساب ترکید به مقدار سرمایه اضافه نکنید تا مسیله را حل کنید وگرنه پول خود را از دست خواهید داد .

پ . ن : *3 مدل کلی مدیریت سرمایه هست .عنوان شده دیگه تکرار نمیکنم .

نظر

جناب بهراد مطالبی که به قلم زدید بیشتر و یا بهتر بگم همه مربوط به مسایل روانشناسی و روانشناختی ترید هستند

در یک پلان مفاهیم روانشناسی میبایست لحاظ گردد منتهی برای نوشت یک پلان معاملاتی نیاز به دانستن مفاهیم هر استراتژی و اصول معامله هست

برای نوشتن یک پلان چه چیزهای نیاز هست؟یا بزارین سوال واضح تر بیان کنم ، برای معامله کردن در بازار چه ابزارها و دانش های نیاز هست که ما بتوانیم آنها را مکتوب شده در اختیار داشته باشیم و بر اساس این عوامل مکتوب شده از الف تا ی ترید انجام دهیم بدون هرگونه دخالت تصمیمات احساسی ؟

نظر

پردازش ...
                              X