اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تکنیکال ؟ بنیادی ؟ یا هردو ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نظرسنجی: تکنیکال ؟ بنیادی ؟ یا هردو ؟

سلام به همه دوستان عزیز

راستش این موضوع خیلی دیدم در موردش بحث شده لکن با توجه به ریزش سنگین و سریع نرخ دلار گفتم یک بحث و گفتگویی در این زمینه بشود !

دقت کنید بنظر من بهترین روش بنیادی و تحلیل داده های اقتصادی هست با هدف سرمایگذاری بلند مت یک سال به بالا ! اما مشکل در دست یافتن به داده های اقتصادی هست این داده ها دست من و شما نیست و بانک ها و موسسات بزرگ کارشناسان بزرگی برای تحلیل اقتصادی بکار میگمارن !

اما تحلیل تکنیکال واقعا عالی هست البته نیاز دارید به مهارت برسید و منعطف باشید !

اما اینکه تحلیل تکنیکال بدرد بازار ارز میخوره یا سهام بنظرم در بازار سهام بیشتر کارایی داره بخصوص الگوهای شمعی ! اینجا بدلیل نوسان زیاد و 24 ساعته بودن بازار با یک وضع املا مختلف ازبازار سهام مواجهیم که باید کاملا منعطف بود !

من خودم کلاسیک کار میکنم

منتظر نظر دوستان عزیز بخصوص بنیاد کار ها هستم

موفق باشید
    15
    ننیادی
    0.00%
    0
    تکنیکال
    26.67%
    4
    هر دو
    46.67%
    7
    هیچکدام
    26.67%
    4
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نه تحلیل تکنیکال و نه تحلیل فاندامنتال

باید استینا رو بالا زد و ترید کرد

اون زمونا که چارت نداشتیم و توی بازار داخلی سود سیو میکردیم . یادش بخیر .

زندگی تراژدی است برای آن کس که احساس می کند و کمدی است برای آن که می اندیشد

نظر

دوستان برای اینکه قدرت بنیادی رو بهتر درک کنیم بییاد فرض کنیم دو تاوزیشن بنیادی یگیریم یکی بر اساس گفته یانک مرکزی سوئیس که گفته نمیزاره eurchf به زیره 1.2000 بیاد الان در قیمت 1.2100 با استاپ1.1850 خرید میکنیم و50% سرمایه رو ریسک میکنیم یعنی اگر 1.1850 رسید50% سرمایه ازدست رفته و این پوزیشن رو باز میزاریم دومی رو بر اساس واگرایی بنیادی یورو و دلار ، فروش در 1.2500 استاپ 1.3500 برابر 50% سرمایه نتیجه شو اخر هر ماه اعلام میکنم تو همین فروم برای خودمم نتیجه اش جالب ببنیم چه قدر سود میکنیم
      balance = 10 000$

buy 2.5 lot eurchf @1.2100 s/l 1.1850
      sell 0.5 lot eurusd @1.2500 s/l 1.3500

اگر یادم بمونه یا هر یک از دوستان همینجا نتبجشو اخر هر ماه میزاریم

موفق باشید

نظر

من با تریدر های زیادی که خیلی هاشون خیلی خبره و ماهر هستند اشنا هستم هیچ کدام با هیچ کدوم از روش ها موق نیستند

شاید رفتار شناسی بازار بهترین روش هست
        ویرایش توسط mojir : https://www.traderha.com/member/10335-mojir در ساعت 10-04-2014, 12:38 PM
        گاهی زین به پشت

گاهی پشت به زین

نظر

شخصا این دوتا را جدای از هم نمیبینم و در واقع نمیتونم بدون اینها معامله ای انجام بدم. ما هم روی روش های غیر از سنتی و پیشرفته (روش های نوین عددی و مدل های ریاضی) مظالعاتی داشتیم اما نتونستم ارتباط برقرار کنم و این بر میگرده به دیدگاه اشخاص و ذات روش ها

ارادت

نظر

راستش توی بازار باید رکن های مختلفی از بازار رو رعایت کنی تا سود مداوم کسب کنید شخصا 70 درصد بازار روی مدیریت سرمایه میدونم 15 بنیادی 15 تکنیکال همه اینها هم باید کنار هم باشند بدون هم ضعف شدید دارند

نظر

یه چیزی فراتر از هر دو

نظر

مهمتر از اين 2 تا مديريت و ورود و خروج مناسب و ر/ر مناسب

نظر

پردازش ...
                X