اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سلسله درسهای ابتدایی اما بسیارمهم برای اینکه :چگونه معامله کنیم؟!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: سلسله درسهای ابتدایی اما بسیارمهم برای اینکه :چگونه معامله کنیم؟!

چگونه معامله کنیم؟!
    درس اول بهمراه توضیحات وپاسخ گویی به سوالات
    1- روند قیمت را باید شناسایی کرد تا در جهت روند معامله کنیم نه خلاف جهت روند!(چون معامله در جهت روند ریسک کمتری دارد)
    الف:روند قیمت چگونه شناسایی می شود؟

پاسخ:با ایجاد قله ها و دره هایی که قیمت در مسیر حرکتش بجامی گذارد!
    ب-نشانه های یک قله و دره چیست؟!
    پاسخ:هرگاه قیمت ، پس از مقداری صعود،با نشانه های الگوهای برگشتی ،از صعود بیشتر باز بماند وسپس نزول کند می گوییم قله ی تایید شده تشکیل شده است!
    همچنین هرگاه قیمت ، پس از مقداری نزول ، با نشانه های الگوهای برگشتی ،از نزول بیشتر باز بماند وسپس صعود کند می گوییم دره ی تایید شده تشکیل شده است!
    تذکر1:نقطه ی اوج هر حرکت زیگزاگ قیمت،صرفا قله و دره نیست و بیشتر معامله گران را به اشتباه می اندازد!
    ج-قله ها و دره ها چگونه در تشخیص روند به ما کمک می کنند؟!
    پاسخ:هرگاه قیمت قله ایی ایجاد کند سپس قله ی بعدی اش پایین تر از قله ی اول باشد می گوییم قیمت روند نزولی دارد! همچنین هرگاه قیمت دره ایی ایجاد کند سپس دره ی بعدی اش بالاتر از دره ی اول باشد می گوییم قیمت روند صعودی دارد!
    تذکر2:در روند صعودی فقط به دره ها نگاه می کنیم و قله ها معتبر نمی باشند همچنین در روند نزولی فقط به قله ها نگاه می کنیم و دره ها معتبر نمی باشند.خلاف این نگاه ممکن است تریدر را به اشتباه بیاندازد!
    د-الگوهای برگشتی که ما را در تشخیص قله و دره کمک می کنند چه الگوهایی هستند؟!
    پاسخ:الگوهای برگشتی کندل استیک (که از قوی ترین و مطمئن ترین کندلها می باشند مثل:شوتینگ استار – هامر –انگلوفین و....) الگوهای برگشتی سرو شانه ----الگوهای برگشتی واگرایی ها و.....!

ذ-پس از تشخیص روند چگونه در جهت روند معامله می کنیم؟

پاسخ:در روند نزولی ،هرگاه قله ایی درداخل خط روند شکل بگیردپس از تایید قله ،برای سل و هرگاه در روند صعودی در داخل خط روند دره ایی تشکیل و سپس تایید گرددبرای معامله ی بای اقدام می کنیم!
    تذکر3:تشخیص روند بازار در تایم روزانه انجام می شود.بنابراین باید صبر کنیم تا قیمت در تایم روزانه قله یا دره ایی ایجاد کند سپس برای بهترین نقطه ی ورود ،از قله یا دره های تایم های پایین تر استفاده می کنیم!که متاسفانه اکثر تریدرهای کم تجربه، صبر کافی نداشته و همین که قیمت در داخل خط روند اقدام به صعود یا نزول می کندآنها فکر میکنند چون هم جهت روند می خواهئد معامله کنند پس می توانند بای یا سل کنند درصورتیکه هنوز قله یا دره ایی ایجاد نشده است بلکه فقط کمی صعود یا نزول داشتیم!

درس دوم

بحث ساده اما بسیار پیچده ی ساپورت(حمایت) و رزیستنس (مقاومت )

ابتدا تعریف ساده حمایت و مقاومت

هرگاه در هنگام نزول یک جفت ارز،در منطقه ایی ،معامله گران با خرید آن جفت ارز از نزول بیشترآن جلوگیری کرده و موجب صعود آن شوند می گوییم در آن منطقه ناحیه ی حمایتی (ساپورت )بوجودآمده است و برعکس این حالت ،هرگاه در هنگام صعود جفت ارزی،در منطقه ایی ، معامله گران با فروش آن جفت ارز،از صعود بیشتر آن جلوگیری کرده و موجب نزول آن شوند می گوییم در آن منطقه ناحیه ی مقاومتی (رزیستنس)بوجود آمده است!

افرادهای ساده و سطحی نگر با مشاهده ی این جملات ، فکر می کنند براحتی می توانند مناطق ساپورت و رزیستنس را کشف کرده و ازآن بهره ی لازم را ببرند:هرکجا قیمت پایین نرفت و برگشت ، میشودحمایت و هرکجا هم قیمت بالاتر نرفت و برگشت ،می شودمقاومت!اگر شناسایی این نقاط به این ساده گی بود که پول در آوردن در این بازار برای همه میسر بود و اینهمه تحلیلگر نیاز نداشتیم !کسانیکه فکر می کنند این نقاط را براحتی تشخیص می دهند بسیار سخت در اشتباهند! شاید الان بپرسید به چه دلیل؟!پاسخش طولانی ،مفصل و کمی فنی است که از حوصله ی جمع خارج می باشد اما توضیح کوتاهی در مورد آن خالی از لطف نیست:هیچ از خودتان سوال کردید وقتی که روند نزولی است و قیمت بشدت در حال ریزش است چه کسی جرات دارد خلاف روندبازار،وارد معامله شودآنهم معامله ی معکوس؟!اشتباه نکنید تعاریف بالا برای معاملات یک طرفه صادق است معاملاتی که یک طرف آن پول وطرف دیگرآن سهام،اوراق قرضه ،کالاو ...باشدنه معاملات دوطرفه ی پول در مقابل پول!برای شناخت صحیح خطوط حمایت و مقاومت ما نیاز به ابزاری داریم تا حجم معاملات و تعداد معامله گران در آن منطقه رابصورت آنلاین، به ما نشان دهد،آیا چنین ابزاری داریم؟

پس چگونه است که با قدرت می گوییم در فلان منطقه،خریداران مانع نزول بیشتر ارز شدند؟!آیا فقط معامله گران این ارزها هستند که باعث صعود یا نزول ارزها می شوند؟!درصورتیکه معامله گران بخشی از فعالان این بازار هستند نه همه ی شان! پس نتیجه میگیریم آنچه را که ما بر روی چارت قیمت ،نظاره میکنیم حمایت ها و مقاومت هایی است که به دلایل زیادی تشکیل شده اند که ممکن است اصلا تکنیکالی نباشددرصورتیکه ما دنبال خطوط حمایت و مقاومت تکنیکالی هستیم!

سوال :خطوط حمایت و مقاومت تکنیکالی چگونه شناخته می شوند واز این خطوط چگونه در معامله گری استفاده میشود؟!

پاسخ:

خطوط حمایت و مقاومتی که در مناطق شناخته شده ایی ایجاد می شوندکه اکثریت معامله گران در آن منطقه وارد بازار شده یا از بازار خارج می شوند!که عبارتند از:

1-خطوط حمایت و مقاومتهای سقف و کف های تاریخی،که معتبرترین این خطوط هستند! معامله گران در این منطقه ،هم زمان بیشتری را در معامله می مانند و هم حجم بیشتری از سرمایه شان را در گیر معامله در این منطقه می کنند،مضافا اینکه معامله گران در سقف وکف های تاریخی ،برای افزایش سود خویش ،در هنگام ریزش یا صعود روندگونه ، به نوسان گیری با حجم کمتر می پردازندکه اسکلپ مطمئن تری است!

2-خطوط حمایت ومقاومتی که در روندها ، با برخورد به خطوط روند+بهمراه الگوهای برگشتی + تشکیل قله یا دره ایجاد می شوندنیز مطمئن هستند. اگرچه شکارچیان این منطقه نسبت به سقف و کف های تاریخی،حجم کمتر و زمان کمتری را مصرف می کنند ولی باز هم خیلی بیشتر از دیگر مناطق سر راه،در معامله می مانند و اتفاقا با فاصله گرفتن قیمت از آن منطقه،به نوسان گیری می پردازند!

3-خطوط حمایت و مقاومتی که در مسیر یک روند ، بشدت و با فشار معامله گران تازه وارد،ایجاد یا شکسته می شوند!

استفاده ی بهینه ازاین خطوط بیشتر برای مدیریت سرمایه است نه دلیلی برای حدضرر گذاشتن در پشت این خطوط!اما ازاین خطوط می توان بعنوان یکی ازدلایل، برای ورود یا خروج از بازار ،کمک گرفت !

(در بعضی مواقع مشاهده می شود که معامله گران وقتی می بینند قیمت به این خطوط برخوردمی کند بلافاصله ترید می کنند که بعنوان تنها دلیل ورود به بازار،ممکن است صحیح نباشد!)

نظر

درس سوم

تغییر الگوها

اگردائما در حال ضرر کردن در این بازار هستید،اگر می بینید به هر جهت که ترید میکنیدقیمت عکس آن حرکت می کند،اگربا دقت بیشترونظم بهتر وتحلیل منطقی تر از قبل عمل می کنید ولی همچنان شاهد از دست دادن سرمایه تان هستید .....

لطفا کمی صبر کنید چون شما قطعا به یکی از موارد تغییر که در ادامه عنوان می شود نیاز شدید دارید!

1-همانند یک سرمایه گذار وارد بازار شوید نه مثل کاسبان و پیشه وران!

الف:یک سرمایه گذار محل سرمایه گذاری را بشدت و با وسواس کامل مورد بررسی قرار می دهد ،تمام احتمالات را در نظر می گیرد طوری که ،حتی اگر احتمال دهد ،پس از مدت زمانی خاص، ضرری نکرده ولی سودی هم نمی کند سرمایه گذاری نمی کند!!!!(ولی ما چه می گوییم:نهایت می خواهیم ضرر کنیم!)

ب-سرمایه گذار طوری عمل می کند که نه با عجله کردن در معامله به خطر بیافتد و نه با دست دست کردن بیجا ،یک فرصت معاملاتی خوب را از دست بدهد!(ما چه می کنیم؟هنوز بازار باز نشده معامله کردیم!هنوز الگو کامل نشده ما با عجله خریدمی کنیم!هنوز قیمت به منطقه ی مورد نظر نرسیده ،ما با ترس از دست دادن این موقعیت ، فروش کردیم!هنوز تحلیل نکردیم تا تریدکنیم ولی ترید می کنیم سپس دنبال تحلیل معکوس تریدمان ، برای جلوگیری از ضرر می شویم!.....!!!)

2-فقط با تحلیل خودتان معامله کنید!وبا تحلیلی که ایمان داریدمعامله کنید!

فقط به چشمان خودتان ایمان داشته باشید!با سیگنال گرفتن از دیگران،بزرگیشان و قدرت تحلیلگری شان را تست نکرده و دلیل ورود قرار ندهید!(می خواهد هر عزیزی باشد:چه تازه کار چه استاد!)

البته اگر فرد استاد باشد هنر ماهیگیری اش را به شما می بخشد بجای ماهی دادن!

3-استفاده ی درست و منطقی از حدضرر!

حدضرر ابزار بسیار زیبا و دوست داشتنی است که عموما از آن بد استفاده می شود چراکه بجای جلوگیری از ضرر به معاملات ،دقیقا عامل ضرر رسانی به معاملات شده است!

حدضرر زمانیکه معامله ی شما بسود رفته باشد تازه کارش آغاز می شودنه اینکه هنوز معامله ایی باز نکردیم حدضرر آنرا مشخص کنیم!(می دانم توصیه ی 99% معامله گران قرار دادن حد ضرر در معاملات است!مخصوصا برای تریدرهای تازه وارد و کم تجربه!) اتفاقا من برای همین تازه واردها معتقدم که حد ضرر نباید گذاشت.چرا؟ چون شما هر بار که وارد معامله می شوید چند پپ از سرمایه ی شما کم می شود.حالا در نظر بگیرید اگر بجای حد ضرر،درست در همان مکان،معامله ی معکوس را بعنوان:بای لیمیت،بای استاپ،سل لیمیت و سل استاپ بگذارید چه اتفاقی می افتد؟!

درشرایط منفی،بجای برخورد قیمت با حد ضرر و خروج از بازار،با معامله ی هج در بازار می مانید.سپس در منطقه ی مناسب تر(از نظر شما و تحلیل شما،که اگر معامله ی باز نداشتیدآنجا حتمامعامله می کردید)) درست زمانیکه قیمت مثلا صعود جدیدی را آغاز کرده باشدشما معامله ایی که در سود هست را می بندید ومعامله ی هج را مجددا در آن منطقه می گذارید و منتظر می مانید.حال اگر قیمت موافق دیدگاه شما حرکت کرد با جابجایی معامله ی هج،ضررتان را کاهش داده یا کلا آن معامله را بسود تبدیل می کنید! از دویدن بی جهت به دنبال قیمت جدا خودداری کنید،قیمت به کجا خواهد رفت هرکجا برود سرزمینش در تسخیر توست!او باید از تو بترسد نه شما از او!!!

4- در تحلیل ، آنچه را که لازم هست بدانید را فرا گیرید نه همه چیز را!

بعضی از تریدرها را مشاهده می کنیم که کوچکترین حرکت بازار را زیر نظر می گیرند و آنرا تحلیل می کنند وبرایش دلایل تکنیکالی می آورنددر صورتیکه اصلا با آن تحلیل به اصطلاح فنی شان، ترید نمی کنندواصولا جسارت ترید پیدا نمی کنند!
      ادامه دارد....

لطفا دوستان سوالات و نظراتشان را اعلام کنند چون ممکن است ادامه پیدا نکند

نظر

سلام
        وقت شما بخیر.
        چون فرمودید اعلام نظر کنیم بنده هم نظر خودم رو بیان میکنم.
        بنا به تجربه من هج کردن در هنگام ضرر فقط ممکنه کال مارجین شدن شما رو به عقب بندازه ولی در عوض اونو تضمین میکنه!!!
        من فکر میکنم(میتونه اشتباه هم باشه) اولین ضرر بهترین ضرره.قاعدتا شخصی که ورود میکنه به بازار فارکس باید سیستم کاملا تست شده و محکمی رو که حداقل 60 درصد موفقیت داشته در چنته داشته باشه.
        ورود به معامله عموما در نقاط حساس قیمتی صورت میگیره.یعنی جایی که سرنوشت روند مشخص میشه(حمایت ها و مقاومت ها و ...).اینجاست که استاپ لاس کمک میکنه.به این صورت که استاپ لاس در جایی قرار داده میشه که در صورت زده شدن تحلیل از اعتبار ساقط شده و عملا دیگر روند ،روند مورد نظر تحلیل گر نخواهد بود.
        اما نبودن روند موافق به معنی روند مخالف نیست.یعنی وقتی شما سل میزنید و اون معامله فروش استاپ میخوره(با فرض درست بودن نقطه استاپ که میتونه بالاتر از قله قبلی باشه در معامله فروش یا هر نقطه دیگری) به این معنی نیست که روند بازار صعودی شده و شما میتونید با معامله خرید سود کنید.احتمال قوی تر این هستش که وارد بازار ساید وی خواهید شد که طبعا استراتژی معاملاتی خاص خود را دارد که با استراتژی روند تفاوت چشمگیری دارد.
        شما با هج کردن در این موقعیت فقط لاتیج معاملاتی خودتون رو بزرگتر کرده و عملا سرمایه بیشتری رو بیهوده وارد بازار میکنید.طبعا سرمایه بیشتر درگیر شده به معنای اعصاب درگیر شده بیشتر هم هست.

حالا بیاید فرض کنیم که نبود روند موافق به معنای روند مخالف باشه(یعنی بازار مدام به صورت عدد های 7و 8 فارسی قله دره بزنه که عملا یه کمی سخت هستش) شما یک لات وارد معامله فروش میشید و بعد از 40-50 پیپ هج میکنید و وارد معامله خرید همزمان هم میشید.خب لاتیج معامله خرید شما چقدره؟؟؟اگر بخواد بیشتر از 1 لات باشه که میشه سیستم مارتینگل که محکوم به شکسته.کمتر هم نمیتونه باشه چون ضرر رو جبران نمیکنه.پس برابر با لاتیج معامله فروش یعنی 1 لات گزینه مناسبی هستش.خب شما 1 لات پوزیشن فروش با 50 پیپ ضرر دارید.میخواید 1 لات خرید کنید و در سقف این 1 لات رو ببندید و در برگشت قیمت از سقف معامله فروش خودتون رو با ضرر کمتر و یا حتی سود ببندید.درسته؟(که تحت هر شرایطی غیر از این ضرر خواهید کرد)
        اما یک نکته بزرگ از دیده پنهان مونده.شما باید با دقت مناسبی سقف و یا کف بازار رو مشخص کنید.بدیهی هستش که تحلیل گری که با این دقت یتونه سقف و کف بازار رو پیش بینی کنه دیگه در چنین پوزیشنی که بخواد هج کنه اصلا گیر نمیکنه.در ضمن به یاد داشته باشیم که هیچ تحلیل گری در بازار توانایی پیشش بینی سقف و کف رو با دقت بیشتر از 60-70 درصد نداره.

راجع به سایر موضوعات مطرح شده دیدگاه مشترکی حس میشه و ازتون ممنونم.موفق باشید.

نظر

نوشته اصلی توسط komijani نمایش پست ها
          سلام
          وقت شما بخیر.
          چون فرمودید اعلام نظر کنیم بنده هم نظر خودم رو بیان میکنم.
          بنا به تجربه من هج کردن در هنگام ضرر فقط ممکنه کال مارجین شدن شما رو به عقب بندازه ولی در عوض اونو تضمین میکنه!!!
          من فکر میکنم(میتونه اشتباه هم باشه) اولین ضرر بهترین ضرره.قاعدتا شخصی که ورود میکنه به بازار بازار تبادلات ارزی باید سیستم کاملا تست شده و محکمی رو که حداقل 60 درصد موفقیت داشته در چنته داشته باشه.
          ورود به معامله عموما در نقاط حساس قیمتی صورت میگیره.یعنی جایی که سرنوشت روند مشخص میشه(حمایت ها و مقاومت ها و ...).اینجاست که استاپ لاس کمک میکنه.به این صورت که استاپ لاس در جایی قرار داده میشه که در صورت زده شدن تحلیل از اعتبار ساقط شده و عملا دیگر روند ،روند مورد نظر تحلیل گر نخواهد بود.
          اما نبودن روند موافق به معنی روند مخالف نیست.یعنی وقتی شما سل میزنید و اون معامله فروش استاپ میخوره(با فرض درست بودن نقطه استاپ که میتونه بالاتر از قله قبلی باشه در معامله فروش یا هر نقطه دیگری) به این معنی نیست که روند بازار صعودی شده و شما میتونید با معامله خرید سود کنید.احتمال قوی تر این هستش که وارد بازار ساید وی خواهید شد که طبعا استراتژی معاملاتی خاص خود را دارد که با استراتژی روند تفاوت چشمگیری دارد.
          شما با هج کردن در این موقعیت فقط لاتیج معاملاتی خودتون رو بزرگتر کرده و عملا سرمایه بیشتری رو بیهوده وارد بازار میکنید.طبعا سرمایه بیشتر درگیر شده به معنای اعصاب درگیر شده بیشتر هم هست.

حالا بیاید فرض کنیم که نبود روند موافق به معنای روند مخالف باشه(یعنی بازار مدام به صورت عدد های 7و 8 فارسی قله دره بزنه که عملا یه کمی سخت هستش) شما یک لات وارد معامله فروش میشید و بعد از 40-50 پیپ هج میکنید و وارد معامله خرید همزمان هم میشید.خب لاتیج معامله خرید شما چقدره؟؟؟اگر بخواد بیشتر از 1 لات باشه که میشه سیستم مارتینگل که محکوم به شکسته.کمتر هم نمیتونه باشه چون ضرر رو جبران نمیکنه.پس برابر با لاتیج معامله فروش یعنی 1 لات گزینه مناسبی هستش.خب شما 1 لات پوزیشن فروش با 50 پیپ ضرر دارید.میخواید 1 لات خرید کنید و در سقف این 1 لات رو ببندید و در برگشت قیمت از سقف معامله فروش خودتون رو با ضرر کمتر و یا حتی سود ببندید.درسته؟(که تحت هر شرایطی غیر از این ضرر خواهید کرد)
          اما یک نکته بزرگ از دیده پنهان مونده.شما باید با دقت مناسبی سقف و یا کف بازار رو مشخص کنید.بدیهی هستش که تحلیل گری که با این دقت یتونه سقف و کف بازار رو پیش بینی کنه دیگه در چنین پوزیشنی که بخواد هج کنه اصلا گیر نمیکنه.در ضمن به یاد داشته باشیم که هیچ تحلیل گری در بازار توانایی پیشش بینی سقف و کف رو با دقت بیشتر از 60-70 درصد نداره.

راجع به سایر موضوعات مطرح شده دیدگاه مشترکی حس میشه و ازتون ممنونم.موفق باشید.
          دوست عزیز ابتدا سلام و عرض ادب
          سپاسگزارم که مطالب مفیدی را عنوان کردید.
          کمی در پاسخگویی تعلل کردم تا شاید دیگر دوستان هم در این بحث مشارکت کنندچون قویا معتقدم با در گیر شدن افکارها وتعامل بین آنها ، شکوفایی و پویایی رخ می دهدکه متاسفانه اینطور نشد(احتمالا سرگرم ترید هستند)
          اما بعرض برسانم که هج کردن پوزیشین ،خود یکی از هنرهای ترید می باشد همچون هنر تحلیل!پس کسانی باید از این استراتژی استفاده کنند که هنرش را قبلا آموخته اندولی نکته ی مهم اینه که اگر شخصی با هر لاتیجی وارد بازار بشه ووقتی تو ضرر رفت بخواهد برای کال مارجین نشدن هج کنه، قطعا یکجای کار می لنگه:1-یامدیریت سرمایه را رعایت نکرده 2-یا خیلی دیر متقاعد شده که اشتباه کرده 3-یاخیلی دیر بفکر هج کردن افتاده ،که دیگه اسمش استراتژی نیست!
          اما در مورد تشخیص سقف و کف
          (بدیهی هستش که تحلیل گری که با این دقت یتونه سقف و کف بازار رو پیش بینی کنه دیگه در چنین پوزیشنی که بخواد هج کنه اصلا گیر نمیکنه.)بایدبعرض برسانم که اگر قراره با تشخیص سقف و کف بازار،بی نیاز از هج شویم پس با این تشخیص می توانیم بی نیاز از حد ضرر شویم!
          درپایان باید بعرض برسانم که این توضیحات دلیل بر رد فرمایشات شما نیست وقطعا همه ی دوستان می دانند که گفته های شما صحیح وقابل تامل است.
          از مشارکت شما بسیار متشکرم واز تاخیر درپاسخگویی عذر خواهم.
          موفق تر باشیم

نظر

سلام
            با تشکر
            ساده بگم ، چرا ۹۰٪ افراد ضرر میکنن ، چون ۹۰٪ شبیه هم فکر میکنند حالا اگر بیام مثل ۱۰٪ باقیمانده که چگونه فکر کنیم چی میشه؟
            star عزیز، بازاررو خوب میفهمه که بازیگران باز که دارن سود میکنن مثل بقیه فکر نمیکنن پس بازی رو آنگونه که میخواهن میگردونند ،توجه کنید بازار غیرفیزیکی(ارزهاو سهام) رو با بازار فیزیکی(مغازه دار) کاملا متفاوت است.
            پس بیایم بازی این بازار رو یاد بگریم . هر بازی هم نیاز به علاوه قوانین شگرد بازی رو هم باید بیاموزیم ، یکی از همین این شگردها رو آقای سوپراستار بیان فرمودن.
            با سپاس
            منتظر ادامه بحث شما هستم
            WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
            account demo

نظر

ادامه ی بحث تغییر الگوها

5-نگرش مثبت به این بازاروقابلیت های آن ، بجای احساس منفی داشتن ودائما منفی دیدن!

هیچ تجارتی جذابیت+قدرت+درآمدوسودآوری +آسان بودن این تجارت را ندارد! البته اشتباه نشودآسان بودن بمعنای راحت پول درآوردن از این بازار نیست بلکه با داشتن کامپیوتر،اینترنت،بروکر واینهمه امتیازات ،شرایط معامله کردن بسیارآسان شده است!

6- 20%تحلیل----- 80%ترید!

مطمئنا اکثر شما خلاف این قانون عمل می کنید یعنی 80% تحلیل می کنید و20%بعدی انرژی و فعالیت خود را صرف ترید می کنید!

7-یک معامله دریک جفت ارز را بسود رساندن بهتر از ده ها معامله ی سود و ضرر در جفت ارزهای مختلف است!

8-آموختن هنر ترید کردن بهمراه استراتژی مناسب ،بجای دارا بودن هنر تحلیل گری خیلی قوی ومسلط به همه ی الگوهای تکنیکالی وفاندامنتالی!

چند سال پیش چنان در این بازار قدرتمند شده بودم که اگر من می گفتم ریزش داریم همه قبول می کردند و سل می گرفتند .طوری در تحلیلگری قوی بودم که تمام موجهای بازار و مومنتوم وپیوت (قیمتی و زمانی)والگوهای مختلف کلاسیک ،شکست مثلث ها،پرچم و استفاده ی صحیح از اندیکاتورها واسیلاتورها و حتی ترکیب اندیکاتورها و.....ولی چی شد؟نهایت از بازار خارج شدم!چرا؟چون در کنار تحلیل خوب و عالی،ترید خوب بهمراه استراتژی عالی نداشتم!

پس دوستان عزیز شرط موفقیت شما داشتن استراتژی قوی درکنار تحلیل استاندارد و متوسط است!

الان که این مطالب را دارم برای شما تایپ می کنم حساب ریل ندارم .ولی در حساب دمو فقط روی یک جفت ارز تمرکز دارم وعمدا معامله ایی انجام دادم در خلاف روند،تا به ضرر رود و سپس من آنرا از ضرر در بیاورم !الان دومین هفته است در یک معامله ی ضرر فعالیت می کنم!باور نمی کنید با اینکه هنوز در ضرر است ولی چند برابر این ضرر سود گرفتم.این یعنی :تودر راه برو و هیچ مپرس خود راه گویدت که چگونه باید رفت!درصورتیکه قبلا تمام تست کردن الگوها واندیکاتورها را در حساب ریل انجام می دادم!

مقاله ی بعدی در مورد استراتژی معاملات تصاعدی بهمراه هج مثبت و هج منفی!

نظر

باسلام به همه ی دوستان عزیز
                ازاین به بعد می توانید در گروه پر پرواز به مطالعه ی ادامه ی نوشته هایم بپردازید که عنوان مقاله ی بعدی ام در این گروه:استراتژی تصاعدی بهمراه هج مثبت و منفی با جزییات کامل و با پاسخگویی به هر سوال و یا اشکال یا انتقادی!
                اما مقاله ی امروز
                نگاه تریدی

تریدر باید هنگام تحلیل نگاه عقاب گونه داشته باشد!

عقاب ازجمله پرنده گانی است که دارای دو عدسی در چشم می باشدکه در هنگام شکار از هر دو عدسی بصورت همزمان بهره می برد!عدسی اول به او کمک می کند تا از فضای بالا ،منطقه ی بسیار وسیعی را در میدان دید خود داشته باشدودر عین حال عدسی دوم کمک می کندتا کوچکترین حرکت موجودات را(حتی موجود کوچک را)با زوم کردن روی آن ،همچون ذره بین زیر نظر بگیردو بابررسی دقیق لحظه به لحظه ی سرعت و جهت حرکتش،به یکباره در زمان مناسب ،همچون آوار برسرش خراب شده و براحتی اورا شکار کند!حال تریدرها نیز باید با نگاه عقاب گونه قیمت را بررسی و تحلیل کنند تا در زمان مناسب بر سرش آوار شوند!عدسی اول نگاه در تایم فریم های بالاتر و عدسی دوم لحظه ی ورود مناسب در تایم فریم کوچکتر!

نظر

دوستان سلام ببخشید که بخودم اجازه دادم که در این پست مطلب بنویسم من مطالب زیبای شما را خواندم ولی خواستم مطلبی رو خدمت شما عرض نماییم واون اینست که ترید یک هنره و این هنر با احساسات روانی ما رابطه کامل دارد درست است که ما از استراتژی باید استفاده کنیم و توی تایم فریمی کار کنیم با روحیات ما منطبق باشد ولی شق دوم هنر ترید است ببینید در باره نحوه استراتژِی و شروع ترید کردن مطالب زیاد است ولی وقتی وارد بازار میشیم تا اینکه بخواد اون ترید به نتیجه برسه اعصاب پولادین میخواد اینجاست که اون 10 درصد موفق هستن روزی با یکی از دوستان داشتیم در مورد مدیریت سرمایه صحبت میکردیم که مثلا با یک حساب 1000 دلاری باید چند لاتی کار کنیم من گفتم ببین اول میخوای چند تا پوزیشن بگیری یعنی اینکه چند تا جفت ارز با استراتژی که داری داره چراغ سبز میده وحد نقطه ورودت تا استاپ چند پیپه گفتم شما فکر نکن که ترید میخواد به تی پی برسه بلکه به این فکر کن میخواد استاپت بخوره اونوقت است که میتونی تصمیم بگیری چند لاتی پوزیشنهات رو بگیری و بدین صورت میتونی یه مدیریت سرمایه خوبی داشته باشی درسته که خیلی از اساتید مطالبی در این باره نوشته اند ولی این مطالب کلاسیک و کلی هست و برای خیلی از تریدر ها ملموس نیست .حال یه تریدر دیگه رو میشناختم که همیشه دو اردری وارد بازار میشد ولی همینکه تیپی 1 یا نزدیک تی پی 1 میشد هر دو اردر رو میبست بهش میگفتم خوب چرا دو اردری وارد میشی با تک اردر وارد شو میگفت میدونم دارم اشتباه میکنم ولی نمیتونم احساساتم رو کنترل کنم و همین میشد که ضررهاش بیشتر از موفقیتهاش بود چرا که استاپ رو نمیتونست بپزیره ببخشید که سرتان را درد اوردم ولی بازهم میگم که همین که اردری فعال شد اعصاب پولادین میخواد تا اون اردر به نتیجه برسه
                  ویرایش توسط amirsiroos : https://www.traderha.com/member/5651-amirsiroos در ساعت 11-29-2014, 01:40 AM

نظر

[QUOTE=superstar;150895]باسلام به همه ی دوستان عزیز
                    ازاین به بعد می توانید در گروه پر پرواز به مطالعه ی ادامه ی نوشته هایم بپردازید که عنوان مقاله ی بعدی ام در این گروه:استراتژی تصاعدی بهمراه هج مثبت و منفی با جزییات کامل و با پاسخگویی به هر سوال و یا اشکال یا انتقادی!
                    اما مقاله ی امروز

با سلام به جناب superstar عزیز و تشکر بابت ارائه مطالب سودمندشان

بی صبرانه منتظر شروع مقاله جدیدتان در مورد استراتژی هج هستیم تعدادی از دوستان و اساتید اشاره کوچکی به هج داشتند ولی هیچوقت بطور کامل بهش پرداخته نشد .
                    امیدوارم که اینبار مقاله شما مرجع خوبی باشه برای شناخت کامل این استراتژی و نیمه کاره رها نشه .

پیشاپیش از زحمات شما سپاسگذارم.

نظر

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
                      مطابق با وعده ایی که داده بودم پست (
                      استراتژی معاملات تصاعدی بهمراه هج مثبت و هج منفی!)را در گروه پرپرواز قرار دادم!
                      منتظر حضور سبزتان هستم
                      موفق تر باشیم

نظر

سلام . گروه پر پرواز کجاس ؟ آدرسش ؟

نظر

نوشته اصلی توسط Hamed Behboodi نمایش پست ها
                          سلام . گروه پر پرواز کجاس ؟ آدرسش ؟

سلام

میتوانید از لینک ذیل مراجعه فرمایید.

http://forum.broker-fa.org/groups/
                          لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

نظر

با سلام به همه ی دوستان عزیز

این هم نقطه ورود خوب برای فروش در یورو -- دلار در قله ی تشکیل شده در اچ4 که هم جهت با روند نزولی در این جفت ارز نیز هست که در گروه پرپرواز ،برای توجیح استراتژی معاملات تصاعدی بهمراه هج مثبت و هج منفی،مثال تصویری و تحلیلی آورده شده بود!
                            فایل های پیوست شده
                            ویرایش توسط superstar : https://www.traderha.com/member/17302-superstar در ساعت 12-02-2014, 07:39 PM

نظر

با سلام به همه ی دوستان عزیز

ما در بازار تبادلات ارزی بدنبال چه اطلاعاتی هستیم و از آن اطلاعات چه استفاده ایی می خواهیم ببریم؟!

بارها و بارها گفتم و باز هم می گویم :ما در بازار تبادلات ارزی ،اگر از دو چیز اطلاع داشته باشیم بی نیاز از هر تحلیل و علوم تحلیلی خواهیم بود!1- تعداد معامله کننده گان 2- حجم معاملات معامله کننده گان!
                              به همین خاطر است که از تحلیل تکنیکال (کلاسیک،هارمونیک،موجها،پیوتها و....)گرفته تا انواع اندیکاتورها و اسیلاتورها را برای درک بهتر این دو اطلاعات مهم به کمک می گیریم!دقت کنید:به کمک می گیریم ! نه از آنها سیگنال بگیریم.
                              متاسفانه هنوز مشاهده می کنیم که بعضی از دوستان ،از اندیکاتورها ،می خواهند سیگنال بگیرند و اسمش را هم می گذارند استراتژی!
                              ویرایش توسط superstar : https://www.traderha.com/member/17302-superstar در ساعت 12-03-2014, 09:00 PM

نظر

پردازش ...
                              X