اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نکاتی برای ورود به بازارهای مالی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نکاتی برای ورود به بازارهای مالی

سلام
    میشه خواهش کنم تحلیل طلا رو هر روز بدید و یکم واسه ما که از تحلیل نمیدونیم توضیح بدین -ممنون و مرسی

نوشته اصلی توسط lida110 نمایش پست ها
    سلام
    میشه خواهش کنم تحلیل طلا رو هر روز بدید و یکم واسه ما که از تحلیل نمیدونیم توضیح بدین -ممنون و مرسی
    میبخشید من اینجا پست میزنم ...

راستش گفتم یه نکته و مطلبی رو که باور راسخ بهش دارم بگم ....

خیلی ها فکر میکنن وقتی وارد دنیای تریدری و تحلیلگری میشن ... هر روز و هر ساعت باید چارت رو زیر رو کنن تا یه چیزی ازش در بیارن ....

اما تریدری مثل کشتی گرفتن میمونه شما همه ی فن ها رو یاد میگیری ولی روی چند تا فن ماهر میشی ... صبر میکنی تا حریف شرایط رو برای اجرای اون فن فراهم کنه اون وقت یا علی مدد ...

تحلیل و ترید بیش از اونی که به چشم و دل آدم وابسته است به مغز آدم نیست ...

موفق و پیروز باشید ...
    به این نتیجه رسیدم که بیشتر مباحث تکنیکال فقط واسه نقاشی کردن و سرگرمی خوبه

دنیای ترید خیلی فرق داره

تو بازارهای مالی متخصص و حراف زیاده ولی عملگرا کم

خودم باشم و به ندای درونم گوش بدم .. سماجت به خرج بدم تا نتیجه بگیرم

توی بازار های مالی همه ی ما رو به بازی میگیرن فقط زرنگ باش کدوم وزنه سنگین تره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

در آخر اینکه تریدر باش نه تحلیلگر و استاد

نظر

lمرسی عزیزم از راهنماییتون
      من تازه دارم یکم یاد میگیرم راستش کلاس هم میرم ولی چون رشته ام این نبوده و پایه تحلیل ندارم اصلا زیاد سر در نمیارم -پروانه و خفاش و خرچنگ و....درصدها که اصلا- میشه از شما خواهش کنم این که گفتید همه فنها رو باید یاد گرفت ولی در ترید سه یا چهار تاش رو بکار میبریم -میشه لطف کنید این 4 تا فن رو بهم یاد بدین یا حداقل بگید چی است تا اصلی ها رو یاد بگیرم و بکار بندم شاید بتونم موفق بشم .مرسی وممنونم

نظر

من تازه دارم یکم یاد میگیرم راستش کلاس هم میرم ولی چون رشته ام این نبوده و پایه تحلیل ندارم اصلا زیاد سر در نمیارم -پروانه و خفاش و خرچنگ و....درصدها که اصلا- میشه از شما خواهش کنم این که گفتید همه فنها رو باید یاد گرفت ولی در ترید سه یا چهار تاش رو بکار میبریم -میشه لطف کنید این 4 تا فن رو بهم یاد بدین یا حداقل بگید چی است تا اصلی ها رو یاد بگیرم و بکار بندم شاید بتونم موفق بشم .مرسی وممنونم

شما میتونین

با دانلود فایلهای صوتی و ثصویری از این تاپیک به خیلی از مسایل اشنا بشید

http://forum.broker-fa.org/f51/%D8%A...%86%DA%AF-199/

نظر

بانوی گرامی درود بر شما؛؛ عصر آدینه تان خرم و شاد

برای اینکه بتوانم سرکار عالی را درست راهنمائی نمایم ابتدا به این سوال ساده ولی مهم بنده یک پاسخ دقیق ارائه فرمائید تا بنده بتوانم راهنمائی مفید تری انجام دهم

و اما سوال اینکه یکی دو روز تامل و فکر بکنید ( با غجله و هول هولکی نمیشه ) ببینید تمایل و هدفتان به کدام یک از موارد زیر هست ،،قصدتان کسب سود از بازار هست ؟؟؟ یا یاد گیری این غلم و در نهایت انجام تحلیل ،، چون مسیرتان از ابتدا مشخص باشه زودتر نتیجه خواهید گرفت

ذر توضیح عرض میکنم که تخلیل یک علم هست و ترید یک هنر ،،، البته تحلیل علمی است که در دست هنر مند قابلیت بهتری خواهد یافت ولی ترید هنری است که در دست عالم قابلیتش مشهود میشود

ترید دو نوع میتونه باشه ، یا تحلیل محور هست یا اندیکاتور محور ،،،

بقیه مطلب را پس از پاسختان مینویسم

مهرتان پایدار ،،

سید میتی
          ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-28-2014, 08:17 PM
          تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
          قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
            بانوی گرامی درود بر شما؛؛ عصر آدینه تان خرم و شاد

برای اینکه بتوانم سرکار عالی را درست راهنمائی نمایم ابتدا به این سوال ساده ولی مهم بنده یک پاسخ دقیق ارائه فرمائید تا بنده بتوانم راهنمائی مفید تری انجام دهم

و اما سوال اینکه یکی دو روز تامل و فکر بکنید ( با غجله و هول هولکی نمیشه ) ببینید تمایل و هدفتان به کدام یک از موارد زیر هست ،،قصدتان کسب سود از بازار هست ؟؟؟ یا یاد گیری این غلم و در نهایت انجام تحلیل ،، چون مسیرتان از ابتدا مشخص باشه زودتر نتیجه خواهید گرفت

ذر توضیح عرض میکنم که تخلیل یک علم هست و ترید یک هنر ،،، البته تحلیل علمی است که در دست هنر مند قابلیت بهتری خواهد یافت ولی ترید هنری است که در دست عالم قابلیتش مشهود میشود

ترید دو نوع میتونه باشه ، یا تحلیل محور هست یا اندیکاتور محور ،،،

بقیه مطلب را پس از پاسختان مینویسم

مهرتان پایدار ،،

سید میتی
            ----------------------------------------------------------
            سلام استاد عزیزم
            مرسی از محبت و لطف شما و تشکر از دوست خوبتون که دانلود فایلها رو واسم گذاشتند .
            اما پاسخ شما -همطور که گفتم من رشته دانشگاهیم چیز دیگه ای است که متاسفانه درامدی نداره -به توصیه یکی از دوستام که اون تو کار فارکسه و فکر میکنم موفقه من هم رفتم کلاس فارکس -کتابای خیلی حجیم که شاید بعضی 350 صفحه داره رو بهم دادن بخونم -و کلاس درس رو استاد همین تحلیل و کانال و درصدهای ..... رو واسمون میگن ولی واقعا نمیفههم -دوست دارم طلا خرید و فروش کنم ولی اصلن از بالا و پایین رفتنش سر در نمیارم هر چی به نمودارها بیشتر نگاه میکنم بیشتر گیج میشم .ببخشید داره طولانی میشه جواب شما رو هم ندادم خلاصه واستون بگم

1- میخوام تحلیل یاد بگیرم فقط واسه اینکه بفهمم کی طلا پایین میاد و کی بالا میره تا ضرر نکنم
            2- از تحلیل سر در نیاوردم تا حالا و به تحلیل به چشم یه کلید واسه خرید و فروش نیگاه میکنم - جنبه هنریش رو نمیخوام -ابزاری و کاربردی و راهبردی که بهم راهو نشون بده وبگه چیکار کنم -گاهی وقتا به این نمودار طلا نیگاه میکنم سرم گیج میره حیرون میمونم که چطور بعضی ها حرکتشو پیش بینی میکنن
            3- بنا به فرمایش شما تحلیل یه علم است عینا مهندسی ساختمان -بابام میگه برای ساخت ساختمان نیاز نیست مهندس ساختمان باشی -فقط باید نکات کلی رو بدونید -من هم دقیقا همینو میخوام میخوام ساختمان بسازم ولی نمیتونم مهندس باشم اون علم مهندسی واسم سنگین است -اما حالا که رفتم کلاس میگن باید تحلیل رو یاد بگیرم-درصدها رو محاسبه کنم و.........که واقعا خستم کردند.
            3- ببخشید که طولانی شد و بازم مرسی از جواب شما .

نظر

----------------------------------------------------------
              سلام استاد عزیزم
              مرسی از محبت و لطف شما و تشکر از دوست خوبتون که دانلود فایلها رو واسم گذاشتند .
              اما پاسخ شما -همطور که گفتم من رشته دانشگاهیم چیز دیگه ای است که متاسفانه درامدی نداره -به توصیه یکی از دوستام که اون تو کار بازار تبادلات ارزیه و فکر میکنم موفقه من هم رفتم کلاس بازار تبادلات ارزی -کتابای خیلی حجیم که شاید بعضی 350 صفحه داره رو بهم دادن بخونم -و کلاس درس رو استاد همین تحلیل و کانال و درصدهای ..... رو واسمون میگن ولی واقعا نمیفههم -دوست دارم طلا خرید و فروش کنم ولی اصلن از بالا و پایین رفتنش سر در نمیارم هر چی به نمودارها بیشتر نگاه میکنم بیشتر گیج میشم .ببخشید داره طولانی میشه جواب شما رو هم ندادم خلاصه واستون بگم

1- میخوام تحلیل یاد بگیرم فقط واسه اینکه بفهمم کی طلا پایین میاد و کی بالا میره تا ضرر نکنم
              2- از تحلیل سر در نیاوردم تا حالا و به تحلیل به چشم یه کلید واسه خرید و فروش نیگاه میکنم - جنبه هنریش رو نمیخوام -ابزاری و کاربردی و راهبردی که بهم راهو نشون بده وبگه چیکار کنم -گاهی وقتا به این نمودار طلا نیگاه میکنم سرم گیج میره حیرون میمونم که چطور بعضی ها حرکتشو پیش بینی میکنن
              3- بنا به فرمایش شما تحلیل یه علم است عینا مهندسی ساختمان -بابام میگه برای ساخت ساختمان نیاز نیست مهندس ساختمان باشی -فقط باید نکات کلی رو بدونید -من هم دقیقا همینو میخوام میخوام ساختمان بسازم ولی نمیتونم مهندس باشم اون علم مهندسی واسم سنگین است -اما حالا که رفتم کلاس میگن باید تحلیل رو یاد بگیرم-درصدها رو محاسبه کنم و.........که واقعا خستم کردند.
              3- ببخشید که طولانی شد و بازم مرسی از جواب شما .
              نگاه کن خواهر من ، در این فروم و فروم همسایه افرادی بیشماری از اقایون با پشت کار شبانه روزی چندین سال رویه این بازار وقت گذاشتن و از اخر بوسیدن گذاشتن کنار ، این بازار فقط تحلیل نیس وقتی بعد از چندین سال توانایی تحلیل صحیح بازار رو اموختی تازه بحث مبارزه با خود شروع میشه ، که بیشتر افرادی که نا امید میشن از بازار، در این قسمت شکست میخورن ، حالا شما اول خط هستین و مسیر سود دهی خیلی ناهموار و فکر نکنم به نتیجه مناسبی برسین . بهتون توصیه میکنم وارد این بازار نشین.
              تنها راه موفقیت در بازارمالی جهانی ، ترک اعتیاد طمع است .

برای مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
              http://traderha.com/threads/6811-Teamwork-EURUSD?p=200352&viewfull=1#post200352

نظر

بانوی گرامی

ببینید الان چند دقیقه دیگه بنظر بنده طلا خودشو به 1170 میرسونه و از انچا یک کندل صعودی بلند جدود 100 پیپ به بالا خواهد زد

این تحلیل را دو صفحه قبل بنده در پست 249 به شرح تصویر زیر گداشته بودم میبینید به همین راحتی میشه تشخیص داد

موج صعودی که زده شد بقیه توضیحاتم زا خدمتتون خواهم نوشت

دوستان از 1170 مقداری پائینتز زفت ،، این برای تحلیل گر افت محسوب میشه ، ولی روزی که تحلیل را انجام دادم یعنی حدود دو هفته پیش ،، دو دلیل تخلیلی برای 1170 داشتم ،، یکساعت پیش این دو دلیل شده بوذ 6 ذلیل ،، ( شامل ترند لاینی که از دو لو قبلی در تایم 4 میگذره و کله دو های از امواج صعودی قبلی در 4 ساعت و فیبو موچ نزولی امروز و انتهای AB=CD و دو سطخ حمایتی ) 6 دلیل در تحلیل خیلیه , واقعا از کافی هم کافیتره ،، یعنی امکان رد و فیل شدنش نزدیک به صفر هست ،، .ولی دیدیم که بیشتر نزول کرد

خالا امکان داره تا 1157 بنا به یک اسندلال و 1149 استدلال ذیگز و تا لو قبلی استدلال سوم بتونه نرول کنه ،، البته امکان داره دوستان دیگه با روشهای دیگر به این اعداد رسیده باشند

من نتونستم تحلیل بقیه را ببینم

دوستان 1150 بیشتر متقاعد میکنه ،، صرفا به سه دلیل ،یکی فیبو 162 در صد یک موچ نزولی از بین سه موج نزولی ( اینجا تجزبه به درد میاد که من ندارم یعنی بتونی تشخیص بدی کدوم موچ را برای ترسیم فیبو در نظر بگیری ،، طلا بدی و اشکالش اینه که بیش از سه موج با انتهای متفاوت میزنه ،، خودش میدونه از کدوم یکی تبغیت میکنه ولی ما شاید ندونیم ،، تجربه به درد میخوره ،،، دومین دلیل هم انتها بودن با یک موج صعودی کوچک کمی عقب تر در 4 ساعت دیده میشه , دلیل سوم را در ترکیب الیوتی موچ صعودی باید یافت ،، فکر میکنم 1150 ذرست باشه

فعلا که در قیمت 1167 ایستاده ،، چون انتهای بازار هست ،، اگر 1150 درست باشه ، لحظه شروع بازار با گپ نزولی و از نقطه 1150 شروع میکنه به بالا اومدن

با توچه به احتمال خرید 1500 تن طلا که نطر سنچی ان فردا انچام میشه و با در نظر گرفتن موارد دیگر ؛ چون مجل فعلی قیمت و توقف حرکت بی سابقه قیمت ؛ دو سه ساعت قبل از اتمام وقت بازار ؛؛ به احتمال قریب به یقین ؛ روز دوشنبه طلا با یک موچ صعودی 300 پیپی کار را شروع خواهد نمود

بنده به کسی تچویز نمیکنم ولی خودم با بیشترین لاتی که در محدوده زیسک ام هست زا به دو صورت پوزیشن ذر انتظار میگیرم

یک واحد بصورت بای استاپ در قیمت 1174 .و تی پی 1200 و استاپ 1171

پوزیشن بعد کمی پائین تر از تی پی بالائی یعنی در قیمت 1197 بدون تی پی و استاپ نزدیک مثلا 1195 ؛ به این علت که ممکنه موچ صعودی قوی بوده و از سطوح بازدارنده در محدوده 1200را بخواهد با سرعت رد بشه که اگر اینگونه باشه اون مورد را هم از دست ندهم
                و اخرین پوزیشن بصورت بای لیمیت در قیمت 1152 و تی پی 1200 .و استاپ که مهمه و باید مقداری زیادتر باشه یعنی در 1145

ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-29-2014, 01:07 AM

نظر

سلام ،
                  من به شما خانم محترم توصیه میکنم برای اینکه از سر درگمی خارج بشین و ببینین که واقعا میشه تو این بازار کار کرد ضمن دیدن اون فایلهای تصویری3 جلد کتابهای استاد نیما آزادی رو بخونید
                  چون من خودم چندین کلاس رفتم و انواع روشهای تحلیل رو مطالعه کردم و بی خیال بازارهای ارزی شدم و بعد از چند سال وقتی کتابهای ایشون رو خوندم و فایلهای تصویری رو دیدم تازه متوجه شدم که میشه حرکت کرد البته با تمرین و پشتکار موفق باشید
                  (( چون حسن عاقبت نه به رندی و زاهدیست آن به که کار خود به عنایت رها کنند ))

تنها چیزی که بین تو و اهدافت وجود داره، داستانهای مزخرفیه که برای خودت تعریف میکنی که چرا نمیتونی به اون اهداف برسی!

نظر

نوشته اصلی توسط r-kamyab نمایش پست ها
                    نگاه کن خواهر من ، در این فروم و فروم همسایه افرادی بیشماری از اقایون با پشت کار شبانه روزی چندین سال رویه این بازار وقت گذاشتن و از اخر بوسیدن گذاشتن کنار ، این بازار فقط تحلیل نیس وقتی بعد از چندین سال توانایی تحلیل صحیح بازار رو اموختی تازه بحث مبارزه با خود شروع میشه ، که بیشتر افرادی که نا امید میشن از بازار، در این قسمت شکست میخورن ، حالا شما اول خط هستین و مسیر سود دهی خیلی ناهموار و فکر نکنم به نتیجه مناسبی برسین . بهتون توصیه میکنم وارد این بازار نشین.
                    ----------------------
                    ---------------------------------------------------------
                    مرسی عزیزم از جوابتون
                    اما من شرایطم طوری است که راه دیگه ای ندارم
                    اون جمله\/ بحث مبارزه با خود شروع میشه//
                    رو متوجه نشدم میشه روشن تر بگید واسم -مرسی

نظر

نوشته اصلی توسط hosseinbh نمایش پست ها
                      سلام ،
                      من به شما خانم محترم توصیه میکنم برای اینکه از سر درگمی خارج بشین و ببینین که واقعا میشه تو این بازار کار کرد ضمن دیدن اون فایلهای تصویری3 جلد کتابهای استاد نیما آزادی رو بخونید
                      چون من خودم چندین کلاس رفتم و انواع روشهای تحلیل رو مطالعه کردم و بی خیال بازارهای ارزی شدم و بعد از چند سال وقتی کتابهای ایشون رو خوندم و فایلهای تصویری رو دیدم تازه متوجه شدم که میشه حرکت کرد البته با تمرین و پشتکار موفق باشید
                      ---------------------------------------------------------------------
                      مرسی عزیزم
                      میشه لینک کتابهای دکتر ازادی رو واسم بنویسید
                      ضمنا شما که تجربه دارید میشه خواهش کنم چند تا تجربیات کار امد که خودتون تجربه کردین رو واسم بگید
                      مثلا من از دوستم که تو این کار موفق هست پرسیدم همینو گفت : طمع نداشته باش و دست دست نکن وقانع باش
                      میبینم واقعا درست میگفته من مثلا طلا بالا رفته و سود 50 دلار کردم نبستم طمع کردم گفتم یه ساعت دیگه صبر کنم بالا تر بره -اما بعد یک ساعت چنان افت کرده که 150 تا منفی شدم
                      مرسی

نظر

سلام بانو لیدا

اینکه بنده در اولین پاسخ شما ، سوال کردم هدفتون چیه برای این بود که راههای مختلفی میتونید بروید و نتیایج مختلف بگیرید

1 == خاطرتون جمع جمع باشه که اگر کسی استاد استادان تحلیل هم باشه و ده سال برای کسب این موقعیت شبانه روز کوشیده باشه و دور از جون مقداری از سلامتی را هم خدا نکرده از دست داده باشه را بگذارند یک طرف و طرف دیگر یک فرد دیپلمه که یک هفته بهش موارد کلیدی این علم را یاد داده باشند ( مثلا چگونه پوزیشن بگیرد چگونه ببندد و موج چیه ،،،و مهمتر مدیریت سرمایه در حد ساده ) و بعد یک سیستم یا استراتژی یا اکسپرت و یا یک الگو و حتی یک اندیکاتور خوب ( که گاهی بچه ها میایند اینجا و باهاش نقاشی میکنند و دل تازه وارد ها را می جلزونند و بهشون نمیدهند و میروند ) را بهش بدهند که با ان ترید کند ،، البته بشرط ارزشمند بودن این موارد که شمردم ،،، مطمن باشید نفر دوم چنان سودی میکنه که باورتون نشه،، ( مطلب مهم اینه که دیگه اون موضوع روانشناسی ترید که پرسیده بودی چی هست ،، دیگه تاثیری نخواهد داشت چون شخص دوم از دستورات ان استراتژی تبعیت میکنه نه از دستورات مغز خودش ) ضمنا شخص اول اگر سود هم بکنه در حد سود بانکی خواهد بود نه بیشتر

2 - نوشته اید 50 سود کردید ولی نبستید ،، ربطی به طمع نداره ترید انواع مختلف داره که حد سود هر یک برای خودش تعریفی داره شما باید برای ورود و خروجتان اقلا دو تا سه دلیل تحلیلی یا اندیکاتوری داشته باشی همینجوری که نمیتونی وارد یا خارج بشی

3 = اگر روز های اول سود کنی فقط خدا باید به دادت برسه از دست هیچ بنی بشر کاری بر نمیاد ،، اولین موردی که به ذهنت مسلط خواهد شد اینکه ای دل غافل من با بقیه خیلی توفیر داشتم و خودم نمیدونستم ،، همین غرور کادب همان و 3 تا 5 هزار دلار زیان پشت سرش در مدت کوتاه همان ،، این رویداد رد خور نداره

حالا دیگه خود دانی بانو

فدا
                        ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 11-29-2014, 05:32 PM

نظر

----------------------
                          ---------------------------------------------------------
                          مرسی عزیزم از جوابتون
                          اما من شرایطم طوری است که راه دیگه ای ندارم
                          اون جمله\/ بحث مبارزه با خود شروع میشه//
                          رو متوجه نشدم میشه روشن تر بگید واسم -مرسی
                          شما باید چند حساب رو کال کنی و بعد از اینکه هیچی برات نموند و بعد طلاهات رو هم فروختی یک حساب دیگه باز کردی و باز اون رو هم کال کردی!! تازه متوجه میشی مبارزه با خود یعنی چی!!

چند راه رو برای موفقیت به شما توصیه میکنم :

خودت بشینی تمام کتابهای تکنیکال رو بخونی و تجزیه تحلیل کنی بعدش شاید شاید شاید........شاید بعد از چندین سال مطالعه و حساب کال کردن به سوده هی برسی

راه دوم اینکه بری سره کلاس هایی که شب روز دارند تبلیغ میکنند تو سایت ها و روزنامه ها که این مورد از حالت اول بدتره ، بخاطر اینکه علاوه بر اینکه همان مطالب کلاس رو باید دوباره تو خونه بخونی (میشه همان مورداول) باید یک هزینه ی اضافی هنگفتی هم بدی .

راه سوم اینکه از تویه همین فروم های فارکسی یکی که چندین سال داره تحلیل لایو میزاره و در ترید نیز موفق است به پاش بیوفتی تا بهت اموزش بدهند (چون معمولا چنین افرادی در این موقعه ها بشدت روزه سکوت میگیرند)و نکته های تحلیل و مبارز با خود رو برات بیان کنه فقط از این طریق میتونی به سوده دهی سریع برسی وگرنه روشهای یک و دو حداقل سه چهار سال رو شاخه داره برای سوده دهی.

نتیجه گیری :دنبال استادی باش که خاک بازار روخورده باشه بدنبال کت شلوار پوشهای بازار نباش که تو سایت ها تبلیغشون نصف صفحه رو پر کرده.
                          تنها راه موفقیت در بازارمالی جهانی ، ترک اعتیاد طمع است .

برای مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
                          http://traderha.com/threads/6811-Teamwork-EURUSD?p=200352&viewfull=1#post200352

نظر

لیدا خانم اشتباه بزرگ شما اینه قبل از شروع به ترید حتما باید مطالعات مناسبی در زمینه این بازار و نحوه تحلیل بازار می کردید.تازه بعد از مطالعات و تمرینات باید یک استراتژی و پلان مناسب که نتیجه خوبی داشته پیدا کنید و روی اون متمرکز بشید و پس از اون حداقل به مدت 6 ماه روی یک حساب آزمایشی کار کنید و در صورتی که به نتیجه قابل قبولی رسیدید یک حساب واقعی باز کنید. هر چند که کار کردن روی حساب واقعی با دمو به خاطر استرس های شدیدش خیلی فرق داره . انتظار اینم داشته باشید حداقل چند حساب آزمایشی و شاید واقعی رو هم بسوزونید یا اصطلاحا کال کنید. به طور خلاصه و موردی بگم کار در این بازار نیاز به موارد زیر داره :

1. داشتن یک پلان ترید و استراتژی مناسب
                            2. رعایت مدیریت سرمایه و متعهد بودن به اون
                            3. عدم انجام معاملات احساسی و کنترل هیجان در معامله
                            4 عدم ورود سرمایه ای که نیاز شدید به اون دارید که اگر این سرمایه از بین رفت خیلی متضرر نشی.
                            5. صبر و تحمل در این بازار . نداشتن ترس و هراس و از طرفی دیگر نداشتن طمع بیش از حد و دور از منطق
                            6. قرار دادن حد سود و ضرر منطقی
                            7. و خیلی از موارد دیگه ......

شما تازه اول راه هستید و باید خیلی روی این بازار وقت بذارید تا بعد سال ها به نتایج مناسب برسید. در فارکس بیشتر از 90 درصد مردم ضرر می کنند و فقط 10 درصد توش موفقند. نمی خوام مایوس کنم شما رو ولی راه سخت و پر پیچ و خمی در این مسیر پیش رو دارید اگر فکر می کنید با حوصله و روحیه همچین کاری رو ندارید همین جا جلوی ضرر رو بگیرید و این بازار رو رها کنید و شاید سرمایه خودتون رو در بانک بذارید خیلی بهتر باشه.
                            البته من زنان موفقی رو در این بازار دیدم.
                            موفق و پیروز باشید.
                            انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها
                              سلام بانو لیدا

اینکه بنده در اولین پاسخ شما ، سوال کردم هدفتون چیه برای این بود که راههای مختلفی میتونید بروید و نتیایج مختلف بگیرید

1 == خاطرتون جمع جمع باشه که اگر کسی استاد استادان تحلیل هم باشه و ده سال برای کسب این موقعیت شبانه روز کوشیده باشه و دور از جون مقداری از سلامتی را هم خدا نکرده از دست داده باشه را بگذارند یک طرف و طرف دیگر یک فرد دیپلمه که یک هفته بهش موارد کلیدی این علم را یاد داده باشند ( مثلا چگونه پوزیشن بگیرد چگونه ببندد و موج چیه ،،،و مهمتر مدیریت سرمایه در حد ساده ) و بعد یک سیستم یا استراتژی یا اکسپرت و یا یک الگو و حتی یک اندیکاتور خوب ( که گاهی بچه ها میایند اینجا و باهاش نقاشی میکنند و دل تازه وارد ها را می جلزونند و بهشون نمیدهند و میروند ) را بهش بدهند که با ان ترید کند ،، البته بشرط ارزشمند بودن این موارد که شمردم ،،، مطمن باشید نفر دوم چنان سودی میکنه که باورتون نشه،، ( مطلب مهم اینه که دیگه اون موضوع روانشناسی ترید که پرسیده بودی چی هست ،، دیگه تاثیری نخواهد داشت چون شخص دوم از دستورات ان استراتژی تبعیت میکنه نه از دستورات مغز خودش ) ضمنا شخص اول اگر سود هم بکنه در حد سود بانکی خواهد بود نه بیشتر

2 - نوشته اید 50 سود کردید ولی نبستید ،، ربطی به طمع نداره ترید انواع مختلف داره که حد سود هر یک برای خودش تعریفی داره شما باید برای ورود و خروجتان اقلا دو تا سه دلیل تحلیلی یا اندیکاتوری داشته باشی همینجوری که نمیتونی وارد یا خارج بشی

3 = اگر روز های اول سود کنی فقط خدا باید به دادت برسه از دست هیچ بنی بشر کاری بر نمیاد ،، اولین موردی که به ذهنت مسلط خواهد شد اینکه ای دل غافل من با بقیه خیلی توفیر داشتم و خودم نمیدونستم ،، همین غرور کادب همان و 3 تا 5 هزار دلار زیان پشت سرش در مدت کوتاه همان ،، این رویداد رد خور نداره

حالا دیگه خود دانی بانو

فدا
                              ---------------------------------
                              -------------------------------------------------------------
                              سلام استاد عزیزم
                              مرسی از جواب شما و دوستان عزیز
                              دقیقا من هم همینو میخوام
                              (((طرف دیگر یک فرد دیپلمه که یک هفته بهش موارد کلیدی این علم را یاد داده باشند ( مثلا چگونه پوزیشن بگیرد چگونه ببندد و موج چیه ،،،و مهمتر مدیریت سرمایه در حد ساده ) و بعد یک سیستم یا استراتژی یا اکسپرت و یا یک الگو و حتی یک اندیکاتور خوب ( که گاهی بچه ها میایند اینجا و باهاش نقاشی میکنند و دل تازه وارد ها را می جلزونند و بهشون نمیدهند و میروند ) را بهش بدهند که با ان ترید کند ،، البته بشرط ارزشمند بودن این موارد که شمردم ،،، مطمن باشید نفر دوم چنان سودی میکنه که باورتون نشه،،)))
                              حالا چیکار کنم
                              نکات کلیدی را چطوری و کجا یاد بگیرم که از خوندن و نفهمیدن کتابای 500 صفحه ای راحت بشم
                              خیلی ببخشید که من اینقدر مزاحم وقت ارزشمند شما میشم میدونم که کارهای زیادی دارید ضمن اینکه وقت سایت رو هم گرفتم ولی هدف این بود از علم و تجربیات دوستان استفاده کنم
                              از مدیران محترم سایت و دوستان عزیزم تشکر میکنم .

حالا باید چیکار کنم

نظر

پردازش ...
                              X