اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چرخه سرمایه گذاری (Investment Clock) و تحلیل گری حرفه ای

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: چرخه سرمایه گذاری (Investment Clock) و تحلیل گری حرفه ای

به نام خداوند بخشنده و مهربان

تو این تاپیک قصد بر این است کمی راجب تحلیل گری (دقت کنید نه تریدری )مطالبی عنوان شه و خواهشم از دوستان این هست که دوستانی که علاقه مند هستند به خصوص دوستانی که زبانشون خوب هست بنده رو یاری بفرمایند و دوستانی هم که در همین زمینه تحصیلات عالیه دارند مارو در پیشبرد این هدف یاری بفرمایند به این امید که تک تک ما که تو این بازار فعال هستیم دیدگاه نوینی پیدا کنیم و تو شرایط مختلف بازار تحلیل های خوبی در سطح بین الملی ارائه بدیم

پی نوشت - حالا ما یکم قلمبه سلمبه اومدیم دوستان خیال نکنند مارو جو استادی گرفته هدف این است که در فضای دوستانه وصمیمی کارو پیش ببریم

موفق و پیروز باشید.

اول از همه این عکس و لینک رو مطالعه بفرمایید اگر دوستی هم زحمت ترجمه شو بکشه و اینجا قرار بده یک در دنیا صد در اخرت خداوند خیر و برکت نصیبش کنه که کمک بزرگی به هم وطن خودش که تنبلی کرده زبان نخونده کرده این گل هم از طرف همون شاگرد تنبل تقدیم به ان بزرگوار
    https://www.fidelity.com.hk/investor...ent-clock.page

ویرایش توسط Momayez : https://www.traderha.com/member/10432-momayez در ساعت 01-11-2015, 02:37 AM

نظر

این روز ها دسته گل هم ارزش خودشو از دست داده شایدم دوستان در حال یا

بهر حال ما ادامه میدیم

دوستان من تایپ فارسیم خیلی کند هست و همچنین مطالب بعدی که می خواهم در ادامه بگم خیلی زیاد هست و به طور خیلی خلاصه می تونم اینجا بنویسم در نتیجه ترجمه و باقی مطالب که پیش نیاز ادامه بحثمون هست با خودتون

بانک یا مو سسه مالی A میاد خانم یا اقای X , Y, Z رو استخدام میکنه و به X میگه شما اقتصاد امریکا رو زیر زره بین قرار میدین و هر روز با داده ها و اخبار جدید موظف هستید نقطه دقیق رو در چرخه اقتصادی مشخص کنید و به همین ترتیب Y اروپا , Z چین , ژاپن , انگلیس و الا اخر
      خب ما که بانک یا موسسه مالی نیستیم نه وقت داریم که این همه اقتصاد رو زیره زره بین قرار بدیم نه امکان استخدام اقتصاد دان ها
      چیکار کنیم میایم یک بررسی سریع میکنیم و یک بازه بزرگتری رو جهت تعیین نقطه مورد نظر ترسیم میکنیم که خب البته هر چی ما دقیق تر و به روز تر باشیم کیفیت تحلیل ما هم بالاتر میره و نتیجه اش ورود در نقاط دقیق تر با ریسک کمتر و سود بیشتر هست پس هر چی ما تنبلی کنیم در نهایت سود کمتری بدست میاریم ولی بهر حال باز هم میشه با تحلیل ضعیفتر در عوض استفاده از اسلحه مدیریت سرمایه در جهت کسب سود گام برداریم حالا همینطور که جلو بریم اهمیت این موضوع براتون مشخص میشه که چقدر یک تخلیل خوب بنیادی و تعین نقطه دقیق هر یک از اقتصاد ها در این چرخه میتونه سود رو افزایش و ریسک ورود رو به یک پوزیشن کاهش بده

در این عکس نقاط اقتصاد های بزرگ رو مشخص کردم البته این نقاط خیلی دقیق نیست و توجه داشته باشید که این نقاط با داده های جدیدی که هر هفته منتشر میشه باید اپدیت شه ما فعلا با همین نقاط میریم جلو و تغییر نمیدیم تا به ادامه بحث بپردازیم اون قلب قرمز کوچیک هم که میبینید کشور عزیزمون ایران هست

نظر

بطور خلاصه اطلاعاتی که ما تا الان بعد مشخص کردن نقاط دستگیرمون شده رو فهرست وار میگم همین کارو یک تحلیگر حرفه ای بانک ها و موسسات مالی که سرمایه گردانی میکنند انجام میدن

1- نقطه ای که امریکا در اون قرار داره میگه سرمایه گذاری در سهام امریکا روند صعودی داره فعلا بازدهی خوبی داره و کدوم شرکتها هم مشخصه نتیجه اینکه رشد شاخص سهام امریکا با شیب کمتر از گذشته دنبال میشه چون داره به سیکل انتهایی رشدش نزدیک میشه

2- چین ژاپن و اروپا سرمایه گذاری در سهام خوبه تازه قراره رشد بیشتری رو از امریکا شاهد باشیم چرا که امریکا قبلا همین رشد رو کرده نتیجه اینکه رشد شاخص سهام کشور های مذکور با شیب بیشتری از گذشته قراره در اینده دنبال شه

3- فاصله ای که این ارز ها با هم دارند به ما شیب حرکتی جفت ارز ها رو میده مثلا اروپا و ژاپن که تقریبا در یک نقطه قرار دارند داره به ما میگه جفت ارز eurjpy قراره در یک کانال افقی حرکت کنه و به همین ترتیب شیب بقیه کانال ها برای سایر جفت ارز ها ترسیم میشه

4- راجب طلا چی میتونیم بگیم این همه اقتصاد بزر گ هر کدوم یک جا کدوم رو لحاظ کنیم چه جوری این کارو بکنیم یکی از ساده ترین راه ها وزن دهی به اقتصاد با توجه به GDP هست و در نهایت میانگین گیری که به ما نقطه ای که افتصاد کل در اون قرار داره رو میده نتیجه طلا حرکت در یک کانال نزولی خیلی کم شیب چون اقتصاد کل داره به سیکل افزایشی کامیدیتیها یا همون کالا ها نزدیک میشه

5-

6-

و الی اخر

میبینید همین یک شکل چه طوری ما رو داره راهنمایی میکنه که چطور همین بانک ها و موسسات مالی بزرگ که حرکات اصلی ابن بازار ها رو رقم میزنند در اینده می خواهند رفتار کنند البته هر یک از این موسسات مالی توسط تیم ها ی حرفه ای به طور دقیق از روشها و نرم افزار های علمی امار و احتمالات استفاده میکنند که به مراتب نقاط دقیق تری رو بدست بیارند

تا اینجا خانم ها و اقایان X Y Z نقاط رو برای بانک یا موسسه مالیشون بدست اوردند تحلیل هم کردند و شیب و کانال حرکتی هر یک از جفت ارز ها سهام ها و کالا ها و باندها رو هم بدست اوردند میان تقدیم به معامله گران یا همون تریدر ها یا سبد گردان های بانک یا موسسه مالی خودشون میکنند دستشون هم درد نکنه از اینجا به بعد وارد فاز استفاده از تحلیل تکنیکی میشیم که خب همین کانالی که بدست اوردیم میتونه خیلی دید بهتری به ما در جهت تحلیل تکنیکی بده خیلی از فیل شدن ها در تحلیل تکنیکی ..... میشه

ادامه دارد...

موفق و پیروز باشید

نظر

سلام بر یکه مرد روزگار

بابت اینهمه زحمت تشکر میکنم قربان

داشتن دید کلی از جریان سرمایه که در بالا به تصویر کشیده شده خیلی مهم هست. در واقع این یک الگو هست. روابط در الگوها ساده میشه و به این شیوایی و رسایی به ما اطلاعات میده . اما دقت داشته باشید همانطور که هومن عزیز عرض کردند این روابط کلی است و برای یک تحلیل همه جانبه میبایست فوکوس کرد رو هر اقتصاد ... بلفرض مثال دلار ایالات متحده گاهی همسو با بازارهای سهام پیش رویی میکند و گاهی بر خلاف ... میبایست این روابط از تحلیل بین بازارها و دارایی ها بهره برد تا مطلع شد البته در کنار بنیادهای اقتصادی...

هومن جان با همه این وجود شخصا طلا را فرای این چیزا میبینم . خودم رابطه مشخص و دقیقی نیافتم. شاید علم ام کم باشه و میبایست تحقیقات بیشتری انجام بدم. اما میدونم که سفته بازان بزرگ همواره در پشت پرده هستند که اینو تکون میدند.

از شما باز تشکر میکنم منتظر مطالب شما هستم.

نظر

ترجمه بخشی از لینک بالا رو دوست بسیار خوب و بزرگوارم بهراد عزیز با نام کاربری behrad انجام دادند که صمیمانه از ایشون تشکر میکنیم بابت وقتی که گذاشتند و ترجمه بسیارشیوا و صریحشون

ساعت سرمایه گزاری چیست ؟
            دارایی ها و بخش های مختلف کسب وکار تمایل دارند در مراحل مختلف از چرخه اقتصادی نقش بهتر ایفا کنند.ساعت سرمایه گزاری نشان میدهد بر اساس تحقیقات ،در طول تاریخ
            کدام دارایی و سهام و... در هر مرحله از چرخه اقتصادی بهتر عمل کرده ست.
            مدل توسط Fidelity ایجاد شده برای راهنمایی تخصیص دارایی در فاندها ست نه به عنوان ابزار پیشبینی و پیشگویی .

ساعت سرمایه گزاری بر اساس قدرت رشد اقتصادی و تورم ،چرخه اقتصادی را به 4 مرحله تقسیم و بررسی میکند.

مرحله Reflation (بازتاب) رشد اقتصادی ضعیف ست در حالیکه کاهش قیمتها باعث نزول تورم میشود .
            مرحله Recovery (بهبود) شروع رشداقتصادی تحت تاثیر تلاشهای دولت در برانگیختن اقتصاد. اما تورم همچنان کم میشود .
            مرحله (Overheat) (بر افروختگی) رشد اقتصادی قوی ست و تورم صعودی .شرکتها با نهایت ظرفیت کار میکنند و دولتها در صدد اتخاذ سیاستهایی برای خنک کردن اقتصاد هستند .
            و در آخر Stagflation( رکود تورمی ) {به اینجا که رسید قلم در خود شکست . سیل اشک و خون جاری شد . مترجم} رشد تولید ناخالص ملی کم می شود اما همچنان تورم سر به فلک میکشد . کارکنان برای گذران و معیشت حقوق بیشتری طلب میکنند و شرکتها برای حفط و بقا ناچار به افزایش قیمت هستند .

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
              سلام بر یکه مرد روزگار

داشتن دید کلی از جریان سرمایه که در بالا به تصویر کشیده شده خیلی مهم هست. در واقع این یک الگو هست. روابط در الگوها ساده میشه و به این شیوایی و رسایی به ما اطلاعات میده . اما دقت داشته باشید همانطور که هومن عزیز عرض کردند این روابط کلی است و برای یک تحلیل همه جانبه میبایست فوکوس کرد رو هر اقتصاد ... بلفرض مثال دلار ایالات متحده گاهی همسو با بازارهای سهام پیش رویی میکند و گاهی بر خلاف ... میبایست این روابط از تحلیل بین بازارها و دارایی ها بهره برد تا مطلع شد البته در کنار بنیادهای اقتصادی...

هومن جان با همه این وجود شخصا طلا را فرای این چیزا میبینم . خودم رابطه مشخص و دقیقی نیافتم. شاید علم ام کم باشه و میبایست تحقیقات بیشتری انجام بدم. اما میدونم که سفته بازان بزرگ همواره در پشت پرده هستند که اینو تکون میدند.

به به خلیل جان مشرف فرمودید سربازی حضور سبزتون رو کمرنگ کرده امیدوارم زودتر درجه تیمساری رو شونتون ببینیم

خلیل جان اتفاقا قصدم تو این تاپیک این هست که از پیچیدگی تحلیل بنیادی که عموما باعث سردر گمی در ترید میشه به یک مسیر ساده به دور از پیچیدگی و ابهام برسیم و براحتی بتونیم به تحلیل های خوب و کاراو در نهایت کسب سود برسیم

متاسفانه در پست ها و دیدگاههای بعضی از دوستان این پیجیدگی در نگرششون در عدم کارایی تحلیل بنیادی به چشم میخوره که به امید خدا سعیم بر این هست که تاپیک رو جوری جلو ببرم که این دیدگاه عوض شه و حتی خیلی از تحلیل های تکنیکی و انتظارات بعد از اخبار مثبت که فیل میشن ..... شه

در مورد طلا هم ما با غالب حرکات بازار کار داریم(همون دید و چرخه سرمایه گذاری) به عنوان یک کامیدیتی یا کالا که در نهایت روند اصلی ما رو شکل میدن که در این بین طلا به خاطر ریسکهای سیتماتیکی که در بازار وجود داره به عنوان کالایی ایمن و تاریخچه اون به عنوان پایه ای برای سنجش ارزها در گذشته هم حرکت میکنه که این دسته از حرکات در قالب حرکات بزرگتر قرار میگیره و تعیین کننده مقطعی روند هست نه روند کلی ما یعنی شاید به عنوان مثال در یک برهه نا امنی در جهان به خاطر تنش های بین کشورها طلا مورد توجه سرمایه داران قرار بگیره و روندی در دل روند اصلیش ایجاد کنه اما در کل این دسته از حرکات با فروکش کردن این ریسک های سیتماتیک (تو این مثال ما کاهش تنش بین دو کشور) علاقه سرمایه دار رو از خرید طلا کاهش میده و جریان کسب بازدهی در شکل ما دوباره برقرار میشه

خلیل جان در کل در علم اقتصاد هرساله کسی داره جایزه نوبل رو میبره که متغییر جدیدی رو به فرمول کلاسیک اقتصاد اضافه کرده و هر دفعه هم به ما یاد اور میشه که با دو تا متغییر نمیشه برای اقتصاد نسخه پیچید

ولی همینطور که قبلا گفتم به دور از هر پیچیدگی میریم جلو به امید خدا تا دید بهتری از استفاده بهینه از این علم در معاملاتمون داشته باشیم

موفق و پیروز باشید
              ویرایش توسط Momayez : https://www.traderha.com/member/10432-momayez در ساعت 01-11-2015, 09:23 PM

نظر

نوشته اصلی توسط YEZ نمایش پست ها
                اول از همه این عکس و لینک رو مطالعه بفرمایید اگر دوستی هم زحمت ترجمه شو بکشه و اینجا قرار بده یک در دنیا صد در اخرت خداوند خیر و برکت نصیبش کنه که کمک بزرگی به هم وطن خودش که تنبلی کرده زبان نخونده کرده این گل هم از طرف همون شاگرد تنبل تقدیم به ان بزرگوار
                https://www.fidelity.com.hk/investor...ent-clock.page

سلام
                من تازه دیدم این تاپیک
                اول از همه براتون آرزوی موفقیت میکنم انشالله تاپیک پر باری باشه
                دوم اینکه تا فردا ظهر ترجمه شو براتون میذارم ( امشب وقت ندارم وگرنه حتما امشب انجام میدادم )

نظر

نوشته اصلی توسط nnkhd نمایش پست ها
                  سلام
                  من تازه دیدم این تاپیک
                  اول از همه براتون آرزوی موفقیت میکنم انشالله تاپیک پر باری باشه
                  دوم اینکه تا فردا ظهر ترجمه شو براتون میذارم ( امشب وقت ندارم وگرنه حتما امشب انجام میدادم )

مرسی از شما دوست خوبم فکر کنم بهراد جان زحمتشو کشیده نمیدونم تا چه اندازه ترجمه کردند ولی در نهایت اگر تا فردا ظهر ترجمه اش نبود شما قرار بدین خیلی ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                    سلام بر یکه مرد روزگار

راستی خلیل جان در مورد این جمله که قرمز کردم هیچ تناقضی با شکل ما نداره ها احیانا با قسمت پایین سمت راست شکل اشتباه نگیری الان سهام رشد میکنه چون امریکا در این نقطه از چرخه افتصاد هست که شکل هم همینو میگه و ارز دلار هم به خاطر فاصله اون با سایر اقتصاد ها رشد میکنه اما زمانی که ما در 2008 بودیم همه اقتصاد ها رفتند در رکود سهام هم افت کرد ولی دلار رشد کرد دقیقا بیانگر وضعیت در ساعت 3 هست این دو رو حواست باشه اشتباه نگیری ها افزایش الان دلار همسو با سهام به خاطر فاصله نقاط امریکا و سایر کشورهاست
                    ویرایش توسط Momayez : https://www.traderha.com/member/10432-momayez در ساعت 01-11-2015, 10:06 PM

نظر

سلام هومن جان(اگه اسم شما را درست گفته باشم)
                      ممنون از تاپیک مفیدتون، از ابتدا مطالب را خوندم و انشالله که همینطور قوی پیش بره و اساتید دیگر هم مشارکت کنند تا ما بیشتر بهره ببریم...
                      تو پست اول گفتید که هدف از این بخش بحث در مورد تحلیل گری است و نه تریدری اما من یه سوال دارم و شاید در قالب یه پیشنهاد هم بشه حسابش کرد و اونم اینکه به نظر شما کسایی که در تایم فریم های مختلف ترید میکنند چگونه میتونن از تحلیل فاندامنتال بهتر استفاده ببرند ؟مثلا من که اینترادی ترید میکنم و به طبع باید تو تام پایین هم تحلیل داشته باشم فاندامنتال چطوری میتونه به من کمک کنه ؟ درسته فاندامنتال جهت حرکت بازار را با توجه به عوامل مختلف تفسیر و بعضا پیش بینی میکنه اما من به شخصه نتونستم با فاند وترید در تایم 15 دقیقه ارتباط برقرار کنم و بیشتر برام گمراه کننده بوده و تنها اخبار خاص یک روز و تاثیر اونها به بازار برام قابل اهمیت است که معمولا تاثیر این اخبار هم کوتاه مدت بوده و بازار به روند قبل خودش برگشته ...
                      میدونم اخبار ربطی به بحث فاندامنتال نداره ولی کلی گفتم ...
                      خوشحال میشم نظرتون را در این مورد بدونم و اگه ایرادی تو کارم هست راهنماییم کنید...

نظر

نوشته اصلی توسط SHIRANI نمایش پست ها
                        سلام هومن جان(اگه اسم شما را درست گفته باشم)
                        ممنون از تاپیک مفیدتون، از ابتدا مطالب را خوندم و انشالله که همینطور قوی پیش بره و اساتید دیگر هم مشارکت کنند تا ما بیشتر بهره ببریم...
                        تو پست اول گفتید که هدف از این بخش بحث در مورد تحلیل گری است و نه تریدری اما من یه سوال دارم و شاید در قالب یه پیشنهاد هم بشه حسابش کرد و اونم اینکه به نظر شما کسایی که در تایم فریم های مختلف ترید میکنند چگونه میتونن از تحلیل فاندامنتال بهتر استفاده ببرند ؟مثلا من که اینترادی ترید میکنم و به طبع باید تو تام پایین هم تحلیل داشته باشم فاندامنتال چطوری میتونه به من کمک کنه ؟ درسته فاندامنتال جهت حرکت بازار را با توجه به عوامل مختلف تفسیر و بعضا پیش بینی میکنه اما من به شخصه نتونستم با فاند وترید در تایم 15 دقیقه ارتباط برقرار کنم و بیشتر برام گمراه کننده بوده و تنها اخبار خاص یک روز و تاثیر اونها به بازار برام قابل اهمیت است که معمولا تاثیر این اخبار هم کوتاه مدت بوده و بازار به روند قبل خودش برگشته ...
                        میدونم اخبار ربطی به بحث فاندامنتال نداره ولی کلی گفتم ...
                        خوشحال میشم نظرتون را در این مورد بدونم و اگه ایرادی تو کارم هست راهنماییم کنید...
                        سلام جناب شیرانی عزیز

دقیقا هدف من رسیدن به جایی هست که خیلی راحت و شیرین از تحلیل بنیادی در ترید هامون استفاده کنیم به نظرم یکی از ضروری ترین قسمت هایی است که در فروم من کمبودشو کامل در تحلیل ها حس میکنم
                        یعنی دقیقا این سردر گمی که یکبار یک تحلیل تکنیکی خوب عمل میکنه چندین بار هم اصلا بازار اعتنایی به فلان تحلیل یا الگو نمیکنه شما کاملا میتونی حتی تو تحلیل های برجسته ترین اساتید تکنیکال همین فروم ببینی حالا من از شیوه خودم استفاده میکنم اصلا حوصله تحلیل تکنیکال ندارم صبح ها که به تحلیل ها ی اساتید تکنیکال فروم نگاه میکنم که اتفاقا یکی از این اساتید خود شما هستید اون دسته که همراستا ست با تحلیل خودم استفاده میکنم بقیه رو فقط نگاه میکنم و البته دکمه تشکر هم میفشاریم جهت وقتی که اون دوست خوب گذاشته و تحلیل رو رسم کرده و قرار داده

متاسفانه تحلیل بنیادی بد جا افتاده و به خصوص استفاده بهینه از اون کاملا در حد ابتدایی و حتی غلط اون استفاده میشه

دیگه امروز چشام داره در میاد تا حالا تو عمرم یک روز اینقدر تایپ فارسی نکردم اونم با سرعت کند ولی دارم پیش رفت میکنم فردا به امید خدا بیشتر تمر کز رو میبریم روی ارزها پله پله میریم جلو من این قول به شما میدم تا اخر این تاپیک دیدگاهمون نسبت به بازار کاملا تغییر پیدا کنه و دقت تحلیل ها به طور غیر قابل باوری افزایش پیدا کنه

شب همگی خوش تا فردا

نظر

طلا کلا در هر برهه با یک سری اصول قابل بررسی است و با شما موافقم اما خود آن ها را دلیل های قانع کننده نمیبینم شاید نیاز به متغییری باشه که میبایست تعریف کرد. دیگه فک کنم جایزه نوبل امسال مال من بشه

کلا مدل حرکتی ارزها با سهام در دو حالت بررسی میشه

حالت اول سیاست های حمایتی است

حالت دوم در رشد اقتصادی هست.

حال بعد یک نوشته کامل در این زمینه میزارم که بیشتر متوجه بشین چی میگم اما کلا موافقم در مورد این مدل حرکتی که تصویرش گذاشتید و فی الواقع اولین حرکت در تحلیل بنیادی پیدا کردن جریان ریسک هست که میبایست انجام داد و سپس به سراغ دیگر عوامل رفت

منتظر مطالب زیبای شما عستم قربان

نظر

ظهر همگی به خیر

گفتیم اقایان و خانمان X Y Z نقطه ای که هر یک از این اقتصاد های بزرگ در چرخه اقتصادی قرار دارند رو تعیین کردند و گفتیم هر چی این نقطه تعیین شده دقیق تر باشه نقاط دقیق تری برای ورود به ما میده

ما هم این نقاط رو مشخص کردیم دیدیم امریکا از همه جلو تر در ساعت حدودا 10 تشریف دارند و ما بقی چند ساعت عقب تر هستند بدون اینکه به چارت جفت ارزها نگاه کنیم باید بتونیم حدودی محدوده حرکتی و شیب هر یک رو در ذهن خودمون به راحتی ترسیم کنیم

می بینیم EUR و JPY هر دو در یک ساعت کنار هم قرار گرفتن میشه تصور کرد حرکت اینده این جفت ارز در یک کانال افقیست و بین دو حمایت و مقاوت هفتگی یا ماهانه پس با نگاه به چارت متوجه میشیم کجا باید درتایم پایین دنبال چه توع سیگنال تکنیکالی بگردیم پس وقتی نزدیک مقامت هستیم تمامی الگوهای و شماره گذاری هایی که در جهت خرید هست رو دور میریزیم و فقط به تحلیل تکنیکی اعتماد میکنیم که در جهت فروش است و در نقطه حمایت هفتگی یا ماهانه بلعکس عمل میکنیم

و یا میبینیم GBP یک ساعت جلوتر از EUR و JPY در ساعت 9 تشریف دارند پس بدون دیدن چارت میتونیم تصور کنیم پوند در GBPJPY صعود و در EURGBP نزول و هر دو با شیب یکسان پس میدونیم تا زمانی که ساعت های GBP , EUR , JPY در چرخه اقتصادی یا ساعت سرمایه گذاری تغییر نکرده حرکت این جفت ارزها در یک کانال با شیب یکسان یکی صعودی و دیگری نزولیست

حالا شاید بگید چه فایده خب اینو میشد همون اول با نگاه به چارت هم متوجه شد

اتفاقا همین جاست که خیلی از تحلیل های تکنیکال خوشگل و زیبا می میتونه کاملا بی اعتبار شه چی شد مثل اینکه جالب شد

برگردیم به چارت ها

خب حالا که با این اطمینان میگیم تا زمانی که پوند بالاتر از یورو و ین هست در ساعت سرمایه گذاری ما بریک اوت کانال ها ما رو به اشتباه نمیندازه اهمیت تعیین نقطه دقیق در چرخه و ساعت داره نمایان میشه

شاید بگی من نه وقتشو دارم نه علاقه که منم میگم اشکال نداره با همون رویه قبل ادامه بده یک اسلحه هم داری به نام مدیریت سرمایه به امید خدا که برایند کارت مثبت باشه و این سردرگمی هم که تحلیل تکنیکال خالی همیشه داره تا اخر عمر تریدریت با هات هست

اما اونیکه دوست نداره یا این سردر گمی ادامه بده برای راحتی کار میتونه اول از همه پروجکشن های بانک های مرکزی رو دنبال کنه چرا چون بنده خداها این بانک های مرکزی خیلی به فکر ما هستند مفت و مجانی چشم انداز ترسیمی از اقتصاد کشورشون رو منتشر میکنند همین کافیست برای تعیین محدوده تقریبی در ساعت سرمایه گذاری

اما اگر دوست داری تحلیل هات مو لا درزش نره و ورود هات کم ریسک تر و سود هات بیشتر باید یک قدم دیگه هم برداری و اون این است که در هر دوره یا در هر جایی از چرخه یا ساعت سرمایه گذاری هستی اهمیت شاخص ها رو هم تعیین کنی و حتی زودتر از انتشار بیانیه ها تحلیل کنی

اما من میگم زیاد سخت نگیریم همین که محدوده هر یک از کشورها رو در ساعت مشخص کردیم کافیه حداقل میدونیم کجا دنبال چه دید تکنیکالی بگردیم و کجا حتی چارت هم داد زد یقه مون رو گرفت که فلان الگو هستم منو دریاب خیلی مودبانه ازش درخواست کنیم یقه مون رو ول کن ما تو این محدوده مجاز نیستیم و خیلی راحت از کنارش بگذریم

موفق و پیروز باشید

ادامه دارد.......

نظر

نکته خیلی کارا و موثر

در تحلیل جفت ارزهایی که یک سمت اون دلار نیست مثلا همین gbpjpy تعیین نقاط محدوده خرید در usdjpy راهنمای ماست

نظر

پردازش ...
                              X