اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اینده ف.ارکس چگونه پیش بینی میکنید ؟ (بررسی نوسان فرانک)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دانلود: اینده ف.ارکس چگونه پیش بینی میکنید ؟ (بررسی نوسان فرانک)

با سلام

بنظرم یک تجدید ارزیابی از ف.ارکس با توجه به سقوط فرانک دلار نیاز هست

یک نیاز اساسی به بررسی شرکتها یا همون بروکرها وجود داره و اینکه بعضی بروکرها متضرر نشدند اهمیت موضوع کم نمیکنه

برای افرادی مثل من که کار و شغلی غیر ف.ارکس ندارند پنجشنبه گذشته یک بحران بتمام معنا بود فارغ از سود و ضرر چون مشخص شد ممکنه در عرض چنددقیقه هرچه را اندوخته بودیم از دست بدهیم و اینجا بحث های کلیشه ای همچون مدیریت سرمایه و روانشناسی و بروکر درجه یک و غیره کارساز نخواهد بود

بنظر میرسه ما با یک وضع کاملا جدید در فا.رکس مواجهیم که باید ارزیابی صحیحی صورت بگیرد

دوستان حتما نظر خود به اشتراک بگذارند
    12
    شاهد تغییرات اساسی خواهیم بود
    50.00%
    6
    بدون تغییر و طبق روال گذشته خواهد بود
    50.00%
    6
    در حالت سردگمی هستم و نمیتوانم اظهار نظر کنم
    0.00%
    0
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

سلام اقا مسلم

سه تا سوال

شما توی پوزیشنهات استاپ لاس مشخص داری ؟
    سوال دوم اینکه توی هر پوزیشن چند درصد ریسک میکنی؟
    سوال سوم اینکه همزمان ماکزیمم چند تا پوزیشن باز داری؟

نظر

نوشته اصلی توسط farhad2010 نمایش پست ها
      سلام اقا مسلم

سه تا سوال

شما توی پوزیشنهات استاپ لاس مشخص داری ؟
      سوال دوم اینکه توی هر پوزیشن چند درصد ریسک میکنی؟
      سوال سوم اینکه همزمان ماکزیمم چند تا پوزیشن باز داری؟
      سلام دوست عزیز

من بحث فردی نکردم که این سوالات از من بپرسید وقتی که بروکرها و شرکتها و بانکها متضرر یا ورشکست میشوند بنظرم بحث فراتر از پوزیشن گرفتن من یا شما باشه

فردی هست که 5000 دلارش شد 150هزار دلار یکی دیگه 650هزار دلار سود کرد ! ولی اینها دلیل نمیشه ما حجم نوسان ناگهانی نادیده بگیرم

فرض کنید من سود کردم ولی بروکر ورشکست شد نه سود منو میده نه سرمایم من حالا چکار کنیم ؟

فرض کن استاپ عمل نکرد همه سرمایم برباد رفت ؟ چکار کنیم؟

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

با سلام
        به نظر من طبیعیه که کمال احتیاط رو در انتخاب هامون لحاظ کنیم .
        اما حتی بانک ها هم در صورت ورشکست شدن که تو سالهای قبل چندین مورد اتفاق افتاد نتونستن تمام پول مشتریان رو برگردونن . و فقط درصدی از پول رو برگردوندن .
        یا این حال من فکر میکنم این اتفاق چند روز پیش اصلا شبیه اتفاقات بحران اقتصادی جهانی نیست و زود گذر هست و جای نگرانی نداره .
        البته فقط نظر شخصی هست .
        و فاركس وسيع است به وسعت زندگي
        و ساده است به سادگيه زندگي

نظر

نوشته اصلی توسط مسلم آل شبر نمایش پست ها
          سلام دوست عزیز

من بحث فردی نکردم که این سوالات از من بپرسید وقتی که بروکرها و شرکتها و بانکها متضرر یا ورشکست میشوند بنظرم بحث فراتر از پوزیشن گرفتن من یا شما باشه

فردی هست که 5000 دلارش شد 150هزار دلار یکی دیگه 650هزار دلار سود کرد ! ولی اینها دلیل نمیشه ما حجم نوسان ناگهانی نادیده بگیرم

فرض کنید من سود کردم ولی بروکر ورشکست شد نه سود منو میده نه سرمایم من حالا چکار کنیم ؟

فرض کن استاپ عمل نکرد همه سرمایم برباد رفت ؟ چکار کنیم؟

مسلم عزیز میخواستم بهت راه حل بدم اگه جواب سوالات رو میدادی جواب تمام این ابهامات رو هم میگرفتی.

حالا من خودم به جای شما جواب میدم تا به جواب برای شما هم برسیم.

سلام اقا مسلم

سه تا سوال

شما توی پوزیشنهات استاپ لاس مشخص داری ؟ قطعا دارم
          سوال دوم اینکه توی هر پوزیشن چند درصد ریسک میکنی؟ فرضا 3%
          سوال سوم اینکه همزمان ماکزیمم چند تا پوزیشن باز داری؟ ماکزیمم 5 پوزیشن
          خوب بعنوان جوابهای فرضی کسی که ماکزیمم 5 پوزیشن داره و در هر پوزیشن 3 % ریسک میکنه نهایتا نیاز داره 15 % از سرمایه اش داخل بروکر باشه که برای کمی حاشیه امنیت میگیم 20 % ، چه نیازی هست این فرد تمام سرمایه اش داخل بروکر باشه ؟ خوب مثلا هر ده سال یکبار یک اتفاق مثل اتفاق روز 5شنبه بیفته و بفرض اون فرد روی فرانک معامله داشته باشه و بفرض استاپش عمل نکنه و بفرض تمام سرمایه اش بسوزه ، خوب نهایتا این فرد 20 درصد از سرمایه اش رو از دست میده و بقیه سرمایه اش دست خودش هست . پس اینکه کسی در این اتفاقات تمام سرمایه اش از بین بره راهکار داره.

نظر

مثال

بروکر ironfx در ین مورد حمله مشتریانش قرار گرفت بدلیل ناتوانی بروکر در پس دادن سرمایه مشتریان !

فردی که که پوزیشنهای با استاب باز کرده بود میبینه همه پوزیشنها با 120پیپ استاپ خورده و حسابش منفی 3000 شده ؟

خوب این فرد همه چیز مراعات کرده لی بروکری که این همه سال باش کار کرده و مشکلی نداشته الان نه فقط پولشو پس نمیده لکه طلبکارم هست ؟

نظر

سلام خدمت مسلم عزیز

مسلم جان با نگرش اصلی شما در مورد چالش به وجود آمده کاملا موافقم لازم هست که دوستانی که برای این موارد پلنی ندارند حتما برنامه ای بچینند ولی نظر شما را به متن زیر که در بخش بیگ بن داره به دوستان ارائه میشه جلب میکنم تنها به این هدف که شما فرمودید مدیریت سرمایه کلیشه ای و در این موارد ناکار آمد هست و بنده مخالف این نظر هستم.

مسلم جان این یک گفتگوی دوستانه بود و اصلا قصد نقض فرمایش شما را نداشتم فقط خواستم مشارکتی در تاپیک و بحث داشته باشم

ارادتنمند

ورود به معامله با منطق انسانی
              خروج
              از معامله با احساس ماشینی
              لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

مسلم عزیز میخواستم بهت راه حل بدم اگه جواب سوالات رو میدادی جواب تمام این ابهامات رو هم میگرفتی.

حالا من خودم به جای شما جواب میدم تا به جواب برای شما هم برسیم.

خوب بعنوان جوابهای فرضی کسی که ماکزیمم 5 پوزیشن داره و در هر پوزیشن 3 % ریسک میکنه نهایتا نیاز داره 15 % از سرمایه اش داخل بروکر باشه که برای کمی حاشیه امنیت میگیم 20 % ، چه نیازی هست این فرد تمام سرمایه اش داخل بروکر باشه ؟ خوب مثلا هر ده سال یکبار یک اتفاق مثل اتفاق روز 5شنبه بیفته و بفرض اون فرد روی فرانک معامله داشته باشه و بفرض استاپش عمل نکنه و بفرض تمام سرمایه اش بسوزه ، خوب نهایتا این فرد 20 درصد از سرمایه اش رو از دست میده و بقیه سرمایه اش دست خودش هست . پس اینکه کسی در این اتفاقات تمام سرمایه اش از بین بره راهکار داره.
                فرض کن من 10000 دلار سرمایه دارم فقط 20درصدش انتقال بدم به حسابم در بروکر؟ یعنی 2000دلار ؟

برای منی که کسب کاری جز ف.ارکس ندارم سخته چون حداقل 10 درصد در ماه لازم دارم یعنی 1000 دلار

با فرض شما در ماه 200 دلار خواهد شد

اگر درست متوجه نشدم لطفا توضیح بدید با ذکر مثال

موفق باشید

نظر

با درود
                  منم با جناب فرهاد موافقم. تقریبا یک ساله دارم از این روش استفاده می کنم و راضی ام. به خاطر بلایی که سال گذشته در مورد لیبرتی رزرو سرام اومد و باعث شد نیم کال بشم، دیگه هیچ وقت کل سرمایه ارزی ام رو در حساب بروکر نمیریزم. مثال اگر بخوام 10 هزار دلار در فا-رکس سرمایه گذاری کنم. تنها 10 درصد سرمایه یعنی 100 دلار رو به حساب بروکر می ریزم و هر زمان که این هزار دلار کال شد حساب رو مجدد با 1000 دلار دیگه شارژ می کنم! پوزیشن هایی که می گیرم بر مبنای حساب 10 هزار دلاری هست. مثلا من برای هر پوز فقط 2 درصد ریسک در حساب 10 هزار دلاری در نظر گرفتم اما در حساب 1000 دلاری 20 درصد ریسک به ازای هر پوزیشن.

واقعا چه لزومی داره همه پولی رو که قصد کار در فار-کس داریم رو به حساب بروکر بریزیم؟! وقتی ما در بازاری که لوریج داره کار می کنیم چه لزومی هست همه پول رو در این بازار نامن که ممکنه اتفاقات زیادی بیافته بریزیم؟ از کجا معلوم که بروکر ورشکست نشه ؟ از کجا معلوم که فردا بروکر ادعا نکنه ما دیگه با ایرانی ها کار نمی کنیم؟ از کجا معلوم فردا همین حساب وبمانی که خیلی ازش مطمئنیم به سرنوشت لیبرتی رزرو دچار نشه؟ از کجا معلوم دوباره اتفاقی مثل فرانک تا ساعاتی دیگه اتفاق نیافته؟ چطور انقدر مطمئن باشیم؟ احتیاط شرط عقل است.
                  موفق و پاینده باشید.
                  انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

نوشته اصلی توسط مسلم آل شبر نمایش پست ها
                    فرض کن من 10000 دلار سرمایه دارم فقط 20درصدش انتقال بدم به حسابم در بروکر؟ یعنی 2000دلار ؟

برای منی که کسب کاری جز ف.ارکس ندارم سخته چون حداقل 10 درصد در ماه لازم دارم یعنی 1000 دلار

با فرض شما در ماه 200 دلار خواهد شد

اگر درست متوجه نشدم لطفا توضیح بدید با ذکر مثال

موفق باشید

نه درست متوجه نشدید

شما ده هزار دلار دارید که در هر پوزیشن مثلا 3% ریسک میکنید یعنی سیصد دلار ، و ماکزیمم 5 پوزیشن باز همزمان هم دارید یعنی شما ده هزار دلار سرمایه دارید که نهایتا 1500 دلار از اون درگیر هست ، خوب چه لزومی هست که 8500 دلار بقیه داخل بروکر باشه؟ شما همون 1500 دلار یا نهایتا دو هزار دلار رو داخل بروکر بزارید و هر پوزیشن هم مثل قبل سیصد دلار ریسک کنید و هرزمان مبلغ داخل بروکر بخاطر استاپها کمتر از 1500 دلار شد دوباره شارژ کنید. اینطوری اگه بروکر کلاهبرداری کنه یا اینکه اتفاقی مثل روز 5 شنبه بیفته شما نهایتا 2000 دلار از دست میدید و بقیه پول دست خودتون و یکجای امن هست .

نظر

نه درست متوجه نشدید

شما ده هزار دلار دارید که در هر پوزیشن مثلا 3% ریسک میکنید یعنی سیصد دلار ، و ماکزیمم 5 پوزیشن باز همزمان هم دارید یعنی شما ده هزار دلار سرمایه دارید که نهایتا 1500 دلار از اون درگیر هست ، خوب چه لزومی هست که 8500 دلار بقیه داخل بروکر باشه؟ شما همون 1500 دلار یا نهایتا دو هزار دلار رو داخل بروکر بزارید و هر پوزیشن هم مثل قبل سیصد دلار ریسک کنید و هرزمان مبلغ داخل بروکر بخاطر استاپها کمتر از 1500 دلار شد دوباره شارژ کنید. اینطوری اگه بروکر کلاهبرداری کنه یا اینکه اتفاقی مثل روز 5 شنبه بیفته شما نهایتا 2000 دلار از دست میدید و بقیه پول دست خودتون و یکجای امن هست .
                      با حرف شما موافقم اما در فا-رکس 15 درصد ریسک کلی برای پوزیشن های باز خیلی زیاده. مگر تایم فریم ترید شما ماهانه باشه. ماکزیمم حد ریسک برای پوزیشن های باز بیش از 3 درصد در تایم روزانه و بیش از 5 درصد در تایم هفتگی بدور از منطق ترید هست .
                      انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

ببخشید karen92
                        من فکر میکنم این بازی دو و سه درصد بازی بروکر هاست ....
                        یعنی شما میتونی از کل سرمایه ای که فرضا تو زندگی یا تو بانک داری برای هر پوزیشن توی دو یا سه درصد ریسک بری ...این خیلی هم درسته ... اما دلیل نداره همه پولتو توی بروکر بریزی بعد در هر پوزیشن 3 درصد ریسک کنی ... در حقیقت 3 درصد باید از سرمایه فرضی باشه که میخوای تو کار ازش استفاده کنی ... و واقعا دلیلی نداره که همه پول رو توی بروکر بریزین ...البته این نظر شخصی هست

و فاركس وسيع است به وسعت زندگي
                        و ساده است به سادگيه زندگي

نظر

نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
                          با حرف شما موافقم اما در فا-رکس 15 درصد ریسک کلی برای پوزیشن های باز خیلی زیاده. مگر تایم فریم ترید شما ماهانه باشه. ماکزیمم حد ریسک برای پوزیشن های باز بیش از 3 درصد در تایم روزانه و بیش از 5 درصد در تایم هفتگی بدور از منطق ترید هست .

در مثل مناقشه نیست

این فقط مثال بود شما با سیستم خودتون مچش کن.

نظر

نوشته اصلی توسط amir parsa نمایش پست ها
                            ببخشید karen92
                            من فکر میکنم این بازی دو و سه درصد بازی بروکر هاست ....
                            یعنی شما میتونی از کل سرمایه ای که فرضا تو زندگی یا تو بانک داری برای هر پوزیشن توی دو یا سه درصد ریسک بری ...این خیلی هم درسته ... اما دلیل نداره همه پولتو توی بروکر بریزی بعد در هر پوزیشن 3 درصد ریسک کنی ... در حقیقت 3 درصد باید از سرمایه فرضی باشه که میخوای تو کار ازش استفاده کنی ... و واقعا دلیلی نداره که همه پول رو توی بروکر بریزین ...البته این نظر شخصی هست

منظور شما از جمله اول چیه؟ یعنی بروکرها میگند 2 یا سه درصد ریسک کنید؟ اگر چنین تفکری دارید سخت در اشتباهید برعکس بروکر دلش می خواد تا جایی که میشه شما ریسکتون رو بالا ببرید مخصوصا زمانی که بروکر یک مارکت میکر باشه. این میزان حد ریسک در تایم فریم های متفاوت رو یک مدیریت ریسک معقول با توجه به نوع ساختار استراتژی مطرح می کنه و چیزیه که خیلی از تریدرهای بزرگ و مطرح جهان روی اون توافق اجماع دارند!

در مورد جمله دوم خوب منظور بنده هم همین بود دیگه. نباید کل سرمایه واقعی که قصد سرمایه گذاری در بازار رو دارید رو در بروکر بریزید. اگر مطلب بنده رو به دقت می خوندید متوجه منظورم میشدید.

نظر

با نظر همه دوستان موافقم زمانی بود که نگه داشتن سرمایه به دلار بهتر از خارج کردن اون و گذاشتن در حساب بانکی بلندمدت بود اما حرکت اخیر این دیدگاه رو به شدت پر ریسک کرده و به شخصه بعد از این برنامه ریختم که بخشی از سرمایه رو خارج کنم با اینکه شرایط کشور به سبب کاهش ارزش ریال و اینکه عملا سود بانکی پایین تر از تورم هست و نگه داشتن سرمایه به ریال در حساب بانکی و دریافت سود ماهانه کم بازده تر است ولی اسایش و خیال راحت از بابت امنیت سرمایه برام مهمتر شده اما تا الان به برنامه مدونی نرسیدم فکر میکنم نصف سرمایه رو خارج کردن و همجنین نصف سود رو هر ماهه خارج کنم اما باز هم ترس از دست داددن نصف سرمایه تو شرایط اینچنینی باز هم باعث ترس هست و میتونه رو کفیت زندگی تاثیر بگذاره ولی تاپیک به جایی بود جناب مسلم و نظرات دوستان هم مفید بود اما نکته اینجاست که هر چی سرمایه بیشتری جهت امنیت روانی خارج کنیم سود دهی هم کمتر میشه و هر چی سرمایه بیشتری درگیر باشه امنیت سرمایه و اسودگی خاطر کمتر که به نظرم هر فردی بنا به شرایط زندگیش از لحاط معیشتی این درصد ها براش متفاوت هست و لزوما درصد سرمایه درگیر برای من شاید برای شخص دیگر مفید نباشه به هر صورت جنگ همیشگی ترس و طمع در افکار انسان همیشه یوده و خواهد بود بایستی به یک تعادل منطقی که برای هر فرد متفادت هست رسید اما نکته اینجاست که بعد از حرکت فرانک زور احساس ترس برای من بیشتر از طمع شده و تا دیروز که هر وقت نیاز داشتم برداشت میکردم به این نتیجه رسیدم که باید برداشت با برنامه رو برای خودم تنظیم کنم

موفق وپیروز باشید

نظر

پردازش ...
                              X