اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سوالرمهم در رابطه با کلیت فارکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سوالرمهم در رابطه با کلیت فارکس

با سلام به همه من چندتا سوال داشتم
    باتوجه به اینکه این بازار خیلی ساز و کار شفافی نداره می خواستم بدونم آیا اینکار یعنی ترید فارکس اسم واقعا تجارت هست یا یه قماره منظورم از قمار یعنی سود ، سودکنندگان از ضرر ، ضررکنندگان حالا یا از سرمایه مشتری داخل بروکر یا داخل خود بازار چون دقیقا شرکت های قمار هم سود برنده هارو از ضرر بازنده ها می دن و برای آیا اصلا می شه تو این بازار همه سودکننده باشن؟ و برای هر 1 دلار سودی که من می کنم حتما باید یکی 1 دلار ضرر کرده باشه

نوشته اصلی توسط ymz1376 نمایش پست ها
    با سلام به همه من چندتا سوال داشتم
    باتوجه به اینکه این بازار خیلی ساز و کار شفافی نداره می خواستم بدونم آیا اینکار یعنی ترید فارکس اسم واقعا تجارت هست یا یه قماره منظورم از قمار یعنی سود ، سودکنندگان از ضرر ، ضررکنندگان حالا یا از سرمایه مشتری داخل بروکر یا داخل خود بازار چون دقیقا شرکت های قمار هم سود برنده هارو از ضرر بازنده ها می دن و برای آیا اصلا می شه تو این بازار همه سودکننده باشن؟ و برای هر 1 دلار سودی که من می کنم حتما باید یکی 1 دلار ضرر کرده باشه
    نگاه به بازیگران بازار باید کرد . شما فقط زاویه سوداگران رو در حال تماشا هستید.

یک تفکر کنید :

سوداگران
    تجاری ها
    خرده پاها
    بانک ها
    .
    .
    .
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

من فکر می کنم بروکرها که به این کار می گن ترید یا تجارت اشتباه می گن درواقع این بروکرها هم نوع دیگری از شرکت های کازینو هستند البته با طرز کار کرد متفاوت ( مثلا بجای شرط بندی روی نتایج فوتبال و ... در بروکرها ما رو قیمت ها شرط بندی می کنیم (البته باتوجه به اینکه با تحلیل درست می شه راه رو پیدا کرد ولی هنوز همون کاربرد قمارخونه رو داره چون 90 درصد بازنده داره)

نظر

درود
        پوزش میخواهم ، هنوز متوجه نشدم :
        کلیت بازار یا کلیت بروکر ؟؟؟ کدام مدنظر شماست؟

نظر

نوشته اصلی توسط ymz1376 نمایش پست ها
          من فکر می کنم بروکرها که به این کار می گن ترید یا تجارت اشتباه می گن درواقع این بروکرها هم نوع دیگری از شرکت های کازینو هستند البته با طرز کار کرد متفاوت ( مثلا بجای شرط بندی روی نتایج فوتبال و ... در بروکرها ما رو قیمت ها شرط بندی می کنیم (البته باتوجه به اینکه با تحلیل درست می شه راه رو پیدا کرد ولی هنوز همون کاربرد قمارخونه رو داره چون 90 درصد بازنده داره)
          شرکت های بانری برای شرط بندی هست ، اما ماهیت بروکر و مارکت فرق داره ! شما شرط بندی میکنید وقتی دلار میخرید یا میفروشید؟ نه واقعاً داریم تجارت میکنیم . اگر بخوایم به این دید نگاه کنیم ، خرید فروش ماشین مسکن طلا همه و همه یک نوع شرط بندی است چون ما اشراف بر اینده نداریم که بالا میره یا پایین فقط رو قیمت حاضر شرط بستیم و بس
          آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

فارکـس قمار نیست اما برخی ها در عمل با دید قمارگونه وارد اون می شوند و وقتی ضرر می کنند تصور می کنند فارکـس قمار هست. 90 درصد بازندگان این بازار یا با اصول ترید آشنا نیستند یا بلد هستند اما قواعدش را رعایت نمی کنند.
            بیش از 90 درصد بروکرها واقعا به مارکت اصلی وصل نیستند و نقش کازینو را دارند.
            خلاصه کلام اینکه راز موفقیت در این بازار بصورت خلاصه در امضاء بنده نهفته هست:

انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت در فــارکــس .
            انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

من همیشه با کلیت بازار مشکل داشتم

اصلا نحوه قیمت گذاری در بازار چطوریه ؟ محاسبات کامپیوتری ویژه ایی دارد ؟
              .
              مثلا بانک مرکزی یک کشوری برای تثبیت نرخ ارز خودش باید حتما با تزریق پول نرخ خودش جابه جا بشه یا صرفا عنوان کردن یک عدد به عنوان شاخص ...

فرض کنید من 10 میلیارد دلار پول دارم و میخوام به دلارنیوزلند تبدیل کنم . چقدر در نرخ ارز دلار نیوزلند تاثیر خواهد داشت ؟آیا باعث افزایش ارزش دلار نیوزلند میشوم ؟ این افزایش چقدر هست؟

این محاسبات در کدام بانک انجام میشود ؟ بانک مبدا ؟! یا بانک مقصد ؟

من دنبال فرمول قیمت گذاری ام .

اصلا بیان فرض کنید شرکت x میخواد سهام شرکتشو در بازار بورس عرضه کنه قیمت هر سهم هم 1000 تومن . همه میدونیم در صورتی ارزش سهام از 1000 تومن بالاتر میره که خریدار داشته باشه .خوب ! حالا برای اینکه ارزش این سهم برسه به 2000 تومن چقدر باید خریدار در بازار داشته باشد ؟؟؟

نظر

سوال شما از دو منظر قابل بررسی و پاسخگوئیست . یکی تحقیق درمورد مکانیزمهای کشف قیمت در بازارهای با میزان نقدشوندگی بالا مانند بورس نیویورک ، تبادلات ارزی فـارکس

که بالطبع دارای فرمولبندی خاص و پیشرفته هستند و البته از بازارسازها و معامله گران خرد و کلان بسیاری بهره میبرند

و از طرفی بازرهای با وسعت کمتر با مکانیزمهای محاسباتی نه چندان قوی مانند بورسهای کالا یا سهام کشورهای کوچکتر و ضعیفتر یا در کل با گردش مالی یا همان نقدشوندگی

به مراتب کمتر و بازار کوچکتر .

از زمان پیدایش مبادلات پایاپای و کلا تجارت ، مسئله ای بوده به نام چانه زنی بر سر تعیین قیمت یک محصول و در نهایت انجام معامله مقداری بر اساس معیاری خاص (کالا یا پول)

که همیشه اصول واحد قیمت گزاری بازار هم تحت الشعاع همین اصل یعنی چند و چون معاملات انجام شدهء معامله گران یعنی یکی از منظر توافق قیمت و دیگری مقدار معاملهء

انجام شده در قیمت توافقی و در نهایت هم شکل گرفتن عرف قیمت در بازارهای با تعداد بالای معاملات بوده .

بعدها هم که بورسهای متعدد و معروفی که به مرور شکل گرفته اکیدا براساس میزان عرضه و تقاضا و البته ایجاد تالارهای با معاملات رودررو ، با تکنیکهای چانه زنی مختلف و در

نهایت هم مکانیزمهای ثبت قیمتهای پایانی (خیلی مهم) در انتهای روز یا ساعتی معین برای خاتمه دادن به معاملات کثیر و رسیدن به محدوده (رینج)قیمت توافقی پایان روز در یک

ابزار معاملاتی (سهم ، کالا ، ارز ، ابزار مشتقه ...) میباشد که اکثرا از اصول ساده ای پیروی میکنند .

به خاطر همین هست که شاید در طول (ابتدا تا انتها) ساعات برپایی بازار یا همان شروع روز کاری بورس ، چارت قیمتی ابزار معامله ای خاص رو نگاه کنید و از تغییر قیمت زیاد

متعجب و حتی سردرگم شوید که بالاخره قیمت تا کجا بالا و پائین خواهد شد یا مثلا در روز بعد چه اتفاقی خواهد افتاد یا حتی بگوئید معامله گران حرفه ای با چه جراتی دست

به معاملات روز بعد میزنند ، ولی شاید ندانید که کل حرکت قیمت در چارت قیمت (ساعات ابتدائی تا انتهای فرضا وال استریت) در واقع جوش و خروشها و به نوعی جنگ چانه زنی

بر سر کشف و تعیین قیمت و نتیجه گیری آن در انتهای روز بوده ، به همین علت است که قیمت پایانی مهریست بر تمامی تقلاها و جد و جهدهای کل روز کاری بورس و باز به

همین دلیل است که حتی این موضوع روی بازارهای بسیار بزرگ 24 ساعته ای مانند فـارکس هم تاثیر خود را گذاشته و اندکی بعد از کف زدن و تشویق زنگ پایانی بازار وال استریت

در روز جمعه ، اکثر پلتفرمهای فـارکسی قطع و هفته را به پایان میرسانند . به تعبیری اینبار برادر بزرگتر به احترام برادر ته تاقاری ! کوچکتر خود تا دو روز از ادامهء راه سرباز میزند .

اما سیستمهای مالی و تعیین قیمت در بازارهای رسمی یک مکانیزم دیگری هم دارند به نام خرید و فروش در بلوکهای مقداری (کاملا قراردادی و قابل تنظیم طبق فرمول و قوانین

محاسباتی خاص ) ، میانگین حجمی و تعیین نقاط فشار قیمت و در نهایت اعلام و حرکت نقطه به نقطهء قیمت (SPOT) و احراز قیمتهای بالائی یا پائینی و در موارد پیشرفته تر

(خصوصا بازار تبادلات ارزی بین الملل) تعیین اسپرید ، و گسترش (Wide) آن ، همچنین تکنیکها و ابزارهای مالی مانند آپشن و ... که توضیح دقیق آن از عهدهء این مقال خارج است

که البته دائما در حال آزمایش و پیشرفت بوده و با آمدن سیستمهای بر طبق محاسبات کامپیوتر ، اجرای روزانه ء میلیونها درخواست آنلاین معامله از اقصی نقاط جهان را با دقتی

بسیار بالا امکان پذیر ساخته . فقط اینرا بدانید که شکل دهی بازارهای نقطه به نقطهء قیمت هنوز هم توسط عرضه های بازارسازهای بزرگ شروع و در نهایت توسط تقاضاهای

بزرگ شکل و توسط مکانیزمهای بازارسازی بروکرها (خصوصا بصورتSPOT و در خیلی موارد غیر ECN) در سراسر جهان چه برای سفته بازان کوچک و بزرگ (موسسات مالی)

و چه برای موسسات صرافی و EXCHANGE ارزی ، در نهایت به مانند بازارهای بورسی کوچکتر (سهام و کالا و ...) قیمت تعیین و اصطلاحا کشف میشود .

دانستن ماهیت و کلیت داستان تعیین قیمت تا حدی خوب است ، حتی در بعضی موارد به معامله گر جزء نوعی انگیزه برای ادامهء راه خواهد داد ، خصوصا با مطالعهء در

بورسهایی مانند بورس شیکاگو که نمایندگان آن بصورت جزء (با مقدار حساب شده و کم) در سطوح مختلف وارد معاملات با حجم و ریسک معین میشوند ، نوعی متد و روش کار

را بصورت ضمنی خاطر نشان میسازد ، با اینحال غور و تحقیق زیاد میتواند به تحلیل و فرسودگی فکری معامله گر نیز منجر شود که رعایت احتیاط شرط کار است .

فقط برای جا افتادن بیشتر یکی واژهء spread و منشاء پیدانش آن (فقط از wikipedia) برای مطالعه باید جالب باشد ، و البته خواندن کتاب بنیادهای اقتصادی در بازار ارز (محمد مساح)

اکیدا توصیه میشود .

نظر

سلام
                  ممکنه من رو راهنمایی کنید برای ایجاد یک اکانت واقعی برای معامله روی جفت ارزها چیکار باید انجام بدم؟
                  ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط salib نمایش پست ها
                    سلام
                    ممکنه من رو راهنمایی کنید برای ایجاد یک اکانت واقعی برای معامله روی جفت ارزها چیکار باید انجام بدم؟
                    ممنون
                    سلام

باید فرم افتتاح حساب واقعی از لینکی که در امضام هست پر کنید .سپس به کابین شخصیتون وارد بشید و مدارک خواسته شده را ارسال کنید .
                    ویرایش توسط مصطفی : https://www.traderha.com/member/9-مصطفی در ساعت 03-09-2015, 11:16 AM
                    با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://cabin.pcmfa.co/fa/ref/MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

دوستان برای خرید و فروش وب مانی میتوانید از سایت زیر استفاده کنید :

http://irancma.com/webmoney/
                      با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://cabin.pcmfa.co/fa/ref/MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

پردازش ...
                      X