اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بازار فرصتی برای موفقیت یا بهانه ای برای شکست

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• بازار فرصتی برای موفقیت یا بهانه ای برای شکست

سلام

به این دلیل برای ارائه نظراتم از تاپیکهای مشابه دیگر قبلی که توسط دیگر دوستان ایجاد شده اند استفاده نکرده و تاپیک جدید ایجاد کردم که میدونم این صحبتها حاشیه زیادی را ایجاد خواهند کرد و موجب ناراحتی احتمالی صاحب تاپیک میشود.

از مدیران محترم فروم هم خواهش دارم با توجه به این که شخصا واکنش های منفی دیگران دور از انتظارم نیست کمی بیشتر تحمل نموده و سریعا اقدام به بستن تاپیک ننمایند تا فرصتی باشه برای دیدن نظرات و صحبت های متفاوت و فراهم شدن فرصت قضاوت کردن خوانندگان. هر چند که انتظار ندارم همه دوستان بهره ببرند ولی اگر حتی برای تعداد کمی هم باعث ایجاد دید حقیقی و در نتیجه انتخاب مسیر بهتر باشد ارزش دارد که واکنش های منفی را تحمل کنم.

صحبت ها خیلی هم نو نیستند و قبلا در جاهای دیگر باز هم شنیده و خوانده شده اند و با واکنش های منفی سرکوب و مختومه شدند بدون هیچ نتیجه ای ولی شخصا احساس مسئولیت و وجدانم اجازه نمی دهد با بیان نکردن آنها چشمم را بسته و هرچند که شاید بتوانم کمکی جزئی حتی به تعدادی اندک داشته باشم و ببینم دیگران متضرر شده و به خاطر نا آگاهی از پیدا کردن راه درست بازمانده اند. آگاهی هایی که زیاد هم پیچیده نیستند ولی کلید موفقیت می باشند.

میدانم الان یک سری از دوستان میان و میگن رو چه حساب چنین ادعایی میکنی و مدرک موفقیت خودتو نشون بده که حالا میخوای برای دیگران دل بسوزونی. جوابم به این دسته از مخاطبان این هست که لطفا فقط یک بار صبر کرده و خود نتیجه را لمس کنند و بعد قضاوت کنند. متاسفانه همان دلایل و عواملی که بنده قصد دارم در موردشون صحبت کنم باعث به وجود اوردن چنین دیدگاه و انتظاری شده که به شما حق میدم چون تجربتون از بازار و شواهدتون از اطرافیان باعث شده که به چنین دیدگاهی برسید و معیار قرار دهید. فقط خواهش میکنم حد اقل اگر هم مخالفید و مطالب را از نظر خود مفید نمیدونید به احترام دیگر کاربران عزیز که شاید مطالب برایشان مفید باشد فعلا حاشیه ایجاد نکنید.... ولی قول میدهم تمام پرسشها و نظرات شما عزیزان را هم تک تک پاسخ دهم. فقط خواهشی که دارم این هست که فرض بگیرید الان یک تاپیک غیر مفید مانند صدها تاپیک موجود در اینترنت ایجاد شده و نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت.
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

جناب جبل عاملی عزیز منتظر مطالب مفیدتون هستیم.
    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

چند تا سوال دارم که برای همه ما اتفاق افتادند و جواباش برای تک تک ما مهم هستند و تا زمانی هم که برای این سوالات پاسخی پیدا نشه و بعد راهکاری با توجه به پاسخها در نظر گرفته نشه این چرخه ضرر کردن و نا امیدی و بی اعتمادی تا آخر عمر کاری ادامه خواهد داشت. تمام شدن دوره ضرر کردن و به سود رسیدن و آن هم سود پایدار و مطمئن هیچ پیشنیازی ندارد غیر از آگاهی از نکات کلیدی و دید واقعی . وگرنه با باورها و انتظارات جاری هیچ امیدی به اتمام دوره ضرر نیست.

سوالت شخصی :
      1 – چند نفر از ما در آغاز هر هفته جدید با اشتیاق منتظر باز شدن بازار برای معامله هستیم که همچون هفته های گذشته سود مطمئن و پایدار با حد اکثر آسودگی و آرامش از بازار کسب کنیم ؟
      2 – چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟
      3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار با امید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟
      4 – چنتا معامله داشتیم که بعد از بسته شدنشان با هر نتیجه ای، از نتیجه آن مطمئن بوده و مطlئن به اخذ تصمیم درست بودیم ؟
      5 – چند بار وقتی حد سودمون لمس شد با خودمون گفتیم این نتیجه برای معامله روشن بود و در معاملات بعدی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتر معامله کردیم ؟
      6 – چند بار بعد از بسته شدن معاملات گفتیم خداراشکر که این یکی هم با سود بسته شد انشاالله بعدی هم با سود بسته میشه ؟
      7 – چند بار در زمان ورود به معامله گفتیم کاش این یکی هم به امید خدا با سود بسته بشه ؟
      8 – چند بار وقتی با ضرر از بازار خارج شدیم از روش معاملاتی نا امید نشده و به دنبال روش جدید یا دستکاری سیستم نرفتیم ؟
      9 – آیا مدیریت سرمایه ای را استفاده میکنیم که با توجه به حالات و شرایط مختلف بازار بالاترین سود مطمئن و امن را داده باشه و در شرایط خوب بازار جبران کسب سود در شرایط بد شده باشه ؟
      10 – چند بار بازار را سر زنش کردیم که چرا خلاف معاملات ما حرکت میکند ؟
      11 - آیا بهترین آیتم معاملاتی خود بر اساس روش معاملاتی خود را می شناسید و یا از تعدادی آیتم معاملاتی به صورت همزمان برای پیدا کردن موقعیت مناسب استفاده میکنید ؟
      12 - آیا بهترین تایم فریم که مناسب روش معاملاتی باشد را می شناسید و انتخاب کرده اید ؟
      13 - آیا برنامه ای دارید که تغیرات حرکات ذاتی بازار و تغییر شرایط حرکتی بازار را در دوره های مختلف تشخیص دهید ؟
      14 - آیا برنامه ای دارید که پس از تشخیص آن اجرا نمایید تا بهترین کسب سود را از بازار داشته باشید ؟
      سوالات عمومی :
      1 – چرا باید در فروم تاپیکی به نام استاپ های شیک و مجلسی داشته باشیم و یا حد سود هایی که به خاطر یکی دو پیپ از دست رفته اند و حد سود فعال نشده اند ولی تاپیکی به نام تی پی های شیک و مجلسی نداشته باشیم ؟ آیا تا الان به دنبال پاسخش بودید ؟
      2 – چرا فقط تعداد انگشت شماری باید به صورت لایو و با اطمینان خاطر و آرامش در فروم ها پوزیشن های لایو یا سیگنال بزارند و بقیه تنها بیننده باشند ؟ مگر فرق کار آنها با بقیه در چیست ؟
      3 – چرا باید دغدغه یک معامله گر انتخاب یک بروکر مناسب باشد در حالی که این امر ابتدایی ترین تصمیم در معامله گری هست ؟
      خروج
      لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

کدام دوستان علاقه مند، داوطلب میشوند که در ادامه پستها مشارکت کنند ؟ دوستانی که داوطلب باشند طبیعتا چون در مورد خود ایشان دقیقا تجزیه و تحلیل میشه، بهره بیشتر و سریعتر از این تاپیک خواهند برد.
        خروج
        لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

نوشته اصلی توسط Jabal.ameli نمایش پست ها
          کدام دوستان علاقه مند، داوطلب میشوند که در ادامه پستها مشارکت کنند ؟ دوستانی که داوطلب باشند طبیعتا چون در مورد خود ایشان دقیقا تجزیه و تحلیل میشه، بهره بیشتر و سریعتر از این تاپیک خواهند برد.
          سلام اقای جبل عاملی عزیز خوبی داداش
          مرسی از این همه انرژی ....مثل همیشه پیگیر مطالب مفید شما هستم
          امادگی خود را برای هرنوع تست و تجزیه و تحلیل و پیش مرگ شدن رسما اعلام میکنم....
          راه اندازی اینجور تاپیک ها دل شیر میخواد و البته نگاه اجتماعی به مقوله معامله گری و تلاش برای بهبود اوضاع کلی ...متاسفانه در حال حاضر نگاه ناسونالیستی بیشتر بر جامعه تریدری ما حکم فرماست و هر کس فکر منافع خودش هست ....
          چو می بینی که نابینا و چاه است .......................اگر خاموش بنشینی گناه است
          پیروز باشی

نظر

با تشکر از جناب جبلعاملی که این محیط رو ایجاد کردن ، من خودم چالش هایی دارم ، که به نظرم ممکنه برا خیلی از تریدر ها پیش بیاد و اومده باشه . جواب سوالات جناب جبلعاملی از نظر بنده اینطور است :

1 – چند نفر از ما در آغاز هر هفته جدید با اشتیاق منتظر باز شدن بازار برای معامله هستیم که همچون هفته های گذشته سود مطمئن و پایدار با حد اکثر آسودگی و آرامش از بازار کسب کنیم ؟اشتیاق بیشتر موافق هست ، اما مساله مهم زمانیس که میبینم هفته گذشته خیلی هم با آرامش پیش نرفته !
            2- چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟ اینطور نبوده که حتما دلهره باشد ، چون با ریسک مناسب و قابل پذیرش وارد معامله میشدم ، البته در صورتی که از معاملاتی که حدضرر را جابجا میکنیم بگذریم !! که تبدیل به لحظات سخت هفته میشه .
            3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار با امید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟ اگر منظورتون چک کردن چارت های مختلف باشه بعله ، منه تحلیل گر بخوصوص به هر دری میزنم تا چارتی مناسب پیدا کنم ، از آنجا که پلن خاصی برای این موضوع تعریف نکرده ام!4 – چنتا معامله داشتیم که بعد از بسته شدنشان با هر نتیجه ای، از نتیجه آن مطمئن بوده و مطlئن به اخذ تصمیم درست بودیم ؟ شاید این مورد بسیار کم باشد !! اطمینان از کسب سود موضوع چالشییی میباشد که بزرگان نیز نظر به اطمینانی ندارند ! من هم همینطور . اما مورد های احتمال زیاد بوده .
            5 – چند بار وقتی حد سودمون لمس شد با خودمون گفتیم این نتیجه برای معامله روشن بود و در معاملات بعدی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتر معامله کردیم ؟ بعضا کم ، زیرا حد سود رو بلد نیستم درست تعیین کنم ! بعضا روش های تریل استاپ جالب بوده ، اما به دلیل نداشتن ساختار هدف دار در پلن حدسود مشصی تعیین نبوده ! خیلی مواقع به دلیل شدو یا دنبال کردن چارت با دیدن برگشت قیمت با اینکه سمت پوزیشن درست بوده اما در نهایت باعث ضرر شده یا سوده مورده نظر کسب نشده !! که این مورده بسیار تخریب روحی به همراه داره 6 – چند بار بعد از بسته شدن معاملات گفتیم خداراشکر که این یکی هم با سود بسته شد انشاالله بعدی هم با سود بسته میشه ؟ زیاد به انشالا و ماشالا در این مقوله اعتقاد ندارم . اما بعضا بوده با رفتاری اشتباه سود کردم ، که بعدا در موقعیت های بعدی پشیامن شدم !
            7 – چند بار در زمان ورود به معامله گفتیم کاش این یکی هم به امید خدا با سود بسته بشه ؟ این مورد برایم اصلا پیش نیامده و نخواهد آمد
            9 – آیا مدیریت سرمایه ای را استفاده میکنیم که با توجه به حالات و شرایط مختلف بازار بالاترین سود مطمئن و امن را داده باشه و در شرایط خوب بازار جبران کسب سود در شرایط بد شده باشه ؟ نه ! مباحثی که من بلد بودم از مدیریت سرمایه در حد محاصبه ی حجم معامله بر اساس حدضرر بوده که میدونم کم بوده اما منابع فارسی در خصوص متاسفانه کم هست
            10 – چند بار بازار را سر زنش کردیم که چرا خلاف معاملات ما حرکت میکند ؟ رو مد سرزنش بازار نیستم به شخصه هیچوقت
            11 -آیا بهترین آیتم معاملاتی خود بر اساس روش معاملاتی خود را می شناسید و یا از تعدادی آیتم معاملاتی به صورت همزمان برای پیدا کردن موقعیت مناسب استفاده میکنید ؟ حداقل تا به حال نتونستم آیتمی رو مناسب تر انتخاب کنم ، شاید برای هر کس متفاوت باشد ، کسی رفتار یک آیتم رو بیشتر بشناسد رو اون بیشتر سود کند یا هر چی که هست .
            12 - آیا بهترین تایم فریم که مناسب روش معاملاتی باشد را می شناسید و انتخاب کرده اید ؟ راستش ؟ نه ، بعضی اوقات مدام تایم فریم عوض میکنم چک کنم واگرایی نباشه برگرده ، یا واگرایی باشه برم تو سود ! اما بسته به روحیات شخصی معمولات 1 ساعته مناسب شخص بنده است . بعضی اوقات نیز تایم بالا معامله میکنم یعنی روزانه ، که البته اگر 1-2 روز تو سود نره بره تو ضرر میوفتم دنبال تغییر تایم فریم و کنترل پوزیشن از دستم خارج میشه .
            13 - آیا برنامه ای دارید که تغیرات حرکات ذاتی بازار و تغییر شرایط حرکتی بازار را در دوره های مختلف تشخیص دهید ؟ اگر چند ماه قبل این سوال رو میپرسیدید میگفتم : بله ؟ فارسیه این سوال چیه ؟ . الان بعله دنبالم
            14 - آیا برنامه ای دارید که پس از تشخیص آن اجرا نمایید تا بهترین کسب سود را از بازار داشته باشید ؟
            بعله
            --
            سوالات عمومی :
            1 – چرا باید در فروم تاپیکی به نام استاپ های شیک و مجلسی داشته باشیم و یا حد سود هایی که به خاطر یکی دو پیپ از دست رفته اند و حد سود فعال نشده اند ولی تاپیکی به نام تی پی های شیک و مجلسی نداشته باشیم ؟ آیا تا الان به دنبال پاسخش بودید ؟ خیر متاسفانه ! ظاهرا من به شخصه دنبال اون موضوع رفته ام ، اما تی پی ؟ نه متاسفانه !
            2 – چرا فقط تعداد انگشت شماری باید به صورت لایو و با اطمینان خاطر و آرامش در فروم ها پوزیشن های لایو یا سیگنال بزارند و بقیه تنها بیننده باشند ؟ مگر فرق کار آنها با بقیه در چیست ؟ انتخاب با منه که چشمانم رو باز کنم و هر لحظه به دنبال سود باشم یا فقط مناظره گر هر موقعتیتی باشم که میدانستم به کدام سو میرود .
            3 – چرا باید دغدغه یک معامله گر انتخاب یک بروکر مناسب باشد در حالی که این امر ابتدایی ترین تصمیم در معامله گری هست ؟
            در حالی که من در حال گشت و گذار به دنبال بروکر خوب هستم و در ذهن من جای انداخته اند که این مساله ی مهمی است ، کسی دیگر دارد تیک پروفیت نوش جان میکند .

سپاس ازین موقیعت که در اختیارم قرار داده شد ،
            جواب ها شخصی بود .

مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

درود و عرض ادب
              برای مبلمان و میز صندلی چوبی روغن براق کننده گرفتم ، تقلبی از کار در اومد . بوی نفت تمام خونه را پر کرده.(بالاخره نفت یه خانه ما هم زسید!!!)تمام پنجره ها رو باز گذاشتم و بیدار موندم .تا هوا عوض شه . بد ندیدم از وقت استفاده کنم .در بحث شرکت کنم .
              سوالت شخصی :
              1 – چند نفر از ما در آغاز هر هفته جدید با اشتیاق منتظر باز شدن بازار برای معامله هستیم که همچون هفته های گذشته سود مطمئن و پایدار با حد اکثر آسودگی و آرامش از بازار کسب کنیم ؟
              2 – چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟
              3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار باامید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟
              منم مانند سایر دوستان قبل از شروع بازار هفته گذشته خودم (ژورنال) و حرکت مارکت را بررسی و کمی اتفاقات و تحلیل ها را مطالعه میکنم .
              قبل از ترید باتمرین سعی میکنم ذهنی هوشیار داشته باشم .صد البته به نیت سود (پول ساختن ) روز را شروع میکنم .

4 – چنتا معامله داشتیم که بعد از بسته شدنشان با هر نتیجه ای، از نتیجه آن مطمئن بوده و مطlئن به اخذ تصمیم درست بودیم ؟
              سعی میکنم طبق استراتژِی تصمیم (ترید)کنم .اطمینان معنی نداره یا ضرر یا سود .که از قبل تعریف شده و تصمیم بعدی
              5 – چند بار وقتی حد سودمون لمس شد با خودمون گفتیم این نتیجه برای معامله روشن بود و در معاملات بعدی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتر معامله کردیم ؟
              آرامش بدین دلیل که استراتژی نتیجه داده و با بازی احتمالی مارکت اوت نمیشم .فقط همین .آرامش خاطر اصلی در انتهای هفته و اطمینان زمانیه که پول را از کارت خرج میکنم .
              6 – چند بار بعد از بسته شدن معاملات گفتیم خداراشکر که این یکی هم با سود بسته شد انشاالله بعدی هم با سود بسته میشه ؟
              7 – چند بار در زمان ورود به معامله گفتیم کاش این یکی هم به امید خدا با سود بسته بشه ؟
              8 – چند بار وقتی با ضرر از بازار خارج شدیم از روش معاملاتی نا امید نشده و به دنبال روش جدید یا دستکاری سیستم نرفتیم ؟زمانی که ببینم با بازار سینک نیستم .فاصله میگیریم .(با عرض پوزش از شما جناب عامری عزیز و سایر دوستان .سیستم معاملاتی به نظرم بد جا افتاده. اگر صلاح)دیدید یا مجالی بود گپ میزنیم)
              9 – آیا مدیریت سرمایه ای را استفاده میکنیم که با توجه به حالات و شرایط مختلف بازار بالاترین سود مطمئن و امن را داده باشه و در شرایط خوب بازار جبران کسب سود در شرایط بد شده باشه ؟
              سود 100 که نداریم شاید 99 باشه (که هست)مدیریت سرمایه بنده با توجه به مقدار سرمایه و هدف هفتگی ،تنظیم شده.خیر بالاترین سود را نمیده اما اغلب زیانها جبران میشه .

10 – چند بار بازار را سر زنش کردیم که چرا خلاف معاملات ما حرکت میکند ؟
              ......

11 - آیا بهترین آیتم معاملاتی خود بر اساس روش معاملاتی خود را می شناسید و یا از تعدادی آیتم معاملاتی به صورت همزمان برای پیدا کردن موقعیت مناسب استفاده میکنید ؟
              اگر منظور شما گلچین کردن معاملات هست . پاسخ منفیه .اما المانها را تشخیص دادم و لحاظ کردم .
              12 - آیا بهترین تایم فریم که مناسب روش معاملاتی باشد را می شناسید و انتخاب کرده اید ؟
              از تایم فریم استفاده نمیکنم .اما سشن ها بازار را مد نطر دارم .
              13 - آیا برنامه ای دارید که تغیرات حرکات ذاتی بازار و تغییر شرایط حرکتی بازار را در دوره های مختلف تشخیص دهید
              در پاسخ به سوالال قبلی اشاره کردم .زمانی که با بازار سینک نیستم کنار میکشم . الارم آن هم مشخص هست .(زیان آنروز)
              14 - آیا برنامه ای دارید که پس از تشخیص آن اجرا نمایید تا بهترین کسب سود را از بازار داشته باشید
              .مدیریت سرمایه و مکان ورود و خروج احتمالی در شرایطی خاص.برای بنده معمولا در ماه شاید یکبارپیش بیاد .
              سوالات عمومی :
              1 – چرا باید در فروم تاپیکی به نام استاپ های شیک و مجلسی داشته باشیم و یا حد سود هایی که به خاطر یکی دو پیپ از دست رفته اند و حد سود فعال نشده اند ولی تاپیکی به نام تی پی های شیک و مجلسی نداشته باشیم ؟ آیا تا الان به دنبال پاسخش بودید ؟
              این سوال باعث شد در ایت تاپیک پست بزنم .نمی دونم شایذ بدلیل اینکه نشان دادن گذشته چارت و ورود آسانتر از خروج هست؟
              2 – چرا فقط تعداد انگشت شماری باید به صورت لایو و با اطمینان خاطر و آرامش در فروم ها پوزیشن های لایو یا سیگنال بزارند و بقیه تنها بیننده باشند ؟ مگر فرق کار آنها با بقیه در چیست
              در داشتن برنامه و دیدن نتایج آن.
              باتوجه به شرایط کنونی فکر نمیکنم الان هم مانند گذشته دنبال بروکر باشیم .اما شما به خوبی واقف هستید . اولین شرط در سرمایه گزاری امنیت آنست .سپس تسهیلات .

پ. ن : بابت غلط املایی و عوارض بی خوابی پوزش میخوام .

نظر

نوشته اصلی توسط SHIRANI نمایش پست ها
                سلام اقای جبل عاملی عزیز خوبی داداش
                مرسی از این همه انرژی ....مثل همیشه پیگیر مطالب مفید شما هستم
                امادگی خود را برای هرنوع تست و تجزیه و تحلیل و پیش مرگ شدن رسما اعلام میکنم....
                راه اندازی اینجور تاپیک ها دل شیر میخواد و البته نگاه اجتماعی به مقوله معامله گری و تلاش برای بهبود اوضاع کلی ...متاسفانه در حال حاضر نگاه ناسونالیستی بیشتر بر جامعه تریدری ما حکم فرماست و هر کس فکر منافع خودش هست ....
                چو می بینی که نابینا و چاه است .......................اگر خاموش بنشینی گناه است
                پیروز باشی
                سلام

خواهش میکنم، فقط انجام وظیفه هست.
                خواهش میکنم که دوستان همگی لطف کرده و از الفاظ و کلماتی استفاده نمایند که بنده هم راحت باشم در پاسخگویی.
                جناب شیرانی لطفا برای شروع به 14 سوال شخصی بالا پاسخ دهید.
                خروج
                لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

ازآنجا که باید هر سوال به صورت هدفمند و مستقلباید تا رسیدن به نتیجه نهایی به صورت مستقیم روش تمرکز بشه، سوالات را تک تک پیش میرویم و بعد از نتیجه هر سوال ،بعدی را شروع میکنیم.

1 - پس با توجه به سوال و پاسخ جنابعالی، شما به حدی از موفقیت در معاملات خود دست یافته اید که نحوه معامله و نتایج آن حداقل میزانی از ارضای انتظارات مالی و روانی شما از معامله کردن را براورده میکند ( حالا یا به همین سطح اکتفا میکنید و یا در پی ارتقا آن هستید که فعلا به آن نمی پردازیم ) ولی آرامشی درخور انتظارات و سطح کاری خود ندارید. این نبودن آرامش بیشتر در کدام قسمت از چرخه معامله گری شما هست ؟
                  - در زمان بررسی بازار قبل از ورود به معامله
                  - در لحظه تصمیم گیری معاملاتی و ورود به معامله ؟
                  - بلافاصله بعد از باز شدن معامله ؟
                  - زمانی که معامله مقداری چه در سود و چه در ضرر حرکت کرد و در آن محدوده قرار دارد ؟
                  - زمان بسته شدن معامله ؟
                  - بعد از بسته شدن معامله و خروج از بازار در هر معامله

نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
                  با تشکر از جناب جبل عاملی که این محیط رو ایجاد کردن ، من خودم چالش هایی دارم ، که به نظرم ممکنه برا خیلی از تریدر ها پیش بیاد و اومده باشه . جواب سوالات جناب جبل عاملی از نظر بنده اینطور است :

اشتیاق بیشتر موافق هست ، اما مساله مهم زمانیس که میبینم هفته گذشته خیلی هم با آرامش پیش نرفته !

سپاس ازین موقیعت که در اختیارم قرار داده شد ،
                  جواب ها شخصی بود .

خروج
                  لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

ازآنجا که باید هر سوال به صورت هدفمند و مستقلباید تا رسیدن به نتیجه نهایی به صورت مستقیم روش تمرکز بشه، سوالات را تک تک پیش میرویم و بعد از نتیجه هر سوال ،بعدی را شروع میکنیم.

1 - پس با توجه به سوال و پاسخ جنابعالی، شما به حدی از موفقیت در معاملات خود دست یافته اید که نحوه معامله و نتایج آن حداقل میزانی از ارضای انتظارات مالی و روانی شما از معامله کردن را براورده میکند ( حالا یا به همین سطح اکتفا میکنید و یا در پی ارتقا آن هستید که فعلا به آن نمی پردازیم ) ولی آرامشی درخور انتظارات و سطح کاری خود ندارید. این نبودن آرامش بیشتر در کدام قسمت از چرخه معامله گری شما هست ؟
                    - در زمان بررسی بازار قبل از ورود به معامله
                    - در لحظه تصمیم گیری معاملاتی و ورود به معامله ؟
                    - بلافاصله بعد از باز شدن معامله ؟
                    - زمانی که معامله مقداری چه در سود و چه در ضرر حرکت کرد و در آن محدوده قرار دارد ؟
                    - زمان بسته شدن معامله ؟
                    - بعد از بسته شدن معامله و خروج از بازار در هر معامله
                    - زمانی که معامله مقداری چه در سود و چه در ضرر حرکت کرد و در آن محدوده قرار دارد
                    - زمان بسته شدن معامله
                    مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

سلام و ارادت

پس در موراد 1 تا 3 هیچ مشکل و احساس ضعفی ندارید و با اطمینان خاطر از نتیجه بررسی های خود و تصمیمات معاملاتی، با آرامش به معامله و برداشت سود مطمئن و پایدار می پردازید ؟ در چنین صورتی در موقعیت خوبی از لحاظ شناخت بازار و روش معاملاتی قرار دارید چون موقعیت های ایده آل را یافته و در زمان و قیمت مناسب وارد و خارج میشوید. درست است ؟

4 - پس به صورت رباتیک به اجرای استراتژی خودتون می پردازید ؟ در چنین حالتی با توجه به پاسخ شما پس باید از نتایج آن راضی بوده باشید که به صورت رباتیک به اجرای استراتژی میپردازید وگرنه اگر نتایج نامطلوبی داشت که اینگونه پایبند به آن نبودید. این پایبندی خود نشان از اطمینان شما از نتیجه معاملات دارد. پس در واقع به صحت نتایج آن اعتقاد دارید و پس از ورود یا خروج از معامله احساس نمیکنید که می توانست این معامله نتیجه بهتری داشته باشد و در بهترین حالت و نتیجه خارج شده ام. درسته ؟ اگر چنین باشد باز هم در این مرحله و زمینه از تریدری هم جایگاه خوبی دارید و تا زمانی که حرکات و شرایط بازار به نحو جاری باشد شما موفق خواهید بود.

5 - تنها قسمت اول پاسخ که به رنگ آبی مارک شد مربوط به این سوال هست.منظورتون از " با بازی احتمالی مارکت اوت نمیشم " دقیقا چی هست ؟ یعنی برای حرکات غیر منتظره قیمت مانند حرکت اخیر دلار فرانک هست ؟

نوشته اصلی توسط behrad نمایش پست ها
                      درود و عرض ادب

سوالت شخصی :
                      3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار باامید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟
                      منم مانند سایر دوستان قبل از شروع بازار هفته گذشته خودم (ژورنال) و حرکت مارکت را بررسی و کمی اتفاقات و تحلیل ها را مطالعه میکنم .
                      قبل از ترید باتمرین سعی میکنم ذهنی هوشیار داشته باشم .صد البته به نیت سود (پول ساختن ) روز را شروع میکنم .

4 – چنتا معامله داشتیم که بعد از بسته شدنشان با هر نتیجه ای، از نتیجه آن مطمئن بوده و مطمئن به اخذ تصمیم درست بودیم ؟
                      سعی میکنم طبق استراتژِی تصمیم (ترید)کنم .اطمینان معنی نداره یا ضرر یا سود .که از قبل تعریف شده و تصمیم بعدی
                      آرامش بدین دلیل که استراتژی نتیجه داده و با بازی احتمالی مارکت اوت نمیشم .فقط همین .آرامش خاطر اصلی در انتهای هفته و اطمینان زمانیه که پول را از کارت خرج میکنم .

پ. ن : بابت غلط املایی و عوارض بی خوابی پوزش میخوام .
                      خروج
                      لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

سوالت شخصی :
                        1 – چند نفر از ما در آغاز هر هفته جدید با اشتیاق منتظر باز شدن بازار برای معامله هستیم که همچون هفته های گذشته سود مطمئن و پایدار با حد اکثر آسودگی و آرامش از بازار کسب کنیم ؟موقعی که بازار بسته میش من ایرادات هفته گذشته را بررسی میکنم و به نظرم اشتباهاتم خیلی راحت قابل حل هستند و تصمیم میگیرم وقتی بازار باز شد دیگه تکرار نشن ولی تو هفته بعد یه سری چیزای جدید پیش میاد وجلو گسترش سود را میگیره و این دور تسلسل همچنان ادامه داره...
                        2 – چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟من دلهره و شک ندارم چون به پلنم مطمئنم اما امید دارم بازار با من همراهی کنه تا بتونم سودم را گسترش بدم ...
                        3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار با امید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟این احساس را نداشتم تا حالا ولی در کنارش یه حس دیگه دارم و اون اینکه بتونم با موفقیت تو این بازار گره های زندگیم را رفع کنم...
                        4 – چنتا معامله داشتیم که بعد از بسته شدنشان با هر نتیجه ای، از نتیجه آن مطمئن بوده و مطlئن به اخذ تصمیم درست بودیم ؟70درصد اینجوری بوده
                        5 – چند بار وقتی حد سودمون لمس شد با خودمون گفتیم این نتیجه برای معامله روشن بود و در معاملات بعدی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتر معامله کردیم ؟شاید قبل معامله به تیپی خوردن کاملا مطئن بودم ولی با وارد شدن به بازار اطمینان کم کم لباس شک وتردید به خودش میگیره مخصوصا زمانی که معامله فرسایشی میشه...
                        6 – چند بار بعد از بسته شدن معاملات گفتیم خداراشکر که این یکی هم با سود بسته شد انشاالله بعدی هم با سود بسته میشه ؟اکثرا این حس را داشتم...
                        7 – چند بار در زمان ورود به معامله گفتیم کاش این یکی هم به امید خدا با سود بسته بشه ؟موقع ورود به معامله معمولا با یقین وارد میشم اما با رفتار بازار ممکنه یقینم تقویت بشه یا کم رنگ بشه...
                        8 – چند بار وقتی با ضرر از بازار خارج شدیم از روش معاملاتی نا امید نشده و به دنبال روش جدید یا دستکاری سیستم نرفتیم ؟من همیشه دنبال ارتقا پلن هستم جوری که بشه با بازار پیش رفت
                        9 – آیا مدیریت سرمایه ای را استفاده میکنیم که با توجه به حالات و شرایط مختلف بازار بالاترین سود مطمئن و امن را داده باشه و در شرایط خوب بازار جبران کسب سود در شرایط بد شده باشه ؟این یکی را جز تو یکی دو ماهه گذشته نداشتم و هرچند بر اساس مطالب کتب و اموزشها مدیریت سرمایه را رعایت کردم و فکر میکردم چیزی که دارم ازش به عنوان مدیریت سرمایه استفاده میکنم به روز ترین و کامل ترین است اما بعد متوجه شدم خیلی تو این ضمینه ضعف دارم ....
                        10 – چند بار بازار را سر زنش کردیم که چرا خلاف معاملات ما حرکت میکند ؟این مورد کم نبوده...
                        11 - آیا بهترین آیتم معاملاتی خود بر اساس روش معاملاتی خود را می شناسید و یا از تعدادی آیتم معاملاتی به صورت همزمان برای پیدا کردن موقعیت مناسب استفاده میکنید ؟قبلا روی 6 تا 7 جفت ارز معامله میکردم و هیچ وقت هم موفق نبودم تا اینکه تعدادشون را کم کردم
                        12 - آیا بهترین تایم فریم که مناسب روش معاملاتی باشد را می شناسید و انتخاب کرده اید ؟تایم معاملاتیم یک ساعته است
                        13 - آیا برنامه ای دارید که تغیرات حرکات ذاتی بازار و تغییر شرایط حرکتی بازار را در دوره های مختلف تشخیص دهید ؟چنین برنامه ای نداشتم و تا شایط پلن ایجاب میکنه سودمون رادریافت میکنیم .....
                        14 - آیا برنامه ای دارید که پس از تشخیص آن اجرا نمایید تا بهترین کسب سود را از بازار داشته باشید ؟اولین چیزی که تو دوره های اموزشی به ادم یاد میدن اینه که باید پا جای پای بزرگان بازار گذاشت چون ما هیچ وقت نمیتونیم به اونها برسیم هر چند این جمله درسته ولی تاثیر منفی ای که داره اینه که قدرت تصمیم گیری و اعتماد به نفس را از ادم میگیره و من فکر میکنم برنامه ریزی و داشتن پلن هم تنها کار بزرگان هست و من تنها باید ته مونده پلن اونها را استفاده کنم و به اندک سودی که به دست میارم اکتفا کنم ...مشکل اصلی ما بی برنامه گی است که من هم از این مورد استثنا نبوده ام...
                        سوالات عمومی :
                        1 – چرا باید در فروم تاپیکی به نام استاپ های شیک و مجلسی داشته باشیم و یا حد سود هایی که به خاطر یکی دو پیپ از دست رفته اند و حد سود فعال نشده اند ولی تاپیکی به نام تی پی های شیک و مجلسی نداشته باشیم ؟ آیا تا الان به دنبال پاسخش بودید ؟وقتی تاپیک اموزشی ای ایجاد که اکثرا هم تاریخ گذشته و کپی از سایرین است اولین چیزی که نویسنده تاپیک عنوان میکنه اینه که بر اساس پلن من معامله نکنید یا مثلا من مسئول سود و ضرر شما نیستم ...خوب این یعنی اینکه خود طرف هم به پلنش اعتماد نداره ..یه نکته دیگه هم که تو منابع گفته شده اینه که باید پذیرش استاپ را داشته باشیم ولی هیچ وقت گفته نشده برای گسترش سود باید چیکار کرد.....
                        2 – چرا فقط تعداد انگشت شماری باید به صورت لایو و با اطمینان خاطر و آرامش در فروم ها پوزیشن های لایو یا سیگنال بزارند و بقیه تنها بیننده باشند ؟ مگر فرق کار آنها با بقیه در چیست ؟به نظرم این برمیگرده به ویژگی شخصیتی افراد و میزان اطمینان اونها به پلن و خودشون و البته استفاده از برنامه و اصول کار هم لازمه..شاید بشه موارد و لوازم نقاشی را در دوره های مختلف اموخت اما هر کس بوم و رنگ و قلم و...را بشناسه نمیتونه نقاش خوبی بشه ...هر کس استعداد خاصی داره و لی میشه با تلاش بیشتر جبران نقاط ضعف را نمود....
                        3 – چرا باید دغدغه یک معامله گر انتخاب یک بروکر مناسب باشد در حالی که این امر ابتدایی ترین تصمیم در معامله گری هست ؟به نظرم انتخاب بروکر اصلی ترین شرط و اولین شرطه که البته کمتر بهش توجه میشه بنده خودم افرادی را دیدم که چند ساله دارن ترید میکنند اما هنوز کامل ابزار های متا تریدر را بلد نیستند چه برسه به بروکر و انتخاب اون....
                        [/QUOTE]

نظر

نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
                          - زمانی که معامله مقداری چه در سود و چه در ضرر حرکت کرد و در آن محدوده قرار دارد
                          - زمان بسته شدن معامله
                          با توجه به شرایطی که تا کنون بیان و تایید کردید

پس با توجه به سوال و پاسخ جنابعالی، شما به حدی از موفقیت در معاملات خود دست یافته اید که نحوه معامله و نتایج آن حداقل میزانی از ارضای انتظارات مالی و روانی شما از معامله کردن را براورده میکند ( حالا یا به همین سطح اکتفا میکنید و یا در پی ارتقا آن هستید که فعلا به آن نمی پردازیم ) ولی آرامشی درخور انتظارات و سطح کاری خود ندارید.
                          - موارد زیر در ایجاد آرامش بیشتر و نهایتا ایجاد فرصتی برای ارتقا سطح کاری ( تریدری - تحلیلی - رفتار شناسی بازار - روانشناسی معامله ) شما از طریق مطالعه کمک میکند.

این عدم آرامش شما می تواند متاثر از نتیجه مالی معامله باشد. اولین و ساده ترین راه برای جلوگیری از تاثیر مالی معامله یا معاملات باز و جاری، که چه در سود و چه در ضرر باشند و شما با توجه به آن متاثر از میزان ریالی نتیجه معاملات تحت تاثیر قرار گرفته و میتواند منجر به اخذ تصمیمات احساسی نا درست در معاملات مانند خروج در زمان و قیمت نامناسب از بازار باشد. مثلا اگر بالانس شما 10.000 باشد و در نتیجه معامله یا معاملات جاریتان به میزانی که شما از نظر روانی ظرفیت پذیرش و تحمل آن را نداشته باشید به سود یا ضرر وارد شود، هرچند هم که بر اساس ضریب موفقیت معاملات قبلیتان این اطمینان را دارید که معامله جاری هم با نتیجه مطلوب بسته خواهد شد ولی در ضرر اندک ( اکثرا در ابتدای ورود به معامله رخ میدهد و سپس وارد محدوده سود میشود ) یا با سودی محدود و کمتر از آنچه که در برنامه معامله تان وجود داشته از بازار خارج می شوید. طبق راهنمای تصویری زیر، واحد نمایش نتیجه معاملات را بر روی واحد پوینت قرار دهید تا به صورت واحد پولی نمایش ندهد. مثلا اگر در ده پیپ سود باشید از نظر تحلیل و ترید و ضرفیت آن، پذیرش 10 پیپ در نتیجه معامله بسیار ناچیز است ولی اگر بر اساس نمایش میزان مالی آن باشد براساس حجم معاملات شما همان 10 پیپ مثلا 50 دلار نمایش داده شده و این از نظر روانی پذیرش و تحمل تاثیر ترید را سخت تر و در نتیجه منجر به اخذ تصمیمات احساسی نا درست می شود.

http://pcmupload.traderha.com/uploa...6580201391.png

دوم اینکه در چنین شرایط و جایگاهی که شما قرار دارید بهترین راه کار در زمان معاملات بازتان، ست اند فورگت می باشد. یعنی بعد از ورود به معامله متاتریدر را بسته و یا اگر اکسپرتی برای کنترل پوزیشنتان دارید متاتریدر را مینیموم کرده و دیگر به چارت و ترید خود نگاه نکنید، تا زمان تقریبی که احتمال می دهید معامله تان بسته شده باشد. بعد از بسته شدن معامله به چارت رجوع کرده و ترید خود را بررسی و به دنبال عوامل مورد نظر احتمالی که در معامله تان نقش داشته اند بپردازید.

- مورد دوم هم با راهکارهای بالا حل می شود.
                          خروج
                          لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

سپاس از شما
                            دیشب دقیق تاپیک را نخوندم . شاید ...

بنده معامله گر خرده پا ( retail )روزانه هستم .باسرمایه محدود ...
                            در این ماه 19 پوزیشن گرفتم . 13 مثبت بوده و 6 تا هم منفی .
                            934 پیپس مثبت و 476 پیپس منفی .(فقط روی طلا پوزیشن میگیرم .2 پوزیشن روی یورو ین داشتم که لحاظ نکردم .)

1تا 3 :از یک منظر : بین تایم فریمها شیفت نمیکنم و با سیگنال سایرین کاری ندارم. و فقط از تحلیل سایر دوستان لذت میبرم .جاییکه ورود دارم وارد میشم . نهایتا با سود یا زیان بازار با من تسویه میکنه .بله رباتیک عمل میکنم و از آن هیجانات مخرب و بالطبع 2 آفت (سم ذهنی) تردید و عجول بودن خبری نیست .
                            اما از منظر دیگر مقوله مدیریت پوزیشن خیر . رباتیک عمل نمیکنم .سعی دارم با بازار همراه باشم .گاها احساس رضایت درونی ندارم .امانهایتا با دیدن نتایج راضی هستم .
                            اما اینکه همین جا کار تمام شده؟ یار در بر و می در کف و معشوق به کام هست ؟ خیر
                            بحث مدیریت سرمایه و انعطاف پذیری پلن و شرایط خاص که در سوال بعدی شما هست ، هنوز به قوت خودش باقیه .
                            شعاری هست : خوب دشمن عالیه .
                            پوزش میخوام پرحرفی کردم .

نظر

سلام

1 - این نشان از این دارد که شما منبع یا الگوی معتبر و قوی برای مطالعات و یا تشکیل ساختار روش معاملاتی خود انتخاب نکرده اید. هر چند که منبع و الگوی مورد استفاده شما صحیح است (( چرا صحیح ؟ چون باگ ها و ضعفها که شما به عنوان اشتباهات خطاب کردید، به راحتی قابل تشخیص و حل می باشند. اگر منبع و الگوی شما صحیح نبود داخل یک چرخه قرار می گرفتید با ضعفها و اشکالات فراوان که اکثرا هم جوابی منطقی برایشان پیدا نمی کردید )) پس یا با جستجو و تحقیق و پژوهش بیس اصلی و خام (( تحریف نشده توسط استفاده کنندگان قبلی )) منبع و الگوی خود را پیدا کنید و با دید و نگرش واقعی و حقیقی به ادامه فعالیت خود بپردازید.
                              چون شاخه به شاخه شدن در روش و پلن معاملاتی آفت بزرگی برای ترید هست، اگر از طریق راه بالا به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود نرسیدید، آنگاه به دنبال منبع و یا الگویی معتبر و قوی برای خود باشید.
                              نوجه داشته باشید که انتخاب منبع و الگو برای معامله گری معیار هایی دارد که باید حتما تمام آنها مورد توجه قرار دهید .

2 - بازار با هیچ کس همراهی نمیکنه، هر کس با هر میزان آگاهی و سرمایه که باشه. این ما هستیم که باید همراه بازار بشیم. باید راه حقیقی بازار را قبل از ورود به معامله تشخیص داده و همراه با آن شد. یکی از رموز موفقیت همراهی تریدر با بازار هست. پس منتظر همراهی بازار نمونید که هیچ وقت این اتفاق نمی افته، بلکه این ما هستیم که باید روش شناخت راه بازار را به دست بیاریم.

3 - سود های این بازار فقط برای زندگی کردن هست و ارتقای آن، نه رفع کردن گره های زندگی. اگر با این استرس و فشار بار روانی به معامله در بازار ادامه دهید و این نگرش را تغییر ندهید در زمان نزدیک رو به شکست و ضرر های متوالی خواهید رفت. چون این بار روانی و استرس ناشی از آن باعث میشه که تصمیمات شما متاثر از آن باشند.

نوشته اصلی توسط shirani نمایش پست ها
                              سوالت شخصی :
                              1 – چند نفر از ما در آغاز هر هفته جدید با اشتیاق منتظر باز شدن بازار برای معامله هستیم که همچون هفته های گذشته سود مطمئن و پایدار با حد اکثر آسودگی و آرامش از بازار کسب کنیم ؟موقعی که بازار بسته میش من ایرادات هفته گذشته را بررسی میکنم و به نظرم اشتباهاتم خیلی راحت قابل حل هستند و تصمیم میگیرم وقتی بازار باز شد دیگه تکرار نشن ولی تو هفته بعد یه سری چیزای جدید پیش میاد وجلو گسترش سود را میگیره و این دور تسلسل همچنان ادامه داره...
                              2 – چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟من دلهره و شک ندارم چون به پلنم مطمئنم اما امید دارم بازار با من همراهی کنه تا بتونم سودم را گسترش بدم ...
                              3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار با امید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟این احساس را نداشتم تا حالا ولی در کنارش یه حس دیگه دارم و اون اینکه بتونم با موفقیت تو این بازار گره های زندگیم را رفع کنم...
                              [/quote]
                              خروج
                              لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

پردازش ...
                              X