اطلاعیه

بستن
1 از 2 < >

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
2 از 2 < >

مقدمه ای بر این تالار

علیرغم اینکه پرسپولیس کپیتال از ابتدا همواره سعی و اصرار داشت که فقط روی مسئولیت بروکر بودن خود متمرکز باشد ولی اصرار مشتریان و هواداران شرکت بر نیاز و لزوم ارائه نظر های فنی مستقل در باره قیمت ها و کمک فکری و فنی به تریدر ها، فروم ما محل مناسبی برای این مهم شد و ما امروز مفتخریم که علاوه بر فراهم آوردن بستر مناسب جهت ترید و حمایت تریدر ها در زمینه اتصال مستقیم به بازار، از همراهی و همکاری بهترین و پر سابقه ترین تحلیل گران بازار برخوردار باشیم.

دوستانی که مدتی است با فروم ما آشنائی دارند حتما با آقای مصطفی روبین و تحلیل های زیبای ایشان هم آشنا هستند و از آنها حداکثر بهره را می برند. آقای نیما آزادی که تحلیل های حرفه ای ایشان سالها در فروم های مربوط به موضوع مورد تحسین همه بوده است نیز امروز به ما افتخار همکاری داده اند و ما در پرسپولیس کپیتال با عزمی راسخ تصمیم داریم این تالار را به مرجع شماره یک تحلیل های فنی بازار ارتقاء داده و این درخواست و نیاز شما عزیزان را به بهترین نحو ممکن پاسگو باشیم.

لازم دیدم پس از تشکر از آقایان مصطفی روبین و نیما آزادی که در این امر مهم به ما دست همکاری داده اند نکته کوچکی را نیز به عنوان یادآوری ذکر کنم.

تحلیل های این تالار در بسیاری از موارد نقاط ورود و خروجی را که با احتمال قابل توجهی می توانند به سود دهی منجر شوند پیشنهاد خواهند کرد. برای استفاده از این مطالب در نظر گرفتن دو چیز دارای اهمیت بسیار زیادی است.

اول اینکه دوستان حتما حد ضرر را در نظر داشته و حتما آن را به صورت یک اردر استاپ لاس در پلتفرم وارد نموده و اطمینان حاصل کنند که در صورت حرکت قیمت در خلاف جهت پیش بینی و خوردن استاپ لاس درصد بزرگی از سرمایه خود را از دست ندهند.

دوم اینکه فراموش نکنیم که پوزیشن هائی که با ضرر بسته خواهند شد جزو لاینفک علم و هنر ترید هستند و نکته مهم آنست که جمع سود ها باید بیش از جمع ضرر ها باشد. همچنین طبیعت آماری و آشوبی بازار مالی بخصوص در تایم فریم های پائین بهتر قابل مشاهده و بهره برداری است تا تایم فریم های بالاتر که با یک خبر که هیچکس انتظارش را ندارد رابطه خود را با یک الگو یا تحلیل فنی به کلی از دست می دهند. پس بهتر است پس از برخورداری از منطق صحیح نگرش به بازار (که همکاران ما در این تالار به آن می پردازند) هرچه می توانید تعداد معاملات خود را افزایش دهید. برای اینکار تارگت های سود و زیان کوچکتر و زمان باز بودن پوزیشن کوتاهتر مناسبترند.

از صمیم قلب آرزو می کنیم بتوانیم علاوه بر بستر سالم ترید و اتصال مستقیم به بازار با ارائه راهنمائی فنی به شما تریدرهای عزیر موفقیت روزافزون شما را شاهد باشیم. لطفا از طرح سئوالات خود در این تالار دریغ نفرمائید.

مهدی دریس زاده
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بحث های حاشیه ای مربوط به مسابقه ستاره بهاری پی سی ام بروکرز

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سوالات: بحث های حاشیه ای مربوط به مسابقه ستاره بهاری پی سی ام بروکرز

باسلام،

تصمیم بر این گرفته شد که تمامی پست های حاشیه ای به این تاپیک منتقل شود تا تاپیک مسابقه از بحث اصلی خود خارج نشود و کسانی که قصد دارند در مسابقه شرکت کنند از آن تاپیک بهره ببرند و کسانی که هر صحبت دیگری دارند و دوست ندارند در این مسابقه شرکت نکنند میتوانند اینجا هر صحبتی دارند مطرح کنند.

با تشکر

بحث های حاشیه ای مربوط به مسابقه ستاره بهاری پی سی ام بروکرز

سلام

در یک رالی یک ماهه برنده واقعی مشخص نمیشه ، زمانی برندگان یک مسابقه واقعی هستند که حداقل زمان مسابقه 6 ماه باشه ، فرض کنید تریدرهایی هستند که در ماه شاید سیستم کاری اونها 2-3 موقعیت بیشتر ایجاد نکنه ، این افراد چطور میخوان در یک ماه خودشون رو نشون بدن؟

مورد بعد این که انتظار رشد بیست درصدی در یک ماه ، صرفا باعث میشه افراد شرکت کننده به سوی عدم رعایت مدیریت سرمایه برن و اینطوری بسیاری از حسابها به خاطر همین شرط مسابقه از بین میره ، بعد کی برنده این جریان هست؟ این پولهای به این شکل سوخت شده توی جیب کی میره؟

نظر

فرهاد عزیز،

همه میدونیم که پی سی ام یک بروکر STP هست و همه اردرها رو میفرسته به بازار اینه که کسی ضرر بکنه توی جیب بروکر نمیره و سود هم که میکنیم از جیبشون نمیدن ولی جایزه ها رو باید از جیبشون بدن. البته یک کم موشکافانه تر نگاه کنیم با توجه به اسپردهای حسابهای میکرو که به مسابقه اختصاص دادن و اسپردهای بین بانکی که کم بیش میدونیم چقدره، حدود 500-600 لات توی این مسابقه ترید بشه اون جایزه ها رو هم در اورده بروکر. برنده مسابقه رو هم که گفته کیا میتونن باشن اینه که علامت سئوالهای شما جوابشون واضحه.

اما در دو مورد با شما کاملا موافقم. اول در این مورد که یکماه برای اینکه یک تریدر ثابت کنه که تریدر خوبیه کمه. ایکاش حداقل 6 ماه بود. ولی یادمه وقتی پی سی ام همین حرف رو میزد عده زیادی اعتراض داشتن که این مدت خیلی طولانیه و بروکر میخواد زرنگی کنه و از این حرفها. دوم هم اینکه 20% سود در یک ماه سود فوق العاده ای هست و نه یک سود معمولی ولی برای کسی که 75% Max DD میپذیره معقوله. به هر حال باید این رو هم در نظر داشت که این یک مسابقه هست و معمولا علت برگزاری یک مسابقه اینه که کسانی که از دیگران برتر هستند بتونند خودی نشون بدند وگرنه که همه ما داریم حسابمونو ترید میکنیم با ریسک پذیری که خودمون صلاح میدونیم.

من پیشنهاد میکنم بروکر یک برنامه ای بگذاره برای اینکه یک فاندی به برنده ها اختصاص بده که بعد از پایان مسابقه بتونن با ریسک پذیری و تارگت ماهانه ای که خودشون انتخاب میکنن 6 ماه ادامه بدند و اگه بعد از 6 ماه هم سود حساب معقول و خوب بود همه بتونن مثل یک حساب پم ازش استفاده کنن.

نوشته اصلی توسط farhad2010 نمایش پست ها
      سلام

در یک رالی یک ماهه برنده واقعی مشخص نمیشه ، زمانی برندگان یک مسابقه واقعی هستند که حداقل زمان مسابقه 6 ماه باشه ، فرض کنید تریدرهایی هستند که در ماه شاید سیستم کاری اونها 2-3 موقعیت بیشتر ایجاد نکنه ، این افراد چطور میخوان در یک ماه خودشون رو نشون بدن؟

مورد بعد این که انتظار رشد بیست درصدی در یک ماه ، صرفا باعث میشه افراد شرکت کننده به سوی عدم رعایت مدیریت سرمایه برن و اینطوری بسیاری از حسابها به خاطر همین شرط مسابقه از بین میره ، بعد کی برنده این جریان هست؟ این پولهای به این شکل سوخت شده توی جیب کی میره؟

نظر

نوشته اصلی توسط hassan نمایش پست ها
        فرهاد عزیز،

همه میدونیم که پی سی ام یک بروکر STP هست و همه اردرها رو میفرسته به بازار اینه که کسی ضرر بکنه توی جیب بروکر نمیره و سود هم که میکنیم از جیبشون نمیدن ولی جایزه ها رو باید از جیبشون بدن. البته یک کم موشکافانه تر نگاه کنیم با توجه به اسپردهای حسابهای میکرو که به مسابقه اختصاص دادن و اسپردهای بین بانکی که کم بیش میدونیم چقدره، حدود 500-600 لات توی این مسابقه ترید بشه اون جایزه ها رو هم در اورده بروکر. برنده مسابقه رو هم که گفته کیا میتونن باشن اینه که علامت سئوالهای شما جوابشون واضحه.

اما در دو مورد با شما کاملا موافقم. اول در این مورد که یکماه برای اینکه یک تریدر ثابت کنه که تریدر خوبیه کمه. ایکاش حداقل 6 ماه بود. ولی یادمه وقتی پی سی ام همین حرف رو میزد عده زیادی اعتراض داشتن که این مدت خیلی طولانیه و بروکر میخواد زرنگی کنه و از این حرفها. دوم هم اینکه 20% سود در یک ماه سود فوق العاده ای هست و نه یک سود معمولی ولی برای کسی که 75% Max DD میپذیره معقوله. به هر حال باید این رو هم در نظر داشت که این یک مسابقه هست و معمولا علت برگزاری یک مسابقه اینه که کسانی که از دیگران برتر هستند بتونند خودی نشون بدند وگرنه که همه ما داریم حسابمونو ترید میکنیم با ریسک پذیری که خودمون صلاح میدونیم.

من پیشنهاد میکنم بروکر یک برنامه ای بگذاره برای اینکه یک فاندی به برنده ها اختصاص بده که بعد از پایان مسابقه بتونن با ریسک پذیری و تارگت ماهانه ای که خودشون انتخاب میکنن 6 ماه ادامه بدند و اگه بعد از 6 ماه هم سود حساب معقول و خوب بود همه بتونن مثل یک حساب پم ازش استفاده کنن.

سلام و تشکر از شما
        من از ساز و کار بروکر دقیق اطلاع ندارم ولی چیزی که هست اینه که گذشتن شرط 20 درصد در ماه باعث میشه خیلی ها از اصول مدیریت سرمایه خارج بشن و حسابها کال بشه . حتی همون بزرگ انتخاب کردن دراودان 75% هم یک تله دیگه هست تا تریدرها رو به ریسک زیاد تشویق کنه.

در هر صورت این مسابقه اشکالات نسبتا زیادی بزرگی داره که افراد شرکت کننده رو سوق میده از اصول ترید خارج بشن و به سمت قمار متمایل بشن .

اشکالات اساسی مسابقه:
        زمان مسابقه کوتاه هست و در نتیجه نفرات برگزیده به احتمال زیاد با تکیه به شانس انتخاب میشن و الزاما نفرات برگزیده الزاما تریدرهای خوب و موفقی نیستن.
        نباید سود خاصی رو لحاظ کرد به جای اون باید نسبت متوسط سود ماهانه به ماکزیمم دراودان رو لحاظ کرد . مثلا کسی که این نسبت براش از همه بیشتر باشه نفر اول بشه . مثلا اگه دو تریدر بطور متوسط ماهی 10 % سود کردن اونیکه دراودان کمتری داره بعنوان نفر برگزیده انتخاب بشه .

نظر

سلام و تشکر از شما
          من از ساز و کار بروکر دقیق اطلاع ندارم ولی چیزی که هست اینه که گذشتن شرط 20 درصد در ماه باعث میشه خیلی ها از اصول مدیریت سرمایه خارج بشن و حسابها کال بشه . حتی همون بزرگ انتخاب کردن دراودان 75% هم یک تله دیگه هست تا تریدرها رو به ریسک زیاد تشویق کنه.

در هر صورت این مسابقه اشکالات نسبتا زیادی بزرگی داره که افراد شرکت کننده رو سوق میده از اصول ترید خارج بشن و به سمت قمار متمایل بشن .

اشکالات اساسی مسابقه:
          زمان مسابقه کوتاه هست و در نتیجه نفرات برگزیده به احتمال زیاد با تکیه به شانس انتخاب میشن و الزاما نفرات برگزیده الزاما تریدرهای خوب و موفقی نیستن.
          نباید سود خاصی رو لحاظ کرد به جای اون باید نسبت متوسط سود ماهانه به ماکزیمم دراودان رو لحاظ کرد . مثلا کسی که این نسبت براش از همه بیشتر باشه نفر اول بشه . مثلا اگه دو تریدر بطور متوسط ماهی 10 % سود کردن اونیکه دراودان کمتری داره بعنوان نفر برگزیده انتخاب بشه .
          سلام

جناب فرهاد عزیز ظاهرا جنابعالی به متن ذیل که قسمتی از شرایط مسابقه می باشد توجه نکرده اید. با مرور آن متوجه خواهید شد که شرایطی در مسابقه مقرر گردیده اند که به رعایت مدیریت سرمایه توسط شرکت کنندگان کمک می نماید.

======================================
          برندگان به ترتیب بالاترین درصد سود بعد از اعمال ضریب خونسردی تعیین میشوند. (با رعایت شروط حداقل 20% سود و حداکثر ضرر کمتر از 75%)

ضریب خونسردی = به ازاء هر 500$ دیپوزیت بالاتر از 500$ دیپوزیت اولیه 0.5% به درصد سود حساب شما اضافه می شود. (این مزیت به دلیل مدیریت حساب بزرگتر به شما تعلق میگیرد)

مثال: هر چه حسابی که مدیریت میکنید بزرگتر باشد، خونسردی تریدر مهمتر می شود. ما این فاکتور روانشناسی معاملات را بسیار مهم میدانیم و به آن اهیت داده شده است. اگر شما در طول مسابقه 5000$ دیپوزیت کرده باشید (500 + 4500) در پایان مسابقه به درصد سود حساب شما 4500 تقسیم بر 9 ضربدر 0.5% (برابر با 4.5%) اضافه میکنیم. حال اگر در پایان مسابقه بالانس شما 6500% باشد که این به معنای 30% سود است، ما به آن عدد 4.5 را اضافه میکنیم و درصد سود شما 34.5% خواهد شد که شانس برنده شدن شما را بالاتر میبرد.
          ======================================

باز هم از ارائه پیشنهادات و انتقادات شما سپاسگذاریم و در آینده از آنها در جهت ارتقا امور استفاده خواهد شد، لطفا تمام کاربران عزیز به این مهم توجه داشته باشند که برقرار کردن این گونه ارتباطات با کاربران و احترام به نظر مشتریان و ایجاد امکان ارسال نظر و انتقاد و پیشنهادات ایشان در ارائه خدمات و سرویس ها و مسابقات، تنها از طرف پی سی ام بروکرز ارائه می شود و هیچ بروکر دیگری ( حد اقل تمام آنها که در ایران فعالیت می کنند ) اصلا خود را درگیر نظرات مشتریان خود نکرده و تنها در سایت خود به صورت دیکتاتوری اطلاع رسانی کرده و مخاطبان تنها دو راه انتخاب و یا عدم انتخاب را دارند.

پس لطفا هر موقع که خدمات و یا سرویسی از این طریق معرفی و یا اطلاع رسانی میشود را به عنوان بستری برای حق مشارکت خود در امور و ارائه پرسش و پاسخهای سازنده دانسته و از آن در راستای استفاده بهتر بهره ببریم. نه اینکه تنها با ارسال انتقادات و ردیف کردن اتهامات اقدام به بی لطفی در پاسخ این حقی بدانید که پی سی ام بروکرز برای شما قائل شده. پس با حفظ احترامی که در این حق برای ما در نظر گرفته شده به حفظ چنین روابطی با بروکر خود کوشا باشیم.
          لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

نظر

فرهاد عزیز،

اگر از ساز و کار بروکر اطلاع ندارید پس حتما حسابتون پیش یکی از این بروکر نما ها هست و به همین دلیل بهتون حق میدم که به سایه خودتون هم مشکوک باشین. ولی اینکه بگین تله گذاشته بروکر یک کمی دیگه زیادیه به نظر من. اگه توی یک فروم دیگه بود امکان نداشت آی بی های بروکر بهتون اجازه بدن اینجوری بنویسین و پستتون که حذف میشد هیچی آی دی تون هم بن میشد و آی پی تون هم تو مخابرات میسوخت.

این فروم خیلی باحال شده اصلا. توی فرومهای ف ا ر ک سی اگه اسم پی سی ام رو کسی بیاره خانواده اش رو سازمان ملل قطعنامه میده که تحریم کنن اونوقت اینجا توی فروم خود پی سی ام وقتی بروکر میخواد پول نقد بده دست ملت مینویسن تله گداشته و مدیریت فروم و همکارانشون فکر میکنم یا مرخصی تشریف دارن یا در حال چرت زدن هستند.

ناراحت نشی فرهاد جان. شما ممکنه صرفا همونجور باشی که گفتم. یعنی چون با بروکرنما ها ف ا ر ک سی حساب داری و بروکر واقعی رو تجربه نکردی فکر میکنی همه بروکر ها دزدن. ولی قبل از پست شما یک بابایی با آی دی که همون لحظه درست کرده بود پست اولش تو این تاپیک نوشته بود که "معمولا بروکرهایی که در حال ورشکستگی هستند از این مسابقات راه می اندازن و ملت گول نخورین و .." از این چرت و پرت ها. خوب این برای هر بچه ای کاملا مشخصه که میخواد تخریب کنه میان پستش رو حذف میکنن ولی تخریب در لباس منطق (هر چند بچگانه) پستش همینجوری ولو و بی جواب میمونه.

من نمیفهمم چرا اون پست رو به جای اینکه ببرن توی تاپیک تخلفات حذف کردن. اصلا میگذاشتین باشه تا حداقل میشد بهش جواب داد که آخه عوضی، 8 ساله که دارین مینویسین پرسپولیس داره ورشکست میشه و امسال دیگه مجوزشون تمدید نمیشه و دوبی فلان و مدیرش بهمان و و و ... هشت ساله که این شرکت هر سال از سال قبل بهتر شده. خجالت که خوب اصولا در لغتنامه زبان فارسی جزو لغات فراموش شده است ولی به جاش حماقت تا دلتون بخواد مورد مصرفش بالا رفته. گنده گنده های بروکر نماهای ف ا ر ک سی ...... بود که ورشکست شد رفت. توی این فروم حتی یک کلمه راجع بهش چیزی نوشته نشد. ولی هنوز یک عده خجالت زده میان یک عده آلبرت انشتین رو به راه راست هدایت می کنند که البته همون یک راست تو تله بروکر نماهای ف ا ر ک سی باشه و مدیریت این فروم داره کفر نعمت میکنه.

اگه نمیتونین فرومی رو که کنترلش دست خودتونه اداره کنین، بدین دست کسانی که میتونن. من خودم داوطلبم.

سلام و تشکر از شما

اشکالات اساسی مسابقه:

نظر

نوشته اصلی توسط hassan نمایش پست ها
              فرهاد عزیز،

اگر از ساز و کار بروکر اطلاع ندارید پس حتما حسابتون پیش یکی از این بروکر نما ها هست و به همین دلیل بهتون حق میدم که به سایه خودتون هم مشکوک باشین. ولی اینکه بگین تله گذاشته بروکر یک کمی دیگه زیادیه به نظر من. اگه توی یک فروم دیگه بود امکان نداشت آی بی های بروکر بهتون اجازه بدن اینجوری بنویسین و پستتون که حذف میشد هیچی آی دی تون هم بن میشد و آی پی تون هم تو مخابرات میسوخت.

این فروم خیلی باحال شده اصلا. توی فرومهای ف ا ر ک سی اگه اسم پی سی ام رو کسی بیاره خانواده اش رو سازمان ملل قطعنامه میده که تحریم کنن اونوقت اینجا توی فروم خود پی سی ام وقتی بروکر میخواد پول نقد بده دست ملت مینویسن تله گداشته و مدیریت فروم و همکارانشون فکر میکنم یا مرخصی تشریف دارن یا در حال چرت زدن هستند.

ناراحت نشی فرهاد جان. شما ممکنه صرفا همونجور باشی که گفتم. یعنی چون با بروکرنما ها ف ا ر ک سی حساب داری و بروکر واقعی رو تجربه نکردی فکر میکنی همه بروکر ها دزدن. ولی قبل از پست شما یک بابایی با آی دی که همون لحظه درست کرده بود پست اولش تو این تاپیک نوشته بود که "معمولا بروکرهایی که در حال ورشکستگی هستند از این مسابقات راه می اندازن و ملت گول نخورین و .." از این چرت و پرت ها. خوب این برای هر بچه ای کاملا مشخصه که میخواد تخریب کنه میان پستش رو حذف میکنن ولی تخریب در لباس منطق (هر چند بچگانه) پستش همینجوری ولو و بی جواب میمونه.

من نمیفهمم چرا اون پست رو به جای اینکه ببرن توی تاپیک تخلفات حذف کردن. اصلا میگذاشتین باشه تا حداقل میشد بهش جواب داد که آخه عوضی، 8 ساله که دارین مینویسین پرسپولیس داره ورشکست میشه و امسال دیگه مجوزشون تمدید نمیشه و دوبی فلان و مدیرش بهمان و و و ... هشت ساله که این شرکت هر سال از سال قبل بهتر شده. خجالت که خوب اصولا در لغتنامه زبان فارسی جزو لغات فراموش شده است ولی به جاش حماقت تا دلتون بخواد مورد مصرفش بالا رفته. گنده گنده های بروکر نماهای ف ا ر ک سی ...... بود که ورشکست شد رفت. توی این فروم حتی یک کلمه راجع بهش چیزی نوشته نشد. ولی هنوز یک عده خجالت زده میان یک عده آلبرت انشتین رو به راه راست هدایت می کنند که البته همون یک راست تو تله بروکر نماهای ف ا ر ک سی باشه و مدیریت این فروم داره کفر نعمت میکنه.

اگه نمیتونین فرومی رو که کنترلش دست خودتونه اداره کنین، بدین دست کسانی که میتونن. من خودم داوطلبم.

حسن جان مراقب باش خیلی هم مراقب باش که از اون طرف پشت بوم نیفتی پسرم ! میفهمی که چی میگم ... چون چند روز پیش هم تو چت باکس نوشته بودی آهای نفس کش کجاست اون بروکری که بتونه با اسپرد های رقابتی پرسپولس رقابت بکنه !!! کدوم بروکر روی طلا کمتر از 3.2 پیپ اسپرد میگیره به من نشون بدین تا...!!!! که اتفاقا هموجا خدمت گفتم که بروکری که من درش حساب دارم روی حساب میکروش روی طلا 3پیپ و یورو دلار 1 پیپ داره اسپرد میگیره ! که اسمش بردم اما به لطف ناظر محترم پاک شد که سبب شد برای شما هم سوتفاهم پیش بیاد که من دارم پا توکفش شما میکنم {منظورم همون تعرف و تمجید شما از پرسپولیس بود که البنه تعرف و تمجید بدون مدرک و دلیل همون چاپلوسی خودمون میشه } که اگه یک بار دیگه به چت باکس نگاه بکنی البته با دقت بیشتر متوجه حرف من میشی ! دوست خوبم اگه بجای این همه چاپلوسی از این بروکر یکمی وقت بیشتر رو در اینترنت به سرچ بروکرها و اسپردهای ارایه شده بکنی متوجه میشه وقتی حرف از اسپرد رقابتی و بروکر نما و بروکر واقعی و اینجور چیزها میخوای بزنی بهتر وقتی میخوای از پرسپولیس تعریف بکنی وفتی توی جمع دوستان و فامیل و اقوام هستی هرچه دل تنگت که میخواهد بگو !!! اما توی یک فروم تخصوصی که شاید 4نفر از شما باتجربه تر و قدیمیتر باشن که از شما سرد و گرم این بروکر ها رو بیشتر چیشیدن کمی دست به اعصاتر و آگاهانه تر دست به تعرف یا تخریب یک بروکر یا فروم بزنید ..... درضمن در این پست هیچ نامی جز نام بروکر پرسپولیس مطرح نشده لطفا به سلیقه خودتون پست رو ویرایش و یا حذف نکنید و به قوانین فروم پایبند باشیم همگی (قابل توجه ناظر محترم) .... و یکه نکته بسیار بسیار ریز اینکه اگه در این 8سال در این فروم کسی از پرسپولیس و نحوی کارکردن آن انتقادی نداشته عزیزم به معنی کار درستی شرکت و اعتبارش میتونه باشه اما اما واما به شرطی که این آپشن حذف و ویرایش پست ها در این فروم وجود نداشت نه اینکه ....... بگذریم . ته همه این حرفها اینه که حسن جان اگه شما هم ازون دوستان حقوق بگیر و کارمندان بروکری گه هیچ داری به کار و وظیفت عمل میکنی و برات آرزوی موفقیت میکنم اما اگه تو هم مثل من یک کاربر معمولی هستی دوست خوبم کمی اطلاعات خودت رو درباره حداقل اسپرد ها که با چشم غیر مسلح هم قابل دیدن هستش رو بیشتر بکن . بحث بروکر واقعی و بروکر نما هم که فعلا بخیال چون این دیگه با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست و نیاز به دوربین و تلسکوپ هستش برای دیدنش !
              {{ احساسات انسانی محرک اصلی بازار است و تحلیل کندلی روشی بی نظیر در اندازه گیری یه این احساسات در بازار است }}

نظر

دوستانی که خیلی ادعا دارند بسیار سایت دموکراتیکی هست ، در جریان هستید که پستهای من سانــسور شد؟ فکر میکنم یکی از اصول دموکرات بودن اینه که تحمل انتقاد و حرف مخالف رو داشتی باشی و جواب منطقی بدی. من ایراداتی که به مسایقه وارد کردم و نه به بروکر این بود که:

1-مدت زمان مسابقه کوتاه هست .
                2- بیست در صد در یک ماه کسب سود کردن ، یک درصد بالایی هست و رسیدن به این درصد نیازمند به ریسک زیاد هست و این ریسک زیاد باعث میشه که افراد مدیریت سرمایه رو رعایت نکنن و در نتیجه بسیاری از حسابها به خاطر این شرط بروکر کال بشه . (اگر برگزار کنندگان مسابقه مدعی هستند این درصد یک درصد منطقی و خوب هست توی تمام مشتریهاشون بگردن و یک استیتمنت بزارن که فردی در طول یکسال هر ماه حداقل 20 % سود داشته)
                3- اینکه بروکر شرط گذاشته برای حسابهای بیشتر یک درصد سود تشویقی در نظر میگیره این یعنی چی؟

جهت اطلاع دوستان که توطئه توهم دارن من خیلی وقته توی این فروم عضو هستم ، اگه بنای تخریب داشتم قبلتر هم باید سابقه این موضوع رو میداشتم.

حسن اقای عزیز !!
                نمیدونم این واژه بروکر نما از کجا کشف شده ، ولی به نظر من کسی که عرضه سود گرفتن نداره از بروکر نما و غیر بروکر نما نمیتونه کسب سود کنه ، و کسی که عرضه کسب سود داره فرقی نداره براش با چه بروکری کار کنه.
                من موردی سراغ نداره که کسی بوده باشه که مثلا بگه از زمانی که من بروکرم رو عوض کردم و مثلا اومدم این بروکر شما ، از یک تریدر ضررده به یک تریدر سودده تبدیل شدم و مثلا گیر سود نکردنش سر بروکر بوده باشه. ادم یاد تبلیغ کفش تن تاک میفته که طرف میگه از وقتی تن تاک خریده زندگیش عوض شده!

نظر

نوشته اصلی توسط sardar نمایش پست ها
                  ته همه این حرفها اینه که حسن جان اگه شما هم ازون دوستان حقوق بگیر و کارمندان بروکری گه هیچ داری به کار و وظیفت عمل میکنی و برات آرزوی موفقیت میکنم
                  سلام
                  فکر می کنم این جمله شما به واقعیت نزدیک باشه ، کلا اگه پستهای ایشون رو ببینید یکسره در تعریف و تمجید بروکر بوده

من راجع به بروکر پرسپولیس هیچ نظری ندارم ، نه مثبت نه منفی ، ولی اینگونه تبلیغات گوبلزی یکسویه نخ نما شده شک برانگیز هست آقایان مدیران ، ضمنا کلمه بروکر نما هم ساخته و پرداخته همین آقایان هست ، آقایان به عنوان شخص ثالث نگاه کنید ، وقتی بروکری میاد و به طور غیر مستقیم دایما تکرار می کنه که من بهترین بروکر هستم در دنیا و بقیه کلاهبردار هستند شما چه فکری می کنید ؟ اصلا اینطوری بگم ، من هر روز میام ادعا می کنم من بهترین تریدر دنیا هستم و وارن بافت و دیگران پیش من هیچ هستند بیایید و سرمایه خودتون رو به من بسپارید ، خدا وکیلی پیش خودتون چی فکر می کنید ؟؟؟؟؟؟

هیچگونه سعه صدری در انجمن نیست و قوانین انجمن از سوی ناظر سایت و مدیران رعایت نمیشه ، شما شاید بتونید جلوی فعالیت عده ای رو بگیرید ولی به زور نمی تونید کسی رو وادار به فعالیت در فروم بکنید ، با این شیوه ای که در پیش گرفته اید به زودی فروم خلوت خواهد شد

موفق باشید

نظر

پی سی ام حساب پم داره سیدی عزیز. منتها این فروم ماشاللاه اینقدر به بروکر لطف داره که هنوز عده زیادی اصلا خبر ندارن.

مدیران محترم فروم، ببخشیدا منظور بدی ندارم ولی حقیقته. این مثلا فروم بروکر هست ولی ملت اینجا اصلا خبر ندارن پی سی ام چیا داره. از وقتی مدیریت ایرانیش عوض شد به فروم فارسی و ماها کمتر اهمیت داده میشه.

سیدی جان، پی سی ام حساب پم داره ولی توی این فروم مطرح نشده. تعدادی هم از حساب گردانهاش با همون روشی که شما گفتی انتخاب شدن در طول چند سال گذشته.

در مورد این مسابقه هم من با همون 500 دلار شرکت میکنم ولی اگه میشد بعدش یک امکانی برای ادامه داشته باشه عالی بود.

نوشته اصلی توسط Seyedi نمایش پست ها
                    مسابقاتی که به صورت هفتگی اون هم دمو برگزار میشه و به صورت چند مرحله ای ایست به این صورت که دو مرجله اول دمو باشه و مرحله سوم اختصاص یک حساب ریل به نفرات برتر مرجله دوم، همیشه با استقبال خوبی روبرو میشه. مدیران حساب پم هم از بین نفرات برتر مرحله سوم انتخاب میشن. چرا pcm حساب پم نداره؟ با توجه به اینکه افراد خوبی در این فروم هستند!!

نظر

انچه جوان در اینه میبیند ،، پیر در خشت خام میبیند

سلام و عرض خسته نباشید به مدیریت محترم بابت برگزاری مسابقه

علتی که باعث شد دست به قلم ببرم چند پست قبلی بودند ، چون بنده کمترین چند بار از مدیریت محترم و معظم بصورت سر بسته انتقاد کرده بودم و حتی بار اخر نوشتم عزیزان انتقاد بنده را با خوشحالی باید بپذیرید جون اگر من دوست نگویم فلان دشمن از موقعیت سو استفاده میکنه ، و هی ارزو میکردم که کاش موقعیتی که مورد نظر بنده هست پیش بیاد تا دوستان فکر نکنند برای مورد شخصی انتقاد کرده ام

دوستان لطفا به چند پست اخر توجه کنید ،، متاسفم که نمیخوام و نمیتونم واضحتر بیان کنم ولی همه موارد درون ذهن بنده در همین پست دوستمون اقا سردار به وضوح نوشته شده

نه بنده کم سواد و نه هیچیک از دوستان براشون شکی نیست که یکی دو پست جدید توسط چه کسانی و با چه منظور زده شد

ببینید خیلی وقتها تعریف و تمجید در جایگاهها و زمانهای خاص نه تنها باعث بهتر شدن تفکر افراد نمیشه بلکه باعث تخریب او ( حالا چه شخص باشه و چه موسسه ) خواهد شد

اخه عزیزان چرا خودتان باعث میشوید ادرنالین خون یوزرها را بالا ببرید بعد که ارامش فوروم بهم میخوره مجبور به حذف پست و یا انتقال انها به جای دیگر میشوید که نتیجه اش اغتشاش بیشتر میشه

من بعنوان کسی که اینجا را خونه خودم میدونم از شما بزرگواران تقاضا میکنم در مورد اعتراض بچه ها با بزرگمنشی و صبوری رفتار بفرمائید

ارزوی سال نو سرشار از سلامتی و شادکامی برای مدیریت محترم و بقیه دوستان دارم

الحقر موسوی
                      ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 03-19-2015, 05:26 PM
                      تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                      قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

یعنی جنابعالی واقعا فکر میکنی کسی باور میکنه که جنابعالی راجع به پرسپولیس هیچ نظری نداری؟؟؟ نظرت نه منفی نه مثبت؟؟؟؟ این امثال جنابعالی و دروغهای شما هست که نخ نما شده.

به قول ایرج میرزا: برو این دام بر مرغ دگر نه
                        ما از این نصیحت ها لازم نداریم عزیزم.

بله واژه بروکرنما رو سالها پیش مدیر این بروکر اولین بار وارد زبان فارسی کرد و من شخصا از این بابت خیلی مدیونم به این شرکت و اگه ازش طرفداری میکنم (که به وضوح دارم میکنم) به خاطر اینه که دوست دارم اینکار رو بکنم و فکر نمی کنم به کسی مربوط باشه این موضوع.

نوشته اصلی توسط erfan نمایش پست ها
                        سلام
                        فکر می کنم این جمله شما به واقعیت نزدیک باشه ، کلا اگه پستهای ایشون رو ببینید یکسره در تعریف و تمجید بروکر بوده

من راجع به بروکر پرسپولیس هیچ نظری ندارم ، نه مثبت نه منفی ، ولی اینگونه تبلیغات گوبلزی یکسویه نخ نما شده شک برانگیز هست آقایان مدیران ، ضمنا کلمه بروکر نما هم ساخته و پرداخته همین آقایان هست ، آقایان به عنوان شخص ثالث نگاه کنید ، وقتی بروکری میاد و به طور غیر مستقیم دایما تکرار می کنه که من بهترین بروکر هستم در دنیا و بقیه کلاهبردار هستند شما چه فکری می کنید ؟ اصلا اینطوری بگم ، من هر روز میام ادعا می کنم من بهترین تریدر دنیا هستم و وارن بافت و دیگران پیش من هیچ هستند بیایید و سرمایه خودتون رو به من بسپارید ، خدا وکیلی پیش خودتون چی فکر می کنید ؟؟؟؟؟؟

هیچگونه سعه صدری در انجمن نیست و قوانین انجمن از سوی ناظر سایت و مدیران رعایت نمیشه ، شما شاید بتونید جلوی فعالیت عده ای رو بگیرید ولی به زور نمی تونید کسی رو وادار به فعالیت در فروم بکنید ، با این شیوه ای که در پیش گرفته اید به زودی فروم خلوت خواهد شد

موفق باشید

نظر

سلام به همه دوستان
                          امیدوارم که این پست بنده حمل بر طرف داری و یا پاسخ حاشیه ای به هر کدام از طرفین نباشه، سند این ادعام هم این هست که همون طور که همه میدانند و بر کسی پوشیده نیست تمام پستهای بنده آموزشی هستند و حتی یک پست خارج از محور آموزشی در فروم ندارم. پس لطفا بدور از هر پیش زمینه ذهنی و پیش داوری نظر و حرف بنده را بخونید.

چرا جدیدا تا یه تاپیکی باز میشه و یا حرف از سود و ضرر از بازار میشه همه بر غیر ممکن بودن کسب سود حالا چه کم چه زیاد مهم استیبل بودن آن هست جبه میگیرند و اگر کسی هم ادعایی بکنه ازش سند و مدرک طلب می کنند ؟ چرا تمرکز بر روی اثبات سود نگرفتن هست ؟
                          چرا بجای اینکه تمرکز و وقت را روی سود گرفتن از بازار بزاریم همه جبه گرفتیم که آقا نشد هست و این بازار به کسی سود نمیده ؟ خب اگه واقعا اینجوره پس تو چنین محیط هایی چکار داریم ؟
                          چرا تا یه بحث مثل این مسابقه یا هر چیز دیگه که از طرف هر کسی عنوان میشه میگیم تله هست و فریب کاری و فلان ؟ اگه واقعا به قول دوستان که در بالا گفتن کسی عرضه سود گرفتن از بازار را داشته باشه دیگه این حرفها چیه ؟
                          بارها و بارها دیدیم که چنین تنش هایی در تاپیکهای زیادی رخ میدهند و متاسفانه راه و هدف تاپیک منحرف میشه .... در صورتی که همین تاپیکها چه مثل این طرح مسابقه و چه تاپیکهای شخصی که در مورد سیستم و سیگنال و غیره هستند میتوانند ذهن و فکر من نوعی را به مسیری ببرند که خب حالا چکار کنم که از این شرایط سود کنم. مثلا همین جا را ببینید..... به جای این که همه دور هم جمع بشند ( با توجه به محیط و امکانات فروم ) و روی این موضوع مشورت و تمرکز کنند که خب حالا اگرم راهی برای موفق شدن نداریم یه راهی پیدا کنیم تا از این موقعیتی که در اختیارمون قرار داده شده بهره ببریم، همه داریم این ضعف خودمونو با ایراد گرفتن به طرح یا ایراد گرفتن به کسی که یه تاپیک آموزشی داره سرپوش میزاریم و قایم می کنیم.
                          این ضعف ما هست که نتونیم از یه شرایط و یا طرح به نفع خودمون استفاده کنیم و ازش بهره ببریم و بدتر از اون زمانی که بخوایم این ضعفمون را با گیر دادن و زیر سوال بردن طرح و یا شرایط سرپوش بزاریم و انکارش کنیم.

نمیخوام ادعایی کنم و یا حمل بر خودستایی نشه ولی شخصا برایند حساب معاملاتیم را که ریل هست و مال همین بروکر هست را مربوط به همین ماه جاری قرار میدم که تازه 19 روزش طی شده و کلا 9 تا ترید داشتم.... اینو به این خاطر میزارم که دوستانی که ادعا میکنند که اقا با دراو دان پایین نمیشه سود کلان کرد و من تنها کسی هستم که دارم این کارو میکنم و اگه کسی هست بیاد حسابشو به فلان جا وصل کنه تا ما هم ببینیم و بهمون ثابت بشه که شدنیه و یا همینجا که دوستان بعضا میگن نمیشه که کسی با کال نشدن و دراو دان پایین در ماه 20% یا بیشتر سود کنه، ثابت کنم که تمام این صحبت ها میتوانند به جای این که اینگونه از شخص انرژی بگیرند شخص میتونه روی چطور به دست آوردنش کار کنه و حالا یا در حساب شخیص از بازار سود بکشه یا در مسابقه برنده بشه و از جوایز اون بهره مند بشه.
                          این معاملات هم که من نه از قبل خودمو برای گذاشتن برایندشون اماده کردمو و نه خلاف روش سیستمم کار کردم که غیر اصولی و غیر اسیبل باشه و بخوام رکورد بزنم.... نه، تماما در شرایط عادی و با روش معمول خودم گرفته شده اند که حتی در زمان ورود و خروج انها به صورت آنلاین تمام کسانی که در اتاق معاملات بنده حضور دارند شاهد آن بوده و آنها هم همین سود ها را برداشت کرده اند

دراو دان کمی از 1.5 درصد بیشتر هست و با توجه به گراف معاملات می توانید به مقدار درصد رشد حساب پی ببرید

پس خواهشا حداقل برای موفقیت خودمونم که شده بیایم و بجای ایراد گرفتن و زیر سوال بردن، خودمونو ارتقا بدیم.

چرا ما الان نباید با توجه به امکاناتی که این فروم در اختیارمون گذاشته یک تاپیک باز کرده باشیم در این جهت که چطور از این مسابقه برای موفق شدن و برنده شدن در اون بهره ببریم و به بررسی و بهینه یا ارتقا یا شخصی سازی سیستم های معاملاتی بپردازیم و با همدیگر مشورت کنیم در زمینه چگونگی داشتن ترید های موفق ، که بجای این یه تاپیک داریم به نام حاشیه های مسابقه. بهتر نبود به جای این تاپیک یه تاپیک داشتیم به نام سیستم های معاملاتی مناسب مسابقات ؟؟ این چه افتخاری داشت برای همه ؟
                          ورود به معامله با منطق انسانی
                          خروج
                          از معامله با احساس ماشینی
                          لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

وقتی بروکری میاد و به طور غیر مستقیم دایما تکرار می کنه که من بهترین بروکر هستم در دنیا و بقیه کلاهبردار هستند شما چه فکری می کنید ؟
                            توی سیستم فروش ، حالا فروش هر محصولی ، هر وقت طرف این جمله رو به کار برد که اقا ما بهترین هستیم و رقبای ما ال و بل هستن و سایرین رو تخریب کرد این یعنی یک جای کار میلنگه!

این همه بروکر دارن کار میکنن من ندیدم خود بروکری تا حالا بروکر دیگه ای رو تخریب کنه حالا شاید ای بی ها این کار رو بکنن ولی خود بروکر هرگز این کار رو نمیکنه .. اقا اگه میخوای محصولت رو بفروشی از محاسن محصول و توانمندی های خودت بگو ، چه کار به تخریب رقبا داری؟

فکر میکنم اگه این تاپیک باز باشه ، دهها صفحه تا شب انتقاد به بروکر بشه ، بعد اونجا میتونن در مورد بی عیب بودن بروکر و از اونطرف سعه صدر مدیران اظهار نظر کنن.

نظر

با سلام،

افرادی که همچنان اصرار دارند که این فروم پست حذف میکرده، لطفا به همین بخش بحث های حاشیه ای مراجعه کنید و خاطرات خود را مرور کنید تا ببینید که پستی هیچگاه حذف نشده و اگر پستی به یاد آوردند که از این فروم حذف شده به من پیام خصوصی بفرستند که کدام پست بوده.
                              و سپس کمی فکر کنید به فرومهای دیگر که وقتی در مورد بروکر اسپانسر آن فروم گفته میشد بالای چشمشون ابرو هست چه برخوردهایی که با کاربران نمیشد.

جای تاسف داره که بعد از این همه آزادی بیان که در این فروم وجود دارد هنوز اینقدر برخوردهای مغرضانه وجود دارد و انتظار دارند حتی فحش ها و کلمات رکیک هم از فروم حذف نشود که مبادا آزادی بیان نقض شده باشد.
                              بعد از اینکه به آی دی farhad2010 کاملا محترمانه پیام داده ایم که دست از برخورد جهت دار و مغرضانه ای که دارند بردارند جواب های تهدید آمیز دریافت میکنیم که متن پیامشان در زیر آورده شده است. من عذرخواهی میکنم ولی ما باید واقعا یا عقلمان ناقص باشد یا کلا خودمان را به نفهمی بزنیم که فرق انتقاد با دشمنی و تهدید را نفهمیم.

مگر آی دیهایی دیگر مانند mojtaba3898 یا Seyedi یا Hassan انتقاد نداشتند؟ آیا چنین لحنی داشتند؟ آیا تهدید کردند که علیه بروکر سمپاشی میکنند طوری که مشتریان بالقوه و بالفعل را بپرانند؟

ما باید خودمون رو به نفهمی بزنیم و بگیم که اینها هیچ گونه خصومت و دشمنی و غرض ورزی در رفتار و گفتارشون نیست وقتی که چیزی را به وضوح و با چشم خود میبینیم؟
                              جای تاسف داره که کاربران فعالی که چند ساله سابقه کار فروم و بروکر را دیده اند اینطور صحبت میکنند و حتی حرمت صاحبخانه را نگه نمیدارند.

مسلمه هر شرکتی تامین منافعش براش مهمه. اگه غیر از این بگه دروغ گفته. ولی هدف و راهش هم باید مشخص کنه که از چه طریقی میخواد به این تامین منافع دست پیدا کنه. چیزی که پی سی ام بروکرز سالهاست اثبات کرده هم روشش رو و هم هدفش رو. پس دیگه تهمت فریبکاری و بحث هایی که شما اسمش رو گذاشتید انتقاد درست نیست و دقیقا همون تخریبه.

کسی که ادعا داره بدون هدف تخریب، پست میزنه باید توی نوشتارش هم همین رو نشون بده. نه اینکه هر چی خواست بنویسه و بعد تهش بگه من قصدم تخریب نبوده و شما نباید اینطوری قضاوت کنید.

متن پیام
                              ----------------------------------------

شما قبل از اینکه بخوای به کسی اخطار بدی ، بحث توطئه توهم و تخریب هدفمند رو از سرت خارج کن تا بتونی بهتر تصمیم گیری کنی و کسی رو قضاوت کنی، من خیلی وقته عضو اینجا هستم ، یک نگاه به سابقه کاری من در اینجا بکن ببین نشونه ای از تخریب هدفمند یا غیر هدفمند میبینی؟

اولا اینکه اینقدر سر ایرانیها منت نزارید ، هیج گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره ، چه شما چه هر بروکر دیگه ای هر حرکتی که انجام میدیدهدف اولش تامین منافع خودتون هست .

در ثانی اگه من اونجا انتقاد کردم ، بخاطر تخریب هدفمند نبود ، اگه شما خودت کننده کار باشی میدونی اون شرایطی که گذاشتی ، تله هایی هست که باعث میشه کاربرها مخصوصا تازه کارها خیلی زود حسابهاشون سوخت بشه ، اونجا اگه نوشتم دلیل اولش این بود که شما قوانین رو اصلاح کنید ، بعد هم اینکه هشداری بدم به تازه کارها و از اونجایی که شما بسیار به فکر ایرانیها هستید قطعا باید از حرکت من استقبال کنید و بجای تهدید و توبیخ من به فکر اصلاح قوانین باشید تا مسابقه اصولی و حرفه ای برگزار بشه نه با هدف خالی شدن جیب تریدرهای تازه کار.

مورد آخر هم اینکه بهتره به جای تهدید و توبیخ ، خودتون رو اصلاح کنید چون فضا بسته نیست ، اگه اینجا منو تهدید کردی و اصلا بن کردی ، چیزی که زیاده فروم بازار تبادلات ارزیی ایرانی هست که خیلی راحت میشه علیه شما سم پاشی صادقانه کرد تا بسیاری از مشتریهای بالقوه و بالفعلتون رو ازدست بدید ، بهر حال خود شما که بهتر در جریانی چقدر تبلیغات دهانی توی این حوزه موثره؟
                              ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 03-19-2015, 06:39 PM

نظر

پردازش ...
                              X